Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) tjb007 válasza Phantomhive (#14399) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az előleg az amit a készülék árán (részletfizetés esetén kezdőrészleten) felül kell fizetned, egy gyakorlatilag bármennyi lehet.

(#14402) dedike válasza Phantomhive (#14399) üzenetére


dedike
addikt

Meg éppenséggel ők is kérnek mobilelőleget... legalábbis szerintem.

A mobilelőleg a 35 ezres kezdőrészleten felül fizetendő. Amíg tart, addig nem kell az előfizetés után havidíjat fizetned!

Jó szerencsét!

(#14403) nord_ válasza Phantomhive (#14390) üzenetére


nord_
veterán

Vedd meg webshopban az a legegyszerűbb. És akkor még számot is választhatsz magadnak. ;)

(#14404) dedike válasza nord_ (#14403) üzenetére


dedike
addikt

Nem feltétlenül tartom jó megoldásnak. A 10% kedvezmény ugye alapból nem jár, s üzletben, személyesen, ha egy jó napot fog ki (több szempontból), akkor szerintem kevesebb előleggel fogja megúszni.

Jó szerencsét!

(#14405) Something_ válasza Phantomhive (#14399) üzenetére


Something_
őstag

Jól mondja djculture, előleget szinte biztosra vehetsz, főleg úgy, hogy nincs aranykártyád a T-nél. Habár sztem még aranykártyásoknál is kérnek előleget ájfónra, platinánál már nem. (egyik ismerőstől kértek, neki aranykártyája volt, másiknak pedig platina volt, tőle nem kértek)

[ Szerkesztve ]

(#14406) kali válasza Something_ (#14405) üzenetére


kali
legenda

aranyra sem szokás kérni, max problémás emberkéknél... :)

(#14407) Something_ válasza kali (#14406) üzenetére


Something_
őstag

Hát aranykártya már akkor kijön, hogyha havi 5e ft a számlád, az meg sztem nem sokat számít.. Mármint egy átlagos ember 5e-et beszél és hívják is annyian, hogy aranykártyás legyen.
Az másik kérdés, hogy az i-sek nem normálisak :DD

(#14408) kali válasza Something_ (#14407) üzenetére


kali
legenda

mindegy, hogy mekkora összegnél jön ki, szerintem a megbízhatóság a fontos, nekem például több aranyos előfizetésem is van, azokhoz aránylag sűrűn vásárolgatok telefonokat, és bár nem szeretem a részletet, inkább letudnám egyszerre, mindig felkínálják előleg nélküli részletre a drágább telefonokat is! tegnap sem akarództak előleget kérni az i4s 16gb telcsire! :N

[ Szerkesztve ]

(#14409) Phantomhive válasza djculture (#14400) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

azt hiszem nem fejezem ki jól magam.
jól tudom, h minden szolgáltató kér kezdőrészletet. ez a vodánál 35, a t-nél pedig talán 30.
ezt én nem akarom megúszni, ez teljesen rendben van. de ha ezen felül MÉG pluszban akarnak kérni valamit, akkor az már nem vicces, mert 135K fölé megy a végára a telefonnak, ami sok.
tehát én ezt bármelyik szolgáltatónál kifizetem. a nagyobb gondom az, hogy a T-mobilenál egyáltalán nem akartak részletre adni telefont, míg a vodánál adnak, csak épp nincs :DDD

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#14410) blueye válasza Phantomhive (#14409) üzenetére


blueye
veterán

Olvasd el újra amit írtak neked. A kezdőrészlet felett kért kauciót lebeszéled, tehát nem fizetsz havi és forgalmi díjat míg az el nem fogy.

(#14411) Something_ válasza Phantomhive (#14409) üzenetére


Something_
őstag

Kezdőrészlet és az előleg az nem ugyan azt jelenti.
Előlegbe fizetsz 35e -et, majd x hónapon keresztül 6e-et, míg az összeg el nem éri a telefon árát.
Az előleg pedig az, hogyha nem látnak fizetőképesnek, akkor a kezdőrészleten felül kérhetnek x összeget, amit az adataid alapján a T-s rendszer generál. Futtatnak egy hitelképességi vizsgálatot, a gép kiad egy intervallumot, mondjuk 10-20e ft között, ebből az ügyintéző személyes kérdések alapján behatárolja a pontos összeget. Itt úgy mond szabad keze van. A megállapított előleget befizeted(a kezdőrészleten felül), és ezt az összeget leforgalmazhatod, azaz nem kell fizetned addig, míg ez az összeg le nem jár. A leforgalmazásba nem számít a havi törlesztő, csak a havi telefonszámla.

