Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91851) Nikaré válasza thomas77 (#91849) üzenetére


Nikaré
őstag

Huu, ez jó kérdés, ez nem jutott volna eszembe, hogy független lapot tesznek bele mert volt rá példa ilyen csere esetén.
Ezt akkor csekkolom. Tényleg nem gondoltam erre. :B

(#91852) elekreg válasza anulu (#91848) üzenetére


elekreg
tag

Nem függő az az iPad, de ha meg elméletben az lenne, akkor nem tudták volna fizetés ellenére sem ott helyben feloldani a zárat, mert a gyártótól kellett volna megkérni (mint például az iPhone esetén), ami nem megy egyik pillanatról a másikra.

(#91853) derrik


derrik
őstag

Sziasztok
Évek óta volt tcom iphone5 céges mobilt ki tudom függetleníteni mert 1 éve minden számot átvittem a vodádhoz ?

(#91854) Vangelis válasza derrik (#91853) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ki

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#91855) fornettisuti válasza Vangelis (#91854) üzenetére


fornettisuti
veterán

Igen

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#91856) r3dsnake válasza anulu (#91848) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs függő iPad.

(#91857) anulu válasza MK VII (#91850) üzenetére


anulu
félisten

hmm, ez számomra teljesen új info... akkor miért nem tudják azt mondani, hogy nem függő a készülék, illetve kb fél éve miért vállalták volna a hivatalos T boltban, h 15e forint ellenében függetlenítik?

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#91858) tepenzed válasza r3dsnake (#91856) üzenetére


tepenzed
őstag

ne mond már, nemrégiben még függő telekom sim kártyás ipadet vettem, más sim kártyát nem fogadott el, a mostani promocióban is direkt elmondják, hogy az ipadet hogyan kell függetleníteni

(#91859) elekreg válasza anulu (#91857) üzenetére


elekreg
tag

Az ügyintézők egy része nem ért ehhez (részletesebben nem véleményezem), néha olyan telefonra is ráfogják a függőséget, amit már régóta (hivatalosan, a honlap és a számla szerint is) függetlenül árusít a Telekom.

(#91860) Vangelis válasza anulu (#91857) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tiszta haszon :)

Nincs meló ... dől a lé. :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#91861) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Ha valakit esetleg érdekelne: :))

A telefonok hálózatfüggetlenítését is szabályozó törvény módosítása 2017. október 24-én lép hatályba. A törvénymódosítás főbb pontja az alábbiak:

1. A határozott időtartamú előfizetői szerződés legfeljebb 12 hónapra köthető meg, azzal, hogy a szerződés megkötését megelőzően a szolgáltatónak fel kell ajánlania a határozatlan időtartamú szerződés megkötésének lehetőségét, és be kell mutatnia annak részletes feltételeit.

A határozott időtartamú előfizetői szerződés az előfizető kérésére 24 hónapra is megköthető, ha ahhoz készülékvásárlás is kapcsolódik.

2. A határozott idejű előfizetői szerződés lejártát követően a szolgáltató az előfizető kérésére külön díjazás nélkül köteles gondoskodni arról, hogy a szerződéssel együtt vásárolt készülék bármely szolgáltató előfizetőjeként használható legyen (hálózat-függetlenítés).

3. A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szereplő szerződési feltételeknél.

A szolgáltató a határozott idejű előfizetői szerződés lejárta esetén október 24. napját követően köteles díjmentesen eleget tenni a készülék hálózat-függetlenítési kötelezettségének. Javasoljuk tehát az igényt a törvény hatálybalépését követően érvényesíteni.

A törvény a fogyasztó részére nem ír elő kötelezettséget a készülék doboza vagy a jótállás jegy bemutatására vonatkozóan, így a szolgáltató ezt nem írhatja elő a hálózat-függetlenítés teljesítéséhez. A szolgáltató ilyen magatartása esetében javasoljuk a céggel szemben az írásbeli panasz benyújtását, amelynek elutasítása esetében az elutasítás indokaitól függően a jogszabálysértéssel kapcsolatban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál tehető bejelentés.

Felhasznált jogszabály:

- 2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=75939.340229

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#91862) radio100jozs válasza XFishboneHUN (#91861) üzenetére


radio100jozs
őstag

Forrás???

Amúgy muszáj minden topikba ezt bemásolni???

(#91863) XFishboneHUN válasza radio100jozs (#91862) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

3 szolgáltató topicjába raktam fel, pusztán azért, hogy minden szolgáltatós fórum informálva legyen. Nem hiszem, hogy ezzel rosszat tettem. :W

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#91864) enginev3.0 válasza XFishboneHUN (#91861) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem hasznos volt, bár nagyrészét tudtam, de így már kívülről fújom és engem már biztos nem vernek át

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#91865) r3dsnake válasza tepenzed (#91858) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Valszeg csak újra kellett volna aktiválni a másik simmel.

