Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91701) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Ha van egy előfizetésem, aminek van X forint havidíja, de még hűség köt hozzá kb. egy évig, akkor van lehetőségem drágább csomagra váltani? Illetve ha igen, akkor az új csomaggal igényelhetek-e készüléket részletre, úgy, hogy aláírok megint 2 évet? A mostanihoz nincs készülékem, szóval azért érdekel a téma.

Köszönöm. :)

(#91702) MK VII válasza b.kov (#91701) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Igen és igen! :K

(#91703) b.kov válasza MK VII (#91702) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ. :)

(#91704) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A függetlenítő kód kérésének a menütérkép pontjait nem adná meg valaki?
Előre is köszi!

Ezt be is lehetne írni az összefoglalóba......

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#91705) prozodus


prozodus
őstag

Érdekességek egy másik országból: itt a domino, ha automatikus hálózatválasztáson marad, felmegy a tré itteni lányának a hálózatára, a blue viszont nem oda megy. Az eredmény: ha gyengébb egy kicsit a térerő, a dominoról nem lehet telefonálni, csak hívható.

A tré úgy tűnik, néha felmutat némi fejlődőképességet: sok-sok év után végül visszaadták a fondormányosan ellopott pénzemet :D
De uakkor persze fejlődik negatívan is: egy egyszerű szolgáltatást, amire képes volt sok évvel ezelőtt roaminghelyzetben is, sőt még annak bonyolultabb változátára is, most képtelenek még az egyszerűbb változatban is.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#91706) XZoli válasza embe (#91704) üzenetére


XZoli
aktív tag

helló
1414 felhív, 9 menüpont azonosítás, 3 majd 6 függetlenítés

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#91707) embe válasza XZoli (#91706) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#91708) djpety válasza XZoli (#91706) üzenetére


djpety
tag

Azonosítás sem kell, simán 3-mas, majd 6-os menüpont.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#91709) Kbali válasza djpety (#91708) üzenetére


Kbali
nagyúr

+1 ma lőttem ki én is az asszony i5s-ét ezen módon (legalábbis elindítottam). Asszem ezt jól csinálta a telekom.

(#91710) embe


embe
nagyúr

Megcsináltam két telóre. Most várom a zesemest.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#91711) Ateszpapa válasza embe (#91710) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Elvileg csak munkanap kapod meg, tehát leghamarabb kedden.

szabogabor10:

Nekem X10 minire aznap megjött a kód, egész gyorsak voltak, hogy már nem mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#91712) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na közben kértem feloldást iPhone 5s-re és egy doboz mélyéről előtúrt SE Xperia X8-ra is.
Kíváncsi vagyok, utóbbival tudnak-e valamit kezdeni. :DDD
Gondolom kontakt a gyártóval, aztán majd valamikor talán lesz kód.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91713) embe válasza Ateszpapa (#91711) üzenetére


embe
nagyúr

Várok türelemmel.

Az egyik teló nem a nevemen van. Nem én vettem előfizetés mellé. Igaz 2 éve azzal a kártyával van használva, amire az sms-tkértem.
Ellenőrzik hogy a feloldó kódot kérő személy vásárolta-e a telót?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#91714) szabogabor10 válasza embe (#91713) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem, bárki bármilyen telót függetleníttethet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91715) Vangelis válasza embe (#91713) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én olyat csináltam ami azt sem tudom kinek a nevén volt..... valaha,,,

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#91716) szabogabor10 válasza Ateszpapa (#91711) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na az tök jó, kíváncsi vagyok, megkapom-e már kedden én is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91717) Boom


Boom
kezdő

Van itt valaki aki flottaban van?

(#91718) embe


embe
nagyúr

Szuper. Akkor sok szeretettel várom!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#91719) kchris78 válasza Boom (#91717) üzenetére


kchris78
veterán

En cegesben, mi lenne a kerdes?

