Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) nord_ válasza manchester85 (#14821) üzenetére


nord_
veterán

Tökéletesen egyetértek! Nem kicsi percdíjemelés után még majd' 30%-kal megemelik a telefon árát?? :W Elég nagy köcsögségnek tartom! Ha problémáik vannak a kormánnyal és a távközlési adóval, ne azokon próbálják leverni, akikből élnek! Mert ezek az előfizetők a társkártyásaikkal együtt nem csak hosszabbíthatnak a hűségidő végén, hanem akár át is mehetnek másik szolgáltatóhoz...

[ Szerkesztve ]

(#14852) dedike válasza nord_ (#14851) üzenetére


dedike
addikt

Mert ezek az előfizetők a társkártyásaikkal együtt nem csak hosszabbíthatnak a hűségidő végén, hanem akár át is mehetnek másik szolgáltatóhoz...

Természetesen a döntés joga mindig az ügyfelet illeti, megy, vagy marad. De vajon egy másik szolgáltatónál jobban fog járni? :F

(Aktuálpolitikát meg nem feltétlenül kellene belekeverni a topikba...)

Jó szerencsét!

(#14853) kali válasza nord_ (#14851) üzenetére


kali
legenda

megy a vándorlás más szolgáltatóktól is, különben nem lenne annyi ismerősöm, akiket 20 és 70 előhívókkal hívok, de valójában t-mobile előfizetők - természetesen fordított eset is van, bár a köreimben az a ritkább!
a lényeg, hogy sehol sincs kolbászból a kerítés... :)

[ Szerkesztve ]

(#14854) raziel01 válasza nord_ (#14851) üzenetére


raziel01
veterán

Nem kötelező ilyen drága telefont venni.
Ha nem engedheted meg magadnak akkor veszel egy egyszerűbb telefont. Ilyen egyszerű.

(#14855) nord_ válasza dedike (#14852) üzenetére


nord_
veterán

Ennek semmi köze a politikához... egyértelmű, hogy a távközlési adó okozta kiesést így próbálják kompenzálni.

(#14856) nord_ válasza raziel01 (#14854) üzenetére


nord_
veterán

Ó, teljesen igazad van. Ha valaki pofátlan módon 30%-kal emel, akkor arra csak bambán bólogassunk. Gratulálok...

(#14857) Something_ válasza kali (#14853) üzenetére


Something_
őstag

Megjegyzem, hogy Mo-n ilyen trágya a helyzet. Volt egy cikk a T-Mobile UK-ról. 16e ft-ért korlátlan minden (percdíj, net, stb) és ezért kaptnak ingyen i4S-t. Jah, hát 16e ft, sok lehet. Tegyük hozzá, hogy 3X annyi a fizetés, ezáltal vissza lehet osztani 3-al:D
Tudom, tudom, nem muszáj Mo-n élni, el lehet menni.

[ Szerkesztve ]

(#14858) kali válasza Something_ (#14857) üzenetére


kali
legenda

ugyan nem tudom, de megkockáztatom; lehet, hogy a t-mobile uk nem fizet annyi adót/járulékot az országában, mint itthon a t-mobile hu? az sem kizárt, hogy más különbségek (is) vannak...

(#14859) StLui válasza nord_ (#14856) üzenetére


StLui
veterán

Nem kell bambán bólogatni, hanem ha drága, akkor nem kell megvenni, ha meg sokan nem veszik meg akkor rájönnek, hogy drága, tényleg ilyen egyszerű.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#14860) StLui válasza kali (#14858) üzenetére


StLui
veterán

Azt felejtik el sajnos sokan, hogy bármely vállalkozás meg akarja termelni a működése költségeit, plussz nyereséget. Na most ahol 1millió ügyfél van, ott annyin kell megkeresni, ahol 5millió ott meg annyin. Nyilván Angliában nagyobb a cég és a rezsije is, és nagyobb profitot is várnak el, de nem annyival mint amennyivel több a potenciális ügyfél. Sajnos kis ország lakosaként ezt szívjuk nagyon sok mindenben, nem véletlen, hogy amerikában is sokkal olcsóbb minden, még nagyobb a piac még az eu-nál is. Persze ez nem vigasztal minket, de ez van.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#14861) nord_ válasza StLui (#14860) üzenetére


nord_
veterán

Lótúrót. Csak annyit mondok, Ausztria.

