Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89701) Essejó válasza adnoctum18 (#89700) üzenetére


Essejó
veterán

Nem oldható meg, mert a T-s végpont nem adja ki wifire az iptv adást.
Elméletileg ez tuja, de kérdezz rá a T-s topikban.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#89702) jookomak válasza blakey (#89552) üzenetére


jookomak
őstag

És TeeJay
Így utólag köszönöm, 82-es lett, tökéletes minden, második routerre biztos nem lesz szükség, tv meg a ps kapott egy switchet, úgyhogy ez a probléma letudva.

(#89703) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

Azert gondolnam, hogy sikerulhet, mert egy masik routerrel egyszer mar odaig eljutottam, hogy volt adas a tv-n, de 5 masodperc utan mindig lefagyott a kep. Ebbol gondolnam, hogy igmp kepes router kellene.
Koszonom, megkerdeztem a masik topikban is.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#89704) dkess válasza adnoctum18 (#89703) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Két gyors "hülye" kérdés:

- nem megy oda semmilyen kábel? Se UTP - se koax?
- Mondjuk ilyen STB igénylése a T -től: [link] ? Ebben van WiFi is és pont erre találták ki. Asszem egy db -ig ingyenes (ha pl. több van és a többi helyen jó a jelenlegi, akkor azokat nem kell cserélni). Mondjuk mintha írnák a Telekom topikban, hogy nem 100 -as az eszköz még, de biztos fog alakulni még ...

(#89705) Intruder2k5 válasza adnoctum18 (#89703) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg egy pár powerline adapter? Ha csak nem nagyon rossz az elektromos hálózat...

(#89706) keekee válasza Gubek-Einste (#89699) üzenetére


keekee
tag

A házunk kb 90 m2-es könnyű (fa) szerkezetű, egyszintes, egy kis lélekszámú faluban álló, az épületen belüli wifi sebességgel nem nagyon szokott gond lenni. Szomszédos hálózatból 2-3 érhető el kisebb-közepes jelszintekkel, tapasztalataim szerint jelenleg csak 2,4 GHz-en sugároznak, nem ragaszkodnak a sugárzási csatornához. Wifi-n 2 db 720p IP kamerát, 4 okosteló, 1 nyomtatót, és 1 Yamaha erősítőt kellene kiszolgálni, 3 db laptop, 2 db okostévé, 1 db Synology DS 918+ NAS (és az udvarban telepített második RT-N 18U AP módban) LAN kapcsolatos. Pénzügyileg tulajdonképpen belefér akár egy 2-es szett MESH képes router is, ha azt mondjátok, hogy megéri a beruházás egy kicsit a jövőre nézve is... Esetleg még annyi, hogy ha alkalmas a rendszer távoli elérésre, mint pl. a mostani 2 Asus, akkor az is érdekelne.... Remélem sikerült jól összeszednem a lényeget :D Köszi még 1x :)

(#89707) Gubek-Einste válasza keekee (#89706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pénzügyileg tulajdonképpen belefér akár egy 2-es szett MESH képes router is, ha azt mondjátok, hogy megéri a beruházás egy kicsit a jövőre nézve is...
Ebben az esetben mindenképpen AX-es eszközpárt lenne érdemes beszerezni.
AX82U + AX56U vagy AX58U megfelelő is lehetne hosszú távra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89708) OgreImre


OgreImre
senior tag

A TP Link AC1750 v1-re rá tudok dugni egy EAP-225 outdoor ap-t? A router tudja a PoE-t?
Köszi.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#89709) dkess válasza OgreImre (#89708) üzenetére


dkess
őstag

A C7 -re gondolsz - ugye? Nincsen rajta PoE. Viszont a TP-Link szokott és konkrétan ennél a típusnál is ad PoE Injektor -t (mármint az EAP225-Outdoor -hoz) ...

Arra is fel vagy készülve, hogy méretügyileg ez nem is olyan kicsi kategória, ugye? Valószínűleg nem gond, de ...

