Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89801) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#89789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

A másik lehetőség az lenne, hogy a szolgáltatónál aláírok hűséget és akkor eltudok hozni "ingyen" egy Huawei B818-at.

Sajnos nincs tapasztalatom a Huawei routerekkel és nem tudom, hogy jó-e egyáltalán.
Alapvetően nincsenek gondok a Huawei eszközeivel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89802) Gubek-Einste válasza ali75 (#89796) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdésem lenne hogy ezt össze lehet e kötni routerrel , lan kábel nélkül csak wifin?
Ha igen milyen fajta routert kellene vásárolnom?

Pontosan mit is szeretnél?

Esetleg ez a mesh technológia bevethető lehet nálam?
A szolgáltatói eszköz nem használható semmilyen mesh hálózat kialakításához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89803) Gubek-Einste válasza micimacko (#89799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link-nek két féle mesh eszköz sorozata van:
1; OneMesh: Itt egy router mellé lehet tenni repeater-t vagy Powerline eszközt node-nak és csak wifi-s kapcsolat használható az eszközök összekötésére.
2; Deco: Itt csak Deco egységek sorolhatóak mesh hálózatba és van lehetőség wifi-s és kábeles kapcsolat kialakításéra is.
A két rendszer nem kompatibilis egymással!

Az Asus AiMesh megoldása teljesen nyitott, minden kompatibilis eszköz beszervezhető a hálózatba, akár elsődleges, akár másodlagos egységnek és van lehetőség minden esetben wifi-s és kábeles kapcsolatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89804) Gubek-Einste válasza Ducky92 (#89800) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Powerline megoldás külön épületek esetén nem fog működni mivel valószínűleg el vannak egymástól szigetelve áram hálózatilag.

Nem muszáj, hogy nagyon olcsó legyen.
Az igazán jó megoldás optikai kábel fektetése lenne a két épület közé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89805) ali75 válasza Gubek-Einste (#89802) üzenetére


ali75
aktív tag

Üdv.!
dkess köszönöm a választ!

Az a gond hogy ahova a voda/upc modem került az messze van attól az eszköztől amihez kellene a lan kábel.Kábelezni az egész házon át nem szeretném.Ezért gondoltam hogy lehet e a voda/upc modemet wifivel össze kötni routerrel mert ha igen akkor a routerből már mehetne egy rövid lan kábel az eszközbe.

Gubek!
Üdv.!
Szolgáltatói eszköz nem jó.Értem de akkor honnan van pl. a házban internetem? Valamelyik szolgáltatótól csak kell internet?
Nagyon nem értek hozzá,bocs a buta kérdésekért!

[ Szerkesztve ]

(#89806) Gubek-Einste válasza ali75 (#89805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az a gond hogy ahova a voda/upc modem került az messze van attól az eszköztől amihez kellene a lan kábel.Kábelezni az egész házon át nem szeretném.Ezért gondoltam hogy lehet e a voda/upc modemet wifivel össze kötni routerrel mert ha igen akkor a routerből már mehetne egy rövid lan kábel az eszközbe.
Kliens módú eszközre van szükséged, gyári firmware-rel kevés router ismeri de CFW-vel már az összes támogatott típussal megoldható.

Szolgáltatói eszköz nem jó.Értem de akkor honnan van pl. a házban internetem? Valamelyik szolgáltatótól csak kell internet?
Nagyon nem értek hozzá,bocs a buta kérdésekért!

Interneted attól még lesz, csak mesh hálózatba nem tudod beszervezni a szolgáltatói eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89807) Ducky92 válasza Gubek-Einste (#89804) üzenetére


Ducky92
tag

Értem, rendben. Köszönöm a választ dkess & Gubek-Einste.

Rendben, akkor mondom nekik, hogy kábelezés és cpe210 nélkül nem fog menni a rendes jel.

A setup, akkor úgy néz ki, hogy a cpe210höz adott átalakitón keresztül összedugom a cpe210-et és a laptopot. Beállítom quick setupon keresztül ap módba, hogy a c5 ről kapja a jelet, majd szét kapcsolom. Vagy mást kellene még állítani?