(#14862) dedike válasza nord_ (#14855) üzenetére


dedike
addikt

Úgy látom, a feltett kérdés elkerülte a figyelmedet... :U

Jó szerencsét!

(#14863) BéHGT válasza dedike (#14852) üzenetére


BéHGT
senior tag

Én akkor sem értem, hogy pl ugyan ez a szolgáltató, hogy tud sokkal olcsóbban adni MINDENT más országban. És nem feltétlen nagyobb az a bizonyos ország...

(#14864) nord_ válasza dedike (#14862) üzenetére


nord_
veterán

Nem kerülte el, csak nem akartam a T-s topikban díjcsomagos összehasonlítást a konkurenciával. Akkor csak röviden: igen, az általam kinézett két díjcsomagok (még nem döntöttem el, melyik legyen) bármelyikében a készülék ára 15-15ezer Ft-tal olcsóbb. És emellett a másik szolgáltató analóg díjcsomagjai egyáltalán nem rosszabbak... sőt.

(#14865) dedike válasza nord_ (#14864) üzenetére


dedike
addikt

Akkor mi a probléma? :U

Oda kell menni és kész!

Jó szerencsét!

(#14866) nord_ válasza dedike (#14865) üzenetére


nord_
veterán

Ma délutánig föl se merült bennem, mivel azóta van meg a mostani számom/előfizetésem, amikor még csak hatszámjegyű volt egy telefonszám, és amikor a Westel900-nak az egész országban 300ezer előfizetője volt...
Nagy úr lehet a megszokás - csak erre veszélyes apellálni. ;)

(#14867) dedike válasza nord_ (#14866) üzenetére


dedike
addikt

Nagy úr lehet a megszokás - csak erre veszélyes apellálni

Na ez így igaz! :K

(Én akkor még "Az élvonal"-hoz tartoztam... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#14868) Something_ válasza dedike (#14867) üzenetére


Something_
őstag

Én meg mióta elköltöztem a szülőktől a digis lakótelepről, élvezem a "Sebesség új korszakát!" 2-3 mbps között!:D

[ Szerkesztve ]

(#14869) Möhe válasza StLui (#14859) üzenetére


Möhe
addikt

A második sorod szerintem kicsit eltévedt,mert ha kell egy telefon az ügyfélnek akkor is megveszi ha ide van rablánca,pláne ha (teszem azt még így is olcsóbban jön ki belőle) mintha függetlenül venné. Mindenképp a szolgáltató jár jobban,ebben az esetben az ügyfél vagy leendő ügyfél már kevésbé. (én is be**optam,mielőtt nekem ugranál,de ettől még rohadjon meg a Tré)

más:
Ha én egy céges flottában vagyok,akkor egyéni árat kapok vagy azt amit a szórólapon is kinyomtak? Telefoncsere miatt kérdezem.
Ugyanis kezdtem örülni hogy lesz komoly teflonom a régi ütött kopott helyett 0ft-ért,de ma már az is 20.000Ft lenne. :((( A flottában "én cégem" előfizuval lenne,de nem az utolsó tag vagyok hanem mint tulajszerűség. A flotta már vagy 2 éve megvan,és kb 10 szám van benne.

(#14870) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

A dominós telefon függetlenítése továbbra is 10.000HUF? Vagy változott? Köszi!

(#14871) tjb007 válasza Zoli1222 (#14870) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem tudom, hogy került e valaha 10000 forintba a Dominos készülékek függetlenítése de már elég régóta a duplája volt, jelenleg pedig 21132 forint.

(#14872) Zoli1222 válasza tjb007 (#14871) üzenetére


Zoli1222
őstag

Igen igazad van. Felületesen néztem át, pedig rá is kerestem...-->[link]
Köszi a gyors, és elkeserítő választ! :R :O
Nem akarom elhinni, h ilyen katasztrofális árakon lehet csak az eu-ban netezni :R :((( -->[link]

[ Szerkesztve ]

(#14873) Gedeon31 válasza kali (#14853) üzenetére


Gedeon31
addikt

Átviszem a kártyámat másik szolgáltatóhoz ,akkor a kártyán lévö összeg megmarad feltudom az uj szolgáltatónál használni?

(#14874) dedike válasza Gedeon31 (#14873) üzenetére


dedike
addikt

Biztos, hogy nem! :(

Jó szerencsét!

