Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88601) Gubek-Einste válasza Anonymus23 (#88598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézőpont kérdése, hogy melyik a jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88602) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok,

sógoromnak családi ház felső emeletén van egy mesh képes ax92u router és az elképzelés, hogy kábellel lenne összekötve a földszinten a most edigitalnal akciós szintén mesh képes Asus ZenWifi AC Mini - CD6 2-PK-al, hogy utóbbi a kert felé segítse a lefedést. Ez így ebben a formában működhet? A két szabvány közötti különbség gondolom csak annyit jelent, hogy az AC esetében hoz egy sebességkorlátot majd lent.
Köszi előre is a segítséget! :R

(#88603) mzsol válasza Soma01 (#88597) üzenetére


mzsol
tag

Köszönöm az infókat. A TP-link eszközei között van olyan aminek a mesh funkciója nem wifi-n működik?

(#88604) Soma01 válasza mzsol (#88603) üzenetére


Soma01
veterán

A Deco és az Omada. De a OneMesh az nem.

(#88605) Soma01 válasza kene84 (#88602) üzenetére


Soma01
veterán

Az jó lesz úgy. A sebesség persze kicsivel kisebb lesz, de gondolom, mobil eszközök lesznek ott lent és általános használatra teljesen jó lesz a sebesség.

(#88606) dkess válasza Rise17 (#88599) üzenetére


dkess
őstag

A dual-gigabit -es kártya helyett szerencsésebb lett volna, ha egy 2.5 Gbps -es porttal rendelkező hálókártyát vettél volna (az ONT -odon az egyik port ilyen ...) ...

(#88607) polonic


polonic
félisten

Van nekem most egy Asus RT-AC58-U routerem.
Szeretnék egy AX-es routerre váltani. Milyet javasoltok. Ugyanolyan szinten legyen tudásban, stabilitásban, mint ez az AC-s router. Árat egyelőre nem írok. Arra lennék kiváncsi, hogy az AX-es router mibe kerül, ami "ugyanolyan", mint az előző.

(#88608) dkess válasza polonic (#88607) üzenetére


dkess
őstag

Nagyjából az AC58U kategóriája Asus AX vonalon az AX56U. Ez 39K HUF ...

E fölött én AX82U irányában nézelődnék (58K HUF). Igaz, a kettő között ott van a AX58U, de előbbinél az 5 GHz -en 4x4 HT160 komoly előny ...

(#88609) PodMAN válasza polonic (#88607) üzenetére


PodMAN
senior tag

AX58U esetleg? Nekem bevált. Habár térerőben nem jobb mint a korábbi AC65P (nem is rosszabb) de az aiMesh-t kihasználva nagyon szépen teszi a dolgát.

(#88610) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

A Wifi problémáim megszüntetése miatt szeretnék megoldást találni a lentiek mentén (loptam a sablont vagy eleve ez a kérdések formátuma :))):

Lehetőség szerint 40.000 Ft alatt.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva? Tégla falak, max 3, max távolság 15m a 3 falas esetben.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? Vodafone net 1000
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? 4 okostelefon, 3 laptop, 4 tv / konzol, meg egy csomó okos otthon eszköz
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? Stabil, erős Wifi.

Köszönöm előre is.

(#88611) Gubek-Einste válasza hitman77 (#88610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök:
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U, TP-Link Archer AX50

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88612) polonic válasza dkess (#88608) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek.
Ez a HT160 mit takar?

(#88613) dkess válasza polonic (#88612) üzenetére


dkess
őstag

5 GHz -en a 160 MHz széles sáv támogatása. Ez a maximum elméleti kapcsolódási sebességek tekintetében AX -es eszközöknél:

- 2x2 esetén: 2,4 Gbps,
- 4x4 esetén: 4,8 Gbps.

80 GHz maximum sávszélesség esetén értelemszerűen a fentebbieknek a fele lesz ...

Azt tudni érdemes, hogy nagyon sok zavaró szomszéd WiFi (5 GHz -en) esetén avagy extrém sok saját WiFi eszköz (pl. többtucatnyi vagy százas nagyságrend) avagy, ha lenne radar a környéken (akkor a legkisebb csatornát választva is a 160 MHz fele már DFS tartományba átlógna - ez inkább családi házas környezetben lehet érdekes) akkor már elveszne az előnye. Azaz semmivel nem lenne gyorsabb, mint a 80 MHz például ... Figyelem - az előbb említettek kombinációja is ér, azaz ezek "egymást súlyosbító" tényezők.

Pont e tekintetben lesz majd jelentős előrelépés a WiFi 6E a 6 GHz -es sávon a töküres 7 db 160 MHz -es csatornájával ...

