Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) Gubek-Einste válasza tomazin (#88950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele így kétséges, hogy milyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88952) Masooo


Masooo
aktív tag

Estét

Eljött az idő vmi lte router beszerzésére de csak heti 1-2 nap menne és nem kell az sem, hogy non+ultra legyen. Egy 4g digi sim menne bele és ennyi, az is csak azért mert a mobil nem hajlandó mobilnetet megosztani csak wifit, így laptopra nem tudtam átküldeni a netet telóról.
Azt néztem, hogy IT-n ajánlanak pl ilyet.
Asus RT-AC58U elvben ez usb segítségével 3/4g netet megoszt amennyiben jól értem. Akkor ez jó lehet nekem? Milyen eszköz kellene még amive a sim megy? diginek vmi spéci kell vagy kb mindegy?

Amennyiben az AC58u jó, akkor ez jelentheti azt, hogy az AC57U v3 is az?

Avagy vmi ajánlott kombó?

köszönöm szépen!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#88953) Anonymus23 válasza Masooo (#88952) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha a mobiltelefont wifi hotspotként akarod alkalomadtán használni, akkor érdemes arra figyelni, hogy több mobilnál csak pl a SIM1 slotban lévő kártyáról hajlandó megosztani a netet.
Nekem is cserélni kellett a telefonban a simeket, mert nálam pl ez a helyzet (Xiaomi RN9 Pro)

;) - The Power of the Light Side

(#88954) Soma01 válasza tomazin (#88950) üzenetére


Soma01
veterán

Ezért az árért megéri. De utána kell olvasni, hogy mik a tapasztalatok vele.

(#88955) Gubek-Einste válasza Masooo (#88952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s megoldással az a baj, hogy gyakran csak nagyon alacsony sebességre képes így a net, helyette SIM kártyás eszköz használata az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88956) blueye válasza dkess (#88908) üzenetére


blueye
veterán

Most is 20 alatt van edigitalon.

(#88957) Kolondrum válasza Gudy (#88870) üzenetére


Kolondrum
félisten

Április 16-tól nekem lesz.

(#88958) Soma01 válasza Kolondrum (#88957) üzenetére


Soma01
veterán

:DD
Várom a tapasztalataidat!

(#88959) zseko válasza dkess (#88932) üzenetére


zseko
veterán

az internet is marad (jó esetben) az 5 Mbps tartományban.

Ezzel most azt akarod mondani, hogy a mostani eszközök wifijei szarabbak, mint a 10+ éves Linksys-emé? ;] :DDD De akkor fogalmazom másként: okafogyottá vált, hogy az én érdekem legyen a net, így egy centet nem kívánok ezirányba én elkölteni, akármilyen filléres dologról van szó (aminek az értékhatáraiban szerintem nem egyezik az elképzelésünk :) )
Mindenesetre az Archer AX10-et ma már át is vehetem :)

HR24.hu

(#88960) Kolondrum válasza Soma01 (#88958) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó, valahol megírom. :DD

(#88961) dudika10 válasza Gubek-Einste (#88895) üzenetére


dudika10
veterán

Megrendeltem az AX73-at mert van egy RE305-om ami tudja a mesht vele elvileg.
Koszi!

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#88962) molgergo


molgergo
csendes tag

Sziasztok, hiába olvasgatom a fórumot meg a netet, nem találok routert az alábbi paraméterekkel:
Wifi6-AX, USB3.0 slot, MU-MIMO és saját SIM slot LTE képességgel.
Létezik ilyen, és van ajánlott készülék? köszi, üdv!

(#88963) Anonymus23 válasza dudika10 (#88961) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom mennyire update a TPLink oldala, de ott nincs benne a MESH támogatott listában (a leírásában sincs benne), csak ez a 2 eszköz, az RE365 is csak tervezet, hogy lesz (gondolom következő firmaware-el).

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#88964) woodworm válasza Anonymus23 (#88963) üzenetére


woodworm
veterán

Semennyire! Ha az emulátorok felől nézed a típusokat, akkor is többet találsz onemesh képest, de ott sem biztos, hogy a legfrissebb fw van feltéve.

(#88965) aerosmith válasza dkess (#88948) üzenetére


aerosmith
őstag

átfogalmaznám akkor a kérdésem,
mi az ajánlott 8 portos gigabites wifi router ami nagy lefedettséget biztosít max 50ezer körül?

