Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) DJGABI válasza TheProb (#74750) üzenetére


DJGABI
addikt

szigorúak vagytok, mi is voltunk egyszer fiatalok :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#74752) TheProb válasza DJGABI (#74751) üzenetére


TheProb
veterán

Igaz, na jó, nem savazok... :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#74753) veze válasza huliganboy (#74745) üzenetére


veze
őstag

Én is kaptam már ilyen átalakítót mellékelve, de ez semmire nem jó, egy darab khaki csak :D
A másik linkelt tipusból sosem küldtek még, lehet ők is tudják hogy ez semmire sem jó itt, azért szórják ki ingyen küldött átalakitóként ))
A nem földelt aljzatba sem lehet bedugni csak ha jól megreszelik, akkor meg már életveszélyes.

(#74754) zsiz


zsiz
őstag

Mai posta (kérésre rendeltem):

Karambit kés: [link], tokkal, nyakmadzaggal összesen 114g, ezek nélkül 101g a kés. A hegyétől a végéig kb 19cm hosszú. A penge rövidebb oldala kb 9cm, a hosszabbik kb 11cm. A markolat vsz. lehetne vastagabb, így nekem nem tetszik a fogása sem. Valamint szerintem ez a szín is le fog kopni róla. Flash sale-ben 4.99$ volt a kés. [kép] [kép]

Convoy C8 XM-L2: [link] Erről sokat nem írnék, van egy jó kis több oldalas teszt róla. [kép] [kép] 16.99$ volt a lámpa.

Az egész csomagért pontozva fizettem 15.47$-t (kb 2k HUF-ot tudtam lefaragni). És gyorsan, 16 nap alatt megérkezett (SE nyomkövetési számmal végig követhető volt). Mindkét cucc egyszerű fehér karton dobozban volt, amin egy-egy vonalkódos matricán kívül nem volt semmi. Egy bubis borítékban jött a csomag, benne mind a két doboz ki is volt lapulva... de szerencsére semminek nem lett baja.

A laptopom akkuja úgy is döglött volt, így abból szedtem ki a cellákat (6-ból 4 jó, 2-nél csak 2,7V-ot mértem terhelés nélkül, de ezzel is megy a lámpa még, csak jelzi, hogy le van merülve.. hátha egy Lii 500-as még rendbe teszi majd őket).

Összehasonlítottam az én kis Mecoo XPE-Q5 lámpámmal. Persze sok értelme nincs, mivel ez csak 1.5V elemről megy, míg a Convoy 3.7V Li-Ion akkumulátorról és egyébként sem egy kategória a két lámpa (persze árban sem). A Q5 zoomolható, így a legerősebb a fénye (és így világítja be a legkisebb területet), ezért állítottam így a fókuszt ( - a kis kocka a Q5, ha valakinek nem lenne egyértelmű :) ). A Convoy legkisebb fokozaton kevésbé fényes, mint a Q5 fókuszálva, viszont a bevilágított terület a sokszorosa. [kép] Közepes fokozaton már nem csak a terület, hanem a fényerő is a Q5 többszörösére nő [kép], a legerősebb fokozat pedig még ezen is túltesz, habár a kép annyira nem adja vissza. [kép] És még hátra van, hogy sötétben, a szabadban is kipróbáljam... :)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#74755) tonyrulez válasza Studi (#74739) üzenetére


tonyrulez
őstag

Vagy egy ilyen olvasó ebbe pedig megy a linkelt átalakító. Ennél kompaktabb szerintem már nincs :)

4 8 15 16 23 42

(#74756) krisztianAMG válasza zsiz (#74754) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Amelyek akkuknak alacsonyabb volt a feszültsége a többinél, én nem tenném töltőre. Megpróbálhatod, de ha melegebbek lesznek, mint a jók, azonnal vedd ki, és add le őket. Valószínűleg cellazárlatosak.

(#74757) #56573440


#56573440
törölt tag

Gearbest jól becsomagolva, nem is nagy súly...

A hátlap is szét van esve -vissza se lehet tenni btw- a szíjak is el vannak szakadva, törve... Asszem a kínai óra rendelések kicsit leállnak nálam...

