Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89051) Kolondrum válasza dkess (#89050) üzenetére

Könnyűszerkezetes, 1 szint 52nm2. beálló van, 8 fa lábon áll. Minden nyitott. 👍

(#89052) smallmer válasza Gubek-Einste (#89034) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen az ajánlást.

Úgy látom, hogy Ubiquiti esetén 100 ezer forint alatt nem fogok kijönni (még nem kaptam konkrét ajánlást, de nézegettem az árakat)

Jól gondolom, hogy a Synology RT2600ac jóval gyengébb mint az AX-es routerek?
köszönöm :R

(#89053) jambiyya válasza dkess (#89050) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem ajánlottam, csak elírtam, hogy nálam kb. 800nm-en, sok fallal elég. Egyébként meg rengeteg feltételes módot írtam...

(#89054) jambiyya válasza jambiyya (#89053) üzenetére


jambiyya
őstag

Az elírás elírás. :D

(#89055) Gubek-Einste válasza smallmer (#89052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Synology nem éri már meg, ennyiért AX-es eszköz vétele az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89056) Joe123 válasza Gubek-Einste (#89049) üzenetére


Joe123
aktív tag

#89049 Gubek-Einste

Köszönöm szépen. A C7 V2-V3-V4-V5 (esetleg A7, ami szinte ugyanaz mint a C7 V5) közül van amelyiket érdemes elkerülni vagy amelyikre érdemes vadászni?

#89050 dkess

Neked is nagyon köszönöm. Tudom, hogy a kábel lenne a legjobb, de nem megoldható. Ez a felállás egy barátomnál lenne igazából akivel a szomszédja megosztja a wifit. Én is a kábelt mondtam egyből, de szóba sem jöhet hogy átfúrják a falat. Egyikük sem power user, szóval sem a net, sem a wifi nincs agyonterhelve. Azért gondoltam ki oda ezt a megoldást. A C7 azért került képbe mert ezt látom legolcsóbban használtan (10-12K) ami tud 3x3-at 5GHz-en és van CFW támogatása. Most az én AC57U-mat csak próbából raktam be ott a rendszerbe hogy működik-e a koncepció. Nyilván az ezzel most elérhető 250megabit környéke is nagyon sokkal jobb, mint ami eddig volt a laptop saját 2,4-es wifijével (20megabit környéke), de szeretném neki a legolcsóbban a legtöbbet kihozni. S mivel használtan a 3x3 C7 kb. annyiba kerül mint a 2x2 AC57U, nekem az tűnik jobb vételnek ilyen szempontból. Nem ipari felhasználás lesz, meg torrent sem lesz.

(#89057) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
Adott egy 60nm panelház, sok wifi látható. Jelenleg egy TP link archer c4 router van, közvetlen mellőle is wifin 30mbit jön át, kabelen 400mbit. (digi 1000 csomag). Gondolom ez nem normális. TP link archer c6 ot néztem ki utódnak, mert viszonylag olcsó. De ott se várjak jobbat? Eddig azt hittem normális ez a sebesség, mert hogy nem bírja a laptop és a telefonok, de ismerős UPC hálózatán 500mbit simán átjött wifin a gyári upc routerről. A kérdés inkább, hogy az archer c6-tól mit várjak? Nem elvárás, hogy wifin meglegyen az 1000mbit sebesség, de azért jó lenne ha 100 meglenne az egész lakásban. A router a lakás közepén van, plafon magasságban.

1 laptop és két telefon lenne wifin, 1 tv és egy asztali gép lanon.

[ Szerkesztve ]

(#89058) Masooo válasza RAiN91 (#89057) üzenetére


Masooo
aktív tag

inssider -rel nézted a jelenlegi szettet? Elvben meg tudod nézni, hogy a környék hálózatai melyik csatornákon rohangálnak és a tiédet is látod persze, tudsz állítani ennek megfelelően akár olyanra is ami üres vagy kevesen lakják. Mert azért 40nél szerintem jobbnak kéne lenni még a c4nek is de majd a profik kalauzolnak.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89059) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Wifi-s hálózat frissítésében kérném a segítségeteket.

