Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81951) semetka válasza Gubek-Einste (#81950) üzenetére


semetka
őstag

Így van megcsinálva.
[link]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#81952) Gubek-Einste válasza semetka (#81951) üzenetére

Milyen típusúak az osztók?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81953) semetka válasza Gubek-Einste (#81952) üzenetére


semetka
őstag

Ilyen az osztó. De azt hiszem az a probléma hogy nem MMWO van berakva hanem sima 2-es. :W
Jól gondolom?
[link]

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#81954) kabelmania27 válasza semetka (#81953) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a gond hogy a tévék túl nagy csillapítást kapnak. Ez nem sima kettes hanem tap way, 8dB tap kimenettel.
Az első osztó tap kimenetére kellene hpf szűrő (modem legyen az outban) és a négyes osztót érdemes lenne kicserélni kettesre, mert az üres kimenetek problémát okoznak, vegyél két kettes splittert és egy hpf szűrőt, két osztó közé egy ilyet.
Nézd meg, hogy a bejövőkábelen a csavaros F csatlakozó rendesen megvan-e szorulva.

[ Szerkesztve ]

(#81955) semetka válasza kabelmania27 (#81954) üzenetére


semetka
őstag

Köszi a segítséget , akkor hétfőn bevásárolok. MMWO helyett miért ajánlasz inkább Splitter + HPF-et?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#81956) kabelmania27 válasza semetka (#81955) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért mert most is az osztó alacsony kimenetébe van kötve a modem+a csillapítást minimalizálni kell.
Összefoglalóban levan írva, hogy milyen feliratokkal ellátott osztót szabad venni, hpf-et kevés boltban lehet kapni.
Ettől független lehet maradhat az első osztó, csak a négyes helyett legyen kettes, mert az üres kimenetek problémát okoznak.
Ha megnézed a modem értékeket ki lehet számítani hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#81957) NumBill


NumBill
csendes tag

Sziasztok! DSL alapon van IPTV-m, két STB-vel, amelyek közül a másodlagosat pár szobával arrébb költöztettem. Netet powerline adapterrel adtam neki, ami remekül működik úgy, ha közvetlenül megy STB-be az UTP kábel.

Amivel nehezítem az életem az, hogy szeretnék még vezetékes nettel ellátni abban a szobában egy számítógépet is. Erre kinéztem egy évek óta a szekrény alján porosodó D-Link DIR-300 routert. Adtam neki fix IP-t, kikapcsoltam DHCP-t, WAN portot békén hagytam, LAN1-be ment a powerline adapterből a kábel, LAN2-ből STB, LAN3-ból a gép kapott netet. Így a számítógép kapcsolata stabil, viszont a tv adás max. 10 percen belül megáll. Ha csatornát váltok és vissza, akkor újraindul. UTP kábeleket cserélgettem az összes létező variációban, eredmény nélkül.
Ez az ősi router lehet a gond? Ha vennék egy új switchet, azzal meg lehetne ezt oldani?

(#81958) makoss válasza sajby (#81946) üzenetére


makoss
addikt

Android, gépen meg win 10, de eddig nem jártam sikerrel :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#81959) semetka válasza kabelmania27 (#81956) üzenetére


semetka
őstag

Okés, köszönöm a segítséget.
Értékekkel semmi gondd nem volt 2 év alatt.
[link]
Néha veszem észre sebesség csökkenést, lehet van köze hozzá.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#81960) kabelmania27 válasza semetka (#81959) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Teljesen jók az értékek, a sebesség csökkenést az okozza hogy csúcsidőben egyszerre többen használják.

(#81961) DJ. Ru$y válasza NumBill (#81957) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IGMP képes eszköz kell, ha a IPTV-t akarsz átvinni rajta, vagy IGMP képes switch, vagy IGMP képes router.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81962) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
10mb/s-es ADSL előfizetésem van modemmel + asus saját router.
Most jönnek elvileg (szerződést aláírtuk) 50mb/s netet bekötni valami optikai kábellel.
A kérdésem az, hogy mindenképp használni kell/fogják a sz*r ZTE vagy milyen fehér routert, vagy használhatom a sajátomat majd? Vagy mi a feltétele?

