Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88501) IOP1984 válasza Soma01 (#88500) üzenetére


IOP1984
csendes tag

Árban max 50-60 eFt-ra gondoltam. Olyan routerre lenne szükségem, ami wifin is tudná a bejövő sebességet. Sajnos ez most csak 350Mbps, vagyis a garantált minimum felett van, de ennél többet még soha sem mértem éjszaka sem. Amúgy ez huzamosabb ideig normális? A jelenlegi routerem a kábelem kapott 350Mbps -ből a laptopomnak csak 100Mbps-et továbbít, úgy hogy ott állok mellette. A szobában 1betonfal mögött, már csak 45-55 Mpbs-em van.

(#88502) czegee


czegee
csendes tag

Sziasztok, többek javaslatára beszereztem 2 db ASUS Ax56U routert amelyekkel a meglévő sagemcom 5655-öt szeretném leváltani/kiegészíteni.

Adott 3 IPTV és egy PC amiket ethernettel szeretnék használni.

A következő topológiában szeretném használni az eszközöket:

Ez az elrendezés szabadon variálható ( A PC és az STB1 és STB2 akár az asusra is köthető), ami fix hogy A Sagemcomhoz van kötve az egyik Asus AX56U, ehhez van kötve a másik ASUS AX56u, és ebből 2. ASUS eszközből kell megoldanom a 3. IPTV-t.

Van esetleg itt olyan aki megtudja mondani pontosan milyen beállításokkal fog ez nekem megfelelően működni? Mert ahogy korábban említettem már volt nálam anno egy Asus pack amivel vagy net nem volt a 2. eszköznél vagy az iptv nem működött.

ui.: A két ASUSt lehetőség szerint Aimeshel szeretném használni.
:R Előre is köszi a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#88503) dieur


dieur
csendes tag

Sziasztok!

QNAP QHORA-301W 10GbE SD-WAN WiFi 6 Routert használ valaki esetleg?

Tegnap óta működik otthon a Telekom 2000/1000 optikai net, de a szolgáltatótól kapott eszközzel nem vagyok teljesen megelégedve. Furcsa anomáliákat tapasztalok. Mobil eszközökről böngészérkor nem mindíg töltődnek be a képek azonnal, annak ellenére, hogy a sebességteszt szerint szárnyalnia kellene mindennek. A videók bepixelesednek ...

Tapasztaltatok esetleg hasonlót?
Megoldás lehet egy új router beszerzése?

Kábelen is van problémám, de az méginkább érthetetlen számomra. Az asztali gépemről a feltöltés nem akar 300Mbit/s fölé menni. Ugyan azon a kábelen laptopról tökéletesen kifutja magát a feltöltés, de ott meg a letöltés nem megy 500 fölé.

Ti tapasztaltatok már hasonlót?

(#88504) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Nos, kezdek úgy dönteni, hogy váltok valamilyen Asus routerre. (elegem lett a Netgear-ből, nagyon jó cuccok, de méltatlanul drágák ahhoz, hogy a szülői felügyelet funkcióhoz havi közel kétezer forintot kérjenek - éves előfizetés kb 20 ezer forint lenne - pluszban).
Egy R7000P-t váltanék le (korábban egy R7500-as volt, négy antennával, jókora teljesítménnyel, sajnos az R7000P a három antennájával ettől gyengébb.
Éppen ezért kérdezném, hogy az Asus hivatalos oldalán kívül van olyan oldal, ahol össze lehet őket hasonlítani, hogy melyiket mekkora házba, épületbe ajánlják? A hivatalos oldal ebben nem valami egzakt.
Úgy vélem, egyelőre (valszeg még évekig) nem tudnám kihasználni a WiFi6-ot, így elég lenne nekem az AC sorozatból az RT-AC86U vagy a 88U. Sőt, ez utóbbival akár még egy 8 portos switchet is megspórolnék (épp tervben volt egy ilyen vásárlása).
Melyiket ajánljátok, esetleg saját tapasztalat? Ugye valóban tudják az internetes időkorlátos szülői felügyeletet? Teljesítményről valami?
Köszönöm! :R

(#88505) Dugos válasza Gubek-Einste (#88499) üzenetére


Dugos
tag

Én is valami hasonló felállásban gondolkoztam, ez a megoldás jónak tűnik. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#88506) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni wireless halozat fejleszteseben.