(#91720) togvau válasza fornettisuti (#91516) üzenetére


togvau
senior tag

Xiaomi Redmi 4A

hitler, sztálin, micro usb

(#91721) HofiZoli válasza Boom (#91717) üzenetére


HofiZoli
senior tag

két flottában is benne vagyok.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#91722) dmad


dmad
aktív tag

Jó reggelt Urak! :R
Én is elindítottam pénteken 2 telefonra is a függetlenítést, az egyiket reggel, arra jött egy sms, hogy feloldás alatt van a készülék.
A másikat délután, arra még nem jött semmi.
Ez így normális?
Amire jött a feloldás alatt van sms, arra küldenek majd még egyet, hogy feloldva, vagy ez már azt jelenti, hogy mehet másik kártya?
(autóban van, eléggé beépítve, addig nem szedném ki, amíg nem tudok kártyát cserélni benne..)
Köszi!! :R

Élj úgy, hogy.......

(#91723) thomas77 válasza dmad (#91722) üzenetére


thomas77
senior tag

SMS-ben kapod meg a feloldókódot, amit majd az útmutató szerint be kell pötyögnöd. Ez alól úgy tudom csak az iPhone kivétel. Tehát mindenképp meg kell várni az újabb sms-t.

(#91724) dptrsk válasza dmad (#91722) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A délutáni vélhetően csak kedden fog kikerülni a sorban állós listából, s jön az értesítő SMS.

(#91725) dmad válasza thomas77 (#91723) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Iphone-ról van szó. :)
Tehát akkor mindenképpen 2 sms jön a Telekomtól.
Az első amiben regisztrálják a kérést, a másodikban jön a kód (ami Iphone-hoz nem kell)
dptrsk.Neked is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#91726) fornettisuti válasza dmad (#91725) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nekem nem jött egy sms sem.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#91727) mecsek20 válasza dmad (#91722) üzenetére


mecsek20
tag

Nekem 1 sms jött, hogy feloldás alatt, betettem az uj sim kártyát és működött. Nem jött több sms

(#91728) namenlos válasza dmad (#91725) üzenetére


namenlos
tag

Nekem iPhone-hoz egy jött, hogy feloldás alatt, mivel a feloldása véglegesítését saját magad csinálod, mikor idegen SIM kártyát raksz be, és újraaktiválja magát a készülék.

(#91729) dmad válasza namenlos (#91728) üzenetére


dmad
aktív tag

Neked és mecsek20 kollégának is köszönöm az infót!
Mindjárt kipróbálom!! :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#91730) dmad


dmad
aktív tag

Beraktam az "idegen" kártyát kiírta, hogy aktíválás szükséges, rányomtam az ok-ra, és már megy is.. :)

Élj úgy, hogy.......

(#91731) lugosi válasza namenlos (#91728) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itt korábban azt írták hogy iPhone esetén semmit sem kell SMS-ezni hanem csak betenni az új kártyát és működik.

(#91732) thomas77


thomas77
senior tag

Na... teljes a zűrzavar...
Most már én sem tudom, hogy hogy is kell ezt csinálni... :Y

(#91733) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Kicsit nekem zűrzavaros ez a függetlenítés, így ha nem gond pár kérdéssel fordulnék hozzátok. :D

1.) Más szolgáltató készülékeit is lehet? Van egy Meteor szolgáltatós (Írország) telóm, de gondolom azt nem engedi a Sony Ericssonos résznél függetleníteni a megadott módon. :U
2.) Akkor úgyis lehet készüléket függetleníteni, hogy most kötöttem friss szerződést egy hónapja?
3.) Egy kártyával hányszor lehet függetleníteni? Vagy, ha van egy harmincas kártyád mindet lehet?
4.) Ha már nincs részletfizetés a telón, akkor azt már lehet?

