Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88401) Gubek-Einste válasza coolabácsi (#88394) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg van e jobb max. ilyen áron ?
Ami még ajánlott lenne az az Asus AC57Uv3, TP-Link Archer C5v4/C6/AX10.
Most akciós az AX20 ami még jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88402) Gubek-Einste válasza Gudy (#88395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57Uv3, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88403) Predator2 válasza Gubek-Einste (#88402) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat. (dkess)

Nekem Asus Ac57u V3 routert ajánlottak, viszont piszkálja a fantáziámat a kíváncsiság!
A 30k-s kategória mivel tud többet? Átlag felhasználó észrevesz ebből valamit? Mivel nem vészes az árkülönbözet, a nekem ajánlotthoz képest. Ez az ár még beleférhet, de akkor ezek közül szeretném a legjobbat, tartósat. Gondolva a jövőre. Viszont ha csak placebo akkor hanyagolom.

Árukereső szerint.

20k alatt:

Asus AC57Uv3,

15 490 Ft-tól 19 ajánlat

TP-Link Archer C5v4

12 900 Ft-tól 20 ajánlat

TP-Link Archer C6

11 950 Ft-tól 87 ajánlat

20-30k:

Asus AC65P,

24 900 Ft-tól 43 ajánlat

TP-Link Archer AX10

19 970 Ft-tól 60 ajánlat

TP-Link Archer AX20

21 990 Ft-tól 36 ajánlat

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#88404) dkess válasza Predator2 (#88403) üzenetére


dkess
őstag

Elöljáróban az a 30K HUF -os kategória nemigazán az. Egyfelől a AX20 jellemzően 20K HUF alatt van (18K HUF környéke) - másfelől a 30K HUF alatti AX50 ki is maradt ...

A lényegre térve. Ugye Nálad gond van a lefedettséggel és két szintes ház van. Adná magát, hogy olyan Mesh rendszert telepíts, mely támogat kábeles backhaul -t. Ezzel elérhetsz egy nagyobb lefedettséget és felhasználóbarát barangolási élményt. Amit fontos még figyelembevenni, hogy egyik említett eszköz sem "csodafegyver". Ezek egyszerű ajánlatok a "legalsó polcról" ... Ugyanakkor egy kábeles backhaul -al megtámogatott mesh rendszer nyújtja azt az előnyt is, hogy a WiFi -s terhelés két eszköz között oszlik meg (ez ugye WiFi backhaul -nál vagy egyszerű repeater -es megoldásnál nincs ...).

Leegyszerűsítve - ennek a feltételnek (beleértve az AX50 -et is) egyetlen megoldás felel meg: a 2 db AC57U v3, AiMesh ethernet backhaul -al konfigurálva. Pont ...

Az AC65P semmilyen mesh -t nem támogat és gyári szoftverrel az alap lefedettsége sem "parádés". Az összes emlegetett TP-Link -re meg igaz, hogy maximum OneMesh -t támogat amire igaz, hogy az egyéb limitációi mellett csak WiFi -s backhaul -t támogat (C5v4 és AX50 még azt sem). Azaz ezek akkor lehetnének jó választások, ha egy router használata kielégítő eredményt adna ...

A "jövőre gondolás" témaköre - akkor az az AX lenne. Ugyanakkor ilyen keretből azt élből kihúzhatjuk ...

(#88405) woodworm válasza ironbed (#88400) üzenetére


woodworm
veterán

Gubek-Einste hozzászólása a megjelenése körül születhetett és benne van, hogy az R3G-hez képest butították és akkor árban ugyanannyi volt. Ez a butítás annyit jelent, hogy nincs usb csatlakozó, kissebb lett a flash tárterület és felezték a ramot. A xiaomi ma már a legolcsóbb hardver, ami itthon is beszerezhető. Hogy viszonyítani tudd a hardvert, akkor a régebben sokat emlegetett asus ac57uv1/ac1200gu képességű a lan portokat és az usb-t nem számítva.
Ha az Archer C5v4-eshez hasonlítjuk, akkor sokkal erősebb SOC, dupla flash és ram van benne, viszont nincs usb és csak két LAN port van.
Az Archer C6-osban kb. a C5-öshöz hasonló SOC, flash, dupla ram, usb nincs.

Ha követelmény a 4 LAN port és az usb, akkor c5v4. Ha az usb-re nincs szükség, akkor szerintem még egy switch árával pluszban számolva is jobb vétel a xiaomi. Ha meg a szolgáltatások hiányáról van szó, a xiaomihoz elérhető openwrt, asuswrt, padavan. A c5v4-eshez openwrt, padavan. A c6-oshoz openwrt.

