Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) sajby válasza lowzor (#81597) üzenetére


sajby
senior tag

Ezek szerint :/ elég szomorú.

(#81602) chab7 válasza DJ. Ru$y (#81599) üzenetére


chab7
addikt

Igen, eddig egy koax volt a padláson elosztva, egy jön le a modemhez, az osztóból fentről pedig a tv-khez a szobákba. Az jó lenne ha ez mind megmaradna ahogy van, csak a modemet cserélné vagy még az is lehet nem kell, mert routeres modem, bár a router részét nem használom, mert van külön router utána. Akkor a többi tv-hez még kábeleznem sem kellene, ugyanúgy maradna rajtuk az alap pár dtv csatorna, mindenféle kábelezés nélkül. A szobánkba pedig jön utp a routertől, mert van androidos boxom amit így használok a tv-vel. Végül is ezt átdughatja abba amit hoz.
Bár inkább egy másik szobába lehet érdemesebb bekötteni, mert az androidos boxon elméletileg a tvgo alkalmazás futtatható lenne és akkor kapásból 2 helyen mehetne a teljes csomag. Ezt jól gondolom? Vagy hogy is van ez? Ha egy szobába beviszik ezt a 130 csatornás iptv csomagot, akkor otthon egy ilyen androidos boxon lehet azt tvgo-val nézni? Plusz szintén otthon egy még egy tableten is? Olvasgattam erről de nem teljesen tiszta, hogy akkor otthon mennyi készüléken lehet tvgo-zni. Azt az egyet értem, hogy a magentában levő mobil előfizetésemen tudom nézni. Mi van az otthoni többi a routeren lógó kütyüvel?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#81603) DJ. Ru$y válasza chab7 (#81602) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem fognak a kiépített koaxhoz nyúlni abban biztos lehetsz.

TVGO: Tableten, ha támogatott és nincs rootolva, akkor sima ügy. Android boxról pedig pont tegnap írtak a srácok, hogy külső kimeneten nem jeleníti meg a tartalmat, ha nem hazudja belső kijelzőnek a box.

Egy előfizetéshez tartozó TVGO-t 2 eszközön tudsz nézni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81604) chab7 válasza DJ. Ru$y (#81603) üzenetére


chab7
addikt

No a francba. Pedig jó lett volna ha így 2 szoba + egy tablet megoldható lett volna - esetleg még a telefonomon is. És ez a 2 készülék ez egy időben értendő vagy össz vissz 2 lehet? Mert ha csak egy időben 2 akkor nem lenne baj, annál több helyen nem néznénk egyszerre TV-t, de ha összesen csak ennyi készüléket lehet csatlakoztatni az már gáz. Akkor amit adnak box azon kívül max megy a telefonomon és slussz?

(Rá lehet venni a boxot vajon, hogy hazudjon belső kijelzőt? ;] )

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#81605) DJ. Ru$y válasza chab7 (#81604) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem. Rosszul érted. Egyszerre két készüléken nézhető a TVGO, a te IPTV előfizetésed az teljesen külön van. Szóval IPTV STB + 2 db eszköz amin nézed egy időben, de nyilván lehet több, csak aktív 2 lehet egyszerre.

(Te Android BOX-od, neked kellene tudni. Kérdezd meg a topikjában, ha van, ez már nem idetartozik az IPTV STB-nak pedig nem kell semmit hazudnia, mint írtam az teljesen külön áll.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81606) kabelmania27 válasza chab7 (#81602) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax kábelezéssel csak annyi a teendőd, hogy alacsony ds értékek esetén a modem előtti osztót cseréled kettes splitterre.

(#81607) otps


otps
aktív tag

Magenta szerződéskötéskor felkínáltak egy 60 ezres tabletet 20 ezerért. Éltünk vele. A kérdés, hogy ez mennyi idő alatt fut ki? Tehát kb. minden 2 évben számíthatunk hasonló akcióra? Köszi!

