Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92301) lugosi válasza Soulfly842 (#92285) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem veszi be a telefonszámnál a 0-t a mező.

(#92302) #04441088 válasza lugosi (#92301) üzenetére


#04441088
törölt tag

Próbáld más böngészőből. Nekem működött.

(#92303) lugosi válasza #04441088 (#92302) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kösz, de annyira nem érdekel. Ami fontos infó az itt is úgyis megjelenik majd, nyerni meg úgyse fogok, a spamjuk meg annyira nem kell.

(#92304) SkiDev


SkiDev
senior tag

Megkaptam az SMS-t a G3s-hez, beleraktam a Telenoros SIM-kártyát. Nem dob fel semmi ablakot. Ilyenkor mit lehet tenni, Hova írjam be ezt a nyüves kódot? :W

Válaszokat előre is köszi! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#92305) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Ha most váltanék online alacsonyabb összegű díjcsomagra, akkor a számla hogyan nézne ki? Kifizettetik velem a régi díjcsomag havidíját és az újét is, vagy csak a régit? Úgy rémlik, valamikor egyszer már megszívattak ezzel, de nem emlékszem... Nem mostanában volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#92306) gerii válasza Soulfly842 (#92289) üzenetére


gerii
addikt

Köszi, várom az sms-t.

Telekom fog valamit lépni a HelloData csomagok ellen, vagy marad ez a vicc 10k-s ajánlatuk?

(#92307) tsteve válasza SkiDev (#92304) üzenetére


tsteve
senior tag

[link]

próbáld az eredeti kártyával...

[ Szerkesztve ]

(#92308) -secret- válasza -Ben- (#92305) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Idoaranyosan fizeted a szamlat.

(#92309) -Ben- válasza -secret- (#92308) üzenetére


-Ben-
veterán

Bocsánat, de ez nem világos most. :D Tehát, ha váltok, akkor ebben a hónapban még minden marad a régi? A december 1-jén kiállított számla a szokásos (fix összeg) lesz, majd az azt követő hónapokban már az új?
Mi történik akkor, ha többször váltok egy hónapban?

(csak korlátlan vagy fix összegű díjcsomagokat veszek igénybe).

[ Szerkesztve ]

(#92310) rfszabi válasza margithid (#92251) üzenetére


rfszabi
tag

én imádom, megkönnyíti az életemet.

(#92311) #04441088 válasza -Ben- (#92309) üzenetére


#04441088
törölt tag

Amikor hónap közben váltottam, akkor úgy volt hogy pl 1.-től 15.-ig fizettem az olcsóbb csomagot, 16.-tól meg hónap végéig a drágábbat. Drágábbra váltottam. Fél hónap ebből, fél abból.
Számít persze, hogy mikor van a számlázási ciklus, és értelem szerűen úgy fizetsz, ahogy használod. Tehát pl. ha a havidíjad 10k, 30 nappal elosztod, 333 Ft naponta. Ha 3 napig hasznaltad ezt a dijcsomagot, akkor 1k ebbol. Aztan hasznaltal egy masikat 10 napig, ami napi 150 Ft-ra jonne ki, akkor ez 1500. Aztan szepen osszeadodnak.

[ Szerkesztve ]

(#92312) -Ben- válasza #04441088 (#92311) üzenetére


-Ben-
veterán

Áh értem, így már teljesen világos! :) Köszönöm :R

(#92313) kovacsmi_74 válasza Soulfly842 (#92285) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Huncutság? Mint a tavaszi dáridózás? ;-)

(#92314) Faeladás


Faeladás
újonc

Más is kapott ilyen SMS-t függetlenítéssel kapcsolatban IPhone telefonhoz?

[ Módosította: radi8tor ]

(#92315) dptrsk válasza Faeladás (#92314) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A vásárlás óta volt cserélve szervíz által a készülék?

(#92316) Lackooo84 válasza Faeladás (#92314) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

:W :U

The Truth is out there...