Ui.: Nem hallani, hogy a c6-osból begyűrűzött volna a v3, az viszont a xiaomival egyenértékű hardverben, viszont egyelőre nincs hozzá alternatív fw.

Ui.2.: dkess hozzászólására nem reagálok, mert indokolatlanul erősen negatív hozzáállása van a xiaomikkal szemben és a véleményében ez tükröződik, nem az adott hardver valós tudása.

[ Szerkesztve ]

(#88406) coolabácsi válasza Gubek-Einste (#88401) üzenetére


coolabácsi
tag

Köszönöm a segítséget :R Soma01, Gubek-Einste

(#88407) czegee


czegee
csendes tag

Sziasztok! Segítségért fordulok hozzátok, a meglévő sagemcom5655 wifije főleg 2.4ghzen vállalhatatlan legtöbbször 8-10 mbitet produkál ( gigabites optika mellett ami kábelen hozza amit kell, tisztában vagyok a 2.4ghz képességeivel) , ezért valami jó alternatívát keresek ami egy 130 m2-es családiház minden szegletére elegendő lehet, ha jól sejtem mesh-es megoldásban kell gondolkoznom. Ami fontos hogy van 3 iptv a ház különböző helységeiben, minden helységben ethernet csatlakozás van kialakítva. Szeretnék jó tippet hogy milyen típus lenne jó megoldás a számomra. Az ár ésszerű keret között nem számít, a lényeg hogy jól működjön minden. Előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#88408) Gubek-Einste válasza czegee (#88407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58U mint elsődleges eszköz, mellé 1-2 AC57Uv3 másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88409) dkess válasza Gubek-Einste (#88408) üzenetére


dkess
őstag

Avagy esetleg 2*AX56U és akkor AX -es alapokon lehetnénk mindenhol ...

(#88410) czegee


czegee
csendes tag

köszi a tippet

(#88411) czegee válasza dkess (#88409) üzenetére


czegee
csendes tag

a 2*ax56U-t az ax58U mellé gondoltad?

(#88412) dkess válasza czegee (#88411) üzenetére


dkess
őstag

Nem, önmagában. Valószínűleg elég lenne Nálad, ha jó helyekre lehetne pakolni a routereket. Itt van némi pozitív tapasztalat a 2*AX56U -ról: [link] .

Ugye mind a AX58U, AX56U és az emlegetett AC57U v3 -ak is pl. 5 GHz -en 2x2 -esek. Az utolsó értelemszerűen csak AC -s és a két AX -es router erősebb HW -el is rendelkezik.

Az OK, hogy az AX58U erősebb valamivel az AX56U -nál - ugyanakkor az előbbinek gyakorlati előnye akkor ütközne ki igazán, ha kevés WiFi kliens lenne és az mondjuk konkrétan 160 MHz -es sávszélt is tudó laptop lenne. Akkor pl. egy helyiségben használva a router -el némileg még gyorsabb lehetne ...

Ugyanakkor két ugyanolyan eszközzel pl. a fw -t is ugyanakkor lehetne frissíteni és ilyenformán még koherensebb hálózatunk lenne ...

(#88413) czegee válasza dkess (#88412) üzenetére


czegee
csendes tag

Értem, IPTV beállítások egyértelműek? Mert volt nálam egyszer egy komolyabb meshes Asus pack, és sehogy nem sikerült értelmesen IPTV-t beállítani, csatorna váltás után megállt a kép fixen.

(#88414) ironbed válasza woodworm (#88405) üzenetére


ironbed
aktív tag

:R

(#88415) #46824192


#46824192
törölt tag

Sziasztok. 2.4/5ghz -re milyen routert javasoltok max 20ezerig? A lényeg a wifi térerő és talán majd a jövőben a telekom iptv forgalmat át kell engedni rajta.

Régebben volt olcsóbb Asus-om ,kellemesen csalódtam ,hogy mennyire stabil cucc és agyonvert wifiben is , hasonló árfekvésű tplink-et.

Ma viszont fogalmam nincs mi a helyzet a piacon. Ha lehet maradnék az asus vonalon, ha már egyszer bizonyított.

Köszi.