(#81610) chab7 válasza DJ. Ru$y (#81605) üzenetére


chab7
addikt

Köszönöm a sok információt! :R Máris sokkal nyugodtabban várom a szerelő kollégákat. Jó hír, hogy az adott boxon kívül lehet több is, az meg még jobb, hogy ebből egyszerre +2 is használatban lehet mellette. Eleve ez lenne a max. felhasználásunk, mert ha az androidos stb tudná akkor max egy tablet vagy a telefonom menne mellette és az sem mindig. Még egyszer köszönöm az infókat! A puding próbája az evés lesz. Ha bekötötték az új csomagot akkor kiderül a meglevő box mit fog szólni a tvgo-hoz. Ha nem ad ki majd képet akkor jöhet a keresés, hogy hogyan hazudja, hogy a tv az saját kijelzője ;)

(#81606) kabelmania27: Ott jelenleg is kettes van és a TV ág van tovább osztva a szobákba (3 a lakásban + 1 a hátsó épületben). Ezekből hátra + az egyik szobában maradna a dtv ami még jön a kábelen, egy másik szobába menne az iptv-s box, nálam meg ha sikerülne az androidos boxon a tvgo akkor az lenne (ha nem akkor marad nálam is a sima dtv :) )

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#81611) lowzor válasza DJ. Ru$y (#81600) üzenetére


lowzor
veterán

Áramtalanítottam a billenőkapcsolóval, majd visszakapcsoltam és azóta nem működik a 4G-s része...Visszaesett az egész net ilyen 6 MB/s-es használhatlan tempóra.
0 Byte-ot forgalmazott a 4G-s része, mióta újraindítottam.
A forgalmi korlátot biztos nem érte el, mert ma szinte nem is neteztem és nem is töltöttem le.
A szoftver amúgy ugyanaz maradt, ez a verzió: V100R017C10SPC015

(#81612) lowzor válasza lowzor (#81611) üzenetére


lowzor
veterán

Már működik...
Valamiért áramtalanítás után több, mint 1 órán keresztül nem forgalmazott semennyit a 4G része...

(#81613) szalai112 válasza lowzor (#81597) üzenetére


szalai112
senior tag

Én meg a gyorsítós netel lezavartam kb 2TB-ot és feltöltötem 1TB
kb 1,5 hónap alatt :)

(#81614) DJ. Ru$y válasza chab7 (#81610) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Wi-Fi FON link aktualizálva a Telekom oldalának folyamatos változása miatt! Köszönjük a jelzést a kollégának!

A droidos boxot szerintem ne hívd STB-nak, mert abból csak a keveredés lesz, STB az, amit a T telepíteni fog neked 1 db-ot maradjunk ebben, és akkor senki nem keveri össze. :))

Az első az nem biztos, hogy sima kettes osztó, lehet, hogy MMWO, ezért javasolta a cserélt kabelmania, ha szükséges.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81615) DJ. Ru$y válasza lowzor (#81612) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az úgy komoly. Lehet tényleg van ott valami más hiba is? 1 óráig nem talált magára a 4G modem a HGW-ben, nagyon érdekes?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81616) lowzor válasza szalai112 (#81613) üzenetére


lowzor
veterán

Ez érdekes...
Milyen verziójú szoftver van a tiéden, megnéznéd nekem?

(#81615) DJ. Ru$y:

Akkor lehet az eszköz hibás? :F
Amúgy rá van kötve egy Asus RT-N12 D1-es Router, de ez csak nem lehet baj. Meg akkor sem talált magára, mikor lekötöttem róla az Asus-t.

[ Szerkesztve ]

(#81617) lowzor


lowzor
veterán

Ma is 9 giga letöltés után megkapta a korlátozást, tehát az lehet a limit...
Onnantól már csak max 10 megásra egészíti ki a 4G a DSL-t.

