Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) poffsoft válasza Saccco (#74950) üzenetére


poffsoft
addikt

Elsőre nekem se a csúzlizás ugrott be...

[ Szerkesztve ]

(#74952) DeFranco válasza dugesz77 (#74949) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát ha ezt nálam valaki megtalálná, nagyon gyorsan és nagyon őszintén kellene magyarázkodnom, hogy ez nem az amire gondol :D

[ Szerkesztve ]

(#74953) spidersoft válasza Janaboy (#74947) üzenetére


spidersoft
senior tag

3d helyett egy plexi lapra felvitt karcokon törik meg a fény. max. annyit tudnak 3d-síteni vele, hogy két oldalt karcolnak, és lesz némi mélysége... de szerintem ez a termék nem tud ilyet :)

Sacco: ez azt állítja magáról, hogy Z-s, azaz csak egy oldalról zárt (ellenben a ZZ-ssel, ami mindkét oldalról), itt $0.99/2db a csapágy+$0.39 a szállítás, ha többet veszel is (4db-nál össz. kb. 700Ft). Amúgy pl. WD40-nek bele kell tudnia hatolni a zárt csapágyba is, mivel nem *annyira* zártak ezek, lévén a fémlemez a belső gyűrűhöz nem ér hozzá (ellenben pl. egy RS csapággyal, ahol a gumigyűrű hozzáér), ki kell tudja oldani a zsírt belőle, csak újrakenni nem fog menni (de száraz futást szeretnél, szóval mindegy is).

(#74954) Janaboy válasza spidersoft (#74953) üzenetére


Janaboy
veterán

3d-s szempontbol nem izgat, csak h jol nez-e ki.

Janaboy

(#74955) ztibor válasza Janaboy (#74954) üzenetére


ztibor
senior tag

Úton van egy NFL focis hasonló stílusú lámpa (mondjuk az alin felébe került), ha megérkezik elmondom milyen a látvány ha érdekel.

De azt gondolom ennek a lámpának a sötét nagy barátja :)

(#74956) Saccco válasza spidersoft (#74953) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor az általad linkelt darabja 0.69$, itt van gumis 0,253$ darabja.
Egyébként a fémes verzióra végül nem tettem vissza a porvédőket, mert nem lehetett. :DDD
De már másra használom őket.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#74957) gagyilovag válasza Saccco (#74945) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

M8 anya.
Simán teszi a dogát,és jó is. ;]

(#74958) DJ Diablo válasza Janaboy (#74942) üzenetére


DJ Diablo
tag

Asszonynak van R2D2 , gyerkőcnek meg egy hal GB-ről. Egyformák de van minőségbeli különbség. Az R2D2 jobb minőségű. Annyit tudni kell, hogy csak kábelt adnak hozzá, töltőt nem (ha esetleg ajándékba menne) Küldök képet ha érdekel.

(#74959) spiky03 válasza DJ Diablo (#74958) üzenetére


spiky03
veterán

Én is kérhetek képet? :B

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#74960) miroon


miroon
aktív tag

Ezek a vention kábelek mennyire jó minőségűek? Vagy van valami más jó minőségű Jack-RCA kábel?

iPhone 13 Midnight Black

(#74961) pethYeti válasza DJ. Ru$y (#74857) üzenetére


pethYeti
addikt

Most hívtam őket, már készültek visszaküldeni, de elvileg most újra felém fordítják a csomagot...

(#74962) cris78


cris78
őstag

Saccco fórumtárs valami frappánsat ír :))

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#74963) kerxy válasza dugesz77 (#74941) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi, akkor megpróbálok egy akkora méretűt beszerezni! Nem tudom van e amúgy ajánlott (most kivételesen itthonról, mert szeretném használni a lámpát, szóval fontos, hogy minél hamarabb meglegyen). :R

(#74964) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ha jól emlékszem, akkor már több embernek is van Xiaomi otthon "okosítója". Ha veszek egy Original Xiaomi Mi Smart WiFi Remote Control Multi-functional Gateway és hozzá Original Xiaomi Mi Smart Temperature and Humidity Sensor-okat, akkor ezzel elvileg lehet "loggolni" a szobák hőmérsékletét és páratartalmát? Sokat egyelőre nem akarok a rendszertől csak azt, hogy látható legyen, hogy az elmúlt időszakban hogyan ingadozott a hőmérséklet és a páratartalom. Ezt tudná?

