Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Varszegig válasza ForRedGlory (#14948) üzenetére


Varszegig
veterán

szerintem nem. 1430 írta korábban, csak 1x kell aktiválni. Most épp nem tudom megnézni, nekem aktiválva van-e még (múlt hónapban kapcsoltam be), mivel nem tudok belépni a my t-be.

(#14952) raziel01 válasza ForRedGlory (#14946) üzenetére


raziel01
veterán

De akkor másik hálózatba küldött SMS is a havidíjon felül számlázódik? Vagy csak a hívás?
Azért kérdezem, mert ismerősöm szerintem csak a hívás de szerintem meg nem.

(#14953) dedike válasza raziel01 (#14952) üzenetére


dedike
addikt

Csak a hívás! :)

Varszegig:

Neked lesz igazad, egyszer kell megrendelni! Forrás

tjb007:

Most mondjam azt, hogy teszek rá, hogy a másik két szolgáltatónak van-e, illetve milyen akciója van? :U
Mellesleg annak a plüssnek több értelmét látom, ha már Valentin nap, mint ennek a semmilyen telefon+még annyit sem érő kombónak... :(

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#14954) raziel01 válasza dedike (#14953) üzenetére


raziel01
veterán

ÚÚ tényleg? Váá ez marha jó. Akkor nyomathatom az SMS-eket, 1500-ba sok fér. :D

És mi a helyzet az emelt díjas SMS-ekkel? Havidíjon felül vagy az is benne van a havidíjban?

[ Szerkesztve ]

(#14955) djculture válasza tjb007 (#14950) üzenetére


djculture
félisten

Jó de olyanra ami csak elméletben létezik, eddig vagy három haver írta hogy meg se kapta annyira ajándék volt a cucc..Szőrén szálán eltűnt.. :P Gondolom mondjuk már azóta csak meglett mert elég morcosan kezdtek telefonálni...
Nekem szerencsére még ilyen nemvolt, korrekt volt mindig a futár..

[ Szerkesztve ]

(#14956) Varszegig válasza dedike (#14953) üzenetére


Varszegig
veterán

igen, megnéztem, ebben a hónapban is aktív maradt az enyém.

(#14957) ForRedGlory válasza Varszegig (#14951) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mea culpa :R

(#14958) almaa


almaa
csendes tag

Köszi a válaszokat! :)

iMac 21.5 (soon),iPhone 4S 16GB , iPad 2 16GB WifiOnly

(#14959) Bence123


Bence123
tag

Sziasztok!
Lenne egy felvásárlási jegyem, amit telefonra kell felhasználnom, viszont mivel erre nincs szükségem, továbbadnám. Kérdésem a következő: Mit kell ilyen esetben tenni, hogy a vevő maximálisan kihasználhassa a garanciális lehetőségeket? Vagy kap számlákat, garipapírt, mindent együtt, és oké? Vagy esetleg egy adásvételit kell írni?

Köszi előre is! :)

(#14960) DonMedve


DonMedve
addikt

Kedves Topiklakókat kérdezném,hogy mit tudnak az áremelésekről.
Meglévő előfizumhoz akarok/akartam telót venni majd a jövő hónapban,csak felugrottam az oldalra befizetni a számlákat,erre nézem,hogy a teló amit kinéztem 10k-val többe kerül. :Y Tudni erről valamit?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#14961) Ati007


Ati007
őstag

bravó t az iphone árát 20ezerrel megemelte minden konstrukcióban :Y

(#14962) club1 válasza Ati007 (#14961) üzenetére


club1
veterán

Én úgy látom, hogy az apple store-ban is nagyjából ennyit emelkedett a telefon ára...

(#14963) nord_ válasza club1 (#14962) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem kevesebbet.
Radásul milyen már, hogy egy T függő készülék (Dominóval iPhone 4S 16GB) drágább, mint egy gyári független?! Vagy hogy két év hűségért csak 5%-kal kerül kevesebb a lockolt telefon, mint az Apple Store-ból rendelt független? Nehogy már adjuk a lovat a szolgáltatói áremelés alá...

(#14964) dedike válasza nord_ (#14963) üzenetére


dedike
addikt

Nehogy már adjuk a lovat a szolgáltatói áremelés alá...

