Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) djculture válasza kp78 (#14599) üzenetére


djculture
félisten

Hát csak ötször nagyobb piac így itt sose lesz ilyen kb.. Ráadásul Angliába konkurencia is van rengeteg. Itt meg behoztak negyediknek egy állami pénztemetőt, szerintem saját hálózata se lesz évekig.

[ Szerkesztve ]

(#14602) kp78 válasza djculture (#14601) üzenetére


kp78
addikt

Meg a magyar amúgy is egy birka nép, akiket lehet nyúzni, húzni. :((

(#14603) Gabbo válasza kp78 (#14602) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Sajnos ez így van, mi meg tűrünk. :W

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#14604) kali válasza kp78 (#14602) üzenetére


kali
legenda

igen, sajnos ez is benne van a pakliban, ezért vélhetően nem most lesz - de ne legyen igazam/igazunk...

(#14605) St3ven válasza kp78 (#14599) üzenetére


St3ven
addikt

Besz@rás.

Mondjuk ahogy legutóbb nézegettem, pont a T-Mobile tűnt a legszimpatikusabbnak a brit szolgáltatók közül, legalábbis a feltöltőkártyás kategóriában.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14606) djculture válasza kp78 (#14602) üzenetére


djculture
félisten

Ja már akit lehet. Én már szerencsére leszoktam arról hogy mindig a legújabb mobilom legyen és cserébe leraboljon a szolgáltató embertelen havidíjakkal. Plusz olyan csomagba foglalt szolgáltatásokkal aminek a felét nem használom el, de azért ki kell fizetni havonta.
Ha többen így tennének akkor nem lenne állóvíz, mert lépniük kellene a szolgáltatóknak is.

[ Szerkesztve ]

(#14607) kp78 válasza djculture (#14606) üzenetére


kp78
addikt

Nekem sincs média mánia 5XL díjcsomagom, hogy ingyé' legyen csutkás telóm :DDD
Csak érdekességképpen linkeltem a cikket, hogy tőlünk szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban ilyen is van. :U

[ Szerkesztve ]

(#14608) djculture válasza kp78 (#14607) üzenetére


djculture
félisten

Ezt már kibeszéltük párszor, romániánai árak a nem semmik. 5 euroért orange ad:
3000 perc hálózaton belül
3000 sms
75 perc hálózaton kívül
75 sms

Itthon ilyen csomagért egy fél vagyont kérnének, vagy csak simán ad nekik az életedet:)

[ Szerkesztve ]

(#14609) kp78 válasza djculture (#14608) üzenetére


kp78
addikt

:Y Hát ezt nem láttam anno, de ezek után pláne azt mondom, hogy M.o-n velünk bármit meg lehet csinálni (büntetlenül) :((

(#14610) club1 válasza kp78 (#14609) üzenetére


club1
veterán

Nálunk kicsit más a rendszer, állambácsi ui. pártállástól függetlenül mindenért tartja a markát, a távközlési különadó gyakorlatilag csak aprópénz a többi sarchoz viszonyítva. Ezért kartelleznek a hazai szolgáltatók, és ezért magasak az árak. Be kell látni: Magyarországon az állam érdeke a legkevésbé az alacsony előfizetési/percdíj.

(#14611) kp78 válasza club1 (#14610) üzenetére


kp78
addikt

Ja, nálunk az a rendszer, hogy ezeknek semmi sem elég, és mindenről a max+1-et akarják lehúzni, hogy a másik oldalon ellopják, vagy kiosszák az embereiknek, vagy elszórják. :W
De hagyjuk is, mert ez nem ide való, sok lesz az off topic.

(#14612) djculture válasza kp78 (#14609) üzenetére


djculture
félisten

Ott oda van nőve az emberek füléhez a mobil. Kis túlzással felsír a román csecsemő és hívják telefonon egyből:)