(#81963) villamos válasza Szajo (#81962) üzenetére


villamos
őstag

Optikához Huawei HGW van. Mivel a szolgáltatást csak ezzel az eszközzel tudod majd igénybe venni, ezért kénytelen leszel használni. Saját routert ez mögé lehet (érdemes) tenni...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#81964) Szajo válasza villamos (#81963) üzenetére


Szajo
őstag

De hogy lehet, hogy most DSL en 20mbitbol csak 12mbit jön le mert messze vagyunk az elosztotol (falu)
De most meg jönnek és 50mbitet ígérnek?
Azért fura ez nekem mert az ugyintezok eléggé csak feluletesen értenek ehhez így vettem észre... Mindig igergetnek meg mondanak mindent aztán az alvállalkozók kijonnek kabelezni stb és mondják h ide esélytelen a 20mbit még... Na most akkor ebben az esetben kinek higgyek?
Jovoheten ha jönnek kabelezgetni itt szétbarmoljak a dolgokat aztan megint csak 12mbit lesz megőrulok.

(#81965) Gubek-Einste válasza Szajo (#81964) üzenetére

Eddig ADSL-n voltál, most áttesznek VDSL-re, esetleg még egy második érpárt is behúznak így már nagyobb sebesség lesz ugyan azon a vezetéken.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81966) #22718208 válasza Szajo (#81964) üzenetére


#22718208
törölt tag

Az optika teljesen más technológia mint a DSL.
Megnyugodhatsz ,mert azon meglesz az 50megabit vagy akár sokkal több is ha azt szeretnéd.

(#81967) btz válasza Gubek-Einste (#81965) üzenetére


btz
addikt

Optikát visznek neki.

ⓑⓣⓩ

(#81968) Gubek-Einste válasza btz (#81967) üzenetére

Csak az 50 Mbps-ből gondoltam, hogy VDSL lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81969) Szajo válasza Gubek-Einste (#81968) üzenetére


Szajo
őstag

MI a különbség a VDSL és az optika között?

(#81970) Gubek-Einste válasza Szajo (#81969) üzenetére

VDSL hagyományos réz érpáron/telefon kábelen megy, az optika esetén pedig közvetlenül az előfizetőig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81971) #22718208 válasza Szajo (#81969) üzenetére


#22718208
törölt tag

Lehet találni jó írásokat a neten ,hogy melyik hogyan működik. Nézz utána ha érdekel és megérted ,hogy miért sokkal jobb az optika.

(#81972) DJ. Ru$y válasza Szajo (#81969) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyon is sok. Az optika egy külön technológia, egy üvegszálat húznak a lakásba amin akár a gigabites csomagot is adhatják. A VDSL2 az addig használt réz infrastruktúrát használja, amin még bonding is adható (2 érpár), amivel duplázható a sebesség, ha azt mondták neked, hogy 50 Mb a maximum csomag, akkor nem optikát kapsz valószínűleg, hanem VDSL2-t, mert optikán akár a gigabites csomagot is rendelhetnéd.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81973) Wolfan


Wolfan
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Huawei HG8245H modem ami mellé kaptam most a szolgáltatótól egy D-Link DIR842-es routert.A modem Lan1-es portjára összekötöttem a router WAN portjával. Az iptv set top box-ot pedig a router lan1-es portjára dugtam. Az adás elindul de kb. 3-4 mp múlva lefagy.Csatorna váltás után ismét csak 3-4 mp-ig megy.
Megoldható lenne hogy a routerről kapott jelről tudjam nézni az iptv-t ?
A segítségetket köszönöm előre is! :R

(#81974) DJ. Ru$y válasza Wolfan (#81973) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van a router egyik menüpontjában egy IGMP funkció, azt kellene engedélyezni.

Meg is van, kereső simán megtalálja.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81975) Szajo válasza DJ. Ru$y (#81972) üzenetére


Szajo
őstag

Lehetséges, de ahhoz is adnak egy routert nem? Mert a telefon is digitalizálva lesz!

