Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88451) Gubek-Einste válasza BeeGee2115 (#88419) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1) Milyen access pointot ajánlanátok a fent említett router mellé, hogy legyen minőségi jelerősség az emeleten is?
Dedikált AP helyett inkább AP módra állított router lenne az ajánlott.

2) Esetleg egy ilyen konnektoros, alulról dugható verzió tenné a dolgát a felső szinten? (Pro/Kontra)
Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88452) enginev3.0


enginev3.0
félisten

AC88U vagy AX58U szerintetek?

Fő a stabilitás, a wifi része nem nagyon hat meg hogy AX vagy AC
Telekom 2/1gbit, de nem zavar hogy csak 1/1gbit lesz meg

Szóval a stabilitás a lényeg, valószínűleg cfw-vel (merlin?) :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#88453) BeeGee2115 válasza Gubek-Einste (#88451) üzenetére


BeeGee2115
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#88454) Gubek-Einste válasza enginev3.0 (#88452) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC88U-t nem érdemes megvenni, ennyiért már AX68U/AX82U/AX92U-t lehet kapni ami jobban megéri.
A 2/1 Gbps-es net teljes kihasználásához AX86U vagy AX89X kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88455) DrDobos válasza DrDobos (#88449) üzenetére


DrDobos
őstag

Erre meg kerhetek valaszt? :R

Illetve rákérdeztem a telenornal, hogy jo e a regi stickem, es azt mondtak jonak kell lennie, de nem biztos, mert az meg Win7hez keszult, igy nem biztos hogy Win10el mukodik rendesen. Ez lehetséges? En nem gondolnam hogy ez problema lenne..

Samsung Galaxy A55 5G

(#88456) Reddevil84


Reddevil84
tag

Sziasztok! Igyekeztem keresni és olvasni a topikban de annyi féle igény meg válasz van, inkább kérdezek :DD
Szóval téhom Sagecom modem van 500Mbit nettel.
Ehhez kellene nekem 55m2 panelbe egy router ami 2tv-t, egy laptopot és 5 mobileszközt lát el. Semmi extra igény, nagyon nem torrentezünk.
Keret nagyjából 20k lenne, max kicsit túlnyúlhat.
Már régen nem foglalkoztam setuppal, tehát plug & play működjön. :DDD

Nagyon köszönöm!

(#88457) Alex91 válasza Reddevil84 (#88456) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88458) Reddevil84 válasza Alex91 (#88457) üzenetére


Reddevil84
tag

Köszönöm a gyors segítséget :B :DD

(#88459) dkess válasza czegee (#88427) üzenetére


dkess
őstag

A HGW és a "fő egység" milyen távolságra volt egymástól? Értem ez alatt, hogy amennyiben pl. egymás mellett, akkor azt a két STB -t mindjárt a HGW -re is lehetett volna dugni. Ekkor csak az egyik Asus -on lett volna csak STB kötve.

A másik, hogy a daisy chain helyett a csillag topológia az inkább javallt. Azaz az Asus -okat nem egymás után kötve, hanem mondjuk a HGW után (mellett) levő switch -be dugva mind a kettőt. Persze ki tudja milyen a kábelezés - erre lehet előtte lett volna érdemes gondolni.

Az IPTV -vel kapcsolatos (pl. IGMP Snooping stb.) beállítások mik voltak?

(#88460) enginev3.0 válasza Gubek-Einste (#88454) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ax58u?

Maradnék 50k alatt, aztán majd egyszer veszek egy 2gbiteset ha sok pénzem lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#88461) ledgeri válasza DrDobos (#88455) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen ez csak ma jutott eszembe: Ezeknek a stickeknek kis programja van (rajtuk is, meg a gépre is telepítendő), ami a régin régi...
(Lehet kapni külön egyéb stickeket is, kb mint a telefont:van függő [talán valami egyedi bónusz menüvel miegymással] , meg független, mint a telefonoknál, szóval ha nem is működne csak a sim kártya, akkor is vannak opcióid. Csak kérdés, hogy milyen az a kis progi ami rajta van ha nem szolgáltatós.. De ez már nagyon ismeretlen terep nekem és offtopik... vagy youtube check)

USB kérdése: a 2.0 480 Mb/s sebesség max, a neted meg lesz max 300, vagy max 150 és a lefedettségből adódó hányad.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88462) tototos válasza dkess (#88404) üzenetére


tototos
őstag

Van olyan router 30 ezer környékén ami támogatja az ethernet backhault és AX is?