(#92317) Keem1 válasza Faeladás (#92314) üzenetére


Keem1
addikt

Itt azt a megoldást írják, hogy a csere előtti, eredeti IMEI-t kell megadni, nem a csere utánit (amit a készülék kiír). Szerintem próbáld meg, keresd elő a Telekomos számlát, és arról add meg az IMEI-t.

Ha ez nem működne, akkor irány a Telekom (saját) ügyfélszolgálata, hogy regisztrálják be az új IMEI-t, majd ha ez áfutott a rendszeren, lehet kérni a függetlenítést.

A többi iPhone-os (én nem vagyok) biztos hálás lenne, ha beszámolnál róla itt, melyik módszer működik.

[ Szerkesztve ]

(#92318) MK VII válasza Faeladás (#92314) üzenetére


MK VII
veterán

WTF?
Vodafone????

(#92319) dptrsk válasza MK VII (#92318) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A függetlenítéssel kapcsolatos további információk a Telekomnál bármilyen magyar telefonszámra kérhetőek.

(#92320) MK VII válasza dptrsk (#92319) üzenetére


MK VII
veterán

Tényleg.. Igazad van.

(#92321) SkiDev válasza tsteve (#92307) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszi a választ! :R Nem tudtam, hogy ezt a 29**** kódot is be kell tárcsázni előtte. Akkor pénteken ránézek majd, mert nincs nálam a teló. Reméljük úgy frankó lesz. :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#92322) enginev3.0 válasza gerii (#92306) üzenetére


enginev3.0
félisten

Decemberben új csomagok jönnek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92323) -secret- válasza enginev3.0 (#92322) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Már megint?

(#92324) enginev3.0 válasza -secret- (#92323) üzenetére


enginev3.0
félisten

A net csomagokat le zárják
De persze ez azt is jelentheti, hogy megszűnik a mobilnet :)

Az alábbi havidíjas mobil hang és mobilinternet
díjcsomagok, valamint a Korlátlan éjszakai net
opció lezárásra
kerülnek azzal, hogy a csomagokra és opcióra új
szerződés kötése vagy ezekbe váltás a
továbbiakban nem lehetséges,
de a meglévő előfizetők változatlan feltételek
mellett vehetik igénybe:
Net 400 MB, Net 1 GB, Net 4 GB, Net 10 GB, Net
30 GB mobilinternet díjcsomagok, Mobil XL
mobil hang díjcsomag
és a Korlátlan éjszakai net opció

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92325) gerii válasza enginev3.0 (#92324) üzenetére


gerii
addikt

Na erre kíváncsi leszek még, ha megint ilyen vicces 2k/GB dolgokat találnak ki, röhögve átmegyek a Telenorhoz.

(#92326) Def26 válasza enginev3.0 (#92324) üzenetére


Def26
félisten

Jó lenne valami otthone home mobil net féle dolog itt is, mint a telenornál és vodánál.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#92327) trec12 válasza Def26 (#92326) üzenetére


trec12
addikt

Hát nem tudom eddig ahányszor új mobil csomagok jöttek csak csalódást okoztak. Ahhoz elég jelentősen meg kellene vágni az árakat. De szerintem nem fogják. Addig amíg a Digiből nem lesz valami marad ez az árszint. Még a Telenor Hello Data Start csomagjára is tojtak egy nagyot. Először bizonygatták, hogy semmi szükség ilyenre majd horror áron kihoztak egy korlátlan csomagot korlátozással aztán persze el kellett törölni nekik a korlátozást. Mintha még nekünk kellene megköszöni, hogy fizethetünk nekik. Mit várunk?