(#88416) Gubek-Einste válasza #46824192 (#88415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k környékén csak a TP-Link Archer AX10 van mint ajánlott AX-es eszköz.
Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4/C6 lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88417) czegee válasza dkess (#88412) üzenetére


czegee
csendes tag

Közben eszembe jutott ( felhívták rá a figyelmem) mi volt anno a gondom az asus mesh-es megoldással.
A 2. eszközt kábeles mesh overhaul-al szerettem volna össze hozni úgy hogy a 2. eszközre IPTV is volt csatlakoztatva. Ez sehogy sem akart össze jönni, csatorna váltás után pár másodpercig jó volt majd megállt a kép. Ezzel kapcsolatban van ötlete/tippje valakinek esetleg?

AX92U volt az eszköz, amit aztán vissza is küldtem a jelenség miatt mert még az ASUS sem tudott mit mondani rá.

[ Szerkesztve ]

(#88418) sb válasza dkess (#88036) üzenetére


sb
veterán

Szia!

Köszi a választ, kicsit elmaradtam a reakcióval.
Azon meglepődtem, hogy ez soknak számít. Igazából amiket addig olvastam, sok telefon, noti, tablet, stb... lóg rajta sokaknál. Nálam a 2+1db nem tűnt aktív eszközből soknak. Ráadásul ezek is inkább csak lightos netezésre vannak fent, tehát nem konstans, együttes és nagy terhelést adnak (+mondjuk 1db TV tartozik még ide, de arra is igaz, hogy ha azon van forgalom akkor máson nincs). A többi pár okoscucc meg csak "lóg" fent, semmit nem csinál kvázi.
Persze fizikai oldalról világos, hogy ez is leterhelheti a rendszert.

Kettébontanám (ill. háromfelé) akkor a kérdést inkább:
1. AX mennyiben javítana a mostani helyzeten a meglévő AC-s routerhez képest (átvitelben, késleltetésben ill. esetleg lefedettségben - 90nm, egy szint)?
Ezt csak a 2-3db eszközre vonatkozóan, 1db AC-s telefon, 1db AX telefon és 1db AX (2x2 160MHz) noti.
- Jellemzően azonos helyiségben AX-nél a sávszélesség gondolom javulna.
- Két szobával arrébb a gyenge 5GHz-es jelnél jobb lenne mint most AC-n? Itt nyilván nem a max átvitel a kérdés, 1-200Mbps elég, most jellemzően 50-100-at tud, de vélhetően szakadozás miatt ingadozó...
- ... és gondolom emiatt a késleltetés sem jó. Ezen is javítana talán? (Nem játék, csak netezésnél ha vmit be kéne tölteni akkor ne álljon meg 1-2s-re gondolkodni.)

Az is érdekel ha a meglévő routerhez képest az újabbak esetleg fizikailag jobb lefedést adnak. Nem ismerem ilyen szempontból a modelleket.
Meg olvastam vmit, hogy AX-en ez jobb lehet. (közben utánaolvastam, az OFDMA javíthat ezen, nem csak több kapcsolatnál?)

Ezekben így egy olcsóbb TP-Link AX10-20(-esetleg 50)/Asus AX55-56 routerrel előbbre lennék mint a RT-N56UB1-el?

2. Okoseszközök esetén a jövőben ennél sokkal több lehet rajta. Bár zigbee a terv de nyilván a jelenlegi 2-3 cucc mellé azért biztos lesz mondjuk 10-20 egyéb wifis eszköz. Erre láttam, hogy léteznek IoT-s spec routerek, azok segíthetnek?

AX, 5GHz itt akkor úgysem játszik, ilyen szempontból választanám le az előző, AX-es router kérdésről. Erős cpu gondolom jobb nagy forgalomnál de ide kell egyáltalán ha csak lógnak rajta kb. 0 forgalommal (és nyilván nem 600 nyitott kapcsolattal)?

3. Később, két szintre világos a válasz, oda mindenképp a 2 router+kábel lesz a akkor az irány. Köszi!

szerk: Jól látom, AX10-en kívül mindegyik tud mesh-t?

[ Szerkesztve ]

(#88419) BeeGee2115


BeeGee2115
csendes tag

Sziasztok!

Szituáció: Két szintes ház, lentre érkezik a Digis giganet, optikai szálon és saját router-ükbe. Ebből egy kábelen áthalad egy D-link (DIR-878/MT AC1900 MU-MIMO Wi-Fi Gigabit Router) típusú routerbe. A ház igen vastag födémmel rendelkezik, ezért az emeleten csak a falban kialakított csatlakozókból lehet netet nyerni, még mobilozáshoz is igen kevés megy át a 2,4GHz-ből, az 5GHz meg nem is mérhető :)

1) Milyen access pointot ajánlanátok a fent említett router mellé, hogy legyen minőségi jelerősség az emeleten is?

