Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89951) jeni válasza dkess (#89948) üzenetére


jeni
félisten

a SOC ,a 8 Giga Lan ,belső ram és most akciós,de kimerült,hogy kamu áras volt.
Így marad egyelőre az RT-AC86U otthonra

[ Szerkesztve ]

(#89952) Tikakukac


Tikakukac
titán

Kicsit változtak a dolgok, 2 darab sima router is elég lesz nekem. 4 laptop és 4 telefon fog folyamatosan vergődni rajtuk 3-4 napig, ilyen 1 megás pakkok fognak száguldani oda és vissza.

C80 AX10 C6 van a kalapban.

15k 16k 12k ropogós ezres az áruk sorban. Ér 4k-t az AX10 a C6-hoz képest? Mert akkor úgy vennék már routert, hogy ha kell egy jobb AP amit elviszünk valahova vagy egy rendes router, akkor 4k nem pénz, kérdés elég stabil-e.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#89953) dkess válasza Tikakukac (#89952) üzenetére


dkess
őstag

Bármelyiket veheted. Mondjuk AX10 helyett inkább AX20 -at néznék, de az már inkább 20K HUF most (sokszor lemegy az ára az AX10 alá) ...

Értelemszerűen a 4K -t akkor érheti meg igazán, ha lesz vagy lehetnek AX -es kliensek belátható időn belül ...

(#89954) Tikakukac válasza dkess (#89953) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem látok a jövőbe, 30k körül ellocsolhatok 2 routerre, ennyi a buli :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#89955) Oldman2 válasza Alex91 (#89398) üzenetére


Oldman2
veterán

Az Rt-AC57U V3 már megvan, önmagában a konyhában kevés, az 5GHz-es sáv a szobákban teljesen zéró, nem is látható az SSID.

Kérdésként felmerült bennem, hogy a javasolt "vigyél a konyhából 2 külön ágat" megoldás mellett, ha 1 ágon marad minden, a szobákba bekerülő 1(2) ZenWiFi AC Mini-kre lehet-e LAN kábelt dugni, vagy ilyenkor ezek csak WiFi AP-ként viselkednek, és a kábeles kapcsolat ilyenkor rajtuk totál felejtős?

(#89956) etomcat


etomcat
csendes tag

Kedves routeres közösség!

Azt szeretném kérdezni, hogy:
Az asztali jellegű (nem szappantartó / zsebdobozka), de egyszerűbb kategóriás, két botantennás 4G LTE WiFi routerek közül vajon elegendő a WiFi oldalon csak 2,4GHz-es kivitelű vagy ragaszkodjak a 2,4/5GHz kétsávoshoz?
(Például TP-Link TL-MR6400 illetve TP-Link Archer MR200 AC750)

Faluvégén álló nem téliesített 30m2 faházban és teraszon lenne, ahol sajna nincs az utca végén még egyik szolgáltatónak sem vezetékes netje. (A környéken a legtöbben Vodafone mobil alapú netet használnak.)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#89957) Intruder2k5 válasza etomcat (#89956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nincs jelentősége, jó lesz a csak 2.4GHz-es is. Az 5GHz előnye olyan helyen élvezhető, ahol túl sok már a 2.4GHz-es WiFi, jellemzően lakótelepeken, társasházakban, ezáltal nincs szabad csatorna az alacsonyabb frekvencián, és nagy az interferencia, vagy a másik eset, amikor a 2.4GHz-es sávon elérhető sebesség már kevés. Szerintem jelen esetben egyik sem áll fenn.

Itt írtam erről korábban: 2.4GHz vs. 5GHz

[ Szerkesztve ]

(#89958) dkess válasza Oldman2 (#89955) üzenetére


dkess
őstag

Lehet daisy chain -be is sorba kötni a mesh WiFi egységeket - főleg, ha mindenhol kábeles kapcsolat van (azaz pont, hogy a vezetékes kapcsolat a nem felejtős). Ugyanakkor persze sokkal inkább ajánlott lenne, ha a konyhából mind a kettő szobába tudna menni egy-egy UTP kábel ...