(#88463) DrDobos válasza ledgeri (#88461) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm :R akkor marad a régi, es megnézem jó lesz-e.

Samsung Galaxy A55 5G

(#88464) dkess válasza tototos (#88462) üzenetére


dkess
őstag

Mármint darabárra gondolsz és nem összesenre? Amennyiben igen, akkor:

30K HUF alatt: Xiaomi AX1800 (ebben nem vagyok 100% biztos - elméletileg a legújabb fw -vel az AX3600 mintájára), Asus AX55.

Ami bár 30K HUF felett van, de "látható" távolságra van: Asus AX56U, Xiaomi AX3600 (legújabb fw -vel megy AP módban is a mesh meg kábeles backhaul is, ha minden igaz).

Amennyiben a teljes képet nézzük, akkor mind a két kategóriában inkább az Asus -ok az ajánlottabbak ...

(#88465) ChiliChili


ChiliChili
tag

Sziasztok,

Nincs a közelben kábeles net, gondolom a mobil net+sim+router lenne a megoldás.
TV-n menne a Netflix és HBO Go, ehhez a routerből kapná a netet a smart tv.

Milyen routerek közül érdemes válogatni, ami 4G, 5G (LTE), SIM-kártya fogadására alkalmas és kompatibilis a Telekom mobil szolgáltatással?

(#88466) ledgeri válasza ChiliChili (#88465) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tegnap délutántól pont ilyesmi is volt téma. Felmerültek kérdések, és opciók (Különösen a [88432] második felére gondolok), de azért mindenféle igényfelmérő kérdésekre válaszolhatsz( mennyi kábeles csatlakozás, milyen gyors netcsomag hány ezköz stb,stb)! Több infó mindig jobb!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88467) Punyi75


Punyi75
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!Van egy kétszintes ház.Telekomos net, a szolgáltató saját eszközével.A házban okos eszközök ,laptop,telefonok,PC,tablet,stb.Kb:20eszköz és ezt szeretném még bővíteni. A net csak 100mb/s.Később talán lesz optika.Minden nap ledobál egy pár eszközt és már nagyon unom!A ruter az első szinten van, de már felvittem az emeletre 4 szál lan kábelt az android boxok arról mennek..A kérdésem milyen rutert vegyek és , hogy kössem össze a gyári rutert, mert szolgáltatói tv is van?Keret max 30.000Ft.

(#88468) BeeGee2115 válasza Gubek-Einste (#88451) üzenetére


BeeGee2115
csendes tag

A 2. (AP módra állított) router tekintetében tudnál ajánlani valamit a meglévő D-link mellé? Kábeles kapcsolat is lesz a két eszköz között, így nem kell tartani az emeleti gyenge wifi miatt.

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#88469) dkess válasza Punyi75 (#88467) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az ideális megoldás lenne legalább szintenként egy router (ugye alapterületet vagy eloszlást nem tudunk) Mesh -be kábeles backhaul -al konfigurálva.

Amennyiben ezen az úton is elindulhatnánk, akkor is maradna a 30K HUF -os határ? Kérdezem ezt azért, mert ennyiből két routerben gondolkodva az AC -s kínálat nagyjából alját lehetne becélozni (pl. 2*AC57U v3).

(#88470) Punyi75 válasza dkess (#88469) üzenetére


Punyi75
csendes tag

Szia !

Szintenként 55m2.Téglafal és betontálcák vannak.Emeleten két háló.Mind a kettőben 2-2 lan behúzva az alsó szintről, ott jön be a szolgáltató kábele..A keret max 50.000Ft.Jó lenne olyan, amit esetleg nem kell cserélni 4-5 év múlva.

(#88471) dkess válasza Punyi75 (#88470) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az AX -es vonal ennyiből nemigen fér bele - reflektálva a "4-5 év múlva" kérdésre (bár nem tudjuk ennyi idő múltán milyen igényeid lennének a most vásárolni kívánt eszközökkel).

Ennyiből mondjuk egy CD6 Duo-Pack -ot ajánlanék: [link] . Amennyiben 55K HUF esetleg beleférne, akkor mondjuk ugyanennek a hármas pakk -ját: [link] . Akkor lehetne is sakkozni azzal, hogy melyik szintre kerüljön kettő. Példának okáért mondjuk a földszinten egy a nappaliba és egy a dolgozóba vagy éppen a terasz felé eső részen levő konyhába (ha így lenne - ezek csak példák) ...

