Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) Márton


Márton
nagyúr

Üdv,
Egy régi Tp-link AC750 USB-jén SMB megosztott vinyó található. Hiába gigabites a gép felé a kapcsolat, csak kb. 10MB/seccel tudok rá másolni. Van hasonló árkategóriás router, amivel már legalább 50-es sebesség elérhető? Alap vagy csak piszkált firmware-rel? Esetleg a maiak már mind tudják?
Továbbá milyen _biztonságos_ gyakorlati megoldások léteznek arra, hogy a videókat ne csak lanról, hanem kívülről is elérjem bárhonnan? (ddns van). Tudtommal a 445-ös port sok helyen tiltott és az SMB nem is a biztonságáról híres. FTP-vel elérem, de akkor le kell előbb tölteni a fájlt.
:R

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#88202) johnny82 válasza dkess (#88122) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Megkaptam az AX82U-t, nagyon elégedett vagyok vele egyelőre így 2 nap után. AVR és pc megy kábelen, többi wifin. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes valamit esetleg állítani a beállításokban, hogy a lehető legjobb legyen? Pl. csatorna, csatorna sávszél, vagy bármi egyéb?

Köszi!

(#88203) Alex91 válasza Márton (#88201) üzenetére


Alex91
félisten

FTP-vel elérem, de akkor le kell előbb tölteni a fájlt.

Szerintem ez lejatszo fuggo is, Mobil VLC player nalam vitte ftp-rol is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88204) Márton válasza Alex91 (#88203) üzenetére


Márton
nagyúr

hú ezt nem is tudtam, utánanézek milyen lejátszó támogatja még ezt!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#88205) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Vettem egy TP LINK Acher AX 50 V1.0 EU routert és szeretnék firmware-t frissíteni rajta. A gyári felületről rákeresve ezt írja a firmware nem a legfrissebb. Hiába megyek a frissítés gombra és a gyári honlapról le töltöm a legfisebbet [link] és beillesztem és le futtattom a frissítést,utána csak azt írja ki hogy nem a legfrissebb a firmware. Mi lehet a probléma? :R

[ Szerkesztve ]

Légy jó mind halálig.

(#88206) bluemirage válasza Márton (#88201) üzenetére


bluemirage
őstag

Megosztás.
USB3 plusz jobb router.

Szerintem NAS-t kell venni. A NAS-t eleve fájlmegosztásra találták ki. Jobb megoldás, mint "a pendriveként használt wincsi."

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#88207) Márton válasza bluemirage (#88206) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi akkor beuzemelem majd a pi4em 😃

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#88208) dkess válasza kromatika (#88205) üzenetére


dkess
őstag

Igen, ebbe én is belefutottam amikor egy hónapig tesztelgettem az AX50 -et.

Röviden és egyszerűen: ez egy félrefordítás. Szerencsére ilyenből egyébként nem nagyon van. Meg is tudsz róla győződni:

- átváltasz angol vagy bármilyen nyelvre és jól ki fogja írni, hogy a legfrissebb fw -d van fent,
- Tether mobil app -ban magyarul is jól írja ki, hogy a legfrissebb fw -d van fent,
- ahogy írod is - nincs újabb fw, a TP-Link honlapja szerint sem (meg az eszköz sem talál ugye) ...

(#88209) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A következő SIM foglalattal rendelkező routerek közül melyiket ajánlanátok leginkább? Huawei B535-232 AC vagy Asus 4G-N12 B1 vagy TP-Link TL-MR6400?! A cél 8-10 eszköz, általában táblagép kiszolgálása lenne egy helyiségen belül, Telekomos korlátlan mobilnettel. Ahogy néztem, ezek kb. árban egy szinten mozognak, ca. 30k körül beszerezhetőek. Többet nem adnék érte (+5k max.). Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#88210) Gubek-Einste válasza tylerddd (#88209) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül mindenképpen a Huawei lenne a legjobb választás mivel a másik kettő csak 2.4 Ghz-s és 100-as portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88211) Soma01 válasza Gubek-Einste (#88210) üzenetére


Soma01
veterán

... meg amúgy is. ;)
Ha mind gigabites portokkal rendelkezne, akkor is a Huawei lenne a legjobb választás.

