Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91552) mecsek20 válasza #78121280 (#91551) üzenetére


mecsek20
tag

és működik már?
nekem még nem sikerült

(#91553) Akelaus válasza mecsek20 (#91552) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem, nem mondja be a 3.6-os menüpontot, csak 5-ig megy el. Szóval ez éjféltől nem él.

(#91554) r3dsnake válasza #78121280 (#91551) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

IOS-ES KÉSZÜLÉKEK
Az iOS operációs rendszerű Telekomos iPhone-ok és iPad-ek esetén az alábbiakat kell tenned.

Nem létezik függő iPad. :D

(#91555) Akelaus válasza r3dsnake (#91554) üzenetére


Akelaus
senior tag

Közben megnéztem az egyéb készülékeknél mit írnak. Pl. a Nokiáknál csak a sim kártyát kell betenni, majd beírni a kódot. Akkor ott még telefonálni sem kell? Úgy voltak vele, inkább kiadják a kódot, mint még azok miatt is fennakadás legyen?
Igaz ott is sikerült elírniuk: "Helyezdd be egy Telekom SIM-kártyát" :DDD

(#91556) 1egaly


1egaly
aktív tag

A Telekomos oldal nem elérhető,bocs de nem szeretnék sokat visszaolvasni;kérdésem még fél évig részletfizetésre kötelezett teló,függetteleníthető -e??
Kösz a választ!

(#91557) #78121280 válasza mecsek20 (#91552) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hamarosan elérhető lesz a 1414 3.6 menüpontban. Kis türelem még. :)
(#91554) r3dsnake Ezen én is felnevettem. (iPad) :C

[ Szerkesztve ]

(#91558) Vangelis válasza #78121280 (#91551) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor 4s.nél is csak ennyi?.--....

MOndjuk tényleg jobb mint kínlódni...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#91559) thomas77


thomas77
senior tag

Több kérdés felmerül bennem...
1. Az 1997-ben vásárolt nokiámhoz is adnak kódot?
2. Mi van, ha nem telekom függő imei-t pötyögök be? Pl egy telenorosat?
3. Ellenőrzi a Telekom, hogy lejárt-e a hűség, vagy nyit mindent?
4. Bárki kaphat feloldókódot, nem csak a készülék eredeti tulajdonosa?

(#91560) Akelaus válasza thomas77 (#91559) üzenetére


Akelaus
senior tag

Az 1-es kérdésre szerintem kapsz választ az oldalon, mert a Nokiáknál két dologban tettek különbséget. Winfosos, vagy "régi" Nokia. Szóval, ha szerencséd van, akkor az ott megadott kóddal ki is nyitod akár már most a készüléket. 2-3 ilyen márka van, ahol leírták a nyitást, és nem kell külön az sms-ben kapott kód. Egy próbát megér szerintem a dolog, azaz hogy megteszed amit a Nokiáknál leírtak.
2-es: erre nem tudom a választ.
3-as: Szerintem ellenőrzi. Hiszen a hűségnél kedvezményt kaptál, itt kérheti akár annak a kifizetését. (Hozzáteszem ez feltételezés, mert addig amíg nem nyittat ki valaki ilyen telót, csak a régi megoldásukból tudok kiindulni. Ott fizethetett ki az ember egy valag pénzt)
4-es: Ez jó kérdés. Ha az elvet nézem, akkor igen bárki kaphat, nem csak a tulajdonosa. Ehhez kell egy szám ahova elküldi az sms-t(ha kell), illetve az IMEI szám kell csak. Jelenleg ezt kéri (vagy kérné a 3.6-os menüpont).

(#91561) #08205312 válasza Akelaus (#91560) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nyomógombosnál hogyan viszed be a betű karaktert?

(#91562) wmati válasza thomas77 (#91559) üzenetére


wmati
addikt

1. 2007-es Nokiával teszteltem, egyenlőre a kód beszerzés alatt van.
2. Válaszként annyit kapsz hogy nem található imei számot adtál meg, próbálkozz újra a 1414-en.

(#91563) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

Nálam megy a 3.6os menüpont.