(#89959) Oldman2 válasza dkess (#89958) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, csak a csillag topológia kialakítása gyakorlatilag teljes újrakábelezést igényelne.

Mivel ezt el akarom kerülni, tettem fel a kérdést. A válaszod viszont balga agyamnak nem egyértelmű...

Ha kiépítek egy két ZenWiFi routerre épülő backhaul hálózatot a teljes WiFi lefedettség érdekében, a ZenWiFi végpontokba csatlakoztathatok-e az előbbi funkcionalitás elvesztése nélkül pl. egy kábeles asztali gépet?

(#89960) dkess válasza Oldman2 (#89959) üzenetére


dkess
őstag

A topológiától teljesen függetlenül lehet az AiMesh egységekre vezetékes klienst csatlakoztatni. Sőt tulajdonképpen ajánlott is minél több mindent (klienseket) kábelvégre kapni ...

(#89961) Oldman2 válasza dkess (#89960) üzenetére


Oldman2
veterán

No, köszi. Ezt így már megértettem én is...

Köszönet!
:R

(#89962) satmen


satmen
tag

Üdv
ASUS RT-AC65P vagy RT-AC56U? Melyiket ajánlanátok?
:R

(#89963) Gubek-Einste válasza satmen (#89962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az AC56U már régóta nem kapható így egyértelműen az AC65P lenne az ajánlott.
Ha az AX56U-ra gondoltál akkor inkább az legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89964) gubika


gubika
csendes tag

Sziasztok,
Teljesen laikusként a tanácsotokat szeretném kérni, hogy mi lehet nálunk az ideális kialakítása a hálózatnak, a következő paraméterekkel:

Kétszintes a ház, szintenként 50m2, alul a nappaliba jön be a kábel az 1000mbites nettel. Vasbeton födém van a szintek között, fent pedig két szoba. A cél az, hogy a felső szobákban is jó minőségben lehessen netflixezni, stabilan xboxozni. Nincs túl sok eszköz: 2 telefon, tablet, notebook, xbox - később se lesz sokkal több.

Kérdés, hogy vegyek egy bikább routert ami felpaszírozza a jelet vagy valami mesh, powerline rendszer legyen? Nehezítés, hogy kábelt nem szeretnénk vezetgetni a lakáson belül, gondolom ez erősen korlátozza a mesh-t. Nincs igény semmilyen spéci featurre, ac vagy ax sem szempont, de gondolom ma azért már érdemes az utóbbit preferálni.

Keret: 50e ft, ha olcsóbban is megoldható az szuper, de ha csak a drágább a biztos, az is megoldható, csak kevesebbet eszik majd a gyerek :)

nagyon köszönöm a segítséget.

(#89965) dkess válasza gubika (#89964) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

A két szint között sem megoldható a kábelezés sehogysem? Koax kábel sem megy az emeletre?

Igen, egy két eszközös (a két szinten egy-egy) lenne ideális - közte ethernet backhaul -al. Ez különösen előnyös lehetne mivel pl. emeleti TV -t (pl. Netflix) vagy Xbox -ot is kábelvégre lehetne kapni (nem terhelnének a WiFi -re). A WiFi backhaul nagyon nem ugyanazt az élményt adná - mind a két mesh eszköz WiFi -s részét "megzabálná" ...

Eszközök tekintetében pl. 2 db AC57U v3 (2*16K HUF - [link] ) vagy egy CD6 Duo pack (40-45K HUF - [link] ) megfelelő lehetne akkor.

(#89966) satmen válasza Gubek-Einste (#89963) üzenetére


satmen
tag

Köszönöm szépen! Az AX56X nekem kicsit "húzós áru"... :)

(#89967) gubika válasza dkess (#89965) üzenetére


gubika
csendes tag

Nagyon köszi a választ. Sajnos az előző tulajék nem foglalkoztak ezzel, nincs kiépítve belső hálózati kábelrendszer, de akkor kitalálunk valamit, hogy hogyan tudjuk a legkisebb macerával felvinni. Etherneten lehet összekötni az eszközöket?

