Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91352) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Domino vs Google alkalmazások:
Most beszéltem az ügyfélszolgával, 39x mondta el, hogy ők nem tiltják és biztosan nálam a hiba.
Legkevésbé sem érdekelte, hogy 4 eszközön se megy a play, google térkép, stb, akár van root, akár nincs, régi google fiókkal se, újjal se.
És a másik kártyán ugyanez volt a hiba, az se hatotta meg, mások ugyanerre panaszkodnak, na ilyenről még ő sose hallott, ilyet nem jelzett eddig senki (persze, vazze, senki...)
Más szinte sírva könyörögtem, hogy kapcsoljon műszaki segítséget, aki ért is hozzá, de abban se volt köszönet...
Hagyjuk, feladom.

#?*@&!

(#91353) Zeki válasza zeon.hu (#91352) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nalam oke.

(#91354) zeon.hu válasza Zeki (#91353) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A google alkalmazásokon kívül nálam is.
Íme a play, felül látszik letöltés közben az adatforgalom: 0!

#?*@&!

(#91355) tsteve válasza zeon.hu (#91354) üzenetére


tsteve
senior tag

van olyan kártya amivel jelenleg is jól működnek a Google applikációk nálad ugyanazon a készüléken? vagy kizárólag csak dominoval próbálkoztál eddig?

első körben én google play szolgaltatásokat próbálnám újra installálni...nálam prímán működik a domino is

[ Szerkesztve ]

(#91356) Soulfly842 válasza zeon.hu (#91352) üzenetére


Soulfly842
addikt

Google alkalmazások, chrome, stb csinálj egy teljes gyorsítótár és alkalmazás adatok törlést, majd egy újraindítás.

(ne az alkalmazáson belül, hanem a készülék beállítások/alkalmazásokon belül!)

1-2 esetben találkoztam ilyennel, s nem csak dominónál. Ez ezeknél az eseteknél megoldotta a problémát

(#91357) zeon.hu válasza tsteve (#91355) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

4 eszköz közül (3 telefon + tab) egyiken se megy.
Se reboot, se rep.mód, se semmilyen beállítás módosítás nem segít.
A korábbi kártyán is ugyanez volt onnan kezdve, hogy adták a 3GB ajándék netet, előtte jó volt.

Wifin minden jó és ha a Dominot osztom meg hotspoton, akkor a másik eszközön is megy minden (azt ugye wifiként kezeli).
Van egyéb mobilnetem, azzal semmi gond.

(#91356) Soulfly842: Ezeken túl vagyok már. A Chrome az egyetlen Google cucc, ami megy Domino net alatt.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#91358) tsteve válasza zeon.hu (#91357) üzenetére


tsteve
senior tag

ez esetben próbálj ki másik telekomos apn-t is...hátha segít

[ Szerkesztve ]

(#91359) zeon.hu válasza tsteve (#91358) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megvolt :)

#?*@&!

(#91360) lugosi válasza zeon.hu (#91352) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy én voltam figyelmetlen és nem láttam, de milyen típusú telefon ez?

(#91361) Bferibörs válasza lugosi (#91360) üzenetére


Bferibörs
addikt

zeon.hu
(PH! kedvence)
"4 eszköz közül (3 telefon + tab) egyiken se megy."

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#91362) lugosi válasza Bferibörs (#91361) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A tab az valamelyik Samsung Galaxy tab?
A telefonok milyenek?

(#91363) zeon.hu válasza lugosi (#91362) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

G Flex, P7, Redmi Note 4, LG Tab V490.
De esetleg betehetem még egy P8 Lite-ba vagy G620-ba is, bár javulásra nem számítok :)

#?*@&!

(#91364) lugosi válasza zeon.hu (#91363) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annyira szerintem nem vadak ezek a telefonok, hogy emiatt lenne a hiba. Akkor nincs ötletem.

(#91365) zeon.hu válasza lugosi (#91364) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kizártam már minden egyéb hibalehetőséget, tehát marad a sim és/vagy a szolgáltató.
Mivel a hiba nem csak nálam jelentkezik, sanszos az utóbbi, amiről ők hallani sem akarnak.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#91366) taip válasza MATEO6600 (#91350) üzenetére


taip
senior tag

Ez, hogy egyáltalán nincsenek roaming díjak, az nem teljesen igaz.
Ha kimész egy EU-s országba pár hétre, akkor valóban nincs, bár ott sem használhatsz pl. akármennyi mobilnetet. Viszont feltétel, hogy időnként itthon is használd az előfizetésedet, szóval ha folyamatosan 6 hónapig kint vagy, arra nem érvényes az ingyenes roaming.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#91367) MATEO6600 válasza taip (#91366) üzenetére


MATEO6600
őstag

Értem. Akkor mi a teendő ilyen hosszú távollét esetén, ami pénzügyileg a legkifizetődőbb?