Jelenlegi setup: AC65P + N18U(AP) van bekotve. A main routerrol kabelen 1 asztali, 1 NAS, 1 RPI es 5ghz Wifi uzemel, az AP-n kabelen egy laptop + 2,4ghz wifi megy. Kabeles teljesitmennyel nincs gond, viszont wifi mar mas kerdes.
Az N18U hatotavja kielegito - az egesz lakasban van jel rendesen (55nm, panel, ch11, kozel max erosseg), viszont az 5GHz valahogy nem az igazi csak az adott szobaban - tobbi helysegben minimum/semmi jelerosseg (Tudom hogy ez technologiai korlat is, de ennyire?)

1, Lehetne-e javitani a helyzeten ugy hogy cserelem az N18U-t mondjuk egy TPLink AX20-ra?
2, Ha igen melyik menjen AP modban?
3, Van valami jobb tipp amire cserelhetnem az AC65P/N18U parost? 30k a felso limitem egy routerre, ha mindkettot kene cserelni akkor max 50.

Elore is koszi a segitseget
Udv

(#88507) Gubek-Einste válasza IOP1984 (#88501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik sebességet? A garantált 300 Mbps-et vagy az előfizetett 1 Gbps-et?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88508) Gubek-Einste válasza czegee (#88502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88509) Gubek-Einste válasza dieur (#88503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

QNAP QHORA-301W 10GbE SD-WAN WiFi 6 Routert használ valaki esetleg?
Kevés a valószínűsége mert ilyen szintű/tudású eszköz szinte soha nem fordul meg itt.

Megoldás lehet egy új router beszerzése?
Igen, a szolgáltatói eszköz csak modemként történő használata és saját router beüzemelése minden jó megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88510) Gubek-Einste válasza Downsampling (#88504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Éppen ezért kérdezném, hogy az Asus hivatalos oldalán kívül van olyan oldal, ahol össze lehet őket hasonlítani, hogy melyiket mekkora házba, épületbe ajánlják? A hivatalos oldal ebben nem valami egzakt.
Nem lehet előre megmondani, hogy egy eszköz mekkora sebességre/lefedettségre lesz képes mivel minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen lesz az elért eredmény.

Úgy vélem, egyelőre (valszeg még évekig) nem tudnám kihasználni a WiFi6-ot, így elég lenne nekem az AC sorozatból az RT-AC86U vagy a 88U. Sőt, ez utóbbival akár még egy 8 portos switchet is megspórolnék (épp tervben volt egy ilyen vásárlása).
Már nem érdemes ezeket megvenni, hasonló árban már csak AX-es eszközben szabad gondolkodni. AC-s vonalon az AC65P a max ami még megvehető, felette már csak AX az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88511) Gubek-Einste válasza Nyx89 (#88506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudom hogy ez technologiai korlat is, de ennyire?
Sajnos ez az igazság.

1, Lehetne-e javitani a helyzeten ugy hogy cserelem az N18U-t mondjuk egy TPLink AX20-ra?
Igen de inkább Asus legyen az új eszköz is. A TP-Link AX20 jó lehet de nem AC65P mellett.

2, Ha igen melyik menjen AP modban?
Igen

3, Van valami jobb tipp amire cserelhetnem az AC65P/N18U parost? 30k a felso limitem egy routerre, ha mindkettot kene cserelni akkor max 50.
Csak a másodlagos eszköz cserére Asus AC57Uv3, csak elsődleges eszköz cserére nincsen ajánlott Asus eszköz 30k alatt, kettő sem jönne ki 50k-ból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88512) Downsampling válasza Gubek-Einste (#88510) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szia!
Köszi a válaszod!

Azt gondolom, ha egy gyártó termékeit valahol össze lehet hasonlítani, hogy milyen nagy helységbe ajánlják (pl. a Netgear az otthoni routereket 3 féle kategóriába sorolja), akkor azért azt tudni lehet, hogy ha a legerősebbet választom (nagyon nagy HÁZ), akkor az biztosan jobb teljesítményű lesz, mint az, amit csak egy kisebb lakásba. Nem garanciát kérek, hogy az nálam is tökéletes lesz, csak némi összehasonlíthatóságot.