(#89968) dkess válasza gubika (#89967) üzenetére


dkess
őstag

Igen, etherneten keresztül érdemes összekötni az eszközöket. Akkor semmilyen kábel nem megy az emeletre? Nem is lehet helyet találni neki (érdemes a fantáziát is használni)?

(#89969) bluemirage válasza gubika (#89967) üzenetére


bluemirage
őstag

CAT6-os UTP kábel, ha csak felszálló vezeték kell. Neked elvileg ez így elég.
Ha több tíz méterről lenne szó, akkor a vastagabb CAT6A a javasolt a küszöbön álló 2,5 Gbit és 5Gbit-es hálózatok miatt. De lakás méretekben ritkán jön össze ekkora távolság.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#89970) dkess válasza bluemirage (#89969) üzenetére


dkess
őstag

Egyetértve veled annyi megjegyzés, hogy "több tíz méter" -re is elég a Cat6 kábel - nemcsak a 2,5/5 Gbps -re hanem akár a 10 Gbps -re is. Nekem ilyen környezetbe Cat5e (régen kábeleztem már) is elég multigigabit -es LAN -ra ...

Persze nem vagyok semmi jó elrontója - teljesen jó választás lehet a Cat6A is ... :)

(#89971) MaCS_70 válasza satmen (#89966) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha három évre számolsz, havi másfél gombóc fagyalt árával drágább az AX56.

AC-s routert szerintem már csak az vegyen, aki ténylegesen TUDJA, hogy annak az élettartama alatt nem lesz szüksége az AX-re.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89972) Olyan


Olyan
csendes tag

Sziasztok
valtott itt valaki upc connect boxrol AX73-ra.
vartam a csodat lefedettsegben de nem jutottam igazan elore. Annyi hogy stabilabb es gyorsabbnak tunik, de ennyi.
van annak valami hatasa erre ha a connect boxot meghagytam router modban? Meg nem valtottam at modem modba. Egyaltalan van ertelme atvaltanom?
sajna ebben a temaban nem vagyok otthon
koszi

(#89973) Gubek-Einste válasza Olyan (#89972) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

van annak valami hatasa erre ha a connect boxot meghagytam router modban? Meg nem valtottam at modem modba. Egyaltalan van ertelme atvaltanom?
Ha a TP-Link is router módban van akkor dupla NAT mögött vagy aminek sok hátránya van.
Ha már van egy normális saját router-ed akkor a szolgáltatói eszköz legyen csak modem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89974) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok!

Van egy asus RT-AC57U routerem és egy prtelekomos netem. Nem kellene bajnak lennie mégis van a net csupán 200 megás. A routeren az utolsó gyári firmware van kb havontra újra van indítva de rendszeres, hogy az 5G-s hálózaton nincs internet. Mindeközben a 2,4-esen vígan van. A hálózat maga stabil csak a netre felejt el kilátni. Bármi ötlet?

(#89975) Gubek-Einste válasza Smithy87 (#89974) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89976) Smithy87 válasza Gubek-Einste (#89975) üzenetére


Smithy87
senior tag

Köszi ezt nem is kerestem :R

(#89977) gubika válasza dkess (#89968) üzenetére


gubika
csendes tag

Nagyon köszi a válaszokat, megpróbálom valahogy felvezetni a kábelt, csak nagyon bíztam benne, hogy meg tudom úszni :)

Még egyszer köszi!

(#89978) s3cr3t3d


s3cr3t3d
csendes tag

Sziasztok
Az a kérdésem hogy melyik router képes akár nem gyári FW-el torrentezni. Gondolok itt akár 50-100 vagy több torrent egyidejű seedelésére.
ASUS ac65p-n menne? vagy más az ajánlott?

(#89979) woodworm válasza s3cr3t3d (#89978) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p esetén annyi a megkötés, hogy nem tudod gyári fw-n az asus Download Masterét feltenni. SSH-n kell parancssorban telepíteni és beállítani, de utána már van webui vagy remote gui, ahol a torrenteket kezelni tudod. Régóta nem torrentezek már routeren, de 100-200 db nem lehet gond, ha a feltöltési sebességet nem engeded elszaladni.