(#91368) Def26


Def26
félisten

Korlátlan mobilnettel van valakinek tapasztalata? Megosztás megy faszán? Tiltás, illetve sebesség csökkenés tapasztalható?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#91369) 4Grider válasza MATEO6600 (#91367) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hosszabb távon mindig egy helyi szolgáltató sim-je éri meg a legjobban netezni.

(#91370) taip válasza 4Grider (#91369) üzenetére


taip
senior tag

De ne felejtsük el, hogy ahhoz meg kártyafüggetlen, vagy az adott külföldi szolgáltató hálózata tekintetében függő készülék szükséges.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#91371) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!
Használt mobil vásárlása előtt vagyok, ha egy összegben lett kifizetve a készülék, és elvileg dominosként lett véve akkor tilthatja bármi miatt későbbiekben a Telekom?
Illetve, hogy bizonyosodhatok meg róla, hogy tényleg dominos? Számlát átküldi a tulaj.
Köszi előre is.

(#91372) Soulfly842 válasza kerxy (#91371) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az értékesíteni próbálók 95%-a szóban dominoban lett vásárolva :D :DDD ;] Főleg az utóbbi időkben igaz ez :D

Ha van rajta szerződésszám, illetve folyószámlaszám, akkor havidíjas.

[ Szerkesztve ]

(#91373) Vangelis válasza kerxy (#91371) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De ha jól rémlik akkor a számlán rajta van a domino sim ára is.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#91374) lugosi válasza zeon.hu (#91365) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy SIM cserét megérhet, de sajnos simán benne van hogy az sem működik. Legrosszabb esetben tudsz venni egy olyan típust, amiben megy :/
Bár ez is csak kényszermegoldás.

(#91375) elekreg válasza Def26 (#91368) üzenetére


elekreg
tag

USB vagy WiFi kapcsolaton osztom meg néha, megy rendesen, a sebesség korrekt, korlátozást nem tapasztaltam, viszont P2P forgalom nálam nincs, ezért azt passzolom, hogy ott mi a helyzet a kiírt 2/0.2 Mb/s korláttal, ellenben fut néha céges VPN, de annál mindig bőven az írt 10/5 Mb/s sebesség felett pörög, szóval azt nem fogják vissza.

(#91376) BéHGT


BéHGT
senior tag

Sziasztok!
Egy előfizetéses számot hogy tudok átirányítani egy szintén (telekom) előfizetéses számra? És mennyi a havidíja? :U :F

(#91377) btudos válasza BéHGT (#91376) üzenetére


btudos
veterán

Ingyenes.

Berakod a SIM-et egy telefonba, és a hívásátírányításnál beállítod, hogy mindig irányítsa át a hívásokat a használni kívánt számra.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#91378) KZP válasza BéHGT (#91376) üzenetére


KZP
őstag

Szerintem az ingyenes, a telefon beállításaiban tudod beállítani.

(#91379) Soulfly842 válasza BéHGT (#91376) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha az a szám amiről átirányítod családbarátot/családi mobil opcíót, vagy ha flottás és van rajta flottán belüli ingyenes beszélgetés - akkor van problema :) más esetben havidíjas számról ingyenes.

(#91380) BéHGT


BéHGT
senior tag

Köszönöm a válaszokat, megtaláltam. :R
Végülis azt állítottam be, hogy akkor irányítson át, ha nem elérhető. :)

(#91381) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Mikortól lesz az a törvény, hogy nem kötelezhetnek a szolgáltatók 2 év hűségre hosszabbításkor és csak 1 évet is lehet kötni, viszont nem lehet drágább annál, mint amennyit addig fizetett az előfizető, míg le nem járt?!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#91382) TomPack válasza zeon.hu (#91365) üzenetére


TomPack
őstag

Megoldódott a probléma? Kíváncsi vagyok mi a fene lehet ez...

(#91383) szabogabor10 válasza norberto_th (#91381) üzenetére


szabogabor10
veterán

Október 24-től.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91384) zeon.hu válasza TomPack (#91382) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem.
Egy sima képet se tölt le pl gmailből.

#?*@&!

(#91385) madle válasza szabogabor10 (#91383) üzenetére


madle
őstag

Ez igaz? Vonatkozik minden előfizetésre, legyen az otthoni vagy mobil szolgáltatás? Mert akkor késleltetem még a hűségidőm hosszabbítását a törvény megjelenése utánra, ha ez tényleg így lesz. Habár szeretnék kiharcolni tőlük havidíj csökkentést, úgy lehet be kell vállalni újra a két évet.