Nem lehet vezetékezni, csak a telekomos Routertől max. az 1. számú mesh routerig. 500 net, 2 laptop + TV + 2-3 telefon

Adott a képen látható ház, minden beton és tégla. Meg kellene oldani, hogy a legtávolabbi munkaállomásnál is erős és stabil Wifi legyen. Jelenleg Tp Link jelerősítők vannak használatban, ezt szeretném lecserélni Mesh eszközökre, csak az a kérdés, hogy elég lenne csak 2db router vagy kell a 3db?

A jelzett Routerek között kb. 6m távolság van. A feketére festett falak vastagok, kb. 30cm.

Ha 2db eszköz lenne:
Az 1. számú routert el lehetne vinni a ? -ig, a 2. számút pedig a 3. helyére.

Ha 3db eszköz lenne:
A kép alapján gondoltam az elhelyezésüket.

Mind két esetben a T-s eszköztől az 1. számú routerig lehetne vezeték, de a többi Wifi.

Én ASUS RT-AC57U V3 routerekre gondoltam és ha jól tudom, akkor nincs akadálya a 3db-s AiMesh -nek, mert talán tudna is működni a 3db? Ez árban 47-50e Ft lenne , ha viszont elég a 2db, akkor csak 31-33e Ft.

Lehet ki kellene próbálni 2db-al és ha nem lenne elég, akkor hozzácsapni egy harmadikat?

Ha lenne jobb ötlet, szívesen fogadom :)

Előre is köszönöm a segítséget.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#89060) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!
Routert szeretnék venni erre gondoltam Asus AX1800 RT-AX55 léci segítsetek ha esetleg van más ötlet és javaslat sajnos wifi 6 cuccom még nincs de kb 4 telót és 1 tv t kell kiszolgálnia.
a segítséget előre is köszönöm. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#89061) MaCS_70 válasza Apucy01 (#89060) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem olvass egy kicsit vissza, esetleg keress rá a "Falak száma, anyaga" kezdetű Gubek-Einste által fényesre koptatott mantrára, és ennek megfelelően áruld el, hogy mégis milyen körülmények közé, milyen elvárásokkal keresel routert.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89062) Apucy01 válasza MaCS_70 (#89061) üzenetére


Apucy01
őstag

Bocsi
3 fal régi nem tudom mi kb 60cm vastag

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#89063) MaCS_70 válasza Apucy01 (#89062) üzenetére


MaCS_70
félisten

Oké, de milyen falak, milyen sebesség, milyen célok, milyen költségvetés?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89064) Apucy01 válasza MaCS_70 (#89063) üzenetére


Apucy01
őstag

Nem tudom mi a falak anyag!
3 -4 telefon lógna rajta egy tv a legtávolabb a routertől a tv van kb 10-12 méter.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#89065) dkess válasza RAiN91 (#89057) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Nézd meg, hogy a laptop -ot kábelen közvetlenül a Digi ONT -ra dugva (ha az ONT bridge módban van, akkor a laptop -on rögzíteni kell a PPPoE bejelentkezési adatokat ehhez) mekkora sebességet mérsz kábelen?

WiFi -n nagyon kevés az a 30 Mbps. Ugye nem egy WiFi -n teljes erőbedobással "virágboltozó" laptop mellett mérted ezt? QOS és/vagy parental control ilyesmi funkció van bekapcsolva a C4 -en?

@atti1848, #89059

Ez azért még drága Tri-Band eszközöket is feltételezve "meredek" dolog lenne. Az AC57U v3 viszont eléggé a "legalsó polcos" (AiMesh -t támogató) eszköz még az AC -s felhozatalból is ...

Továbbá WiFi backhaul daisy chain topológiával 3 eszközzel, 20 méterre, vagy féltucatnyi fallal (a fele főfal) és az utolsó Node -tól is még 6 méter meg 2 fal ...

Az a T -s eszköz micsoda? Brodge vagy router módban lenne? Mekkora net? Egyébként jól értem, hogy IPTV sincs a nappali -n kívül sehol?

Azt mondanám, hogy még, ha az előtérben levő routert kábelvégre lehetne kapni (a nappali mellett) és ez lenne az AiMesh Router, akkor sok mustárral még lehetne kapni "értelmezhető" eredményt ott leghátul. Egyébként a barangolási élményt leszámítva túl sok előrelépés nem lenne a mostani repeater -ekhez viszonyítva ...