Majd kirakom a cpe210-et az ablakhoz, vagy a ház falra, hogy a kisház ablaka felé nézzen összekötve a hozzáadott sárga kábellel a fekete adapteren keresztül a c5el?

Röviden ennyi?

Köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#89808) Marci79


Marci79
aktív tag

Sziasztok!

Most lettem a Telenor-nál (flottás) Hypernet Unlimited előfizető. Ehhez a sim-hez szeretnék egy routert vagy mobil stick-et venni. Mit tudnátok ajánlani? A gigabites lan csatlakozó előny lenne.
Jelenleg van egy Tenda 4G630-as router-em, amit Digi mobilnettel használtam és nem volt vele bajom. Ezért jöhetne szóba a mobil stick nálam.
A használat helyszíne Debrecen és Budapest lenne. Nagyon ritkán vidéken. Ha ez befolyásol valamit is.
Most jelenleg egy Dualsim-es Samu note 9-ben van a kártya és cca. 14-19mbs sebességgel jön az adat 4G-n.

[ Szerkesztve ]

(#89809) micimacko válasza Gubek-Einste (#89803) üzenetére


micimacko
aktív tag

Köszönöm szépen a részletes választ. 👍👍👍

A Onemeshről tegnap hallottam először, a Deco sorozatot ismertem, de az Asusnál sem tudtam, hogy ennyire rugalmas dolog.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#89810) ilyen_85 válasza MaCS_70 (#89798) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Kíváncsivá tettél, azt azért hozzá kell tennem, hogy ahol lakok egyetlen szolgáltatónak van lefedetsége (kékek).

Pár hónapja megvettem az összes szolgáltató simkártyáját és kipróbáltam mindent, egyedül a telenornak volt értékelhető sebessége és nem is rossz. A vodának pl max 0.5 mbit / s volt akármit is csináltam. (régebben írtam, pont ebben a topicban, hogy mi mindent szenvedtem vele) Esetleg privátban megírnád mire gondolsz pontosan? Persze ha publikus jöhet ide is :)

#89801Gubek-Einste

Egy darab gép lenne rajta, kábellal rákötve közvetlenül, annyi, hogy ha a másik sim kártyáról elfogy az adatmennyiség akkor ennek kéne átvennie a helyét. (a másik kártyát csak munkára használom)
Ebben az esetben már lenne rajta vagy 4 telefon és 1-2 gép. Ezért kéne hogy normális wifi legyen benne.
Falakból max 1-et kéne átvinnie, sima tégla, vasbeton nincs, az csak a födémben van, de jelenleg nincs beépítve a padlás, így nem érdekes.

Amit most vennék, az kevés netet használna, de cserébe 0-24-ben kéne, hogy menjen kis adatforgalom mellett. Ezért kéne a második sim.

Alapvetően nincsenek gondok a Huawei eszközeivel.
Akkor lehet ez lenne a legegyszerűbb megoldás, csak nem nagyon szeretem a hűségidőt :)

Köszi szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#89811) MaCS_70 válasza ilyen_85 (#89810) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nézz át a Mobilflották topicba! Telenor-alapú, korlátlan mobilnet hűség nélkül van havi 5000 Ft-ért. Nálunk is ez a netforrás egy Mikrotik SXT egységgel, 80/40 Mbps sebességgel -- amíg a nyaralók meg nem jelennek a Balatonnál...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89812) ilyen_85 válasza MaCS_70 (#89811) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, eszembe sem jutott, most már csak egy router kéne hozzá :D mert a szolgáltatós huawei így gondolom kiesett...

(#89813) dkess válasza Gubek-Einste (#89803) üzenetére


dkess
őstag

A TP-Link -nek még van a harmadik féle Omada megoldása is - igaz ezeknek "ára is van".

@Ducky92, #89807

Volt két kérdésem abban a hsz -emben amire utoljára válaszoltál, de a kérdések maguk megválaszolatlanok maradtak. Ebben tudnál segíteni?