2) Esetleg egy ilyen konnektoros, alulról dugható verzió tenné a dolgát a felső szinten? (Pro/Kontra)

Előre is köszönöm szépen a segítő szándékú hozzászólásaitokat és tanácsaitokat :R

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#88420) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Bocsi a hirtelen utanaolvasas nelkulu kerdes miatt, de eleg surgos a történet? Otthoni nethez kell választanom a telenornal eszkozt. Nezegettem oket, ures markanevek. Illetve mi a kulonbseg a router es a modem kozott? Elore is koszi a segitseget :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#88421) ledgeri válasza DrDobos (#88420) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Modem: Az internet nyelvét fordítja a helyi hálózatéra. Nálunk (Hu-ban) általában annak a végpontjáig a szolgáltatóé minden ami fizikailag létezik (pl usában lehet ilyet venni, sajátot és a szolgáltató egy felhasználó/ jelszó párossal engedi fel a netre az eszközt)

Router: A hálózati adatforgalmat kezeli, adja ki az IP címeket, ha valami keres valamit a hálón (TV a NAS-t filmért, vagy ilyesmi) akkor ez válaszol vissza, hogy milyen címen keresse.

(A switch az igazából okosabb port elosztó, az AP az meg wifi acces point hozzáférési pont).

Amit mi kapunk doboz a szolgáltatótol a netkábel végére, az tartalmaz mindent:
Modem: mert a másik vége a net
Router: Mert a kéréseket kezeli
Switch: 1 bemenetre 4 portot ad
AP: ha wifis (az is egy switch ág, ha így vesszük)

Ok újranéztem az üzid, és telenor: akkor ami kábelt írtam, az az XG mobilnet :)

Infóm 95%-ig biztos, ha valamit félreírtam volna akkor bocsi :), majd javítanak...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88422) Ear001 válasza #46824192 (#88415) üzenetére


Ear001
addikt

Honor Wifi 6? [link]

(#88423) DrDobos válasza ledgeri (#88421) üzenetére


DrDobos
őstag

Azt hiszem többségében értem. Nalam az a helyzet, hogy a telenor biztositja nekem ezt a netet. Sajnos sok kerdesem van, nem en intezem eddig, lehet hogy mindenre nem tudtok válaszolni, csak a telenor, ilyen esetben elore is bocsi :R
Szóval vezetek nelkuli netrol lenne szo. Gondolom en kapnek egy sim kartyat, az bele az eszkozbe es kesz, van netem. (?!!?!) Ez kb. 8 eve egy kis usb stickkel mukodott, meg is van az a stick, nem tudom az is eleg lenne-e amúgy, de ahogy kivettem a sorok kozul, kell egy eszkozt valasztanom..
[Itt a telenor modem+router arlista letolto linkje] innen kene valasztanom :D
Sajnos ötletem sincs nekem melyik kellene, tudsz nekem segíteni? :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#88424) Magnat válasza ledgeri (#88421) üzenetére


Magnat
veterán

Azért nem egészen, hiszen az "internet nyelve" alapvetően az ami az otthoni hálózatoké is: tcp/ip. Én inkább azt mondanám, h a szolgáltató és a felhasználó közötti szakasz típusától függően jellemzően szükség van a jel át (és vissza)alakítására, ehhez kell egy (illetve 2) modem. Azért kettő, mert a szolgáltató oldalán is van egy ellenpárja, persze fizikailag nem felhasználónként egy-egy, de logikailag igen. (Kivétel egyébként pl az fttb hálózat, ahol a szolgáltató már egy hagyományos utp kábelt visz be a lakásba, itt pl nem is modemet tesznek le hanem routert)
A router pedig egészen pontosan egy útválasztó, hozzáteszem, h az amit a köznép routernek ismer, valójában legtöbb esetben klasszikus routolásra önmagában nem is alkalmas, illetve szinte minden esetben egy otthoni router valójában egy olyan hibrid állatfaj, ami routolni csak NAT-tal (sőt egész pontosan PAT-tal együtt tud), de ettől még mondjuk h egy router, switch, tűzfal, dhcp szerver és access point egyben, ahogy te is mondtad.

Egyébként a modem már kezd is kikopni az általános szóhasználatból, emlékeim szerint pl a nálam lévő digis eszközt is home gateway névvel illetik.