(#88966) dkess válasza Anonymus23 (#88963) üzenetére


dkess
őstag

TP-Link -nél érdemes a firmware change log -okat (természetesen ügyelve a megfelelő hardver rev -re) nézni. Pl. amennyiben a RE305v3 -nál látok egy vagy több ilyet:

"7. Fixed bug that related to OneMesh and improved roaming performance"

akkor vélhetően van OneMesh támogatás :) Persze az emlegetett emulátor is jó megközelí@tés és bár jellemzően valamelyik korai fw szokott lenni, de amennyiben már abban is benne van ...

@zseko, #88959

Rossz oldalról közelíted meg a dolgokat. Nem, nincs semmilyen garancia, hogy ilyen nagy távolságra két ház között (közte úttest stb.) beltéri eszközökkel és beltérről (hiába az egyik oldalról ki lenne vezetve egy-két antenna) milyen lesz a kapcsolat. Könnyen lehet, hogy ahol most 5 Mbps kapcsolatod van ott adott esetben új eszközzel meg nem lesz semmi. Ez nem az eszköz hibája lesz - egyszerűen nem erre tervezték.

Nem mellesleg az újabb eszközök nem tudnak pl. erősebben sugározni - ezt rendkívül szigorúan szabályozzák. Persze lehetnek "okosabbak" (újabb beamforming és egyéb technológiák), de ezeket beltérre és jóval kisebb távolságokra optimalizálják. A Te esetedben sokat nem fognak érni.

Azaz borítékolható nagyjából, hogy jobb nem lesz. Aztán szeretnél-e olyasmiért pénzt kiadni, amire felelős módon nem vállalható garancia még arra sem, hogy a régi eszköz szintjét hozza? Én úgy gondolom, hogy ez az ami igazából drága ...

(#88967) Anonymus23 válasza dkess (#88966) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én most vettem egy RE300-ast, ahova be lesz rakva (egy TV + 3-4 mobiltelefon) azt bőven ellátja. Így egy kábellel kevesebb lesz ott, de úgyis felesleges volt, mivel a TV LAN csatija csak 100 Mbites, míg 5G-n meg sokkal többet tud. Korábban volt egy médialejátszó + más helyiségben NAS akkor még volt értelme a kábelnek, de mivel ezek meg lettek szüntetve, így most már felesleges. Jelen helyzetben ez így jó, majd akkor bővítek megint ha a TPL-nél is lesz router-router mesh lehetőslég :K De azt megelőzi még egy házvásárlás vagy a jelenlegi felújítása, szóval nem napi téma innentől :D

;) - The Power of the Light Side

(#88968) dkess válasza Anonymus23 (#88967) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a TV -kkel meg azok 100 Mbps -es LAN csatijával általánosságban ott szoktak eltévedni, hogy:

1.

Az esetek elsöprő többségében bőven elég. Amikor meg olyan 100 GB körüli BDRemux -okat nézegetnének szakmányban, hogy több kellene, akkor egyfelől lehetne médialejátszó (kábelen, ráadásul Neked is volt ahogy írod) másfelől az ilyen BDRemux -ok azért a WiFi -re is ráterhelnének. Pláne egy Repeater -re csatlakozva (aminek WiFi sávszélességének tetemes része megy a főrouter -el történő kapcsolatra) melyen egy raklap másik WiFi kliens is lóg ...

2.

A kábeles kapcsolatban nemcsak az a pláne, hogy gyorsabb/full duplex/sokkal kisebb késleltetés stb. Még csak nem is az, hogy AP -t vagy mesh node -ot lehet dugni pl. a másik végére (azért ez is). Hanem még az is, hogy minden forgalom ami kábelen van - az nincs WiFi -n. Azaz annál jobb lesz a WiFi -nk ...

A házvásárlás és felújításnál ne felejtsétek el az UTP kábelezést. Bizony akár minden helyiségbe (nappali és hálószobák legalább). Egyfelől olcsóbb WiFi -s eszközök (adott esetben azok cseréjét is ritkábban érzed majd szükségesnek) is elegendőek illetve maga a kábelezés az "örökkévalóságnak" készül (ezt sokan kifelejtik az anyagiak számolgatásánál).