"Van közös fázison mind a két házban (a nagyban ott ahová a C5 -től UTP -vel oda lehet állni) konnektor?

Koax kábel nincs a két ház között?"

A Powerline -ból páros pakk kell(ene) igen. Azonban jelentősen megdrágítaná a projektet. A koax -os kérdés is fontos.

Lehet ugyanakkor úgy is gondolkozni, hogy powerline vagy akár koax a kétlakásos házban levő C5 és a kisház felé néző ablak között lenne (azaz C5 és CPE210 összeköttetéshez). Gyakorlatilag magát az UTP kábelt helyettesítené.

Persze azért lenne jobb megoldás, ha a kisházzal is lenne Powerline/koax/UTP/optika összeköttetés a C5 -ből, mert akkor magát a CPE210 -et is meg lehetne spórolni és csak egy olcsó router kellene AP módba a kisházba.

Ahogy említettem amennyiben a nagyház egyik tulaja mindenáron routert akarna cserélni (más ok miatt), akkor megtehetné és a meglevő C5 -ösét például elboltolhatná a kisházasokkal.

@Ali75, #89805

Továbbra is a javaslatom az, hogy a router a HGW mellett legyen direkt UTP összeköttetésben. Aztán a távoli helyre veszel még egyet ami mondjuk a főrouterrel mesh WiFi hálózatban lenne. Persze mivel semmit nem tudunk a környezetről - így még találgatni sem tudunk mennyire lenne működőképes illetve megfelelő.

A kábelezést azért legrosszabb esetben is a következő festés/felújítás esetére tervezd be. Sajnos a jó WiFi alapja: a megfelelő módon megtervezett és kivitelezett kábeles hálózat ... Nincs új a nap alatt és egyre inkább ebbe a világba megyünk bele ...

(#89814) amperallat


amperallat
csendes tag

Sziasztok!

Routert szeretnék vásárolni, mert a szolgáltatótól kapott eszközzel nem vagyok kibékülve.
Wifi szakadozik szinte állandóan. (Digi 1000 optika, ONT Fiberhome)
Panellakás 55m2
Wifi-n 3-4 telefon, két laptop,
Lan-on 1 asztali gép, illetve egy Synology DS 218+ NAS lenne.
ONT menne bridge módba.
Összeghatár 20e-40e között, a lényeg, hogy ezeket stabilan tudja kiszolgálni, megbízhatóság, (estleges időtállóság) is fontos szempont.

Az ajánlásokat előre is köszönöm!

(#89815) TeeJay válasza amperallat (#89814) üzenetére


TeeJay
félisten

25ezerért Asus AC65P elég jó router, gigabit torrentezést is vígan bírja és betonstabil wifije van :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89816) Gubek-Einste válasza dkess (#89813) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link -nek még van a harmadik féle Omada megoldása is - igaz ezeknek "ára is van".
Az már nem otthoni kategóriás eszköz család, inkább üzleti szinten van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89817) Gubek-Einste válasza amperallat (#89814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök: Asus AC65P,/AX55/AX56U TP-Link Archer AX10/AX20/AX50/AX73

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89818) MaCS_70 válasza ilyen_85 (#89812) üzenetére


MaCS_70
félisten

A szolgáltatós router nem feltétlenül esett ki -- ha telenoros és a választott flotta is telenoros...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89819) cynric


cynric
tag

Sziasztok! Elméleti kérdés: Egy átlagos "gamer" usernek melyik wifis router lehet jobb a valóságban, egy gaming router vagy egy mesh rendszer? Ha már nem tud kábellel csatlakozni akkor gondoljuk úgy, hogy a router és a gép között van fal, sütő\hűtő, ajtó, akármi. A wifire átlag mennyiségű eszköz lenne, mondjuk 2 telefon, 2 gép meg egy okostv kábelen. Jobb lehet egy stabilabb jellel rendelkező mesh rendszer vagy gyengebb jellel rendelkező gaming router a speckó funkcióival? Ha a cél a minél stabilabb, minél kisebb ping? Egyikkel sincsen tapasztalatom. Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

7lövetű konyhakés

(#89820) dkess válasza cynric (#89819) üzenetére


dkess
őstag

"Egy átlagos "gamer" usernek melyik wifis router lehet jobb a valóságban, egy gaming router vagy egy mesh rendszer?"