Értem, amit írsz. De itt azért nem hasonló árról van szó. Azért egy AC86 vagy AC87 jobb árban van (pláne használtban), mint egy AX-sorozatú hasonló router. Sőt, számomra a legjobb vételnek jelenleg egy AC88U tűnik, mivel van 8 gigabites portja. Klassz dolog lenne pl egy AX92U, de egyrészt semmiféle eszközöm nem használná ki, ugyanakkor azt még nem tudom jó áron megvenni. Míg egy AC87U-hoz, akár 100 euró alatt is hozzájuthatok, egy AC88U-hoz meg kb 120 euróért. De persze igazad van.
Viszont ha azt nézzük, hogy 2019 végén bekrepált a durván 60 ezer forintért vásárolt R7500 X4 Nighthawk-om, ezért vettem durván 50 ezer forintért egy R7000P-t, most pedig ezt megint cseréljem egy 60-65 ezer forintos routerre. Ez így nekem nagyon sok...pláne, hogy nem is tudom a wifi6-ot kihasználni. Gondolkodhatok én a jövőre nézve, 2-3 évre előre.

Köszi szépen a választ! :R

(#88513) blakey válasza Downsampling (#88512) üzenetére


blakey
titán

Az Asus nemrég kezdte az efajta kategorizálást, a dobozon szerepel, hogy mekkora területre ajánlott, a weboldalakon nem mindenhol szerepel ez a tulajdonság de azért előfordul, pl.:

az AC86U, AC88U-t nem ajánlom, pontosabban ha már ennyit kööltesz egy routerre akkor vegyél AX-est, AX58U, AX82U, AX92U, AX86U, AX88U, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88514) Downsampling válasza blakey (#88513) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszönöm szépen!

Miért nem ajánlott az AC86U és az AC88U? (ez utóbbit 100 euróért megkapom - míg egy AX82U-t biztosan minimum a duplájáért. És akkor még kell egy 8 portos switch)

:R

(#88515) Gubek-Einste válasza Downsampling (#88514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újonnan vételre nem ajánlott az AX-es eszközök miatt, használtan más a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88516) Downsampling válasza Gubek-Einste (#88515) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszönöm!

Még garis, alig használt AC88U-kat akár 100 euró alatt is meg lehet venni...

:R

(#88517) ledgeri válasza Downsampling (#88514) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mire kell a 8 port?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88518) Downsampling válasza ledgeri (#88517) üzenetére


Downsampling
senior tag

Mondjuk 6-7-8 eszköznek, amik kábellel csatlakoznak?

3 PC, 1 laptop (ha tehetem, kábellel csatlakozik), NAS, médiajátszó (csak kábellel tud csatlakozni) és pluszban alkalmi eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#88519) gahor72


gahor72
aktív tag

Most jön majd 88u port probléma. Nekem volt, tökjó. Sajna hamarabb adtam el mint, h kijött rá az aimesh fw.
Üdv

(#88520) blakey válasza Downsampling (#88514) üzenetére


blakey
titán

Nem azt írtam, hogy nem ajánlott csak ha annyi pénzt adsz ki egy új routerért akkor már inkább AX-es legyen, az AC-ben is jobb teljesítményre képes. Használtan meg át kell gondolni, hogy mire, mennyiért van szüksége az embernek. A 8 port rögzített a router helyéhez míg külön switch esetén oda helyezed ahova szeretnéd és akár rövidebb kábelekkel is megoldhatod, nálam sem elég a 4 port, ha 8 portos routert veszek akkor kell még 50m kábel, hogy mindegyik eszközhöz elérjen, switch mellett meg elég 10m és pár db 1 méteres kábel is ami többnyire olcsóbban kivitelezhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88521) Downsampling válasza blakey (#88520) üzenetére


Downsampling
senior tag

Mindenben tökéletesen igazad van. Viszont nálunk a router nagyjából a ház közepén van. A legmesszebbi két PC-hez is elég 10-10 méter kábel (s ezek már meg is vannak egy ideje). A többi PC-hez, laptophoz 5-6 méter kábel is elég, a médiajátszóhoz konkrétan 1,5 méteres, a NAS-hoz pedig egy 4-5 méteres. A switch nem igazán változtatna nálam a kábel mennyiségén, illetve a hosszokon. Ugyanakkor pl egy TP-Link TL-SG108E switch a maga 10-11 ezer forintos árával lényegében nem oszt, nem szoroz.
Ugyan biztosan jobb teljesítményt ad wifin egy AX-es router az AC-snél, de a két tévén kívül nálunk lényegében csak a mobileszközök (telefonok, tabletek), illetve egy 2,4 GHz-es wifire alkalmas Logitech Squzeebox kapcsolódik (internetrádiót hallgatunk rajta). Így szerintem a használt árakat nézve nagyon nem mindegy, hogy 100 euro vagy 300-400 euro...
:R