(#14875) Gedeon31 válasza dedike (#14874) üzenetére


Gedeon31
addikt

Sejtettem köszi szépen. :)

(#14876) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Péntek délután rendeltünk egy telefont a T webshopjáról, ma meg is jött, de nem kaptunk Angry Birds kulcstartót... Mit lehet tenni?

mp

(#14877) dedike válasza molnarpeter (#14876) üzenetére


dedike
addikt

Gondolom elfogyott addigra/közben...

Jó szerencsét!

(#14878) molnarpeter válasza dedike (#14877) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak azt nem értem, hogy akkor miért volt kinn egész héten a főoldalon? :D

mp

(#14879) BéHGT válasza dedike (#14877) üzenetére


BéHGT
senior tag

Vagy behúzta a futár... :D :D

(#14880) 1430 válasza molnarpeter (#14876) üzenetére


1430
senior tag

A számlán rajta van? (nyilván 0 Ft-ért)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14881) molnarpeter válasza 1430 (#14880) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincsen :( Viszont a teljesítés és a megrendelés dátuma 3-a, de a feladás 6-a...

mp

(#14882) StLui válasza nord_ (#14861) üzenetére


StLui
veterán

mondj konkrét osztrák árat i4-re, telefon és előfizetési díj (tartalommal együtt)
Még ha tudnál is jobbat mondani, akkor is ott sokkal nagyobb a fizetőképes kereslet, tehát sokkal több a potenciális vevő, nem véletlen, hogy ott még most is egy rakat autószalon van, itt meg sorra bezárnak

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#14883) nord_ válasza StLui (#14882) üzenetére


nord_
veterán

Semmi köze nincs ehhez az iPhone-nak... De ha akarod, te magad is megnézheted, vagy tán ellopták a guglit a számítógépedről? :D
De ha sültgalamb-lelkületű vagy, parancsolj:
t-mobile.at: 10ezer Ft / hó - 45ezer Ft telefon ár - 2000 perc / 1000 SMS / korlátlan adat
t-mobile.hu: 10ezer Ft / hó - 90ezer Ft telefon ár - 400 perc / 200 SMS* / 2 GB
* csak hálón belül

Ugyanez megvan pl. a redbullmobile.at és a redbullmobile.hu viszonylatban is. Olcsóbb telefon, sokkal több lebeszélhetőség. Úgy, hogy az ottani mobilcégek dolgozói sanszos, hogy többet keresnek, mint az itthoniak. ;)

---

Azt állítottad, kis ország lévén drágább a telefonálás. Ez, így, ebben a formában nem igaz.

(#14884) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Megrendeltem a GO!NET M szolgáltatást jött is az sms sikeresen bekapcsolták.

Viszont a telefonba hogyan kell beállitani netezni is tudjak?

(#14885) Nietzsche_ válasza Möhe (#14869) üzenetére


Nietzsche_
tag

A legjobban akkor jársz, ha netes csomagot is igényelsz a szám mellé, vagy olyannal viszed el, amire indokolt a net... Ha konkrétan telefonon nem is használtok netet, de stick-kel (laptop, v. táblagép igen), akkor a netes csomagot a számra aktiválva ketté lehet bontani a net használatot (telefon+egy második eszköz - ennek a plusz opciónak a díja 'tandem sim': 320 nettó)

Éncégem árlista

Havidíj kalkulátort itt láthatsz... (eszerint alakulnak a netes csomaggal a havidíjak...)

Éncégem

1430

Itt rosszul vannak feltüntetve a leforgalmazhatóságok, nem? Elméletileg volt arról friss hír, hogy a Businessnet csomagok adatforgalma is bővült, nem?

Adatkártyáknál már ezt frissítették a honlapon is, de úgy látom az árkalkulátornál még cssztek... :)

3-->4, 7-->10, 15-->20, 25-->45, 40-->70 (utóbbi kettő LTE támogatottsággal)

Üzletekben futó/mutatott POS anyagokban már frissült... :)

Üzleti díjszabás

Azért is írom neked, mert a múltkoriban is írtad, h. közvetlenül jelezni tudtad a rosszul feltüntetett Mozaik S adatleforgalmazhatóságot... :) - talán ezt is lehetne, h. a rossz árak vannak még az árkalkulátorban...

Möhe

A netes csomagok nevének megfelelően van feltüntetve az árlistában is a készülék ár BusinessNet M-es Éncégem M és így tovább...

[ Szerkesztve ]

(#14886) club1 válasza Gedeon31 (#14884) üzenetére


club1
veterán

Telefonfüggő. Be kell állítani az apn-t "internet"-re.