(#14613) sifarr válasza Tomajdon (#14596) üzenetére


sifarr
senior tag

Néztem, hogy a Lidl-es Blue Mobile-nál 33 Ft a percdíj. Nekem dominó nap van (44 ft/perc), 5000 ft egyenleggel. A blue mobile-os kártyára át tudok váltani úgy, hogy megmarad a pénzem? Mert számot át tudok vinni. Ja, meg bele lehet rakni t-mobile-os telóba? Illetve van rajta 30 mb-os go net s 90 ft-ért, amiből van még 1 hónap (2x30 nap) az gondolom elszállna, ha váltanék. (A lidlnél blue net s a neve :D)
Szerintem ebbe ne reménykedj.
Dominos (TKom) számot nem vihetsz át Blue-ba. Ugyanis a számhordozás szolgáltatóváltás esetében értelmezhető. Viszont a Lidl nem virtuális szolgáltató, nem a saját nevében szolgáltat. Olvasd el a Blue honlapján (alul) a Dokumentumtárban az ÁFsz-t. A Blue Mobile szolgáltatója a TKom. A Lidl csak forgalmazó.
Egy TKomos számot pedig nem tudsz a TKom-hoz számhordozni. :N
Ez egyébként logikus is, a T nem a saját dominosait akarja átcsábítani a bluehoz.

Viszont a probléma kis macerával megoldható. Dominot számhordozod akár a Telenorhoz, akár a Vodához, aztán 1 hónap múlva átviszed az új blue csomagba.

[ Szerkesztve ]

(#14614) zso73 válasza kali (#14593) üzenetére


zso73
veterán

Android, Dolphin,skyfire. Van,amikor a mobil ph is kidob, pedig azt vinnie kellene. Kipróbálom az operát.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#14615) dedike


dedike
addikt

Opsz! Tök új díjcsomagokat látok...de hol vannak a MédiaMániák? :U

(Sajnos jelenleg az oldalak még nem elérhetőek... :U )

Jó szerencsét!

(#14616) Nietzsche_ válasza dedike (#14615) üzenetére


Nietzsche_
tag

hoppáré.... ez komoly változás - erősen pozitív irányba... :) :) :)

(#14617) Nietzsche_


Nietzsche_
tag

Vegre ingyenes lesz a hivoszamkijelzes a legkisebb csomagban is, s ami még szemet szurt (pont a napokban volt itt kerdes a korlatos dijcsomagra valtas, ill h. nem preferalt ugyfelszolgalati folyamat):
" Az EcoMix díjcsomagot igényelni, meglévő előfizetést EcoMix díjcsomagra
váltani vagy EcoMix díjcsomagról más díjcsomagra váltani kizárólag személyes
ügyfélszolgálaton lehet."
Ergo mostmar ez is kivitelezheto lesz barkinek... par nap szabi utan lesz 'nehany' hoeleji valtozas amit at kell makd olvasni... :)
Kicsit hajaznak moat talan a V-re, de ahanyszor mar lemasoltak (helzesebben: ahanyszor mar probaltak... :D) a T arait ez meg belefer.

[ Szerkesztve ]

(#14618) dedike


dedike
addikt

Találtam egy kis érdekességet:

1.) A Mozaik díjcsomagokhoz egyéb igénybe vehető kiegészítő adatdíjcsomagok illetve opciók: Go!Net S, Go!Net M, Go!Net L, Net&Roll opció, RelaxNet M, RelaxNet L és 1GB-os forgalombővítő opció.

2.) A Mozaik díjcsomagokhoz nem vehető igénybe: GPRS WAP, GPRS WAP Plusz, Go!Net S, Go!Net M, Go!Net L, Go!NapiNet, Go!NapiNet Forgalombővítő, NetStart, Net Start 10000 Ft felett, GPRS Net, GPRS Net+, Net 30, Net 50, Net 80, Net 40MB, Net 100MB, Net 500MB, Net&Roll M, Net&Roll L, RelaxNet XL Aranytárskárya, RelaxNet XL, RelaxNet M Aranytárskárya, RelaxNet L Aranytárskárya,

Mindezt egy bekezdésben... :Y :C

Forrás: A Mozaik díjcsomagok és más szolgáltatások együttes használatának feltételei

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#14619) St3ven válasza Nietzsche_ (#14617) üzenetére


St3ven
addikt

A 650 Ft-os MobilOtthon Prémium csomagban továbbra sem ingyenes a hívószámkijelzés... :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14620) dedike válasza St3ven (#14619) üzenetére


dedike
addikt

Tragédia....

Jó szerencsét!