Ennyi információ alapján én azt mondanám, hogy egy: "gaming routeres mesh rendszer" lenne az ideális Neked ... Viccen kívül.

(#89821) TeeJay válasza cynric (#89819) üzenetére


TeeJay
félisten

" Ha a cél a minél stabilabb, minél kisebb ping? Egyikkel sincsen tapasztalatom."
Akkor CAT6kábelt kell húzni és UTP-n használni
Wifi minden csak nem kicsi ping ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89822) cynric válasza dkess (#89820) üzenetére


cynric
tag

Köszi, írtam pm.

@TeeJay: nyilván kábel. De ha az kizárt, melyik lenne a jobb megoldás szerinted?

7lövetű konyhakés

(#89823) TeeJay válasza cynric (#89822) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálam a PC gigabit LAN-on lóg pont emiatt
Gyereknek van AC 866-os wifi de az sem lesz soha olyan mint a gbit LAN
nem tud 866-os linkre csatlakozni csak picit lassabbra mert 15centi vasbeton fal túloldalán van az AC router
olyan 400-500megabitet átvisz neki és ping is jó de nem mernék rá biztosat mondani mert a wifi nem kábel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89824) Livius


Livius
őstag

Tudtok ajánlani egy jó fajta 4G mobil hálózat tovább osztására is használható routert? Jó lenne ha ethernet LAN-ra is és nem csak Wifire osztaná el a mobilinternetet. Ha megfizethető 5G képes router is van az is érdekelne.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#89825) Gubek-Einste válasza Livius (#89824) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89826) Livius válasza Gubek-Einste (#89825) üzenetére


Livius
őstag

Balatoni nyaralóba kell! Nincsenek extra igények, csak egy notebookot LAN kábellel meg 2-3 Wifi képes telefon amit tudjon elvinni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#89827) Gubek-Einste válasza Livius (#89826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor bármelyik megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89828) Fido01


Fido01
aktív tag

Sziasztok!
Keresgéltem a topicban és láttam többször felmerülni ugyanazt a kérdést, viszont többségében régebben, illetve egyéb okokból mint az enyém, így hát felteszem ezredjére én is engedelmetekkel :)
Most költözök, a ház egy kb 180nm-es emeletes családi ház nagyjából négyzet alaprajzzal, beton födémmel, pórusbeton falazattal. Telekomos 1000-es net van, a bekötés, a modem az emelet egyik sarokpontjában van.
Jelenleg 2db alsó kategóriás router van a rendszeren (TP-Link Archer A5 talán) ami természetesen se nem praktikus se nem gyors se nem esztétikus megoldás.
A probléma az, hogy idén kezdem a felújítást, de anyagi okokból ez több lépcsős lesz, ezért a legfontosabb pont, az asztali gépem végleges helye még kb 1 év mire meglesz, viszont a villanyszerelés és az a szoba ahol a modem van felújításra kerül.

Szeretném úgy kialakítani a rendszert, hogy utólag ne kelljen UTP-t húzni, mert minden vezetéket be akarok csövezni, utólag nem akarnám szétbarmolni emiatt a falat. Telekomnál azt mondták, hogy vegyek 3db okos wifi eszközt aminek a havidíja ~4ezer, amit én hosszútávon sokallok (aztán lehet nagyon el vagyok tévedve)

Szerintetek mi lenne az ideális megoldás? Húzzam be a kábelt a gép leendő helyéhez és 1 évig bírjam ki a gyenge wifit, vagy esetleg van észszerű megoldás (40-50ezres árkategóriában) ami kielégítő lenne, mivel az első megoldáshoz is kell mindenképp egy normális router.
Elképzelés szerint kb ezen eszközök lesznek a hálózaton:
3-4 telefon, 2 laptop, 1 asztali gép, nyomtató, porszívó, hűtő, mosógép meg kitudja mi még.

ui: A háztól kb 15m-re lévő tégla garázsba gondolom célszerűbb kábelt húzni és routert rakni, mint akkora teljesítményű routert venni a lakásba.