(#14887) Nietzsche_ válasza Nietzsche_ (#14885) üzenetére


Nietzsche_
tag

Még annyi kiegészítés, hogy ezzel a megoldással ugyanarra a számra elvihetsz akár 0Ft-ért egy sticket is (a mobilon felül) akár HSPA+ támogatottsággal már a Bnet M-mel is.

(#14888) Gedeon31 válasza club1 (#14886) üzenetére


Gedeon31
addikt

Androidos. Tudsz segiteni hol találom ezeket a beállitásokat meg?

(#14889) BéHGT válasza Gedeon31 (#14888) üzenetére


BéHGT
senior tag

Telefonmárka esetleg?
Amúgy beállítások - vezeték nélküli és hálózati beállításoknál lesz szerintem.
Illetve ha megnyomod kicsit hosszan a bekapcsológombot, ott lehet csak aktiválni kell az adathálózat üzemmódot.

[ Szerkesztve ]

(#14890) Möhe válasza Nietzsche_ (#14885) üzenetére


Möhe
addikt

Köszi, most voltam benn az egyik üzletben és érdeklődtem ezek felől.
User error volt ,mert nem figyeltem eléggé,és 2 külön szerződésre is vállalni kell 2 év rabláncot,igaz ez akkor volt már egyértelmű,hogy most utána néztem neten és a rendelést is végigvittem így már érthető volt számomra pontokra szedve szépen felsorolva. Már tiszta az ára a telefonnak.

(#14891) club1 válasza Gedeon31 (#14888) üzenetére


club1
veterán

Beállítások, vezeték nélküli és hálózatok, mobilhálózatok, hozzáférési pontok nevei.
Ott létrehozol egy új apn-t tök mindegy milyen névvel, de az apn internet legyen.

(#14892) Gedeon31


Gedeon31
addikt

BéHGT,club1 köszönöm szépen sikerült megcsinálni.

Ügyfélszolgálatos hölgy elküldte e-mailbe,de nem jot küldött. Azzal nem mentem semmire.

Telenornál is jártam igy ,azt se tudta mit kezdjen vele. Egymás után két hölgy is.

Pozitiv a T-mobile felé 2X hivtam ma öket és mind a 2X egyböl tudtam beszélni ügyintézövel.

Telenornál sokkal többet kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#14893) #32711680


#32711680
törölt tag

Egy Iphone-os fórumban azt írták, hogy T-mobile-ban függetlenítenek nem T-mobilos telefont is. Valaki ezt meg tudja erősíteni?

(#14894) dedike válasza #32711680 (#14893) üzenetére


dedike
addikt

Elvileg nem. Gyakorlatilag meg... meg kell próbálni.
(Kérdés egyébként saját üzlete-e, vagy partner...)

Jó szerencsét!

(#14895) club1 válasza #32711680 (#14893) üzenetére


club1
veterán

Hivatalosan nem tehetik meg, mert nincs joguk ellenőrizni egy másik szolgáltatóval kötött szerződésedet, így ők is törvényt sérthetnek a függetlenítésnél. (Technikailag nincs akadálya.)

(#14896) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Az alábbi kérdések merültek fel bennem az elektronikus számlával kapcsolatban:
1.Távszámla vagy My T-mobil regisztráció?
2.A befizetést bármelyik banknál lévő számláról lehet fizetni?
3.A befizetést-átutalást valami saját felületen kell végezni vagy a bank honlapjáról átutalni egy megadott számlaszámra?
4.Ez akkor nem csoportos beszedésként működik hanem én megadott időpontig átutalom a számla összegét?
5.Egy megadott számlaszámról lehet csak átutalni vagy bármely számlaszámról?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#14897) molnarpeter válasza molnarpeter (#14881) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Up :B Reménytelen, hogy kapjak egyet?)?

mp

(#14898) raziel01 válasza molnarpeter (#14897) üzenetére


raziel01
veterán

Ingyen nem kapsz. Esetleg pénzért vehetsz.

(#14899) molnarpeter válasza raziel01 (#14898) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak azért idegesít, mert időben rendeltem, legalábbis a péntek délután az nálam 3-án volt még...

mp

(#14900) raziel01 válasza molnarpeter (#14899) üzenetére


raziel01
veterán

De oda is volt írva, hogy nem garantált, mert el is fogyhat.
Úgy néz ki elfogyott.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.