(#88614) hitman77 válasza Gubek-Einste (#88611) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm. Az Ax20 jobb választás mint egy Xiaomi A 1800 fehér. Egy Xiaomi AX3600 hol van ezekhez képest?

(#88615) borondysz


borondysz
csendes újonc

Sziasztok!
Remélem releváns lesz részben a kérdésem, és tudtok rá megoldást javasolni.
Vásároltam Egy TP-Link Deco M4 (2 egység) MESH wifi-t. A NAS-ok az xbox a telefonok, latopok, tablet tökéletesen működik wifin keresztül, viszont a nagy hátránya ennek a kis eszköznek, hogy egységenként csak 2 LAN-port van rajtuk szeretném egy olyan switchel kiegészíteni, ami beleilleszkedik ebbe a Deco-s "ökoszisztémába" és meg tudom növelni a LAN-portok számát. Tudnátok nekem ilyen eszközt javasolni?
A másik nagy problémám, hogy van egy Samsung okos tv-m ami az istenért sem akar wifi-s módon csatlakozni a rendszerhez. Kétszer sikerült beállítanom, hogy csatlakozzon, 2 napig jó volt aztán úgy csinál mintha nem látná a hálózatot, de wps kapcsolatot létrehozna. A hálózati beállításokat hiába állítom vissza olyan mintha a hálózat nem állna alaphelyzetbe. A tv pontos típusa: SAMSUNG UE43TU7022K.
Remélem mindkét problémámra tudtok megoldást javasolni!
A segítséget előre is köszönöm! :)

(#88616) Soma01 válasza borondysz (#88615) üzenetére


Soma01
veterán

Szia!
Szinte barmilyen switch megfelelő lesz neked ehhez. Ami neked tetszik és számodra megfelelő darabszámú portot biztosít. A biztonság kedvéért legyen Tp-link. A régebbi soho D-link-ekkel voltak gondok a Mesh hálózatokban.
A tévével próbáltad már elfelejtetni azt a Wifi hálózatot és újra beállítani?

(#88617) borondysz válasza Soma01 (#88616) üzenetére


borondysz
csendes újonc

Szia Soma01,

igen próbáltam, de mintha nem akarná elfelejteni. Ez tudom, hogy így elég noob megfogalmazás, de nagyjából tényleg ez történik. Lefuttatom a hálózat visszaállítása menüpontot. Elkarikázik egy kicsit kiírja, hogy kész állítsa be újra, de mintha mise történt volna.

(#88618) dkess válasza borondysz (#88617) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Legújabb fw van TV -n és a Deco -kon is? Maga a WiFi csatlakozás nem jön létre vagy "csak" internet nincsen? Mit ír ki a TV a General/Network/Network Status illetve ennek IP Settings almenüjében? Akár kép is jöhet.

Mesh rendszer ide vagy oda nem lehetne legalább a NAS -t, XBOX -ot és adott esetben TV -t vagy akár alkalomszerűen a laptopokat (pl. "virágboltozás" esetén) kábelen csatlakoztatni a helyi hálózathoz?

(#88619) borondysz válasza dkess (#88618) üzenetére


borondysz
csendes újonc

Szia dkess,
TV-n Deco-kon is a legújabb fw van. A TV ezeket a képeket probukálja. Nem tudok mire gondolni, hogy mi lehet már a baj. Amúgy a switchel akarom kábelre átállítani a rendszer egy részét.

(#88620) dkess válasza borondysz (#88619) üzenetére


dkess
őstag

A routeren a DHCP szerver be van kapcsolva? Azaz a kliensek automatikusan kapnak IP -t a routertől? Ez rendben működik is más klienseknél (akár vezetékes - akár vezetékmentes)?

Nincsen MAC szűrés a routeren beállítva? A WiFi kapőcsolódáskor megfelelő SSID/jelszó páros van megadva? Egyébként a képernyőn is írja, hogy esetleg manuális IP megadással is lehet próbálkozni - ugyanakkor, ha a routeren DHCP szerver megy, akkor annak szórási tartományán kívül (de az IP pool -on belül) kellene ilyet megadni. Avagy az automatikusan hagyni a TV -n - elméletileg működnie kellene ...

(#88621) spider23


spider23
aktív tag

Üdv! Jelenleg ilyen routerem van: Tp-Link ArcherC9
Most adódott hogy le tudom cserélni esetleg egy Tp-Link AX20 -ra. Kérdésem az lenne hogy megéri-e a csere? Számottevő javulás várható e, vagy elenyésző a dolog?
Beállítások esetleg átvihetők a régi routerről könnyen, vagy újra be kell állítanom mindent kézzel? :R

[ Szerkesztve ]

(#88622) gahor72 válasza borondysz (#88619) üzenetére


gahor72
aktív tag

Az én samum is néha meg hülyül, elfelejti a távirányítót ami bl. Ilyenkor csak a kihúzás segít.