(#88212) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok . Ismét kérdeznék két szintes családi ház kb 80nm. Minden szintre egy router megy majd amik kábellel lesznek össze kötve meshben. A kérdés :
2db Honor Wi-Fi 6 Plus vagy
2db Xiaomi Mi Router AX1800 WiFi-6 ?
Sajnos ennyit enged a keret :W .

Köszönöm :R .

(#88213) Soma01 válasza PyroS (#88212) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy, most akciósan: ASUS ZenWiFi Mini CD6 2-Pack [link] [link] csak, hogy összezavarjalak. :)

Amúgy én a Honort venném. Az AX3000.

(#88214) agonatic


agonatic
csendes tag

Sziasztok!
Régi asus routeres hálózatot szeretnék felújítani, az eddig olvasottak alapján aimesh rendszerben. (régiek egyik sem mesh kompatibilis)
Egy tetőtérbeépítéses 140 nm-es ház és 50 m-re lévő műhely WIFI lefedése a feladat.
Lan kábelek kivannak építve. A műhely nem nagy, de eddig sem volt elég 1db router.
Szóval amit eddig a hozzászólásokból kiokoskodtam:
A fő egység a ház földszint nappaliban egy komolyabb: AX82U(itt van a legtöbb eszköz, forgalom)
Innen tetőtérbe kábellel egy AC57U v3. A műhelybe is 1 vagy két AC57U v3-at szánnék.
Ami nem tiszta, hogy egy node routerből lehet továbbmenni lan kábellel egy következő node-ra? Mert csak egy vezeték megy ki a műhelybe.
Esetleg ha lenne ötletetek a megvalósításra, plusz külyüket nem nagyon szeretnék. 1000-es digi a net, a két helyiség közötti kertbe is jó lenne minél jobb lefedettség.

(#88215) PyroS válasza Soma01 (#88213) üzenetére


PyroS
senior tag

Köszi, néztem az Asus kittet is de az "csak" AC-s. Igen én is a Honor felé hajlok. :R .

(#88216) FNZ


FNZ
őstag

Sziasztok!

Szemezek egy asus ax58u-val (a 82u már egy kicsit drága) és olvasom, hogy " 5 GHz -en 2x2 HT160"-t tud. egy tp-link wdr3600-at cserélnék digi 1000 melett.
egy poco F2 PRO készülékem van ami tudja a WIFI 6-ot, de nem találtam infót, hogy ez mit tud 5 GHz-en: a 2x2-t vagy 4x4-et

illetve ezt találtam, de nem tudom most mi van
Supports 4x4 MIMO | HPUE | HO RxD
Wireless network
Supports protocols: 802.11a/b/g/n/ac/ax
Supports 2.4G Wi-Fi / 5G Wi-Fi
Supports 2x2 MIMO, 8x8 Sounding for MU-MIMO, Wi-Fi Direct, Miracast,

[ Szerkesztve ]

(#88217) dkess válasza agonatic (#88214) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen, lehet a Node -okat egymás után kötni - ez nem probléma.

Tudom nem vigasztal, de tegnapelőtt még 12K HUF -al olcsóbban megúsztad volna az AX82U -t (a különbözet meg egy kicsi és fent is lehetett volna pl. AX56U) ... :(

(#88218) Warface


Warface
csendes tag

Sziasztok!
15-25 ezer körül keresnék wifi 6 routert itthonra.
Itthon még nincs wifi 6-os eszköz, de lesz éveken belül (telefont előbb cserél az ember mint routert)
4-5 telefon csatlakozna a wifire (játék+youtube+fb) és 1 nyomtató, Gigalan Digi netem van (egész jó); kábelen 2 gép és 1 TV csatlakozna (youtube+Netflix+HBO). Van egy TP-Link TL-SG1008D 8 portos full duplexes gigalan switchem.
Szülői felügyelet jó lenne ha lenne. USB nem létszükség, jó ha van, max egy pendrivevot csatlakoztatnék rá amire családi képek és videók lennének másolva a telefonokról.
Szerintetek ez jó választás vagy tudtok jobbatár-érték arányban????

https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-ax20-p575161956/?gclid=CjwKCAiAhbeCBhBcEiwAkv2cY-9i3n2ZquyW3vY-06PN7yx2dLGyLyOO3ji931Kyhn8HjkDxNjUcNBoCVNkQAvD_BwE