(#88472) MaCS_70 válasza Punyi75 (#88470) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Jó lenne olyan, amit esetleg nem kell cserélni 4-5 év múlva."

Na, ez az, amire nagyon nincs garancia. Sőt, jelenleg pont olyan a helyzet, hogy nagyon valószínű, hogy 4-5 éven belül komolyabb eszmei avulás történik. Az AX szintugrást jelent, de éppen az újdonsága miatt könnyen lehet, hogy egyrészt jönnek a javított, tökéletesített változatok, vagy akár valami komolyabb is. (Bár annak hosszabb lenne a bevezetési ideje.)

Informatikában a 4-5 év csillagászati időtartam, arról nem is beszélve, hogy a fogyasztói eszközöket nem is igen tervezik hosszabb élettartamra.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#88473) Punyi75


Punyi75
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Viszont akkor lehet , hogy ár-érték arányban egy 30.000 körüli jobban megérné?
A bekötéssel kapcsolatban is kérdezhetek majd valakit?

Köszönöm!

(#88474) Gubek-Einste válasza enginev3.0 (#88460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is megfelelő lehet, csak nem lesz meg a teljes előfizetett sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88475) Gubek-Einste válasza BeeGee2115 (#88468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88476) ChiliChili válasza ledgeri (#88466) üzenetére


ChiliChili
tag

Közben megtaláltam, köszi és át is olvastam, de még nem mindent értek. :)
TV / Netflix és HBO Go menne róla és wifi-n laptop, egy-két mobil csatlakozna még rá, semmi komoly tevékenység a tv-n kívül, csak hétköznapi netezés.
Hogy milyen sebessége van a csomagnak? Teljes mobil sebesség van, ami azt gondolom, hogy 4G ha így oldjuk meg.

(#88477) ledgeri válasza ChiliChili (#88476) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Sajnálom de én nem tudok többet segíteni. Korábbiakról csak azért tudtam, mert limitált volt a mi-mi kérdésköre. Viszont a te kérdésed már nálam azt feltételezi, hogy nem csak szolgáltató listás termékeiről van szó (kis listáról). Igaz hogy az elmúlt héten jártam minden hálózati eszköz weboldalán, amit a wikipédia listáz (mert én magamnak így keresgélek), de nem ezt a kategóriát néztem , így ilyen, vagy tapasztalati infóval nem tudok szolgálni. :(

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88478) Soma01 válasza ChiliChili (#88476) üzenetére


Soma01
veterán

Huawei B535 jó lesz. Szerintem nem kell más markát, boltokat nézegetni sorban. Ami elérhető áron van és jó is, az a Huawei. Lehet B525 is használtan, de nem sokkal olcsóbb, mint a az új B535. Akkor meg már legyen az új.

(#88479) BeeGee2115 válasza Gubek-Einste (#88475) üzenetére


BeeGee2115
csendes tag

Köszönöm!

Ha pl.: az Asus AC57U mellett döntünk, akkor a konfigolásnál mire kell odafigyleni? Úgy értem melyik mód (menü/opció) az, amivel AP-ként fog viselkedni a D-link router mögé állítva?

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#88480) Gubek-Einste válasza BeeGee2115 (#88479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP módba kell rakni, a menübe egyszerűen be lehet ezt állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88481) togvau


togvau
senior tag

Sziasztok nézegetek egy Xiaomi AX5r outert amivel helyettesíteni a szolgáltatói N-es routert, és az egy emelettel lejjebb lévő N-es repeatert.

Sok szépet olvastam róla de azt sehol sem láttam hogy tesztelnék hogy mennyire viszi át a tégla falakat, mert 2-3 szimpla 70-es évekbeli szoba falat kellene, főleg N-es, és AC-s eszközöknek.