(#88623) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy n56ub1 és egy AC57U teljesít szolgálatot. A ház két végében vannak, mindkettőn aktív a wifi, 4db SSID van most.
Kábellel vannak összekötve (TL-SG105E), illetve mindkettőn van kábellel csatlakoztatva eszköz.

Lecserélném majd őket. Melyik az a legolcsóbb AX eszköz, amivel mesh is lehetne?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#88624) Alex91 válasza jambiyya (#88623) üzenetére


Alex91
félisten

Huawei AX3 Dual-Core (WS7100-20) Router, mondjukl...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88625) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Hali még mindig az Asus ax92u az egyik legjobb ár érték arányú Router? Jelenleg Asus húsvéti akció van sok helyen, nekem 2 db kellene, de egyesével olcsóbb. A 65-70K jó ár darabjáért? Ha ez még mindig ajánlott akkor megrendeltem hirtelen felindulásból.

(#88626) Alex91 válasza Szaszabond (#88625) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tudsz kabelezni, akkor az AX82U... Egyebkent par napja 112k-ert is volt AX92U pack.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88627) jambiyya válasza Alex91 (#88624) üzenetére


jambiyya
őstag

Kieg: az AC57U AP módban van, az N56 oszt ip címet, a digis modem bridge módban van.
Kieg2: asus, vagy xiaomi modell kéne.
Sry, köszi.

(#88628) Szaszabond válasza Alex91 (#88626) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Kábelezés tudok, de 2db a 82U bol veszett drága lesz, ja nem is az a 86U amire gondoltam, a 82U mivel tudna to bet a 92u nal?

Hol volt 112?

[ Szerkesztve ]

(#88629) Gubek-Einste válasza jambiyya (#88627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus oldalon az AX55 a legolcsóbb AX-es eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88630) Alex91 válasza Szaszabond (#88628) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs 3 sav, viszont 2,4 GHz-en is van AX, es most valamivel olcsobb, mint a 92U. Talan kicsit rondabb :).

Az emag akciozta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88631) Soma01 válasza jambiyya (#88623) üzenetére


Soma01
veterán

... meg a Xiaomi AX1800. De az AX3 az AX3000-es, tehát jobb. De a Xiaomi olcsóbb. Mesh-t meg tud mindkettő.

(#88632) jambiyya válasza Gubek-Einste (#88629) üzenetére


jambiyya
őstag

Na, amiket találtam:
-az Asus AX55 és a Xiaomi AX3600 kb. egy árban van (X olcsóbb picit)
-X spec. alapján egy nagyobb tudású, erősebb készülék
-A-nál írják a mesh-t, X-nél nem
-X-en wrt van, elvileg később lehet hozzá jobb SW
-A-nál broadcom procit írnak, arra úgy rémlik nincs egyedi FW
-X fórumát nézem közben, alapvetően elégedettek, de még kell 1-2 FW frissítés :)

Én ezek alapján inkább Xiaomit választanék.

(#88633) Szaszabond válasza Alex91 (#88630) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, köszi a választ. Most teljesen elbizonytalanitottal :DD . Eddig úgy gondoltam 2db 92u jó lesz,de most már elgondolkodtató a 2db 82u-n is, de az tényleg ronda. Mindenképpen kábelen lesz osszekotve a két router, de kell e nekem a WiFi a 2,4 GHz sávon arról fogalmam sincs, egyelőre csak egy tab s7 meg majd egy samsung s21 fog tudni WiFi 6 ot.

Sőt mi több most nézegetem, hogy nem lenne e jobb inkább venni 1 darab ax86u-t? Azt mondják jó a lefedettsége (200nm egyszintesen kellene lefedni) és ha nem lesz elég akkor emellett venni egy másik kisebb ax routert ami aimesh képes és azt csak nodekent használni. Na de melyik legyen ez a másik? A 86u most 105K, a második meg jó lenne ha megállapodás 40-50k körül.
A mesh fontos lenne....
Na most vagyok bajban...

[ Szerkesztve ]

(#88634) Intelligencs válasza Szaszabond (#88633) üzenetére

200 nm-t egy routerrel lefedni lehetséges, ha jól van elhelyezve (értsd: a terület közepén). Természetesen attól is függ milyen falak vannak, ha például vályog, akkor biztosan nem fog menni, mert az nagyon elnyeli a rádióhullámot.