Van esetleg jobb/más alternatíva? Nem ragaszkodom a Xiaomihoz, bár annyi mindent kezdtek el gyártani, hogy idővel biztos teljes okos palettájuk lesz.

Szerk: +1: Q/A-ban találtam: ez igaz lehet? There is no limited number of sensors. You can use 2 gateways in the same house to create a single alarm system.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#74965) w.miki


w.miki
veterán

FM Radio antennájának erősítéséhez van valami kütyü?
Szüleim Kossuth-ot szoktak hallgatni, de gyakran elkezd sisteregni, gondolom gyenge a jel.
Szeretném valahogy erősíteni, meg kell toldani a vezetékét, vagy mit kell ehhez csinálni, hogy jobb legyen a vétel?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74966) zsiz válasza dugesz77 (#74949) üzenetére


zsiz
őstag

Vajon milyen minőségűek lehetnek ezek a kis csúzlik? [link] Ha használható, ennyiért vennék egyet.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#74967) Teplic válasza zsiz (#74966) üzenetére


Teplic
tag

Szerintem az nagyobb gond, hogy ezeket nem lehet behozni. Van nem engedi es posta szabalyzat is tiltja. En igy tudom.

IV. EGYEDI SZERZŐDÉSES FELTÉTELEKKEL SZÁLLÍTHATÓ KÜLDEMÉNYEK
BELFÖLDI FORGALOMBAN
1. A közbiztonságra különösen veszélyes eszközök a 175/2003 (X. 28.) Korm. rendelet
alapján:
a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t
meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a
dobócsillag, a rugóskés és a szúró- vágóeszközt vagy testi sérülés okozására
alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia
kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

[ Szerkesztve ]

(#74968) dugesz77 válasza Teplic (#74967) üzenetére


dugesz77
őstag

Maximum a zsebcsúzlira mint írták ráfogom,hogy szexuális segédeszköz :D
Érdekes amúgy ez a rendelkezés. Én is már többször rendeltem kést,bicskát, csúzlit és volt ami megakadt (15cm-es pengéje volt) vámon tehát átnézték és nem volt gondom még sohasem .

(#74966) zsiz ezt a fajtát nem ismerem de ez ennyiért anyagárban van. Lehet rendelek én is egyet.

(#74969) kcsa válasza w.miki (#74965) üzenetére


kcsa
veterán

Ha hallgatják, tiszta az adás, és fél óra-óra múlva elkezd zúgni, akkor az inkább rádióprobléma. De guglizz rá arra hogy FM antenna méretezés, ki lehet számolni hogy mekkora antenna(drót) az ideális.

(#74970) Breki válasza Real_Necro (#74645) üzenetére


Breki
veterán

Igazából itt az volt a kérdés, hogy működik-e a program, vagy van-e olyan ami jobb.

Pl ezt az eredeti Citizent US $3.25-ért vitték el úgy, hogy 3 volt az utolsó ajánlatom, de aztán aludtam.

Ha van működő program akkor az rárak pl 4-et vagy ötöt az utolsó pillanatban és enyém az óra.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#74971) Mr.Csizmás válasza Breki (#74970) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:Y

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74972) DJ. Ru$y válasza Breki (#74970) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az ilyen programok használata szerintem eBay szabályzatban tiltott, szóval ezt ne egy nyilvános fórumon reklámozd, hogy használni szeretnéd. Google segít, ha létezik ilyen.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74973) GZoli7 válasza Breki (#74970) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ilyet, -ha jól értem- tud az ebay. Beállítod a maximumot, amit neked megér a cucc és addig emeli a gép a legkisebb licitlépcsővel, amíg azt el nem éri.

