Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88101) dkess válasza Tsebacsi (#88095) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Ahogy Alex91 is írta AX50 esetén nincs mesh. Asus -t nézzél aminél van mesh kábeles backhaul is ...

A Digi -s PPPoE felhasználóneved és jelszavad rajta van a szerződéseden, de telefonon is elmondják azonosítást követően ...

(#88102) Tsebacsi válasza dkess (#88101) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

AKkor már csak az a kérdésem, mi az a mesh (igen sajnos totál hülye vagyok ebben a mélységben már a dologhoz), illetve miért lesz az nekem jó? :B

Ha van erre valami jó oldal, azt is szívesen elolvasom, ne kelljen órákat körmölni egy ilyen fogalmatlan miatt, mint én :D
A Digi szerződést is előtúrom az adatokért :R

Közben azért igyekszem utánaolvasni a meshnek.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88103) dkess válasza Tsebacsi (#88102) üzenetére


dkess
őstag

Temérdek leírás van a WiFi mesh -ről - magyarul is. Most csak egy véletlenszerűen (ez még talán nem volt ebben a topikban): [link] . Biztos van jobb is ... Úgy egyébként itt is volt róla szó rengetegszer.

(#88104) Tsebacsi válasza dkess (#88103) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm, és akkor a korábban linkelt asus-okat ajánlod erre a megoldásra, vagy van más ajánlott 2 eszközös mesh amit beszerezzek? :R
Egyáltalán érdemes-e AX-es eszközökre menni a jelenlegi Digi netet figyelembe véve?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88105) tototos válasza Gubek-Einste (#88099) üzenetére


tototos
őstag

Köszi, megnézem mi a kínálat. Xiaomi routerek mennyire jók amúgy?

(#88106) dkess válasza Tsebacsi (#88104) üzenetére


dkess
őstag

Kétfajta dolgot is ajánlottam: 2*AC57U v3 vagy a CD6 duo pack. A baj, hogy AX -es vonalon 2*AX56U -nál lenne érdemes kezdeni, de ez már 2*40K HUF ... Persze jobb, meg ha belefér, akkor legyen inkább ez ...

Persze ezeknél - legyen bármelyik is - majd kellene állítani AiMesh -t ethernet backhaul -al ...

(#88107) Gubek-Einste válasza tototos (#88105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég vegyes velük a tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88108) Tsebacsi válasza dkess (#88106) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm szépen :R , vagy az AC vagy az AX lesz, gondolom ez utóbbi hosszú távon jobb befektetés.
Még 1-2 kérdés lenne: A Digi ONT-ból mennek most a kábelek a szobák és a lenti TV felé, gondolom ezeket át kell tennem a routerbe? Számít, hogy milyen IP-t állítok be a routereken? A kameráknak most fix IP-jük van, ezeken egyelőre nem tudok változtatni (az egyiket nem tudom menedzselni :( )
Melyik legyen a Fő router, a lenti vagy a fenti? (Sejtésem szerint a lenti, mert az van az ONT helyén)
A fentibe van dugva a kamerarendszer és a PC, plusz a noti dokkja.

Még1x köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88109) dkess válasza Tsebacsi (#88108) üzenetére


dkess
őstag

A koax és a telefon kábel marad az ONT -ban. Egy UTP megy a Digi ONT -ból a router WAN portjába. Innentől kezdve ugyanúgy kell beállítani a routert, mint a régi szép időkben - semmi különbség nincs. A kameráknak meg bármi másnak olyan IP -je lesz amit beállíasz neki ...

Azt a fix IP -t is érdemes lenne tisztázni. Az eszközön magán állítottál fix IP -t vagy DHCP -n foglaltál IP -t az adott eszközöknek?

(#88110) Alex91 válasza Tsebacsi (#88108) üzenetére


Alex91
félisten

az egyiket nem tudom menedzselni

Miert, nincs rajta reset gomb...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88111) dkess válasza Alex91 (#88110) üzenetére


dkess
őstag

:D :D

Igen, ez a "főmenedzselő" gomb - a reset ... :)

Mondjuk, ha "szkájnet" márkájú az a kamera és minden reggel úgy köszön a felhasználónak, hogy "Ön Sarah Connor?", akkor lehet elkezdeni aggódni ... :DDD

(#88112) Tsebacsi válasza dkess (#88109) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rendben köszönöm! :)

Azt még nem mondtad, melyik legyen a Router és melyik a Node? :B

Fix IP-je van, nem tudom a felhasználónevét és a jelszavát a kamerának, a telepítő csapat anno ezen átírta, és ők sem emlékeznek rá :D A másik 3-é megvan.