(#91564) Akelaus válasza #08205312 (#91561) üzenetére


Akelaus
senior tag

Szerintük így:

(#91565) #08205312 válasza Akelaus (#91564) üzenetére


#08205312
törölt tag

Aham....csakhogy az NCK -t sehogy nem sikerül beírnom....

(#91566) mecsek20


mecsek20
tag

Sms mennyi idő alatt jön meg?

(#91567) mugencivic


mugencivic
tag

Jött már meg valakinek kód SMS-ben? :)

(tudom, ne legyek türelmetlen..)

(#91568) #78121280 válasza mecsek20 (#91566) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ha rendelkezésre áll a kód küldik hamarosan sms-ben, ha nem áll rendelkezésre akkor bekérik a gyártótól, erről is tájékoztatnak sms-ben. Időbe telik.

[ Szerkesztve ]

(#91569) Heimdallr75 válasza #08205312 (#91565) üzenetére


Heimdallr75
őstag

az NCK egy számsor, maga a függetlenítő kód. azt a számsort kell beírni, nem az NCK betűket.

الغريبة في هذا الكوكب

(#91570) mecsek20 válasza #78121280 (#91568) üzenetére


mecsek20
tag

Köszi. :)
Iphoneról van szó, úgyhogy kód nem lesz az smsben, de azért jó lenne vmi visszajelzés

(#91571) #78121280 válasza mecsek20 (#91570) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kapni fogsz sms visszajelzést ilyen esetben is. ;)

(#91572) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha próbálnék függetleníteni egy telefont amin még van hűség, akkor értesítenek hogy csak kötbér fizetés mellett lehetséges? Vagy küldik a kódot utána meg a számlát?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#91573) djpety válasza enginev3.0 (#91572) üzenetére


djpety
tag

Az automata ügyfélszolgálat szerint hűségidő alatt is díjmentes, és logikusnak is tartom ha azt állítják, hogy alapból független készülékeket forgalmaznak már. Másrészt, mi lenne akkor, ha valaki mondjuk eladta a telefonját még hűségidő alatt, és az új tulajdonosa függetleníti? Ki kapja a számlát? :D

A vodafone mondjuk kér érte pénzt, Telenorról még nincs információ.

[ Szerkesztve ]

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#91574) Közeg válasza enginev3.0 (#91572) üzenetére


Közeg
újonc

1414-en az automata úriember azt mondja, hogy hűségidőtől függetlenül díjmentesen (de látom közben megelőztek :D ). Most zongoráztam végig :) 3-as menü, 6-os pont, # után mehet az imei.

[ Szerkesztve ]

(#91575) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jól gondolom, hogy listaáras vásárlás esetén is mehet a függetlenítés? Ott ugye nincs hűségidő.

(#91576) Ateszpapa válasza lugosi (#91575) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Igen, jól.

(#91577) enginev3.0 válasza djpety (#91573) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tehát akkor ezek szerint hiába a hűség, simán függetleníthetem :Y

Más: Régi díjcsomaghoz lehet még duo SIM kártyát kérni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#91578) thomas77 válasza enginev3.0 (#91572) üzenetére


thomas77
senior tag

Nem valószínű. Az ember azt mondja, hogy hűségidő nélkül nyitható. De az új készülékek is függetlenek, hiába van rajtuk hűség... Szóva szerintem hajrá!

(#91579) Vangelis válasza Vangelis (#91558) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem azt írja nem támogatott sim...

Most akkor mi van?

Vagy csak én nem vágom :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#91580) enginev3.0 válasza thomas77 (#91578) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most hallgattam meg és tényleg azt mondja hogy husegidotol FÜGGETLENÜL lehet függetleníteni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#91581) dptrsk válasza Vangelis (#91579) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem azonnal lesz független.
A leírásban az van, hogy 24 órán belül.
Szerintem ma délután 3-4 körül próbáld meg.

(#91582) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Apróról szépen lassan el fognak tünni a függő készülékek.

