Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81401) Gubek-Einste válasza Zoli-bácsi (#81400) üzenetére

Inkább a router módú használat lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81402) Criton válasza Okean (#81384) üzenetére


Criton
veterán

Nalam katasztrófa lett azóta . Reggel adtam is fel hiba jegyet amivel eddig meg nem csináltak semmit sem.
Azóta viszont az automata is bemondja , hogy probléma van Budapest második kerületében ....szóval valami megint nagyon jól sikerült

(#81403) kovaccss


kovaccss
tag

Hali. A Cisco ISB2201-es STB-nak rendesen működik a HDMI kimenete? Vennék egy használt HDMI-s LED monitort, működni fog vele? Elég volt a scartos SD adásból, egyre több csatornának van HD verziója.

(#81404) vigyori78 válasza kovaccss (#81403) üzenetére


vigyori78
őstag

Cisco ISB2201-es STB-nak: igen :K
Vennék egy használt HDMI-s LED monitort, működni fog vele? kép biztos lesz, hang csak akkor ha van beépített hangszóró a monitorban és támogatja hdmi-n is a hangot.
És persze kell a Szuper Családi HD díjcsomag.

(#81405) blg válasza kovaccss (#81403) üzenetére


blg
senior tag

valamint a monitor HDCP kompatibilis legyen, különben csak a menüt fogod látni, de adást nem.

(#81406) Zoli-bácsi válasza Gubek-Einste (#81401) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nincs egy ilyen lépésről lépésre leírás valahol? :D

(#81407) Criton válasza Okean (#81384) üzenetére


Criton
veterán

A tegnapi bejelentésemet kivizsgálták, nem találtak központi hibát. Szerintük a fejlesztés sikeres volt. Egy fél órán belül jön egy technikus, mert szerinte házon belül van a probléma. Majd megint jön az okoskodás, hogy a probléma a powerline, nas, saját router, és használjam mindenre csak a ciscot és akkor a probléma szerintük megoldva lesz.... eddig mindig ez volt....

(#81408) DJ. Ru$y válasza Zoli-bácsi (#81406) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Összefoglalóban is le van írva, Tamás által, de én is hetente többször írom le. Például.

DSL-es időkben ugyanígy kellett beállítani a routert a modem mögött, annyival lett "bonyolultabb", hogy azt ONT-ban el kell rontani vagy kitörölni a jelszót/felhasználónevet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81409) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Most kötötték be az optikai netet ( 1000 ) és azt szeretném tudni, hogy a képen látható helyen tudom ellenőrizni, hogy natolva vagyok-e? [kép]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81410) Gubek-Einste válasza cyber86 (#81409) üzenetére

Nem egészen, meg kell nézned, hogy egy netes oldalon mit mutat mint IP címedet és ezt kell összehasonlítani a router-ben látottal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81411) cyber86 válasza Gubek-Einste (#81410) üzenetére


cyber86
őstag

Egyenlőre az asus szerint natolva vagyok csak még nem pppoen csatlakozok, mert nincs meg a jelszó amit most fogok elkérni de a modembe viszont 1ezik a cím.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81412) Gubek-Einste válasza cyber86 (#81411) üzenetére

Ha az ONT router módban van akkor természetes, hogy az Asus NAT-olt címet jelez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81413) poli27 válasza cyber86 (#81409) üzenetére


poli27
veterán

Mivel 134 az ip kezdete nem natolt...

(#81414) kovaccss válasza vigyori78 (#81404) üzenetére


kovaccss
tag

blg-nek is. Milyen típusú monitorok jók az említett STB-hoz HDMI-n kép + hangra? Megvan a szuper családi csomag. Sosem használtam semmilyen HDMI-s eszközt, csak sima VGA-st, még DVI-t se.
Mi az a HDCP kompatibilitás? Miért nem jó bármilyen HDMI-s monitor ide?

[ Szerkesztve ]

(#81415) Okean válasza Criton (#81407) üzenetére


Okean
tag

Mondtak valamit a technikusok? A hat százalékos packet loss azért messze van a normális ügymenettől.

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
818 packets transmitted, 768 received, 6% packet loss, time 818387ms
rtt min/avg/max/mdev = 3.234/7.111/24.885/2.079 ms

(#81416) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok gyorsan vázolom a szituációt, aztán kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Egy ismerősnél az egyik tv távol esik a bekötési ponttól és nem akartak utp kábelt áthozni a settopboxhoz.

Így

T-home-s feketedobozhoz vettek powerline adaptert. ez viszi át a jelet, h. belehessen kábelezni. De nyilván néha szakadozik az adás, mert elég szar rajta a sávszél.