(#81976) DJ. Ru$y válasza Szajo (#81975) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Router-t nem, ellenben egy HGW-t (HomeGateWay) igen, amikben van PPPoE Passthrough, ha saját router-t szeretnél használni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81977) lowzor


lowzor
veterán

A Telekom fórumon írták, hogy már annál is korlátos lett a gyorsító opció, akinél eddig korlátlan volt...
Tehát szerintem nem lesz itt semmiféle korlát eltörlés júniustól, sőt azoknál is bekorlátozzák, akiknél eddig korlátlan volt.

(#81978) btz válasza lowzor (#81977) üzenetére


btz
addikt

Várjuk meg június elsejét

ⓑⓣⓩ

(#81979) Vynx válasza Szajo (#81975) üzenetére


Vynx
tag

Egy új HGW-t fogsz kapni (valószínűleg az is ZTE lesz, ha bondingolnak), ami tudni fogja a VDSL2-őt. Az egyben egy modem+router, úgy, ahogy az ADSL2+-os ZTE is volt.

[ Szerkesztve ]

(#81980) szalai112


szalai112
senior tag

Szia
Lehet hogy lepofozták nekem a gyorsítós sebességet 14Mbit-re, mert kurva nagy adat forgalmat zavartam le és fel :D
Felhívtam elmondom nekik hogy enyi a sebesség, mondom hetek óta tartóta a sebességet 40-45 Mbit körül, volt rá példa 6MB/s volt.
Ha nem kapom vissza a sebességet akkor lehet lemondom a francba:-(

Új sebesség

régi sebesség

(#81981) sajby válasza szalai112 (#81980) üzenetére


sajby
senior tag

Vagy esetleg a sok Dominós rákattant most hétvégén az ingyen netre? :)
Régóta tart a lassulás?

(#81982) szalai112 válasza sajby (#81981) üzenetére


szalai112
senior tag

Ma kezdődőt el, de szerencsére felveték hibára .
Mert a vezetékes netre a garantált sebesség 1 Mbit/s / 0,2 Mbit/s
a LTE sebességnél azonos a vezetékes szolgáltatáshoz tartozó garantált sebességgel

(#81983) sajby válasza szalai112 (#81982) üzenetére


sajby
senior tag

Éjfélkor vége az akciónak,akkor úgy is kiderül :) (nálam is pl ilyenkor 20/14 ..reggel 40-50/25 a mobilnet)

(#81984) szalai112 válasza sajby (#81983) üzenetére


szalai112
senior tag

Majd holnap ki derül, akkor jó formán le térdel a mobil net, mert nem az összes frekvencián és blokon szolgáltatnak netet :O

(#81985) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Vennénk egy TV-t, és bár lehet, hogy már kérdeztem, de biztos ami biztos utánajárok alaposan ennek az 50.000 Ft-os kedvezménynek. 1,5-2 hete csináltattam meg a Magentát. A meglévő szolgáltatásaimat vontam össze, tehát újat nem igényeltem. Tudtommal ez volna a feltétele ennek az 50e-es kedvezménynek. Mégis megkérdezem, nincs-e valami mód arra, hogy igénybe vehessem, anélkül hogy több ezerért új szolgáltatást kéne igényelnem?

(#81986) sajby válasza szalai112 (#81984) üzenetére


sajby
senior tag

Per pill nincs is 4G-m :D

(#81987) szalai112 válasza Gabesz87 (#81985) üzenetére


szalai112
senior tag

Elvileg akkor járt volna az 50ezer mert új magenta1 lett volna , így mivel van meglévő magenta1-ed csak új mobil előfizetésel tudsz

(#81988) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Telekomnál ha vásárolok egy TV-t, részletre, tudok előtörleszteni személyesen vagy interneten?