(#88219) agonatic válasza Warface (#88218) üzenetére


agonatic
csendes tag

Köszi a választ, én ezeket az árakat találtam:
[link] 82U 57e
AC 57U 15-16e körül

Egyébként az AX82U fogyasztását, hőmérsékletét mérte valaki? Az AX92 -ról 14W -ot olvastam különösebb terhelés nélkül, és komoly melegedést...
Ajelenlegi AC65P -m ezzel szemben 7W -al, és jéghidegen dübörög.
Nem mondom hogy kíbírhatatlan anyagi teher, de azért még garancia időn belül eldisszipálja az áruk közötti különbözetet :)

[ Szerkesztve ]

(#88220) MaCS_70 válasza agonatic (#88219) üzenetére


MaCS_70
félisten

És mi a gond azzal, hogy a különböző konstrukciójú eszközök különböző hőmérsékleteken üzemelnek?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#88221) Gubek-Einste válasza Warface (#88218) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AX-es wifi-vel jelenleg nincsen más ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88222) agonatic válasza MaCS_70 (#88220) üzenetére


agonatic
csendes tag

Nem gond, csak szerintem a modernebb, vékonyabb lapkakészletű chipset-ek alacsonyabb hőmérsékleten, kisebb fogyasztással üzemelnek. Ezért érdekelnének fogysztási adatok.

(#88223) dkess válasza agonatic (#88222) üzenetére


dkess
őstag

Alapvetően két gond van ezzel:

1.

A routereknél (is) meredeken ÉS folyamatosan emelkedik az általános (+ I/O stb.) számítási kapacitás igény. A routereknél pl. most már vannak ilyen igények is, hogy pl.: WiFi6, gigabit -es internetek (vagy akár több) mellett VPN, DPI, QOS, parental control és layer7 -es tűzfalszabályok tömkelegének használata stb. stb. - avagy hovatovább szeretnének a népek USB másolásnál a 25 MB/s fölé is merészkedni vagy éppen torrentezni 10 MB/s felett. Akár az előbb említettek közül többet is egyszerre ...

2.

Modern és kis csíkszélességű gyártósorokon nincs kapacitás illetve ezekre történő migrálás manapság már horribilis összegeket emészt fel. Ez már az elsővonalas technológiáknál (pl. CPU, GPU) szembeötlő igazán, de természetesen ennek hatása csurog lefelé a másod- illetve harmadvonal felé is. Mindenhol "tumultus" van és verseny még a régi technológiák kapacitásának lekötésére is.

Miközben már a jelenlegi színvonalon is drágák az eszközök. Ki vállalná be, hogy megy eggyel modernebb gyártástechnológiára úgy, hogy mondjuk a routerek a mostani árszínvonalnak mondjuk a duplája lenne, amikor pl. az idelátogató fórumozók olyan átlag igénnyel jönnek, hogy egy db 10K HUF (na jó 15K HUF nyögvenyelősen) belefér, de akkor az a router csináljon "bitang WiFi" -t 3*120 nm betonbunkerben + 1000 nm telken meg 5 Gbps -el (550 MB/s) torrentezzen (azaz ne csak USB másolás legyen minimum ennyi) stb. stb. ...

Nem könnyű ez ... :)

Egyébként a maximum áramfelvételi igényt feltüntetik a gyártók a DC oldali tápfeszültség és maximum áramerősség igénnyel egyetemben is ...

(#88224) agonatic válasza dkess (#88223) üzenetére


agonatic
csendes tag

Teljses igazad van, soká lesz még 7nm-es router chipset...sajnos :(

(#88225) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó !
Segítséget kérnék !

SIM kártyával üzemelő routert keresnék a telekre.
Van esetleg 1-2 ajánlott darab ? :F
A megbízhatóság lenne a fő szempont. Olcsóbb és drágább verzió is érdekelne.
Köszi előre is ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#88226) Soma01 válasza meridaharcos (#88225) üzenetére


Soma01
veterán

Lan csatlakozókat fogod használni? Számottevő Lan forgalomra kell számítani? Egyáltalán kell Lan (rj45, ethernet) csatlakozó?
Milyen mobilnet sebesség érhető el ott ahol használnád?
Használt eszköz szóba jöhet? Szolgáltatótól is vásárolnál?
Alapvetően én a Huawei eszközök kínálatából választanék.