Emellett a t-home doboz még tovább van kötve egy tp link router-ben, ami wifi AP-ként funkcionál.

Van-e olyan range extender, vagy wifi ap, ami azt tudja, h. wifin veszi a jelet, de azt kábelen továbbítja?

Vagy 2 router-t bridegljek össze wifin keresztül, aztán meg kábellel kössem bele?

Nyilván mint minden otthoni kiépÍtés, ez is költség szenzitÍv. Tudok nekik vinni egy ac-s cisco vagy TP-link eszközt, meg mindet ujrakabelezni első körben, mert egy kábel nincs, ami normálisan összelett volna krimpelve, és ne nyeklene nyiklana.

T-home-nál nem lehet kérni olyan settopbox-ot, ami wifis ?:)

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#81417) vigyori78 válasza kovaccss (#81414) üzenetére


vigyori78
őstag

Mert a monitor az nem TV :DD
De vannak kombók is pl.:
1
2

(#81418) kovaccss válasza vigyori78 (#81417) üzenetére


kovaccss
tag

A HDMI az HDMI, mindegy hogy TV-n, vagy monitoron van. Miért számít hogy monitort akarok rákötni a STB-ra? A monitornak ugyanúgy kéne kezelnie a jelet, mint a TV-nek.
27-30e-ért (a 2 linkeden ez van) nem éri meg használt, 3-4 éves full HD-s TV+monitort venni, amikor újan 40-50e-ért vannak.
Már évekkel ezelőtt kerestem TV+monitorokat, a tesztek szerint egyik se ér sokat, igazából se TV-nek, se monitornak nem jók, mert kompromisszumos megoldásokkal vannak tele, és ehhez képest drágák is.

(#81419) dptrsk válasza kovaccss (#81418) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Azért mivel a HDMI egy digitális interfész, titkosítást is használ, amit ha nem támogat a monitor HDMI kezelője, akkor nem lesz kép.
Ezért kell olyan megjelenítő, ami támogatja a HDCP-t.

(#81420) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

A telekom kínálatában lévő TV-k mennyire szoktak változni, típusokra értem. LG-k között nézelődtem, de pont olyan készülék nincs ami nekem jó lenne. Szoktak valamennyire változtatni a kínálaton, vagy elég ritka?

(#81421) OldMike válasza kovaccss (#81418) üzenetére


OldMike
őstag

A legjobb az lenne, ha nemcsak az szerepel hogy HDCP kompatibilis, hanem a használati utasítást is meg tudnád nézni előre. Abban szerepelnie kellene hogy a HDMI porton milyen jelfolyamot tud fogadni. Még ebben az esetben is célszerűbb neten venni, hogy vissza lehessen adni, ha mégsem megy.

42LM660S

(#81422) kovaccss válasza OldMike (#81421) üzenetére


kovaccss
tag

Ezt találtam, gyári manual. [link]
Azt írja hogy HDCP-s a DVI. Nincs HDMI, mert csak 1680×1050-et tud. Ez használható DVI-HDMI adapterrel TV-nek ISB2201-gyel? Van jack hang bemenet is.

[ Szerkesztve ]

(#81423) OldMike válasza kovaccss (#81422) üzenetére


OldMike
őstag

Elvileg használható lehetne, de van néhány kérdőjeles dolog. Gondolom tudod, hogy a DVI csak képjelet visz át. Sajnos a DVI típusa nincs feltüntetve, de remélhetőleg DVI-D, ami a digitális változat, és működik a HDMI-DVI átalakító. A hangot ki lehet vinni az STB RCA aljzatáról egy RCA-jack kábellel, viszont nem lehet tudni, hogy digitális kép és az analóg hang mennyire lesz szinkronban. Azt nem tudom hogy az STB képarány beállítása hogyan viszonyul majd a monitor 16:10-es képarányához, és a megadott natív felbontáshoz.

Ez egy elég régen kifejlesztett monitor lehet (2011-ben kapott valamilyen díjat), a saját korában komoly darab volt, a 16:10 képarány is profibb eszközre vall, mára azonban már kicsit eljárt felette az idő.

42LM660S

(#81424) kovaccss válasza OldMike (#81423) üzenetére


kovaccss
tag

Tudom hogy jobb lenne sima TV-t vennem a STB-hoz, de max. 10e-ből kéne megoldani, hogy jobb kép legyen, mint most a 710MP-vel, ez 2005-ös, és 2011-ben 18e-ért vettem használtan. Most max. 4-5e-et érhet. Amúgy is felesleges tuneres TV az IPTV STB-hoz, mert csak monitorként működne. Most is így működik scarton, a beltéri távvezérlőjét használom, nem a TV-ét.
Most is költenék 15-20e-et egy használt eszközre, ami jó TV-nek és monitornak is, de nincs megfelelő. IPS, full HD, HDMI kéne 20e alatt, de ilyen nem létezik, pedig csak 3 paraméter. Hol van még a többi? Méret, képminőség, stb.
A TV+monitor egyben eszközök se jók.