Ezzel Van tapasztalata valakinek, hogy körülbelül mekkora sávszélességek várhatóak?

hitler, sztálin, micro usb

(#88482) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Olyan komolyabb routert keresnék (Synology, Netgear, Asus...), ami minimum AC1900-as, MU-MIMO, nagy teljesítményű, de ezen felül tud Internet access control planning-et, vagyis megadható IP-címenként, hogy mettől meddig férhet internethez az adott kliens (pl. este 23 órától reggel 7-ig ne tudjon az adott IP cím internethez jutni). A sima tartalomszűrős parent control nem elég (illetve nem az kell).
Jelenleg egy Netgear R7000P routerem van, amivel elégedett lennék (korábban csak Netgear routereim voltak, nagyon jó a tapasztalatom velük). Lényegében minden olyan szolgáltatásra szükségem van, amit az R7000P tud, viszont csak fizetős alkalmazással tudja az említett funkciót (ami nagyon meglep, mivel a legolcsóbb, leggagyibb routerek is beállíthatók ily' módon).
Mit ajánlanátok?
Köszi! :R

(#88483) Alex91 válasza Downsampling (#88482) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-AX82U, de azert megneznem a hasznalatijat, hogy van-e benne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88484) IOP1984


IOP1984
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Tegnap bekötötték a panel lakásunkba a digi 1000Mbit-es netet.
Az ONT-ot bridge módba rakattam, egy Mikrotik HAP AC router létesíti a PPPOE kapcsolatot.
Miután szóvátettem a Digi küldi a garantált 300Mbit-et. A routerre kábelen csatlakozva a laptopomon 300Mbit-et mérek, viszont wifin (5Ghz) úgy, hogy odaviszem a laptopot a router mellé csak 100Mbit a max érték. Hogy tudnám ezt javítani, mit nézzek át vagy milyen routert ajánlanátok ami képes a bejövő 300Mbit-et továbbadni wifi kvázi veszteség nélkül? Válaszokat köszönöm.

(#88485) Downsampling válasza Alex91 (#88483) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szia, köszi!
Úgy látom a termékleírásból, hogy igen részletesen lehet állítani azt, amire nekem szükségem van. Ez amúgy egy jó router? Nem igazán gamer cucc kellene és az Asus routereit sem ismerem. A Syno azért jött még szóba, mert van Syno NAS-om, de legszívesebben maradnék a Netgearnél...
Köszi! :R

(#88486) Alex91 válasza Downsampling (#88485) üzenetére


Alex91
félisten

Syno draga, es mar elavult...

Netgeart is nezhetsz, csak hasonlo parameterekkel kicsit dragabb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88487) Downsampling válasza Alex91 (#88486) üzenetére


Downsampling
senior tag

A Netgear rohadt drága. A mostani is az volt (az előző egy még drágább R7500-as volt, mindenben nagyobb teljesítménnyel, csak kinyírta a szünetmentesem). Ezért is bosszant, hogy egy ilyen alapvető funkciót fizetőssé tettek a Nighthawk sorozatú routereknél. A Syno is drága, tudom. Ezért cserélném le fájó szívvel a mostanit... De egyszerűen szükség van erre az alapvető funkcióra (gyerekeknek tünés aludni időben címszó alatt).
Milyen erős ez az Asus?
Köszi! :R

(#88488) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Szeretnék érdeklődni hogy mi a különbség az ASUS AC2400 Dual Band Gigabit Wi-Fi router[link] és az ASUS RT-AC85P AC2400 Router [link] Úgy látom hogy külalakra és spec szerint is megegyeznek.Akkor csak szoftveres különbség van köztük?Illetve mennyire ajánlott kategória az AC 2400,amit elsőnek linkeltem?70 nm lakásba kellene ,a mostani vodafon arris ki váltására wifi terén.GB-s wifihez. Köszi előre is. :R

(#88489) woodworm válasza kromatika (#88488) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs közöttük sem hardveres, sem szoftveres különbség. Annyira, hogy az ac65p-vel kezd a sort, mert a többivel sem kapsz többet és árban az éri meg legjobban.

(#88490) kromatika válasza woodworm (#88489) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#88491) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan koltozok uj lakasba, ahova a Digi 1000-es csomagjat valasztottam szolgaltataskent. Milyen routert ajanlanatok hozza ami kepes ki is hasznalni ezeket a parametereket illetve kb. 20-30 ezres kategoria? Mivel teljesen fogalmatlan vagyok hozza a 5Ghz kepes lefedni egy 45 negyzetmeteres lakast teljesen?

(#88492) Alex91 válasza Thewent12 (#88491) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy eleg lesz a szolgaltato eszkoze...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88493) Intruder2k5 válasza Alex91 (#88492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DIGI eszközei csak a 2.4GHz sávot támogatják, van amelyik azt is csak 150Mbps linksebességgel.