(#14412) Phantomhive válasza blueye (#14410) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

jogos, bocsánat, benéztem, h közben lett még egy oldal :DDD
köszönöm az útbaigazításokat, jó tudni, hogy a letelte alatt nem kell fizetni havidíjat.
még egy kérdésem volna a tisztázás kedvéért:
van egy Kapcsolat Kártyám és egy fehér Kapcsolat Platinakártyám. Utóbbi hátulján ott figyel a T-Home és a T-Mobile logo.
ezekkel vagy valamelyikkel jogosult vagyok a T-mobilenál kedvezményezettnek vagy élvezek bárminemű előnyt úgy, hogy nincs T-mobile előfizetésem, csak T-home, online, kábel, stb?
még inkább pl. tudom-e ezzel garantálni nekik, h megbízható és fizetőképes vagyok, mint ahogy azaz elmúlt 10+ évben is volt?
satu vagyok nagyon a nagy magentához sajnos :R

köszönöm a türelmeteket, s a válaszokat!

(#14411) HGabor89: lényegesen okosabb lettem, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#14413) lindermen


lindermen
aktív tag

Újabb kérdésem lenne a nálam tájékozottabb Urakhoz :R

Paletta díjcsomagom van a mobilomon, 1 ill. 2 év díjcsomag-hűség vállalása esetén kaphatok-e kedvezményt a készülék díjcsomag-hűség nélküli árából? Ha és amennyiben igen, hogyan működik? Mivel a webshopban nem találtam erre utaló információt, csak a MM és Ikon csomagokra lehet díjcsomag-hűséget vállalni a kedvezményes készülékárért cserébe. Pl a MM XS csomag havidíjától nem jelentős összeggel kevesebb a havidíjam (, főleg ha a hívószámkijelzést is figyelembe vesszük).

[ Szerkesztve ]

(#14414) dedike válasza Phantomhive (#14412) üzenetére


dedike
addikt

óóóóó, hogy az ég...ellenőrizni kellene az érvényességét (My T-Home-ban), aztán ha érvényes, akkor GO!

Bővebben: Lap alja ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#14415) BéHGT válasza Something_ (#14411) üzenetére


BéHGT
senior tag

Az a hitelképességi vizsgálat az igen komoly. Kérdeztem a csajt, hogy Ft-ban, vagy euroban mondjam a jövedelmet? Mondja inkább a Ft érdekli, mert az a fizetőeszköz, mondom akkor szorozd be 2100 eurot amennyivel akarod, meglátjuk rábólint-e a gép a hitelre? :) De bármit mondhattam volna, ha azt mondom 6800 eurot keresek havonta akkor azt írja be....
De nem akarok visszamenni németbe.... :DDD

(#14416) Something_ válasza BéHGT (#14415) üzenetére


Something_
őstag

Igen, ezek a személyes kérdések, ezeknél azt mondasz amit akarsz. Ezekből a kérdésekből döntheti el a gép által generált intervallumból, hogy mennyit kérjen.

(#14417) BéHGT válasza Something_ (#14416) üzenetére


BéHGT
senior tag

Na és az miért van, hogy a T oldalán fent van egy telefon 12 ezer előleggel elhozható, + 12*x Ft, aztán a boltban meg 20-ért hozhatod el? És nem azért mutatott annyit a gép, mert benne lett volna a 10% kedvezmény. A csajnak még anno mondtam, de nem volt képes megnyitni nekem a netes oldalukat, hogy megmutassam.
Valamint első vásárlásnál azért odaírhatnák, hogy az a mobil előleg vagy mi az 20E ft... Mert a netes rendelésnél is megnéztem még akkor, és csak annyit írt, hogy összesen 12E ft... Aztán ha megrendelem, jön a futár, és kéri váratlanul a + 20 E Ft-ot mobilelőlegnek? Persze lehet csak nekem volt ez ennyire új, de sehol nem volt közölve az, hogy még bármilyen más összeg jön rá, max valami apró betűs rész eldugva. De igazán bele lehetne írni az összegbe... Még akkor is, ha abból megy a havidíj.