(#81425) Zoli-bácsi válasza DJ. Ru$y (#81408) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi. :R

Most ott tartok, hogy ha a huaweit használom, akkor van net, de amint felcsatlakozok a d-linkre, nincs. Azt írja hogy van internetelérés, de nem tölt be oldalakat... Ez mitől lehet?

(#81426) odrif válasza Zoli-bácsi (#81425) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Na ezzel én is jártam már így, csak Asus routerrel.
A Google DNS beállítása nálam megoldotta a problémát.

20 éve a Prohardveren

(#81427) Zoli-bácsi válasza odrif (#81426) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

És hol kell keresni azt a dns beállítás? És mit kell állítani rajta? :D

(#81428) Criton válasza Okean (#81415) üzenetére


Criton
veterán

kiderült , hogy az utcán a mi kábelünk nem volt megfelelően rögzítve. Azt most korrigálta és teljesen megjavult, eddig..... A jelszint értékek ugyan annyi, de nálam most nincs packet loss

(#81429) odrif válasza Zoli-bácsi (#81427) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A WAN beállításoknál a DNS-hez írd be:
8.8.8.8.
8.8.4.4.

20 éve a Prohardveren

(#81430) Zoli-bácsi válasza odrif (#81429) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Közben utánaolvastam. :R

Vajon más megoldás is van? Mert előtte működött, de átállítottam a jelszót és meghalt...

[ Szerkesztve ]

(#81431) DJ. Ru$y válasza Zoli-bácsi (#81425) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na most, ezt kb. nem lehet elrontani. Ha jó jelszót adsz meg a D-Linkben és jó felhasználónevet @t-online.hu kell a felhasználónév mögé, és elrontod a Huaweiben, kitörlöd pl. a .hu végződést a felhasználónévből, akkor működnie kell. Persze, ha LAN - WAN kötötted össze a Huwaei - D-Link kombót.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81432) szalai112 válasza jansky1 (#81378) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Érdeklődtem ma hogy mi a helyzet, azt mondják még dolgoznak rajta.
72 óra le telt , kötbér igénylést lehet erre? :DDD mivel 1-én adtam le a hibát

[ Szerkesztve ]

(#81433) DJ. Ru$y válasza szalai112 (#81432) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem ez nem kényelmi szolgáltatás, amiért nem fizetsz (mint internet esetén a WIfi), így az én véleményem szerintem nem kérhetsz rá kötbért. Lehet jön valaki aki pedig az ÁSZF alapján megmondja, hogy márpedig de.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81434) Zoli-bácsi válasza DJ. Ru$y (#81431) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Na, router resettel sikerült életet lehelnem a D-linkbe.:D

[ Szerkesztve ]

(#81435) Zoli-bácsi válasza DJ. Ru$y (#81431) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Még egy kérdés. Csak a tékomtól kapott felhasználónévvel és jelszóval tudom beállítani a routert?

(#81436) Gubek-Einste válasza Zoli-bácsi (#81435) üzenetére

Azt kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81437) Zoli-bácsi válasza Gubek-Einste (#81436) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Értem, de csak azzal tudom amit kaptam? Csak azért mert nem én vagyok az előfizető, ezáltal nem is tudom a felhasználónevet és jelszót.

(#81438) DJ. Ru$y válasza Zoli-bácsi (#81437) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mi mással tudnád elérni a Telekom szolgáltatását, ha nem a Telekom által adott felhasználónévvel és jelszóval?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81439) Zoli-bácsi válasza DJ. Ru$y (#81438) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A Huawei routerbe be tudtam lépni anélkül is, és elértem minden beállítást, szóval...

(#81440) DJ. Ru$y válasza Zoli-bácsi (#81439) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem az a kérdés, hogy az eszközbe be tudsz-e lépni... Az eszközbe most is be vagy lépve, különben nem tudnál kapcsolatot felépíteni, az a jelszó és felhasználónév kell ide, ami benne van a Huaweiben, amiről ezek szerint fogalmad sincs.

Marad az AP mód, ha nem tudod az adatokat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81441) Zoli-bácsi válasza DJ. Ru$y (#81440) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nps, megtudtam a felhasználónevet, jelszót. Beléptem a D-linkbe, de ha átállítom dinamikus ip-ről PPoE-re, akkor nem tud csatlakozni. Amint visszaállítom dinamikusra, újra jó. Ez mitől lehet?

