Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) goop válasza tothjozsi96 (#79950) üzenetére


goop
őstag

Ha arany vagy platina kártyás vagy, nem kell előleget fizetned, különben igen, de változó, hogy mennyit, de jól mondták, kb. 20-30%. Az apró betűs részen szokták írni, hogy mobil előleg fizetése szükséges lehet.

[ Szerkesztve ]

(#79952) tothjozsi96 válasza goop (#79951) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm!!
Na, holnap majd leírom hogy pontosan mennyi az előleg...
Kicsit vissza keresgéltem a fórumban és volt aki azt írta hogy megközelítőleg 100.000 forint is lehet az előleg...

(#76090) dptrsk

Mondjuk egy S7 Edge amiről, szó van.
De jelenleg az akció miatt a két telefon árkülönbsége cirka 60k..
fene se tudja..

[ Szerkesztve ]

(#79953) #65388800 válasza tothjozsi96 (#79952) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ez pl telenor. Ott írják.

A havidíj meg egy 20-as. Nem tudok ki rendeli meg. 20.000 Ft ért ingyen kellene adniuk.

[ Szerkesztve ]

(#79954) dedike válasza birorichard (#79938) üzenetére


dedike
addikt

Olyan lakossági előfizetéseknél nincs, hogy a hűség meghosszabbodik. Ez inkább az üzleti csomagok "figyelmessége"...

Arra figyelj, hogy bizonyos díjcsomagok esetén, ha lejár a hűséged, akkor emelkedik egy idő után a havidíj. (pl. Next).

(#79935) K1nG HuNp:

Az tény, hogy azok közül, akik a Balaton környékén fizetőképes keresletet jelentenek (hajók, yachtok, vitorlások tulajdonosai) a kezdetektől fogva a (mostani nevén) Telekom (mikor kezdték ugye Westel Rádiótelefon Kft.) ügyfelei voltak. Ez a réteg pedig éppen az, amelyik egyáltalán nem érzékeny az olyan költségekre, amelyeken látszik, hogy ö kicsoda. Innentől pedig ne csodálkozzunk, hogy a Balaton közepén jobb a hálózat, mint sok nagyobb városban. ;]

(#79953) kalm007:

Aztán mutassatok már egy barmot, aki két évre előre mindent kifizet... :Y :W

...megveszem Domino-ban, aztán kész. Ezzel így éppen a részletre történő vásárlás értelme vész el. :F

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#79955) tothjozsi96 válasza #65388800 (#79953) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát, engem az bosszant fel a legjobban hogy már nincs a Telenornál korlátlan internet már nem lassítják be. Vegyél adatkeret........ Hát persze...

Én csak ezért akarok váltani Telekomra.

(#79956) SUPREME7 válasza tothjozsi96 (#79948) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem azért, de 200K-s telefonra ha nincs 45K-d előlegbe amit tulajdonképpen visszakapsz, akkor nagyon hamar az a havi ~10K is problémás lesz, és rohadt hosszú 2 év lesz. Sokan belecsúsznak ebbe.

(#79957) tothjozsi96 válasza SUPREME7 (#79956) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Senki se beszélt az anyagi helyzetemről...

(#79958) SUPREME7 válasza tothjozsi96 (#79957) üzenetére


SUPREME7
őstag

Folyamatosan arról beszélsz, fingod nincs mi az az előzetes hitelképességvizsgálat stb, ha tanulsz, és nem dolgozol, nem tudsz felmutatni semmit, tehát kb esélytelen, de neked 200K-s telefon kell, és a T a komolytalan.

Sebaj majd anyuapu fizeti. Kérd meg őket vegyék meg neked részletre.

[ Szerkesztve ]

(#79959) dedike válasza tothjozsi96 (#79957) üzenetére


dedike
addikt

Egyébként már megfogalmaztad saját magad is, hogy mit kell(ene) tenned, bemenni, és megkérdezni. De nem azt, hogy menni az előleg, hanem elmondani, hogy mit szeretnél. Aztán majd a rendszer ad egy számot.

Ha szimpatikus vagy az értékesítőnek, az szintén előnynek számít. :)

Jó szerencsét!

