Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89047) Joe123


Joe123
aktív tag

Sziasztok,
Olyan routert keresnék (használtan) ami 5GHz-en tud 3x3-at és (custom firmware-el) lehet AP kliens módban használni. Egy másik 3x3 routerre csatlakoznék vele wifin keresztül (kábelezés nem oldható meg). Az lenne a cél hogy minél kisebb összegből minél nagyobb sebességet ki tudjak préselni wifin keresztül. Most próbaképpen egy Padavant futtató kölcsönbe kapott Asus AC57u V1 van bekötve, ezzel 240-260 megabit megvan DL irányban (UL nem érdekes, ott szolgáltatói limit van - telekom féle docsis csoda). Mivel a fenti Asus csak 2x2-es, szeretném 3x3-ra cserélni a sebesség növelése érdekében. Archer C7-et néztem, erre lehet rakni OpenWrt-t vagy DD-Wrt-t is amik tudják a kliens módot. Azt nem tudom hogy maga a vas elég erős-e ahhoz hogy mondjuk 4-500megabitet áttoljon magán kliens módban custom fw alatt. Jöhetnek a meglátások ha valakinek van konkrét tapasztalata vagy 10eFt nagyságrendben jobb megoldási tippje. (Külső USB-s wifi adapter nem játszik - csak USB2.0 van a gépen illetve túl messzire kell vinni a kábelt a gép és a kliens router között -, azért gondoltam ki ezt a kliens módban működő routeres megoldást.)

Mellékelek egy móricka ábrát:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.