Attól, hogy elmondják a mostani promóban, még függetlenek az iPadek. Infó.

(#91866) Nikaré válasza thomas77 (#91849) üzenetére


Nikaré
őstag

Na akkor írom mi történt eddig, tárcsázóba beütöttem a megfelelő kódot és
a Hálózatzár menüpontba belépésnél, PIN kódot kér, ami azt jelenti, hogy függő a készülék,
méghozzá T függő.
Ilyenkor mit lehet tenni
Miért küldeném el újból az IMEI számot, ha jót küldtem elsőre is?

(#91867) thomas77 válasza Nikaré (#91866) üzenetére


thomas77
senior tag

Milyen készülékről is van szó?

(#91868) Nikaré válasza thomas77 (#91867) üzenetére


Nikaré
őstag

LG G4
Ehhez alkalmaztam a tárcsázóból ellenőrizhető kóddal.

(#91869) Esqs


Esqs
tag

Üdv,
egy ilyen Domino Quick SIM kezdőegyenlege nem használható mobilvásárlásra?

(#91870) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
S7 Edge-re igényeltem és kaptam kódot.
A teló előfizus, részletes.
Így is lehet függetleníteni?
Bocs, de a szolgáltató oldalán nem találok erre vonatkozó kisbetűs részt.
Köszi a választ!

(#91871) kchris78 válasza bombibmw (#91870) üzenetére


kchris78
veterán

Lehet. Nyilván a telefont így is le tudják tiltani ha nem fizeti az ember a részleteket.

(#91872) Akelaus válasza bombibmw (#91870) üzenetére


Akelaus
senior tag

Lehet, hiszen kaptál hozzá kódot. Azaz a Telekom nem gördített semmilyen akadályt a dolog elé. Írd be a kódot, és használd egészséggel. :)

(#91873) bombibmw


bombibmw
veterán

Köszi srácok!
Természetesen fizetve van minden és lesz is. :)

Még egy kérdés.
Meddig lehet felhasználni a kódot?
Jelenleg nem találok senkit, akinek van nem T-s nano sim-e.

[ Szerkesztve ]

(#91874) Ateszpapa válasza bombibmw (#91873) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Bármikor feloldhatod az nem jár le.

(#91875) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Hali!

Az iPadek is függetlenek, vagy függetlenítetni kell azt is? Egy Air 2-m van.
Illetve ha kiküldik a függetlenítő kódot akkor azt hova kell majd beírni vagy mit kell vele kezdeni? :U

Egyébkent elég vicces ez a telekom, hogy meg is szüntette a tarifakedvezményes díjcsomagokaz, akr veszek készüléket akár nem...

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#91876) tepenzed


tepenzed
őstag

Akinek cserélték gariban a telefonját, ezért nincs benne az imei a t adatbázisba, az jutott előre azóta valamit? Tényleg elkezdték utólag ezeket hozzáadni a db-hez? Kicsit kételkedem benne, jöhetne tőlük valami infó, mert egy visszautasító sms-en kivül semmim nincs. Ráadásul szerintem mégegyszer kéne indítani kérést.

[ Szerkesztve ]

(#91877) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Az szuper, ugyanis nekem is cserélték gariban, akkor buktam egyelőre? :DD

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#91878) Nikaré válasza norberto_th (#91877) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem valószínű mert, ha a szolgáltató adja ki akkor elméletileg ezt rögzíteniük kell.

(#91879) thomas77 válasza Nikaré (#91868) üzenetére


thomas77
senior tag

olyat sajnos még nem próbáltam, de esetleg gy youtube videó segíthet. Biztos van ott ilyen videó...

(#91880) Soulfly842 válasza Nikaré (#91847) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igazán nem kellett volna sokat visszaolvasni:

Probléma:
[link]

Megoldás:
[link]

(#91876) tepenzed

Nem egyszerű a történet, mivel ezek a készülékek/fődarabok nem a Telekom készletéből származnak, hanem a külső (telekomtól független) gyártói szerviztől. Szerintem már zajlik ezeknek az egyeztetése és rövidesen ez a része is gördülékenyebb lehet az érintetteknek.

Gariban egyedül csak akkor cserélik a szolgáltató készletéből, ha az ügyfél a szerviztől egy csereigazolást kap vissza és ezzel kell bemennie egy üzletbe csere miatt. Minden más esetben nem MT készletről vannak ezek.

Ahogy már írtam is:

Egy kis türelem :)

[ Szerkesztve ]

(#91881) Nikaré válasza Soulfly842 (#91880) üzenetére


Nikaré
őstag

Oké köszi, türelem van és várok.
Csak azt nem értem igy, hogy kerülhet fel a hálózatra, ha nincs hozzá regisztrálva?