Én évek óta próbáltam apámék új házát egyetlen eszközzel lefedni, ami majdnem 200 nm a garázzsal együtt, és őszintén szólva mindig csak felemásan sikerült. Igaz, nem is tudtam középen elhelyezni a routert, mivel a ház első felében jön be a net, így a routert is oda kellett tenni. Így a ház második felében (pont a hálószobáknál) mindig is gyenge volt a jel.

Végül pár hónapja 2 db AX56U-val meshben sikerült megnyugtató módon megoldani a problémát. Szóval neked is azt mondom, hogy ha biztosra akarsz menni, és te sem tudod pontosan középre helyezni az egyetlen eszközt, akkor két darab mesh képes eszközzel jobban jársz. Vegyél két darab AX58U-t, 100-ból megúszod a kalandot, és csodát látsz. ;)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#88635) Soma01 válasza jambiyya (#88632) üzenetére


Soma01
veterán

Tud az a Xiaomi Mesh-t is. A kisebb modellek is.

(#88636) jambiyya válasza Soma01 (#88635) üzenetére


jambiyya
őstag

Igen, átolvastam a topikját közben, tud mesh-t, igaz vannak vele gubancok, de új készülék, még javíthatnak frissítéssel.

(#88637) dkess válasza Szaszabond (#88633) üzenetére


dkess
őstag

Igen, szerintem jó irányban kezdtél el gondolkodni, amikor 200 nm -re 2 routerben gondolkoztál AiMesh kábeles backhaul -al.

Az AX92U kettes pack ahogy írták pár napja 112K HUF volt (azaz 2 db AX92U). Ennyiért ez érte volna meg ... :((( Az általad emlegetett AX86U -ból egy db van ezen árért nagyságrendileg ...

Ugye az AX92U -nak most a darabja olyan 65-70K HUF - ahogy írod is. Ehhez képest az AX82U most 58K HUF. Ahogy írták is amennyiben kábeles backhaul lesz, akkor ez jobban is megérheti (az AX92U általában drágább szokott lenni még picivel).

Az AX86U -ban akkor lenne érdemes gondolkodni, ha az erős SOC -ot illetve méginkább az eggyel több LAN csatlakozót (véletlenül pont annyi kellene) illetve az egy db 2.5 Gbps WAN/LAN csatira. Utóbbi pl. 2/1 Gbps -es internet esetén amennyiben elég, ha ez a többi gigabit -es LAN csatira illetve WiFi -re oszlik el vagy gigabit -es internet esetén, ha pl. van 2.5 Gbps -t támogató NAS -od ... Ebből 2 db - na az már drága lenne ... :)

(#88638) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ebben a topikban segítséget, véleményt is lehet kérni egyes routerekhez vagy csak vásárlási tanácsokat. Olyan valakit keresnék, aki vágja valamennyire a Netgear-eket. Van olyan, ahol ilyen lehetséges, de nem halott a topik?

Köszi

(#88639) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#88357) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelentem, siker! :DDD
Kicseréltem az Asus routert a Huawei B628-265-re.
Sikerült beállítani a digis netet rajta. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#88640) Szaszabond válasza dkess (#88637) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát igen nem egyszerű ez. KB 3 hónapja 92u volt a favorit itt a fórumon, most meg a 82u :).
Igazából június végére kellene a router, de ha most jobb áron van mert akciós akkor meglenne most. Sajnos a 112k ajánlatot lemaradtam, de a 65k sem olyan rossz elvileg az 90k hoz képest.
Szóval első kérdés szerintetek várjak még mert lesznek ezek meg olcsóbbak is?
Második: várják még mert meg fog jelenni nyárig valami új, jobb, szebb...nem ismerem az előző évek trendjeit...
Harmadik: Ha veszek most, akkor melyiket (pénz nem számít, de azert olyan 170k-ig jó lenne beleferni) kábeles backhaul lesz.
A, 2x AX92U (130k)
B, 2x AX82U (116k)
C, 1x AX86U és 1x AX58U (160k)
D, valami más felállás?

[ Szerkesztve ]

(#88641) blakey válasza Szaszabond (#88640) üzenetére


blakey
titán

Az AX92U nem teljes értékű AX-s router. Azért volt favorit, mert jó áron kínáltak egy erős routert, de amint megjelent az AX82U és jó áron volt úgy már egyértelmű, hogy melyik lehet a jobb választás. Mindkettő jó, volt AX92U-m, most AX82U-m van. Lefedettségben mindkettő kiváló, ha jó helyen vannak akkor a 200nm-t is lefedhetik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88642) Szaszabond válasza blakey (#88641) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Akkor a 82u az újabb modell? Nem is tudtam....

