Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88051) z123456789 válasza Gubek-Einste (#88048) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi. :R

(#88052) Gergőke88 válasza h1mpi (#88050) üzenetére


Gergőke88
addikt

M4 2pack a kecskeméti Mm-ben 30e Ft volt a héten. Fyi..

[ Szerkesztve ]

(#88053) dkess válasza h1mpi (#88050) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Ugye azt írtad, hogy melyik Deco lenne az egyik kiszemelt, de vajon melyik Asus Zenwifi AC modellre gondolhattál háromszoros áron? Lehet az azonos kategóriásokat lenne érdemes összehasonlítani ...

@Gergőke, #88052

Most olyan 33K HUF, ha jól látom MM -ben. A ASUS ZenWiFi Mini CD6 2-Pack (ez AC1500 -as) meg szintén az MM -ben 38K HUF ... Ez utóbbi szerintem jobban megérheti ...

(#88054) Gergőke88 válasza dkess (#88053) üzenetére


Gergőke88
addikt

Bolti akció, weben akkor 38e volt.

(#88055) h1mpi válasza dkess (#88053) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia! A barátomnak próbálok segíteni, ezt nézte ki a Zenwifiből, nem találtam típus számot: [link]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#88056) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Digi 100/100-at netet cseréltek ismerösömnél 1000/300-as optikaira. Kapott egy Huawei hg8242h modemet, ami bridge módban.
Kb 550/300-as mért ki asztali gépen, amin egy CAT5E-s Gbit kábellel, router ASUs AC87U Merlin FW-vel.
Kérdésem az lenne, mivel nemrossz ez a router, 30k-s ársávban gondolkodva milyen AX-re lenne érdemes lecserélni?
60nm, tégla10-20-cm-s falak, társasház. Igények picik, mert 2 telefon,1 tablet,2 laptop , 1TV, 1 asztlai gép, 1 médialejátszó ami egyben torrent kliens is, ami maximum csatlakozna a routerre.
CPU-ban lesz szerintem kevés az AC87U, ezért az alábbi 2 routeren gondolkodtam.
- Asus AX55U
- Tp-Link AX50
Telefonok, tabletek mid AC-ek max.
Ha ezek nem megfelelőek akkor ami még szóba jöhet az az, hogy az én Asus Ax58U routerem beáldozom és én majd magamnak intézek egy jobbat.Igaz ez nem 30k-s ár de ha nagyon kell beáldozom egy nemes cél érdekében ;]
Mi a véleményetek mit ajánltok?
Inkább valami 3-4 maggal szerelt CPU-s routert gondoltam venni, mert kb 3 évente cserélünk routert, de ez most szerintem hosszabb ideig maradna.

Itt most nem cél 100%-an kihasználni az optikai netet, mert akkor a medialejátszós kliens-t, amivel torrentezik, helyette Intel CPU-s NAS-t kellene venni, csak gondoltam routert ilyen nethez mindenképp kellene venni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#88057) Atomgeszi válasza Gubek-Einste (#88047) üzenetére


Atomgeszi
veterán

30 cm téglafalak. A ház nagyjából közepén van a router, mert a 100 m2 kockához, hozzá van toldva hátrafelé egy külön 20 m2 konyha. A ház átlósan vett másik sarkában van 3 db háló. Olyan 15 méter lehet a távolság. De már elég gyenge a jel.
1 Xbox One wifin, 1 Ps4 pro wifin, 1 notebook, 1 laptop, 2 telefon.
Persze, hogy egyszerre menne minden az túlzás. De a 2 noti meg 2 telefon az általában mindig fennáll.
20k körül is lehet. Igazából az, hogy jól működjön minden, és mindenhol legyen netem, mert pl. ha kilépek a házon, már be se jön a wifi. :F Vagy csak nagyon nyögvelősen. Nagyon gáz. Ha 20k-ból megoldható ok, ha 30 -ból azt se bánom, csak nagyon szenvedés ez így most.

Cseréljem ki a tarros routert, hogy kapjak nagyobb lefedettséget, vagy akkor vigyem el külön a szobába egy másik routernek a jelet.