(#89980) leroyclub


leroyclub
senior tag

Valószínűleg új routert kell vásárolnom. Az alábbi dolgok fontosak: Nagy teljesítmény, 2,4 és 5ghz is menjen egyszerre, illetve saját torrent és média kliens amit iOS-eszközről is lehet menedzselni. Nem tudom ennek mi a pontos neve. Jelenleg egy Synology rt1900ac-m van aminél Saját Appstore-os app van ami kezeli a torrentet is, így mondjuk ha telefonról letöltök egy torrent fájlt, simán eltudom indítani a letöltést anélkül hogy gép elé ülnék, a TV pedig wifin látja a routert (van rádugva USB-n egy külső HDD) és tudja játszani a tartalmat. Létezik másik ilyen router?

(#89981) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok kérlek segíteni? Le szeretném cserélni a szépemlékű TL-WR1043ND v4 routerem, mert már kevésnek kezd bizonyulni. Többnyire a wifi "fogy el", valamint mostanában sűrűn előfordul, hogy a kábelen is dobja a kapcsolatot.

- Panellakásba szeretném, 63 nm, 3. emelet, 2 szobás, oldalsó, az épület 4 emeletes, tömb széle, csak felső és alsó szomszéd van, más tömbök 70-100 méterre.
- 3 eszköz fixen kapcsolódna kábelen (2 PC, PS4), valamint 4 eszköz vezeték nélkül.
- Vodafone/ex-UPC 500-as internet. Még a fehér UPC connect box van, onnan kapná kábelen a netet és osztaná az említett eszközöknek.
- A max amit tudok áldozni rá az 40k, de ha lehet akkor ne érjük el. :DDD

Visszaolvasva nekem ami nagyon szimpatikus lett az az Asus RT-AC65P, főleg az álló kialakítás miatt, ami nekem most sokat segítene. Egy másik a TP-Link Archer AX20, valamint ha sokallom is, hogy ennyit költsek rá, de az ASUS RT-AX56U.

Előre is köszönöm!

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#89982) motocoder


motocoder
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek megéri lecserélni a TP-Link Archer C5 AC1200-as routerem, egy Xiaomi AX3600-ra.
Igazából nincs bajom vele több éve megy fagyás és hibák nélkül, de a netem holnap cserélik 500-ról 1000-re.

(#89983) bluemirage válasza motocoder (#89982) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha van olyan wifi eszközöd (telefon, laptop), ami már AX-es és azon eszközön számít a sebesség is, akkor és csak akkor cserélném le...

Ha nincs fagyás és hiba nélkül megy a C5 AC1200-es, akkor várnék vele és persze nem Xiaomi AX3600-at vennék idővel, hanem Asus-t... de tök mindegy.... a lényeg, hogy ha nem kell a plusz AX-es tempó, akkor ne kapkod el a vásárlást.

Meliora sunt bono inimica

(#89984) dkess válasza leroyclub (#89980) üzenetére


dkess
őstag

Esetleg más igény a torrent -en kívül? Anyagi keret?

Csak azért, mert ami a Synology rt1900ac -nál komolyabban (releváns módon) tud torrentezni és legalább annyiot tud, mint az előző az lehet kicsit zsebbenyúlósabb lenne ...

Egyébként az is lehet, hogy amennyiben routerként egyébként mindenben megfelelne a mostani és csak a "virágbolt" érdekel, akkor lehet jobban járnál valami torrentezős "célvassal", ami nem router ...

@wrongduke, #89981

Amennyiben 25-30K HUF alatt akarunk maradni, akkor:

- ha AX számít a router élettartama alatt, akkor: AX20,
- ha AX nem számít és soha nem is fog, akkor: AC65P.

Egyébként meg, ha azt a 40K HUF -os keretet bármilyen formában komolyan gondoltad, akkor: AX73 (38K HUF: [link] ) ...

(#89985) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
120nm családi házba (1szintes), téglafalakkal megfelelő lehet egy TP-LINK Archer AX73 router?
Vagy inkább mást? pl RT-AC65P, vagy Tp-Link AX50
Hosszútávra tervezek, és nem baj, ha kiszór a teraszra is a jel :)
Köszönöm

(#89986) dkess válasza puru (#89985) üzenetére


dkess
őstag

Szigorúan egy routeres felállás esetén a AX73 jó választás. Azonban 120 nm + terasz igénye esetén mesh WiFi megoldással (ha megoldható az ethernet backhaul) jobban járnál - legalábbis amennyiben komoly az a "Hosszútávra tervezek" rész ...