(#88227) atee válasza Soma01 (#88213) üzenetére


atee
őstag

És ez az AsusZenwifi mini amúgy ajánlott? Mert ez az akciós ar elgondolkoztat!

D-day 2002-01-04 01:54

(#88228) Krinyo válasza agonatic (#88219) üzenetére


Krinyo
senior tag

Mérni nem mértem, de az AC68U-hoz képest szó szerint hideg. Kézmeleg csupán az eszköz alja is, míg az AC68U "éget".

(#88229) fekpet válasza dkess (#88217) üzenetére


fekpet
csendes újonc

Azt szeretném megtudni, hogy lehet e olyat csinálni, hogy ha 2-3 AC57U v3-at szeretnék használni, hogy a fő egységnek kinevezett eszközből menne egy kábel a switch-be és innen menne a többi eszköz (node) felé a lan kábel?

illetve az is érdekelne, hogy ez a router tud e többet lefedettségben vagy esetleg másban, mint az UPC Connect Box?

(#88230) MaCS_70 válasza meridaharcos (#88225) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az adottságokról ezért elárulhatnál valamit, ha már tanácsot kérsz.

Mégis mire ajánljunk bármit is?

Szerintem egyébként valamelyik Mikrotik -- de nem tudom, hogy mit akarsz, milyen körülmények között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#88231) Soma01 válasza atee (#88227) üzenetére


Soma01
veterán

Ajánlott. Persze leginkább akkor, ha már eleve Asus AiMesh routered van és szeretnél Mesh hálózatot is. Persze szem előtt tartva azt, hogy kábeles felhordó hálózattal (backhaul) jobb sebességet érhetsz el, mint vezeték nélkül.

(#88232) meridaharcos válasza MaCS_70 (#88230) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Jogos, picit részletesebben.
Az építkezésünkre szeretnék egy kamerát kirakni és ezt szeretném netre lógatni minél költséghatékonyabban, hogy néha ránézhessek napközben.
Jelenlegi ötletem, hogy a meglévő RT-N18U-t csatolom bobilnetre egy SIM adapterrel. Ez így mennyire lenne stabil ? :F
Esetleg vannak olyan routerek, amik már alapból támogatják a sim kártya fogadást ?
Ha lenne valami wifi6/SIM kártya kompatibilis router, akkor már inkább egyből azt venném, megspórolva a sim adapter költségét. (SIM adapterem nincs jelenleg, ahogy nézem 15k magassága kb.)
Tehát ? Így már érthetőbb ? :B

Köszi előre is a segítséget ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#88233) atee válasza Soma01 (#88231) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm! Olvasgatva a topikot. Asus lesz. Szóval megrendeltem most ezt az akciósat es ha nem elég akkor majd bővítem még.

D-day 2002-01-04 01:54

(#88234) Warface válasza Gubek-Einste (#88221) üzenetére


Warface
csendes tag

Csak azért, mert van kínálat. wifi6 + usb + giga lan+ giga wan. sok ilyen van. Van egy TP-Link TL-SG1008D 8 portos full duplexes gigalan switchem, minden vezetékes eszköz erre csatlakozik (1db TV és 2db PC). Úgy szeretném megoldani, hogy később tudjam variálni az elrendezést (router helyét). Nagyobb adatforgalom a PC-k között, illetve az egyik PC és a TV között szokott lenni.
PC-PC között családi képeket, videókat másolnék, néha játékot.
PC-TV között pedig a Samsung smart wiev-vel szoktunk filmezni 1080P-ben.
Rengeteg kérdésem va.

