Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) kabelmania27 válasza SonyNex7 (#46000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC-nél is van táblagépvásárlás. Sok netes áruháznál lehet jó áron vanni pl edigitál

[ Szerkesztve ]

(#46002) Teko001 válasza smrJoe (#45967) üzenetére


Teko001
őstag

firmware frissítés megoldja

(#46003) SonyNex7 válasza kabelmania27 (#46001) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Így lesz akkor. Köszi. Upcnel röhejes a táblák ára. Extrém digital az oké.
De miért ilyen gáz a T-s net . Ennyire befolyásolja a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#46004) wmati válasza SonyNex7 (#46003) üzenetére


wmati
addikt

Rezes net már csak ilyen minél messzebb vagy annál többet fogsz szívni.

(#46005) kabelmania27 válasza SonyNex7 (#46003) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.ADSL-nél a központtól való távolsággal arányosan nő a zaj és a csillapítás,áthallás, régi elavult rézhálózat miatt nem jó az ADSL. Nem csak a Telekom hanem Invitel és UPC 29-es körzet primer területeken is ugyan ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#46006) Voice24 válasza salapp (#45970) üzenetére


Voice24
őstag

Elolvastad, amit írtam? (két beltéri, az egyik pvr-es) ;]
Nem kell számolgatnom, ott a számlám végösszege, ami 6.110-ft. Ráadásul júliusban lejárt a hűségem, és amíg vacillálok, nem akarom meghosszabbítani, így ez még egy ezressel több is lesz ebben a hónapban.
A Mindigtv-nél nyilván nem kötelező minden plusz csomagot megrendelni. Persze kevesebb a csatorna, hd meg egyáltalán nincs, de a T-nél is nagyon sok olyan van a csomagban, amibe évente kétszer ha belepislantok.
Most meg ráadásul ott van az a hiba is (amire pár napja rákérdeztem itt, de senki nem válaszolt), hogy a Huawei box frissítése óta elég sok adó képe zavaróan akadozik.

(#46007) salapp válasza Voice24 (#46006) üzenetére


salapp
addikt

Jujj, ne akadozzon, attól kiakadnék.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46008) Voice24 válasza salapp (#46007) üzenetére


Voice24
őstag

Márpedig most nálam nagyon zavaró a dolog. Nem néztem végig minden adót, de pl. Ozonenetwork, film+, Viasat3 biztosan csinálja.
Azért tettem fel itt a kérdést ezzel kapcsolatban, hogy lássam, csak nálam van-e ez a hiba, vagy általános jelenségről van szó.
Amúgy a Huawei box egész jó funkciókkal bővült, kár, hogy ez az akadozás meg lerontja az örömöt...

(#46009) zunicum válasza Voice24 (#46008) üzenetére


zunicum
tag

Nálam a huawei boxnál nem tapasztalható akadozás. Igaz, hogy minden frissítés után csinálok egy rendszer újraindítást. (A frissítés után nem töltődött be pár csatornán az epg, ezt az újraindítás orvosolta).

(#46010) Voice24 válasza zunicum (#46009) üzenetére


Voice24
őstag

Ezen mit értesz, hogy rendszer újraindítást? A gyári állapot visszaállítását, vagy csak egy egyszerű áramtalanítást? Mert az utóbbi nálam minden éjszaka megvan.

(#46011) zunicum válasza Voice24 (#46010) üzenetére


zunicum
tag

A beállítások menüben találhatóról beszélek. Nem szoktam áramtalanítani a boxot soha.

(#46012) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Huawei EchoLife HG8245 optikai modem router kombó.......

Van rajta 4 Lan port, a Lan1-en tudok csak kimenni számítógéppel az internetre, Lan2-3-4-en nincs net, de van IPTV.

Lan2-3-4-re a Win7 azt írja, hogy nem azonosított hálózat, nincs internetelérés.

Az IP cím is fura: 169.254.166.224.

Hogyha a hálókábelt átdugom Lan1-be, az IP cím helyreáll: 192.168.1.3 lesz, és lesz rögtön net is.

DHCP szerver be van kapcsolva alapból a modemben, kikapcsolni sem lehet.

192.168.1.64-ig adja az IP címeket.

Magának a modemnek az IP címe 192.168.1.254.

Megdöglött a modem, vagy valami beállítási probléma lehet?

Köszönettel: Munkácsi Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#46013) #74774528 válasza Márk (#46012) üzenetére


#74774528
törölt tag

Mert a LAN2-4-et csak és kizárólag IPTV-re lehet használni. Internetre csak a LAN1 van. DHCP alapból valóban nem kikapcsolható. Én a router részt nem is használom,arra van egy külön eszközöm. Ajánlom neked is mert a wifis része is elég gyenge a HG8245-nek.