(#88522) Downsampling válasza gahor72 (#88519) üzenetére


Downsampling
senior tag

Mi az a port probléma az AC88U-nál? Nem vagyok járatos még az Asus-ban... :R

(#88523) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy a digi most fogja hozni a száloptikást netet a lakásba és az lenne a kérdésem,hogy az ő saját egységüket ,ha nem szeretném használni, akkor milyen routert tudok venni helyette?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#88524) Intruder2k5 válasza steewcv65 (#88523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Helyette nem tudsz venni, csak mellé, mögé. A szolgáltató eszközt át lehet állíttatni bridge (modem) módba, és akkor saját eszközzel csatlakozhatsz a PPPoE szerverre. Általánosan ajánlott még mindig az ASUS RT-AC65P, de az egyéb elvárások és a költségkeret függvényében persze sok más is szóba jöhet. Pl. Mennyire fontos a WiFi-n elérhető sebesség, szeretnél-e ott is 500Mbps feletti tempót, vagy esetleg csak mobil eszközök lesznek rajta, amiknek jó a 200Mbps is.

[ Szerkesztve ]

(#88525) steewcv65 válasza Intruder2k5 (#88524) üzenetére


steewcv65
őstag

Számítógépemhez szeretném azért az 500megát elérni!Szóval, ha jól értelmezem akkor nem tudom azt a modemet megkerülni, ha mondjuk haldoklik , akkor nem lesz mire kicserélnem (csak a szolgáltató tud majd ilyet adni).Pont azt akartam elkerülni,hogy legyen meg ez a szimbiózis..... :W :W :W :W

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#88526) Intruder2k5 válasza steewcv65 (#88525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelen nincs gond a maximális ~940Mbps elérésével sem, ezt szinte bármelyik ma kapható Gbit-es WiFi router tudja.

Nem tudod, mert még ha veszel is magadnak egy ONT-t, azt a szolgáltató nem fogja felregisztrálni a hálózatára, így nem fog működni sem. Ez már nem olyan mint anno az ADSL volt, hogy bárki kedvére cserélgethette a modemeket.

[ Szerkesztve ]

(#88527) steewcv65 válasza Intruder2k5 (#88526) üzenetére


steewcv65
őstag

Ezek mennyire megbízható eszközök, van már vele tapasztalat(digi által használt eszközökre gondolok)?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#88528) Intruder2k5 válasza steewcv65 (#88527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bridge módban nem szokott gond lenni velük, nekem is egy DIGI-s Huawei HG8121H ONT van évek óta, bridge-ben van, tennivalóm nincs vele, így az admin felülete sem érhető el, szóval ténylegesen csak optika <-> ethetnet konverterként funkcionál, és ezt hibátlanul teszi. Mögötte van egy Xiaomi Mi R3G routerem Padavan firmware-el, ezzel is maximálisan elégedett vagyok. Otthoni eszközök miatt sosem volt még leállás, kimaradás az évek alatt, ami volt, az mind központi hibából eredt. De routerként nem használnám soha a szolgáltatói eszközt, és ezt másoknak sem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#88529) steewcv65 válasza Intruder2k5 (#88528) üzenetére


steewcv65
őstag

Amugy ez az eszkoz wifi routerkent mit tudna sebessegben?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#88530) Intruder2k5 válasza steewcv65 (#88529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak 2.4GHz-et támogat, azt is csak 150Mbps linksebességgel, tehát körülbelül 70-80Mbps az elméletileg elérhető maximuma. De ez csak a legkisebb gond vele, a nagyobb, hogy nem kapsz hozzá teljeskörű admin hozzáférést, és hát ugye a szolgáltatótól is bármikor bele tudnak piszkálni, a tudtod nélkül is. Ráadásul az sem biztos, hogy ilyet kapsz, lehet épp FiberHome jut majd, arra meg több a panasz router módban is. Mindenképp kell mögé egy saját router, ha jót akarsz magadnak.

De az ONT-okról bővebben inkább a DIGI internet topikban kérdezz!

[ Szerkesztve ]

(#88531) woodworm válasza Downsampling (#88504) üzenetére


woodworm
veterán

Ha csak a jattolást untad meg a szűrésért, tudtommal van merlin az r7000p-re.