(#88969) Anonymus23 válasza dkess (#88968) üzenetére


Anonymus23
veterán

Persze, az az alap lesz, hogy minden olyan helyen ahol kellhet, oda megy a kábel (kivéve talán a WC és fürdőszoba :DDD, bár lassan ki tudja ;] )
A Wifi nincs annyira túlterhelve, a legnagyobb forgalom a gyerekeknek a mesenézés.
Az kétségtelen, hogy mesh tekintetében a TPL azért eléggé le van maradva pl az Asushoz képest, mert ez a router-router mesh kapcsolat szerintem alapnak kellene lennie, ez így egy kicsit gáz, engem is félrevezetett a honlapjuk, ahol a mesh képes eszközök felsorolása van, mert számomra az úgy jött le, hogy minden mindennel, persze nem olvastam el a reklám résznél, hogy router és extender vagy powerline mehet csak a routerhez.

;) - The Power of the Light Side

(#88970) nullpoint


nullpoint
senior tag

Napsütéses tavaszi késő délutánt mindenkinek! ;]

Egy ideje olvasom a témát, de elvesztem, és segítségre van szükségem.

Digi ontot bridge módba kérném, és szeretnék egy olyan routert aminek a wifi jele elég erős a kép szerinti elhelyezésnél. A fő router wifin 2 laptopot s egy tabletet szolgálna ki javarészt, átlagos felhasználással.
Mindeközben egy ac57uv3 csatlakozna hozzá kábelen AP módban, amin egy gép menne kábelen, linux isokat fájlmegosztása vélhető arról a gépről, ezért a fő routernek azt is bírnia kéne.

Ár jó lenne 30000ft-ig bezárólag. Természetesen ha ez lehetetlen akkor megyünk feljebb.

Köszönöm előre is.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#88971) sevi90


sevi90
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni wifi router témakörben.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
2 szintes épület, vasbeton födém - kb 80 nm^2
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Gigabites wired net, wifiből is minél jobb - nem lenne rossz a gigabit.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
9 - 4 laptop, 2 tablet, 2 telefon, TV,
Mennyi lenne a beszerzésre?
20-40k. Ha ez a limit, lehet több is.
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
-

Még egy olyan kérdésem lenne, 4g-s mobilos nethez hordozható routerből mi ajánlott? :)
Illetve Wifi-s AP-ból, amelynek van ethernet csatlakozója tudtok megbízhatót ajánlani (céges policy VPN miatt)?

Köszi szépen!
Sevi

(#88972) Alex91 válasza sevi90 (#88971) üzenetére


Alex91
félisten

2 eszkoz, kabeles backhaul-lal, ha normalis halot szeretnel.
[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88973) Dyraxx


Dyraxx
tag

Üdv!

TP-Link Archer A8 AC1900 -t nézegetem, szerintetek megéri az árát?
Bridge módba kötött Digi ONT mögé tenném, hogy kapjak 5G-t a tévémhez, meg a telefonokhoz / tabhoz. A tévén csak 802.11 ac és n van, de ahogy nézem ennek elég gyors a max sebessége 2.4-en is, nem úgy, mint az új ax-es routereknek.

Van valakinek tapasztalata ezzel a routerrel? Vagy mit tudnátok ajánlani 20E alatt/körül?

(#88974) zseko válasza dkess (#88966) üzenetére


zseko
veterán

Nyilván, egyértelmű, nincs garancia, de nem is ezt írtam. A sugárzási erősségről tudok, ugye antennát se tehetek rá akármilyen erősségűt. Mindazonáltal, ha a másik háznál a mostani router wifijét befogom mobillal, márpedig befogom, az újat meg nem, akkor biza az újabb wifi szarabb. De nyilván a tizenévvel ezelőtti 20e-es routerem és a mostani 20e-ért vásárolt router értéke nem ugyanaz (és nem a mostani a jobb).