Ugye már Vlagyimir Iljics is megasszondta, hogy: "tanulni, tanulni, tanulni". Most itt a routeres topikban, ha értelmes WiFi -t akarunk, akkor erre rímelne: "kábelezni, kábelezni, kábelezni" (minden szobába legalább) ...

(#89066) RAiN91 válasza dkess (#89065) üzenetére


RAiN91
őstag

Szia, köszi a választ.
Kábelen minden oké. A "virágboltozós" dolgot nem értem :)
A teszt alanyok egy Lenovo T450S és egy Oneplus 7 telefon, mindegyik képes gyakorlatban is nagy sebességre wifin.

A router alapbeállításon van, DynDNS van bekapcsolva és egy port forward.

Ezáltal a Parentalcontrol nincs bekapcsolva, QOS nem tudom mit jelent, de nem találtam ilyen beállítást. Google alapján NAT-hoz van köze, az be van kapcsolva.

Mellékeltem egy Inssider fotót, ha ez mond valamit (_ ; azaz alsó vonal az én Wifi-m)

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#89067) dkess válasza RAiN91 (#89066) üzenetére


dkess
őstag

Amennyire jól értettem, akkor Digi1000 -ed van. Ott alhangon meg kellene lennie a duplája sebességnek kábelen. Persze lehet a Digi sara is - ezért javasoltam, hogy közvetlenül az ONT -ra mérjünk rá kábelen ...

A QOS/Parental control pontosan a HW-NAT (illetve annak hiányára utaló) kérdés volt ...

Inssider képernyőkép alapján 2.4 GHz -en van tumultus azért (5 GHz meg töküres). Apropó 2.4 GHz -en mérted a WiFi -t? Ott esetleg még elmenne a jelzett sebesség, de 5 GHz -en már nem. Ezt ellenőrizd még kérlek azért - biztosan az 5 GHz -es SSID -ra csatlakozva mérjél egyet mobilon ...

(#89068) RAiN91 válasza dkess (#89067) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, Digi 1000. Az már másik kérdés, hogy kábelen 400 jön át, és közvetlen mennyi jön be ONT-ról, ezt is meg fogom mérni.

QOS / Parental, akkor itt mi a javasolt beállítás?

A router csak 2.4-et tud, 5 Ghz kilőve esetemben. Ha össze tudok hozni nagyob sebességet beállításokkal, akkor nem cserélem le másik routerre.

(#89069) dkess válasza RAiN91 (#89068) üzenetére


dkess
őstag

QOS / Parental - Főleg amennyiben nem használnád kikapcs. Itt ugye abba is bele lehet szalaadni, hogy amennyiben a globális sebességkorlátozásra megadsz 1000/300 -at (mert ennyi a net -ed hivatalosan), akkor az nem jó. Legyen 1000/1000 és a "valóságnál" ugyse fog többet tudni ...

Csak 2.4 GHz? Akkor meg is van a válasz. Bekapcsolod az 5 GHz -et (akár SmartConnect nélkül külön SSID -ra) és élvezed a mobilon a gyors WiFi -t ... :) Persze a mobilon a 2.4 GHz -re történő automatikus csatlakozást kikapcsolhatod (nem kell teljesen törölni) - nehogy arra kapcsolódjon először aztán ragaszkodjon hozzá ...

(#89070) Masooo


Masooo
aktív tag

Srácok. Megkérdeztem Gubek-Einste-t is, remélem majd válaszol, de meginterjúználak többeteket is, mert jobban ráláttok a témára mint én, én nem követem a rputerek életét és semmi ilyesmit, így a segítségeteket kérném.

Nem tudok dönteni, mert sok tényezőt tettem az egyenletbe és bezavar.

A másik házhoz akarok tenni wifit, de netet nem vállalt oda egyik szolgáltató sem csak mikrohullámon, az meg.... Ezért végül egy digi stick mellett döntöttem, annak okán, hogy a saját simem is ment az ingatlanban.
2eset lehet:

1.eset:
ac57 v3 lesz amit veszek, ezt oda elviszem, stick bele és élvezem a wifit akkor amikor épp ott van dolgom vagy valakit oda engedek.