[ Szerkesztve ]

(#92328) djpety válasza Faeladás (#92314) üzenetére


djpety
tag

Én is kaptam. Kiderült, hogy a garanciában cserélt készüléket nem találja meg a rendszer az adatbázisban. A megoldás az volt, hogy a készülék dobozán lévő eredeti IMEI számot adtam meg ezt el is fogadta, és ezzel a cserélt készülékre is öröklődik a függetlenítés. Volt olyan készülék is, aminek nem volt meg a doboza, ekkor az Apple segített, telefonos ügyfélszolgálatukon bediktáltam az IMEI számot és kikértem az eredeti készülék számát.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#92329) enginev3.0 válasza gerii (#92325) üzenetére


enginev3.0
félisten

Muszáj lesz nekik valami nagyot dobni, szerintem pont az elvándorlás miatt voltak kénytelenek lezárni egy éven belül

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92330) Ateszpapa válasza enginev3.0 (#92329) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Mikor megszűntettem a netes előfizetésem 2 év után a telefonban kérdezték, hogy miért szűntetem meg.
Mondtam is, hogy a Telenornál van a Hello data és az nekem jobb mint a Telekomos.

Úgyhogy tuti nem vagyok egyedül ezzel, de legalább rögzítve lett, hogy miért szűntettem meg.

(#92331) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Olyat olvastam egy fórumon, hogy Samsung telefon esetében valakinél a XEH ROM-ban van VoLTE beállítási lehetőség, másoknál nincs.
Ez csak akkor jelenik meg a beállítások között, ha a szolgáltató engedélyezi?
Nem kellene ott lenni alapból ennek a lehetőségnek?

XEH ROM-ra váltanék, mert úgy tűnik, hogy a TMH-ra ritkábban jönnek a biztonsági javítások.

(#92332) fornettisuti válasza GEPESZ66 (#92331) üzenetére


fornettisuti
veterán

Az szeptemberi frissítés is előbb jött TMH-ra, mint függetlenre.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#92333) tsteve válasza enginev3.0 (#92329) üzenetére


tsteve
senior tag

én is reménykedem valami normális árú netes csomagban, miután az iqpro ügyfélkezelési problémák miatt lejáratta magát előttem...havi 10-20 giga kéne 4 ezer alatt

[ Szerkesztve ]

(#92334) GEPESZ66 válasza fornettisuti (#92332) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A3 2016 esetében már kijött a függetlenre (pl. XEO,XEH) , ill. a többi magyar szolgáltatóra, de a TMH-ra még sehol sincs.
Érdekes, hogy a fiam drágább A5 2016-osára viszont már 1 hónapja kijött a TMH-s frissítés.

(#92335) thomas77 válasza GEPESZ66 (#92331) üzenetére


thomas77
senior tag

Szerintem amíg a sim-eden nincs engedélyezve a VoLTE, addig nem jelenik meg a menüben. De csak tippelem... valaki erősítse meg...

(#92336) gerii válasza thomas77 (#92335) üzenetére


gerii
addikt

Xiaomikon van alapból.

(#92337) GEPESZ66 válasza thomas77 (#92335) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam nincs a szolgáltató részéről engedélyezve, de mégis benne van a Telekom menüjében.
Tehát ezért nem értem, hogy a független szoftverben hogy lehet ez a kettősség.
Igaz valahol, az IPhone-val kapcsolatban olvastam, hogy csak akkor jelenik meg, ha a szolgáltató támogatja.
Nem annyira fontos, csak érdekel!

(#92338) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Sajnos erre vonatkozó információt nem találtam a cég weboldalán...
Jelenleg arany kedvezmény jogosultsággal rendelkező ügyfél vagyok a telekomnál. Eddig ugye a kapcsolat pontok alapján voltak meghatározva a kedvezmény jogosultságok (arany/platina). Mivel a kapcsolat pontok lezárásra kerültek, most mi alapján lesz valakiből platina kártyás ügyfél?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#92339) ElektrikusDE válasza gerii (#92336) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Csak volt...