[ Szerkesztve ]

(#89710) OgreImre válasza dkess (#89709) üzenetére


OgreImre
senior tag

C7, igen. Köszi a választ.
Kültérbe lesz, hogy legyen 30m-re a háztól is net a kert végében.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#89711) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Sziasztok,
Routert keresek.
Két szobás, emeletes családiban lakok. Jelenleg egy Huawei B525-öt használok külső antennák nélkül. A 4G-s torony (de lehet ezen van 5G egység is) kb. 100 méterre tőlem, takarás nélkül. A csere oka, hogy a mostani router ledob netről párszor és nagyon ingadozik a netem. Ugyanattól a szolgáltatótól van SIM-ünk minden telefonban és ott atomstabil a net. 5 telefon, egy laptop, egy TV, 5 biztonsági kamera meg 5 egyéb dolog csatlakozik még a netre. Van ami 2.4-re van ami 5ghz-re.
Csak olyan routerek jöhetnek szóba amik tudják a 4G esetleg 5G-s mobilnetet. 3-at néztem ki. Kíváncsi vagyok esetleg ti mit szóltok hozzá, tudtok-e jobbat.
1. TP-Link AC1200 4G MR600 V2
2. ASUS 4G AC68U AC1900
3. ASUS RT AX68U 5700
A 3. a legjobb szerintem csak nem tudom itt hogy működik a mobilnetes dolog. Erről semmit sem találok.
A másik kettő közül a 2. jobb mint az első, főleg ha figyelembe vesszük a router menüjébe milyen módon bele lehet turkálni, állítani, de nem tudom a felárat megéri-e a TP-hez képest. Az 1. meg ugye a legjobb árú a három közül.
:U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#89712) MaCS_70 válasza GreenGoblin (#89711) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ha meghagynád a jelenlegi routert routernek és tennél elé egy külső, mondjuk Mikrotik LTE egységet?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89713) GreenGoblin válasza MaCS_70 (#89712) üzenetére


GreenGoblin
tag

Több dolog miatt nem akarok ilyet:
1. Sok tapasztalatot olvastam róluk és a fele negatív volt. Nincs kedvem rizikózni vele.
2. Nem akarok falat fúrni kint elhelyezni majd behúzni a kábelt. Körülményes.
3. Egykettőnek az ára már olyan hogy abból veszek egy új routert vagy csak kicsit kell kiegészítenem.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#89714) MaCS_70 válasza GreenGoblin (#89713) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy hol olvastál negatív véleményeket, komolyan kíváncsi lennék rá. Mielőtt belevágtam, rengeteg teszten és fórumon végigrágtam magam, és csak elvétve láttam kedvezőtlen véleményeket. Én három éve használom ezt a megoldást, és nagyon bevált. Ráadásul van kontrollegység a szomszédban egy 525-ös személyében, és amint nem optimálisan a vételi viszonyok (1700 méterre van a torony), rendesen ráver a Mikrotik SXT a beltéri Huaweire.

Műszakilag ez a korrekt megoldás, bár ha ilyen közel vagy a toronyhoz, akkor nem biztos, hogy nálad élvezhetőek az előnyei.

A minap éppen egy TP-Link MR6400 v5-öst nézegettem, ami ha jó, akkor jó, de elég hullámzó a kapcsolat stabilitása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89715) dkess válasza GreenGoblin (#89711) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az LTE kapcsolat vagy a WiFI szakadozik? utóbbi esetben be lehet lőni, hogy mely klien(ek) az érintettek vagy általános a probléma? Volt firmware frissítés és utána egy gyári visszaállítás.