Én úgy látom, hogy néhány "na nehogy már" emberke szórja a fekáliát a ventilátorba, és akarja rákényszeríteni mindenkire a "de köcsög ez a szolgáltató, mert felemelte egy terméke árát" kezdetű kétsorosát... :((( Előzmények

Pedig nagyon is egyszerű. Ha drágának találod, nem veszed meg. Ennyi és semmi több! Ide is tökéletesen igaz az, hogy: minden annyiba kerül, amennyiért el lehet adni... :K

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#14965) Something_ válasza dedike (#14964) üzenetére


Something_
őstag

Amúgy egy telefon árának nem csökkennie kéne az idő múlásával? :) mármint szerintem is ez lenne a normális.

(#14966) Gedeon31 válasza Something_ (#14965) üzenetére


Gedeon31
addikt

Sajnos az euró ára sem csökken igazán gondolom ez is közrejátszhat ebben.

(#14967) manchester85 válasza club1 (#14962) üzenetére


manchester85
addikt

Függetlenül alig pár ezer forintot emelkedett, nem tudom, te mit nézel. :U

Dedike!

Ebben nem értünk egyet. Ezzel a magyarázattal bármit el lehet intézni, hogy ne vedd meg, kész. Az emberi értelem többre hivatott, mintsem hogy egyszerű közhelyekkel tegyen pontot bizonyos problémákra. Nyilván, akárhogy csűrjük-csavarjuk, akkor se tehetünk ellene, de azért hadd legyen már értelmes véleménye és kritikája az embereknek, elvégre erre lenne a fórum. :)

Egy valami tuti, ezek az árak botrányosak. 2 év hűséggel 180 ezer egy iPhone-ért, aminek hivatalosan a legelső modell bevezetése óta ugyanannyi az ára... 60 ezerért vettem anno a 3G-t ikon 200-ban, amikor még kuriózum volt az iPhone, a mobilnet, meg egyáltalán az érintőképernyő is ebben a formában. Ugyanezt most 100 ezerrel drágábban vehetném meg, úgy, hogy már ezek közül egyik sem kuriózum. Hol itt a józan ész?

i6 Silver

(#14968) djculture válasza manchester85 (#14967) üzenetére


djculture
félisten

Ott a józan ész hogy ha van x terméked amit y összegért hirdetsz de viszik mint a cukrot akkor elkezded egyre drágábban árulni. Ha 2y is adnak érte akkor annyiért fogod eladni nem y ért. iPhone meg sláger termék, legutóbb is mikor kijött a legújabb képesek voltak az emberek vastag sorokba beállni a forgalmazás megkezdése előtt csak hogy legyen nekik ilyen. Szerintem lenne olyan fanatikus aki az életét is eladná ezért a nyavalyáért.

[ Szerkesztve ]

(#14969) manchester85 válasza djculture (#14968) üzenetére


manchester85
addikt

Akkor az Apple miért nem emel árat?
Az amerikai szolgáltatók miért nem emelnek árat? (200$)

Hát én nem tudom, de szerintem a tisztességes piaci árszabás nem így működik. Ha valamit visznek, mint a cukrot, akkor örülsz, hogy jó üzletpolitikát folytatsz, nem pedig megvárod, míg magad ellen nem fordítod a vásárlókat. Áremelésre általában külső indokokkal szoktak magyarázatot adni, nem pedig azt, hogy háá jóó megy, akkor legyünk minél mohóbbak. Ez még talán a piacon el is menne, de ezekre a multikra sokkal egységesebb árszabás szokott jellemző lenni, ahogy a nyugati példák is mutatják.

i6 Silver

(#14970) dedike válasza manchester85 (#14967) üzenetére


dedike
addikt

Józan ész? :Y
Miért kell egy iPhone esetében józan ésszel megmagyarázható dolgokat keresni? ;]

HGabor89:

Egy sima telefonnál ez nagy valószínűség szerint valóban így lenne. De ugye itt nem arról van szó.. :N

(Nem adom fel, egyszer, ha megtehetem, biztosan ki fogom próbálni mi az, amitől egy iPhone iPhone lesz, s ez mit jelent nekem!) :B

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#14971) molnarpeter válasza dedike (#14905) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elfogyott :U Ez van, nem nagy baj, de azért örültem volna neki, de legalább megvan az Xcover 271, és nincs vele baja Édesapámnak. :)

mp

(#14972) pethYeti válasza molnarpeter (#14971) üzenetére


pethYeti
addikt

Interneten keresztül CIB Internetkártyával lehet/kell fizetni, ez ugyanúgy megy mint egy Steam-es vásárlás, egyből jóváíródik?