(#14621) Dave1984


Dave1984
őstag

basszus.Próbálom 3 számom átváltani mozaikra médiamániáról,de nem ajánlja fel opcióként a mozaik díjcsomagot :(((
dedike
Lezárt csomag lett a Médiamánia.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#14622) Dave1984 válasza Dave1984 (#14621) üzenetére


Dave1984
őstag

sikerült a 1430on váltanom :)
Jobbak ezek a díjcsomagok,mint a MM-ák voltak szvsz.
Mobiltv a francnak sem kell :))

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#14623) 1430 válasza Dave1984 (#14621) üzenetére


1430
senior tag

Nem lettek lezárva a MédiaMániák (mint ahogy az Eco és a MIX sem), egyszerűen "ez az új irány" a'la Marketing. Persze később lehet még lezárják őket, de ma még nem tették meg, és az új díjcsomagok is csak promóciósak (nincsenek benne a díjszabásban).

Aktiváltál Extrát is?

"Szolgálati közlemény": a Mozaik XS díjcsomag 200 MB-os keretet tartalmaz, jeleztem, hogy javítsák.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14624) raziel01


raziel01
veterán

Tegnap vettem ugye telót részletre. Ki is fizettem 1790 Ft-ot viszont most a weben ha belépek akkor ezt írja:
Számla kelte: 2012.01.31.
Fizetési határidő: 2012.02.29.
Számlázott összeg: 1 790 Ft
Még fizetendő összeg: 1 790 Ft
Most akkor ez már a következő részlet lenne csak ilyen hamar kiírták vagy esetleg az ügyintéző cseszett el valamit?

(#14625) 1430 válasza raziel01 (#14624) üzenetére


1430
senior tag

Igen, ez az első törlesztőrészlet.

Szerk.: Jut eszembe! Van egy olyan jelenség, ha hónap utolsó napján veszel részletre készüléket egy új előfizetéssel, és nem használod aznap a hívószámot (értsd nincs fizetős forgalmad), akkor nem keletkezik számlád. Ilyenkor az első törlesztőrészlet nem kerül kiküldésre, csak a következő hónapban a számlával és a következő törlesztéssel együtt. Szóval ha a 2-3 napon belül nem jelenik meg egy másik számla is a My T-Mobile-on, aminek a fizetési határideje a hónap 18-23. napja között van, akkor nálad is ez fog történni. Mivel a fizetési határidő 02.29., ezért ha teheted, fizesd be My T-Mobile-on vagy más módon. Ha ragaszkodsza a csekkhez, egyeztess a Számlázási csoporttal.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14626) St3ven válasza dedike (#14620) üzenetére


St3ven
addikt

A hívószámkijelzéssel kapcsolatban már többen lefutották itt a köreiket, én nem teszem meg sokadszorra.

Abban viszont gondolom egyetérthetünk, hogy a havidíj közel egyharmadára rúgó díjat felszámolni azért, hogy lássam, ki hív, elég méltánytalan.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14627) Nietzsche_ válasza St3ven (#14626) üzenetére


Nietzsche_
tag

Mutass kérlek egy-két díjcsomagot, ami hasonló havidíj/kedvezmények mellett működik... :) (hangsúlyos smile - nem kötekedésből írom :D)

Pl. össze lehet vetni a vodafone Otthon Classic tarifájával:

Voda Otthon classic tarifa

Mobilotthon Prémium

'Réteg-díjcsomag', vezetékes kedvezménnyel... Voda 2105 Forintért ad 104,726 percnyi beszélgetést vezetékes irányba... T-mobile hívószámkijelzéssel együtt 1905 Forintért 173,181 percnyi beszélgetést... Rideg számadatok, de a piacon ilyen havidíj mellett több mint jó szerintem... :) Ergo, - annak akinek erre van szüksége - ez több mint méltányos. :)

[ Szerkesztve ]

(#14628) St3ven válasza Nietzsche_ (#14627) üzenetére


St3ven
addikt

Hehe, nem is vitatom a fentieket, ráadásul a telefonálási szokásaimat alapul véve nekem tökéletesen bevált ez a díjcsomag, itt inkább elvi kérdésről van szó. :)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14629) tjb007 válasza 1430 (#14623) üzenetére


tjb007
nagyúr

Le lettek zárva (vagyis még csak papíron), a webshopban is kavarodás van még így a Sony Ericsson -os akció sem vehető 100% -osan igénybe, szóval aki rákattant az kénytelen lesz várni.