Hátra az udvar végébe(ahol vannak a melléképületek, garázsok, szabadidős rész) mindenképp úgy gondolom, hogy el kell vinni egy külön routert, mert ott végképp semmi jel nincs. :F

(#88058) dkess válasza h1mpi (#88055) üzenetére


dkess
őstag

Azt ugye tudod, hogy a CT8 ellenfele Deco vonalon nem az M4? Ez kb. olyan lenne, mint ha azt mondanánk, hogy az összes Bömös szoáré a Mercikhez viszonyítva, mert a S600 az bizony jobb autó, mint a 3-as bömösök ...

Nagyjából Deco vonalon a M9 Plus van a legközelebb a CT8 -hoz (mind a kettő Tri-Band). Ugyanakkor ez sem éri el, mert az M9 Plus -nál mindkét 5 GHz -es sáv 2x2 -es - míg a CT8 -nál az egyik 4x4 -es ...

ASUS ZenWiFi CT8 AC3000 ("Solo" és "2-Pack")
802.11n 256QAM : up to 400 Mbps
802.11ac (5GHZ-1):up to 867 Mbps
802.11ac (5GHZ-2):up to 1733 Mbps

TP-Link Deco M9 Plus AC2200 (ebből van 1-2-3 db -is kiszerelésben is)

802.11n 256QAM : up to 400 Mbps
802.11ac (5GHZ-1):up to 867 Mbps
802.11ac (5GHZ-2):up to 867 Mbps

A linkelt árak jók a CT8 -ra. Az más kérdés, hogy amennyiben nem ragaszkodik ehhez a formavilághoz (azaz megfelel a hagyományosabb router -es kinézet) és megoldható a kábeles backhaul (ez legyen megoldható), akkor AX -es vonalon is erősebb ajánlatokba futhatunk.

Pl. akár 2*AX82U (Dual-Band AX, 5 GHz -en 4x4 HT160 -al) - 2*58K HUF.

Kicsit olcsóbb verzió bár a fentebbi jóval inkább ajánlott: AX82U+AX58U

@stigma, #88056

Szerintem "vállalj áldozatot" és váltsál AX82U -ra. Tökugyanaz a hardver, mint az AX58U -d - csak 5 GHz -en 2x2 HT160 helyett 4x4 HT160 -al (!!). Most 58K HUF ...

Az AX58U -dat pedig ahogy írtad is elboltolod a barátoddal. Mind a ketten jobban járnátok ...

(#88059) stigma válasza dkess (#88058) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#88060) dkess válasza stigma (#88059) üzenetére


dkess
őstag

További apróság - AX58U -ra (amit a barátod kapna) van Merlin (amit a mostani routerével használ) ... Ezt elfelejtettem írni, pedig bennem volt ...

AX82U -ra nincs Merlin, de ez Nálad nem szempont, ha jól értem. Egyébként érthetetlen - pont mivel ugyanaz a hardver ...

(#88061) stigma válasza dkess (#88060) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen ezt én is írhattam volna .
AX58U-ra merlint használok most, a legutolsót ami elérhető, szerintem jobb mint a gyári FW.

Igen nálam nem annyira szempont a custom FW, annó kérdeztem is a 5GHz-s problémát, hogy 160Mhz-n miért nem jön az AX-es wifi, de topicban olvastam csak 4x4-en tudja a telóm.
Ha van rá örülök neki, ha nincs nem gond. :D

Így van miért költekezni :DDD , illetve már stresszeltem is, mert 2 évente szoktam router-t cserélni, és szerintem nemsokára letelik a 2 év.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#88062) h1mpi válasza dkess (#88058) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi, mivel nem értett hozzá kinézett egyet. De szerintem elég lesz Neki az ajánlott olcsóbb ASUS ZenWiFi Mini CD6 2-Pack. :R

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#88063) dkess válasza stigma (#88061) üzenetére


dkess
őstag

A telód AC 2x2 és nem tud 160 MHz -et - egyébként stimmel ... :)

Igen, a kérdés az, hogy mennyire szeretnéd "lehúzni" a barátodat. Egy 2 éves használt AX58U (nem tudom mennyi garancia van még hátra) azért 30K HUF -nál (sokkal) többért már "határesetes" lenne. Ugyanakkor persze ez magánügy ...