Szerk: az asztali gép az megy 0-24ben, és az alkalmankénti online játék miatt lenne fontos a minél stabilabb hálózat.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#89829) dkess válasza Fido01 (#89828) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Én a kérdést különválasztanám és mind a kettőt megoldanám. Azaz a kábelezés (akár a messze levő garázsba is) illetve mondjuk a mesh WiFi rendszer.

Elöljáróban. Nem tudom a T -nél hogyan van pontosan, de amennyiben annak a bérleti rendszernek az lenne a koncepciója, hogy pl. 1 vagy 2 évente mindig a legmodernebb WiFi szabványnak megfelelő 3 eszközös rendszert kapnád, akkor lenne(/lehetne) ráció a dologban. Persze akkor, ha ilyen aspektusa is érdekelne a dolognak és mondjuk nem maximum 10K HUF -ot szánsz az egész projektre ...

A kábelezés akkor mindenképpen legyen meg. Lehetőleg minden szobába, garázsba stb. Aztán emeletenként legalább egy mesh WiFi egységgel - a földszinti (ahol a nappali is van illetve az udvarra is juthat WiFI) legyen a legjobb egység illetve akár két egység is lehetne a ház elrendezésétől függően. Egy ugyanolyan vagy olcsóbb egység az emeltre. A garázsba pedig valószínűleg elég a legolcsóbb egység is, hacsak nem valami speciális komoly WiFi -t igénylő dolgokat üzemeltetnél itt ...

(#89830) Fido01 válasza dkess (#89829) üzenetére


Fido01
aktív tag

Szia
Köszönöm, ahogy nézem a telekom ajánlatot 1k/hó az eszköz 2 évre, 5év garanciával, tehát gyakorlatilag megveszem nem csak bérlem, a technikától függően pedig 2 évente elgondolkozok kidobjam és vegyek-e újat. így egyébként már nem tűnik rossz ajánlatnak (gondolom én)
És akkor szerinted az lenne a megoldás, hogy kábelezek egyet a garázsba (ezt megtudom oldani tégla kerítés fut a háztól a garázsig oda feltudom erősíteni a kábelcsatornát, illetve az asztali pc jövőbeni helyére is húzok kábelt.
Sajnos teljesen hülye vagyok ezekhez, szinte csak rossz tapasztalatom van a wifi hálózattal, ezért is tartok tőle, mert jellemzően mindig akkor bohóckodik mikor van időm leülni (heti átlag 2-3 óra) és ez rettentően bosszant :D

Köszönöm a válaszod.

(#89831) ilyen_85 válasza MaCS_70 (#89818) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Küldtem egy emailt rákérdeztem, köszi szépen :)

(#89832) dkess válasza Fido01 (#89830) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen.

Nem ismerem pontosan a T ajánlatát, de az XY havi bérleti díj 2 évre elméletben jelentheti azt is, hogy az időszak végén az eszköz nem lesz a tiéd bármennyi garancia is lenne a készülékre. Ugyanakkor még, ha vissza is kellene adni akkor is elképzelhető, hogy megéri. Pl. újabb 2 év (ha elégedett vagy a szolgáltatással is) és kapsz egy új eszközt ami akkor a legmodernebbnek számít - pl. WiFi 6E - kaphatsz és akkor még eladással/új vétellel sem kell bajlódnod. Amennyiben meg Nálad maradhatna a készülék, akkor meg kivárhatod az olyan új készülék ajánlatot amire érdemes 2 év újabb hűséget vállalni adott esetben (pl. ha csak 2,5 év múlva lenne az ajánlat része egy WiFi 6E készülék) ... Azaz ezekkel a részletekkel azért lenne érdemes tisztában lenni, hogy mérlegre téve megalapozott korrekt döntést tudj hozni és ne pl. feltételezéseken alapuló dolgok mentén szülessen meg az.