(#74758) zsiz válasza krisztianAMG (#74756) üzenetére


zsiz
őstag

Ok, köszi a tippet. Egyenlőre még nincs töltőm, de fejben tartom :)
A laptop kb 5-8 percet ment az akkuról már csak. Aztán egyszer eláztattam a gépet, új billentyűzetet is kellett vennem bele. Ezután egyszer csak már nem töltötte az akksit a gép (Csatlakoztatva, nem töltődik), valamint nem is volt hajlandó működni a gép úgy hogy benne van az akku... Random időnként kikapcsolt. Így kivettem az akksit és nélküle használom a gépet már hónapok óta (úgy is már előtte is csak töltőről tudtam használni) így hibátlan. Plusz van pár cellám, ami addig mindenképp jó lesz, amíg nem veszek újakat. Bár ha bírni fogják, akkor nem is veszek.

Egyébként a Lii-500 nem érzékelné ha valóban zárlatos a cella? Van benne mindenféle védelem, mint pl túlmelegedés ellen, rövidzár, túltöltés, stb...

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#74759) Criminal017 válasza #56573440 (#74757) üzenetére


Criminal017
őstag

Csináld magad órák ala Gearbest. :( :DDD

(#74760) HoTaZo válasza fateless (#74747) üzenetére


HoTaZo
őstag

Viszont, ha fejébe süllyesztve ragasztasz egy csapágygolyót akkor szükség eseten megfelelhet az autó ablakának kitörésére.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#74761) Studi válasza HoTaZo (#74760) üzenetére


Studi
addikt

Autó ablakának betörésére nem feltétlen használnék ilyen ököllel előre eszközt...

(#74762) gulac12 válasza Studi (#74739) üzenetére


gulac12
tag

Nekem Kingston MicroSD Generation 2, USB 2.0 kártyaolvasó van, kicsi praktikus, itthoni beszerzéssel pl akár innen is.

[ Szerkesztve ]

(#74763) HoTaZo válasza Studi (#74761) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az autók üvegei speciálisan olyan kezelést kapnak, hogy ütéskor szinte él nélküli apró morzsákra "robbanjanak", hogy ne vágják még az egyént. Nem állítom, hogy soha senkit nem vágott meg meg autó üveg, de kevesebb a vágási sérülés vele, mint a sima üveggel.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#74764) Studi válasza gulac12 (#74762) üzenetére


Studi
addikt

Köszi, praktikus és apró ez is, gondolkoztam már, hogy beszerzek ilyet, mert kulcstartón is bőven elfér, mindig nálam lehet. Viszont ez még átalakítóval sem lehet microUSB sajnos. :(

(#74765) winbox válasza Studi (#74764) üzenetére


winbox
senior tag

Én még micro sd kártyához pont ilyet kaptam, anyameknak rendes pendrivekent hasznalom vele a 16gigas kingston micro sd-t, ha filmeznek rola vagy masolok ra elég meleg lesz, de már két éve tökéletesen szolgál, plusz a kulcstartora rogzithetes miatt még sosem veszett el. :D +1 neki

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#74766) fateless válasza HoTaZo (#74760) üzenetére


fateless
veterán

Jogos, vész esetén üveg betörésére jó lehet. Mindenképpen jobb, mint az az ostobaság, ahogy a filmekben könyékkel betörik az autó üvegét. Fájdalmas lenne a való életben.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#74767) w.miki


w.miki
veterán

Hosszú nyelvű microUSB kábelt tudnátok linkelni?
Mindegy hány A-t tud, csak hosszú legyen a microUSB része, hogy CAT telefonba is bemenjen.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74768) csadi0011


csadi0011
őstag

Működik a PCI Express USB 3.0 2 ports + usb 3.0 header bővitőkártya. Lényegében user error okozta a gondot. Win7 nem volt frissítve. win10-nél nem tudom mi volt a probléma először. Második próbára tökéletesen ment, anélkül hogy drivert kellett volna telepítenem. Remekül hoz 1-2 Gbps sebességet. Jelenleg nagyobb sebességre nem tudom tesztelni, hogy a teljes USB 3.0 sebességet el lehet-e érni vele. Nincs rá eszközöm.
Ma, vagy holnap tesztelni fogom a sebességét 1.x verziójú PCI-e csatlakozós alaplapban, mert már többször is láttam, hogy valaki nem ajánlja ilyen alaplapba, mert hoz akkora sebességnövekedést.
Ha valakit érdekel, beírhatom majd ide az eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#74769) dugesz77


dugesz77
őstag

Kulcstartó lámpából most a jelenlegi legerősebb karácsonyi kiadású Nitecore TIP (mérve is 360lm) 18,99$-ért elhozható. 30$-hoz képest barátibb az ára bár így is 6 ezer Forint körül jön ki. Egyet berendeltem kíváncsi leszek. Teszt szerint nem rossz.