[ Szerkesztve ]

(#14630) Nietzsche_ válasza St3ven (#14628) üzenetére


Nietzsche_
tag

Izé, elfogadott cáfolat és ellenkezés. Pro - józan ész, kontra elvek? :)

Ahogy az ügyfél elvárása szokott szólni: olyan díjcsomagot akar, aminek szinte nincs is havidíja, olcsók a percdíjak és sok okostelefon van nulla forintért. :)

[ Szerkesztve ]

(#14631) St3ven válasza Nietzsche_ (#14630) üzenetére


St3ven
addikt

Ööö... azért itt nem egészen arról volt szó, hogy azért lázadok, mert van 0-tól különböző havidíj meg percdíj, és nem adják mellé automatikusan minden évben ingyen a legújabb iPhone-t, ebbe az irányba azért ne vigyük a dolgokat, hanem csupán egy objektíven nézve is méltányolható kifogást fogalmaztam meg. ;)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14632) Nietzsche_ válasza St3ven (#14631) üzenetére


Nietzsche_
tag

Igaz, 'kicsit' lesarkítottam a dolgokat érzékeltetésként. :B Jó, megértem az igényt és csak bizakodó szempárral tudok én is a jövőbe révedni, bízzunk benne, hogy teljesül rövidesen ez az óhaj is ;)

(#14633) 1430


1430
senior tag

Új, innovatív önkiszolgáló felület indult!

A *111# kód alapállapotú telefonba történő bebillentyűzésével, majd a hívásindító gomb
megnyomásával a készülék kijelzőjén egy menürendszer jelenik meg, mely a kijelző utasításait követve szolgáltatások és funkciók megtekintéséhez, módosításához biztosít hozzáférést.
(ÁSZF 1.2.2.)

A honlapon még nem találtam meg a részleteket, de:
- Havidíjas hívószámról a 1430, Domino hívószám esetén a 1777 önkiszolgáló menürendszer jelenik meg.
- A felület nem csak a hazai, de a legtöbb külföldi hálózatból is elérhető (díjmentesen).
- A "belépéstől" számítva 4 perc áll rendelkezésre, utána a felület "kiléptet", és újra be kell tárcsázni a *111# -et.
- Hosszabb tájékoztató esetén a szövegben való léptetésre a 9-es (tovább) és a 7-es (vissza) gombok használhatók, a * gombbal pedig vissza lehet lépni a menüben.
- Jelszóvédelem vagy jelszóval védett szolgáltatások esetén jelszót fog kérni a felület.
- Havidíjas hívószám esetén lehetőség van a felületen más hívószám megadására is, így nem csak azon a számon lehet ügyintézni, amiről a kódküldés történt.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14634) 1430 válasza tjb007 (#14629) üzenetére


1430
senior tag

Épp ellenkezőleg! Papíron nics lezárva, amit az is alátámaszt, hogy a mai naptól hatályos Díjszabásban sem a lezárt díjcsomagok között van, szóval ez jogilag sem állja meg a helyét.

Maradjunk annyiban, hogy a honlap most még elég képlékeny adatokat tartalmaz és bizony a telefonos ügyfélszolgálaton már kezdenek kiütközni az első problémák (pl. levágja a Kapcsolat programot a díjcsomag váltás >> már dolgoznak a helyreállításon).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14635) tjb007 válasza 1430 (#14634) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem arra a papírra értettem/gondoltam, fizikailag viszont valóban nincs még lezárva.
Amúgy a weboldalon is már lezártként szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#14636) zoli62


zoli62
addikt

Na végre az Ecoba is bekerült a hívószámkijelzés? :) A Médiamánia utód Mozaik összehasonlítva a kettőt relatív bújtatott áremelést tartalmaz hála a marketingnek. :)

(#14637) Something_


Something_
őstag

Reggelt!