(#88064) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Lehetőségem adódna új routert beszerezni itthonra.
Digi 1000-es netem van, alul a garázsban van a Digi-től kapott Huawei HG8247H eszköz, ez ad alapból egy wifit lentre, plusz az emeleten a PC-nek és a többi cuccnak (latop dokkoló, videórendszer és annak a kamerái) egy Archer C5 v2.

Biztos hülyeség, de sajnos a wifi külön van fent is, lent is, az alsó is egy külön hálózat, és fent is van 2db (2,4 és 5GHz).

Valahogy próbáltam már összefésülni a kettőt, eddig nem sok sikerrel, esetleg erre egy jó ötletet szívesen fogadok (akár megfelelő fórumba irányítással).

De ami a lényeg: Szüleimnek adnám az Archer-t, és néznék ide fentre egy újabb routert.
Mi most az ajánlott (mondjuk 50k-ig bezárólag)?
Torrent ugye van :B A wifiken az alábbi eszközök lógnak:

Fixen egy samsung tv (ez azt hiszem csak a 2,4GHz-et támogatja), 4-5 telefon (ha nem a lentin vannak épp), HP nyomtató (szintén csak 2,4GHz ja jól sejtem), laptop.

A lenti Huawei router más IP-n van, mint a fenti (ha ez fontos), a kamerarendszer miatt, aminek sajnos az egyik kameráján nem tudom átírni az IP-t. :D

Ha ez számít még: Az "5G"-s wifi már 2 szobával arrébb is problémás tud lenni, az alsó szinten főleg, ott alig látszik, de a telefon pl. még rajta marad, így kapcsolat van de net nincs, mindig át kell állni manuálisan az alsó wifi-re.

2016-ban épült ház, a szint közti födém beton, a falak téglák, 14-20 centi közötti szélességgel.
[kép] Ez a felső szint alaprajza, a hálóban már néha nehezen veszi a jelet.

Szóval milyen routert ajánlotok erre a felhasználásra és ezekhez az adottságokhoz?

Illetve esetleg hogy tudnám összevonni a két wifit (lenti és fenti), annak tudatában, hogy az alsó 2,4GHz-et tud csak ha jól tudom, míg a felső 5G-t, és örülnék is a nagyobb sebességnek.

Köszi és bocsi ha kicsit keszekusza lett :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88065) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#88057) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja lemaradt, hogy a telefon az 2 db Xiaomi Mi9

A notebook pedig Dell 5590, a laptop pedig valami 10 éves Toshiba.

(#88066) cigam válasza dkess (#88043) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Érdekes táblázat.

Multibit
Hát mert ott az USB3, és adja magát. Nem ezért tették oda?, pl. az Asus-okon eleve van vmi download manager is, + ott a samba megosztás. Torrenttel szemben nincsenek elvárások, megy amennyivel megy. A raspberry P2-t cserélné le, mert a 10MByte/s-al már napokban mérhető a mentés ideje. Pl. egy AX58U már 4x gyorsabb másolást enged, ami hatalmas gyorsulásnak tűnik, ráadásul 50k alatt megkapom.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#88067) dkess válasza Tsebacsi (#88064) üzenetére


dkess
őstag

A jelenlegi fenti router kábelvégen van?

A "két WiFi összevonása" pl. Mesh rendszer alkalmazásával lehetséges.

Ennek javasolt módja lenne a Digi ONT -ot (Huawei) bridge módba kérni és két új routerből az egyiket fentre tesszük - a másikat alulra. Ennek legolcsóbb verziója pl. 2 db AC57U v3 (2*16K HUF). Az egyik lenne a hálózati router és egyben az AiMesh Router - a másik az AiMesh Node. Kábeles backhaul -t érdemes konfigurálni. Mind a két Asus router LAN portjai felhasználhatóak vezetékes kliensek csatlakozására is és érdemes is minél több dolgot kábelvégre tűzni ...