Nem végtörleszteni (nem az egész összeget befizetni), hanem előre befizetni mondjuk 6 havi törlesztőt menet közben, mikor épp mondjuk nyerek a lottón vagy ilyesmi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#81989) szalai112 válasza enginev3.0 (#81988) üzenetére


szalai112
senior tag

igen tudsz előtörleszteni
neten az egészet, személyesen amennyit akarsz de tudtommal egyből postára küldenek hogy ott ad fel a pénzt

[ Szerkesztve ]

(#81991) maxxenergie válasza Gabesz87 (#81985) üzenetére


maxxenergie
senior tag

TV-re jár a kedvezmény akkor is ha meglévő szolgáltatásokat vontál be a Magentába, tehát ha igényled utólag is megkaphatod !

Mobil kedvezménynél van az, hogy csak akkor jár ha új előfizetést vásárolsz, és akkor nem ha meglévő előfizetést vonsz be.

Otthoni oldalon mások a szabályok, szóval a 1414-en ha akarod rendeld meg 50.000 Ft kedvezménnyel a készüléket :C :K

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#81992) Gabesz87 válasza maxxenergie (#81991) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na most már nem tudom, akkor mi van. Van aki ezt mondja, van aki azt...:)
Majd kiderül, tegnap megrendeltem neten, meglepetésemre csak egy idénybejelentésig jutott el a rendelés, most várom, hogy hívjanak. Majd megkérdezem tőlük.

(#81993) DJ. Ru$y válasza Gabesz87 (#81992) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Neten csak igénybejelentés van, mivel ellenőriznek valószínűleg, ha részletre veszed, akkor megnézik a feltételek teljesülnek-e stb. ehhez pedig ember kell nálunk nincs megoldva automatikusan gondolom én, nem véletlen javasoltuk, hogy rendeljetek telefonon. Lezavarsz mindent, ellenőriznek egy úttal és kész.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81994) Gabesz87 válasza DJ. Ru$y (#81993) üzenetére


Gabesz87
addikt

"...nem véletlen javasoltuk, hogy rendeljetek telefonon."

Erről lemaradtam, nem láttam, hogy ez a javallott. Na mindegy most már. Köszönöm azért.

(#81995) maxxenergie válasza Gabesz87 (#81994) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Még nem mind1 ha hívnak azt mond vissza, hívd fel a 1414-et és rendeld meg Magenta kedvezménnyel a készüléket. vagy ha neked mind1 50.000 Ft akkor teljesül majd az igen, de félő hogy az a sima készülék lesz Magenta1 készülék kedvezmény nélkül, ezt nem Online kell megrendelni. Aki hívni fog ő egy konkrét (kedvezmény nélküli készülakájnlat adategyeztetés miatt) megrendelés fog keresni, nála az 50.000 Ft kedvezményt nem tudod megrendelni, azt mond vissza akkor ennyi, vagy ha nem hívnak akkor is hívd fel ügyfélszolgálatot, és töröltesd és add le újra Magenta kedvezménnyel szerintem.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#81996) Nasuto válasza #22718208 (#81935) üzenetére


Nasuto
tag

Na én is megnéztem a Speedport 724V-n és nekem is eltűnt az IPv6. Mondjuk én most csak örülök neki, mert szerintem valami nagyon nem volt vele rendben. Amióta bekapcsolták főleg a külföldi IPv6 oldalak nagyon lassan vagy be sem jöttek. Amióta nincs, azóta minden megy szépen. Remélem, többek között ennek a javítása miatt is tűnt most el.

(#81997) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Gigabites netesek! Milyen wifi sebességet mértek a D-LINK DIR-842 AC1200-zal?

(#81998) szalai112 válasza sajby (#81983) üzenetére


szalai112
senior tag

Sziasztok

Vissza jöt a net sebességem , gondolom a dominosok korlátlan netje miatt szépen le térdelt az LTE hálózat :O

(#81999) Hoorus válasza -secret- (#81997) üzenetére


Hoorus
őstag

200 mbit-et mértem 433 mbps klienssel..

(#82000) sajby válasza szalai112 (#81998) üzenetére


sajby
senior tag

Akkor jól gondoltam,hogy az szívta meg :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.