Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89101) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,

sok hozzászólásban írjátok az Asus RT-AC65P.
Eredetileg az Archer C5v4-et néztem ki, de ehelyett ha picit hozzá dobok, használtan találni a fent említett Asus-t. A kérdés, hogy használtan mennyire érdemes venni? Talán ezek nem olyan régiek még.

(#89102) Intruder2k5 válasza RAiN91 (#89101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem megvehető, főleg, hogy sokra még érvényes garanciának is kell lennie, hisz nem olyan régi routerek ezek, és általában 3 évet szoktak rá adni kiskerben. Ha meg így van, akkor nagyon nem lőhetsz mellé vele.

[ Szerkesztve ]

(#89103) pedro7 válasza Intruder2k5 (#89099) üzenetére


pedro7
tag

És olyan egy dyndns-est ami a z említett két dyndns szolgáltatót tudja alapból ?

(#89104) Intruder2k5 válasza pedro7 (#89103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Általában DynDNS-t, No-IP-t, meg valami saját szolgáltatást támogatnak, utóbbi van az ASUS-nak és a TP-LINK-nek is.

(#89105) pedro7 válasza Intruder2k5 (#89104) üzenetére


pedro7
tag

De én már láttam olyat,csak nem emlékszem a típusra,ahol a gyári fw-ben volt legalább 8-10 dyndns kiszolgáló

(#89106) Intruder2k5 válasza pedro7 (#89105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS, TP-LINK, D-LINK jellemzően nem tud ilyet, szerintem a többi se nagyon.

(#89107) Masooo válasza azimut (#89100) üzenetére


Masooo
aktív tag

Szia!

Szerintem minden további nélkül megfelelő neked is arra amit leírtál!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89108) Gubek-Einste válasza azimut (#89094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon kevés a tapasztalat a Linksys eszközeivel, főleg az áruk miatt.
A vályog lehet, hogy gond lesz.
Ajánlott eszközök: Asus AC65P vagy TP-Link Archer AX20 lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89109) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok, adott egy telekomos ZTE (ZTE speedport entry 2i) router, melynek gyenge jelerőssége miatt vettem anno egy Xiaomi MI router 3at, ami padlásra került és ahhoz van kötve a kamera rendszer NVR.
Ez a router tudta wireless repeater mode-ot, de most beadta a kulcsot, vettem kutatás nélkül egy TP-Link AX20-at helyette, az meg nem tudja, és vezetékesen a két routert nem tudom összekötni, ezért küldöm vissza.

Tudnátok olyan routert ajánlani, amiben van ez a funkció? Családi ház, purfix, menne padlásra, internet vdsl 40/4 Mb/s. Ár 25-50 ezer. Köszönöm

(#89110) azimut válasza Gubek-Einste (#89108) üzenetére


azimut
aktív tag

Eddigi tapasztalat szerint a kis távolság miatt nem gond a vályog, korábban ASUS RT-N18U klasszul tette a dolgát, amíg ki nem purcant (se wifi, se vezetékes, reset, fw visszaállítás megvolt, nem tudtam feléleszteni, kuka).

Jelenleg az ASUS RT-AC65P AC1750 árban kb. ugyanott van, mint ez a LINKSYS EA7300 MAX-STREAM AC1750. Jé, a TP-Link Archer AX20 is ott körül van árban! Hát, ez a bőség zavara (AX még nem szempont). Meg merem kocáztatni, hogy nagyjából egyforma tudásúak, ha az ax extrát kivonjuk.

Köszönöm Gubek-Einste! :R Kezdesz rávezetni.

Namost, a technikai adatokon felül még egy szempont, feltúrtam a screenshotokat, youtube videókat, az ASUS kezelőfelülete tud ezek közül magyarul. Linksysé szép, a TP barátságtalan. Cáfoljátok meg!