HR24.hu

(#88975) Gubek-Einste válasza molgergo (#88962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg még nincsen AX-es mobilnet router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88976) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Van 2db. Két darabos Asus zenwifi mini packom.
Tehát 4 eszközöm.
Jelenleg kettő van használva a kis lakásba még tulzás is. Még össze sincs kábelezve.
A kérdés lehet banális, de szeretném pontosítani!
Amikor majd mind a 4 eszközt szererném használni és össze is kábelezném őket.
Akkor a kábelezést hogy érdemes kivitelezni?
Ha az egyik a fö router akkor az összeset arra kellene rákötni kábelekkel? Vagy sorba egymás után felfűzni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#88977) Gubek-Einste válasza aerosmith (#88965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A négynél több LAN portos router elég ritka típus, vagy drágább árszegmensben (100+k) van ilyen, vagy nem otthoni környezetbe ajánlott az eszköz (MikroTik).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88978) Gubek-Einste válasza nullpoint (#88970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vasbeton födém miatt lehet, hogy a másik szinten lesz megfelelő sebesség/lefedettség.

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

A meglévő Asus AC57Uv3 amiatt érdemes lenne egy AX-es AiMesh kompatibilis router venni, 30k környékén csak az Asus AX55U van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88979) Gubek-Einste válasza sevi90 (#88971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vasbeton födém miatt lehet lehet, hogy két eszköz kell majd.

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55, TP-Link AX50

Illetve Wifi-s AP-ból, amelynek van ethernet csatlakozója tudtok megbízhatót ajánlani (céges policy VPN miatt)?
Ha nincsen különösebb igény akkor egy sima wifi router is jó lesz AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88980) Gubek-Einste válasza Dyraxx (#88973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

TP-Link Archer A8 AC1900 -t nézegetem, szerintetek megéri az árát?
Tapasztalat nincsen vele.

Vagy mit tudnátok ajánlani 20E alatt/körül?
20k környékén csak a TP-Link Archer AX10 van mint ajánlott AX-es eszköz.
Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4/C6 lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88981) Gubek-Einste válasza atee (#88976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mehet a sorba kötés is, teljes mindegy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88982) nullpoint válasza Gubek-Einste (#88978) üzenetére


nullpoint
senior tag

Köszönöm a választ.

65p-n gondolkoztam, 57u-t semmiképp nem akarok fő routernek, v3 van már csak belőle, egymagos, ugyanúgy mint a digi cucca (persze annál biztos erősebb az Asus).
AX55-tel szintén szemeztem, sok problémát írtak vele, így azt elvetettem.

Még gondolkoztam azon hogy egyszerűen még egy 57u rákötve Ap módban a Huaweire, és a wifit is kikapcsolnám rajta, de félek hogy nagyon gyenge a digi hardvere ellátni a két routert.

Ax56 még elgondolkoztat, nem tudom hogy számít-e hogy csak két antenna van.

Aimesh talán nem szempont, ahol az 57U van most, az egy önálló rész, nem akarunk egymás wifijére barangolni, ha jól fogalmazom. :)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#88983) Gubek-Einste válasza nullpoint (#88982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet az AC65P ha nem kell AX-es wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88984) nullpoint válasza Gubek-Einste (#88983) üzenetére


nullpoint
senior tag

Abszolút nem kell AX-es.

Eszerint eddig a 65p a befutó. :R

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#88985) aerosmith válasza Gubek-Einste (#88977) üzenetére


aerosmith
őstag

Asus RT-AC88U megfelelhetne nekem?

[ Szerkesztve ]

(#88986) dkess válasza nullpoint (#88970) üzenetére


dkess
őstag

Saját épületben mondjuk egy CD6 Duo-Pack AiMesh kábeles backhaul -al lenne ideális. Akciósan akár 30K HUF alá is be tud nézni ...

A kábelen rákötött AC57U v3 -asnál meg tulajdonképpen mindegy, hogy AiMesh vagy "egy önálló rész, nem akarunk egymás wifijére barangolni" mivel alap felállásban úgyis egymás LAN -ján rajta vagytok - hacsak az Ő hálózatát nem raktad/rakod külön VLAN -ra ...

@zseko, #88974

Sajnos az új routerekkel nemcsak az a gond, hogy pl. 10K HUF -ért mit kaptunk 10 éve és mit most. Az újabb routerek az újabb WiFi szabványaikkal már olyan funkciókat (pl. az emlegetett beamforming stb. stb.) és algoritmusokat használ ami sokkal inkább "rá van gyógyulva" arra, hogy az antennái ott vannak a hátuljában. Amennyiben egy-két antennájával nem így lenne, akkor nem tudna mit kezdeni a helyzettel - nem tudná "kimatekozni", hogy mi újság ...

