Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) nord_ válasza tjb007 (#14794) üzenetére


nord_
veterán

Idézet a linkelt oldalról:

jótállási jeggyel és az eredeti számlával érvényesítheti

Aztán a lap alján lévő jogszabályi hivatkozás:
151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet

Csak nehogy rákeressen az egyszeri júzer, mert ott ezt olvashatja:
4. § (1) A jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthető.
;)

(#14802) Gabbo válasza fenergie84 (#14798) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Bemész egy T-pontba és kérsz egy számla pótlást. Én sem találtam a papírokat. Azt mondta az ügyintéző, hogy így menni fog. Persze ha a Te neveden van.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#14803) fenergie84 válasza Gabbo (#14802) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm neked is! :R
Az én nevemen van a teló, pont egy éve vettem új előfizuval...
azért is zavar, h egy év után megadta magát... :(((

(#14804) pingwin011 válasza Nietzsche_ (#14792) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Oké, ez így mondjuk rendben van! De! A MyTmobile oldal mutat egy összeget, a kedvezmények levonása nélkül. Hogy lehet utána a végösszeg mégis több? Felbruttósítják, rendben. De mondjuk a 6500 forintból levonják a kedvezményeket, és azt felbruttósítják, akkor is soknak tűnik a 10ezer... Mindegy, nem rágom ezen magam, mert csak felbosszant.

(#14805) pingwin011


pingwin011
aktív tag

No még egy kérdés... A következő szinthez szükséges pontok száma hogy lehet több, mint előző hónapban? Ez ugye ahhoz kell, hogy platina kártyás legyen az ember. Ha mondjuk most nőtt a szám, akkor elképzelhető, hogy soha nem leszek platina kártyás? Nem mintha érdekelne, csak ezt sem értem.

(#14806) kali válasza pingwin011 (#14805) üzenetére


kali
legenda

feltételezem, nem minden hónapban kapsz azonos számú pontot, forgalom és egyéb szempontok alapján hol többet, hol kevesebbet, ezért az átlag is változik...

(#14807) nord_ válasza pingwin011 (#14805) üzenetére


nord_
veterán

Tízezres havidíjú előfizetéssel (amit le is beszélsz), elég sok bejövő hívással, és ha régi ügyfél vagy, pikpakk összejön a platina. ;)

(#14808) Something_


Something_
őstag

A hűségpontokat mikor írják jóvá? Mármint az elmúlt havit. Úgy emlékeztem, hogy számlazárás után, de még mindig nem írta meg, hogy mennyi lett a januári.
Lehet, hogy számlabefizetés után?

(#14809) kali válasza Something_ (#14808) üzenetére


kali
legenda

nekem 10-e körül szokták jóváírni, a számlát pedig később kell befizetni, tehát nem hiszem, hogy lenne összefüggés a kettő között...

(#14810) manchester85


manchester85
addikt

MédiaMánia XL-ben hogy felmentek már az árak! :U Az iPhone 4S lett az egyik legolcsóbb, azért elég durva, hogy havi 17k-ért cserébe van pofájuk így megvágni az embert. :U

i6 Silver

(#14811) Kommy válasza manchester85 (#14810) üzenetére


Kommy
veterán

kicsit elnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#14812) Lenry


Lenry
félisten

regisztráltam elektronikus számlára, és ma meg is jött az email, hogy új számlát állítottak ki a részemre, amit a my t-mobileban meg is nézhetek. arra nem jöttem csak rá, hogy azon belül hol?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14813) 1430 válasza manchester85 (#14810) üzenetére


1430
senior tag

Ajaj. Ha a tegnapi iPhone árak nem tetszettek, akkor a maiak pláne nem fognak. ;]