(#14418) St3ven válasza BéHGT (#14384) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem full bejön. :DDD
Az évjárat meg különösen... :DD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14419) blueye válasza BéHGT (#14417) üzenetére


blueye
veterán

Nem voltál belépve a My t-mobile-ba valaki más előfizetésével??

[ Szerkesztve ]

(#14420) BéHGT válasza blueye (#14419) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nem, akkor még én nem T-s voltam, teljesen új előfizetést vettem. Belépés nélkül nézegettem az árakat, és úgy választottam ki a telefonom, de nem akartam 7 napot várni a készülékre (mert annyit írt), úgyhogy elmentem az EuroCenterbe és megvettem ott, de azért eléggé csodálkoztam, hogy + 20at kérnek.

St3ven: Gondoltam, hogy van akinek bejön! :)

[ Szerkesztve ]

(#14421) kali válasza BéHGT (#14420) üzenetére


kali
legenda

amennyiben az - új - előfizető végigcsinálja a rendelést, úgy lesz ilyen;

tmws

kipipálod, hogy tudomásul veszed az ott hivatkozottakat, és az ászf pedig tartalmaz ilyet;

2.3.7. (Utólag fizetett szolgáltatás esetén alkalmazandó.) A Szolgáltató az Előfizetői Szerződés megkötése előtt és annak hatálya alatt bármikor jogosult az Előfizető hitelképességét akár harmadik személyek igénybevétele útján vizsgálni és az Előfizetőtől ehhez szükséges információkat illetőleg ezt igazoló okmányokat kérni. A vizsgálat eredményének függvényében, vagy a Szolgáltató által biztosított készülék értékére tekintettel a Szolgáltató jogosult a Szolgáltatás igénybevételét vagyoni biztosíték, óvadék vagy egyéb más biztosíték (pl.: bankgarancia, kezesség, (mobil)előleg stb.) adásához kötni.

forrás; link

a fentiek alapján, webshop esetén sem ér(het) teljesen váratlanul a dolog, de el is mondják, amikor egyeztetnek veled, amennyiben meg személyesen akarsz vásárolni, úgy akkor elmondják!

[ Szerkesztve ]

(#14422) dedike válasza BéHGT (#14417) üzenetére


dedike
addikt

És nem azért mutatott annyit a gép, mert benne lett volna a 10% kedvezmény.

De igen, azért mutatta azt! Tapasztalataim szerint a Webshopos rendelésnél a 10%-ot a kezdőrészletből adják. ;)

Valamint első vásárlásnál azért odaírhatnák, hogy az a mobil előleg vagy mi az 20E ft..

Amikor felhívnak adategyeztetés címén, akkor mindenképpen közlik veled, hogy mennyi előleget kérnek. Éppen azért, hogy időben el tudj állni az előfizetéstől, ne a futárnak kelljen visszavinnie az elkészített csomagot! ;) Az összegbe pedig azért nincs beleírva, mert nem a gép, hanem a házhoz szállítást támogató csoport (jól írtam remélem) munkatársa dönti el, mennyi előleget kérnek.

Szerk.: kali közben leírta a jogi hátterét a dolognak! :)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#14423) BéHGT válasza dedike (#14422) üzenetére


BéHGT
senior tag

Mobilelőlegnél? Azt a T dönti ugye el, minden MM díjcsomaghoz más az előleg, amit be kell fizetni. De ilyet csak akkor kell befizetnem, amikor full új előfizetést veszek? Vagy ezentúl, ha majd ezt a hűségszerződést meghosszabbítom, ugyanúgy be kell fizetni?
20E-nek nem 10%-a a 12E szerintem. ;) De igazából az mindegy is. :)
Köszönöm a segítségetek! :)

(#14424) timea1991 válasza St3ven (#14418) üzenetére


timea1991
tag

Köszönöm de 6éve boldog kapcsolatban élek.
A TE+ÉN csomagot lehet egy telefonszám ot is megadni 260ft ért?