Az alábbi képen szemléltetném a dilemmáim:

Elmélet:
A "B" ábra a routerek alapbekötése, de én másképpen szeretném,hogy a kertben legyen erősebb wifi jel. A "C" ábra szerint szeretném összekötni.
Elméletben nem okozhat semmi féle problémát ha az új routert jól állítom be.
PL: az új router IP-címe: 192.168.5.2,
DHCP-ben az alapértelmezett átjáró: 192.168.5.1(ZTE Modem) ,
192.168.5.10-től 192.168.5.244-ig osztaná az IP-ket.
Kérdések:
Ezek az eszközök mind Full duplex-esek már?
ASUS RT-AX55 30e
TP-Link Archer AX20 20e
TP-LINK Archer AX50 AX3000 30e
Huawei WS7100-20 19e (nincs usb)

Melyiket vennétek meg és MIÉRT? (Fontos hogy miért, mert pl: Asus párti vagyok
vagy mert a TP-linkben sosem csalódtam, vagy pl azért mert itt egy teszteredmény linkje és az XY router jobban muzsikált)
Hogyan kötnétek be a routert a helyembe? (1 vagy 2 "Terv" szerint)

(#88235) Soma01 válasza Warface (#88234) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem vedd az AX20-at. Többen dicsérték, hogy jó lefedettséget ad. Jobbat, mint pl. az AX55. Te meg amúgy is csak AP-nek fogod használni. Nem lesz nagy teher rajta.
D bekötés/elhelyezés. Terv1 vagy terv2, az teljesen mindegy. Ahogy könnyebb bekábelezni.

[ Szerkesztve ]

(#88236) Soma01 válasza meridaharcos (#88232) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem nem nagyon van még WiFi 6-os Lte router. Illetve ha van, az biztos, hogy 50.000 Ft felett lesz.
Vegyél egy Huawei B535-öt (4G Router 3 Pro). Kb. 30.000 Ft. Esetleg használtan van B525 is. Az is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#88237) Yeffy


Yeffy
veterán

Udvozletem,

mint oly sokan itt, en is routerkeresesben vagyok. :B
egy 90-es evek elejen epult sorhaz kb 4*8 m-es, ketszintes szelso lakasaba, es a hozza tartozo 4*10 m-es kerthez keresnek valami ertelmesebb WiFi routert.

jelenleg egy Arris TG2492LG szolgaltatoi routerem van - ha jol tudom, ugyanaz, mint Magyarorszagon a UPC (Vodafone) ConnectBox, csak fekete es mas szolgaltato.
hozza 360/36-os DOCSICS 3.0 netem (kesobb tervben van vagy 500/50-es, vagy ha addig bevezetik felenk, gigabites FTTH bekottetese, remelem egyszer ide is eljut :U ).
2 laptop (amint az arak engedik, egyik helyett PC lesz, illetve eselyes egy NAS szero beroffentese is, de ez meg keplekeny) es 3 mobil kapcsolodik hozza, elobbiek kabelen, utobbiak termeszetesen WiFi-n. egyedul az en telefonom tamogatja jelenleg az ax szabvanyt, a tobbi ac-s.

nem tudom, hogy az ax-es router a nagyobb sebessegen meg par finomhangolason kivul tud jelerossegben/falon athatolasban is jobb lenni, mint az ac-s? vagy ez a hardveren (antenna) mulik elsosorban?
ha igen, akkor szerintem beujitok egy ax-es modellt, ha nem, akkor az ac is megteszi, bar a jovotallosaga elobbinek ketsegtelenul jobb.

amik szempontok a vasarlashoz:

- OpenVPN
- OpenWRT
- reszletesebb konfiguralhatosagi lehetoseg, leginkabb custom DNS
- erosebb 2.4 & 5 GHz-es jeltovabbitas, hogy az emeleten is erosebb legyen a jel, illetve az udvaron se szakadozzon legalabb a 2.4-es frekvencia (gondolom az 5-os nem fog a kert vegeig tartani, bar jo lenne, ha az is kijutna legalabb a kert kozepeig)
- mivel nem vagyok sem HC user, sem a netem nem FTTH meg sajnos, igy a maximumot olyan £100-120-nal huznam meg (kb 40-50k JMF), persze minel olcsobb, annal jobb
- stabil 24/7 mukodes, mind kabelen, mind WiFi-n
- minel erosebb hardver (CPU, RAM), hosszutavra veszem a routert

neztem is egy-ket ASUS modellt (ahogy latom, itt elegge nepszeruek), AC85P-ket, illetve AX56U-kat talaltam amik elsore szimpatikusnak tunnek, hogy ac vagy ax legyen-e, ebben nem tudok donteni, ugyhogy nezek/keresek mindket opciora ajanlasokat.