(#91882) djpety válasza Nikaré (#91881) üzenetére


djpety
tag

Simán felmegy, iPhone is. Sőt, mobilnetet is használja a hálózati zár feloldásának ellenőrzésére ha nincs Wifi vagy iTunes. Viszont ha felhívod a számot, foglaltat jelez, tehát leteszi a készülék. Ezek a zárak teljesen szoftveresek, a kérdés, hogy milyen szinten korlátoz.

[ Szerkesztve ]

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#91883) golyós


golyós
őstag

Sikeresen túlvagyok az S3 mini függetlenítésén, a G2 minire még várni kell, még nem kapták meg a kódot a gyártótól.
Ha jól értelmezem az idén vásárolt A5 is kikódolható mert egyösszegben lett fizetve.Vagy meg kell várni a hűséget ha volt rá?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#91884) MK VII válasza golyós (#91883) üzenetére


MK VII
veterán

Nem kell megvárni a hűség végét.. Most is tudod függetleníteni... A nem egy összegben vásárolt telefonokat is ki lehet függetleníteni.
Amúgy csak read only-ba vagy itt? :)
Mert kb 10x le lett írva ez is már.

[ Szerkesztve ]

(#91885) kovakovi77


kovakovi77
tag

Kezdjek morci lenni? Eddig semmi.

(#91886) kovakovi77 válasza kovakovi77 (#91885) üzenetére


kovakovi77
tag

Úgy látom más is LG-re vár, ez is az, akkor türelemmel leszek még péntekig, lg-ék ezek szerint nem kapkodják el a kód küldést :)

(#91887) Nikaré válasza kovakovi77 (#91886) üzenetére


Nikaré
őstag

Olvass vissza 8-10 hozzászólást!
:)

(#91888) golyós válasza MK VII (#91884) üzenetére


golyós
őstag

Igen csak beugrottam.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#91889) tbalint3 válasza kovakovi77 (#91885) üzenetére


tbalint3
tag

Jól látom, hogy LG G3 függetlenítésére vársz te is?
Csak azért kérdezem mert én is pont ilyen üzenetet kaptam, és nem tudom kb ez mennyi időbe telhet. 1 hét - 1hónap?

(#91890) #74774528 válasza golyós (#91883) üzenetére


#74774528
törölt tag

Ha A5 2017 akkor elvileg azon már nincs SIM lock, előbb próbáld ki.

(#91891) Soulfly842 válasza #74774528 (#91890) üzenetére


Soulfly842
addikt

A korai indulási időszakában volt fűggő is néhány a telekomnál. 1-2 hónap után váltották le a független cikkszámú szériák.

Számlat kell megnezni h. Van-e /SL a cikkszám végén.

(#91892) kovakovi77 válasza Nikaré (#91887) üzenetére


kovakovi77
tag

Lg g flex varnom kell.
Nincs mit vissza olvasnom. Masik kartyat kod hianyaban nem fogad el.

(#91893) balint82


balint82
senior tag

Domino maratont simán tudok rendelni havidíjas előfizetéshez? Vagy kell vennem egy domino SIM-et és meg kell hozzá vásárolni külön 4000 Huf-ért?

:R

Google Pixel 4a

(#91894) golyós válasza #74774528 (#91890) üzenetére


golyós
őstag

Tényleg, ezt el is felejtettem :-)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#91895) dptrsk válasza balint82 (#91893) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Domino Maraton-t, mint a neve is mutatja Domino mellé lehet kérni. Tehát Domino SIM kell hozzá.

(#91896) 4Grider válasza balint82 (#91893) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én csak a Domino opciók között látom...

(#91897) thomas77


thomas77
senior tag

Megkaptam az 1997 májusában vásárolt (több mint 20 éves) nokia 1611-hez a kódot. Szép teljesítmény...

(#91898) balint82 válasza thomas77 (#91897) üzenetére


balint82
senior tag

:C

Remélem hasznos lesz így függetlenül :).

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#91899) MK VII válasza balint82 (#91898) üzenetére


MK VII
veterán

Minimum 5 forinttal többet is ér most már.
Egyébként tényleg szép teljesítmény. :)

(#91900) thomas77 válasza MK VII (#91899) üzenetére


thomas77
senior tag

Igazából sok éve független, de kíváncsi voltam, hogy foglalkoznak-e vele egyáltalán...
De ezen a dolgon felbuzdulva megpróbálom felújíttatni az akksiját. Amíg van 900-as GSM, márpedig a telekomnál év a vodánál még van, addig használni is lehet. Igaz, csak beszédre meg sms-re, de heti 4-5 órát most is beszélek, szóval lehetne próbálgatni...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.