2. eset:
a jelenlegi ac56u-t innen áttelepítem oda, és ide veszek egy frissebb eszközt ami talán az ax58u lenne. Erre az okoz az adná meg, hogy wifi6-al már gondolnék a jövőre, a sebességek egész jók, az adásteljesítményt nem tudom, de minden egyéb szolgáltatás megvan benne amit az ac56u is tud.
A gondom, hogy jó döntés lenne e a második, ha azt nézzük, hogy komolyabb fejlesztésre mondjuk 3 év múlva kerítek sort az itteni hálózaton, akkor egész sok másik ,talán jobb és hasznosabb eszköz is piacon lesz, én meg az ax58hoz leszek kötve.
Kontra az ac56u már elég régen megvan, nagyon régen és ha mondjuk úgy dönt hogy megadja magát, akkor így is meg úgy is kell egy komolyabb darabot vennem és most meg egy ac57et is. Ha viszont az 56u átköltözik, akkor elég akkor bekapcsolni amikor valaki ott van, így az élettartama bőven kitolható.

Fene tudja.
Modemre más márkából is elfogadok ajánlást ha van :)

Köszi!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89071) MaCS_70 válasza Apucy01 (#89064) üzenetére


MaCS_70
félisten

De mégis: tégla, könnyűszerkezet, vályog, beton? Nagyon-nagyon nem mindegy!

Milyen sebességet szeretnél?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89072) Kolondrum

Üdv. Ha banggoodrol rendelem az AX3600-as Xiaomit, akkor nem lesz csökkentett adó teljesítmény? [App link]

[ Szerkesztve ]

(#89073) dkess válasza Kolondrum (#89072) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem a hasonló jellegű kérdéssel a saját topikjában tudsz érdeklődni és aktuális választ kapni ...

(#89074) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv a Topiclakóknak!

Vak vezetek világtalant, előre is köszi ha valaki veszi a fáradtságot.

Azzal kapcsolatban írok hogy kolléga családi házában a telekomos(net+IPTV) ZTE HOME GATEWAY Speedport Entry 2i készülékétől kb 25-30m-e lévő szobában(L alakú a ház és belül hiába könnyű szerkezetes, a két csücsök között lehet hogy tégla falak bejátszanak, meg elektr. vezetékezés) nem elegendő erősségű az új laptop számára a wifi, így az a meglátás született hogy az IPTV miatt amúgy is behúzott utp kábel végére egyik megoldás egy wifi-s router, amin keresztül kapná az IPTV továbbra is a szolgáltatását.

Tehát az igény hogy a szobában 1 db IPTV kábelen csatlakozik, meg 1 db laptop wifin amit max a szoba 30 cm-s tégla falán kívüli teraszra vinnének ki így elegendő lehet egy megbízhatóbb belépő szintű készülék is.
Visszanézve azt látom hogy egyszer van a TP-Link Archer C6 [link] ami árban szimpatikus, meg az Asus RT-AC57U V3 ami még határeset.

Van esetleg még olcsóbb megbízható megoldás?

Továbbá a kolléga erősáramban otthon van, de IT-ben nagyon nem, így a legegyszerűbb beállíthatóságot keresi.

Ha rádugja a ZTE-ből jövő utp-re a routert(valamelyiket a fentiekből), a bemeneti portra, akkor az elvileg automatán switchként fog üzemelni és a kábelen keresztüli internet csatlakozáshoz igazából semmit sem kell beállítani, igaz?
A wifihez is csak jelszót állít a dobozban lévő leírás alapján és örülünk vincent igaz?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#89075) Kolondrum válasza dkess (#89073) üzenetére

Úgy érzem a router csere téma nem olyan sima ügy mint akartam. :DD

(#89076) Gubek-Einste válasza PROTRON (#89074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha rádugja a ZTE-ből jövő utp-re a routert(valamelyiket a fentiekből), a bemeneti portra, akkor az elvileg automatán switchként fog üzemelni és a kábelen keresztüli internet csatlakozáshoz igazából semmit sem kell beállítani, igaz?
AP módot be kell állítani.