Mondjuk 2*AX56U avagy esetleg 2*AX58U (Merlin -el ajánlott) amennyiben belefér ... AX73 -at nem tudod ilyenformán bővíteni ...

(#89987) motocoder válasza bluemirage (#89983) üzenetére


motocoder
aktív tag

Köszi!
Nincs AX-es eszközöm. Akkor marad most ez.

(#89988) wrongduke válasza dkess (#89984) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Köszönöm! Rábeszéltél, AX73 lesz. :R
Komolyan gondoltam, csak nem voltam benne biztos, hogy ebben az esetben a több jobb. Nem akartam sem alul, sem felül kalkulálni a keretet.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#89989) Ducky92


Ducky92
tag

Szia dkess!

Bocsi, hogy csak most írok, összejött minden.

Van a fő c5 körül konnektor igen,(a teraszon kb 2-3 méterre) viszont a kis házba nem megoldható a +1 router. A powerlinet elvetettem, mert úgy néz ki, hogy a legelső megoldás, amit mondtál mégis kivitelezhető, a holnapi nap meg is rendelem a cpe210et..

A kábelt kitudjuk vinni a routertől a terasznál lévő ház falra, és akkor a CPE210 a kisház ablaka felé néz.(sima ap módba kell beálítanom?)

Gondolom a másik megoldás az lett volna, hogy powerline a teraszra, és onnan van bedugva a cpe210. De szerintem az első megoldás tökéletes lesz, mert ígyis van jel a kisháznál, csak ugye nem fedi le az egész kisházat.

A héten, ha megjön a cucc mindenképpen megcsinálom!

Köszi mégegyszer a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#89990) xact


xact
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Asus RT-AC58U-m van, amit nem érzek túl acélosnak a gigás net mellé úgy hogy torrentezek.
Úgy tudom hogy ebben nincs HW nat, de mondjuk az AC57U-ban van.
Esetleg tudnátok ajánlani 20K-s ár környékén olyan routert ami valóban tudja a HW nat-t és jó 7/24-s torrentre?
Köszönöm. :R

(#89991) Anonymus23 válasza wrongduke (#89988) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem nem akart rábeszélni, mondom ezt úgy, hogy nekem is AX73 van.
Nagyon sok mindentől függ, hogy mennyire lesz elég erős a jel. Nekem 60cm-es vályog tégla falaim vannak, 30cm-es válaszfalakkal, és hiába van szinte a ház közepén a router a végeiben már eléggé gyengus tud lenni a jel. Nekem vannak hozzá jelerősítők (Wifi backhaul), mert viszonylag kevés cuccos használja a wifi-t, de sajnos ha neked utólag derül ki, hogy nem elég a jel és MESH hálózatot szeretnél használni, akkor TP-Linknél be leszel korlátozva, hogy csak WIFI-n lehet a MESH-t létrehozni. Persze másik WIFI hálózatot tudsz egy akármilyen másik routerrel mellétenni kábelen is, de akkor meg állandóan ragadni fog az eszköz egy bizonyos hálózathoz, és csak akkor hajlandó átállni a másik (akár sokkal erősebb) hálózatra, ha az eredeti hálózatról teljesen elveszíti a jelet.
Hagyományos routereknél az Asusnak sokkal használhatóbb a MESH rendszere.
Ettől függetlenül nagyon jó kis vas az AX73, és tökéletesen működik nálam 2 WIFI-s MESH eszközzel, csak mondom inkább szólok részletesebben, mert azért a kábeles backhaul sokkal biztosabb és gyorsabb megoldás!

;) - The Power of the Light Side

(#89992) dkess válasza Ducky92 (#89989) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Ember legyen a talpán aki nyomon követi, hogy éppen mivel kapcsolatban válaszoltál ... :) :) Értem ez alatt, hogy két külön helyszínnel kapcsolatban is kértél tanácsot illetve az egyiknél több lehetséges forgatókönyv is felmerült. Persze sejtem miről van szó.