(#81618) DJ. Ru$y válasza lowzor (#81617) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld meg őket felhívni esetleg, hogy mondanak-e valamit erre a korlátra. :(

Nem tudom, hogy az eszköz lehet-e hibás, vagy valami hálózati gáz volt stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81619) lowzor válasza DJ. Ru$y (#81618) üzenetére


lowzor
veterán

Hát ha másnál nem esik vissza a sebesség 9 giga után, akkor nálam van a baj.
Esetleg szoftvert nem lehet rá valahonnan letölteni?

(#81620) astorre19 válasza lowzor (#81619) üzenetére


astorre19
aktív tag

Hìvd az ügyfélszolgálatot ès kèrj tájékoztatást.A nemrèg üzembehelyezett gyorsìtò opciòs szolgáltatásokon be van kapcsolva a limitfigyelès,előbb utóbb mindenkinek be lesz...

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#81621) lowzor válasza astorre19 (#81620) üzenetére


lowzor
veterán

Hát az lesz...
Bár ott meg előfordult, hogy sokszor nem értettek hozzá, vagy fals információt kaptam. Ennél a gyorsítónál is azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy nálam nem lehet bekötni, külön egy másik részleget kellett kapcsoltatnom, ahol értett is hozzá valaki és mondta, hogy lehetséges nálam...
Még maga a szerelő sem volt képben, mert az meg napi 5 gigás forgalmi korlátot magyarázott.
Szóval a megváltást ott sem kapom meg.

[ Szerkesztve ]

(#81622) DJ. Ru$y válasza astorre19 (#81620) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem pont fordítva, hogy a régieknél van bent és pont az újaknál nincs? szalai112 másfél hónapos "bekötése" nem éppen régi bekötés szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81623) C0d3r válasza DJ. Ru$y (#81622) üzenetére


C0d3r
addikt

Nekem március eleje óta van, sose tapasztaltam korlátozást, néha előfordul hogy megkotlik a 4G rövidebb-hosszabb időre, utóbbi ritkán fordul elő.
Ma 14 GB-nál tartok.

(#81624) lowzor válasza C0d3r (#81623) üzenetére


lowzor
veterán

Vicc...
Telekom fórumban sem tudnak rá mit mondani, ők sem találkoztak még ilyennel.

(#81625) C0d3r válasza lowzor (#81624) üzenetére


C0d3r
addikt

Esetleg próbálj meg egy gyári visszaállítást ha nem probléma az újbóli beállítás, webui alól vagy HGW-n 5-10 mp-ig benyomva tartva a reset-et.
Volt már annyira lehalva az egész cucc nekem, hogy hiába indítottam újra, csak ez a reset oldotta meg. Aztán persze lehet, hogy véletlen egybeesés. Egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

(#81626) lowzor válasza C0d3r (#81625) üzenetére


lowzor
veterán

Mit fog kérni az újboli beállításnál, hogy nyomok egy gyári visszaállítást?
Amúgy gyanítom, hogy az sem fog segíteni, mert központilag limitálják nekem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#81627) C0d3r válasza lowzor (#81626) üzenetére


C0d3r
addikt

Internet menüpont alatt meg kell adni a PPPoE felhasználói nevet és jelszót.
Sajnos nincs ötletem, akkora homály fedi most. Talán van/lesz limit, de az is lehet jún. 1-jével kikerül az ÁSZF-ből, fene se tud már eligazodni a Telekomon, hogy akkor tulajdonképpen mit is akarnak ezzel kezdeni.

(#81628) lowzor válasza C0d3r (#81625) üzenetére


lowzor
veterán

A Factory Restore a gyári visszaállítás, amire gondoltál, nem?
Nyomtam 1-et, de semmit nem kellett újra beálíltani.
Természetesen változni sem változott semmi...

(#81629) DJ. Ru$y válasza lowzor (#81628) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jobb, ha a resetet nyomod az eszközön 5-10 másodpercig (vagy kialszik az összes led, vagy egyszerre világít) utána engedd el.