[ Szerkesztve ]

(#46014) adika4444 válasza #74774528 (#46013) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Ha már itt tartunk, kis kérdés, a coax Cisco EPC3925-ben is így vannak a portok? Mert ott nekem az összesben van net, IPTV is. Vagy ez csak az adott Huawei modemnél van?

üdv, adika4444

(#46015) wmati válasza adika4444 (#46014) üzenetére


wmati
addikt

Ilyen kábelnettnél egyáltalán nincs se a Tc, Cisco, D-linken.

(#46016) #74774528 válasza adika4444 (#46014) üzenetére


#74774528
törölt tag

Csak az optikai HGW-t áldották meg ezzel a "csodával"...:(

(#46017) MajaG válasza #74774528 (#46016) üzenetére


MajaG
senior tag

Ez igazából miért fáj neked? Ha értelmes dolgot akarsz úgyis raksz utána routert.
Az új szériás 8245H, már minden porton aktív.

(#46018) #74774528 válasza MajaG (#46017) üzenetére


#74774528
törölt tag

Van mogotte routerem...

(#46019) MajaG válasza #74774528 (#46018) üzenetére


MajaG
senior tag

Akkor tényleg nem értem mi a gond. :)

8245H-val sokkal több gond van amiatt, hogy nem dedikált a netes port.

[ Szerkesztve ]

(#46020) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok, kicsit még új, és kezdő vagyok, de van egy problémám.
Az t-comnál váltottunk erre a hgw-s típusra (iptv, internet, voip) (előtte, analóg volt a telefon, volt egy modem, és egy jó asus n56u router, nem volt iptv). Ez a hgw (speeedport w724v) nem túl stabil eszköz, sok gond volt vele, és szerettem volna, hogy az asus routerem ne ap üzemmódban legyen, hanem hogy ő legyen a "fő", router, mert így van asus-os ddns szolgáltatás, szülői felügyelet, és más asusos extrák. A speedporton volt is egy olyan beállítási lehetőség, h pppoe passthrough, de semmit nem ért (mind1 volt, h be volt kapcsolva, v ki. Eljátszadoztam, minden 3play_cpc@telekom.hu-Gei7eike, és hasonló dolgokkal, de az asus-on a net mindig csak 4 mbps maradt a 20mbps helyett (viszont torrenten meg volt a 20mbps sebesség, ami érdekes), ami az eredeti felállásnál (a speedtouch a fő router) meg volt a 20mbs. Járt nálunk aztán több t-comos eszköz is, de kiderült, h egyik sem tudja, a pppoe passthrought, ezért a megoldásnak az lett megbeszélve, hogy visszaváltunk a régi analóg szolgáltatásra (de előtte az analógnál nem volt iptv, most meg lett) (a visszaváltásnak azért is örültem, mert nagy a lakás, és sok telefon dugalj van, de a hgw miatt csak 1 telefont tudtunk használni).
A t-com köcsögösködései miatt itt elég nagy szünet lett, de aztán be lett kötve az analóg vonal, de én ekkor pont külföldön nyaraltam (aztán másik telefonszámot kaptunk, nem volt hívószámkijelzés, szóval szivattak rendesen, pedig minden meg volt előre beszélve). Kiderült h az iptv miatt itt marad a "szeretett" speedport eszközöm, és újra routerként is funkcionál.
Ha beüzemelem a régi modem+asus router párost, be tudom valahogy az asusban állítani az iptv-t?
Milyen megoldás lehetne még, h az asus routeremet tudjam használni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46021) salapp


salapp
addikt

Van jelenleg olyan voiptelefon+net eszköz a Telekom kínálatában, ami erősebb wifi jelet ad és jobb/megbízhatóbb, mint a Speedport 724V Ci?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46022) MajaG válasza salapp (#46021) üzenetére


MajaG
senior tag

ZTE 931 V2, de max használtat fogsz tudni szerezni, ha tudsz... (nem fogsz tudni valószínű)

(#46023) bul07


bul07
nagyúr

Na leadtam hibára a távirányítómat, hol működik hol nem , még új ellemel is

Kiváncsi vagyok mennyire gyorssak
Gondolom kijön a szerelő oda addom a régit és add egyújjat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#46024) salapp válasza MajaG (#46022) üzenetére


salapp
addikt

Köszi, megkérdezem a beépített emberemet, hátha túr nekem egyet a központjukban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46025) Laraxior


Laraxior
titán

Erre tudtok valami megoldást?Mert úgyfest időtlen időkig kellene a telefonra várakozni...
Újraindítottuk, kártyát is kivettük...