Te miért váltottál 92 ről 82 re?

[ Szerkesztve ]

(#88643) Soma01 válasza Viktor0610 (#88639) üzenetére


Soma01
veterán

Király!
Köszi, hogy visszajeleztél!

(#88644) blakey válasza Szaszabond (#88642) üzenetére


blakey
titán

Te miért váltottál 92 ről 82 re? - le volt árazva és akkor úgy gondoltam, hogy kipróbálom, aztán maradt, mert jobb Wifi sebességeket mértem AX82U-val ugyanazokon az eszközökön ua. a beállításokkal. Nálam jobb router az AX82U mint az AX92U. Külsőtől én is egy picit idegenkedtem, de aztán élőben látva már nem annyira vészes, sőt, kifejezetten jól mutat, tetszik az elülső világítás, egyáltalán nem zavaró.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88646) dkess válasza Szaszabond (#88640) üzenetére


dkess
őstag

Igen, bár főleg részinformációnként, de minden szükséges háttér le volt írva korábban az ajánlások logikájának változásával kapcsolatosan. Azonban valóban érdekes lehet röviden összefoglalni, hogy mi is az oka ezen változásnak:

1. Kb. 3 hónappal ezelőtt meg előtte

Egymást érték az AX92U akciók - nagyon durván jó árak voltak az egyes és a kettes kiszerelésre is. Az AX82U meg jócskán (alhangon vagy 10K HUF -al) drágább volt. Hozzáadva az AX92U erősebb SOC -jét illetve Tri-Band mivoltát - ilyenformán gyakorlatilag mindenféle forgatókönyv esetén ajánlottabb volt, mint az AX82U. Amennyiben meg felmerült a WiFi backhaul opcióként, akkor pláne ...

2. Mi változott azóta az elmúlt 3 hónapban?

Az AX92U ára elindult meredeken felfelé (egyes és kettes kiszerelésé is) jócskán. Nagyjából, ha 75K HUF volt az egyes kiszerelés, akkor az már kb. elfogadható volt. Ne felejtsük, hogy pl. az AX86U ára ekkor 90K HUF volt - nézd meg most mennyi ... Akciók ezzel a típusból egyre kevesebb és lecsúszni is könnyű róla, mert elég rövid ideig is tart ...

Az AX82U ára meg meredeken esett és elég sokat. Most ugye 58K HUF (ez alá várhatóan jó darabig nem fog menni). Asus -ból 5 GHz -en 4x4 HT160 -ból a legolcsóbb típus. Nagyon jó lefedettséggel és WiFi sebességgel ...

Kicsit más. Emlegetve van ugye ez, hogy "főleg AiMesh kábeles backhaul" esetén inkább ajánlott az AX82U az AX92U ellenében. A miérteket két pontba bontanám:

- Az "AiMesh" rész logikailag több routert feltételez. Azaz itt hatványozottabban (mivel több hálózati egység kell ehhez) előjön az egységár különbség ...

- "kábeles backhaul" esetén pedig az AX92U "Tri-Band" -ségének a méregfoga került kihúzásra javarészt, ami az előnye leginkább. Persze a Tri-Band jól jöhet ekkor is egyes esetekben - cserében az AX82U Dual-Band AX. Illetve ott van még az AX92U esetén az erősebb SOC meg, hogy falra szerelhető (AX82U -t max konzollal) meg persze a kinézet pro-kontra, de ezek már javarészt a "kinek-mi" kategória ...

A második: a WiFi 6E "forradalom" úgy néz ki idén nagyjából elmarad. Szó se róla van/lesz egy-egy típus, de ez egyelőre nem túlzottan markáns kínálat illetve kliensekkel sincs elárasztva a piac ... Erre mondjuk esetleg érdemes lett volna várni.

Harmadik: a fentebbiek alapján is az 'A' opció mellett szavaznék ... Amennyiben a 170K HUF -ot komolyan gondoltad ÉS a 'C' opció valamiért komolyan vehető alternatíva lenne Nálad, akkor az AX86U mellé nem az AX58U -t nézném, hanem az AX82U -t ...

(#88647) Szaszabond válasza dkess (#88646) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, köszi a részletes választ.

[ Szerkesztve ]

(#88648) Gubek-Einste válasza #46372352 (#88645) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez tényleg így van, ha igen akkor mire cseréljem?

Ami a fentieket tudja, 10-20e ig gondoltam elsőre.
Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4/C6

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88650) Gubek-Einste válasza #46372352 (#88649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Körülményektől és kliens eszköztől függően igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.