Szóval egy mondatban összefoglalva: modem: párban alkalmas a jelet át és visszaalakítani annak érdekében, h a rendelkezésre álló fizikai vivőn a jelet továbbítani lehessen, a router pedig egy klasszikus értelemben útválasztó, otthoni környezetben az útválasztó funkción túl még több más funkcióval is bővített eszköz.

Szerintem :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#88425) Magnat válasza DrDobos (#88423) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha csak 1 eszközön akarod használni a netet és abban az eszközben van sim foglalat (pl tablet), akkor semmi más nem kell hozzá. Ha olyan (továbbra is egy eszközben) használnád amiben nincs sim foglalat de van usb (pl notebook vagy asztali gép), akkor elég egy usb-s stick (jobb lenne egy új mint a régi, mert ha 8 éves, akkor valszeg max 3g-t tud, plusz az is lehet, h szolgáltatófüggő az eszköz), amibe beteszed a sim kártyát, a sticket meg a gépbe és mehet a net. Ha több eszközre is kellene az internet, akkor kell egy router, az h asztali vagy hordozható, pedig neked kell eldönteni, a hordozhatókban van akku, de általában a wifijük gyengébb, illetve vezetékes portjuk sem szokott lenni legtöbbször, szóval ha pl vannak otthon nem wifis eszközeid, akkor inkább olyat vegyél amin van vezetékes port is :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#88426) dkess válasza czegee (#88417) üzenetére


dkess
őstag

Ez egy picit zavaros. Asus mesh -t írsz - ugyanakkor egyetlen router -ről. Az nem lehet, hogy az ONT után az az Asus router nem sima AP módban volt? Elméletileg nem kellene gond lennie IPTV -vel ...

Szerintem első körben vázolj fel egy pontos topológiát, hogy mi mivel lenne összekötve és akkor majd "tippelgetünk".

@sb, #88418

Szia,

Természetesen nincs gond.

A "2+1db nem tűnt aktív eszköz" valóban nem tűnik (tűnt) soknak - ugyanakkor pont ezen hozzászólásodban is említesz okoseszközöket illetve a későbbiek folyamán "10-20 egyéb wifis eszköz" (IoT). Namost ez a sok kis eszköz sok "kis megszakítási kérelmet" jelent WiFi -n. A zigbee jó ötletnek tűnik - az nagyon erre a felhasználásra van optimalizálva - érdemes minél több IoT eszközt ezen belül alkalmazni.

Jobb-e az AX? Különösen akkor, ha a jelenlegi 3 aktív eszközből kettő az (laptop és az egyik mobiltelefon). Igen és ezen topik keretein belül is volt ez részleteiben tárgyalva.

Az AX10 és AX55 5 GHz -es lefedettségére panaszkodtak már itt a topikban néhányan, de AX -es kliensekkel szerintem hozza azért az "alsópolcos" AC -s routerek szintjét simán. Az e felettiek meg már túl is szárnyalják. Azaz igen, két szobával odébb is jobb és gyorsabb kapcsolat elérhető AX -es routerrel és jellemzően AX -es kliensekkel is (AC -s kliensekkel is jobb szokott lenni valamivel).

A TP-Link -ek (SOHO és nem Deco) csak OneMesh -t támogatnak legfeljebb és ennek azért vannak limitációi (pl. nincs kábeles backhaul stb.).

A késleltetés kifejezetten az AX specialitása ahol nagyot tud domborítani. Valamint áttételesen azzal, hogy őjabb és erősebb SOC -ok szoktak bennük lenni az is szokott segíteni persze ...

Ugye írod most, hogy AC -s routered van. Esetleg az adatlapodon érdemes lehetne alakítani, mert ott a Tp-Link WDR3600 van (ami N -es router). OK, előző hsz -edben írod, hogy RT-N56UB1 (ugye N -es router ez is eredetileg) "AC-sre okosítva". Egy idő után nehéz(ebb) lesz nyomon követni, hogy éppen mi van ... :)

(#88427) czegee válasza dkess (#88426) üzenetére


czegee
csendes tag

2db AX92U volt nálam anno kipróbálás szinten.

A topológia a következő szerint nézne ki:

A HWG-n a wifi le volt tiltva, a fő egységre csatlakoztatva volt 2 STB plusz 1 PC, valamint a 2. AX92U nodeként, erre csatlakozott +1 STB. Ezek mind ethernet csatlakozással voltak összekötve.
Ugye a 2. eszközt node-ként beállítás szinten sem látni hiszen "klónozza" a fő egység összes beállítását ha jól tudom. Ezzel a módszerrel a legtöbb amit ki tudtam hozni hogy ment az IPTV egészen addig amíg nem váltottam csatornát, csatornaváltás után megállt a kép, STB restartig. Most ugyanezt szeretném elérni, csak úgy hogy menjen az iptv :)
Bocs ha eddig nem voltam érthető.