Kint van a falon, nem érem fel, illetve fogalmam sincs hol van rajta a reset gomb. :B

A többi 3-at tudom menedzselni, ezt nem. Valami Provision kamerák azt hiszem :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88113) dkess válasza Tsebacsi (#88112) üzenetére


dkess
őstag

Melyik legyen a Router és melyik a Node? Fogós kérdés ... Mivel ugye mindkét lehetséges forgatókönyv (2 db AC57U v3 vagy CD6 kettes pack) esetén ugyanolyan egységekről lenne szó - ezért első körben azt javasolnám, hogy próbálkozzunk meg az alábbi megoldási lehetőséggel:

- az AiMesh Router legyen: az egyik,
- az AiMesh Node pedig legyen: a másik.

Amennyiben szigorúan követed ezt a szkenáriót és véletlenül sem kevered össze őket, akkor véleményem szerint nem lesz gond ...

:)

(#88114) Alex91 válasza dkess (#88113) üzenetére


Alex91
félisten

Ebben most tevedsz... CD6 eseten nem egyezik a 2 egyseg!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88115) Tsebacsi válasza dkess (#88113) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyire nem számít? :)
Nézek valami guide-ot akkor.

#88114Alex91: Nyugi a CD6 nem jó, mert kevés a LAN portja :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88116) dkess válasza Alex91 (#88114) üzenetére


dkess
őstag

Jogos, ott a pont. Köszönöm a kiigazítást. Igen, én is tudom - csak egyszerűsítettem és ilyenformán pontatlan voltam. Mea Culpa ...

Cserében a CD6 seggén oda van írva, hogy melyik melyik - pont mi is folytattunk már diskurzust a CD6 -ról e tekintetben: [link] . Avagy: [link] .

[ Szerkesztve ]

(#88117) dosaa


dosaa
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 90nm lakás és alatta egy 20nm tároló, amiből most home office helyiség lesz/lett.
Telekom 1000 net, Sagemcom F@st 5655v2 AC egység és utána egy TP-Link DIR 842. Jelenleg mindkét eszközhöz lehet wifin csatlakozni és a két kütyü egymás mellett van (gondolom ez nem annyira szerencsés).
Az alsó szinten egyáltalán nincsen jel.
Kábelezni sajnos nincs lehetőség a szintek között, olyan wifi kellene ami kiszolgálja a lakást és az alatta lévő helyiséget is. Asus CD6 3-as mesh megfelelő lehet? Kettő lenne fent, egy lent. Egyszerű, stabil megoldás kellene kb 60e-ig.
Köszönöm

(#88118) borondysz


borondysz
csendes újonc

Sziasztok!

Szereték segítséget kérni, mert a jelenleg használt TP-Link AC1200 Archer C5 V4 routeremet le szeretném cserélni, mivel feleségem Huawei Mate 20 light telefonja a szomszéd szobából sem akar csatlakozni a wifire, valamint a mellé vásárolt TP-LINK TL-WA854RE jelerősítő se váltotta be igazán a hozzá fűzött reményeket. Azt tapasztaltam, hogy nem vált a wifi és az extender között a telefon tehát a video hívás megszakad. Azt a tanácsot kaptam, hogy próbáljam ki a TP-Link Deco családját. Mit tanácsoltok kb 100nm-ig a TP-Link Deco E4 AC1200 megfelelne? Ez a termékcsalád megfelelő ahhoz, hogy a NAS-omat külső hálózatból is elérjem mint csatolt meghajtót? A válaszokat előre is köszönöm!

(#88119) bluemirage válasza borondysz (#88118) üzenetére


bluemirage
őstag

Az alapötlet jó, hogy MESH rendszerrel fed le a lakást. Ebben a topikban is ha 2 eszközt kell akkor már olyat ajánlanak, hogy azok MESH-ben kapcsolódjanak egymáshoz.

De ez E4-nek csak 100-as portjai vannak, így nagyon nem ajánlott.
Ha mindenképpen ilyesmit szeretnél, akkor 2 jól elhelyezett M4 elegendő lehet. Ha csak ennyi fér most bele a pénzügyi keretbe. Sajnos Wifi 6-ot ez sem tud és csak' 1200-as LINK sebessége.