Már régen is elmondható volt, hogy még egy jobb nyereségű (külső, ide-oda elvezetett) antenna sem volt garancia semmire - sőt sokkal rosszabb is lehetett az eredmény. Most meg? Kb. a routerek WiFi antennáját le se veheted ...

Én azt mondanám, hogy a mostani tizenéves routeredet is tartsd meg - a mostani installációval (antennák). Rakd át AP módba egyszerűen.

Aztán mehet próba az új AX10 -essel. Aztán, ha nem jó(/jobb), akkor fogod és az AP módban levő régi routerre csatlakozik csak. Utóbbi esetben ugye elvárható, hogy ugyanazt hozza, mint eddig.

@atee, #88976

Ugye ezeken a ZenWiFi eszközökön nem szoktak "hemzsegni" a LAN portok. Először is amennyiben szükséges, akkor a főegységet követően lehet használni switch -et amire pl. Node -okat illetve kábeles klienseket lehet rádugni. Alább egy számozott sorrend a Node -ok bekötési metódusával kapcsolatban - a legjobbtól a legrosszabb felé:

1.

Mind a 3 db Node -hoz külön kábel megy és így is konfigurálva az AiMesh.

2.

2 db Node közvetlenül a főegységre (illetve a mögé rakott switch -re) csatlakozik és mindössze egy Node van egy másik Node mögé kötve kábellel.

Törekedjünk az előző pontban taglalt megvalósításra.

3.

Az összes Node szépen egymás utána kötve kábelesen.

Minden erőnkkel igyekezzünk elkerülni lehetőleg ezt a forgatókönyvet.

Persze képzeletbeli 4., 5. stb. megoldás lehet, ha a fentebbiekhez képzelünk egy vagy több backhaul kapcsolatot WiFi alapokon ...

@aerosmith,

Ennyi pénzből inkább vegyél (a AC88U 71K HUF -ja helyett):

- pl. egy AX82U -t,
- egy 16 portos switch -et,
- és még marad is egy kellemes hétvégéhez ...

(#88987) MaCS_70 válasza aerosmith (#88985) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy viszonylag régi, nem éppen korszerű, és nem is egészen problémamentes típus. Mondhatni idejétmúlt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#88988) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem linkelni egy olyan oldalt, ahol le van írva (szájbarágósan) kezdőknek a router beállítás menete és a routerrel kapcsolatos fogalmak is tisztázva vannak?
Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#88989) dudika10 válasza Anonymus23 (#88963) üzenetére


dudika10
veterán

Van mesh beallitas a repeteren, szoval gondolom tudja. :)
De a tp link oldalan is ott volt a tamogatott eszkozok kozott ha az UK oldalt nezed:
https://www.tp-link.com/uk/onemesh/product-list/

Ugy tunik, hogy nem igazan updateelik a kulonbozo lokaciok oldalait...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#88990) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Vasbeton vázas tégla társasház, max távolság a Wifinek légvonalban 15 méter egy Z alakú folyosó végén lévő szoba. Most a Digi ONT-ja adja a wifit, határeset, de az is műxik még a legtávolabbi ponton is (4 telefont és egy tabletet szolgál ki, de társasház, így simán látszik egyszerre bármely helyiségben 18-20 WIFI hálózat a szomszédoktól.). Switchnek jelenleg egy Asus rtn16 van mögötte, 3 kábel lóg az ASUS-ból, de szerintem negyedik kábel is lesz használva rövidesen. Jelen konfigurációban van, hogy 930-940 környékén is tud kábelen a rendszer.

Az Asus helyett raknék az ONT mögé egy olyan routert, amiben vagy egy normálisan használható szülői felügyelet (az ONT konkrétan semmi ilyet nem tud), és bőven megfelel az üvegszálas teljesítménynek (következő 10 évben nem szeretném cserélni), illetve WIFI tekintetében is tudná az összes jelenlegi szabványt, (tehát az sem lehet majd 3 év múlva, hogy miért nem tud AX-et). A NAT és PAT remélem már alap minden ilyen készüléken. Esetleg lehet menne rá ssd háttértárnak, illetve lehet a torrentet is kipróbálnám a routeren, gondolom ilyenkor az is az usb csatin keresztül ment. Pár éve azt olvastam, az rtn16 már akkor sem volt az igazi Gigabitre, nem is erőltetném. TV a lakásban nincs már 15 éve, nem is igen lesz. Csak net, de az legyen atomstabil.
Milyen routerben lenne érdemes gondolkodni, ha
1) 50eFt
2) 40eFt jutna rá a kasszából.
3) mi az az összeg, ami ilyen célra ár-érték arányban megfelelhet? (illene fentebb menni a kerettel?)
:R