Amennyiben kicsit dizájnosabb dologra vágynánk (LAN portok számát beáldozva) a költségkereten belül, akkor lehet pl. CD6 Duo-pack (kettő egységes). Ez most az egyik helyen akciósan 35K HUF: [link] .

Természetesen léteznek komolyabb megoldások is - akár WiFi6 (AX) alapon, értelemszerűen drágábban ...

(#88068) g.Viktor


g.Viktor
csendes tag

Sziasztok

Telekom ZTE HGW mellé szeretnék egy router, mert a HGW wifije rendszeresen belassul és amikor "gyors" akkor is max 10-15Mbs sebességet tud. 50/10-es vdsl net van, ennyit tud a vonal :(

A szobák elrendezése ill. a falak vastagsága a csatolt képen látszik. Az lenne a legjobb ha tudnátok olyan eszközt ajánlani amivel a konyhában is netezésre használható jel lenne. Ha pedig az udvaron is lenne net az már abszolút grátisz volna.

A HGW helye fix azt nem tudom mozgatni, a routernek is itt kellene lennie max az abban a szobában lévő udvarra nyíló ajtó vonaláig tudom elvinni.

Eszközök: 2 okos tv, 3-5 telefon, 1 laptop, 2 asztali gép (ezek LAN-on).
IPTV van, de a 2 set-top box marad a szolgáltatói eszközön.

Összeget nem tudok mondani, a célnak megfelelő ár-érték arányban a legolcsóbb eszköz a target.
Szeretném 1 eszközzel megoldani a dolgot, de ha ez nem opció a sok/túl vastag fal, vagy a távolság miatt akkor inkább lemondok a konyhai netezésről, WIFI képes konyhai eszköz nincs és nem is tervezek venni a közeljövőben.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#88069) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#88065) üzenetére


Atomgeszi
veterán

ARRIS TG2492
Ez a gyári router,amit a Tarr hozott.

(#88070) dkess válasza g.Viktor (#88068) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy feltételezhetően a konyha alatt lenne pl. spájz, de mellette (a folyosó alatt) az szoba vagy tároló helyiség lenne. A középső szobában van az udvar felé néző ablak? Amennyire jól feltételezem, akkor jól be van kábelezve a lakás (2 TV és 2 PC is kábelen van a 2 STB mellett).

Amennyiben baloldalt a folyosó alatt szoba van, akkor azt mondanám, hogy ide jöhetne egy router - meg persze egy a HGW mellé az udvarra néző ablakba(/környékére), ha van ott ablak.

Amennyiben az nem szoba(/lakóhelyiség), akkor mehetne a második router a baloldali szobába - lehetőleg ott is a felső részre az ablak környékére. A két routeres felállásnál nemcsak lefedettségben (pl. konyha/udvar/stb.) érhetünk el eredményt, hanem a WiFi terhelés is két router között oszlana meg. Természetesen kábeles összeköttetést feltételezve és pl. AiMesh kábeles backhaul -al konfigurálva.

Ennek legolcsóbb változata lenne pl. 2*AC57U v3 (2*16K HUF). Igény esetén lehet feljebb menni - akár WiFi6 -os (AX) alternatívák felé is, természetesen akkor az árak is más színvonalon mozognának ...

(#88071) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#88057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne két eszközben gondolkodni mert mostani helyzet szerint egy nem lesz elég.

Cseréljem ki a tarros routert, hogy kapjak nagyobb lefedettséget, vagy akkor vigyem el külön a szobába egy másik routernek a jelet.
Érdemes lenne a szolgáltatói eszközt csak modem szintre visszaállítani és saját eszközzel megoldani a többit.
30k-ból talán kijönne két darab Asus AC57Uv3 amit AiMesh-be lehetne kötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88072) Atomgeszi válasza Gubek-Einste (#88071) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tehát, hogy 1 routert elrakni a szobába, egyet meg az udvar végébe? Az udvar vége van kb. úgy 60 méter. Annyit elvisz az UTP?