Ha erre sem fekszik ki gyárira, akkor bizony lehet eszköz hiba, szóval be is jelentheted, hogy neked szükséged van resetre és nem tudod megtenni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81630) lowzor válasza DJ. Ru$y (#81629) üzenetére


lowzor
veterán

Ezt már tegnap próbáltam, de erre sem változott meg semmi, minden a régi maradt. Csak annyi történt, hogy megint meghalt egy órára benne a 4G modem.

[ Szerkesztve ]

(#81631) C0d3r válasza lowzor (#81630) üzenetére


C0d3r
addikt

Az érdekes, resetnél törlődnie kell a PPPoE adatnak is, tehát újból be kell állítani a felhasználói nevet és a jelszót. Azzal az eszközzel valami nincs rendben, én bejelenteném hibára.
Már csak a 4G lehalása miatt is, előfordul, de nem ilyen gyakran mint Nálad.

[ Szerkesztve ]

(#81632) togvau


togvau
senior tag

a FON-t most ki veheti igénybe? Azt írja, hogy ha van mobil előfizetés akkor jár hozzá. De hol a felhasználónév jelszó? Mert a szerződésen és a küldött papírokon nincs.

hitler, sztálin, micro usb

(#81633) DJ. Ru$y válasza togvau (#81632) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A mobilos kérdéseket a mobilos topikban tedd fel. Otthoni szolgáltatás esetén az használhatja, akinél üzemel FON hotspot ennyi, ha ez eddig nem változott, akkor a Speedport W724V típusú eszközzel rendelkező előfizetők.

GYIK-ban az első kérdés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81634) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Most egy hetet se bírt ki a HGW. Előzmény.
Cserés?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#81635) DJ. Ru$y válasza HoTaZo (#81634) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nálam ma a Speedport W724V csinálta a saját hülyeségét... Minden LED ég, az eszköz elérhető, telefonon nincs búgó és a mögé kötött router sem tud csatlakozni PPPoE-vel, szóval vannak bajok. :( Ha nem vagyok itthon, akkor délutánig/estig nincs net, amíg haza nem érek és újra nem indítom. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81636) HoTaZo válasza DJ. Ru$y (#81635) üzenetére


HoTaZo
őstag

Minden működik mindennel frankón, csak egy idő után elkezd szétesni a kép az iptv-n. A stb-t hiába indítom újra, áramtalanítom, csak a HGW áramtalanítása hoz megoldást.
Szerelő falubeli, állítása szerint, csak új bontatlan cuccot hoz nekem ( :D :U ). Nemrég hozta ezt a HGW-t.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#81637) senki66


senki66
senior tag

Anyukámnál most cserélték a SAT TV set top box-ot Kaonmedia CO1600-ra. Elméletileg lehet benne csatorna sorrendet állítani, de én nem tudok rájönni a logikájára. Tetszőleges sorrendet nem tudok beállítani, vagy marad az alap beállítás, vagy, ha az A -> Z rendezést választom, akkor beteszi M1, M1HD, M2, M2HD... m-től ábécé sorrendbe, de itt hamarosan jön pl. a Mediatek nevű csatorna, ami nincs is az előfizetésében. Tudja valaki hogyan lehet rendesen sorbaállítani vagy ezt nem is lehet beállítani. (Itt nincs mód a műsorújság appal beállítani, mert azzal csak iptv-ét lehet.

[ Szerkesztve ]

(#81638) lowzor válasza C0d3r (#81631) üzenetére


lowzor
veterán

Ezzel van tele a logja a HGW-nek: System Error DSL Tunnel Request do not receive respond.

[ Szerkesztve ]

(#81639) spici válasza lowzor (#81638) üzenetére


spici
tag

Írtam PM-be hogy tudnék segíteni, de süket fülekre talált úgy érzem :))

(#81640) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

otthoni előfizetésem van IPTV-vel együtt, Huawei HG8245H beltérit adtak a csomaghoz. Van egy Asus RT-N18U routerem és ennek szeretném használni a wifijét, akkor miként kellene bállítanom a rendszert? Tud valaki esetleg egy leírást a szükséges beállításokhoz?