A wifihez is csak jelszót állít a dobozban lévő leírás alapján és örülünk vincent igaz?
Nagyjából igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89077) PROTRON válasza Gubek-Einste (#89076) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszönöm.
Még csak annyit hogy a linkelt TP-linknél olcsóbb megbízható alternatíva nincs igaz? Gondolom itt is van egy egy bizonyos szint aminél lejjebb nem ajánlott menni akkor sem ha egyébként a felhasználás nem indokolná...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#89078) blueye válasza PROTRON (#89077) üzenetére


blueye
veterán

Szvsz pont megvalaszoltad magadnak a kerdest :)

(#89079) RAiN91 válasza dkess (#89069) üzenetére


RAiN91
őstag

Tehát akkor elvileg a routerem jól működhet, csak túl más 2.4ghz wifi bezavar? Hogyan tudom letesztelni? Pl. levinnem a garázsba, de ott ugye nincs internet, sebességet mivel tudok mérni úgy, van rá valami offline program?

Ugyanebben a lakásban switchkent üzemel egy régi fehér két antennás TP link (wr841), annál wifin meg van a 80mbit sebesség 1 méteren belül, a fent említett routernel (3 antennás Archer 4), közvetlen közel is kevés.

(csak biztosra szeretnék menni, és csak akkor veszem meg az 5ghz routert)

[ Szerkesztve ]

(#89080) BB9000 válasza Masooo (#89070) üzenetére


BB9000
senior tag

A jelenlegi AC56U-t és annak esetleges fejlesztését kezeld külön projektként.
A házba meg vegyél egy ilyet: KuWiFi
Version 3 kell neked. Lengyelországból itt van normális idő alatt.
- - -
Digi saját stick-je nálam nem vált be. Harmatgyengén veszi a jelet. Gyakorlatilag használhatatlan. A fent linkelt KuWiFi cuccot vettem helyette. Azzal tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#89081) atti1848 válasza dkess (#89065) üzenetére


atti1848
senior tag

Természetesen én is kábeleznék, de ezt nem szeretnék, mert csak fali kábel csatornában lehetne, de az előtérbe talán ki tudom harcolni, hogy odáig legyen kábel és akkor az lenne az AiMesh Router, így rálátsa lenne a 3.számú AiMesh eszközre, de akkor már a nappaliba nem is kellene másik eszköz, mert azt lefedné az AiMesh router ha jól gondolom?

A T-s eszköz csak Bridge módban lenne, hogy ne legyen kavarodás.

A net 500-as, IPTV-ről nem tudok.

Melyek lennének az ajánlott eszközök, ha 2-vel vagy 3-al lehetne megoldani? Persze árban sem szeretnének elszállni, de szerintem az 50-80e Ft még talán beleférne.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#89082) vaakuum válasza blueye (#89078) üzenetére


vaakuum
addikt

Switchként üzemelő router tud WIFI-t sugározni???
Az enyémet átraktam switchre, és azóta gyakorlatilag be sem tudok rá lépni semmit állítani, majd ha kap factory resetet, és visszaáll routerre, akkor tudok vele wifit babrálni...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#89083) firefalcon


firefalcon
csendes tag

Sziasztok! Mi az alapvető különbség a két AC szabványos TP-Link router közt? AC1200 vs C6 AC1200. Nem értem laikusként az 5000 Ft különbséget. A drágábbikon van egy usb port is (mire?), de ezen kívül főbb paramétereiben azonosnak tűnnek.

(#89084) dkess válasza RAiN91 (#89079) üzenetére


dkess
őstag

Ahogy írtam Digi1000 -nél a mért 400 Mbps letöltési sebesség nem normális - ezt amennyiben a szolgáltatói oldalról van gebasz, akkor intézni kell.

WiFi -vel kapcsolatban pedig a kérdés, hogy ennek mi az oka pontosan: "5 Ghz kilőve esetemben". Ugyanis van egy nagyon egyszerű módja a tesztnek - kapcsoljuk be a routeren az 5 GHz -es sávot kikapcsolt Smart Connect mellett és külön SSID -vel. Aztán mérjünk rá, hogy ezzel mennyi az annyi. Még akár a 400 Mbps -ed is meglehet itt ... Aztán ezzel a lendülettel maradhatna így is.

A 2.4 GHz -en van bőséggel szomszéd WiFi - míg az 5 GHz -en meg nincs senki jelenleg Nálad ...