Lenry
Pedig elég egyszerű megtalálni, konkrétan a kezdőoldalon is látható a számla alatt, illetve a számlák menüpontban. A számla száma egy 51-el kezdődő 16 jegyű szám, az alatt van egy magenta színű szöveg (ha már betöltődött a számla) és arra kattintva tudod megnézni. Mindezt addig teheted meg, míg be nem fizeted a számlád, mert ha lekönyvelődik a befizetés, a számla eltűnik a My T-Mobile-ból és vele együtt a számlakép is (legalábbis jelenleg, de ez változni fog a későbbi fejlesztésekkel). Éppen ezért érdemes a megnyitást követően lementeni a gépre a számlát. Továbbá az email, amit a számla betöltődéséről kaptál, tartalmaz egy Távszámla regisztrációs linket is. Javaslom regisztrálj be a Távszámlába is, és akkor oda is betöltődnek majd a számláid, és ott meg is maradnak legalább 18 hónapig. Ja és ha van telefon törlesztésed, akkor a normál számla képe tartalmazza a törlesztőrészlet számlát is illetve ha van részletes számlád, akkor a forgalom részletezése is a normál számla képének részeként jelenik meg (tehát mindent egy PDF-ben láthatsz, ami amúgy is egy borítékban menne).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14814) Lenry válasza 1430 (#14813) üzenetére


Lenry
félisten

Mindezt addig teheted meg, míg be nem fizeted a számlád

áh, akkor ezért nincs meg.
én hónap elején, amint megkapom a fizumat be is fizetem a számlát. az email viszont csak most jött...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14815) BéHGT válasza Lenry (#14812) üzenetére


BéHGT
senior tag

Ott van az e-mailben, "Megtekintés a My T-mobileban" gomb. A négyszámos gyorsabb volt! :)

[ Szerkesztve ]

(#14816) kali válasza 1430 (#14813) üzenetére


kali
legenda

úúú, de ráéreztem szűk 2 hete, hogy i4s 16gb telefont kell vennem, és szerencsére még akkor meg is vettem, most húzósabb (+20 e ft!) lett az ára! :)
tavaly nyáron is így jártam a galaxy s 2 telefonnal, megvettem olcsóért, és rá 2 hétre felment az ára! :)

(#14817) Lenry válasza BéHGT (#14815) üzenetére


Lenry
félisten

az a gomb csak a my t-mobile főoldalára visz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14818) lindermen


lindermen
aktív tag

Üdv!

Rendeltem egy készüléket. Mai napra írták a szállítást. A szállítási címen csak 8.30-tól voltam itt (munkahely). A webshopba belépve azt írja a rendelésemnél, hogy "nem vette át". Telefonon nem hívott senki, bár foglalt voltam, de kapok sms-t a nem fogadott hívásokról. Fognak újra próbálkozni a kézbesítéssel, vagy mi fog történni?

Köszönöm előre is!!

(#14819) lindermen válasza lindermen (#14818) üzenetére


lindermen
aktív tag

Ok, megoldódott!

1430-at hívtam. Rákérdeztek a futárszolgálatnál, és ott azt mondta a diszpécser, hogy még nem is próbálták kézbesíteni. F...jin. Ha nem nézek rá a webshopba hiába várok egész nap... :U

Na de a lényeg, hogy nehézségek ellenére is (pl. amikor először rendeltem nem volt feketében...) felém tart az új készülék :))

(#14820) Hu-De


Hu-De
csendes tag

Sziasztok! Csak meg szeretnék bizonyosodni arról, hogy jól csináltam-e mindent. Van egy előfizetésem, aktív volt mellette a GoNet L. Mivel kinőttem és közben elkezdtem használni modemmel is a kártyát, nem csak mobillal, így lemondtam a GoNet L-t és megrendeltem a RelaxNet L-t. Vissza is igazolt sms-ben, eddig talán nincs is problémám. Ez volt e hónap harmadikán. De pár órával később - még mindig harmadika - elküldte nekem, hogy "Az Ön szolgàltatàsànak adatforgalmi kerete minden hònap 4. napjàtòl mint fordulònaptòl a következö hònap 4. napjàig érvényes." De ekkorra én már 250 MB körül elhasználtam. Ez nem probléma? Amint visszajelezte, hogy bekapcsolták, onnantól azonnal lehet használni? Bizonyára hülye kérdés, de életben először csináltam ilyet és kicsit bizonytalan az ember, meg nem is lenne jó százezreket kifizetni egy félreértés miatt. A választ előre is köszönöm!