Talán az ASUS a befutó az ismeretség okán. Emlékszem, hogy az N18u custom firmware-jén volt jelerősség állítás (amit Kelet-Afrikában próbáltam ki a német autópályán, mivel ez itthon törvénybe ütköző), emiatt a 20 m-re levő műhelyben is ment a pucér nők, khmm... kulturális tartalom nézegetése.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#89111) Masooo válasza hakydakillah (#89109) üzenetére


Masooo
aktív tag

Amennyire tudom az n12 router is tud ismétlő módot és az mondjuk 7000 felé lehet árban csak nem gigabites de oda úgy fest nem is kell olyan.
Az ac68u már árban erősebb de ahogy néztem az is tud ilyet és sok mást is.
a 65p ről majd nyilatkoznak, de kereséseim alapján az is tud ilyet, bár itt azért nem mindenhol írják hogy tudja.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89112) pedro7 válasza Intruder2k5 (#89106) üzenetére


pedro7
tag

A sokat javasolt Asus RT-AC65-re telepíthető egy Padavan féle firmware ?
Mert az átnézett infok szerint nincs benne a támogatott eszközök listájában.
Ha mégis valahogy telepíthető akkor web-es felületről megoldható vagy csak linux-os parancssorokkal ?

(#89113) Intruder2k5 válasza pedro7 (#89112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Padavan nem, a Merlinnek van egy forkja, ami telepíthető rá, és ez Windows-os felületről, az ASUS saját recovery programjával megoldható. ASUS routereken könnyű a firmware csere. De, hogy ebben megoldható-e amit szeretnél, tehát van-e benne mondjuk cron, illetve wan up script, azt nem tudom megmondani, mert sosem használtam, nem volt ilyen routerem se. De biztosan akad majd valaki, akinek van vele tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#89114) woodworm válasza Masooo (#89111) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p nem tudja, csak ha lecseréled a gyári fw-t openwrt-re. Mondanám, hogy olcsóért van xiaomi 4a, de a padlásra az sem szerencsés megoldás, bár viszonylag fájdalommentes. Engem mélyen érintene, ha egy 25-50-es routert nyírna ki a hőség és a pára.

(#89112) pedro7
Ha csak a ddns script miatt kellene, akkor a gyári fw-re is megoldható az entware.

[ Szerkesztve ]

(#89115) pedro7 válasza Intruder2k5 (#89113) üzenetére


pedro7
tag

Akkor most javasoljatok egy routert egy Linksys WRT54 + dd-wrt helyére,
ami nagyon stabil működésű,könnyen felrakható rá alternatív firmware ami esetleg 2db dyndns kiszolgálót is tud kezelni,köztük a duckdns-t és freedns.affraid-ot.Gigabit nem fontos, wi-fi rész nem fontos.
Nézegettem Asus RT-N12-t ,TP-link Archer C5,C6,C7 de mindenhol volt valami probléma.
Vagy nem volt rá dd-wrt, vagy Padavan,vagy Open-wrt, vagy nagyon bonyolultan alakítható át a fw. Vagy nem állítható be egyszerűen.

(#89114) woodworm

Egyszerűen megoldható a gyári fw-n ez ddns script ?
Nem vagyok nagyon szakértő,olyan megoldást keresnék amit később egyedül is tudnék kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#89116) Intruder2k5 válasza pedro7 (#89115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N12 D1 - Bár a 100Mbps portok miatt ez elég irreálisan drága már manapság, de könnyen feltehető rá a Tomato, amivel 80-90Mbps netsebességig kiszolgál, és a Tomato webes felületén beállítható a két DynDNS kiszolgáló. Bár lehet, hogy a DuckDNS csak custom módban működik, mert a menüjében nem látom. Igaz, ez már egy elég régi Tomato emulátor, de a topikjában esetleg rákérdezhetsz, hátha már bekerült az is.

TP-LINK Archer C5 v4 - Ár érték arányban és teljesítményben is sokkal jobb mint az előző, erre Padavan firmware érhető el, amiben megvan a freedns és a duckdns beállításának lehetősége is, de webes felületről egyszerre csak egyet, kettőt vagy többet csak scriptből tudsz frissíteni.

Ha ezektől olcsóbbat szeretnél, akkor körülnézel az aprón hasonló típusok után, vagy megoldható még TP-LINK WR841ND, esetleg 1043ND típusokkal is OpenWrt-vel, talán DD-WRT-vel is, de használtban szóba jöhet még ASUS RT-N18U is a 10000Ft körüli sávban, szintén Tomato támogatással.