koszonom, ha vegigolvastad, hat meg ha segitesz is. :D

szerk.: 2 kerdes jutott meg eszembe:

- HDD raaggatasara, kis torrentezesre ezek a kategorias routerek ernek valamit, vagy maadjunk a dedikalt NAS-nal?
- illetve az ac-s modellek, ha minden korulmeny idealis, es a fogado fel is tamogatja, "ki tudnak nyomni" magukbol gigabitet, vagy ahhoz kozeli (900+ Mbps) sebesseget?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#88238) Márton


Márton
nagyúr

Egy router smb1 megosztását hogy lehet elérni win10 alól?
Alapból nem volt, de feltettem rá az smb1 kliens szolgáltatást (helyi hálón nem akkora biztonsági probléma), ám a név/jelszó beírása után azt mondja "hozzáférés megtagadva"
:F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#88239) Intruder2k5 válasza Márton (#88238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erről érdeklődj a router topikjában, vagy akár a Windows 10 topikban!

(#88240) Márton válasza Intruder2k5 (#88239) üzenetére


Márton
nagyúr

bocsi, már itt sem vagyok :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#88241) dkess válasza fekpet (#88229) üzenetére


dkess
őstag

Igen, mehet switch -ből a Node -ok felé UTP kábel.

Nagyjából egy kategória. Egyébként a 2-3 AC57U v3 (kábeles backhaul -al) esetén maga az a tény segít a lefedettség növelésben, hogy 2-3 eszközös AiMesh lesz ...

@Warface, #88234

Zseniális a rajz ... :D :D Értem ez alatt, hogy ennyi rajzból ennyire semmi ne derüljön ki. Amennyiben direkt akarnék ilyet, hát őszintén szólva - nem menne.

Mekkora alapterület, melyik helyiség micsoda (pl. melyik a nappali, a jobb-felső hely micsoda stb. stb.), hol vannak a kliensek, hol van a switch, a kert mekkora részén kellene WiFi stb.

Most jól értem az a "ZTE digi modem" (milyen net ez?) egyben a router is? Miért nem az a DHCP szerver? Hát így vakon azt mondanám, ha fontos a kertben a WiFi, valahol a jobb fertályon van a nappali, akkor legyen két router mesh és kábeles backhaul -al. Akár oly módon, hogy az a modem tényleg csak "modemkedjen".

@Yeffi, #88237

A router torrentezik témakörben csodát ne várjál még egy újabb eszköztől sem ebben az ársávban. Amennyiben ez meg VPN ilyesmi lenne, akkor persze minél újabb és minél erősebb. A két említett routerből inkább az AX56U.

900+ Mbps sebességet szeretnél WiFi -vel? Egy klienssel? Milyen kliens az? Egyébként amennyiben már 2-3 db kliensed egy sávon már akkor kb. esélytelen ez a sebesség kb. bármilyen klienssel.

(#88242) cigam válasza Márton (#88238) üzenetére


cigam
félisten

helyi hálón nem akkora biztonsági probléma

Ha nem hiszel a biztonsági szakértőknek, kérdezz meg egy olyant is aki az EternalBlue sebezhetőséget kihasználva helyi hálón keresztül fertőződött meg. Pl. a WannaCrypt, NotPetya,... vírussal, és bukta az adatait.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#88243) Predator2 válasza dkess (#87965) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Elméletileg igen, bár a tp link weboldaláról levették, és így ellenőrizni sem tudom.
HW:3.2

Ilyenkor látszólag csatlakozik csak nincs internet? Avagy nem kap IP -t? Vagy kiír valami hibát az eszköz amivel csatlakozni próbál? Ilyenkor a többi eszközön rendben lehet netezni illetve egymást elérik LAN -on?

Nem csatlakozik, nem kap ip-t. Van olyan eszköz amin működik, van amin nem lehet csatlakozni.

Van valamilyen szabályszerűség ilyenkor? Például mindig ugyanazzal az egy eszközzel játssza el? Avagy ugyanolyan fajta eszközzel - itt lehet gondolni pl. Android vs. iOS eszköz stb. stb.

Semmi ilyen nincs, sajnos.

Mit néznél át/meg ilyenkor? Szívesen linkelek be képernyő képeket hátha látsz valami rendellenességet a beállításokban.