[ Szerkesztve ]

(#88428) DrDobos válasza Magnat (#88425) üzenetére


DrDobos
őstag

Szia!

Laptoppal lenne használva, és nem tervezem cipelni, itthon lenne mindig az eszköz. Ilyen USB stickem van. Ez sincs jelenleg nálam, de nem emlekszem rá..ebbe lehet sim kártyát tenni? :F Nem tudom hogy ez mukodokepes konstrukció-e, azt talaltam amúgy hogy tud LTE-t is. Illetve valoszinuleg telenorfuggő, rajta us van a logójuk, ami gondolom nem baj most is onnan lenne a net :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#88429) ledgeri válasza Magnat (#88424) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kb 3-4 perccel a poszt után láttam, hogy "utanaolvasas nelkuli" "surgos a történet". Volt benne jó pár egyszerűsítés, és gondoltam "rohanni kell...
Ha tudom, hogy van 40 percem regényt írni, azért picit több infó jobban átgondolva, pontosabban került volna leírásra :R ;) !

#88423 DrDobos Használtál már mobilnetet ott ahol lesz használatban? Milyen gyors volt a helyszínen? (Már kizárhatóak lennének az olcsóbbak ha nagy a net igény ÉS Csomag, vagy fordítva...) Mennyi vezetékes csatlakozuzású hálózati elem lenne használatban?

Csak mert most így újból átgondolva játszhat onnantól, hogy van egy mobilkütyü (Listán router), és vezeték nélkül mennek rá a dolgok (nincs kábel), azon át, hogy szerzel egy wifi routert, ami csak a (drágább) kütyüre (Listán router) csatlakozik csak wifi-n, de arra minden ahogy egy "normális megoldásnál", hogy a belső átviteled ki legyen maxolva (ha kell), az is lehet, hogy szerzel egy friss sticket (listán modem), és egy olyan routert, ami támogatja, hogy a stick bele legyen dugva, és így legyen egy otthoni hálozatod és neted!

A sürgős mennyire sürgős?

Szerk, mert nézelődve írtam, és közben írtál : #88428 DrDobos
Lenne más eszköz ami csatlakozik valaha?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88430) DrDobos válasza ledgeri (#88429) üzenetére


DrDobos
őstag

Ahol lenne hasznalva szerencsére a mobilnet nagyon rendben van, sőt, a telenoros mobilnet is rendben van, stabil, minden oké. Surgosnek annnnnyira nem surgos, de minel hamarabb annak jobb. Nem lenne gond, ha csak egy eszköz(pl. laptoo) tudna csatlakozni a netre (barmilyen kütyün keresztül), de az se gond persze ha több is, mondjuk egy telefon is ;].

Nagyon értékelem hogy ennyit segítetek :R
Ugyanakkor nagyon sajnálom és ne haragudj, de ezt az üzenetedet nem igazán értem: :O
"Csak mert most így újból átgondolva játszhat onnantól, hogy van egy mobilkütyü (Listán router), és vezeték nélkül mennek rá a dolgok (nincs kábel), azon át, hogy szerzel egy wifi routert, ami csak a (drágább) kütyüre (Listán router) csatlakozik csak wifi-n, de arra minden ahogy egy "normális megoldásnál", hogy a belső átviteled ki legyen maxolva (ha kell), az is lehet, hogy szerzel egy friss sticket (listán modem), és egy olyan routert, ami támogatja, hogy a stick bele legyen dugva, és így legyen egy otthoni hálozatod és neted!"

Samsung Galaxy A55 5G

(#88431) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok!

[link] Telekom Wifi Extra Trio
vs
[link] TP Link Deco M4

Melyikkel járok jobban?

[ Szerkesztve ]

(#88432) ledgeri válasza DrDobos (#88428) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Közben írtam:
Elméletileg a te linkelt sticked, és a válaszható stickek (Listán modemek) ugyanazt tudják sebességre (talán támogatott hálózatra is)
Ha nem mész a 100/50 fölé díjcsomag szerint akkor akár ezek is jók lehetnek.