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#46026) Márk válasza #74774528 (#46013) üzenetére


Márk
senior tag

Értem.

Venni még egy routert egyelőre nem szeretnék.

Most egyelőre a net az öcsém szobájában powerline adapterekkel van megoldva (TP-LINK TL-PA2010P), ugyanolyan gyors, minthogyha a gépe direktben kábellel lenne bekötve a Huawei 1-es Lan portjába.

A kérdésem az lenne, hogyha vennék még egy ugyanolyan TP-LINK powerline adaptert, és összekötném az én gépemmel, akkor vajon nálam lenne-e net?

A TP-LINK szerint akár 4-5 adapter is összefűzhető egymással, de kérdem én, hogy mi lesz az IP címekkel?

Hogy fog a Huawei kiosztani több IP címet ugyanarra a Lan portra? Vagy ezt a powerline adapterek megoldják egymás közt?

Köszönettel: Munkácsi Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#46027) Sasos válasza Márk (#46026) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem is kell feltétlenül router. Ha nincs extra igényed a routerrel kapcsolatban, akkor switch-el is szétoszthatod az 1-es portot. Szerintem olcsóbb, mint egy powerline adapter.

(#46028) Márk válasza Sasos (#46027) üzenetére


Márk
senior tag

Igazad van!

Akkor switch-csel mehetne még hálózat a tv-nek is, a Blu-ray lejátszónak, sőt a médialejátszón is leváltanám a Wifit kábelre.

Asszem holnap veszek is egy switchet.

Örök hálám (hogyha így tényleg megoldható az 1-es port szétosztása). :R

Milyen switch legyen? Vagy elég a legolcsóbb pl. TP-LINK?

Üdv.: Márk

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#46029) kabelmania27 válasza Márk (#46028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gigabites 5 portos TP-link.

(#46030) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Szerintetek hogyan jelentsem be a Telekomnak azt a hibát, hogy nem jó az egyik csatorna kapcsolójele, ha az ügyintézők azt sem tudják, hogy mi az a kapcsolójel?

Aquila non captat muscas.

(#46031) villamos válasza Hegyirabló (#46030) üzenetére


villamos
őstag

Próbáld meg, hátha mégis. Ha meg nem, akkor próbálj meg esetleg kérni egy műszakis kollégát, bár nem 100% hogy ő tudni fogja... mondjuk én sem tudom, de én nem vagyok TV-s :DD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#46032) adika4444 válasza Márk (#46028) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Ebben a kérdésben inkább a:
[Milyen routert?]
topikban érdeklődj, de ha elég 5 port amiből egy kell ahhoz h a HGW-vel összekösd, tehát 4 szabad port marad, akkor TL-SG1005D
Van még 8 portos TP-LINK is, és mivel az 5 portossal jók a tapasztalataim, ezért TP-LINK 8 portosaival se lesz szerintem gondod, de 8 port után érdeklődj a fenti topikban!
(#46020) legelek: Dchard fog tudni ebben segíteni szerintem, ő ért a modem témához h milyent köss, de az biztos, hogy szükséged lesz a régi modem mellé egy IGMP-t támogató routerre, mert akkor ő fogja az IPTV dolgait csinálni. Nekem TP-LINK 842ND van, noha nem próbáltam ezt a lehetőségét, de a leírások a neten erről csiripelnek amit írtam.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#46033) Hegyirabló válasza villamos (#46031) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A kapcsolójel adja meg az információt a tévédnek, hogy milyen képarányban jön az adott műsor (4:3, 16:9, Letterbox, stb.), hogy ne kelljen kézzel kapcsolgatnod minden egyes csatorna minden egyes műsoránál. Ez nem jó az egyiknél most éppen, tiszta nyúlánk lett minden fószer a képen.

Aquila non captat muscas.

(#46034) .:ZS:. válasza adika4444 (#46032) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Nem lehet Telekomos HGW nélkül IPTV-t nézni, nincs is értelme próbálkozni.

(#46035) Márk válasza adika4444 (#46032) üzenetére


Márk
senior tag

8 portosban gondolkodtam, mert így fejben összeszámolva már 5 portnál járok, és akkor nem maradna szabad port, ha csak az 5 portosat választanám.

Miért fontos, hogy gigabites legyen? :F

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#46036) kabelmania27 válasza Márk (#46035) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mert az a jövő, így helyi hálózat gigabites lesz+120Megabite csomag is menni fog. Nem sokkal drágább a gigabites.

[ Szerkesztve ]

(#46037) Márk válasza kabelmania27 (#46036) üzenetére


Márk
senior tag

ok, értem. :R

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#46038) EnergyCoke


EnergyCoke
tag

Sziasztok!