(#74974) kcsa válasza DJ. Ru$y (#74972) üzenetére


kcsa
veterán

nem kell önkéntes rendőrködni, nem tilos ebayen bid snipert használni.

(#74975) zsiz válasza Teplic (#74967) üzenetére


zsiz
őstag

Érdekes... Mint ahogy dugesz77 is írja, hogy rendelt már több kést, nekem is a héten jött egy kés, ami nagyobb volt 8 centinél (igaz nem sokkal). Ráadásul itt nekem többen is azt mondták mikor rákérdeztem, hogy a késből lehet-e gond, hogy bármekkorát rendelhetek nyugodtan, nem lesz semmi fennforgás. Nem is volt, mondjuk nem akadt fent a VÁM-nál egyáltalán.

(#74970) Breki:

Én a BayGenie nevezetű app-ot "használom" androidon. Pár apró dolgot már elhoztam vele olcsóbban, mint a rendes ára. Bár a kezelőfelülete nem túl felhasználóbarát szerintem.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#74976) DJ. Ru$y válasza kcsa (#74974) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Régebben arról volt szó, nem PH-n, hanem egy külföldi fórumon, hogy pont ezért van az eBay saját rendszerébe építve az automata emelés. Megadod mennyi a maximumod és ellövi addig helyetted. Vagyis az eBaynek van saját "bid snipere".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74977) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

SANDISK sd kartyat (gyorsabb fajtat) rendelnek, sinceritytol szabad ezt is? vagy van jobb ajanlat?

(#74978) dugesz77 válasza GZoli7 (#74973) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen ezt már én is akartam kérdezni,hogy miben más egy ilyen külsős program mint az ebay sajátja beállított maximum felső határral.
(#74976) DJ. Ru$y meg is válaszoltad... :R

[ Szerkesztve ]

(#74979) beg válasza DJ. Ru$y (#74976) üzenetére


beg
veterán

Nem bünteti elvileg az ebay sem. [link] De itt a leírás hogy kezeld.

"Contrary to what some might say, sniping is not against the rules on eBay; it plays a part in many auctions so it is important to know how it works and how to beat it."

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#74980) DJ. Ru$y válasza dugesz77 (#74978) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyanítom nem folyamatosan emeli, hanem az utolsó 5 sec-ben rádob annyit, hogy pont az övé legyen, ennyiből nem is feltétlen jó, mert, ha a másiknak be van állítva a max felső határ, akkor az eBay automatikusan visszalicitál és lehet a felső határos vevőé lesz a cucc.

beg!

Köszi, ez a normális hozzászólás nem az "önkéntes rendőr" típusúak!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74981) Fredo78


Fredo78
aktív tag

A micro usb kábelek itt állandó téma :) egy kis tapasztalat:

A tronsmart kábelek a geebuying-on nagyon olcsóak szoktak lenni (5-s packban emlékeim szerint 8 dollár körül)
Én vettem két adagot, de nem igazán tartósak. Az első 5-s már elfogyott ( kb 1 év alatt). A hiba oka: a két kis plöcök a fejrészen szépen lasssan idővel besimul és nem áll ki azaz nem tartja a helyén. Először valami készülékre gyanakodtam itthon hogy az nyomja be és nyírja ki de nem más kábelek kitartanak ez pár hónap után olyan lesz hogy csak pontosan beillesztve érintkezik. Sajnálom mert jó árban vannak, de így drágább lesz mert hamar elhasználódik.

A kézbesítőversenyre benevezek én is: Ebay rendelés okt. 26 érkezés jan. 27. Már rég elfelejtettem :)

(#74982) Real_Necro válasza Breki (#74970) üzenetére


Real_Necro
veterán

DJ. Ru$y jól megírta, ha valaki még magasabbat rak, akkor megint csak nem a tiéd... Miért nem állítottál be pl 10$-t és akkor nem a garasoskodáson úszik el... bár nem tudom mennyi a valós értéke, de remélem érted mire gondolok. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#74983) Druss válasza cadtamas (#74906) üzenetére


Druss
aktív tag

Lehet láma kérdés, ez Bluetooth 4.1-es, de vajon működik 4.0-val? Nem tudom a Bluetooth az kompatibilis-e visszafele. Xiaomi Mi4-em van.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#74984) Donki Hóte válasza zsiz (#74975) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Most jött meg egy ilyen kés.