Egyébként egy ilyen mennyire lenne hülyeség a tarros router mellé? [TP-Link-RE580D-AC1900-Wi-Fi-Range-Extender]

10k körül meglenne. Ez csak a szoba, meg a ház lefedettségét növelné.

Hátra meg egy rendes routert.

(#88073) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#88072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát, hogy 1 routert elrakni a szobába, egyet meg az udvar végébe? Az udvar vége van kb. úgy 60 méter. Annyit elvisz az UTP?

Egyébként egy ilyen mennyire lenne hülyeség a tarros router mellé? [TP-Link-RE580D-AC1900-Wi-Fi-Range-Extender]

10k körül meglenne. Ez csak a szoba, meg a ház lefedettségét növelné.
Teljesen jó erre a célra.

Hátra meg egy rendes routert.
Oda is mehet egy hasonló eszköz mint az RE580D.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88074) Atomgeszi válasza Gubek-Einste (#88073) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De jobban járnék egy dedikált routerrel, mint ezzel az eszközzel?

Ebből az eszközből csak egyet tudok ilyen jutányos áron sajnos. :(

Ezt a RE580D-t rakjam egyből a Tarros router mellé?

(#88075) g.Viktor válasza dkess (#88070) üzenetére


g.Viktor
csendes tag

csak az a 3 szoba amihez szoba van írva, a nem feliratozottak wc, fürdő, előtér és spájz.

Az 1-es és 3-as szobában az STB-ok vannak csak LAN-on a TV-k Wifin lógnak, 1 pc közvetlen a HGW mellett van, a másik pc szintén az 1-es szobában van, és itt van fixen egy laptop amit csak munkára használok így az is WIFI-n van és nem is akarom LAN-ra kötni.

A középső szobánál a nyitás a falon az egy 2 szárnyas dupla ajtó (fal külső és belső síkján is van 1-1 ajtó).
A 3-as szobában az utp a két szoba közti falnál jön le, nagyjából a fal közepénél, a képen az ajtótótól lefelé (kb a szélességet jelző nyílnál, csak közvetlenül a fal tövében), ez van most az STB-be dugva és nincs is ráhagyás a padon így az ablakig nem tudom elvinni.

A WC-ben (folyosó fölött, konyha melletti helység) még ennek a nem épp acélos szolgáltatói eszköznek is van egy kis jelfoszlánya, ezért gondoltam, hogy egy komolyabb router akár a konyháig is képes lehet jelet adni.

Árban el tudok menni 30-40K-ig.

Bár a jelenlegi net sebesség nem igényli, de én inkább AX-es eszköznek látom értelmét, reménykedve abba, hogy egyszer hozzánk is eljut az optika :) .

Az itt korábban már említett Tp-link AX20 szimpatikus, a szobákban szinte biztos hogy megoldaná a WIFI gondot. A szolgáltató eszköz előtt egy TL-WR841N volt ugyanott mint ahol most a HGW van és ezzel sem volt gond.

A terhelés tekintetében a 2 tv 90%ban csak csüng a WIFI-n, ha a laptop megy akkor 1 tv biztosan ki van kapcsolva. Telefonból is nagyrészt max 3 van, amikor tesóm és a párja itt vannak akkor van csak 5 telefon, ez éves szinten nézve elenyésző idő.

(#88076) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#88074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De jobban járnék egy dedikált routerrel, mint ezzel az eszközzel?
Mivel csak másodlagos eszköz lesz így nem lesz lényeges különbség router és AP között.

Ezt a RE580D-t rakjam egyből a Tarros router mellé?
Igen de mehet switch-en keresztül is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88077) Tsebacsi válasza dkess (#88067) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Hú tekintsünk el akkor a wifi összevonástól, így is most hogy a fenti routert lenulláztam, elmászott az IP címzés, a kamerák megint nem mentek. Visszaállítottam mindent, de most meg kettő nem vesz fel mozgásra... :W
Na mind1, akkor egy ajánlott routert szeretnék kérni, ami esetleg jobb lehet, mint a jelenlegi Archer C5 v2, jobb 5G-s hatótávval, stabilabb kapcsolattal, 30k körül mondjuk (lehet 50k, de akkor hozza ágyba a reggelit IS :P )
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88078) Atomgeszi válasza Gubek-Einste (#88076) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm!