Én olyat nem tudok ajánlani, amire egyszerűen webesen feltehető bármilyen CFW, ami grafikus felületről támogatja amit szeretnél, vagy pedig amiben gyári szoftverrel megvan ez a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#89117) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Router vásárlás előtt állok megint.
A választásom asus rt ac68u V3 - ra esett, de gondoltam még előbb megfuttatom itt is a gondolatom, amíg nem késő.
Szóval asus routerrel dolgoztam korábban, asuswrt-t fogok használni. Azért pont erre gondoltam, mert ez az eszköz ami rá szánt összegnek a teteje. :)
VPN-t, file szervert, tűzfalat (opensense) mindenképp szeretnék rajta hostolni, és esetleg torrentezhetne is.
Két-három telefon, 2-3 windows gép, kb 10 db okos eszköz (relék, fogyasztás mérők) lesznek a hálózaton. Zigbee is jelen van a lakásban, illetve társasház révén tele vagyunk szorva ap-kal.
Viszont ha jól látom akkor Ő már lassan 5 éves. Mit gondoltok mennyire lenne időt álló vétel?
Köszönöm a tippeket előre is! :)

(#89118) dkess válasza jubilleum (#89117) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Amennyiben a tűzfal (opensense) és az "esetleg torrent" nem lenne annyira fontos illetve AiMesh vagy egyéb Asus -os "extra" nem lenne annyira érdekes, akkor ennyi pénzből esetleg az AX73 AX5400 (a felületét itt tudnád megnézni: [link] ) is érdekes lehetne. Ez azért 5 GHz -en 4x4 HT160 WiFi -t is tud ... Hardveresen az AX82U megfelelője lenne, de ez utóbbi már kiesik a feltételezett keretedből. Azért minden másban letolná ezt az "ezeréves" AC1900 routert ...

Újabb Asus -ból esetleg az AX56U (AX1800 - 5 GHz 2x2 AX) férne bele. Ez őjabb SOC -al rendelkezik, mint az Általad kinézett, az AX miatt is jövőállóbb, de persze, ha ez utóbbi egyáltalán nem érintene, akkor ...

(#89119) jubilleum válasza dkess (#89118) üzenetére


jubilleum
senior tag

Tűzfal, opensense-be szeretném kicsit beleásni magam. Torrent nélkül persze megvagyok.
Viszont szeretném Home Assistantba integrálni, és néhány szabályt létre hozni, attól függően hogy ki van a wifin(tehát ki van otthon). A firmware cserével és ilyesfajta hackelgetéssel is szívesen töltök időt, ezen okok miatt gondoltam a fw cserére és (asus) wrt.
Az AiMesh se olyan fontos, 37nm-en elég egy ap, egy darabig nem fogok költözni, és következő eszközeim meg nagy valószínűséggel majd ubiquiti eszközök lesznek.

Most épp van akciósan 60-ért AX82U csak szegény olyan csúnya szegény. Valószinűleg szem előtt lesz. Viszont ezen ha jól látom csak egy darab usb van. Egyébként igen KB 60-at szeretnék rászánni. Esetleg RT-AX68U? Ez tűnik az egyenes ági leszármazottnak.
A HT160 az micsoda? :)

(#89120) dkess válasza jubilleum (#89119) üzenetére


dkess
őstag

Upsz - 60K HUF belefér? Valamiért úgy gondoltam, hogy 40K HUF körül lenne a vége ...

AX82U - én eléggé idegenkedek a gamer kinézettől meg LED orgiától. Ugyanakkor az ember megszokja. Sőt. Most már inkább azt mondanám, hogy gyönyörű :D Tényleg, szerintem nagyon eltalált élőben. LED -et ki tudod kapcsolni szoftverből (mobilapp) - sőt hardveres gomb is van az elején (középen). 58K HUF -ért is megkapod több helyen most ...

HT160=5 GHz -en támogatja a 160 MHz csatornaszélességet is (azaz nem 80 MHz a maximális, mint azon routereknél amik ezt nem támogatják). A kliensnek is támogatnia kell értelemszerűen a kihasználáshoz. A mobiltelók pl. nem támogatják jelenleg, de pl. a PC/laptopokban levő AX200(/201) vagy AX210 -es vezérlővel már igen ...