Ez ugye bukhatott volna a pengehosszúság miatt (meg hát ugye a márkajelzés sem tűnik túl legitimnek), de gond nélkül érkezett meg.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#74985) Studi válasza Druss (#74983) üzenetére


Studi
addikt

Visszafele igen. :K

(#74986) Breki válasza Real_Necro (#74982) üzenetére


Breki
veterán

Azért mert annyiért nem akartam elvinni.

Az nem érdekel, ha valaki többért viszi el, de 4-5-ig, lehet emeltem volna.
Nem az a lényeg, hogy az enyém legyen mindenképp, hanem hogy bizonyos szintig emeljen, ha nem vagyok ott akkor is. De csak akkor ha outbid! És ne most írjam be a maxot, minél kevesebben licitáljanak és csak a végén.

Ez nem garasoskodás, főleg 10-15 óránál.

Egyébként nem tilos.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#74987) veze válasza dugesz77 (#74978) üzenetére


veze
őstag

Én ugy tapasztaltam, az Ebay sajátja nem taktikus ( nem ismerem mások milyenek lehet ilyen nincs is amit én gondolok) tehát ha valaki rám licitál és nekem van magasabb tétem még , akkor azonnal ráteszi a legkisebb minimálist abból amit jóváhagytam, kiterítve ezzel a kártyáimat, nem lehet azt beállítani , hogy az utolsó licitemet a lejárat előtt x mp-el tegye csak meg, és kivárjon, amennyiben az még felülírná az érvényben lévő utolsót.

[ Szerkesztve ]

(#74988) GZoli7 válasza veze (#74987) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ezzel sem mész sokra, ha valaki magasabbat állított be, mert pillanat alatt megelőz.

(#74989) DJ. Ru$y válasza veze (#74987) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez oké, de vegyünk egy konkrét "elképzelt" esetet:

Hirdet valaki 2$-ért egy 20 dolláros terméket, felverik az árat 8$-ig te megadod a snipernek, hogy 11$-ig nyomhatja, de csak 5 másodperccel a lejárat előtt lőhet, ha te licitálsz 5 másodperccel előtte, de van egy felső korlátos akibe belefutsz és az ő korlátja 15$, akkor neki az eBay simán visszalicitál és lehet övé a cucc. Szóval, ha összeakad egy sniper egy eBay felső korlátossal, akkor lehet a sniper jön ki belőle vesztesként.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74990) fateless válasza Breki (#74986) üzenetére


fateless
veterán

Tényleg nem értelek.
Ha azt mondod, hogy az lenne a célod, hogy az utolsó x másodpercben menjen a licited, akkor megértelek.
De itt most azt írod, hogy 4-5-ig elmentél volna, de mégis csak 3-at állítottál be. Ha lett volna egy adott programod, akkor is 3USD-t állítasz be, nem a tiéd. Ha használod az ebay sajátját, akkor meg az is licitált volna helyetted 3,25 fölé is.
Ha pedig a másik illető 5,5USD-t állított be, akkor megint mindegy az, hogy melyik licitálót használod, a beépítettet, vagy külső szoftvert.

Annyiból látom egy külsős program értelmét, hogy beállíthatod, hogy pl az utolsó 3 másodpercben licitáljon adott összeggel, mivel akkor már tényleg csak az számít, hogy ki írta be a legmagasabb összeget, míg az ebay alkalmazásánál ha te beállítasz egy plafont, akkor lépésenként ezt ki lehet találni (teszem föl 5 órával a lejárat előtt beállítasz 5USD-t, valaki rányom a 3-adra 3,25-öt, az ebay felnyomja 3,5-re automatikusan, majd gy fellépdel 5,25-ig az illető - ha hajlandó annyit adni érte - és akkor már hiába állítottad be az összeget, mert ő viszi el. De az eladó szemszögéből - az ebay belőlük él - az ebay-es saját licitálója az ideálisabb).