Ahogy nézem, van rajta egy RE gomb, ami a hatótávnövelő gomb.
Tehát a router mellé beállítom, RE gombot megnyomom, akkor elvileg növeli a hatótávot?
Vagy jobban járok, ha egy UTP kábellel összekötöm a két eszközt, úgyis tudni fogják, hogy mit kell tenni? :D

(#88079) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

Van egy ASUS RT-N12D routerem ami úgy néz ki elköszönt ezzel a problémával: [link]

csere esetén 15-20 k között valami jövőben is jobban használható router kellene gondolok 5Ghz WIFI, Gbit-es portok

mi lehet ebben a kategóriában jó vétel?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#88080) cigam válasza Debilon (#88079) üzenetére


cigam
félisten

Ez bármi lehet. Pl. Lehet a PC-dből szórja meg valami. Ha csak akkor problémás a wifi, ha bekapcsolod a PC-t, akkor nem feltétlen a routerben van a hiba.
Fizikailag mennyire van közel PC és a router? Ugyanabba a konnektorba vannak dugva (földhurok, vagy a PC táp úgy megszórja a 220-as hálózatot, hogy az bejut a routerbe, ...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#88081) Debilon válasza cigam (#88080) üzenetére


Debilon
addikt

a router külön fali dugaljba van dugva, de mióta a router megvan (évek óta) ugyanott van, a PC-től cirka 60-70 cm-re

amikor a PC-t a LAN1-ből a LAN4-be átdugtam, akkor pár napig jó volt, de most megint nem jó

eddig akármit csináltam a gépen a WIFI eszközök mindig rendesen mentek, jelenleg meg szinte zéró

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#88082) Intruder2k5 válasza Debilon (#88081) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy ethernet kábel cserét azért megpróbálnék még a router és a PC közt.

(#88083) cigam válasza Debilon (#88081) üzenetére


cigam
félisten

Egy próba erejéig vidd el őket több méter távolságba, ill. vásárlás előtt kérj kölcsön egy routert, hogy ott is ugyanúgy elromlik-e, vagy a csere megoldja a problémát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#88084) dkess válasza g.Viktor (#88075) üzenetére


dkess
őstag

Ez most azért nehéz kérdés, mert mi legyen egy 50/10-es vdsl internet kapcsolat mellé? Legyen mondjuk egy db AX -es router vagy kettő AC -s? Ugye olyan esetben, amikor egy vályogházban deklaráltan probléma van a lefedettséggel. Ráadásul egy olyan HGW -vel, ami 2.4 GHz -en mondjuk "Country/Region: Mainland China" beállítás mellett (pl. ha ez egy invitel -es ZTE vdsl HGW) még a Szaturnusz -ra is kristálytiszta WiFi -t lő, de a házadban valamiért nem boldogul.

Akkor egy db router amiben nincs "méjnlend csájna" beállítás sem ott akkor jobban fog boldogulni mondjuk 5 GHz -en? Nem vagyok 100% biztos benne ...

Az a része OK, hogy egy AX -es router 5 GHz -en is úgy megy át a falakon, mint a kés a meleg vajon, de azért ezt leginkább AX -es kliensekkel tudja produkálni. Másik oldalról 40K -s határba ugyanúgy 2x2 -es router fér bele AX -es vonalon (pl. AX20, AX50, AX56U). Ennél 2 db AC 2x2 -es router (pl. 2*AC57U v3 két külön helyiségben) lehet jobbat produkál. Félreértés ne essék - csodát ez se fog tenni ott - egyfelől azért ezek "alsópolcos" routerek, a másik oldalról azt mondanám, hogy lefedettség tekintetében Nálad kb. "másfél szobásak" ...