Igen, sima AP mód lesz a nyerő - (a C5 -től) külön SSID/jelszó párossal . A kétlakásos házban levők közül csak azok rögzítsék a mobiltelefonjaikban (és más kliensekben meg nem) a CPE210 SSID/jelszavát, akik üzemszerűen előfordulnak a kisházban és/vagy a két ház közötti telekrészen.

Addig is itt a CPE210v3 szimulátora - itt tudsz nézelődni/gyakorolni amíg megérkezik: [link] . Ez éppen Chrome/Safari/Firefox -al megy - Operával például nem (próbáltam).

Várni fogom majd a fejleményeket.

@xact, #89990

Szia,

Csak a biztonság kedvéért - a router -el szeretnél torrentezni vagy mondjuk egy vezetékes klienssel?

@Anonymus23, #89991

Abszolút egyetértek veled, hogy AX73 -al olyan helyre érdemes tervezni, ahol borítékolhatóan elegendő a szigorúan egy routeres felállás. Pont a tegnapi napon ajánlottam AX73 helyett inkább mesh WiFi -s felállást ethernet backhaul -al egy másik kérdezőnek (#89986). Továbbá abban is egyetértünk, hogy a vályogház különleges követelményeket támaszt WiFi terén - a vályogfalak gyakorlatilag "WiFi -t reggeliznek" ...

wrongduke -nál azonban egy egyébként nem től nagy (68 nm) kétszobás panellakásról van szó. Amennyiben nem a lakás nagyon egyik sarkába, egy vastagfalú ólomszéfbe tervezi a telepítését, akkor borítékolhatóan elegendő lesz oda ... Célszerűen a lakás középpontja környékére a frekventáltabb helyiségbe (pl. nagyszoba) érdemes telepíteni és akkor nem lesz gond.

Milyen alternatívák merültek fel a kérdezőnél? AX20 meg az AC65P. Az utóbbit (gyári fw -vel) egy AX73 reggelire eszi meg lefedettség terén - még AC -s kliensekkel is (AX -esekkel meg egy másik dimenzió kb.). Ugye nem egy és nem kettő ember tudta egymás mellett tesztelni a két típust és a tapasztalatait leírta akár ebben a topikban.

AX73 -hoz nem volt szerencsém. Ugyanakkor ehhez "közeli" két típussal is volt alkalmam kicsit hosszabb távú teszt időszakhoz (értsd legalább egy hónap - panel és családi ház+kert - igaz nem vályog - környezetben): AX50 (márkán belüli "kistesó" - más SOC -al) és AX82U (AX73 -al megegyező hardver). Azt kell mondanom zárt térben - így panelben is - mindent "kettéh@gyoznak" ami AC -s (router) ... Főleg mondjuk panel, 10+ méter, és 3 fal és a felett, 20-30 zavaró idegen WiFi -vel meg AX -es klienssel nagyon durván más dimenzió, mint egy AC -s router ...

Igazából mások tapasztalataira is alapozva az AX73 vagy a vele hardveresen megegyező AX82U -ra a fórumtársak sem úgy szoktak hivatkozni, hogy gond lenne a lefedettségével - sőt ... :)

(#89993) xact válasza dkess (#89992) üzenetére


xact
tag

Szia!
1 NAS-n menne folyamatosan, és néha vele párhuzamosan még 1 PC-n.
Üdv.

(#89994) Oldman2


Oldman2
veterán

Vettem nemrég egy Asus RT-AC57U v.3 routert és ma érkezett egy ASUS ZenWiFi AC Mini(CD6) két pakkos csomag.

A Mesh WiFi beállításával kínlódok.

Ethernet Backhaul-t szeretnék beállítani.

A két CD6-osből az egyiket CD6R -ként, a másikat CD6N-ként látja a Router.

A CD6R WAN portját csatlakoztattam a LAN-ra, ezt sikerült szépen beállítanom, megy a 2,4 és az a5GHz-es sáv is.