(#88532) Downsampling válasza woodworm (#88531) üzenetére


Downsampling
senior tag

Igen, lényegében csak azt! Semmi más bajom nincs vele!
Hol jutok ilyen FW-hez?
Köszi! :R

(#88533) Downsampling válasza woodworm (#88531) üzenetére


Downsampling
senior tag

Na, kicsit kutakodtam: merlin fw csak a sima R7000-rel működik. Viszont találtam egy ilyet:
[link]
Biztatónak tűnik és van az R7000P-re is... Szerinted? :F :R

(#88534) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Vezetékes szolgáltató hiányában mobilinternet megosztásra van szükség és ehhez lenne szükség routerre. Egy TP MR6400-at néztünk ki. 4G képes routerek közül van esetleg jobb vétel? Ha megéri rászánni, szóba jöhet magasabb árkategóriájú. Munkához kellene a wifi, de feltételezem nem a router lesz a szűk keresztmetszet hanem a 4G sebessége. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#88535) gahor72 válasza Downsampling (#88533) üzenetére


gahor72
aktív tag

mind a kettőhöz van cfw:
link

(#88536) Downsampling válasza gahor72 (#88535) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ezek mennyire megbízhatók? :)

(#88537) Predator2 válasza dkess (#88404) üzenetére


Predator2
addikt

"A "jövőre gondolás" témaköre - akkor az az AX lenne. Ugyanakkor ilyen keretből azt élből kihúzhatjuk ..."

Megtennéd, hogy leírod nekem, hogy pontosan melyik AX-re gondoltál?

Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#88538) IOP1984 válasza Gubek-Einste (#88507) üzenetére


IOP1984
csendes tag

Mivel úgy tűnik 300Mbps-nél nem lesz több (megvan a garantált), így ezt kellene 1 betonfalon stabilan átvinni.

(#88539) MaCS_70 válasza pana0017 (#88534) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az első kérdés az, hogy milyenek a mobilnet-vételi viszonyok, tehát egyáltalán elegendő-e egy hagyományos beltéri egység botantennákkal, vagy ki kell-e lépni kültérre és irányított antennákat használni.

Ez utóbbi esetben Mikrotik LTE SXT vagy LHG -- amelyek nem mellesleg modemnek is bekonfigurálhatóak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#88540) gahor72 válasza Downsampling (#88536) üzenetére


gahor72
aktív tag

Teljesen. Évekig használtam, tplinkkel, tud magyarul. Mit veszíthetsz? Elolvasod h lehet telepíteni és vissza rakni a gyárit ha kell, aztán hajrá.
Kibővíti a routered a hiányzó funkciókkal.
Üdv

(#88541) Downsampling válasza gahor72 (#88540) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ebben igazad van. Sajnos az R7000P-hez kiadottról a fórumokon olyasmit olvastam, hogy az 5GHz-es wifit kicsinálta néhány embernél, és a hiba nem is azonnal jött, hanem egy-két hét után. Nem tudom, hogy fizikailag teszi tönkre, vagy a gyári fw visszarakása után ez a gond megoldódik.
Az R7500-amra már fel is raktam, igen instabilan működik vele (egyelőre, nem tudom még, hogy én vagyok-e a béna), de ami biztos, hogy alapból csakis 2,4 GHz-es wifi van...
Szóval nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#88542) pana0017 válasza MaCS_70 (#88539) üzenetére


pana0017
senior tag

Köszi! Végül rendeltek egy HUAWEI B535-232 AC-t, meglátjuk hogyan teljesít.

(#88543) LaliPapi


LaliPapi
tag

Sziasztok,

A jövő héten a Digi lecseréli az eddigi 100 Mbit/s FTTB hozzáférésemet, 1 Gbit/s FTTH-ra. Jelenleg egy viszonylag régi Linksys E4200-as routert használok egy beton 65 négyzetméteres lakásban nagy megelégedéssel. Értem ez alatt, hogy sosem fagyott, emaitt nem kellett sosem újraindítanom. Talán a jelerősség lehetne nagyobb 5GHz-en.

Eszközök:
1 Desktop PC kábel
1 Asustor AS6102T kábel
3-4 telefon WiFi
1-2 Tablet WiFi
2 laptop WiFi
1 Xiaomi Mi TV kábel
1 TV Wifi
1 Xbox One X kábel
Pér otthoni okos eszköz (légtisztító, világítás, stb..)