(#89121) jubilleum válasza dkess (#89120) üzenetére


jubilleum
senior tag

Az AX68U-ról mit gondolsz?

(#89122) Multibit válasza jubilleum (#89117) üzenetére


Multibit
veterán

"opensense"? Nem inkább opnsense? Ha opnsense-t akarsz, minek az RT-AC68U V3?

(#89123) dkess válasza jubilleum (#89121) üzenetére


dkess
őstag

Új típus. Erősebb SOC, de cserében 5 GHz -en csak 3x3 és HT160 -at sem tud (AX2700). Látom lejjebb ment az ára (sokáig AX92U árban volt), de így is drágább, mint a AX82U.

Azaz, ha pl. gyors USB háttértárra másolgatás és torrent brutál fontos lenne Neked, akkor esetleg (USB másolás tekintetében ki tudja hajtani a gigabit -et). Minden más esetre ott a AX82U - és azért ez se gyenge. Ez is tud 70 MB/s -et - én még 75 -öt is mértem, igaz az a HDD nem is tudott többet. Persze a torrent az teljesen más tészta és azt nem is próbáltam ...

(#89124) Hauptmann válasza dkess (#89123) üzenetére


Hauptmann
addikt

Írhatnál egy rövid összefoglalót az AX-es Asus-okról, szerintem sokunkat érdekelne.

(#89125) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Én már békében vagyok, meg van a kínai AX3600. Döbbenet milyen jel van.
Kérdés. Van e doksi vagy leírás arról, hogy miért és mennyire vannak korlátotva a wifik az eu-ban?
Ez a kínai olyat tol ami káros vagy mi? Nem nagyon mozgat, csak szeretek képben lenni. Köszönöm!

(#89126) Essejó válasza Kolondrum (#89072) üzenetére


Essejó
veterán

Ano az EU megfelelő szervezete maximálta a Routerek Wi-Fi teljesítményét.
Ha Kifogsz egy egyébként Ázsiába vagy Amerikába szánt példányt akkor lehet elfújod vele a szomszédok wifijét.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#89127) Dragon3000 válasza Essejó (#89126) üzenetére


Dragon3000
veterán

Régebben használtam egy mercury mw310r-t, két lépcsőházzal arrébb is csatlakozott a wifire a telefonom :D

(#89128) woodworm válasza Essejó (#89126) üzenetére


woodworm
veterán

Az asusban nem láttam a wifi beállításánál régió választási lehetőséget, vajon melyikre van állítva alapértelmezetten? A xiaomi global verziói ugyanebben a cipőben járnak. Ott sem az égig tolod a powert, mert limit mindenhol van, hanem ssh-n állítod vissza a hazaira.

(#89129) Kolondrum válasza Essejó (#89126) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen én 6 évig használtam ilyet, ez volt a természetes. Az MR70X durván leégett, azt hittem ennyire nem esik le a jel. az AX3600 kínai söpör. Nem értem hogyan, de 5G-n lógva kint 16m-re még jön közel 300 megabit. Kertes ház. A 2.4 nagyon a telek végén kell meg a ház takarásában hátul. Háton belül maxon van minden.
Köszi az infót!

(#89130) Essejó válasza Kolondrum (#89129) üzenetére


Essejó
veterán

Ha jól láttam a Bangood-on most 30K HUF EU raktárból mennyi idő alatt jött meg?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#89131) jubilleum válasza dkess (#89123) üzenetére


jubilleum
senior tag

Nagyon köszöm a tippeket, tanácsokat, látszik hogy beleástad magad a témába. Viszont ax82u olyan csúnya szegény, hogy nem merek vele haza állítani :D
Arról meggyőztél hogy ez a hardver jövő biztos, esetleg más házba nem pakolták bele? Fizetek is, csak ne kelljen néznem. :D