Most csak előzetes vélemény - a konkrét ajánlás függhet az előzőekben említett dolgoktól illetve válaszoktól:

1. TP-Link AC1200 4G MR600 V2

Csak akkor éri meg, ha az LTE sebesség jócskán 100 Mbps fölé tudna menni. Amennyiben akörül maradnánk, akkor márkán belül bármelyik kisebb típus is megfelelhetne.
2. ASUS 4G AC68U AC1900

Elég drága. Ugyanakkor, ha esetleg AiMesh -ben gondolkodnál (kellene mellé másik router is, hogy kellő lefedettség legyen vagy a kliensek száma miatt a terhelés több egységre oszoljon el), akkor első blikkre maradhat a talonban egyelőre.
3. ASUS RT AX68U 5700

Tudásához képest drága. Másfelől ehhez kellene 4G stick is (ami lehet, hogy van Neked avagy a szolgáltató adna pl.). Az ugyanilyen SOC -al rendelkező úgy egyébként Tri-Band AX92U ugyanennyi pénzért jobb vételnek tűnik. Ez utóbbi könnyedén falra is szerelhető - ez mondjuk nem tudom mennyire lenne szempont. Főleg, ha az a AiMesh ami esetleg szóba kerülhet WiFi backhaul -al lenne, akkor inkább ezt javasolnám.

(#89716) GreenGoblin válasza dkess (#89715) üzenetére


GreenGoblin
tag

Mióta ezt a routert használom talán ha egyszer frissült. Huawei nem foglalkozik a frissítésekkel.
A signal fullon van. Meg is lepődnék ha nem azon lenne. A wifi szakadozik. Néha fogja magát és elmegy a net mikor a telefonomon minden okés (említettem ugyanaz a szolgáltatótól van SIM benne). Ilyenkor kihúzom és bedugom újra a routert és okés.
Nem csúcsidőben majdnem 200 a letöltés meg olyan 40-50 környékén van a feltöltés jelenleg. Csúcsidőben ugye romlik a helyzet, de 20-30 alá nem megy a letöltés.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#89717) dkess válasza GreenGoblin (#89716) üzenetére


dkess
őstag

Akkor egy kicsit direktebben teszem fel a kérdéseket. Ezt amiatt is, ert érdekelne, hogy miért pont a megadott típusokat nézted ki?

- Hajlandó lennél az alhangon dupla felárat is megfizetni, hogy a csúcsidőn kívül majdnem dupla akkora legyen a letöltésed? (ugye a 100 Mbps porttal és gyengébb WiFi -vel rendelkező LTE eszközök jócskán olcsóbbak)
- Egy router WiFi terén biztosan le tudja fedni az igényeidet?
- Az AX68U/AX92U erősebb SOC -ja jelentene Neked bármilyen előnyt? Pl. torrent vagy USB3 -ra csatolt háttértár amit LAN -on osztanál, mint csatolt meghajtó lehetősége?

Nekem úgy nagyjából körvonalazódik, hogy Nálad (LTE torony közel), hogy Nálad pl. az AX82U lenne ideális a kereted és a preferenciáid alapján (e tekintetben főleg az utolsó kérdés számíthat). Az AX82U -nak valamivel gyengébb a SOC -ja, mint pl. az AX68U -nak - viszont a WiFi -je jobb és ráadásul olcsóbb is. Értelemszerűen LTE stick kellene hozzá, amit javasolt módon akár egy USB hosszabbító kábel (ne túl hosszú) végére is lehet tenni és akkor lehetőség nyílik némi játékra az elhelyezés tekintetében ...

(#89718) GreenGoblin válasza dkess (#89717) üzenetére


GreenGoblin
tag

Az az igazsag, hogy ha az ember mobilnetes routert szeretne akkor elegge limitalt. Nyilvan ha vezetekes netem lenne akkor egyszerubb lenne a helyzet.
TP-Link amibol a legjobbat valasztottam ki, Huawei (itt van 5G-s is de nem akarok Huawei-t meg egyszer), netgear nighthawk (ezek irdatlan dragak, foleg az 5G-s verzio), es ket darab Asus amibol a legjobbat linkeltem be. Ennyi, ezek kozul kell valasztanom.
Ha pedig az ASUS RT AX68U 5700 valasztanam akkor kene keresnem olyan USB stickes, sim kartyas cuccot ami tud ertelmes sebesseget. Na ilyen nem letezik, tehat akkor ezt ki is zarhatjuk. (Lassan megvalaszolom magamnak a valaszt)
Jelenleg
5 telefon (3 allandoan neten van)
1 laptop
1 TV log 5Ghz-en