szerk: nem cserélgetném rajta a szoftvert, jó lenne, ha alapból tudná, amit kell. Pont elég, ha néha lefrissíti magát.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#88991) dkess válasza vaakuum (#88990) üzenetére


dkess
őstag

Digi ONT -ot kérd bridge módba (akkor WiFi -t sem szórna) - az új router pedig legyen a router módban és hozd a középtájékra amennyire lehet.

50K HUF keret esete: AX58U - 47K HUF,

40K HUF esete: AX56U - 39K HUF vagy AX50 - 30K HUF.

Az utóbbi esetén amelyik gyártó parental control megoldása jobban tetszik. Igazából nagyjából egykutya és távoli helyszínről vezérelve érdekes módon a TP-Link megoldása jobb is (sokkal "pattogósabb"). Az Asus megoldása viszont pl. a web oldalak típusára szűrés tekintetében jobb.

TP-Link oldalán a drágább kategória (pl. AX73) megoldása fizetős - ezt nem feltétlenül érdemes erőltetni. Az Asus oldalán viszont a 40K feletti kategóriában nem annyira a HT160 támogatásra mennék rá, hanem inkább az 5 GHz -en 4x4 -re (HT160 -al). Ez pedig az AX82U ami viszont kilóg már mindkettő keretből - 58K HUF (azaz arra akarok kilyukadni, hogy elég lehet a 40K HUF -os keretben gondolkodni és egyébként, ha nem kellett volna a parental control, akkor pl. az AX73 is jó lehetett volna) ...

Amennyiben a torrent -et komolya(bba)n gondolod, akkor Asus - sőt akkor érdemesebb lenne az AX58U-AX82U tandem felé tendálni inkább (az erősebbek még drágábbak). Talán még inkább érdemes lenne az olcsóbb router (pl. 40K HUF -on belül) + olcsó NAS felé idővel ...

(#88992) Anonymus23 válasza dudika10 (#88989) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R
Majd azt nézd már meg légy szíves, hogy tud-e kábeles backhaulként mesht.
Ahogy a leírásában olvastam AP-ként tud működni, akkor gondolom meshként is tud.

;) - The Power of the Light Side

(#88993) zseko válasza dkess (#88986) üzenetére


zseko
veterán

Najah... Amúgy annyira ritkán foglalkozom vele, hogy bár az alapok megmaradnak, de mindig van amit 'frissíteni' kell. :B Plusz jönnek az újdonságok. Ehhez se nyúltam ugye már hat éve, a fene se emlékszik már pontosan hogyan lett összelőve. Ez alatt a hat év alatt nem tudom, hogy kellett-e összesen tízszer áramtalanítani valami gebasz miatt, és ezekből egynél biztosra tudom, hogy felesleges volt, mert más volt a hiba. Amúgy egy AP beállítással lehet jobban jártam volna, mint egy repeater móddal.
Jaja, a mostani routert mindenképpen megtartom, ahogy kikerült a dobozából tettem is rá egy Tomato firmware-t, azóta is azzal megy, stabilan.

HR24.hu

(#88994) dudika10 válasza Anonymus23 (#88992) üzenetére


dudika10
veterán

Azt most megmondom, hogy kabelen nem fog menni. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#88995) Anonymus23 válasza dkess (#88991) üzenetére


Anonymus23
veterán

Annyit tennék hozzá, hogy a fizetős rész persze pár dologban eltér, a szülői felügyelet rész viszont megoldható, még ha hikósan is. Amúgy itt az összehasonlítás:

A probléma ott van, hogy az alap (nem fizetős verzióban) mindenkit egyformán kezel, pl ha csinálsz mindenkinek ugye fiókot (apu/anyu/fiú/lány stb), akkor is egy kalap alá veszi mindet, pl ha bedtime-ot állít be az ember, akkor az mindenkit is lefektet, nem csak a gyerkőcöket :D tudom, próbáltam :DDD Szóval pl csak a gyerekeknek kell fiók, de ha már több részre akarná osztani az ember, mert különböző tiltásokat akar a csemetéknek, akkor az már fizetős. És még pár dolog, ami miatt az Asus jobb választás ha ez a része fontos, és fontos a csemeték megkülönböztetése a nethasználat szempontjából. (nem feltétlenül neked írom, lehet neked is van személyes tapasztalatod ezzel, hanem vaakumnak).