Az igazán korrekt megoldáshoz a két MESH eszközt kábellel kellene összekötni. Ezzel lehet ugyanis elérni azt, hogy a két eszköz teljesen ki legyen használva, mármint sebességben.

Meliora sunt bono inimica

(#88120) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Én is szeretném lecserélni a meglévő, Archer C5-met egy jobb routerre. A bajom vele, hogy a telefonokkal sokszor ki és be kell kapcsolni a wifit, hogy felcsatlakozzon. Ilyen gondom volt dual módban is, most csak 5GHz-en használom, de így se jó. Digi 1000-es netem van, ZTE F668 bridge módban van, az eszközök, amik rá csatlakoznának wifin: 4K tv, fhd tv, Samung S9+, Samsung S7, avr, laptop, utp kábelen pedig pc. Ha vendégek jönnek, akkor esetleg még 2-3 telefon. A cél, hogy dual módban stabil legyen, 5GHz-et adnék a a 4K tv-nek, a többire elég lenne a kisebb sebesség is. Egy eszközt szeretnék, 80 nm-es téglaházról van szó. Időtálló legyen, ha beválik nem szeretném hamar cserélni. Persze én is minél olcsóbban szeretném megúszni, max 40-60K-t szánnék rá. A pár hsz-szel korábban linkelt AX82U szimpatikus. Vegyem, vagy inkább mást ajánlotok?

Köszi!

mod: milyen 2,3 méteres utp kábelt érdemes most venni?

[ Szerkesztve ]

(#88121) Alex91 válasza johnny82 (#88120) üzenetére


Alex91
félisten

Az valoszinuleg jo lesz, foleg, ha a haz kozepene lesz a router.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88122) dkess válasza dosaa (#88117) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Kábelezni kellene ... Akkor is, ha nem lehet és akkor is, ha "fáj". Nemcsak a két szint között ...

Mivel a CD6 dual-band AC ezért egy hármas pack -tól csak WiFi -s backhaul -al azért csodát ne várj. Ennél még egy Tri-Band -osból egy kettes pack -al is jobban járnál. CT8 vagy még inkább XT8.

Persze mind a három eddig emlegetett forgatókönyvet porrá gyaláz két "húszforintos" legolcsóbb router kábelvégen ... Ez van.

@Johnny82, #88120

AX82U teljesen jó választás - különösen, ha jó helyet találsz neki. Abból a rendgeteg mindenből amit csak lehet rakjál kábelvégre - annál jobb WiFi -d lesz ...

(#88123) johnny82 válasza Alex91 (#88121) üzenetére


johnny82
őstag

+#88122dkess:

Köszi! Kábelből miyet? Mindegy, csak cat6 legyen?

(#88124) dkess válasza johnny82 (#88123) üzenetére


dkess
őstag

Gigsbit -hez elég a Cat5e (igazából multigigabit -hez is), de amennyiben pl. falba megy meg kicsit előrébb is gondolkodnánk, akkor lehet Cat6 is. Nem kell túlgondolni a márkáját ...

(#88125) johnny82 válasza dkess (#88124) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi nektek, megrendeltem, meg 3 kábelt is. Remélem jó lesz! :R

(#88126) stigma válasza dkess (#88063) üzenetére


stigma
addikt

Igaz már megválaszoltad, ami kellett , de egy utolsó hsz-t azért leírok :D , mert szerintem benevezek az AX82U-ra , a héten megnézem a piszkos anyagiakat és ha ebben a hónapban nem is max jövö hőnapban megveszem.

Direktben nem írtam , de a "barátomnak kell" = bátyámnak, így picit más lesz a dolgok állása.
Az én routerem (AX58U) kb 30-35-re saccoltam annyit érhet, viszont majd az üzlet sima csere lesz mind mindig. :DDD
AC87U-t odaadja, én odaadom neki az enyémet. Én eladom a AC87U-t + hozzáteszek egy picit vagy sokat és boldog leszek egy AX82U-val. Ilyen a testvéri szeretet. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#88127) Soma01


Soma01
veterán

Repeater módot milyen router ismer? Asus-ból van pár, de nem tudom pontosan melyek azok? Lehet más márka is. AC1200 vagy e feletti sebességet kellene tudnia papíron. Árban a lista aljáról érdekel pár modell, mivel más funkcióra nincs szükség. 30.000 ft alatt legyen mind. Az AC szabvány mehet 1200 felé ha belefér a kertbe, ha fejeződik a sebesség, többől feleződjön. Konnektorba dugható eszköz helyett kellene.