A CD6N-en csak LAN1 és LAN2 csatlakozó van, ezt a LAN1-en csatlakoztattam a LAN-ra.

A Router "Add AiMesh Node" pontjában megjelenik, de hosszabb molyolás után ezt a hibaüzenetet kapom.

A Node a WPS gomb nyomvatartása mellett került újraindításra (ez elvileg a gyári új állapot).

Mit ronthatok el?

(#89995) Oldman2 válasza Oldman2 (#89994) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs, nem ide akartam... ha itt ez Offtopic, átrakom az Asus topikba...

(#89996) dkess válasza xact (#89993) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Akkor a HWNAT meg a gigabit -es internet kihasználása lenne a cél akár több (sok) párhuzamosan futó szállal. Esetleg egyéb szempontok, anyagi keret, egyebek?

@Oldman2, #89994

Amennyiben jól feltételezem, akkor a CD6R lenne az AiMesh Router - a CD6N meg a AiMesh Node ... Biztos így szeretnéd?

Az AiMesh Router az egyben a hálózati router is lenne? Melyik egységet szeretnéd AiMesh Router szerepkörben?

Most mindenekelőtt abból indulnék ki, hogy az AC57U v3 lenne a hálózati router és a AiMesh Router is. Ebben az esetben például az ezen topikban írt ezen hozzászólásom majdnem teljesen felhasználható: #89569 .

A különbség annyi, hogy abban csak CD6 -ok vannak. Ez alapján a kábelezés az esetedben a fenti feltételezést alapul véve így nézne ki:

- ONT --> AC57U v3 AiMesh Router WAN portja,
- AC57U v3 AiMesh Router LAN portja --> egy-egy UTP kábel a CD6 AiMesh Node LAN1 portja (az egyik egységen csak 2 db LAN port van - ott legyen akár a LAN2),
- ízlés szerint egyéb vezetékes kliensek vagy switch a megmaradó LAN portokra.

Természetesen lehet az AC57U v3 és a CD6 Duo közé switch -et is rakni, ha kellene. Egyéb topológia is szóba jöhet - ennek igénye esetén jelezz ...

(zárójelben: ha ethernet backhaul -t szeretnél, akkor ne a WiFi backhaul állításával molyolj)

(#89997) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

jó pár oldalt visszaolvasva próbáltam kideríteni, mi lenne számomra a megfelelő, de néhol úgy éreztem ezt itt erősen mélyvíz topik... :DDD
Időspórolás miatt ezért inkább feltenném a kérdésemet:
Telekom1000 nethez keresnék megfelelő routert, kritériumok:
- ha lehet, elsődlegesen Asus preferált
- erős wifi
- kábelen 3 eszköz (cat5e kábel megfelelő még ide?)
- wifin 4-5 eszköz
- ár max 40k

Előre is köszönöm! :R

(#89998) leroyclub válasza dkess (#89984) üzenetére


leroyclub
senior tag

Keret kb 50.000. A torrent lenne a lényeg, a többit szerintem tudja ma már minden normális wifi. Nem szeretnék több eszközt ha nem muszaj, ez igy nagyon kényelmes volt nekem. Mit tudnál ajánlani?

(#89999) Fecogame válasza evitiguF (#89997) üzenetére


Fecogame
veterán

ASUS RT-AC65P, és még kevesebből megúszod, mint 40k :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#90000) dkess válasza leroyclub (#89998) üzenetére


dkess
őstag

A torrentezés routeren mindig egy "neuralgikus" pont ... Itt ugye a Synology rt1900ac -t (nekem is van - ismerem) egyértelműen felülmúló eszköz kell.

A keretedet alapul véve legyen mondjuk AX58U (a kereted alatt kicsivel) vagy AX82U (a kereted felett kicsivel). Hardveresen ugyanaz - az AX82U 5 GHz -en 4x4 HT160 -as WiFi -t tud. Gyakorlatilag ez a különbség - illetve az, hogy az AX58U támogat Merlin -t - az AX82U meg nem. Torrent -et nem próbáltam ezeken - esetleg más leírja mennyire jók ebben. Elméletileg a Syno -nál erősebbek valamivel ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.