(#81641) DJ. Ru$y válasza audi100td (#81640) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Huawei nem beltéri, hanem ONT, a beltéri az amit az IPTV-hez adnak. :))
Téma összefoglalóban van leírás róla és minden második nap leírjuk itt a topic-ban.

1, PPPoE adatokat a routeredbe írod be, ekkor az ONT csak IPTV-hez használható és a VoIP-hoz, wifije nem használható tovább
2, AP (switch) mód, ilyenkor egyszerre használhatod mind a két eszközt, routerként az ONT fog működni.

Mind a kettőről van leírás topic-ban, az elsőről pedig az összefoglalóban is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81642) audi100td válasza DJ. Ru$y (#81641) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszönöm és bocs, hogy rögtön bekérdeztem, nem igen látom át a térmát.

Még annyival lenne cifrázva a dolog, hogy egy második router is rá lenne kötve az ONT egységre ami egy távolabbi helységbe szolgálna wifi elérhetőséget.

Tehát abban az esetben ha két wifi routert kellene kiszolgálnia az ONT-nak, melyik beállítást kellene alkalmaznom? Jól gondolom, hogy az AP módot?

(#81643) DJ. Ru$y válasza audi100td (#81642) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Használhatod az ASUS-t fő routerként, ha az ott van az ONT mellett pl, akkor ezen kell a PPPoE-t beállítani, majd kötheted az ASUS-ra a másik routert AP módban, vagy mind a két routert AP módban kötöd az ONT-ra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81644) Seramy


Seramy
újonc

Sziasztok!

Portnyitással lenne egy kis problémám, ehhez szeretnék segítséget kérni. Vidanet a szolgáltató (ha jól olvastam akkor ebbe a topikba tartozik).
Adott egy Arris Touchstone modem, és egy TP-Link TL-WR841N router. Mivel több gép és eszköz van a lakásban, ezért DHCP menüben lett megadva a gépemnek egy IP (Address Reservation). Elvileg ugyanaz a funkciója, mintha fix IP-re állítanám.
Port Forwardingban megadtam a nyitni kívánt portokat, tűzfalban és az adott programokban szintén beállítottam. Ennek ellenére minden port zárva.
Mit tudnék tenni hogy működjön?

(#81645) audi100td válasza DJ. Ru$y (#81643) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendben, köszönöm. :R

(#81646) DJ. Ru$y válasza Seramy (#81644) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy NAT-ol a szolgáltatód (a Telekom koaxon még nem NAT-ol, de a Vida ki tudja), vagy pedig router probléma, akkor viszont itt próbáld meg.

Ha NAT-olva vagy, akkor az online IP checker oldalakon és routeredben lévő IP cím eltér.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81647) Seramy válasza DJ. Ru$y (#81646) üzenetére


Seramy
újonc

Köszönöm. Úgy tűnik NAT-olva vagyok. Ilyenkor mit lehet tenni? Szolgáltató esetleg változtatna ezen, ha felhívom őket, vagy ez esélytelen és törődjek bele?

(#81648) adika4444 válasza Seramy (#81647) üzenetére


adika4444
addikt

Telekom esetében üfsz kikapcsolja, szerintem ha felhívod a Vidanet ügyfélszolgálatát kinyomják ott is...

üdv, adika4444

(#81649) DJ. Ru$y válasza Seramy (#81647) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amennyiben a szolgáltatódnak van lehetősége úgy adika által vázolt helyzet áll fel, hogy visszakapod a publikus címet, a Telekom ezt e-mailben elfogadja, próbáld meg felhívni a Vida-t.

Routerben ugye a WAN-nál lévő IP-t nézted?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81650) Seramy válasza DJ. Ru$y (#81649) üzenetére


Seramy
újonc

Igen, a WAN-t néztem. De leírom ide, hátha az többet segít.

MyIP oldal alapján az IP-m: 79.121.41.186

router WAN:
IP address: 100.64.3.41
Subnet Mask:255.255.252.0
Default Gateway:100.64.0.1
DNS Server: 79.121.0.4, 79.121.0.5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.