Most már régió fűggő náluk is!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#92340) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Függetlenítettetek mostanában régi készüléket..? [link]

Mennyi időbe telt? sikerült?
Én egy Nokia (Symbian S60) és egy SonyEricsson készüléket szeretnék függetleníteni. SMS-ben azt a választ kaptam hogy igényemet továbbítják a gyártónak. De tudtommal már nem létezik e gyártóknál mobiltelefon üzletág.. :F

[ Szerkesztve ]

(#92341) Def26 válasza Doky586 (#92340) üzenetére


Def26
félisten

Nálam iphone 6s, és egy galaxy alpha. Iphone 1 éves, galaxy már 2 és fél. kb. 2 nap volt, amíg az androidra kódot kaptam, az iphonra meg csak egy üzenetet, hogy egy másik szolgáltató sim kártyáját tegyem be majd aktiváljam.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#92342) MK VII válasza Doky586 (#92340) üzenetére


MK VII
veterán

:K [link]

[ Szerkesztve ]

(#92343) FLD1987 válasza Tosee (#92338) üzenetére

A Magyar Telekom az alábbi képlet alapján számszerűsíti a Telekom mobil szolgáltatásokra vonatkozó előfizetői szerződés havi egység értékét:

▪ Havidíjas ügyfél esetében: A havi előfizetési és forgalmi díjak nettó összegének minden 500 Ft-ja után havonta 8 egységet
▪ Domino kártyás ügyfelek esetében: Az előző hónapban leforgalmazott egyenleg nettó összege után: Minden 500 Ft után 8 egység jár.

2014. február 1-jétől: Arany kedvezményjogosultság 150 egység.
2014. február 1-jétől: Platina kedvezményjogosultság 760 egység.

Forrás: Magyar Telekom Nyrt.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#92344) lugosi válasza enginev3.0 (#92329) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem hiszek benne hogy jó csomaggal jönnének ki. Szerintem ha az enyém lejár én is megyek flottába, vagy telenorhoz. Jó az a Hello data.

(#92345) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni hogy van nekünk 3 előfizetésünk egyik lejárt,pontosabban a 21 hónap vagyis vehetnénk készüléket.
Vennénk is de előleget kér,az oldalukon,de még fel is hívtam őket még ott is azt mondták igen előleget kell befizetni.
Ennyire megbecsülik a 10 év hűségesünket,hát ez nagyon gáz!?
Majd holnap kiderül,bemegyünk egy üzletbe is személyesen.

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#92346) -Ben- válasza Indian74 (#92345) üzenetére


-Ben-
veterán

:Y Jól megkérik.... 180+ ezer előleg? Ilyet se láttam még, pláne régi ügyfelektől. Tőlem sosem kértek még előleget.

(#92347) Indian74 válasza -Ben- (#92346) üzenetére


Indian74
senior tag

Hát igen ráadásul Mobil korlátlan és 4 GB adatforgalom így csak 119000 Ft lenne a teló (jó persze részletre vennénk,de na akkor is) egy Iphone 7
És más telefonnal is megpróbáltuk pl egy Huawei P10,arra 120000 Ft kért volna, hát menjenek oda naaaaa.....nem normális egy szolgáltató.
Eddig soha nem volt ilyen,mindig adtak,semmi előleget nem kértek,remélem személyesen majd több sikerrel járunk.

NAGYPAPA

(#92348) Vangelis válasza -Ben- (#92346) üzenetére


Vangelis
nagyúr

még...... ;] :P

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#92349) #04441088 válasza -Ben- (#92346) üzenetére