(#14973) DonMedve válasza dedike (#14970) üzenetére


DonMedve
addikt

"(Nem adom fel, egyszer, ha megtehetem, biztosan ki fogom próbálni mi az, amitől egy iPhone iPhone lesz, s ez mit jelent nekem!)"->Nekem is csak ez maradt,pedig bíztam bennt,hogy jövő hónap ilyenkor Iphone-om lesz. :W

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#14974) nord_ válasza dedike (#14964) üzenetére


nord_
veterán

Ha a T-nél dolgozol és te találtad ki az áremelést, akkor megértem, hogy zavar, ha valaki le meri írni, hogy mekkora pofátlanság az, hogy egy függő telefon drágább, mint a gyári független.
Egyéb esetben viszont elképesztő, hogy szerinted némán kéne asszisztálni bármilyen cég bármilyen lépéséhez...

(#14975) raziel01 válasza nord_ (#14974) üzenetére


raziel01
veterán

De attól, hogy itt háborogtok, nem fognak csökkenni az árak.
Nem veszed meg és kész. Különben is túl volt mindig is árazva az Alma.

(#14976) manchester85 válasza nord_ (#14974) üzenetére


manchester85
addikt

Szerencsére én még 110k-ért vettem meg az iPhone 4-et, két év hűséggel, de a legdurvább az, hogy a 4S is 145 ezerrel nyitott, és most 180-nál jár. Az meg, hogy ikon 200-zal 160 ezer, az valami olyan szám (kezdetek óta 2-3 heti rendszerességgel meg szoktam nézni az árakat) amitől nemcsak a nem létező bicskám a zsebemben, de a konyhában levő összes konyhakés is lábra kel. 60 ezerért vettem ugyanilyen konstrukcióban anno a 3G-t, 100 ezerrel kevesebbért. :DDD És ne jöjjön senki a dollár árfolyammal, ugyanis a forint ugyanilyen szar volt az i4 kijövetelekor is, és ezek az árak még azt is zsírosan kenterbe verik.

Sokszor mondtam már, de innen most már tényleg csak lejjebb van (árban). Volt már olyan, hogy emeltek az iPhone kezdőárán a T-nél? Nekem nem rémlik. Ezúttal kétszer is... A 4S indított eddig a legdrágábban a T-nél, és még ezt is megfejeltél kétszer áremeléssel.

Nem olajárról, nem élelmiszerárakról, hanem 1-2 év alatt értéküket vesztő műszaki termékekről beszélünk, amik infláció ide vagy oda, inkább olcsóbbak lettek egy 10-15 éves ciklust nézve, mint drágábbak.

Tehát a szolgáltatók ezt nem művelhetik a végtelenségig, 10 éve is 150-200 ezer volt egy csúcs mobilteló, és most is annyi. Egy biztos, ez így nagyon nem okés. Majdnem kétszer annyi, mint egy GS 2, holott ezek egy kategóriát képviselnek, és minden normális szolgáltatónál ezek a modellek nagyjából hasonló áron mennek. Botrány.

i6 Silver

(#14977) nord_ válasza raziel01 (#14975) üzenetére


nord_
veterán

Ó, volt már a világtörténelemben nem egy eset, amikor a júzerek nyomására egy cég álláspontot változtatott. Ha meg nem, akkor sincs gond: az ember azzal a tudattal zárhatja le a kérdést, hogy megtette a tőle telhetőt.

Különben is túl volt mindig is árazva az Alma.
Ez nem igaz. Ugyan most nincs, de volt már Apple készülékem: a 3G-t két év hűséggel 28ezer Ft-ért vettem a T-Mobile-tól. Olcsóbb volt, mintha ugyanúgy két év aláírással a Nokia E71-et választom, amit anno ünnepelt és magasztalt a szaksajtó.