(#14425) dedike válasza BéHGT (#14423) üzenetére


dedike
addikt

A 80 ezres telefon árának a 10%-a levonva a 20 ezerből, az a 12ezer. de lehet, hogy rosszul számítottam...mert a telefon teljes árát nézd!

Szerintem hosszabbításnál már nem lesz ilyen probléma, amennyiben lesz arany/platinakártyád! :N

timea1991:

Igen, úgy is lehet! Csak kettőnél nem lehet többet megadni!

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#14426) blueye válasza timea1991 (#14424) üzenetére


blueye
veterán

Most akkor nem Dominód van?
"A Te+Én szolgáltatást előfizetéses ügyfeleink vehetik igénybe."

(#14427) St3ven válasza timea1991 (#14424) üzenetére


St3ven
addikt

:O :B

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14428) dedike válasza blueye (#14426) üzenetére


dedike
addikt

Opsz... bár nem írtam hülyeséget. A kérdésre a válasz tökéletes... :D

Jó szerencsét!

(#14429) blueye válasza dedike (#14428) üzenetére


blueye
veterán

Szvsz a kérdésre a kérdés tökéletes. :)

(#14430) timea1991


timea1991
tag

Dominós vagyok nah ezt jól benéztem. Másik kérdés 500ft egyenlegnél jár 10pont azt feltöltéskor nézik?

(#14431) 1430 válasza timea1991 (#14430) üzenetére


1430
senior tag

Nem a feltöltött, hanem az elköltött nettó 500 Ft-onként jár a 10 pont.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14432) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Üdvözlet Mindenkinek!

A kérdésem a következő: Leadtam egy Blackberry-t szervizeltetni. Kaptam egy trágyadomb LG-t cseretelefonként, ami mellékes. Mit tudok csinálni ha a cseretelefon nem megfelelően működik?
Nem fogják rám-verni, hogy én rontottam el?

A Blackberrymet akarom! :O

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#14433) blueye válasza Gabbo (#14432) üzenetére


blueye
veterán

Ha nem áztattad el/dobtad el akkor nem hiszem.

(#14434) Gabbo válasza blueye (#14433) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Köszönöm a választ.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#14435) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Egy hozzáértő Fórumtárs elmagyarázná nekem, hogy is működik a T-nél ez a szerviz dolog?

A telefonos ügyintéző szerint a Blackberryhez küldik vissza, a másik szerint nem oda, hanem a központi T szervizbe. Volt olyan operátor, aki azt mondta, hogy Blackberryt nagyobb kaliberű problémával nem is javítanak, újat fognak adni.

Arról is olvastam történeteket, hogy simán visszaküldték javítatlanul és a felhasználóra fogták a hiba okát, vagy azt mondták, hogy nem is hibás a készülék.
Az utolsó nálam kilőve, mert a hiba látszik, ugyanis a kijelzővel van valami.

:F

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#14436) Something_


Something_
őstag

De rossz látni így hónap vége fele a számlát:S Majd ha levonják a kedvezményeket jó lesz, remélem nem fogok meglepődni:D
Aktuális havi egyenleg (kedvezmények levonása nélkül): 13 912 Ft

(#14438) BéHGT válasza Something_ (#14436) üzenetére


BéHGT
senior tag

Te milyen csomagban vagy amúgy? Majd elsején írd már le, hogy mennyi lett pls. :)

(#14439) Something_ válasza BéHGT (#14438) üzenetére


Something_
őstag

Like:) Call meter szerint kb 3500 lesz a számlám, plusz lottóztunk kb 4x, az még erre a 3500-ra megy. (azt hiszem darabja 200-250 ft)

(#14440) BéHGT válasza Something_ (#14439) üzenetére


BéHGT
senior tag

Call meter 3G van? Mennyire mér pontosan? Nekem 550MB-ot mutat, de már 1 hete jött, hogy 80%-át túlléptem az 1GB-nak... :)
Ha bejön a lottó, osztozunk! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14441) Something_ válasza BéHGT (#14440) üzenetére


Something_
őstag

Call meter kb jol mutatja nekem az adatforgalmat, de en leginkább a pontos számlázás miatt használom. Igy láthatom, hogy hogyan all a pontos szamlam. Vagyis majdnem pontosan, mert a vonalas számokat az istenért nem tom szamcsoportba rakni...