6 biztonsagi kamera, 2 mozgas erzekelo
3 okosora (2 van allandoan neten) van 2.4 Ghz-en
Plusz neha egy-ket vendeg az 5-oson.
A problema, hogy neha elmegy a net valamelyik eszkozon, mig a masikon van, ergo a router ledobja, lovesem sincs miert. A Netflix nem tolt a TV-n mig telefonon betolt, sebessegkulonbsegek vannak a telefonok kozt,mintha az egyik elvenne a masiktol. A biztonsagi kamerak nem toltenek be sokszor, kiirja hogy offline vannak, stb.
Ezeket mind egy router restart helyrehoz, de mar elegem van belole. A router menu is egy vicc es nem valami komoly egy ASUS-hoz merve, de meg egy mezei TP-link-e is jobb. A gyarto nem is foglalkozik frissitesekkel.
Par sebesseg adat a mai naprol csucsidoben:
Letoltes
29.1 Mbps
28.4
53.3
47
Feltoltes
37.8 Mbps
30
19.7
38.8
Letoles mobilomrol ugyanabban az idoben (ugyanaz a szolgaltato):
37.5 Mbps
41.9
38.2
61.1
Feltoltes mobilrol ugyanabban az idoben:
59.2 Mbps
43.1
66.1
58.9
Szoval ami szeretnek:
Stabilabb kapcsolat, nagyobb lefedettseg (az emeleten mar romlik a jel) gyorsabb net meg csucsidoben is.
Megneztem 150 meterre van a torony tolem, ablakbol latni. Ki is deritettem ez nem 5G-s, hanem 4G-s, de elvileg van 5G-s lefedettseg is itt, csak nem tudom az a torony merre van.
Amugy nem toltok, nem jatszok. Sima netezes, filmnezes online, YouTube, Spoty. Ennyi.
Valoszinuleg
TP-Link AC1200 4G MR600 V2 vagy
2. ASUS 4G AC68U AC1900 lesz a befuto, csak nem tudom
- az ASUS megeri-e a felarat a TP-vel szemben
- A ketto kozul barmelyik eleget fog-e tenni annak amit elvarok
:)

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#89719) dkess válasza GreenGoblin (#89718) üzenetére


dkess
őstag

Az a baj a ASUS 4G AC68U -vel, hogy drága valóban. Például alább írok egy érdekes alternatívát alig 10K HUF -al drágábbért, mely sokkal jobb élményt nyújthatna:

- ASUS 4G AC68U AC1900 (95-100K HUF; 5 GHz -en AC 3x3)
- TP-Link AC1200 4G MR600 V2 (55K HUF; kikapcsolt WiFi -vel) + ASUS RT-AX82U AX5400 (AP módban, 58K HUF; 5 GHz -en AX 4x4, HT160)

Igen, tudom ez még drágább. Azonban miért is írtam ezt? Azért, mert amennyiben jól feltételezem leginkább csúcsidőben használnád ezt az installációt illetve még pontosabban a mérési eredményeid még a 100 Mbps közelében sincsenek.

Azaz az MR600 helyett választhatnánk sokkal olcsóbb alternatívát is az AX82U elé - pl. (az olcsóbbik MR100 -as opció is bőven elég lenne):

- TP-Link TL-MR100 (20K HUF; kikapcsolt WiFi -vel) + ASUS RT-AX82U AX5400 (AP módban, 58K HUF; 5 GHz -en AX 4x4, HT160)
- TP-Link MR200 (35K HUF; kikapcsolt WiFi -vel) + ASUS RT-AX82U AX5400 (AP módban, 58K HUF; 5 GHz -en AX 4x4, HT160)