(#14978) Ati007 válasza raziel01 (#14975) üzenetére


Ati007
őstag

"Nem veszed meg és kész" nálam pont ez fog történni :K mivel lejárt a hűség lehet tovább állok a vodafonehoz. Tényleg ők is emeltek?

(#14979) manchester85 válasza Ati007 (#14978) üzenetére


manchester85
addikt

Ők asszem nem. Bár eddig ők adták iszonyat drágán. A T-nél teljesen korrekt volt az árszabás a 4S, és a 8 gigás i4 bevezetésekor. Azt kellett volna megtartani, ehhez képest karácsonykor is emeltek egyet, majd most megint, ezzel überelve még a voda árait is. Nem létezik, hogy ebből jól jöjjenek ki anyagilag, ez már minden határon túllő. Átszámítva közel 800-900$-ra jön ki a teló, ha valaki aláír egy 5 ezres, 3 ezres csomagra, ami bár havidíjként elenyésző, de a 24 hónapos hűség- és tarifavállalás mellett brutális ár.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#14980) dedike válasza nord_ (#14974) üzenetére


dedike
addikt

Természetesen én voltam, és ezek után minden második héten lesz árváltozás....(vagy még sűrűbben)... ;] :C

Jó szerencsét!

(#14981) DonMedve válasza dedike (#14980) üzenetére


DonMedve
addikt

Legyen,csak mindíg lefele! :U ;]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#14982) kali válasza dedike (#14980) üzenetére


kali
legenda

akkor emelj/emeltess még az árakon, mert még mindig túl sok a vásárló, még a(z) - sokak számára drága, vagy annak mondott - új iphone is fogy, mint a fene... :)
sőt, szeretném visszakapni a '97-es - akkor (méreg)drágának számító - percdíjaimat is - lehetőleg a mai húzós árképzésben -, ebben is tudnál segíteni? :))

(#14983) king1367


king1367
csendes tag

Hali!

Olyan gondom volna nékem, hogy tegnap hozzájutottam egy Domino Web mobilinternet SIM-kártyához. Egy Dell Inspiron Mini 10HD gépem van, Windows XP SP3-mal. Milyen szoftverrel lehetne ezt használni? :)

üdv.

Jelezném mindenkinek, akinek "írtam", hogy az elmúlt 2-3 napban illetéktelen(ek) fért(ek) hozzá a fiókomhoz, vagyis NEM én írtam PÜ-t!! Aki esetleg más úton (e-mail vagy telefon) felvette a kapcsolatot Szendrővári Tiborral, kérem írjon PÜ-t, hogy a jelenlegi üzleteket le tudjuk zárni!

(#14984) club1 válasza king1367 (#14983) üzenetére


club1
veterán

3G modemed van hozzá vagy a 10HD-ban? Ha igen milyen típusú, ha nem, szerezz egyet...
Ha esetleg Dell Wireless 5530-as HSPA modem van benne, akkor itt van hozzá szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#14985) club1 válasza king1367 (#14983) üzenetére


club1
veterán

Ja és még a Mobile Broadband Manager-re keress rá a Dell előbb linkelt oldalán.

(#14986) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Lenne pár kérdésem, mert eddig nem voltam T-és, ha most veszek kamatmentes részletre egy ZTE Skate telefont, és kiválasztom a díjcsomagot is, persze webshopba, akkor a rendelés végén írja, hogy majd felveszik velem a kapcsolatot, és jelenlegi számom kell megadni. Esetleg kérhetnek még pluszba pénzt, amennyi fel van tüntetve? Mert 2450ft-ot ír, hogy ennyit kell fizetni a futárnak majd. A másik kérdésem, hogy ha most hóközben rendelem meg. Akkor jövőhónapban tört számlát kapok majd a havidíjról, vagy teljeset?

(#14987) BéHGT válasza krystman (#14986) üzenetére


BéHGT
senior tag

Milyen csomaggal veszed? MM díjcsomagban pl kértek mobilelőleget. Az ugye nem vész el, hanem jóváírják a havi számlákon, amíg el nem fogy!