Olvasgatom, hogy volt egy kis változás. Eco díjcsomagnál akkor jelenleg aktiválva van a gonapinet? Vagy ez csak az új előfizetéseknél lesz aktiválva alapból?
Anyósnak sima eco-ja van, ezért kérdezem, hogy akkor le kell mondani, nehogy feleslegesen szívja le a V3-ról a netet? :DDD

(#14638) 1430 válasza tjb007 (#14635) üzenetére


1430
senior tag

Aham... és a rendszer a honlap alapján működik... :U

zoli62
Hmmm... Ennek is utánanézek, mert mikor az előterjesztést olvastam, nem emlékszem, hogy abban a hívószámkijelzés ingyenes lett volna az új Eco díjcsomagokhoz...

HGabor89
Ez nem az "Eco", hanem az új Eco XS / S és Eco MIX díjcsomagoknál van.
A régi Eco díjcsomagokhoz nem nyúltak hozzá.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14639) Nietzsche_ válasza Something_ (#14637) üzenetére


Nietzsche_
tag

Ha megnézed az új díjcsomagok nem sima eco néven futnak. Nem áll át így automatikusan a díjcsomag sem... Át kell külön váltani, s akkor rákérdezni, h. a díjcsomag váltással megpróbálja-e a rendszer rázsúfolni a napinetet, v. sem... (pl. az ingyenes Médiamánia netet megpróbálta a rendszer felrakni, de amikor korábban a napinettel futottak az aktiválások, akkor nem rakta rá szerintem díjcsomag váltáskor (csak az újakra)).

1430

A t-mobile oldala szerint belekerült:

Eco XS

"A díjcsomagba foglalt szolgáltatások
Hívásátirányítás Hívásvárakoztatás, Hívástartás Konferenciabeszélgetés SMS-küldés Hívószámkijelzés Hívószámküldés, -tiltás, -engedélyezés MenüÁsz Egyirányú adat- és faxszolgáltatás Nemzetközi kimenő hívás Roaming"

[ Szerkesztve ]

(#14640) 1430 válasza Nietzsche_ (#14639) üzenetére


1430
senior tag

Igen, olvastam, de ha visszaolvasol a topikban, láthatod, hogy a honlap most több sebből vérzik. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14641) Nietzsche_ válasza 1430 (#14640) üzenetére


Nietzsche_
tag

Értem. Hát, sok a változtatás... így érthető.. :) kell egy-két dolgot most frissíteni.. :)

Azért remélem, h. jól van kiírva - kicsit gördülékenyebbé tenné a dolgokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14642) Something_


Something_
őstag

Ahh, köszönöm. Megnéztem, hogy érdemes-e átváltani az xs-re, de látom, hogy a sima eco t iránybe 7 ft-tal olcsóbb.

(#14644) nord_


nord_
veterán

1430 kartács,

1. ezek az új díjcsomagok majd valamikor bekerülnek az akciós telefonokhoz is, mint fix, két éves hűségű csomagok? Csak azért kérdem, mert jelen állapotban eléggé logikátlan, hogy a 3ezres MM S díjcsomagra jóval olcsóbban kapok telefont, mint a 20ezres havidíjó Mozaik XXL-re... :U

2. Nem lettek lezárva a MédiaMániák
Ahhoz képest a honlapon már nem is létezik...
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/tarifak/havidijas

(#14645) djculture válasza nord_ (#14644) üzenetére


djculture
félisten

2. Ha a további díjcsomagokra kattintasz ott lesz legalul...

(#14646) nord_ válasza djculture (#14645) üzenetére


nord_
veterán

lol, tényleg! :B

(#14647) Nietzsche_ válasza djculture (#14645) üzenetére


Nietzsche_
tag

hmm.. hajnalban lezártnak volt minősítve (magenta helyett ezüst/szürke volt a fejléce is), de úgy látom rájöttek, h. ez még kicsit korai lesz.. :)

(#14648) tjb007 válasza Nietzsche_ (#14647) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kb. 10 perce is az volt még de gyakorlatilag lényegtelen, még mindig elérhető és az emberek annál tovább úgy sem mennek mint amennyit alapból mutat az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#14649) 1430 válasza tjb007 (#14648) üzenetére


1430
senior tag

Naugye! ;]
Tehát a MédiaMániák nem lettek lezárva, és a Mozaik XS-t is javították 150-ről 200 MB-ra.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14650) djculture válasza Nietzsche_ (#14647) üzenetére


djculture
félisten

Tipikus T honlap, én már a vezetékes részleg honlapján is megszoktam hogy mindig a legeldugottabb helyen van az amit keres az ember :D

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.