(#79960) #65388800 válasza tothjozsi96 (#79957) üzenetére


#65388800
törölt tag

Tv internet telefon nincs nálatok? Ahogy korábban írták ha aranykártyás vagy nem kell előleg. Amikor az S6 ot vettem nálam sem kértek mivel ATK-ra lett véve.

Amúgy telenornál nem tudom hogyan van ez a teljes net kikapcsolás mert működik. Csak nagyon lassan. Az elején bejön párszor a böngészőben az ablak hogy elfogyott a keret és vegyek netet, de aztán használható marad. Messenger email kisebb adatigényű dolgok elmennek.

(#79961) tothjozsi96 válasza #65388800 (#79960) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De, van, csak más szolgáltató, nem Telekomosak vagyunk. :)

Nincs bajom az előleggel, csak a kártyámon 60k-nál nem igazán van több, és ha bekérnek ennél többet előlegben akkor nem tudom megvenni... :/

Megoszlók a vélemények, valaki azt írja hogy a telefon árának 20-30%, a fórumban valaki írta hogy egy 100-ast is bekérhetnek...

De majd holnap leírom pontosan, ha a Telekomban valaki elmagyarázza érthetően! :)

(#79962) #65388800 válasza tothjozsi96 (#79961) üzenetére


#65388800
törölt tag

Akkor lenne egy másik kérdésem. Miért akarsz ilyen drága telefont venni? Én inkább olcsóbbat néznék vagy egy 2015-ös csúcsmodellt.

(#79963) tothjozsi96 válasza #65388800 (#79962) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Tudnám fizetni a törlesztőrészletét, nem ezért akarok drága telefont venni.

Az S6 ezzel a csomaggal jóval olcsóbb lenne, azt is néztem. Kicsit úgy gondolom hogyha veszek valamit akkor jobb mindig a legújabbat venni. iPhone-ok is nagyon tetszenek, azok közül a 6S ami nagyon tetszik, de ezzel a csomaggal törlesztőrészlettel együtt jóval drágább mint az S7. Meg most kapóra jött ez a Januári akció, és így az S7 is olcsóbb. Ha nem kérnek 60 felett előleget akkor szerintem megveszem.

(#79964) Black_Raven válasza tothjozsi96 (#79963) üzenetére


Black_Raven
veterán

Elvileg így 145k az s7.Hatvan sem lesz ha 30% az előleg.(43.5k).

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#79965) fery02 válasza Black_Raven (#79941) üzenetére


fery02
addikt

Köszi a tippet!

(#79966) Tibor1973


Tibor1973
csendes újonc

Sziasztok !
Arra lennék kíváncsi ,hogy meglévő hűségnyilatkozatú előfizetés mellé lehet -e készüléket venni ha a hosszabbításnál nem vettem készüléket.

(#79967) dptrsk válasza Tibor1973 (#79966) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha csak díjcsomaghűség lett hosszabbítva, akkor lehet.
pl. Next csomagok.

Ebben az esetben azonban, ha eltér a készülékes havidíj, akkor azt fogják számlázni.

(#79968) Tibor1973 válasza dptrsk (#79967) üzenetére


Tibor1973
csendes újonc

Köszönöm a választ. Next s társkártya lett meghosszabbítva 2évre.
És ilyenkor melyik ár vonatkozik rám a készülékeknél?
Az létezhet hogy ugyanarra a tarifacsomagra más árakat ír ki az új előfizetésre és mást a hosszabbításra?

(#79969) Mister_X válasza Tibor1973 (#79968) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egy készülék vásárlásával a vásárlástól számítva újabb két év hűséget vállalsz - pontosabban fogalmazva a díjcsomag hűségét felülírja a készülékes vásárlás (de a díjcsomagra is hűség lesz).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#79970) #71835392 válasza K1nG HuNp (#79935) üzenetére


#71835392
törölt tag

Úgy lehet, hogy 800/900as frekivel gond nélkül le tudják fedni, nem olyan nagy terület az, továbbá igény és fizetőképes kereslet is van rá tehát megcsinálták és mindenki jól járt.

[ Szerkesztve ]

(#79971) #71835392


#71835392
törölt tag

(#79972) #65388800 válasza #71835392 (#79971) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát most erre mit lehet írni. Tök mindegy nem? :D legyen térerő :D Szerintem ami ki lett építve maradt. Ha együtt használják azt az állomást akkor nem nagyon zavar senkit sem ki építette oda. Ugyan úgy használhatja telenoros telekomos.