Most jön a "varázskérdés" - mi alapján gondoltál eredetileg arra, hogy "elöregedtek a kondik"? Ez elég konkrét dolog volt ...

Többször olvastam már, hogy a router hibák többségét az elko-k elöregedése okozza.
Illetve, hogy sokadik modem cserén vagyok túl (4db-ot cseréltem/szolgáltató most az 5. ketyeg mellette. Ellenben a router még a régi.

Mi a véleményed, véleményetek erről a routerről? [link] Pont akciós, ennél többet nem szívesen áldoznék rá, ha már mindenképp cserélni kell. Ebben a 30k-s ársávban van jobb vétel ennél az asusnál?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#88244) Yeffy válasza dkess (#88241) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem, akkor kocatorrentezesre is marad a kulon NAS.
jol latom, h az ax-es modell joval erosebb, mint a ac-s?
van esetleg mas javasolt a kriteriumaimhoz?

nincs jelenleg olyan kliensem, ami ezt tudna abszolvalni, pusztan elmeleti kerdeskent tettem fel, h van-e, letezik-e ilyesmi, vagy irrealis elvaras?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#88245) Warface válasza dkess (#88241) üzenetére


Warface
csendes tag

"Zseniális a rajz ... :D :D Értem ez alatt, hogy ennyi rajzból ennyire semmi ne derüljön ki. Amennyiben direkt akarnék ilyet, hát őszintén szólva - nem menne.
Mekkora alapterület, melyik helyiség micsoda (pl. melyik a nappali, a jobb-felső hely micsoda stb. stb.), hol vannak a kliensek, hol van a switch, a kert mekkora részén kellene WiFi stb."

A ház 8*10 méteres, és teljesen lényegtelen melyik pl a budi meg a hálószoba, mert jelenleg a házon belul a ZTE modem mindent tud. Azt is írtam hogy a 2db pc ott van a modemnél kábellel csatlakozik, ahogy a TV is.
ZTE digi modem: a digi internet szolgáltató álltal kihelyezett modem-router, külső antenna nélküli, csak 2,4GHz-t tud.

Lakáson belül 3 telefont ki is tud szolgálni ez a kis ZTE, de az ajtó után 1méterrel már nincs wifi jel, ezért tennék egy erősebb wifit az ajtóhoz. Bármelyik wifi routert is választom ott lenne a legjobb helye, mert ha a gagyi ZTE a számítógép szobából lefedi a lakást, akkor egy jobb erősebb wifi routerrel is menni fog. Szóval ebből a szempontból édes mind1 hol eszem hol TV-zem és hol alszom.
"legyen két router mesh és kábeles backhaul -al" - ez mit is jelent?

(#88246) MaCS_70 válasza meridaharcos (#88232) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jelek szerint tehát zárt térben lenne a rouer.

Az N18 LTE stickkel kb. 25 Mbps sebességgel tud netezni, és ha viszonylag folyamatos az adatforgalom, akkor elég stabil. (Hosszabb szüneteknél hajlamos eldobni a kapcsolatot, de ez kapcsolati sajátosság és kezelhető.)

Hány kamera lenne?

Milyen messze van a bázisállomás, milyenek a vételi viszonyok?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#88247) dkess válasza Predator2 (#88243) üzenetére


dkess
őstag

Hát így látatlanban nagyon nehéz megmondani, hogy mi okozhatja a problémát - simán lehet, hogy egy olyan fw ami problémát okozhat csak mondjuk a több, min t 10 évvel ezelőtti netsebességek mellett meg akkori felhasználási szokások mellett nem volt annyira feltűnő. Azt nem írtad, hogy mióta van ez a probléma illetve köthető-e élesen egy időponthoz vagy fokozatosan lett egyre ilyenebb. A kondi öregedés inkább az előbbi és elég markáns hatása is szokott lenni - erre írtam is személyes példát.

Annyit mindenképpen megérhet a dolog esetleg, hogy szétszeded és megnézed, hogy van-e benne púposodó kondi avagy esetleg olyan ami már eldurrant és szétfolyt az elektrolit. Igazából lehetne rámérni is, de lehet ennyit már nem ér egy 11. évébe lépő router. Amennyiben lenne "szembeötlő" kondi, akkor annak a cseréje gyors és olcsó.