Namost persze nem tudjuk milyen vdsl ez (szolgáltató meg az IPTV -je), de azt nem lehet megejteni esetleg, hogy a NAT -ot és IPTV -t saját routerre bízzuk? Értem ez alatt pl. egy Asus -on IPTV -t beállítjuk a 3 és 4 -es portra.

- Az első kettő port a 2 -es szoba vezetékes kliensei (pl. itteni PC stb.),
- 3 -as port az egyes szobába. Itt switch -re mehetne: STB, TV (LAN), PC (/akármi),
- 4 -es portra: második router. Ennek LAN portjába: STB, TV (LAN) (/akármi).

Vegyük észre minél több dolog van kábelen annál jobb WiFi -nk lesz. Avagy ahogy érzed lehet egy router is - meg minden (beleértve a PC -ket is) WiFi -n aztán majd meglátjuk ...

@Tsebacsi, #88077

Akkor ebben az esetben - tartom a korábbi ajánlásom ... :)

(#88085) Debilon válasza Intruder2k5 (#88082) üzenetére


Debilon
addikt

kábelcsere megvolt, az nem segített, utána volt router reset is

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#88086) Debilon válasza cigam (#88083) üzenetére


Debilon
addikt

megpróbálom holnap ezt is, elviszem messzebb

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#88087) osonte válasza dkess (#88084) üzenetére


osonte
senior tag

Amit a Telekom hozott modemet ZTE (szintén VDSL 50/10 Mbit) Wifin csak 2.4Ghz max csatlakozási sebesség 75Mbit és 2 helységgel arrébb tégla épületben már nincs jel. Tehát fél földszintet fedi le. Ugyanitt TP-Link AX20 5Ghz alapból 433Mbit kapcsolat nem AX-es klienssel és lefedi az egész szintet, sőt az udvaron is elcsípem a jelet. Az IPTV mondjuk felejtős TP-Link/Asus routeren próbálva. Pár nap után hibaüzenetet dob a TV doboz, természetesen a Telekomos és egyéb fórumokon írt beállításokat kipróbáltam (ezt el is engedtem).

Szóval így csak AP-ként használom a saját routerem (sajnos), de legalább van Wifim mindenhol 5Ghz-en. Amit én kaptam ZTE ZXHN H368N egységet az harmat jelet szór, simán lenyomja egy saját router.

FiiO FH5s fülhallgató eladó 50 000 Ft.

(#88088) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#88078) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy jobban járok, ha egy UTP kábellel összekötöm a két eszközt, úgyis tudni fogják, hogy mit kell tenni?
Mindenképpen kábeles legyen a kapcsolat és a TP-Link AP módba fusson.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88089) mdav88


mdav88
senior tag

Edigitalnál AX20 és AX50 leárazásra került, ha valaki ilyesmit keres.
Ma, véletlen bukkantam rá.

(#88090) dkess válasza mdav88 (#88089) üzenetére


dkess
őstag

Az AX20 -ra a 19K HUF tényleg jó ár, de az AX50 -re a 33K HUF? Most beírták, hogy 60K HUF -ról leértékelve? :DD :DD

Már december eleje óta 30K HUF kb. mindenhol. Előtte is 36-37K HUF volt ... Most már sok helyen 30K HUF alatt van. Ez nem valami acélos akció ...

[link]

(#88091) Atomgeszi válasza Gubek-Einste (#88088) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm.

Itt elég a Cat5e kábel is?

(#88092) g.Viktor válasza osonte (#88087) üzenetére


g.Viktor
csendes tag

Nálam is pont ugyanilyen eszköz van szintén Telekomtól. Az HGW-től ~50cm-re is max 25Mbps-t tud AX-es eszközzel mérve úgy hogy nem volt más eszköz ami használta volna a netet. Az mondjuk nem jó hír, hogy még az AX20-at sem lehet berakni az IPTV-k mellé.