(#79973) Tibor1973 válasza Mister_X (#79969) üzenetére


Tibor1973
csendes újonc

Végül megoldódott a próbléma.
Ilyen esetekben az új előfizetéses ár érvényes és azon lehet meglévő előfizetés mellé telefont venni.Köszönöm a válaszokat.

(#79974) birorichard válasza dedike (#79954) üzenetére


birorichard
őstag

Rendben, köszönöm! :R

(#79975) Mister_X válasza Tibor1973 (#79973) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igazából nem rémlik, hogy árban különbség lenne-e a kettő között. Mondjuk hűségidő lejárta után önmagában a csomagra hűséget vállalni "meredek", ritkán látok olyat :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#79976) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Van egy t-mobileos feltöltő kártyám és megvásárlás óta a telefon beállítások/a telefonról/állapot/saját telefonszám résznél ismeretlennek írja.

Eddig nagyon nem is érdekelt a dolog mert nem zavart nem vettem rá tudomást, de amióta két SIM kártyás telefonom van azóta másik kártyát kiírja meg amikor hívást indítok ki tudom választani hogy melyikről hívjak és ott már elég zavaró hogy az egyiknek ott a szám másiknál meg nincs.

Mit lehet csinálni hogy látható legyen a szám? Vagy egyáltalán meg-e tudják csinálni?

Ui
Ha fontos még azt is leírom hogy ha átrakom másik telefonba a kártyát akkor mindig átkell állítani hogy hívásoknál ne legyek magántelefonszám.

(#79977) Zeki válasza Buster17 (#79976) üzenetére


Zeki
nagyúr

Telefon gomb (nem a telefonkönyv), Jobbra fent sok kis pont, ott a Beállítások, Hívásbeállítások, Subs settings, További beállítások. Ott van a hívószám elküldése.
Legalábbis nálam.

(#79978) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Na, megkérdeztem a Telekomban hogy mivel jár ez az S7 vásárlás..
Azt mondták hogy van egy hitelképességvizsgálat, és akár 100.000 forint előleget is bekérhetnek...

(#79979) Buster17 válasza Zeki (#79977) üzenetére


Buster17
addikt

Az megvan az ha hívok akkor írja ki de a telefonom ismeretlennek látja.

(#79980) Mister_X válasza tothjozsi96 (#79978) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Üzleti ügyfél vagy?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#79981) matthewKER válasza Buster17 (#79979) üzenetére


matthewKER
tag

Nálam ugyanez van, csak a Vodafone-s SIM-kártyámmal.
Valószínűleg a SIM-kártya típusa határozza meg, hogy tud-e saját számot tárolni vagy sem. Az biztos, hogy az új Telekomos SIM-kártyák már tudnak, a régi még lehet nem tudott (mint ahogy az új Vodafone-s még mindig nem tud).

(#79982) tothjozsi96 válasza Mister_X (#79980) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem vagyok az.

(#79983) Mister_X válasza tothjozsi96 (#79982) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Rendes "hitelvizsgálat" ez esetben nincs (írásos beleegyezés nélkül nem férnek hozzá a KHR adatbázishoz), ügyfélmúltadat nézik (ha van), ha "visszaeső" feketelistás vagy, értsd: nem fizetted rendesen a számláid, tartozásod áll fent, stb., akkor írhatnak előlegszámlát. Nem a behajtásnál meg a háttérvizsgálaton dolgozom, így nem tudom, hogy szolgáltatók között van-e információcsere, de ha valamelyik szogláltató indított ellened nagy összeg miatt behajtást, lehet megfognak.

Egyéb esetben kb. mindenki kap telefont.

@Mr.Csizmás: jó tudni :) Bár aki hazárdírozik szolgáltatóknál, számoljon azzal, hogy a másiknál nem kap semmit sem.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#79984) Mr.Csizmás válasza Mister_X (#79983) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a feketelista közös.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#79985) tothjozsi96 válasza Mister_X (#79983) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Rákérdeztem erre is, hogy mit takar ez a hitelvizsgálat..
Azt mondták hogy pár kérdésre kell válaszolni, és abból szűrik le hogy mennyi lesz az előleg............
Ebben biztos vagyok hogy az ügyfélszolgálatos intéző ezt írta nekem, igazából elment a kedvem az egésztől.
Nyilván azért vennék részletre telefont, mert nem tudom kifizetni egyben, de ha ez az ára hogy fizessek be induló összegnek 100k-t, akkor lemondok róla.