Ugyanakkor erre az eszközre már mondhatjuk, hogy megszolgálta már az idejét és nem ördögtől való ötlet a cseréje. A CD6 duo pack ezért az árért jó vétel. Persze az "áthúzott ára" (65K HUF) úgy hülyeség ahogy van - még a hármas pack is jóval olcsóbb nem akciósan is ... Pl. 35K HUF felett már nem lenne annyira jó vétel ...

Alternatívája a kategóriában a márkánál maradva a 2*AC57U v3 (2*16K HUF) lenne. Jó az a CD6 - vedd nyugodtan ...

@Yeffy, #88244

Tulajdonképpen az AC-->AX ugrás a WiFi történetének legjelentősebb előrelépése. Még friss dolog, de annyira azért nem vadonatúj már. Nagyjából két éve már a mainstream része, de az is igaz, hogy nem a legolcsóbb termékeket építik rá és az AC sem tűnik el olyan gyorsan, mint talán kellene ...

Előbb-utóbb viszont várhatóan csak lesz AX -es kliens. Főleg amennyiben majd figyelni fogsz erre a következő laptop/telefon stb. vásárlásakor. PC/laptop esetében pedig aránylag gazdaságosan lehet váltani AX -re, ha az adott eszköz egyébként nem "kukaérett" ...

Igen, az AX -es hardverek erősebbek valamint van egy olyan tulajdonságuk, hogy mivel frissebbek - így várhatóan tovább is támogatottak lesznek ...

@Warface, #88245

Azért nem mindegy, mert egyfelől szeretnél a kertbe is értelmezhető WiFi -t (azaz, ha a modemnél lenne a router, akkor a 10 méter meg számos belső fal meg a ház külső fala áll ennek útjában) vagy amennyiben a kert melletti kisszobába raknád a routert, akkor meg mondjuk pl. a nappaliban (ahol a felhasználók meg az Ő mobileszközeik üzemszerűen feldúsulnak) lenne gyenge WiFi.

"legyen két router mesh és kábeles backhaul -al" - ez mit is jelent?

Nos, amennyire jól értem kábel van a modem meg a kisszoba között (kábeles backhaul pipa). Két router mesh -be kötve adná magát - mindenhol jó WiFi, nagy térerővel és barangolási lehetőséggel. Például kolléga hozta ezt az opciót (már egy ideje akciós): [link] . Egyik a modem mellé (avagy esetleg a nappaliba, ha az a jobb-felső rész lenne) - a másik a kert melletti kisszobába. A modem WiFi -jét le is lehetne kapcsolni. Az AiMesh így kábeles backhaul -al Asus -éknál úgy is tud működni, hogy mind az AiMesh Router - mind a AiMesh Node AP módban van (azaz a Digi modem lenne a router továbbra is) ...

Ilyenformán nemcsak a lefedettség nőne meg drasztikusan, hanem a WiFi terhelés is két eszköz között oszlana meg.

(#88248) Yeffy válasza dkess (#88247) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem, kulonosebben nem figyeltem ra, de a telom mar tamogatja, kivancsi volnek, tud-e tobbet nyujtani ugyanazon a netsebessegen.

- a hardverek erosebbek - itt nem csak a CPU/RAM-ot, hanem az antennakat ertem, arra is vonatkozik, h erosebbek ax-es modelleknel?
- DNS-t konfiguralni lehet ezeken?

illetve:
- nem tudom, hogy az ax-es router a nagyobb sebessegen meg par finomhangolason kivul tud jelerossegben/falon athatolasban is jobb lenni, mint az ac-s? vagy ez a hardveren (antenna) mulik elsosorban?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#88249) dkess válasza Yeffy (#88248) üzenetére


dkess
őstag

Nézd, az AX sokkal jobb. A részletekről már igen nagy számú és veretes ódák születtek már csak ebben a topikban is. Úgy egyébként tele van a net ezzel.

Általánosságban lehet DNS -t konfigurálni, de értelemszerűen ennek majd utánanézel, ha konkrét típus érdekel.

(#88250) meridaharcos válasza Soma01 (#88236) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Halihó!
A Telekomnál listaáron megvásárolt Huawei B535 szolgáltató független lenne ? Tehát ha megvenném csak a routert, mindenféle előfizetés nélkül.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.