Ugye ezen opciókkal az LTE sebességünket 100 Mbps -ben korlátoznánk, de egyfelől az e feletti LTE sebességek nem állnak rendelkezésre - másfelől jóval olcsóbban megúsznánk. A két router egymás mellett lehet és UTP kábellel összekötve. Ugye 78K HUF -ból lehetne:

- LTE internet 100 Mbps -ig,
- Komoly AX -es WiFi -nk + Asus -os extrák,
- az Asus -ra gigabit -es vezetékes helyi hálózatos klienseket is dughatunk. Amennyiben valami "közel" lenne, akkor érdemes is lenne rádugni.

Persze AP -nak is választhatunk kicsit kedvezőbb áru routert az AX82U -nál - pl.

- ASUS RT-AX58U (45K HUF, AP módban; javasolt módon Merlin -el),
- TP-Link AX73 (39K HUF, AP módban; hardveresen az AX82U -val egyezik meg - Asus -os "extrák" nélkül),

Azaz 59 vagy 65K HUF -ból ki tudnánk ezt hozni sokkal ütősebb AX -es WiFi -vel is. Ez nem csábítóbb, mint a ASUS 4G AC68U ára illetve AC 3x3 -as Wifi -je vagy éppen a TP-Link MR600 AC 2x2 -es WiFi -je?

(#89720) GreenGoblin válasza dkess (#89719) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ezzel csak az a bajom hogy gyakorlatilag kettő router lenne. Egyel oldanám meg ha lehet ezért az a kettő amit említettem lehetne a befutó ha tudnám jobb mint a mostanim.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#89721) dkess válasza GreenGoblin (#89720) üzenetére


dkess
őstag

A kettő azért is jobb, mint az egy, mert az elhelyezéssel tágabb határok között lehet játszani. Ugye nem biztos, hogy ugyanaz a hely ideális LTE szempontból vagy éppen WiFi és a vezetékes kliensnek. Ugye egy kétszintes házban pont egy routeres felállás esetén jelenthet igazi előnyt. A WiFi -vel érdemesebb minél központibb (ház szempontjából) hely felé orientálódni illetve a vezetékes kliensek közelébe (ha van) - a LTE -vel meg ahol a legjobb/leggyorsabb a vétel.

OK, írtad nincs házon belül kábelezés sehol. Ugyanakkor helyiségen belül (legyen az pl. nappali) lehet tili-tolizni. Jelentsen ez akár fél métert vagy kettőt vagy ötöt. Csak a kettőt összekötő UTP kábel szab határt.

Namost, ha ezek egyike sem jelentene előnyt, akkor is ott maradna még az árelőny része meg a jobb WiFi amik azért önmagukban is egész jelentősek ...

(#89722) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: Asus RT-AX55 vagy TP-LINK Archer AX20 router közül melyik lenne az előremutatóbb? Szoftveres támogatás hol jobb?
Ahogy nézem nagyjából egy áron lenne.

Köszi,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#89723) dkess válasza mAtech (#89722) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Mesh oldalról az Asus AiMesh -e jobb szoftveresen. Ugyanakkor az AX55 -ön nincs USB port - így a szokásos Asus -os extrák garmadája élből ki is esik. Mondjuk az is igaz, hogy az AX20 egy db USB 2.0 portjával nincs sokkal beljebb.

Amennyiben egy fokkal konkrétabb dolgokat is mondasz, akkor pontosabb választ tudunk majd adni ...

(#89724) Joshi


Joshi
titán

Milyen routert ajánlanátok optikai Gigabites internethez, amiben van optikai bemenet és piszok jó router?