Nem tudom hogy régen is ez volt-e a divat, de elég gáz..

(#79986) Mister_X válasza tothjozsi96 (#79985) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Menj be egy T-Pontba, "kézcsók, szeretnék xxx új előfizetést kötni egy Galaxy S7 telefonnal, részletfizetésre" és ott helyben elintéznek mindent. Persze kellenek a papírok, ott helyben le is ellenőriznek mindent két perc alatt (természetes személy vagy-e azaz a papírjaid nem hamisak, feketelistán rajta vagy-e, stb.).
Honlapos chat / email üfsz azt írja, amit megmondanak nekik.

A karácsonyi dömpingben sok volt a fraud, ránézésre kicsit szigorítottak a folyamatokon.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#79987) tothjozsi96 válasza Mister_X (#79986) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez lesz!!!
Annyi hogy most akciós volt az S7 tudod, aztán ez az akció pont annyit tett hogy így a havi részletfizetést kitudtam volna csengetni, gond nélkül. Kizárólag online akció, szóval boltba megyek akkor már nem annyi, mint most a neten..

Azt néztem hogy egy S6 sokkal olcsóbb, és szerintem nincs nagy különbség annyira köztük, amire én használnám arra legalábbis nincs. Lehet hogy veszek egy S6-ot, kifizetem egyben az árát aztán úgy lesz a legtisztább... :)

[ Szerkesztve ]

(#79988) StLui válasza tothjozsi96 (#79987) üzenetére


StLui
veterán

Te vagy a mókus aki elmegy a nyuszikához kölcsönkérni a porszívóját ? ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#79989) Mister_X válasza tothjozsi96 (#79987) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem rendeld meg online és várj (3 munkanapon belül hívnak, hogy mi van), ha valóban nem vagy feketelistás és van pozitív ügyfélmúltad, csont nélkül tied.

"ez az akció pont annyit tett hogy így a havi részletfizetést kitudtam volna csengetni, gond nélkül"

Hát nem tudom, ha az a havi ~1000Ft plusz miatt már "necces" lenne kifizetni a havi sarcot, akkor újra átgondolnám a vásárlást :F

szerk.: S6 és S7 között valóban "elhanyagolható" a különbség. Én mondju kszerettem fürdetni :P És a kamera is sokkal jobb, az üzemidő is csillagos ötös.

Ja igen! Ha mégis személyesen veszed és nincs szükséged készülékbiztosításra, ne hagyd felraktani (hiába lemondható két perccel később). Szeretik a drága kollégák hangoztatni, hogy "jár az előfizetés mellé készülékbiztosítás, ami bármikor lemondható". Nem jár. Ha tudsz vigyázni a telefonodra (Samsung Clear Cover tök jól néz ki, ezt kel megfejelni egy fóliával és kész), akkor felesleges - szeretik felrakni az ügyintézők, mert az nekik jutalék, ha jól tudom.

Hátránya, hogy később nem gondolhatod meg magad, ha mégis kellene, ha meg beüt a balsors (kiverik a kezedből, pl.), akkor "de jó lett volna, ha van". Nekem voltak a Nokiáimon, S7-en és iPhone 7-en már nincs, Nokiáknál mondjuk Lumia 620 helyett kaptam 625-öt, mert kiverték a kezemből és 620 már nem volt készleten.

-

#79954 (@dedike): hosszabodik a lakossági hűségidő is, pedig nem kellene. Ha emiatt valami gebasz van a későbbiekben (nem tudsz webshopban rendelni), akkor fel kell hívni az ügyfélszolgálatot, hogy ez nem kóser. Onnét tudom, hogy nekem is ez volt, automatikusan meghosszabodott, de nem általam. Ügyfélbe belekötni (nem engedik a szerződést felbontani, elhordozni vagy új készüléket venni) nem fognak.