(#91583) Soulfly842


Soulfly842
addikt

- A régi típusú Sim Only kedvezmények törvényi szabályzások értelmében lezárásra kerülnek
o Ehelyett 3 hónapig havidíjkedvezményt biztosít a Telekom 1 év hűségidő esetén, ami
§ Mobil S esetén -1000 Ft/hó
§ Mobil M esetén -2000 Ft/hó
§ Mobil L esetén - 4000 Ft/hó
§ Mobil Korlátlan esetén – 13000 Ft/hó

- Mobil szolgáltatásra otthoni eszköz vásárlása is előtérbe kerülhet.

Díjcsomag váltási szabályok.

90 napon belül lejáró 2 éves, vagy 30 napon belül lejáró 1 éves hűségszerződések esetén bármilyen új konstrukcióra válhatnak az előfizetők készülékkel vagy anélkül

Október 20 előtt kötött szerződések:
Abban az esetben, ha az ügyfélnek csak a díjcsomagra vállalt hűségideje van és nincs eszközhűség (új/régi porfólió), akkor bármilyen új csomagra válthat 1 vagy 2 éves hűségidővel.

Október 20 után kötött szerződések

- 1 éves hűségszerződést kötött az ügyfél havidíj promócióval: Bármilyen 2 éves készülék hűséges díjcsomagba válthat vagy
o A költési szint megtartásával válthat felfele a hűségidő megtartásával

2 éves hűségszerződés megkötésére csak az audiovizuális eszközök alkalmasak a törvényi szabályzások értelmében.
Tv készülék, Mobil telefon, Asztali számítógép, Laptop, Játékkonzol

Néhány mobil készülék bekerül az otthoni porfólióba, s ha adott otthoni oldalon a szükséges ügyfélmúlt akkor ugyanúgy lehetővé válik a kamatmentes részletfizetés.
Samsung Galaxy j3 2017 37400 Ft
Samsung Galaxy S8 175340 Ft
Huawei P10 135080 Ft
Huawei P9 Lite 2017 45980 Ft
Iphone 7 32 GB 195800 Ft

Ezek - a szükséges feltételek megléte esetén - ugyanúgy elérhetőek lesznek 0 Ft-os kezdővel 22 havi részletre is.

Az elérhető készülékek nagyobb spektrumot is lefednek, de nem a teljes mobil porfóliót. A webes felület beindulása után szerintem további részletek is elérhetőek lesznek ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#91584) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na kértem is a használatban lévó szifonom függetlenítését. Szifonhoz ugye szerencsére nem kell kód, a teló magától megcsinálja a függetlenítést.
A hűségidőtől független ingyen függetlenítés remek hír.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91585) MK VII válasza Ateszpapa (#91582) üzenetére


MK VII
veterán

Viszont ezzel egy időben nagyobb lesz a kockázat a megvásárlásuk.
Attól, hogy ki lett függetlenítve egy telefon attól még a hűségidő vonatkozik rá. Ergo, ha nem fizetik a számlákat akkor ugyan úgy le fogják tiltani. Tehát nem tudhatod, hogy, ha megveszel egy független telefont, hogy előfizura lett-e vásárolva és akármikor letilthatják, avagy nem.
Simán letagadhatja majd az eladó, hogy hűségidős függő a készülék, aztán ,ha letiltják futhatsz a pénzed után...

[ Szerkesztve ]

(#91586) Ateszpapa válasza Soulfly842 (#91583) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!
TV-t lehet venni részletre csak mobilszolgáltatásra hűséget válallásával?

MK VII:

Igen, megnő jóval a kockázat használtan venni ezentúl.
Ha nincs meg a számla biznisz sem lesz részemről ezentúl. :)

[ Szerkesztve ]

(#91587) Soulfly842 válasza MK VII (#91585) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez már nagyon régen így volt... 'Célközönség', aki csak ezért szeretett volna telefont 'felvenni' például sokkal nagyobb százalékos előleget lett volna hajlandó befizetni pl. egy S8-ra, mivel az a kezdetektől függetlenül került értékesítésre. A sok laikus hozzá nem értő vásárló meg vitte/vette. Talán elmondhatom, hogy a saját kárukra/butaságukra.

de mehetünk akár messzebbre is... a Huawei-ek, Honorok, iPad-ek egy/nagy része mindig is függetlenül került értékesítésre..