(#14989) krystman válasza BéHGT (#14987) üzenetére


krystman
őstag

A legolcsóbb Eco csomaggal akarnám venni. És úgy rendelnék hozzá valamilyen netet. Persze ezt már hűség nélkül. :)

(#14990) krystman válasza #40993792 (#14988) üzenetére


krystman
őstag

Értem köszi! :)

(#14991) tjb007 válasza BéHGT (#14987) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az előleg nem díjcsomagfüggő, bárkitől bármely díjcsomag esetén (ha vállalsz rá külön hűséget ha nem) kérhető.

(#14992) dc


dc
tag

üdv

kaptam 1 hós probaidőre a t-mobiltól 3g-s usb sticket, viszont elfelejtettem megkérdezni h ez korlátlan -e, vagy korlátos, ill. ha korlátos fizetnem kell e bizonyos adat felett vagy csak lekorlátozzák?

(#14993) zoli62 válasza kali (#14982) üzenetére


zoli62
addikt

Főleg másodperces alapon (persze jó Westeles szokás szerint 30 mp-es alapon :) ) én is szeretném visszakapni. :P

(#14994) zoli62


zoli62
addikt

Gonetet aktiváltam aranykártya pontok terhére. A My T-Mobile-ban az egyenleg nem frissül az adatforgalmazás után, pedig úgy tudom, a Net Start díjait számolja ilyenkor is a rendszer. Persze ez nekem így jó, mert átlátható, csak kérdezem, hogy mi ennek az oka?

(#14995) BéHGT válasza tjb007 (#14991) üzenetére


BéHGT
senior tag

Ja igen! Főleg akkor kérnek előleget, azt hiszem, ha full új előfizető vagy!

Más... Megint kula a My T?! Te+Én-t akarok rendelni. Szerk.: Nem kula, csak tetű lassú. Megjött az sms, rá 6 percre be is töltötte az oldalt... :)

[ Szerkesztve ]

(#14996) krystman


krystman
őstag

Még annyit kérdeznék, hogy ha most Echo csomaggal rendelem meg a telefont, az első hónapban már válthatok díjcsomagot, vagy van valamennyi idő, hogy csak azután lehet? És mikor van számlazárás 1-én, vagy amikor megköttem a szerződést?

(#14997) BéHGT válasza krystman (#14996) üzenetére


BéHGT
senior tag

Felfele léphetsz... AZ szerintem nincs megszabva, de ha felhívnak minden kérdésedre válaszolnak. :)
Nálam pl 1.-én van új számla kezdete, tehát hónap utolsó napján van a számlazárás.

(#14998) 1430 válasza zoli62 (#14994) üzenetére


1430
senior tag

Kötelező olvasmány. ;)

krystman
Az aktiválás hónapjában nem, de utána akár havonta válthatsz díjcsomagot. Mindenkinél a hónap utolsó napján éjfélkor van számlazárás.

dc #14992
RelaxNet M-et (4GB) kaptál hozzá (Duplanet 40).

sp@rtan #14931
A Duplanet 400-nál a T-home szerződés lehet régi (a hűség nyilván új lesz), de a MédiaMánia vagy Mozaik díjcsomagos T-Mobile hívószámnak újnak kell lennie illetve ha régi a szám, a Go!Net-et újonnan kell rá aktiválni.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14999) tjokai


tjokai
senior tag

Helló
Lenne egy kérdésem lehetőleg T-Mobile alkalmazotthoz!

Mi van abban az esetben ha vásárolok egy 90e ft körüli telefont 1éves részletfizetéssel, pár hónapot fizetem, munkanélküli leszek és nem tudom tovább fizetni a telefont, sem a díjcsomagot és a netet?

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#15000) 1430 válasza tjokai (#14999) üzenetére


1430
senior tag

1. Behajtásba kerülsz (ez már 500 Ft)
2. 30 nap után egyirányúsítják a számod
3. Kb. 1 héttel később felfüggesztik a számod és
4. Kiterhelik a kötbért és
5. Letiltják a telefonod és
6. Felkerülsz a Távközlési Szolgáltatók Adóslistájára
7. Pár hónappal később eladják a követelést behajtócégnek

(A 3-6-os pont szinte egyszerre történik.)

És igen! Enyém a 15 ezredik HSZ! :D

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.