(Todom, hogy fejeződik a sebesség... Nem, nem kábelezünk.)

(#88128) Gubek-Einste válasza Soma01 (#88127) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem ragaszkodsz a router-hez akkor jó lehet a TP-Link TL-WA1201 is.
CFW-vel TP-Link Archer C5v4 vagy Asus AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88129) Soma01 válasza Gubek-Einste (#88128) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!

Az Asus-okban szokott lenni Repeater mód gyárilag is. Nem? Persze biztosan nem mindben.

(#88130) dkess válasza Soma01 (#88129) üzenetére


dkess
őstag

Temérdek Asus router támogat repeater módot. Ezt az adott router adatlapján a Tech Specs fülön - alul: Administration/Operation Mode -nál tudod ellenőrizni. Egyébként van még 'Media Bridge' mód is ami hasonló, de a WiFi -n kapott hálózatot csak LAN portokra adja ki ...

Vannak dedikált repeatereik is: [link] . Árban nem olcsóbbak, mint a router megfelelőik - sőt ...

Egyébként nem csak a repeater oldalon fog "fejeződni a sebesség" - hanem természetesen a router oldalon is (azaz mindkét oldalon) ...

(#88131) Ear001 válasza Soma01 (#88127) üzenetére


Ear001
addikt

Honor Router 3, más néven Wifi 6. Olcsó, igen jó lefedettséget csinál, kábeles Mesh-t is könnyű vele csinálni.

(#88132) Soma01 válasza Ear001 (#88131) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
A klasszikus repeater funkciót is tudja? WiFi-n vesz és adja tovább a jelet? Plusz Mesh is, meg kábeles backhaul is is van? Megnézném valahol a menüjét, vagy egy leírást, ahol ezeket a funkciókat is bemutatják.

(#88133) bajuszati


bajuszati
tag

Sziasztok,

Jelenlegi router már nagyon régi elavult, folyton eldobálja a netet, ezért szeretnék egy újat.
ebben kérem a segítségeteket.
Adott egy lakés, 60m2, vékony tégla falak.
Net: 250Mbit
Használt eszközök egyidejűleg: 1tv-netflix, 2 telo, 1 laptop
Árkategória 10K-ig.
előre is köszi

(#88134) tototos válasza bajuszati (#88133) üzenetére


tototos
őstag

TP-Link Archer C6 AC1200, bár ezt használtan tudsz beszerezni ennyi pénzért.

(#88135) Soma01 válasza bajuszati (#88133) üzenetére


Soma01
veterán

A C6-on kívül nézd meg még a Tenda AC10U-t és méginkább a Mercusys MR50G AC1900-at. Én ezt a legutóbbit venném.

(#88136) Ear001 válasza Soma01 (#88132) üzenetére


Ear001
addikt

Mesh van, a leírás szerint : A Link+ funkciót támogató készülékek összekapcsolásával Link+ Wi-Fi-hálózatot alakíthat ki. E hálózatban valamennyi készülék ugyanazt a beállítást – azaz ugyanazt a Wi-Fi nevet, jelszót, bejelentkezési jelszót, Wi-Fi időzítőt, Wi-Fi tiltólistát/engedélyező listát, időzónát és automatikus frissítési beállításokat – fogja használni, mint a fő router. A fő router beállításainak módosítása esetén a módosítások automatikusan szinkronizálódnak a másodlagos routerekre.
Ameddig a Wi-Fi hatókörén marad, bárhol használhatja a Wi-Fi-kapcsolatot – a nappaliban, a dolgozószobában vagy éppen a hálószobában.

Wifi jelismétlő van:

[ Szerkesztve ]

(#88137) bluemirage válasza bajuszati (#88133) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem használtan nincs 10 tHUF alatt ajánlható router. :U Még az alsó polcokról sem.
Ez egy általános iránymutatás.
Továbbá, ha a 4 felsorolt eszköz egyidejűleg megy WIFIN és majd idővel nagyobb NET is lesz, akkor nem is ajánlott a 20 tHUF alatti router...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#88138) Soma01 válasza Ear001 (#88136) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Megnéztem a neten, a honlapján, meg van ott egy FAQ is és abban is benne van. Én is úgy láttam, hogy tudja mindkettőt.