(#74770) veze válasza csadi0011 (#74768) üzenetére


veze
őstag

Nekem akkor nem ment amikor elfelejtettem a molex csatit rádugni :W
Eszközkezelő szerint remekül működött, csak épp nem olvasott be semmit :D

(#74771) WestBam válasza #56573440 (#74757) üzenetére


WestBam
senior tag

Szép szett. Esetleg építőkészletben vetted? Mert akkor jót küldtek :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#74772) fateless válasza w.miki (#74767) üzenetére


fateless
veterán

Pl ez

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#74773) #56573440 válasza WestBam (#74771) üzenetére


#56573440
törölt tag

iKea gyártja lehet az volt a baj :DDD

(#74774) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Valaki épített már be sluszkulcshoz lévő külön távirányítót és a kulcsot egy fejbe?
Esetleg tudnátok segíteni, hogyan keressem? ILYEN házban van benne a távirányító és alap Nssan Almera (2001-es) sluszkulcs van.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#74775) krisztianAMG válasza zsiz (#74758) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nekem is Lii-500-am van, de most nincs kéznél hibás cella, úgyhogy nem tudom kipróbálni.

(#74776) DJGABI válasza dugesz77 (#74769) üzenetére


DJGABI
addikt

mi ez a csatorna már :DDD tök jó a stílusa, suboltam

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#74777) nimfas válasza HoTaZo (#74736) üzenetére


nimfas
addikt

Amelyiken 3 oszlopban vannak ledek az a női. Szij mérete is kisebb ott. Csukló átmérő. :)

(#74778) w.miki válasza fateless (#74772) üzenetére


w.miki
veterán

kicsit olcsóbb is lehet :B és jó, ha még hosszabb a nyelve

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74779) dugynok


dugynok
senior tag

Tegnap voltam IKEA-ba, vettem egy olyan késélezőt. Tényleg jó cucc :)
Jah, valóban 60 gramm, szóval, ha valakinek postázni kell - 2 hét mulva újra megyek - kijön postán maradóan 570Ft-ra.

(#74780) tupacamaru válasza w.miki (#74778) üzenetére


tupacamaru
veterán

Találkozott már valaki 1.5V-os lítium AA akku töltővel? A Lii-500 nem ismeri meg és a most érkező Imax B6 sem fogja szerintem. Lehet hazai beszerzés is, a másik topikba már nem írom be.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#74781) air válasza tupacamaru (#74780) üzenetére


air
nagyúr

Az AA-s akkuk nem 1,2V-osak?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#74782) Saccco


Saccco
nagyúr

Mutatok nektek egy hamis kártyát... nem sincerity-s, hanem a 3D nyomtatóhoz volt...

Ez meg egy törött fogaskerék és az abból általam rajzolt, majd gyártott új, amivel újra megy a gép, amibe került. :B :DDD

Nem csak marháskodni lehet vele.
:DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#74783) Vagany válasza Studi (#74731) üzenetére


Vagany
őstag

Nekem pont ilyen [link] van kb 2 éve. Tökéletes. ha akarom pc-re dugom, ha akarom közvetlenül a telefonba.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#74784) tupacamaru válasza tupacamaru (#74780) üzenetére


tupacamaru
veterán

Stornó, ezt csúnyán benéztem. :U :W

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#74785) daniel2121 válasza bul07 (#74716) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem szintén.

(#74786) DrojDtroll válasza bul07 (#74716) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ugyan ez a helyzet egy nyolcadikai rendelessemmel.

(#74787) XtremLor válasza Saccco (#74782) üzenetére


XtremLor
őstag

Minden vacakot beepitenek ami van a raktarba :D .

Ugy latom bejott a nyomtato is. :DD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#74788) bul07 válasza daniel2121 (#74785) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez jó akkor tényleg elővetek egy egy dugdosott konténert

Ma megjött a december 11-én rendelt ali kuponos 1.5m kábel 0.3$ [link]
Pofás a csomagolása ilyen műanyag dobra van feltekerve
Teszt még nem volt de vasárnap lehet megcsinálom és berakom a kábel teszthez az eredményeket

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#74789) szaboger válasza daniel2121 (#74785) üzenetére


szaboger
tag

nekem a nem mondom ki sokat emlegetett fehér eus dugós qc3 as portal töltő is megjött

(#74790) HoTaZo válasza fateless (#74766) üzenetére


HoTaZo
őstag

Minnél nagyobb felületen éri a hatás, annál jobban ellen áll. Ezért jó a golyó, azzal tuti egy pontban kapja a sokkot. Ha kifogytunk a golyókból, akkor jött a kerámia biztosíték...
De, bocsánat a túl Off-ért!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#74791) Jarod1 válasza Saccco (#74782) üzenetére


Jarod1
addikt

már akartam is kérdezni, a fogaskerék adatait hogy tápláltad be a 3d nyomtatóba?