A válaszokat köszönöm, és remélem nincs harag, ha nagyon nagy hülyeséget kérdeztem. :) :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#91734) dptrsk válasza SkiDev (#91733) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1. A Telekom nyilván olyan kódot tud adni, ami az ő SIM lockját oldja fel. Vodafone/Telenor lockos készülékre visszajön az SMS, hogy nem Telekomos IMEI.
2. igen
3. Nem kártyával függetlenítesz, akár Telenor/Vodafone számra is kérheted a kódot szerintem. Jelenleg korlátlan darabszámú SIMet függetleníthetsz.
4. igen, minden olyan készüléket lehet, amin TelekomHU SIMlock van.

[ Szerkesztve ]

(#91735) szabogabor10 válasza lugosi (#91731) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nyilván azt az SMS-t meg kell várni, ami visszajelzi, hogy a Telekom függetlenítette az Apple adatbázisában az IMEI-t (elvileg ez akar lenni a “függetlenítés alatt van” SMS).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91736) Zeki


Zeki
nagyúr

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#91737) kchris78


kchris78
veterán

....

[ Szerkesztve ]

(#91738) szabogabor10 válasza Zeki (#91736) üzenetére


szabogabor10
veterán

[link]
1414 3.6 menüpont.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91739) SkiDev válasza Zeki (#91736) üzenetére


SkiDev
senior tag

Most csináltam meg a függetlenítés menetét, a bácsi azt mondta, hogy IOS-nél a beállításokban, telefon adatainál kell lennie. :K

Szerk: Mindegy, valamelyik 100% h jó :D

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#91740) MK VII válasza Zeki (#91736) üzenetére


MK VII
veterán

[link]
*#06#?
Kb "150 éve" ezzel lehet lekérdezni az imei számot a telefonokon. :)

(#91741) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Beraktam az útmutató linkjét a topik összefoglaló legelejére.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91742) Kbali válasza MK VII (#91740) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még az automata is bemobdja ezt a kombinációt.

(#91743) Zeki válasza MK VII (#91740) üzenetére


Zeki
nagyúr

Oké,megvan. :)

(#91744) lugosi válasza szabogabor10 (#91735) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Felhívtam a 1414-et egy másik telefonról (nincs micro sim-es telekomos kártyám, sőt micro épp semmilyen se), 1414, próbálom a 3,6-ot de a 3-ra azt mondja, hogy ez a nyomógomb itt nem használható.
Mondja, hogy a 9-es menüponttal telefonszám vagy MT azonosító megadása kell, de ahhoz a telefonhoz, amit függetleníteni akarok se szám, se MT azonosító nem tartozik.

(#91745) szabogabor10 válasza lugosi (#91744) üzenetére


szabogabor10
veterán

Lehet a függetlenítés csak telekomos számról megy, ezt nem tudom.
De elvileg nincs összefüggés, bármilyen telekomos számot megadhatsz a 9-es menüben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91746) dmad


dmad
aktív tag

Na szóval, az első imei-re megjött a válasz sms, azt próbáltam (a Ti tanácsotok alapján) és már független, tényleg nem jön második sms.
A második imei-re még nem jött sms, de már az is független, úgy látszik előbb dolgozzák fel a kérelmet, mint sms-t küldenek. :C
szabogabor10 mindkét hívást pannonról indítottam, az egyiknél pannon számot adtam az sms-nek, a másiknál vodást, és nem problémázott.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#91747) szabogabor10 válasza dmad (#91746) üzenetére


szabogabor10
veterán

Akkor tényleg nem tudom, mitől függ, hogy kinek ajánlja fel a rendszer a 3-as menüpontot, kinek nem...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91748) mecsek20 válasza lugosi (#91744) üzenetére


mecsek20
tag

Várd meg míg elmondja a bevezető szöveget, utána nyomd a 3-as gpmbot, majd a 6-ost

(#91749) goop válasza mecsek20 (#91748) üzenetére


goop
őstag

Nekem se volt jó a 3 6, üdvözöljük magenta 1 ügyfélként, bla bla, és nincs 3, 6 menü. Nekem a 6 majd # kellett.

[ Szerkesztve ]

(#91750) 206 cc válasza goop (#91749) üzenetére


206 cc
senior tag

Igen Magenta ügyfeleseknek a 6 majd a # kell!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.