Velem mondjuk pont ez történt :D Azaz automatikusan hosszabodott a hűségidő. Levehettem volna magamnak, de a saját hívóimon nem kaszkadőrködök.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#79990) dedike válasza tothjozsi96 (#79978) üzenetére


dedike
addikt

Tehát hiába jártattam a pofámat (azaz a klaviatúrámat)... :O

Nem érdeklődni kell, hanem egyből vásárlási szándékkal menni...ej, ej... ;)

(#79989) Mister_X:

Publikus lakossági előfizetések esetén a hűségidő nem hosszabbodik. Nálad másnak kellett lennie a hibának, vagy nagyon régen volt és akkor sem a Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#79991) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni, a helyzet a következő:

2 évvel ezelőtt kötöttem egy Like S díjcsomagot, elégedett voltam vele, de szerettem volna új telefont, így alig vártam, hogy esedékes legyen az akciós mobilvásárlás. Novemberbe lehetett hosszabbítani, így vettem egy Huawei P8-at, 49 990 Ft-ért. Na eddig minden szép és jó. Suliba jártam amikor a készüléket megvásároltam, viszont azóta ott kellett hagynom az iskolát. A mai nap kaptam egy SMS-t, hogy mutassam be a diákigazolványomat 30 napon belül, vagy módosítják a csomagomat Movie XS díjcsomagra. Na már most, a telefonról van egy kötbéres dokumentum amiben ez áll:
- a hűségidő tartama alatt az Előfizető/Számlafizető a választott díjcsomagot, 3049 Ft-nál alacsonyabb díjcsomagba nem váltja át.

Na már most, az XS 1990 Ft.
A kötbér a telefonon 68 000 Ft.

Ilyenkor mit lehet csinálni?
A diákigazolványt még nem adtam le, de már kiiratkoztam.
Ha nem mutatom be, hanem váltok Move S-re, aminek a havidíja 3410, akkor nem kell kötbért fizetni?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#79992) dedike válasza Sanyi19 (#79991) üzenetére


dedike
addikt

Ha novemberben érvényes diákod volt, akkor most is az van. Menj be, mutasd meg, aztán használd egészséggel! ;)
Arról, hogy nem jársz iskolába mélyen hallgass!

Egyébként az ő dokumentumaikban is látok egy kis ellentmondást. Olyanra váltja automatikusan, ami olcsóbb, mint ami az előfizetői szerződésben van? Ez így szerintem vicces.

Jó szerencsét!

(#79993) #65388800 válasza Sanyi19 (#79991) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Az senkit nem érdekel , mert ők nem tudják hogy otthagytad. Ha ott is hagytad akkor is van érvényes diákod március 31-ig.

(#79994) #65388800 válasza dedike (#79992) üzenetére


#65388800
törölt tag

Én úgy tudom eco ra módosítják.

(#79995) Sanyi19 válasza #65388800 (#79994) üzenetére


Sanyi19
őstag

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#79996) Keem1 válasza Sanyi19 (#79995) üzenetére


Keem1
addikt

Ne parázz, én tavaly kaptam ugyanezt az smst, már befejeztem a sulit, kötbéres szerződésem volt és a szerződés lejártáig volt még 3 hónapom. Leváltottak XS-re, kötbérfizetés nélkül ;)
Ha szeretnéd még a Like S-t, mutasd be a diákod, ha már nincs rá szükséged, akkor át leszel váltva Move XS-be, kötbér nélkül.

(#79997) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Hogy mik vannak:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#79999) vatafakk


vatafakk
aktív tag

Megrendeltem a huawei Y3-t pénteken, mindent ugyanúgy csináltam mint máskor. Ma 10:30kor hívott a telekom, de mire felvettem lerakták, még abban a percben visszahívtam őket, és miközben beszéltem velük telefonon (kb 8 perc mire ügyintézőt kapcsoltak) törölték a rendelésemet, mivel nem létező szem. ig számot adtam meg...
- nem is adtam meg személyi igazolvány számot
- ahelyett hogy egyeztették volna az adatokat azt mondták hogy rendeljem meg újra (35 900 FT már az ára)

Vicc, amit művelnek, ennyi erővel mondhatták volna azt is hogy elárazták a telefont és ennyiért mégsem adják oda (16 000 volt amikor rendeltem).

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.