(#91386) Bferibörs válasza zeon.hu (#91384) üzenetére


Bferibörs
addikt

Véletlenül nem tiltottad le a frissítéseket ? Volt olyan verzió ami ezt csinálta régebben nekem is.
A másik dolog, nem 3G- n fut a kártya? Közben néztem, hogy LTE

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#91387) zeon.hu válasza Bferibörs (#91386) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem.
De ha mégis, az sem magyarázná a többi google alkalmazást, amik szintén nem mennek.

#?*@&!

(#91388) tylerddd válasza madle (#91385) üzenetére


tylerddd
veterán

A lényeg, h rosszabb nem lehet, de igazából jobb sem, ha nem kötsz hűséget.

Az egy éves hűség viszont megint nem ilyen egyszerű. Tehát pl. ha részletre hozol ki telefont a hűség megkötésekor, akkor simán kötheti két év hűséghez a kedvezményt.

Szerintem mindenkinek érdemes a saját lehetőségeiről érdeklődni, még mielőtt túlságosan beleélné magát a dologba. Mindenképp ők fognak jól járni, az lesz a vége ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#91389) togvau


togvau
senior tag

Ez hogy is működik a telekomnál? Ma 2x hívtak engem, és mind2x megszakadt, a hangminőség pedig olyan jó öreg GSM szerű volt, és a telefon elvileg 4G-n lógott mind2x elég gyenge térerővel (pedig LTE 800mhz (B20) is támogatott a telefon által), de a második hívás közbeni megszakadáskor visszaváltott 3G-re (full térerőre), és megjött a HD voice is...
Hogy megy a váltogatás? 4G-n a VoLTE-t kikapcsoltam, mert nem ájfónom, se sámsungom van, és úgy tudom még csak azokon engedélyezett, és nem is vettem észre különbséget. De most akkor preferált 3G-re kell állítanom, hogy normális hangminőségen beszélhessek? Mert érezhezően ha 4G-n lóg a hálózaton a telefon, akkor híváskor GSM-re vált. Ha 3G-n lóg, akkor viszont 3G-n is megy a hívás, sokkal jobb minőségben.
A hálózat hülye, vagy az android?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#91390) Zeki válasza togvau (#91389) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálam lefedettség függő.
Van amikor 3G-re vált, van amikor 2G-re, mert ott nincs 3G.

(#91391) togvau válasza Zeki (#91390) üzenetére


togvau
senior tag

A beszédre gondoltam. Simán a hálózaton lógás persze hogy lefedettség függő. De 4G- csak ájfónnak meg S8-al lehet csak beszélni, minden mással csak 3G-n és 2G-n. De rosszul vált, mert nem 4G-ről 3G-re vált telefonnál, hanem rögtön 2G-re. És 3G-n csak úgy tudok beszélni, ha eleve 3G-n van a telefon.

hitler, sztálin, micro usb

(#91392) fornettisuti válasza togvau (#91391) üzenetére


fornettisuti
veterán

VoLTE csak Samsung 7 és felfelé és iPhone.

Mivel neked egyik sincs így 4G hangod sincs ezért van fallback.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#91393) farkas63


farkas63
aktív tag

Gondolom ilyen egyéni hiba csakis nekem lehet? :D
Sima webshop-os megrendelés. :)

[ Szerkesztve ]

(#91394) Game-over válasza farkas63 (#91393) üzenetére


Game-over
aktív tag

(#91395) farkas63 válasza Game-over (#91394) üzenetére


farkas63
aktív tag

Ezt hiába linkelgeted, mondom sima webshopos rendelés volt, pontokról szó se volt, ez egy egyéni hiba és még a műszaki kollégák se tudták mi a hiba, mondták várjak 1-2 napot, ha nem sikerül javítaniuk addig akkor 1-2 hét is lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#91396) SUPREME7 válasza farkas63 (#91395) üzenetére


SUPREME7
őstag

Sütik törlése, vagy ha úgyis sima rendelés rendelj bejelentkezés nélkül.

(#91397) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Mostanában meddig tart a rendelt sim kártyák postázása?
Apámnak rendeltem kettőt (mert a hegyen, ahova jár, csak a T.kom-nak van térereje), múlt hét keddre írták a szállítást.

#?*@&!

(#91398) farkas63 válasza SUPREME7 (#91396) üzenetére


farkas63
aktív tag

A-A ez központi hiba volt, de gyorsak voltak srácok, felhívtak, hogy törölték az egész webshop profilomat és ujjat csináltak, és így megszűnt a hiba. :D

(#91399) farkas63 válasza SUPREME7 (#91396) üzenetére


farkas63
aktív tag

Bejelentkezés nélkül meglévő előfizú hosszabbításával? :D

(#91400) SUPREME7 válasza farkas63 (#91399) üzenetére


SUPREME7
őstag

A "sima megrendelés" - miatt azt feltételeztem, hogy nem szükséges hozzá a fiókod... A T-nél egy sima listaáras fiók nélküli rendelés is komoly problémát okozhat, egy hűséghosszabbítás online már komplex.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.