#04441088
törölt tag

Érdekes ez az előleg szitu amúgy.
Mate 10 Pro-t rendeltem elő. Nulla előleget írt a rendszer, minden faszán ment. Aztán full más árat írtam emailben rendelés után, mint a honlapon. Gyorsan küldtem egy mailt nekik, hogy szeretném töröltetni a rendelést, de hát már hajnal volt...utána jártam a dolgoknak, betelefonáltam, kiderült, hogy amit mailben küldtek abból még lejön majd 20 % kedvezmény, szóval a valós ár, amit a weboldalon láttam. Ezért megkértem az ügyintézőt, hogy akkor tekintsenek el a törlési emailtől, továbbra is kellene a készülék. Odaírta megjegyzésben, hogy velem beszélt, ne töröljék a rendelést, ne vegyék figyelembe a törlésről szóló emailt. Erre másnap jött egy sms, hogy rendelés érvénytelenítve. Néztem is, hogy miafasz. Telefonáltam. Jajj hát ők nem nézték a megjegyzést, sorry. Rendeljem meg újra. Oké, megrendeltem volna, csak kiderült, hogy a Telekomos fiókhoz tartozó személyi lejárt, ezért nem engedte a rendszer...
Több mint 1 hét levelezgetésbe, telefonálgatásba tellett, mire lefrissítették. Hiába kezdtem úgy a telefonos beszélgetést is, hogy igen megírtam a kérvényt, igen, kézzel aláírtam, igen, csatolva lett a személyi másolata. Konkrétan 28.-án küldtem nekik el mailben és faxon is, 4.-én sikerült feldolgozniuk.
Jó, ezt még megemésztem.
Rendelés csapó nem tudom már hány. Telefon adatlap megkeres. Listaár 295 ezer. Hm. Kilép, belép. Listaár 198 ezer. Na már jobb. Kilép, belép újra. 143 ezer. Még jobb. Kosárba tesz. Technikai probléma miatt nem sikerült az oldal betöltése. *nyátokat... Akkor előfizusan, úgy is jó lesz nekem.Telefon be a kosárba a kívánt díjcsomaggal, adatok kitölt, tovább, tovább. 44 360 Ft előleg. WTF? Megjegyzem, hogy van egy közel 10 éves mobil előfizetésem, ami arany szintű + egy otthoni net és telefon alap szolgáltatás ~14-15 éve, ami szintén arany szintű. Jól van, nem baszom fel magam, rendelés leadása. Másnap beszéltem munkatársakkal, haverokkal, kiderült, hogy az ismerősi körömben rajtam kívül 2 személy rendelte elő szintén ezt a telefont. Mindkettőnek ugyan ezt a 44 360 Ft-os előleget írta. Az egyik személynek annyi köze van a Telekomhoz, hogy 1,5-2 hónapja optikai internet van az otthonukban, azon kívül semmi és nem is volt a múltban sem. A másiknak fél éve net + fél éve alap telefon. Erre betelefonáltam, hogy azért egy kicsit köcsögség, hogy ugyanakkora előleget kértek egy ~15 éves múlttal rendelkező ügyféltől, mint egy újtól. Hozzátenném soha, semmi fizetési problémám nem volt, minden mindig rendesen be lett fizetve. Ügyintéző válasza az volt, hogy ne foglalkozzak az előleggel, a házhoz szállítási osztályuk úgyis felülbírálja majd, nekik rálátásuk van az ügyfél összes előfizetésére, szolgáltatására. Ennyi idős múlt, ráadásul úgy, hogy minden rendben is van, ennyi szolgáltatás + arany szint mellett valószínűleg törlik az előleget és nem kérnek semmit.
Ma telefonáltam ismét, hogy történt e valami előrelépés a rendeléssel kapcsolatban. Módosult e az előleg, tudják e már mikor lesz készletük, stb. Jaa, az előleg az ennyi. Nem fog módosulni. Csak régen volt, hogy a házhoz szállításiak szabták meg a végleges értéket, ők már belenyúlni nem tudnak. Oké. :U

Szóval most itt tartok. Nem az előleg összegével van a bajom, mert nem nagy összeg, ki tudom fizetni, aztán legalább pár hónapig a havidíjjal nem kell vacakolnom. Azzal van a bajom, hogy szinte 0 Telekomos múltú ügyféltől is ugyanennyit kérnek be.

És a hab a tortán. Megpróbáltam most pár perce újra végigvinni a rendelési folyamatot. Most 295 ezer (!!!!) előleget írt a honlap. :DDD :DDD :DDD
Gyökerek ezek. Ahányszor telefonálok annyiszor mást mondanak. Nehéz egy értelmes ügyintézőt kifogni. Azt se tudják mi van. :D

(#92350) thomas77 válasza gerii (#92336) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem is van redmi 4x. Ott a menüben VoLTE. Persze bekapcsolás után sem történik semmi...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.