Elméleti szinten érdemes lehetne akár optikában is gondolkodni a két épület között. Nem tudom mennyi lenne a bruttó távolság, de akár készreszerelt kábelekkel is lehetne operálni. Hátrány, hogy két oldalra egy-egy optikai-RJ45 médiakonverter kellene (költség oldal), de cserében megoldott lenne a galvanikus elválasztás illetve a kábelcsatornában futó optika ellenállóbb is az időjárás viszontagságaival szemben. Ugyanakkor persze a legfontosabb követelmény, hogy pl. a kutya el ne érje illetve meg ne rágja ... :)

WiFi -vel kapcsolatban némi "bemelegítés": [link] . Címszavakban érdemes lenne úgy gondolkodnod, ahogy az előző hozzászólásomban írtam is. Lassan elérkezünk ahhoz a ponthoz, hogy jöhetnének némi további részletek - így pl. a ház elrendezése (pl. nappali mennyire van sarokban vagy közel az udvarhoz, mennyire fontos az udvari WiFi lefedettség, költségkeret, ha saját eszközben gondolkoznál stb.).

(#89833) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Most egy Archer C5 v1.2 routerem van 150 Mbit-es kábelnethez egyszintes 83nm-es lakásban használom. Lehetőségünk lett átköltözni egy 3 szintes családi házba. a lakóház második (85nm) és harmadik (55nm) szintjén lenne szükségem egy megbízható routerre, amely a kinti teraszt is lefedné. Annyiban változna a helyzet, hogy 300Mbit-es net lenne rendelve hozzá. A régi routert megtartanám, hátha sorba kötve a felső szintre megoldaná Wifin a netet. Milyen routert ajánlotok?

(#89834) chakany


chakany
tag

Sziasztok!

Hamarosan cserélik nálunk a Digi hálózatot 100-ról 1000 Mbitre. Ehhez keresnék routert.
Ami megterhelő lehet számára az nyilván a torrent. Seedben kb. 50-100 szokott lenni, változó. Letölteni maximum 2-3-at szoktam egyszerre. Ezt eddig az ezer éves TP-Link WR-841 tökéletes kiszolgálta, de azért ha hasítana a letöltés azt értékelném. A 4K-s tartalmakat preferálom, de ami éppen van jó minőségben azt töltöm. Nem szoktam streemelni, de azért erre sem baj ha fel van készítve. Kábelen van a gép is meg a tv is, wifin csak telefont, xboxot vagy laptopot használunk. Telefonon és xboxon (értelem szerűen) megy online játék is. Én mint laikus és a vélemények tekintetében azt hiszem, hogy ár/érték arányban az ASUS RT-AC58U AC1300 volna a legjobb választás.
1. Egyik oldalon azt írják, hogy USB 2.0 a másikon meg, hogy USB 3.0 van. Most mi is az igazság?
2. Egyébként torrent kliens van rajta, vagy lehet rá rakni? Van egy 2 TB-s vinyom, lehet akkor ráraknám erre a célra.
3. Elég stabil ahhoz, hogy továbbra is zökkenőmentesen menjen minden (plusz a torrentek gyors szedése)?
4. Más ajánlást is szívesen fogadok, de nem szeretnék sokat költeni rá. A kiválasztott termékkel el lennék legalább 5 évet?

Köszönöm!

(#89835) dkess válasza John Rose (#89833) üzenetére


dkess
őstag

A terasszal melyik szint van egy szintben - a középső vagy a legalsó?

Tekintve, hogy két szintet kellene lefedni vagy majd kétszer akkora alapterülettel + némi külterületi dolog is kellene én azt javasolnám hosszabb távra, hogy legyen egy két eszközös mesh rendszer. A földszintre (középső szint) ahol pl. lesz majd a nappali illetve a teraszhoz is közelebb lenne (+ nagyobb alapterületű) oda mehetne egy több spatial stream -el rendelkező eszköz - a legfelső szintre elég lehetne egy 5 GHz -en 2x2 -es is. Ez azt is jelentené, hogy azt a C5 v1.2 -et nem erőltetnénk a továbbiakban ...