(#14821) manchester85 válasza 1430 (#14813) üzenetére


manchester85
addikt

Ezt meddig lehet még így büntetlenül művelni? Vagy ez olyan, mint a benzinár? Basszus, ezek a gyártók nem nagyon változtatják a készülékárakat, akkor mi a picsáért emelkednek évről-évre, hónapról hónapra az árak?

160 ezer ikon 200-zal, atyaúristen. 2 éve még a felébe került a 3GS ugyanilyen konstrukcióban.

i6 Silver

(#14822) lindermen


lindermen
aktív tag

Sztori folyt.:

Megjött, átvettem. Már elment a futár, mikor észrevettem, hogy ki van bontva a doboz (a gyári "zárjegy" fel van tépve!). Kinyitottam, és minden benne volt, amin kicsit megütköztem, hogy csupa ujjlenyomat volt a kijelző. Ilyen lehetséges? Küldenek egy "új" készüléket, amit már valaki fogdosott? Nem baj alapvetően, ha nincs semmi baja, csak érdekes. Ráadásul már biztos be is volt kapcsolva...

Vélemény?

(#14823) kali válasza lindermen (#14822) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy kíváncsi volt a futár a telefonra... :U
a futárnak bontatlan csomagot szoktak átadni, ezzel biztosítja be magát a szolgáltató, és elvileg neked is úgy kellene átvenni, ezt még a futár jelenlétében ellenőrizned kellett volna!
én nem vettem volna át bontott csomagot! :(

(#14824) BéHGT válasza lindermen (#14822) üzenetére


BéHGT
senior tag

Futár előtt kell kibontani. Ha észreveszed, hogy sunyi, akkor mehet az önbíráskodás... Persze a bíróságon nem fogják jó szemmel nézni. :DDD :DDD

(#14825) lindermen válasza kali (#14823) üzenetére


lindermen
aktív tag

Pedig a futárt ismerem, a munkahelyemre hozta, mi is vele küldjük a csomagjainkat...100% hogy nem küldhettek bontott csomagot? Pl. üzletben már vettem olyat ami a ki volt bontva, ugye ott azt mondta a csaj, h már megnézték mások is, de itt akkor nem lehet semmilyen csavar? Azt meg tudom nézni valahol, hogy be volt-e kapcsolva a készülék (android)?

Egyébként meg minden benne van, ha mégis valami gond lesz vele, van még 8 napom visszaadni vagy gari... :U

(#14826) Lenry válasza lindermen (#14825) üzenetére


Lenry
félisten

ha bekapcsoláskor nem indult el a "hozz létre google-fiókot" varázsló, akkor kezdhetsz gyanakodni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14827) dedike válasza Lenry (#14826) üzenetére


dedike
addikt

A gyári beállítások visszaállítása nem törli azt is? :U
(A lumia710 ott mindent elölről kezdett, igaz az nem android.)

Jó szerencsét!

(#14828) lindermen válasza Lenry (#14826) üzenetére


lindermen
aktív tag

Nem indult el.... :((

Akkor mit lehet tenni most? Kérdés valóban zavar-e a dolog (gyakorlatilag semmi baja, csak a tudat, hogy így esetleg megkérdőjeleződik a telefon kora, zavar egy kicsit!), illetve, hogy vajon hol került kibontásra a készülék? Amit mások 8 napon belül visszaküldenek, azt nem küldik ki újra?

[ Szerkesztve ]

(#14829) kali válasza lindermen (#14825) üzenetére


kali
legenda

nem merem 100%-ra mondani, de kérdezd meg ezzel kapcsolatban a telefonos ügyfélszolgálatot! amúgy milyen telefon?
én üzletben is olyat szoktam venni, amit előttem bontanak ki, de olyan is előfordul, hogy kihozom bontatlanul, aztán később nézem csak meg!

dedike; minden törölhető, pillanatok alatt teljes gyári állapotra állítható a telefon!