Thome előfizetésünk van már 1,5éve. 2db beltéri egységgel. A második beltérit használom én. Kb 1éve jött az ötlet hogy összekötöm a régi számítógép hangfalszettemmel Logitech x540 vettem hozzá aranyozott piros-fehér,piros,fehér (nem tudom a nevét) kábelt és azóta azzal működött.
A napokban nem indult el a tv valami frissítést írt ki azóta nem tudom a hangerőt állítani a távirányítón csak a hangfal hangerőszabályzóján.Mindent átnéztem a tv és a beltéri menüébe is a kábeleket is újra csatlakoztattam de egyszerűen nem jövök rá a hiba okára.

Ha le vagy fel nyomom a hangerőt akkor az megjelenik a képernyő viszont nem történik semmi:( Ha odasétálok a hangcucchoz és ott tekerem fel már jó de nem a 70-es években élünk nem akarok távirányító nélkül tévézni:D

Aki tud segítsen légyszíves!

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#46039) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy jelenleg én a IV. kerben lakom. Itt ahol vagyok van rendes lakásba húzott optikás rendszer, elvileg ha jól tudom ez a legjobb. Ott ahonnan anno ide költöztem telefonos vagy nem is tudom már milyen rendszer volt..lényeg akkor csak a házig volt optika... vmilyen fehér modemem volt..itt meg ugye az optikásnál a Huawei. Dee ott anno még nem volt net, de elvileg ott is elég korrekt netek voltak rá. Ehhez itt meg egy 120/50-es net van most. Eddig jó is a történet.

Viszont most ahova költözök át, reménykedtem hogy kb 3 háztömb távolság nem fog változtatni semmit, ezért nem is jártam nagyon előtte utána. Ma mivel én dolgoztam, beküldtem mást magam helyett, hogy indítsa el a szolgáltatás áttelepítés kérést arra a címre...de mondtam kérdezzenek rá okés e ugyan így ott is az optikás rendszer. Erre azzal a válasszal jöttek haza nekem, hogy nem...vmilyen rézhálózat van csak és 20-as netem lesz. Mondom mivan? 120/20-as?? De elvileg azt mondták neki, nem...20-as.

Most komolyan srácok létezik ez? Milyen vacak gané rendszer ez a rezes valami ha ilyen net megy rajta?? + 3 háztömbbel arrébb visszamegyünk a kőkorszakba??

Nah mindegy, a kérdésem az lenne, hogy mivel hűségem van cakk-pakk mindenre és a 120/50-es netre is, ilyenkor mik a lehetőségeim? Aki tapasztalt ebben vagy járt így kérem írja le mik a lehetőségeim. Hétfőn megyek be megbeszélni velük, mert én értem is amit mondanak...akit magam helyett küldtem nem :) csak szeretném tudni előre ha lehet hogyan készüljek... megoldható vagy asztalt kell borítanom :D

Szóval nem tudom ebből mi valósítható meg szerintetek:

1. Mivel nem tudják adni azt amire aláírtam a szerződést így akkor kapom ezt a 20-as netet, de módosított áron...ergó nem fogom a 120-as netet fizetni ha egyszer nincs.

2. Mivel ismerem a T üzletpolitikáját tudom, hogy ők ha aláírod a hűséget 1 vagy 2 évre kiszámolják rajtad arra az időre a hasznot. Szóval ez ha az 1. pontot nézném bukás lenne. De... azt nem engednék meg hogy ha az 1. nem okés...akkor visszamondom a netet...de az árkülönbözetre kérek be szolgáltatást...HD pack vagy HBO stb... így én is jól járok mert nem fizetek olyanra ami számomra felesleges és nekik sem lesz belőle pénzbeni hátrány...annyi fog befolyni mint ami netesnél számoltak anno.

3. Működhetne az 1-2, de inkább mondjam egyből, hogy ha elintézik nekem akkor aláírok 2 évet egy Galaxy S5-re és Gear Fitre?? Mert azt hetekben akartam volna úgy is...csak így kb jelzem nekik, hogy tőlem kapnának még kb. 2 évre 340.000Ft-ot. Tudjátok kis ösztönzés.

4. Totál szemét a T és nem engednek semmit...közlik, hogy ez van így jártam...és közöljem velük, hogy jó akkor mivel ilyen kedvesek voltak átmegyek és elhozom a telót a Telenortól vagy a Vodától.