(#74792) CactuS válasza Saccco (#74782) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha lejjebb megy az ára, nekem is kell egy ilyen gép, most nem tudom mire használnám, de tuti jó lenne. Bár az asszony tuti megöl érte. Mondjuk akkor még előtte kinyomok vele egy koporsót és máris milyen hasznos kis cucc lesz. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#74793) KL48


KL48
tag

Bevásároltam egy fül tisztító "porszívóval. Ti ne tegyétek!!! Használhatatlan. Még gyerekjátéknak is nevetséges.

(#74794) Skillet válasza Saccco (#74782) üzenetére


Skillet
addikt

Jó cucc ez a nyomtató! :C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#74795) #27813376 válasza Jarod1 (#74791) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ez engem is érdekelne. Pontosan le kell méregetni?

(#74796) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Keresek bevált 1080p-s kültéri, Wifi-s, forgatható, app-ból, de inkább Windows alól irányítható kamerát!

Van ilyen? Korábban olvastam itt beszámolókat, de volt, amelyiknek a képe nem volt az igazi (főleg egy kis sötétedés után), volt, amelyik beázott, meg volt, amelyiket egyszerűen nem lehetett irányítani appból...

Bárhonnan jöhet, ebay, Ali, Gb... stb.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#74797) Saccco válasza XtremLor (#74787) üzenetére


Saccco
nagyúr

Be. :D
Mindenkinek tetszik a nyomtató, még az asszonynak is, csak útba van. :DDD

(#74791) Jarod1 && (#74795) đension:
Minden méretet lemértem, felírtam (szélesség, átmérő, belső átmérő, fogszám, fog magasság, fog szélesség, köz). Aztán mérnök kollégák rávilágítottak, hogy a fogak ívének evolvens görbének kellene lennie, eddig nem is hallottam róla. :DDD
Aztán elkezdtem tutorialokat keresni, hogy hogyan lehet fogaskereket rajzolni a Fusion 360-ban, mindenre fel voltam készülve, nagyjából kisilabizáltam hogyan kell evolvens görbét rajzolni, erre megtaláltam a Fusion-ben a Spur fogaskerék rajzoló modult. :DDD
Onnantól kezdve egy ismeretlen értéket kellett kitalálnom, mégpedig a fogaskerék modulját, amihez az osztókör kellett. Elsőre betippeltem, átlagoltam a külső átmérőt és a fogak aljának átmérőjét. Csináltam is egy példányt ebből, csak a szükséges 62mm-es külső átmérő helyett 61,6mm lett. A második verziónál a külső átmérőből indultam el, számolgattam egy sort, amivel sikerült egy 62mm-es külső átmérőjűt létrehoznom. Ezek után a vastagságot, merevítéseket, ékpályát igazán könnyű belerajzolni. A kész modellt STL-be exportáltam, betöltöttem a magyar fejlesztésű Craftware szeletelő programba, az általa kiadott g code-ot lefuttattam a nyomtatón és kész is lett.

Aki ismerkedik a 3D CAD programokkal, annak bátran ajánlom az Autodesk Fusion 360-at, nagyon könnyen érthető és erőteljes program, ráadásul ingyen használható.

(#74792) CactuS:
Létezik olcsóbban egész jó nyomtató. 169€, ÁFA mentes, mert Berlinből küldik.

(#74794) Skillet:
Nekem is tetszik. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#74798) DJGABI válasza #27813376 (#74795) üzenetére


DJGABI
addikt

cad meg hasonló rajzolószoftverekből dolgozik a nyomtató, gondolom ért hozzá, megtervezte magának

(#74797) Saccco wow, ez brutáljó ár, pont azt akartam írni hogy ha vámon megfogják akkor már inkább itthon venném, még support is jár [link] de "picit" drágább ugyanez a típus

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#74799) Saccco válasza DJGABI (#74798) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jah, de nem értek hozzá. :DDD
Lelkes amatőr vagyok.

szerk.: Az egész jó nyomtatót, úgy értem, hogy használható, nem érdemes a 2-3 szoros árú gépekhez mérni őket, bár csúnyán meg lehet lepni egy-egy nyomtatott cuccal a nagy versenyzőket. ;)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#74800) Zola007 válasza Saccco (#74799) üzenetére


Zola007
veterán

ez marha jó
mennyire szilárd és kemény az anyag, ami létrejön?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.