Ha nincs hálózat igényed , akkor a laptophoz bármelyik megfelel.
Ha kéne minimum hálózat (És nem akarod a laptopod használni megosztóközpontnak), vagy nagyobb net irányú max sebesség támogatás, akkor a listából a modemek.
Ha később lenne igény hálózatra, akkor dedikált később vett routerrel megoldható mind a stick vagy a nem csatis router beszerzése is).
Ha meg már kell a kábeles akkor értelemszerűen az (ha csak nem olcsóbb megoldani az előző pontos megoldásokkal)

#88430 DrDobos
Megértem, túl sok gondolatom volt... :)) :
Ezek lehetnek:
1.):Mobilnet > mobilnetes USB stick (listán modem) > laptop. (nincs hálózat, vagy csak a laptop, mint hotspot)
2.): Mobillnet > Mobilnetes router (listán router) > wifi >laptop (Csak wifi hálózat)
3.): Mobilnet > Mobilnetes router (listán router)> kábel >laptop (Kábeles is lehet a hálózat)
4.): Mobilnet > mobilnetes USB stick (listán modem) > usb port>utólag vett router, ami ezt támogatja>(bármilyen hálózat)
5.): Mobilnet> Mobilnetes router (listán router, a csak wifi-s)>wifi> utólag vett router >(akár kábeles netmegosztás)

Első variáció: nem rugalmas, de ha ennyi elég, megfelel.
Második: nincs kábel, olcsóbb, de már van háló, netmegosztás, stb
Harmadik: Alapból drágább, mindent tud
Negyedik: utánajárós, lehet drágább lesz (csak későbbi bővülés esetére gondolván)
Ötödik: mindent támogató opcó későbbre ( csak későbbi bővülés esetére gondolván)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88433) ledgeri válasza Tamas1982.1 (#88431) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Neked melyik mennyibe kerül?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88434) DrDobos válasza ledgeri (#88432) üzenetére


DrDobos
őstag

Szuper, azt hiszem minden tiszta. Elsőre azt mondanam, hogy akkor ha te is úgy nézed hogy alkalmas a "régi" saját modemem a dologra, akkor rendben leszek azzal, aztán ha kéne mégis a wifis történet, akkor meg elintézem majd azt. Rákérdezek majd a telenornal, muszaj valasztanom-e kotelezoen eszközt, ha nem, akkor marad a régi.
Jut eszembe: Ebbe a Huawei E3276-ba lehet akkor tenni sim-kartyat, vagy hogy lesz/mi a lehetséges megoldása a dolognak? :F azt tudom, hogy SD kártya foglalat van rajta, na de minek.. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#88435) Tamas1982.1 válasza ledgeri (#88433) üzenetére


Tamas1982.1
tag

A Telekom 80, a TP 60. Nem feltétlenül az olcsóbbat akarom, hanem a jobbat. TP-böl van egy Deko M5 is, az 80 körül van. Ebben az árkategóriában választanék.

(#88436) ledgeri válasza DrDobos (#88434) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Milyen csomagod van/Lesz? Milyen netet mérsz most?

Igen kell a SIM! Az a te azonosítód a szolgáltató felé.
Az SD kártya meg bármikor jól jöhet. Ha nincs más, de az aktuális SD kártya/olvasó kombóval baj van, akkor ott a hely tesztelni, kizárni dolgokat.

A korábbi is telenoros?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88437) ledgeri válasza Tamas1982.1 (#88435) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A telekomos tud 2.4Ghz-n is AX-et http://www.kaonmedia.com/eng/product/pro02_3.asp?pgrp=113&pidx=86 [link], a tp linkek, meg AC-t [link][link]
Hány eszköz, milyen net, milyen sebességterhelések lennének? Az eszközök milyen Wi-fi-t ismernek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88438) Tamas1982.1 válasza ledgeri (#88437) üzenetére


Tamas1982.1
tag

2 TV, 1 PC, 3 Notebook, 2 nyomtató, 6 mobiltelefon, 4 IP kamera, így összesen 18 állandó, meg vendéghálózat. A PC kábellel lesz kötve a többi wifi. 1000-es Telekom net lesz, a sebességterhelésre nem tudok választ mert most itthonról dolgozunk, megy a nagy fájlok feltöltése-letöltése, közben megy a Netflix, mobilok. A nyomtatók és az IP kamerák csak 2.4 Ghzet ismernek, a többi 5 Ghz AC-t biztosan tud.

(#88439) DrDobos válasza ledgeri (#88436) üzenetére


DrDobos
őstag

Érdekes a történet, a csomag nevét nem tudom, flottában vagyok, nem tudom hogy így kategorizálható-e a csomag. Miben lehet ez fontos?