Köszi előre is a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#46040) Gubek-Einste válasza Brian_GT (#46039) üzenetére

Teljes mértékben elképzelhető, hogy ilyen helyzet van arra felé, nálam pl ahol én lakok: a mi épületünkben ADSL (max 20-as csomag), szomszéd épület ED3.0 (út + parkoló távolság), iskola túloldalán VDSL.

1; Módosítás lesz 20-as csomagra, annak az árát kell csak fizetni, valószínű, hogy újra indul a hűség, ha nincs szerencséd még kötbért is rád verhetnek de nem valószínű.

2; ADSL-re nem ajánlott IPTV-t kérni, főleg nem net mellett, HD csomagot nem is lehet. Ha nincsen ott konkurencia akkor kötbért kell fizetned a netre.

3; Mondhatod de valószínűleg semmi hatása nem lesz.

4; Valami engedmény lesz de hogy mi és mennyi azt előre nem lehet megmondani, függ, hogy milyen a helyzet ott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46041) Teko001 válasza EnergyCoke (#46038) üzenetére


Teko001
őstag

Szia, Minden csatornán jelentkezik ez?

(#46042) EnergyCoke válasza Teko001 (#46041) üzenetére


EnergyCoke
tag

Szia ! igen sajnos már írtam a T-nek egy hosszabb levelet erre megkérdezték hogy miben tudnak segíteni?:D

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#46043) poli27


poli27
veterán

Nem tudtam kit hiányolok a fórumról, de közben észrevettem hogy norbi az,és ki van tiltva :DDD

(#46044) Gubek-Einste válasza poli27 (#46043) üzenetére

Nekem személy szerint nem hiányzik, nem kell ide a sok hülyeség amit összehordott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46045) havri1 válasza Brian_GT (#46039) üzenetére


havri1
félisten

Mivel te módosítod a szerződést, így maximum elfogadod amit ajánlanak, de asztalt nem is értem, milyen jogon borogatnál?
Ők teljesítik azt, amit aláírtak veled a szerződésedben.

20mbit kőkorszak?

Azért vannak érdekes felfogású emberek.
Sokan örülnének annak a stabil 20mbit - nek is.

Ha tényleg csak ADSL érhető ott el, és az neked nem megfelelő, kérheted a méltányosságot.
De ilyen hangnemben elhajtanak a picsába.

[ Szerkesztve ]

havri

(#46046) Gubek-Einste válasza havri1 (#46045) üzenetére

A 20 Mbps csak elméleti, erősen kérdéses még, hogy abból gyakorlatban mennyi is fog átjönni, főleg ha IPTV is lesz mellette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46047) kabelmania27 válasza Brian_GT (#46039) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telekom legtöbb helyen régi rézérpáras hálózaton szolgáltat, kevesebb helyen van koaxhálózat, a legkevesebb helyen van optika.

[ Szerkesztve ]

(#46048) havri1 válasza Gubek-Einste (#46046) üzenetére


havri1
félisten

Értem én, a problémáját is, csak a hozzaallast nem.
Nem is értem miért nem kér egy céges A6-t korlátlan mol aranykartyaval, mert ott nincs optika..

[ Szerkesztve ]

havri

(#46049) Livius


Livius
őstag

Hello!
2 hete hibára bejelentettem, hogy egyik hónapról a másikra elfogyott a feltöltési sebességem a Netmani L VDSL csomag 5 Mb/s-jéről 3.5Mb/s-re. Ezt itt mérésekkel ki is vizsgálták, és kidereült ha a bejövő telefonkábel nincs egyből párhuzamósítva, hanem az első csatalkozása a HGW, akkor teljesen jók a szinkornizálási sebességek, (LE: 33000 Kb/s, Fel: 6015 Kb/s) és az SNR is rendben van 10.1 dB-el.

A kábelezés így át lett gondolva teljesen, és a párhuzmosítás megszüntetésével most a tökéletes vonali sebességek jöttek is, egészen ma reggelig. Ma reggel az eddig még csontra kihasznált 30Mb/s-ből ez fogadott! :Y

Ezzel mit lehetne még tenni szerintetek? Legyen pofám megint hibabejelenteni? Egyébként mi a franc folyhat a háttérbe, hogy fél éve még egy párhuzamosított telefonkábelen is csontig jött a 30Mb/s és a 5 Mb/s, majd egyszer csak azon már nem, és most hogy már arra is figyelve van hogy ne legyen szétosztva a HGW elött a kábel 3 szobára, 3 napig tartó tökéletes sebességek után egy újraszinkornizálás követően megint gondok támadnak?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#46050) havri1 válasza Livius (#46049) üzenetére


havri1
félisten

Mennyivel csatlakozik a hgw a központra?
Meg tudod nézni? ZTE-ben van ilyen menü.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.