@dkess: #88084 értem amit mondasz, nyilván a legjobb megoldás az lenne ha mindent amit csak lehet UTP-re kötnék. A 2 routeres felállást sem vetem el, viszont jelenleg a 3-as szobába ahova tenni tudnám az nagyjából 4-5 méterre lenne légvonalban a "fő" routertől, ennek pedig nagy hasznát nem látom. A nyáron egyéb okból átrendezésre kerül az összes szoba, szóval most inkább maradnék 1 db eszköznél, nem kizárva annak a lehetőségét, hogy a későbbiekben további router kerüljön a hálózatba, amennyiben az 1 eszközös megoldás nem lesz jó.

Ma méregettem a szobákban net sebességet és rá kellett döbbennem, (nem is értem hogy ez eddig miért nem tűnt fel :((( ), hogy a dolgozóasztalom a lehető legrosszabb helyen van WIFI szempontból, mert nem elég, hogy van egy 50-es vályogfal, még a fal és az asztal között ott a szekrény is ami kitölti a teljes teret... Lehet hiába rakok egy gyorsabb elméleti sebességre képes eszközt, akkor sem fogom tudni WIFI-n a teljes sávszélt használni, de ha csak 10Mb-et nyerek pluszba már azzal is abszolút elégedett lennék.

Ezért most már számomra, csak az a kérdés, hogy AX20 vagy AX50 legyen (vagy bármi más ami tudásba hasonló vagy jobb és árban nagyjából azonos), megéri-e az AX50 azt a kb 10e ft-os felárat.

(#88093) dkess válasza g.Viktor (#88092) üzenetére


dkess
őstag

Igen, lehet hogy 2 router esetén csak az a 4-5 méter (közte 50 cm vályogfal meg szekrény stb.) a különbség, de egyfelől ennyivel közelebb lenne a konyhához és az udvaron levő kliensek is mindig ahhoz tudnának csatlakozni amelyik jobb kapcsolati paraméterekkel rendelkezik (+ ne felejtsük - a másik szobában van az udvarra néző ablak is ...) Másfelől két szobában is lenne maximum térerő, két eszköz között oszlana meg a WiFi terhelés. Amennyiben meg minél több fix helyes kliens (TV -k, PC -k) kábelen lógnának, akkor azok sem terhelnének WiFi -re ...

Ahogy gondolod ...

(#88094) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Van egy meglévő hálózatom routerekkel(AC az összes) és egy jelismétlővel. Van egy szoba ahol már mobilon nagyon gyenge a wifi jel. A szobában van egy gigabites hálózat ami a tv-re van kötve. Érdemes ide egy újabb routert venni vagy mobilhoz vegyek egy sima pár ezer forintos jelismétlőt? Ha router akkor melyik az amelyik gigabites portokkal rendelkezik és árban maximum 10 ezer forint környéke?

Köszönöm

(#88095) Tsebacsi válasza dkess (#88084) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Aludtam a dologra egyet, gondolom megoldható lenne az is, hogy a Digi-s router-t Bridge-be tetetem, és teszek alulra-felülre egy-egy AX50-es Archer-t, így lehetne egy wifi az egész lakásban (5GHz mindennek és 2,4GHz a tv-knek), nem pedig 2-3?! Az IP címeket pedig belövöm úgy mint a mostanit (közben rájöttem miért nem vett fel a 2 kamera, csak rebootolni kellett őket).
Ennek így lehet értelme?
A Digi, mikor Bridge-be rakást kérek, elküldi a felhasználónevet és jelszót vagy annak már meg kell lennie valahol?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88096) Alex91 válasza Tsebacsi (#88095) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mesh nem kell... De szerintem kell! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88097) Bubaaa válasza Tsebacsi (#88095) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Rajta kell lennie a szerződésen a felhasználónév,jelszó párosnak. De ha kéred az ügyfélszolgálaton,ők is megadják.

(#88098) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#88091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88099) Gubek-Einste válasza tototos (#88094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes router-t beszerezni, TP-Link Archer C6 jelenleg a legolcsóbb ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88100) Debilon válasza cigam (#88083) üzenetére


Debilon
addikt

Elvittem ma odébb a routert olyan jó 3 méterre volt a géptől, kábel is cserélve, csatlakozik a telefon, WiFi maximum jelerősség, de mellette a felkiáltójel, hogy nincs internet elérés

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.