Lottó sajna mar elúszott.

(#14442) tomy86 válasza Something_ (#14441) üzenetére


tomy86
addikt

Vonalas számokat sajnos körzetenként lehet csak hozzáadni (ha sok különböző városba telefonálsz, akkor macera). Nálam pl. +361% (Budapest), +3623% (Érd, Budaörs meg vagy 10 másik település) van a vonalas számcsoportban.

[ Szerkesztve ]

(#14443) Something_ válasza tomy86 (#14442) üzenetére


Something_
őstag

Igen, én csak a bp-i számokat raktam be, de néha becsúszik 1-2 más körzetszám is.

Viszont ami még idegesítő az a számhordozásos számok. 20-as számot, beeraktam a hálón belüli csoportba, névjegyzékből betallóztam a számokat, a szabályoknál pedig előre raktam a hálón belülit. De nem akarja sehova se számolni. A naplóba ahol írja, hogy kit hívtam, milyen számcsoportba van, ott csak a számot írja... Nem tudok rájönni, hogy miért..

(#14444) BéHGT válasza Something_ (#14443) üzenetére


BéHGT
senior tag

Hívásoknál mit állítotok be? 1/1?

(#14445) tomy86 válasza BéHGT (#14444) üzenetére


tomy86
addikt

Ha a számlázás módjára gondolsz, akkor 60/60 a perc alapnál. 1/1 a másodperc alapú számlázásnál jó.
(#14443) HGabor89: számhordozás problémájával nem foglalkoztam, mert nálam (Médiamánia S) csak 4Ft. a különbség hálón belül ill. kívül. Kipróbálom.

(#14446) tomy86 válasza Something_ (#14443) üzenetére


tomy86
addikt

Kipróbáltam többféleképpen, de a hálózaton kívülinek beállított 30-as számot vagy nem számolta sehova (ahogy írtad) vagy továbbra is hálózaton belülinek vette. Pedig megpróbáltam úgyis, hogy külön számcsoportba raktam az adott számot. :((

(#14447) BéHGT válasza tomy86 (#14445) üzenetére


BéHGT
senior tag

köszi! Perc alapúm van. Én azt állítottam be, hogy mindent hálón kívülinek számoljon. Így tuti nem lépem át, remélem jól is számol. :-)

(#14448) Something_ válasza tomy86 (#14446) üzenetére


Something_
őstag

Hát igen, nálam is ez van. 10 ft-os különbség van a hálón kívüli és belülinél, de mindegy, ez legyen a legnagyobb gond.
Bejövő hívásidőt be lehet állítani CM3G-nél? Próbáltam, viszont akkor 0 ft-ot írt az egész progi, azaz a kimenőim is elszálltak. Kapcsolatpontok számításához jól jönne.

Kis on:
kapcsolatpontoknál ugye 10 percenként 1 pont, de az csak hálózaton kívüli fogadott hívásnál adja ugye? (szóval 20-as, 70-es és vonalasnál?)

(#14449) BéHGT válasza Something_ (#14448) üzenetére


BéHGT
senior tag

Igen. Ezt írta 1430. :)

(#14450) tomy86 válasza Something_ (#14448) üzenetére


tomy86
addikt

Be lehet. Nekem méri a bejövő hívások összidejét és a bejövő sms-ek számát is. Létre kell hozni szabályt a bejövő üzenetekre és hívásokra (ahol a percdíj nyilván 0Ft.). A díjcsomagoknál pedig ezeket raktam az utolsó helyre. Bár itt szerintem mindegy a sorrend csak én elétettem egy elválasztót és így az utolsó két sorban látom a bejövő hívásokat és üzeneteket. Kicsit sok lesz az OFF, át kéne menni ide. Ha nem sikerül a beállítás, akkor részletesen leírom, hogy nálam hogy van.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.