[ Szerkesztve ]

(#14830) fenergie84 válasza lindermen (#14828) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem küld vissza, ha úgy is küldenek másikat, akkor meg arra kell ügyelned, h bontatlan legyen a csomag...:K

(#14831) Lenry válasza lindermen (#14828) üzenetére


Lenry
félisten

akkor már van Google fiók. csekkold le kié

beállítások - fiókok és szinkronizálás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14832) Something_


Something_
őstag

Teszem azt, hogyha valaki megrendel egy telefont és él a visszaadásával, akkor mi lesz azzal a zsír új, de bontott telefonnal? Eladja a T használtan vagy megy a méhbe?

Amúgy tényleg az átvétel előtt kellett volna megbizonyosodnod egy oly bonyolult dologról, hogy a matrica tépve van-e. Le is írták sztem az összes mailbe amit kaptál.
Így nehéz lesz bizonyítani, hogy bontott volt..

Csak telefont rendeltél vagy előfizetést is?

[ Szerkesztve ]

(#14833) BéHGT válasza lindermen (#14825) üzenetére


BéHGT
senior tag

Hát nem tudom, én mikor vettem az SGS II-t, akkor a csaj kihozta a raktárból, kibontotta, majd a kezembe adta. Mondom ez fehér, ember. Azt mondja: Ja igen, csak fehérünk van, de ha nem kell, visszaviszem. Gondolom másnak ugyanúgy eladta volna.
Lehet ezzel is ilyesmi történt... Egyszer ott bent kibontották, nem vették meg, és így küldték ki. Bár nem tudom, ezt miért nem lehet pl a számlán feltüntetni...

(#14834) lindermen válasza Something_ (#14832) üzenetére


lindermen
aktív tag

Igen, én is hülye voltam, de ismerem a futárt, napi szinten jár hozzánk.

Na közben felhívtam a 1430-at. Azt mondták, kb 20 dobozból 1-et kibontanak átvizsgálás céljából, így lehetséges, hogy pont egy ilyen csomagot kaptam. :F

Egyébként egy Xperia Mini a készülék. Viszont ha én most visszaküldöm, akkor több nap mire a rendszerben megszűnik a hűségem, és holnapig lehetne az akciós (-20%) áron megrendelni újra a telefont...

A google regisztráción nem lehet továbblépni adatok megadása nélkül?

Így marad egyelőre, kipróbálom, és 1-2 napon belül eldöntöm mi lesz.

Köszönöm mindenki segítségét! :R

ui.: közben leellenőriztem a számlán szereplő IMEI-t, de passzol a dobozon lévővel, és a készüléken lévővel is!

[ Szerkesztve ]

(#14835) Lenry válasza lindermen (#14834) üzenetére


Lenry
félisten

A google regisztráción nem lehet továbblépni adatok megadása nélkül?

nem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14836) Something_ válasza lindermen (#14834) üzenetére


Something_
őstag

Lényegtelen, hogy 20 dobozból 1-et kibontanak. Neked újat kellene kapnod, nem hiába van leírva, hogy a futártól bontatlan csomagot szabad csak átvenni. Ezt a T írja.
De mint mondtad, össze van tapicskolva a kijelző. Ez hogy lehetséges? Nincs rajta gyári fólia?

Lenry:
Szerintem ki lehet hagyni a lépést. Asszem asszonynak sem reggeltem be először gmail-re, később csináltam, mikor a market nem engedett fel ugye account nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14837) Lenry válasza Something_ (#14836) üzenetére


Lenry
félisten

karácsonykor kísérleteztem a Blade-en ICS portokkal.
elég alfa állapotú volt mind. az egyik pl pont ennél a varázslónál akadt el, folyton összeomlott a varázsló, de újra is indította magát. kilépési lehetőség sehol nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14838) lindermen válasza Something_ (#14836) üzenetére


lindermen
aktív tag

Nem volt rajta fólia... Értem, ha nem buknám a 20% kedvezményt reklamálnék. De (egyelőre!) nincs baja a készüléknek! Visszaküldésre pedig van még 8 napom.