(#89132) blakey válasza Kolondrum (#89129) üzenetére


blakey
titán

Nem értem hogyan - egyszerűen, régiónként eltérő a maximális Wifi-erősség. CFW-ken ez jól érzékelhető, állítható, pl. OpenWrt, Padavan. Ezeken beállítod pl. USA-t és hasít a 2,4, 5GHz, de Kínánál is ua. a szitu viszont régiónként eltérő csatornák lesznek elérhetőek, arra érdemes figyelni. A drágább AX-es Asus-ok EU régióban is nagyon erősek Wifi szempontjából.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89133) blakey válasza jubilleum (#89131) üzenetére


blakey
titán

Láttad élőben? Nem annyira ronda, mint a képeken és a ledek sem olyan erősek, de ki is kapcsolhatod. Én szeretem és betonstabil.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89134) dkess válasza Hauptmann (#89124) üzenetére


dkess
őstag

Alább egy táblázat (képre kattintást követően nagyítódik):

Amennyiben elírtam volna valamit, akkor kérlek jelezzétek és javított verziót berakom ...

A háttérszínekről: a hardver kód és a SOC egyezőségeket szerettem volna ilyenformán szemléltetni. A SOC "erősségek sorrendben gyengébbtől az erősebbig:

- AX55, AX56U,
- citromsárgák (itt van pl. az AX82U),
- narancssárgák (itt van pl. az AX68U és az AX92U),
- zöldek,
- AX89X. Brutál SOC van benne (blokkdiagram: [link] ) - igaz durva áron. Az én (nem Asus) routeremben ennek a kistesója van, ami annyival kevesebb, hogy nem Tri-Band 4x4 AX 5 GHz -en HT160 -al, hanem "csak" Dual-Band 4x4 AX (mindkét sávon) 5 GHz -en HT160 -al ...

Érdekességek:

- még a CES2021 -en bejelentett AX68U -nak is van Merlin támogatása. Az AX82U -nak meg még mindig úgy sincs, hogy a AX58U/AX3000 -nek (ami hardveresen ugyanaz) meg régóta ...
- a "narancssárga SOC -osok" USB másolás tekintetében tudják a gigabit -nek megfelelő sebességet (110 MB/s) - értelemszerűen e felettiek is,
- AX68U a 2.4 és 5 GHz -es sávon is 3x3 (5 GHz -en nem tud HT160 -at). Így igazából akkor érheti meg, ha be tudna férni árban az AX58U és AX82U közé és/vagy nagyon fontos az USB másolás (/torrent) - ugyanakkor PC/laptop vezetéken (vagy AC -s MacBook) és a mobil/tableteink és okoseszközeink lógnak főleg WiFi -n.

A ZenWiFi -k nincsenek a táblázatban. Az oka, hogy "nagyjából" (LAN portokból pl. kevesebb van) megfeleltethetőek routereknek:

- XD4 Mini - AX55 (csak a flash memória 256 MB),
- XT8 - nagyjából AX92U (más SOC és van egy 2.5 Gbps WAN/LAN is)

CES2021 -en bejelentett, de még nem kapható:

- XD6 - AX82U
- XP4 Hybrid - (XD4+Poweline hibrid)

@jubilleum, #89131

Egyfelől írtam Neked példát a "AX82U" más házba pakolásáról: pl. a AX73 ... :D Viccet kicsit félretéve Asus háza táján ilyen lesz majd a XD6, ha végre forgalomban is lesz ...

Úgy egyébként az AX82U -tól ne féljél két ok miatt is:

- kb. pár nap és imádni fogod a dizájnját,
- mivel mély fekete, nem tükröződő és kellemes textúrája van (ez képeken nem megy át) - baromi diszkrét tud lenni (főleg, ha az elején a LED -ek ki vannak kapcsolva). Leegyszerűsítve - egy egyszerű fekete "paca" lesz. Egyáltalán nem hivalkodó. Egyébként ahogy írtam kifejezetten tetszik is, hogy nem egy sima "tégla itt-ott rácsokkal" ...

(#89135) djfantom


djfantom
tag

Sziasztok. Rutert szeretnék vásárolni. A digi nethez.A digi wifi eszközének az 1gigabyte lan portjára kötném rá. A következőket néztem. [link] Ezek közül melyiket ajánlanátok?

(#89136) Gubek-Einste válasza djfantom (#89135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4/C6

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89137) Hauptmann válasza dkess (#89134) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi. :) HT160 esetében az Asusnál mindegyik támogatja a 4x4-et, vagy valamelyik 2x2, mint pl. a TP-Link AX20? Mi az X89X nem Asus kistesója?