(#89725) TeeJay válasza Joshi (#89724) üzenetére


TeeJay
félisten

Nincs ilyen ugyanis a szolgáltató optika cuccát nem tudod kiváltani. Asus AC65P simán viszi az 1000-es netet az ONT-t meg Bridge módra lehet kérni DIGI esetén, Telekomnál meg pppt passthrough van

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89726) Gubek-Einste válasza Joshi (#89724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89727) mAtech válasza dkess (#89723) üzenetére


mAtech
aktív tag

Szia!
Igaz nem voltam bő a mondandómmal:N
Jövőbe mutató megoldást keresnék. WPA3, wifi6, USB-n nem akarok se nyomtatót, se HDD-t üzemeltetni. Most csak AP-ként funkcionálna Digi net mellett. Kábelen menne bele a net.
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#89728) dkess válasza mAtech (#89727) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igazából AP módban is lehet USB -re (ha van) dugni dolgokat és jónéhány ehhez köthető extra funkció elérhető a gyártó portfóliójának megfelelően. A "jövőbe mutatás" is lehet igen sokféle.

Az AX55 és AX20 közül AP -nak igazából kb. majdnem mindegy melyiket veszed, ha pl. az AiMesh támogatás nem érdekes. Sőt akkor igazából talán a AX20 -at érdemesebb inkább - az AX55 lefedettségére panaszkodtak páran itt a topikban. Persze nem katasztrófa, de e téren lehet a TP-Link jobb valamivel ...

(#89729) mAtech válasza dkess (#89728) üzenetére


mAtech
aktív tag

:R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#89730) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Kisirodai környezetbe 4-5 wifit használó embernek ( kábelen másik 5-6 ) 1000megás DIGI internet wifin történő megosztására elegendő lehet egy TP-Link Archer C6 AC120?

Esetleg mást tudtok ajánlani úgy, hogy többen lógnak rajta napi 8órát?

(#89731) FR33 válasza TeeJay (#89725) üzenetére


FR33
aktív tag

Szia!
Egy 8-10fős kisirodai használatra is ajánlott lehet ez a router? Wifin használnánk kb 5-en, többi 5 kolléga pedig ethernet.
Ez a cél de lehet érdemes rászánni több összeget? ( Asus AC65P ) ?

(#89732) TeeJay válasza FR33 (#89731) üzenetére


TeeJay
félisten

Simán bírja
5 wifi semmi neki :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89733) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 46 m2-es panelba routert DigiNet 1000-hez? Egy PC lenne ethernettel csatlakoztatva rá és a cél hogy az egész lakásban legyen wifi. 2.4 és 5 GHz-et is jó lenne ha tudná, más kritérium nincs :D
Köszi!

(#89734) TeeJay válasza iceman007 (#89733) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC65P részemről
1000-es netet vígan viszi, 5GHz-en Redmi Note 9S telóval meg 600-640megabiteket mérek :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89735) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Sziasztok,

Ismerősöm költözik kertesházba és minnél olcsóbb megoldást keres, ~168nm a ház ~500nm a telek, ha jól értem az udvaron/kertben is szeretne wifi-t, tudnátok ebben segíteni? Köszi.

u.i. nem az a típus aki a kertben 8k-s filmet szeretne streamelni, de azért jó volna ha egy videóhívás messengeren beleférni.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#89736) TeeJay válasza NyMRooD (#89735) üzenetére


TeeJay
félisten

Olcsón érdekes lesz. Nyakamat rá minimum 2 de lehet 3 eszköz kell erre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89737) Gubek-Einste válasza NyMRooD (#89735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89738) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

15k körül keresek erős wifis routert. Sebesség nem is annyira fontos, csak az ereje. 80nm családi ház, földszintes, de a ház egyik végében lenne a router.
[link] ez jó lehet?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#89739) dkess válasza CoolBoy323 (#89738) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Erőset így hirtelen a Pistából tudnék ajánlani.

Továbbá egy klasszikust idézve:

"Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?"

(#89740) blakey válasza CoolBoy323 (#89738) üzenetére


blakey
titán

A Wifi erőssége szabályozva van az EU által, ráadásul az olcsó routerek esetében jóval gyengébb a teljesítmény. Érdemes körülnézni a használtpiacon, hátha van olyan router amire CFW is telepíthető aminek segítségével jóval jobb Wifire számíthatsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89741) CoolBoy323 válasza dkess (#89739) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Pista??