Javaslatotok szerint érdemes lenne egy modernebb eszközt beszereznem? Amennyiben jól tudom egyik eszközöm sem támogatja a WiFi 6 szabványt, ellenben a WiFi 5-öt igen.

Kiegészítés:
Az idén érkező céges laptopok már tudni fogják a WiFi 6 szabványt, illetve egyik telefon is tudja.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#88544) Soma01 válasza pana0017 (#88542) üzenetére


Soma01
veterán

Majd figyeljetek, hogy olyan helyre tegyétek, ahol jó a 4G vétel. Nem oda ahol jól néz ki, vagy pont, hogy jól el van dugva, hogy "ne is lássam ". Lehet, hogy az ablakba kell majd tenni, ha nem jó a vétel beljebb, a lakáson belül.

[ Szerkesztve ]

(#88545) Soma01 válasza LaliPapi (#88543) üzenetére


Soma01
veterán

AX82U belefér árban? Vagy olcsóbbat keresel?
Mekkora sebességet szeretnél WiFi-n?

(#88546) LaliPapi válasza Soma01 (#88545) üzenetére


LaliPapi
tag

Az ár nem igazán számít, ahogy a WiFi sebesség sem. A magasabb sebességet igénylő eszközök kábelen vannak. A laptopknál pedig a VPN a szűk keresztmetszet. Ezért is gondolkodom azon, hogy megérné egyáltalán a ráfordítás.

(#88547) dkess válasza dieur (#88503) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Nálam van most egy ilyen router - igaz még érdemben nem tudtam vele foglalkozni. A legfrissebb fw van rajta?

Első blikk -re ez DNS beállítási nyűgnek tűnik - javaslom ezen a tájékon nézz utána a dolgoknak ...

@Predator2, #88537

Ez azért nehéz kérdés mert úgy érzem Te egy router -es megoldásban gondolkozol - míg szerintem Neked 2 router -es megoldás lenne ideális. Én azt mondanám, hogy AX -es vonalon 2*AX56U (2*40K HUF) lehetne egy jó belépő - a két szintre egy-egy. A következő lépcső pedig mondjuk egy AX82U (58K HUF - földszint) és AX56U (40K HUF - emelet) lehetne. Ugyanakkor itt egy eszköz egységárával sem férnénk bele az említett 30K HUF -os keretbe. Erre gondoltam ...

@LaliPapi, #88546

Az AX82U jó ajánlás olyan 58K HUF környékén. Dual-Band AX nagyon jó lefedettséggel - különösen AX -es kliensekkel (ezt írtad, hogy errefelé fogsz tendálni).

Amennyiben a VPN kliens a laptopokon fog futni, akkor azzal a routernek sok dolga nem lesz (a passthrough -ot engedélyezni kell és ennyi).

(#88548) LaliPapi válasza dkess (#88547) üzenetére


LaliPapi
tag

Köszönöm. Csak ne lenne ilyen ronda, és hivalkodó. Persze ez szubjektív.

A VPN kliensek a laptopokon futnak, ezért is írtam, hogy az a szűk keresztmetszet. Ugyanis a céges végpontokon sajnos gyakran gyatra a sebesség. Ezen pedig nem segít semmi itthoni csodahálózat.

(#88549) dkess válasza LaliPapi (#88548) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen.

Az Asus topikba írtam az AX82U kinézetével kapcsolatosan ezt:

"Továbbá az is igaz, hogy külső tekintetében az AX82U -nak kell némi idő. Értem ez alatt, hogy én aki routerek tekintetében baromira nem vagyok a futurisztikus formák meg a LED-orgia híve először én is dobtam egy hátast amikor megláttam. Aztán az ember persze megszokja aztán kifejezetten tetszik neki ... :) Most már azt mondom, hogy jól eltalálták ..."

Egyébként a "LED orgiát" lehet ki-bekapcsolni az elején középen található gombbal. A falraszerelhetősége "macerás" (nincsen csavarozási lehetőség). Egyébként nem feltétlenül kell a "nappali díszének" tenni - amennyiben kicsit diszkrétebb helyen van, akkor nem fog zavarni ... :)

(#88550) atee


atee
őstag

Asus ZenWifi AC Mini - CD6 2-PK router
Újra 29900 az edigitálban. Hátha valakinek jól jön!
Mivel a két hete vásárolt pack nagyon jól működik.
Most is rendeltem így 4 eszközzel bőven megleszek még a kertbe is :)

D-day 2002-01-04 01:54

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.