(#81442) Gubek-Einste válasza Zoli-bácsi (#81441) üzenetére

Átállítás előtt az ONT-ből törölve lett a user/pass páros?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81443) lemusz


lemusz
addikt

Írtam pár napja a Telekom FB oldalán a csetbe, rákérdeztem a Speedport Entry 2i és az ipv6 közti kapcsolatra. Igazából nem vártam semmi különöset, csak kíváncsi voltam válaszolnak-e egyáltalán. 1-2 üzenetcserét követően, az MT azonosítómat megadva végül azt mondta Kitti, hogy egyes eszközök gyártói oldalán működési gondokat tapasztaltak, melynek javítását már jelezték a gyártónak, de ettől függetlenül hívjam fel a 1414-et és ott a műszaki kollégák simán betudják állítani nekem az ipv6-ot. Megköszöntem neki, de telefonálni nem volt kedvem. Tegnap viszont egy random online felületes belépésnél látom, hogy már be is van állítva az ipv6, ami WLAN-on rögtön aktív volt az okostelómra, LAN-on viszont előbb a gépen is engedélyezni kellett a kis pipát, hogy a kezelőfelületen is látszódjon a cím. A windows is már úgy jelzi ki az ipv6-os sort, mint az ipv4-nél, tehát hogy van kapcsolat. Böngészőben ipv6 teszter oldalak is megerősítik az új technologyt. Pingek tekintetében egyelőre nem nagyon tudtam tesztelni, de úgy látszik Budapest felé nem csökkent a ping, a Nyugat-Európai nagyvárosok felé viszont egy picit mintha alacsonyabb lenne, de nem sokkal, csupán 3-5ms-sel. Nagyobb csökkenést reméltem, de sebaj, ez is több mint a semmi és örülök, hogy van. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy csak nekem állították-e be ilyen típusú eszközzel vagy másoknak is. Tehát Speedport Entry 2i. Akinek ilyenje van csekkolja le, köszi. :)

(#81444) acel786 válasza X Factor (#81416) üzenetére


acel786
csendes tag

Szia

A powerline vagy bejön vagy nem, de lehet hogy ha nem megy át a tv, akkor vagy túl messze van két konnektor, vagy van valami elektromos zajkeltő a közelben. Alternatív ebkötési módok vannak, de legjobb az utp kábel, még ha egy két jukat fúrni is kell a falba. Wifi szinte esélytelen max ha van egy saját csatornája mit nem oszt meg más eszközökkel.

http://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/3386/milyen_alternativ_kabelezesi_lehetosegek_kozul_valaszthatok_iptv_szolgaltatas_letesitesekor_?appid=tudasbazis&tudasbazis-eventType=8

(#81445) Zoli-bácsi válasza Gubek-Einste (#81442) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem találtam sehol megadva user/pass-t a Huaweiben. :((

(#81446) studiod1 válasza lemusz (#81443) üzenetére


studiod1
tag

Most kattintottam s érdekes jelenleg chrome bővítmények IPcím: s ipv6 címet ad, eddig ipv4 cím jelent meg.Az ipv6 teszt 10/10

[ Szerkesztve ]

(#81447) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Na 31 napja kötöttük meg a gigabites netet és a routert még nem kaptuk meg, na most hívjam a tudakozót?!

(#81448) norti válasza -secret- (#81447) üzenetére


norti
addikt

A tudakozót ne hívjad, nem fogják érteni :D De az ügyfélszolgálatot megpróbálhatod ;)

(#81449) dchard válasza acel786 (#81444) üzenetére


dchard
veterán

A helyzet az, hogy ha nem akar (vagy tud) utp-zni akkor a legmegbízhatóbb megoldás még mindig a powerline. Egy normális méretű lakásban vagy családi házba nem tudok elképzelni olyan szituációt, hogy az IPTV-nek szükséges legfeljebb 10-12megabit ne menjen át a powerline-on, ha pedig van esély a több fázisra, akkor AV2 képes powerline eszközt kell venni, ami képes nem csak a nulla-fázis, de a föld-fázis és a nulla-föld között is kommunikálni, például a TP-Link TL-PA8010P vagy a TP-Link TL-PA9020P.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#81450) poli27 válasza dchard (#81449) üzenetére


poli27
veterán

Pedig ez sajnos nincs így, lehet a T amit ad az a Dlink a szar, de már nem is rakunk ki, mert csak a probléma van belőle szinte... A T elvárja hogy garancia legyen vállalva a powerline ra működés tekintetében... szval 1 fázis kis lakás akadozó iptv rajta nagyon nagyon sok probléma forrása a powerline... sajnos nem látod hogy van megszerelve az elektromos hálózat, és ez sok helyen probléma... és nem működik jól...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.