Szóval a jelne példánál maradva nem azért vitte el valaki 3,25-ért, mert nem volt licitáló program, hanem mert te 3USD-nél nem voltál hajlandó többet adni érte (az egy dolog, hogy utólag már azt mondod, 3,5-ért elvitted volna).
A külsős program viszont használható lenne utolsó másodperces licitekhez, ami valóban hasznos tud lenni...

MOD
Egyébként többszáz laptopot vettem az ebay-en évekkel ezelőtt, megtanultam már, hogy megfogalmazzam magamnak, mennyit vagyok hajalandó kiadni érte maximum, és sosem használtam az ebay programját laptop esetén, mindig én licitáltam az utolsó 4 másodpercben (kitapasztaltam, hogy az itthoni netkapcsolattal ez az utolsó másodpercre adja le a licitet). Ha nem volt magasabb "automatic bid" beállítva, az enyém lett, ha akár csak fél fonttal is magasabb volt a nyertes licit, azt tudtam mondani magamnak, hogy nem érdekel, az a 200Ft is már annyival több volt az általam megállapított felső határnál. Kell hozzá ez az önkontroll, hogy tudjam, én pedig ennyit vagyok hajlandó kiadni érte, egy forinttal sem többet; így nem zavart, ha megelőztek akár egy-két penny-s licittel - tehát tudhattam, hogy ő sem írt be nagyobb összeget.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#74991) FingR86


FingR86
őstag

ROCK Zircon $9.99
ez most nem olyan rossz ár sztem.

(#74992) Studi válasza veze (#74987) üzenetére


Studi
addikt

Szerinted mennyivel lenne jobb, ha mindenkinek az ajánlata csak 5 másodperccel a lejárat előtt jelenne meg? :F Segítek, pont ugyanez lenne a helyzet, mint most. ;) A max licitet beállítók közül a legmagasabbat adó nyerne. És az időzített licitet is teljesen helyesen felül fogja írni az, ha valaki korábban nagyobb maximális licitet adott, hiába az 5 másodperc. Ez teljesen automatikus az e-bayen, és így is igazságos. :)

(#74993) Breki válasza GZoli7 (#74988) üzenetére


Breki
veterán

programmal, gyorsabban lehet licitálni mint pl így

"Az egyik legjobb technikám az, hogy az utolsó pillanatban, de tényleg az utolsóban kezdek el licitálni, szépen belépek az ebayre, megnyitom több ablakban, az elsőben nyomom a reload gombot. Bár már ajaxos (értsd a képernyő egy részét) oldalfrissítés van, ami határozottan jó, de azért jobb ha megnézed a neteddel milyen sebességgel tudsz licitálni. Az első ablakban (tabon, fülön) megnyitom a terméket, a másodikon eljutok addig a beviteli mezőig (form) ahol már be kell írjam az árát a terméknek. Aztán várok, az utolsó 30 másodpercig, az első ablakban nyomok egy reloadot és gyorsan túllicitálom a második fülön a terméket. Többnyire bejön és így nem viszik fel az árát a terméknek a többiek, azért kell ez, mert ami az amerikainak pár dollár, az nekünk már majd 1000Ft és azért ne mondja nekem senki, hogy ez mindegy. Lehet, hogy az ő amcsi pénztárcájába belefér még 5 dolcsi, mert akarja a terméket (én is akarom), de nálam az már majd egy ezres."