(#91586) Ateszpapa

Igen, lesz erre lehetőség.
Otthoni szolgáltatással korábbi otthoni eszközt/mobilt

Mobil szolgáltatással akár mobil eszközt, vagy olyan eszközt is amit eddig csak otthoni szolgáltatással lehetett elvinni.

Más:

Ha valaki függetlenítést akar kérni Iphone 7-re azt is kalkulálja bele, hogy a közelmúltban vásárolt Iphone-ok nagy része a /SL ellenére (technikai okok miatt) függetlenül kerültek értékesítésre.

[ Szerkesztve ]

(#91588) Ateszpapa válasza Soulfly842 (#91587) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, ez jó hír!
Mobilt most nem vennék, de 1 hűségemről lejárt az idő. :)

[ Szerkesztve ]

(#91589) pinnacle válasza pinnacle (#90624) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Telekomnál azt mondták, azért nem jön meg a hívás a Googletől, mert telefonszám nélkül jön be, ezt nem továbbíthatják, SMS-t lehet hívásazonosító nélkül is továbbküldeni, azért Telekomos számot jelez, mert ők küldik. Más szolgálatónál sem jön meg a kétlépcsős hívás? Egyébként régebben, amíg működött, USA számról jött a Gmail hívás, valahogy szólni kellene a Google-nek, hogy állítsanak be telefonszámot. Ezt hol lehet jelezni nekik?

(#91590) thomas77


thomas77
senior tag

Sikerült több, mint 100 percet hívást fogadni dominoval eu roaming helyzetben. Tehát meghaladtam az ingyenes használatra engedélyezett limitet. Nem kaptam semmilyen figyelmeztetést...

(#91591) Vangelis válasza dptrsk (#91581) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah most adtam meg az adatokat.

De akkor itt csak simán be kell majd tenni másik szolgáltató sim kártyáját?

Nem használtam soha almát... akkor itt nem is lesz kód hozzá?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#91592) szabogabor10 válasza Vangelis (#91591) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem lesz kód, ha van idegen SIM-ed, berakod, és újraaktivál a teló, ezzel függetleníti is magát. Ha nincs idegen SIM, restore, majd visszarakod a backup-ot.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91593) Ateszpapa válasza Vangelis (#91591) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Ha jól tudom iTunes-ra kell majd dugni és az kiírja, hogy független lett.
Viszont ott több napba tellik mire az Apple szerverei megkapják a Telekomtól a függetlenítés jogát.

És Te nem kapsz kódot Apple esetén.

Legalábbis régebben így volt...:)

(#91594) Vangelis válasza szabogabor10 (#91592) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Van sim nem gond.
Akkor majd délután kipróbálom.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#91595) szabogabor10 válasza Ateszpapa (#91593) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, az jó kérdés, hogy hogy tudja tartani a Telekom az 1 munkanapos határidőt, ha az Apple több napos késéssel függetleníti a telókat. Leginkább sehogy...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91596) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ha valakinek megérkezik a függetlenítésről szóló SMS, írjon légyszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91597) djpety válasza szabogabor10 (#91595) üzenetére


djpety
tag

Mármint a szolgáltató több napig ül rajta, majd a belsős Apple felületen kéri az unlockot és azonnal érvényesül ;) Szóval ha gyors a Telekom, akkor ez nagyon gyors is lehet.

(#91593) Ateszpapa: Elméletileg elég idegen SIM-et tenni a telefonba, akkor fel jön az Aktiválási felület, és ugyanúgy lekéri az Apple szervereiről. Ugyanígy egy alaphelyzetbe állítás is megteszi, vagy akár az iTunes.

Itt a hivatalos álláspont az Apple részéről: https://support.apple.com/hu-hu/HT201328

[ Szerkesztve ]

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#91598) szabogabor10 válasza djpety (#91597) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja hogy ez az Apple részéről instant megy, ezt nem tudtam. Helyes. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91599) mecsek20


mecsek20
tag

Várható volt...

[L:/dl/

(#91600) Ateszpapa válasza djpety (#91597) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, akkor valóban régi infóm volt azzal kapcsolatban.
:R

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.