[ Szerkesztve ]

(#89138) djfantom válasza Gubek-Einste (#89136) üzenetére


djfantom
tag

A linken felsoroltak közűl melyiket ajánlátok .Asus hulladékot nem veszek.Max 1 fal lenne vagy a szobában.Leírtam milyen net van.Azt előre nem tudom mikor mennyi cucc lesz rácsatlakozva. 15e ft-tól többet nem költök rá.Még az is sok nekem.

(#89139) dkess válasza Hauptmann (#89137) üzenetére


dkess
őstag

Szívesen.

Az AX20 pont nem támogat HT160 -at - ezért is AX1800 az is ... Az AX50 pl. már igen és ez 2x2 -es 5 GHz -en ...

Egyébként pont a kérdés megválaszolására jó az a táblázat - pl.: AX58U (5 GHz -en HT160 -at támogató, de nem 4x4 -es).

[link]

(#89140) Gubek-Einste válasza djfantom (#89138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus hulladékot nem veszek.
Miért hulladék az Asus? Az egyik legjobb ár/érték arányú gyártó.

Leírtam milyen net van.
Csak annyit, hogy Digi, sebességet nem.

A linken felsoroltak közűl melyiket ajánlátok .
15e ft-tól többet nem költök rá.

TP-Link Archer C5v4/C6

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89141) csgy66


csgy66
tag

Sziasztok!
Router csere előtt állok, és a topikot olvasva hajlok rá, hogy vegyek egy ASUS RT-AC65P-t. Viszont egy nagyon fontos paraméterét nem találtam meg a neten. :)
Milyen magas a talpától a függőlegesen álló antennák tetejéig? Be kéne, hogy férjen a szekrénypolcok közé.

(#89142) woodworm válasza csgy66 (#89141) üzenetére


woodworm
veterán

30,5 cm

(#89143) Gubek-Einste válasza csgy66 (#89141) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Be kéne, hogy férjen a szekrénypolcok közé.
Nagyon nem ajánlott elhelyezés, a wifi-t rontod csak vele, szabad levegőre kell tenni.

Viszont egy nagyon fontos paraméterét nem találtam meg a neten. :)
Milyen magas a talpától a függőlegesen álló antennák tetejéig?

320 mm

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89144) csgy66 válasza woodworm (#89142) üzenetére


csgy66
tag

Köszönöm!

(#89145) csgy66 válasza Gubek-Einste (#89143) üzenetére


csgy66
tag

Nagyon nem ajánlott elhelyezés, a wifi-t rontod csak vele, szabad levegőre kell tenni.
Tudom, de pillanatnyilag nincs más lehetőségem.

320 mm
Köszönöm!

(#89146) Dragon3000 válasza csgy66 (#89145) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy woodworm írta pontosan 305mm magas, most mértem meg neked.

(#89147) PROTRON válasza Gubek-Einste (#89143) üzenetére


PROTRON
addikt

Nálam a UPC-s belső antennás router van a cipős kis szekrény legalsó fiókjában elrejtve (hátrafele tud szellőzni), hogy ne lássam villogni.
Igaz csak 40 nm-es, négyzet alakú kis lakás, egyedül használom és nincsen sok wifi 20 m-en belül a társasházban/szomszéd házban. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#89148) csgy66 válasza Dragon3000 (#89146) üzenetére


csgy66
tag

Köszönöm!

(#89149) Kolondrum válasza Essejó (#89130) üzenetére


Kolondrum
félisten

2 nap (igen kettő nap) alatt aliról CZ raktár.

[ Szerkesztve ]

(#89150) djfantom válasza Gubek-Einste (#89140) üzenetére


djfantom
tag

A multban volt már asus ruter de csak a baj volt vele.De az ismeretségi körömben is mindenki szidja az asus rutereket.Jót nem hallottam.Tudtommal a diginetnél egy csomag van az 1000-res net.Bocsánat a rosszúl tudom.Már rég jártam az oldalukon.A xiaomikat dicsérik sokan a tp-link melett.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.