Kertes ház, kevés zavaró wifi.
Használja majd kb 10 eszköz, 2-3 vezetéken

Légvonalban 3-4 válaszfal (tégla)

Keret 15k mint említettem, és mediamarkt lenne a jó.

Bejövő net 30/3 max :DDD

(#89742) dkess válasza CoolBoy323 (#89741) üzenetére


dkess
őstag

Hát a max. 30/3 -nek kb. bármi elég - még akár az N -es routerek is (persze újként ilyet már nem érdemes venni) - hacsak nincs NAS vagy komoly helyi hálózati másolgatás (bár ez utóbbit érdemes kábelen megejteni).

Van jelenleg routered? Amennyiben igen, akkor mi és miért nem vagy vele elégedett?

Ne érts félre - egyszerűen arról van szó, hogy nem szeretnénk "költeni" a pénzedet, ha nem feltétlenül muszály ...

(#89743) NyMRooD válasza Gubek-Einste (#89737) üzenetére


NyMRooD
őstag

Szomszédok nincsenek, mármint különálló, átlagos téglaház. Digi lesz náluk, szerintem digi 1000, de nem feltétel, hogy azt a sebességet vezetéknélkül is tudja a router. Átlag 2 laptop, 2 telefon, de telefonok száma vendégek esetén lehet felmenne akár 10 darabig is. Feltétel csak annyi van, hogy a házat fedje le és lehetőleg valamilyen szinten a kertet is. Nem gond a több routeres megoldás sem, azt, hogy minél olcsóbb legyen nem úgy értettem, hogy férjen be 10k-ba, hanem egyszerűen a legolcsóbb megoldások érdekelnek azok közül amelyek képesek kiszolgálni ezeket az igényeket, akár kompromisszumok árán is. Köszi

U. i. Falak számának és net sebességnek még utána kérdek.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#89744) dkess válasza NyMRooD (#89743) üzenetére


dkess
őstag

Meg hogy hány szintes a ház ilyesmi. Van kábelezés mondjuk a nappaliba meg mondjuk a másik oldalon legalább valamelyik szobába amelyik az udvarra néz?

(#89745) CoolBoy323 válasza dkess (#89742) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Havernak kell. Valami kis gagyi tplink van most. 2,4es csak. 2 antennás.
Hálózaton szokott filmeket tolni, de az madzagon javarészt.

A gond, h a hátsó szobába már nem megy el a wifi.

Szóval semmi extra nem kell. Szerintem az a xiaomi is bőven elég lenne.

(#89746) dkess válasza CoolBoy323 (#89745) üzenetére


dkess
őstag

Egyszintes 80nm -es ház és 2.4 GHz -en már nem ér el a WiFi a hátsó szobába?

Akkor azt mondanám 2 db AC57U v3 AiMesh -be konfigurálva ethernet backhaul -al. Egyik a nappaliba - a másik a hátsó szoba tájékára. Ugye ez azt jelentené, hogy kábeles összeköttetés lenne a két router között.

(#89747) CoolBoy323 válasza dkess (#89746) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kereten túl megy sajnos...

Dir 605L dlink van most

(#89748) Alex91 válasza CoolBoy323 (#89747) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a jelenlegi nem fedi le, akkor nagy valoszinuseggel egy masik sem fogja lefedni… Tobb eszkoz kell, es igy tobb penz is :) . .

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89749) TeeJay válasza Alex91 (#89748) üzenetére


TeeJay
félisten

De ő 15-ből akar csodát úgy hogy MM-ból venné. Két eszköz kellene minimum úgy hogy a kettő között kábel van de hát egy fillért sem akar pluszban áldozni. Hardveraprón vegyen két 841ND-t és azzal 94 megabit ig nincs gond

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89750) CoolBoy323 válasza Alex91 (#89748) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem lesz jobb a térerő 5 antennától, mint 2től? :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.