Személyes véleményem, hogy kissé túltolták a szolgáltatás árát a routerhez képest, és havi 1-2$-t még én is beáldoznék akár, mert amúgy nem rossz az egész. Szerintem itt a sok cent több lenne, mint a kevesebb dollár (aztán persze lehet, hogy nyugatabbra ez filléres tétel)

;) - The Power of the Light Side

(#88996) Anonymus23 válasza dudika10 (#88994) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, én is ezt olvastam, de ugye reménykedik az ember, hogy csak belerakják már végre ezt a funkciót is, elég idióta egy dolog, hogy ez nincs benne :U :F

;) - The Power of the Light Side

(#88997) nullpoint válasza dkess (#88986) üzenetére


nullpoint
senior tag

Köszönöm a választ.

AiMesh ebben a felállásban semmiképpen nem lesz használva.

Elsősorban a főépületben a korábban jelzett alsó helységben a jobb ( a mostani 50-60 mbps-nél jobb) és stabilabb wifi jel, ezzel párhuzamosan a digi eszközének tehermentesítése a cél.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#88998) AttilaMvh válasza vaakuum (#88990) üzenetére


AttilaMvh
tag

Saját tapasztalatból mondom, a szülői felügyelet beállítása a hardveres NAT-ot kikapcsolja, ha van ilyen -nekem van az Asus AC1200GU-n - így például kábelen a 900Mbs helyett alig 400 maradt mindenkinek. Wifiben ez nyilván annyira nem érződik, de ott is érvényes. Én nem vagyok router guru, de aki ért hozzá, az majd elmagyarázza ha akarja.

(#88999) Caboose


Caboose
tag

Üdv!

UPC / Vodafone Connect Box helyére (menne szépen modem üzembe) kellene nekem router.
Az épület tégla építésű, a legtávolabbi pont ~10-15m a routertől az emeleten., de ha kellene akkor tudok beüzemelni 2db régebbi routert access pointnak, szóval a Wifi hatótáv annyira nem lényeges kérdés.

A lényeg inkább a stabil működés és, hogy viszonylag sok eszközt ki tudjon szolgálni. A hálózaton lenne egy már meglévő TP-Link gigabites switch, és részben ezen keresztül két PC, és két TV media box kábelesen. Wifin meg esetenként 2-3 laptop, plusz telefonok (akár 4-6db), nyomtató, pár okos eszköz.

Ami a használatot illeti, a net max. 500 Mbit/s de inkább ~300. Normál böngészés, film streaming (netflix stb.), lightos torrent. Semmi extra igénybevétel szerintem.

Első körben 20-30e között nézegettem és eddig a TP-Link AX20-at néztem ki. Szerintetek jó választás lenne vagy tudtok ajánlani valami megfelelőbbet? Ha úgy adódik, akkor a keretet kitolhatom, ha feltétlen van értelme és megéri egy drágább eszköz.

Előre is köszönöm!

(#89000) vaakuum


vaakuum
addikt

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek :R .

Én [ezen a linken] azt láttam, hogy egy TP-link routeren is akár MAC cím alapján lehet korlátozásokat beállítani. Igazából csak net és wifi on-off kellene, címtiltást nem tervezek, aztán ki tudja, lehet az is kellene majd.

Azt viszont meglepve látom, hogy az olcsóbb AX56U az 4 magos procit tartalmaz, míg a drágább AX58U meg 3 magosat ugyan olyan sebességgel. Jellemzően a 4 magos nem lehet stabilabb? Én ezen kívül különbséget szinte csak a WIFI adatátviteli sebességben látok, bár a mögöttes szoftverben is biztosan van eltérés, de fura, hogy a drágább/gyorsabb routert 3 magos procival hajtják.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.