(#88494) Thewent12 válasza Intruder2k5 (#88493) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Igen, ezt en is igy tudom. Viszont szivesen meghallgatok tobb tanacsot is, ha erdemesebb dragabb tipust valasztani ami megbizhato es jol mukodik. Mivel fogalmam sincs, hogy mi a kulonbseg a 30 ezres kategoria es a 100 ezres kozott es laikuskent annyit latok, hogy a 20-30 ezres routerekre is ra van irva, hogy tudja az 5GHz savot illetve kb 800mb/s atviteli sebesseget ezert emlitettem eloszor ezt a kategoriat. De ha azt mondjatok erdemesebb egy minosegibb termekbe befektetni akkor nyilvan a leheto legjobban kiszeretnem hasznalni a lehetosegeket.

(#88495) Intruder2k5 válasza Thewent12 (#88494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván mindig van feljebb, határ a csillagos ég, de szerintem átlagos hétköznapi használatra még mindig megfelelő az általánosan ajánlott ASUS RT-AC65P. Az ára is pont belefér a megadott keretbe, és szerintem a teljesítménye is elegendő. Kábelen minden további nélkül hozza a DIGI csomagjával elérhető maximumot, ami kb. 940Mbps, de megfelelő klienssel szerintem WiFi-n is ki lehet hozni belőle 7-800Mbps-t. Kérdés kell-e ettől több? Ha igen, akkor keress az AX-es osztályban inkább.

(#88496) Thewent12 válasza Intruder2k5 (#88495) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Köszönöm a tippet. Kicsit utánaolvasva a dolgoknak szerintem kijelenthetem, hogy nem kell ennél több nekem. Teljesen átlagos felhasználásra használnám, pl böngészés, netflix, youtube, torrent. Maximum 4 eszköz lenne kapcsolódva rá. Nem tudom a DIGI-sek majd akarnának e beállítani valamit a routeren, de lehet jobban járnék majd ha magamnak csinálnám, addig jobban utánaolvasva a dolgoknak. Mégegyszer köszönöm, be is rendelem az EMAG-ról. :R

(#88497) Intruder2k5 válasza Thewent12 (#88496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, a DIGI-sek nem nyúlnak a routeredbe. Annyi, hogy amikor kötik be a szolgáltatást mindjárt érdemes kérni a bridge módot, ebben szoktak is segíteni a szerelők, mert csak központilag lehet átkapcsolni, és aztán már a saját routeredbe kell beállítani a PPPoE csatlakozást. Bővebben a DIGI internet topikban.

(#88498) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Családi házunk hálózatát szeretném rendbetenni, jelenleg elég kaotikus. Nem nagyon vagyok képben a mai eszközökkel, meg wifikkel. Most 500-as net van, de nemsokára lesz gigabit is. A földszinten egy Vodafone-os Connect box (ez szórja a wifit is) és egy 8 portos GB switch van, az emeleten valamilyen régebbi AC-s Asus router van AP módban. (100-as lan portokkal az biztos). Az utóbbi időben lett NAS is, meg kamerarendszer is, kezdi dobálni az eszközöket a wifiről, nem jó a lefedettség. Egy új router biztos, hogy kellene a földszintre, illetve 1 vagy 2 jelerősítő, földszintre emeletre. Van egy elképzelés, itt ami jelölve van az vezetékkel csatlakozik, cat5e-vel. A kamera csak egy port. A NAS egy Ds418 play, főleg torrentre, illetve apple tv-vel 4k filmek lejátszására plexxel, külső elérés, backup. Az xbox csak ritkán van használatban.Minden más eszköz wifin csatlakozik, 5-6 telefon, TV, tablet, 2-3 laptop, egyéb okos eszközök. Árban kb az egész projektre max 50-60k áll rendelkezésre, de ha van olcsóbb alternatíva azt is meghallgatom!
Előre is köszi a segítséget!

Üdv, D.

(#88499) Gubek-Einste válasza Dugos (#88498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy Asus AX58U + AC57U alá nem érdemes menni, árban még belefér a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88500) Soma01 válasza IOP1984 (#88484) üzenetére


Soma01
veterán

A szokásos routerek:
"Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20"

De nem mondtad, milyen árkategóriában keresel? Kellenek-e plusz funkciók, stb?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.