Nincs benne új fiók. Legalábbis ha a fiókok kezelése alatt kellene lennie.. Egyébként még nem tettem bele a sim-kártyát, lehet hogy azért nem kérte a google-reget?

[ Szerkesztve ]

(#14839) kali válasza Something_ (#14836) üzenetére


kali
legenda

úgy pontos, hogy kikerülhető a google regisztráció!

(#14840) BéHGT válasza lindermen (#14838) üzenetére


BéHGT
senior tag

Ha most szólsz, hogy visszaküldöd, mert Neked fóliás készülék, és bontatlan doboz van, ugyan azért az árért kapnád, nem?!

(#14841) lindermen válasza BéHGT (#14840) üzenetére


lindermen
aktív tag

Kérdeztem, van-e lehetőség reklamációra?

Erre felhívta a kollégáját, és aztán mondta a 20-ból 1-es felbontási számot...

Kérdeztem ezt, is és mondta, h akkor már csak teljes áron vehetem meg.

Meg tegyük fel, hogy megígéri az ügyintéző, hogy ok, akkor küldjem vissza és majd rendeljem meg újra, és megkapom ezen az áron. Hogyan tudja garantálni? A rendszerükben ezt hogyan oldják meg, ha nekem a webshop nem fogja felajánlani a kedvezményt?

HGabor89: Szvsz igen..

Az én hülyeségem is... :W

[ Szerkesztve ]

(#14842) Something_ válasza BéHGT (#14840) üzenetére


Something_
őstag

Jah, hogyha a futár jelenlétében visszaküldte volna akkor.

Így már csak az elállás joga áll fent szerintem.

(#14843) dedike válasza lindermen (#14841) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem ne rágd magad feleslegesen! Tegyél bele egy SIM-et, aztán rajta! Ha meg valami nem stimmel, visszaküldöd! ;)

Jó szerencsét!

(#14844) lindermen


lindermen
aktív tag

Attól kérdezem aki már rendelt webshopból:

A papírokon kellene aláírásnak lenni, vagy csak a bélyegző van mindig? (pl. számla, gararnciajegy..)

dedike: Így van! Erre jutottam én is. Veszett már több is Mohácsnál! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14845) dedike válasza lindermen (#14844) üzenetére


dedike
addikt

Nálam eddig csak bélyegző volt.

Jó szerencsét!

(#14846) Something_ válasza lindermen (#14844) üzenetére


Something_
őstag

Nálam csak pecsét van.

Ha még akarsz egy kicsit idegeskedni, akkor vesd össze a teló sorozatszámát a dobozon lévővel.
Amúgy aksihasználatnál ilyenkor írnia kéne, hogy mennyit volt használva a telefon, nem?

(#14847) kali válasza dedike (#14845) üzenetére


kali
legenda

+1

(#14848) lindermen válasza Something_ (#14846) üzenetére


lindermen
aktív tag

Azt már írtam, hogy az IMEI-k passzolnak (doboz-papír-telefon). Az akksihasználatnál annyit ír, amióta bekapcsoltam. :U

Szerintem nagy gond nem lehet. Ha bármi csavar lesz még, akkor mindenképpen megírom, mások hátha tanulnak a hibámból!

>> Mindig ellenőrizni kell a doboz sértetlenségét!!! :K

Köszi mégegyszer a segítsége(ke)t!!

Szerk: Nálam is csak bélyegző. Akkor minden passzol...

[ Szerkesztve ]

(#14849) kali válasza lindermen (#14848) üzenetére


kali
legenda

jobb esetben, csak megtapizták a telefont, és nem lesz semmi gond!
az akkumulátort kibontották egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#14850) lindermen válasza kali (#14849) üzenetére


lindermen
aktív tag

A gyári papírból készült csomagolásában volt, de azt lehet hogy vissza tudják rá húzni :F

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.