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#74994) MittuDomain_ válasza FingR86 (#74991) üzenetére


MittuDomain_
őstag

GearBest-en csak 7,99+0,02 szállítás még 5 órán át; NanoFR kuponkóddal. Orosz akció lenne, de nekem is hagyta rendelni. Pontbeváltás nincs, de így is nagyon jó deal.
katt1
katt2

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#74995) ReFleXx válasza fateless (#74990) üzenetére


ReFleXx
addikt

de akkor nem ertem hogy miert te licitaltal az utolso 4mp-ben, ha egyszer volt magadban egy felsohatar erteked a kiszemelt cuccra, miert nem hagytad az ebay-re es akkor nem kell licit elott ott ülnöd :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#74996) Breki válasza fateless (#74990) üzenetére


Breki
veterán

Igen részben ez a célom, részben pedig amit már leírtam.

Amikor az adott óránál lefeküdtem aludni enyém volt a legmagasabb licit, nem nagyon volt érdeklődés.
Nem akartam az órát mindenáron, előtte nyertem egy hasonló-t liciten.

Ezek általában 8-10-ig szoktak menni ha van érdeklődés.

Ha ébren vagyok 4-5-ig elmegyek.

De, azért vitte el, utolsó pillanatban rárakott 3.25-öt, ha működi a program amit beállítottam akkor 6-ig tartja vele a lépést Max bid-nek ennyi volt beállítva.

De nem zavar a dolog ezt csak példaként írtam, hogy miért keresek ilyen programot és kinek mi a tapasztalata vele.

De azt hiszem megvan. :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#74997) FingR86 válasza MittuDomain_ (#74994) üzenetére


FingR86
őstag

köszi ;) :R

(#74998) fateless válasza ReFleXx (#74995) üzenetére


fateless
veterán

Azért, mert ha automatikus licitre állítom, akkor könnyedén eléri az ebay az én licitem maxát a vége előtt több órával, és sok ember van, aki bár meghúzza magának a limitet, de amikor ott van előtte az össze, akkor elcsábul, és azt mondja, hogy na jó, x Fontot még rányomok, annyit még mindig megér nekem. Ezeket az embereket ilyen módon kiküszöböltem. Márpedig nagyon sokan vásárolnak így.
Hogy világos legyen, leírom lépésekben is.
Adott tételt 200 pezetáért venném meg max.
Ha beírom a max licitemet előző 5 órában, akkor tart 120-nál, akkor a következő 5 órában a "kalandorok" simán felviszik az árat pl 180-ig, ennyiért veszem meg.
Ha az utolsó pillanatban írom be (akár én, akár programmal), akkor a kalandorokat kikerültem, és csak azokkal kell versenyeznem, akik valóban meg akarják venni. Ha nincs ilyen személy, akkor lehet, hogy 150-ért vettem meg.
Ha pedig van más, aki 201-at állít be, akkor az övé, nem az enyém. A kósza kalandorok általában nem írnak be nagy összeget, csak egyet rányomnak a 120-ra, 130-ra, 140-re, mert azt mondják, annyiért még nekik is megérné.

#74996
Ha be van állítva az automatikus licit 6USD-ig, akkor nem tudja a másik illető az utolsó pillanatban 3,25-ért megvenni.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#74999) ReFleXx válasza fateless (#74998) üzenetére


ReFleXx
addikt

Azért, mert ha automatikus licitre állítom, akkor könnyedén eléri az ebay az én licitem maxát a vége előtt több órával
Az nem baj, legalább nem kapja meg a másik olcson, felverődik az ár neki :d
A 10dolcsis oranal maradva, 3dolcsi az ar, hatra van meg 4 ora, te jol eldontod, hogy utolso 4mp-ben ratolsz 3.75dolcsit, viszont mas meg autolicitre mar beallitott maganak 4.5 dolcsit, szal igy cseszheted ezt az utolso par masodpercet, ha meg ugy vagy vele hogy 5ot is adtal volna erte mert megeri neked, es 5ot allitottal volna autolicitre, akkor meg te vitted volna a licitet.
de ez itt mar a fillerb@szas kategoria :DDD

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#75000) Druss válasza Studi (#74985) üzenetére


Druss
aktív tag

Köszönöm :R

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.