(#88139) Gubek-Einste válasza Soma01 (#88129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak ilyen típusok is de mostanság már kikerül ez a funkció is (sajnos az utóbbi 1-2 évben ez a tendencia).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88140) Soma01 válasza Ear001 (#88136) üzenetére


Soma01
veterán

Nagyon jónak tűnik ez a HR3! Köszi szépen, hogy ajánlottad! :) :R
Ez ugyan az vajon, mint a Huawei AX3?

@Gubek-Einste!
...sajnos! Nem néztem át sok adatlapot, de eddig nem találtam megfelelőt. Ezért is kérdeztelek benneteket. Na, majd ha lesz időm, keresgélek még...

[ Szerkesztve ]

(#88141) Ear001 válasza Soma01 (#88140) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, annak a kisebb procival szerelt ikertesója.

(#88142) Soma01 válasza Ear001 (#88141) üzenetére


Soma01
veterán

AX3-ból is van dual core változat. Nem találtam különbséget.

(#88143) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!

Telekom szolgálatónál vagyunk, Speedport Entry 2i digitális elosztónk van.
Erről megy az IPTV, vonalas telefon és természetesen az internet is.

Olyan routert keresek, mely az alábbi problémát megoldja:
"Én kábelesen használom az internetet, míg öcsém Wi-Firől. Ha ő Wi-Fi-n elkezd Youtubet vagy Netflixet nézni, akkor nálam elkezd lagolni az online játék, 120 ms-re felugrál a latency. Létezik valami beállítás, megoldás, eszköz ami ezt a hibát orvosolja? Tehát ha Ő is internetezik Wi-Fi-n keresztül, akkor ne "húzza el tőlem az internetet?""

Az ár nem olyan fontos szempont (nyilván örülök, ha minél olcsóbban megoldható a dolog), inkább az, hogy a hiba megszűnjön. Nem vagyok a legnagyobb hozzáértő a témában, de gondolom az lesz a nyerő eszköz, mely a meglévő 30 mb/s sávszélességet el tudja mondjuk osztani oly módon, hogy 10 mb/s megy a Wi-Fi-nek, a maradék pedig a kábelen jön át hozzám, így nem húzzuk el egymástól az internetet.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#88144) KubanitoS válasza Stylerr (#88143) üzenetére


KubanitoS
veterán

Bocs az offért, de nem lehet, hogy egyszerűen túl kicsi a net csomagotok? Nálam az ezres Telekom net van és semmi gond nincs, pedig van amikor egy időben megy két tévéről (Wifin és vezetéken is) a Netflix, mellette torrent is és előfordul, hogy játék is. Sima szolgáltatós Sagem modem/router bármiféle állítgatás nélkül és nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#88145) Gubek-Einste válasza Stylerr (#88143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88146) Stylerr válasza Gubek-Einste (#88145) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm a választ!

Egy 140 négyzetméteres családi házban lenne használva, 2 fal árnyékolná kb.
Távolság szempontjából 10-15 méteres hatótáv totál elég.
A háztartásban van 2 IP TV, 1 vezetékes vonal, illetve 2 eszköz mely ezeken felül vezetékes internetről megy.
Wi-Firől pedig tartósan 1 laptop használná.
A 20-30 ezres eszköz belefér a költségvetésbe.

(#88147) Gubek-Einste válasza Stylerr (#88146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor legyen az Asus AC65P ha nincsen igény az AX-s wifi-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88148) Stylerr válasza Gubek-Einste (#88147) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm szépen a gyors segítséget! Már rendelem is :R

(#88149) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. 1,5 szobás panellakás lefedésére keresgélek wifis routert. A net digi 100-as (asszem), ethernet kábel jön be a lakásba. Gigás WAN/LAN port és minimum N wifi az elvárás, és persze stabil működés. Alapvetően 1 laptop (ugyanaz a helyiség, netezés, youtube, facebook) és egy okostelefon kapcsolódik wifin, esetenként még egy laptop, egy tablet és még pár okostelefon (szomszédos helyiség leginkább, gyakorlatilag szintén csak net, facebook, chat, ilyesmik), igazából komolyabb adatforgalmat egyik se generál. Rövid nézelődés után a specifikációk és az ára alapján a Mercusys MR50G megfelelőnek tűnik, de... Mit lehet tudni a márkáról? Megfelhet az igényeimnek?

(#88150) Soma01 válasza Pista0001 (#88149) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem megfelel. Én mellette szavazok. Pláne abban az árkategóriában. Drágábban vannak jobbak persze...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.