@atti1848, #89081

A "fali kábel csatornában" az jó ötlet. A legközelebbi nagyfelújításkor(/tisztasági festéskor) érdemes ezt is betervezni. Mind a vezetékes klienseidnek és mind a WiFi -d sokkal jobb lenne ...

Akkor az az 500 -as net az valójában 500/22 -es net lesz HGW -vel (koax) - optikán nincs a T -nek 500 -as csomagja. Ez azért is fontos, mert amennyiben lenne IPTV (akár a jövőben), akkor a bridge mód nem opció. Ez Asus AiMesh oldalról nem katasztrófa (lehet minden mesh egység AP -ban), de ez a kábelezést és a konfigurációt is érintő kérdés amire nagyon oda kell figyelned.

Most induljunk ki abból, hogy a előtérben is lesz kábel és egyszerűsítsük a képletet (egy UTP megy oda). Akkor a nappaliban levő egység lesz a hálózati router és a AiMesh Router is. Ennek LAN portjából megy kábel az előtérben levő Node WAN portjába és erre a Node -ra szükséges is lesz konfigurálni egy 'Ethernet First' -öt is. A második Node pedig WiFi backhaul a 16,2 nm -es szobában.

Amennyiben lenne IPTV (akár a jövőben), akkor meg minden egység AP módban. Azaz az AiMesh Router -be (legyen az bármelyik a kábelre kötött egység) is a LAN csatlakozóba kell jönnie a routerből jövő kábelnek és a kábeles Node -ra ugyanúgy 'Ethernet First' -öt kell konfigurálni.

Az alternatívák. Azaz az emelt keretes esetleges opciók:

1.

50-80e Ft -os kerettel mondjuk beleférne egy Asus CD6 hármas pakk (60-65K HUF - [link] ) amennyiben adnánk a dizájnra főleg. Természetesen az elhelyezés és konfigurálás ugyanaz.

2.

Érdekes alternatíva lehetne - különösen, ha mégis lenne kábelezés mindenhol - ha 2 db CD2 kettes pakkot be tudnál szerezni darabját 30K HUF -ért (szokott ennyiért újonnan is akciós lenni - most éppen nem). Azaz 60K HUF -ból ugye az egyes pontban kapphatunk egy hármas pakk -ot, de ha odafigyelünk, akkor ennyiből lehet mindjárt négy egységünk is. Amiből egyet eladhatunk (ekkor gazdaságosabb a beszerzésünk) - avagy a negyediket a leghátsó szobába is berakhatjuk. Igaz, e legutóbbi forgatókönyvet akkor érdemes fontolgatni igazán, ha lenne kábel is oda ...

Most csak "Újszerű" -ként (azaz nem Új) van a kettes pakk ajánlva: [link] . Ez gondolom 14 napos elállásból visszaküldött cucc és talán eleve 30K HUF -ért volt eladva annak idején akcióban ...

3.

AX -es egységek. Nem fog kijönni. Lehetne pl. 2*AX56U -ban (2*39K HUF) gondolkodni avagy éppen egy XD4 kettes pakk -ban, de nem lenne jó. Azért nem, mert ideális esetben egy lenne a nappaliban és egyet a 16,2 nm -es szobába lehetne rakni, de ez utóbbiba nem lenne kábelezés - így hagyjuk az egészet ...

(#89085) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
Kb 2 hónapja kérdezősködtem router után. akkor az ASUS RT-AX82U Router-t ajánlottátok.
Igazából csak az lenne a kérdésem, hogy mivel naponta jelennek meg új termékek. továbbra is ez az ajánlott készülék?
100m2 alapterületű 3 szintes családi ház. +a későbbiekben a háztól 15m-re lévő műhelybe is tennénk egy routert ami már a háztól 30m-re lévő sütögető részen is működne.
Köszönöm szépen

(#89086) dkess válasza Songo (#89085) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen - ráadásul egy picit olcsóbb is lett - most olyan 58K HUF körül van a legolcsóbb helyeken.