Mérni nem mértem soha pontosan, csak szimplán nem volt problémám vele. Sajnos le sem tudom mérni neked, mostmár nem is a Telenornál vagyunk, hosszú történet..

Az előző stick is telenoros, ha erre gondolsz :)

Illetve arról szeretnék még érdeklődni, hogy a routerek között azért nagy az árkülönbség. Gyakorlatban mi a különbség közöttük?

Samsung Galaxy A55 5G

(#88440) ledgeri válasza Tamas1982.1 (#88438) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Újból rákeresve ez jött ki: [link] Csak azért, hogy az előbbieknél a 2. link (első link nevű ez. Bárhogy keresgélem nem látok róla UI-t... és a telekom oldalán 300mbitet ír 2,4-re, ami csak N-et jelentene... szóval azt visszavenném hogy tud 2,4 AX-et, de az 5-ön megy.
Ekkora terhelésre inkább várjuk meg a tapasztaltabbakat, mit mondanak ők... (Én csak tudom mit kérdezzek :)

#88439 DrDobos
Huawei B535: KB asztalra plütty, tápkábel bele, hálózati árammal szórja a wifit, 4 kábelcsatlakotási lehetőség, akár topikrouterként is használható, de megy bele SIM
Huawei B818: Előző, csak -tippre- jobb wifi, kevesebb kábeles opció
Huawei E5785: Akkus mobile hotspot: viszed akárhova, és van hálózatod, nincs kábeles lehetőség
ZTE MF971R: mint az előző

A csomagot azért kérdeztem, mert ha valami csilivili, vagy csak alpbol tud extra sebességet, akkor ne fog vissza az egészet azzal, hogy az új eszköz a keresztmetszet.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88441) DrDobos válasza ledgeri (#88440) üzenetére


DrDobos
őstag

Értem, köszönöm :) Nem hiszem, hogy extra lenne a sebesség, de értem a problémát. Utánakérdezek majd :)

Btw, eszköztől függetlenül, kapok egy SIM kártyát.. azt legrosszabb esetben bevágom a telefonba és megosztom, ha valami gáz lenne, nem?

Samsung Galaxy A55 5G

(#88442) ledgeri válasza DrDobos (#88441) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen, gondolom, ha nincs valami szolgáltatói tiltás... (Nem tudom hogy létezik-e ilyen, de el tudnám képzelni). A sebesség a telódtól is függhet (4G-n belül is vannak kategóriák). Ha csak a megosztás végett, akkor az laptoppal is működhet.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88443) DrDobos válasza ledgeri (#88442) üzenetére


DrDobos
őstag

Arra gondolsz, hogy meg lehet osztani a laptopról is a netet? :Y

Samsung Galaxy A55 5G

(#88444) Magnat válasza ledgeri (#88442) üzenetére


Magnat
veterán

Ha routerbe beteheti, akkor sztem telefonba is..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#88445) Magnat válasza DrDobos (#88443) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, én még Win XP alatt csináltam ilyet, ott parancssorban kellett hozzá kendácsolni, de működött... bár arra már nem emléxem, h vezetéken v wifin osztottam-e meg.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#88446) ledgeri válasza DrDobos (#88443) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ami fizikailag wifi képes, az tud lenni bármi, csak szoftwer kérdése... Ma meg már minden lehet bármi :) Annyi igény volt már a múltban!
#88444 Magnat Simán kinéznék valamilyen ID alapján való tiltást, vagy csak valailyen alapján való engedélyezést...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88447) Magnat válasza ledgeri (#88446) üzenetére


Magnat
veterán

Fordítva még látom benne a logikát, de így nem annyira, persze lehet bármi, meg kell kérdezni, de én furcsállnám.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#88448) DrDobos válasza ledgeri (#88446) üzenetére


DrDobos
őstag

Értem. :) Nagyon szépen köszönöm szépen a segítséget! :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#88449) DrDobos válasza DrDobos (#88448) üzenetére


DrDobos
őstag

Illetve csak felmerült még valami.. :D
Az számíthat akármiben, hogy a régi stickem USB 2.0 vagy 3.0 vagy milyen? Bár erre vonatkozó infót nem is találtam, csak arra akarok rájönni, hogy kellene emiatt vennem mégis egy új(abb) modemet. Illetve, a 4 modem közül, (belinkelem ide az egyszerűség kedvéért) van akármi érdemi különbség? [kép]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#88450) ledgeri válasza DrDobos (#88448) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.