Azzal a megjegyzéssel amit akkor is tettem, hogy ugye a "100m2 alapterületű 3 szintes családi ház" legalsó szintjére menne - ráadásul a sarokba a router. Azaz kalkuláld bele, hogy amennyiben emeleten/tetőtérben nem lennél maradéktalanul elégedett, akkor mondjuk az emeletre középtájon kábeles backhaul -al egy második pl. AX56U -t is betervezel Node -nak. Ugye a 15 méterre levő másik melléképületbe eleve terveztél, ha jól emlékszem ...

(#89087) MaCS_70 válasza firefalcon (#89083) üzenetére


MaCS_70
félisten

A sima TP-Link AC1200 (keress vissza!) egy szériahibás típus, mindennel szemben kerülendő!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89088) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!
Milyen AC-s routert tudnátok ajánlani masszív torrentezésre ?
Nyilván a legolcsóbb BestBuy-ok érdekelnének.
Gigás netem van egy ASUS RT-AC58U-m van, ami nem éppen acélos letöltésben :(.
Előtte 1 TL-WDR3600-m volt, ami emlékeim szerint jobban teljesített.
Köszönöm.

(#89089) Gubek-Einste válasza Callmaster (#89088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P lenne az ajánlott típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89090) Callmaster válasza Gubek-Einste (#89089) üzenetére


Callmaster
tag

:R

(#89091) molgergo válasza Gubek-Einste (#88975) üzenetére


molgergo
csendes tag

Köszi, bár nekem nem mobil hotspot kell AX-es, hanem egy sima AX-es routert keresek, amiben van kiegészítő SIM foglalat is.. Ilyen sincs még? (Esetleg egy usb LTE stick beledugása még működhet?)

(#89092) atti1848 válasza dkess (#89084) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm a segítséget :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#89093) Gubek-Einste válasza molgergo (#89091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közben találtam SIM kártyás AX-es router-t, Netgear Nighthawk LAX20, 115k-s áron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89094) azimut


azimut
aktív tag

Sziasztok! Van-e tapasztalata valakinek a Linksys EA7300 AC1750 routerrel.

Paramétereim:

Digi gigabites net,
2 Pc vezetékkel, plusz közeljövőben 2 db kültéri kamera, kábel sem lehetetlen,
egy rakat mobileszköz
raspberry pi+DAC Volumio.

80 négyzetméter, 5 helyiség, falazat vályog és kevés tégla (Kádár-kocka), router polc tetején, központi helyen. Természetesen családi házas övezet, max 3-4 router látok a közelben, egy-két pálcika jelerősséggel (inkább egy, Gizi néniéké néha felszökik kettőre).

Használat: online oktatás, esti netes szörfözés, youtube, telefonokon közösségi oldalak, weboldal karbantartás, készítés Linux szerveren, internet rádió stream, no torrent, no fizetős stream, ja meg a kamerák lesznek.

Milyen cat kábelt javasoltok? (Ok, hogy cat7 a nyerő, de felesleges túlméretezést is kerülném. Esetleg valami vékonyabbat)

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#89095) azimut


azimut
aktív tag

Max 30E Ft.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#89096) sityuka89


sityuka89
tag

Sziasztok! :)
Egy ideje már gondolkodom azon, hogy az otthoni internet csomagot leváltom, egy nagyobbra.
Egyenlőre az 1000mb/s-os netre gondoltam.

Ehhez tudnátok ajánlani valami jó routert?
Igazából nem fontos, hogy Wifi 6-os legyen :)

Csak kitudjam vele használni normálisan az internetet

Hallottam, hogy a szolgáltató által adott router, nem mindig a legjobb

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#89097) Masooo válasza sityuka89 (#89096) üzenetére


Masooo
aktív tag

Asus RT-AC65P.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89098) pedro7


pedro7
tag

Olyan routert keresnék ami 2db dyndns-t is tud kezelni és akár duckdns vagy freedns.affraid kiszolgálót is.Vagy csak alternatív firm.-vel lehetséges ?

(#89099) Intruder2k5 válasza pedro7 (#89098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem igen. Én legalábbis még nem láttam olyan soho routert, ami gyári állapotban ilyenre képes lenne.

(#89100) azimut válasza Masooo (#89097) üzenetére


azimut
aktív tag

Ez nekem is megfelelne? Nálam ez a "B"-terv...

"Az kizárt, mert nem tudom."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.