@chakany, #89834

Mekkora illetve milyen környezet? Miért pont AC58U?

Látatlanban azt mondanám, hogy amennyiben a spórolósabb út kellene, akkor az AiMesh kompatibilis AC57U v3 vagy kicsit többért (a kiszemeltedhez viszonyítva) AC65P. Utóbbi viszont nem tud AiMesh -t ...

(#89836) chakany válasza dkess (#89835) üzenetére


chakany
tag

70 nm-es panel lakás, de a központi helyen helyezkedik el, minden külső faltól egyenlő távolságban.
Hogy miért pont ez? A 4 magos proci és mert az árukeresőn arányaiban erre volt a legkevesebb negatív vélemény. Gondolom 4 maggal kiegyensúlyozottabb a teljesítmény, mint 2-vel.
Mi az az AiMesh?
Nem értek egyáltalán a routerekhez.

(#89837) woodworm válasza chakany (#89836) üzenetére


woodworm
veterán

Felejtsd el a 4 magot, szerintem már régen nincs forgalomban a v1. A v2 és a v3 pedig teljesen megegyezik az azonos verziószámú ac57u-val. Tehát érdemesebb azt venni.

(#89838) dkess válasza chakany (#89836) üzenetére


dkess
őstag

AiMesh akkor lett volna érdekes, ha lefedettség és/vagy a WiFi -s terhelés eloszlása miatt előnyösebb lett volna több eszközös megoldásban gondolkodni.

Ennyi információ alapján azt mondanám, hogy AC65P. Amennyiben mondjuk 38K HUF még beleférne, akkor lehetne TP-Link AX73 AX5400 is. Ez utóbbi mellett szólna, hogy WiFi 6 (AX), 5 GHz -en 4x4 HT160 -al, USB -n (ami nálad szempont) elég decens sebességet tud - olyan 75/55 MB/s szekvenciális olvasás/írást. Mondjuk torrent kliens nincs rá ...

(#89839) chakany válasza woodworm (#89837) üzenetére


chakany
tag

Oké és az ac57u vagy ac57u v2? Jelenleg ezeket látom az árukeresőn.

dkess
a 38k az már majdnem a duplája, ennyit semmiképpen nem szeretnék rá áldozni. Annyira nem fontos, hogy a merevlemezt rákössem. De az ac65p még szóba jöhet.

Szóval ac57u / ac57u v2 / ac65p ?

[ Szerkesztve ]

(#89840) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Kertes házban szeretnék kialakitani WIFI rendszert. Jelenleg semmilyen eszkozunk nem tamogatja az ax szabvanyt. De ez kesobb valtozhat, nyilvan. Illetve az aktuális router egy Asus AC66U B1. Elégedett vagyok vele, itt a betondzsungelben - 55nmen szépen működik.

A hazban viszont alul lenne 75 nm - felul meg betonon at kene szolgaltatni jelet, na meg a kertbe se art - bar nem nagy kert.

Ez a jelenlegi eleg lehet? Digi 1000eshez.
Vagy érdemes meg 1 ilyen készüléket venni es AiMeshel osszekotni?

Vagy mit ajanlanatok? Vezeteken lenne max a tv. Illetve torrent menne rola. Telefon, laptop menne rola, illetve neha ps4.

Előre is köszönöm!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#89841) dkess válasza chakany (#89839) üzenetére


dkess
őstag

ac57u / ac57u v2 = felejtsd el.

@zedok, #89840

Két szint (75 nm alapterülettel) + kert igénye esetén két eszközös megoldást javasolnék. Az se baj, ha a földszinten (5 GHz -en) sok spatial stream -el megtámogatott routerről lenne szó.

Amennyiben jól értelmezem, akkor szemezgetsz az AX -es WiFi lehetőségével is. Amennyiben így van, akkor azt mondanám földszintre mehetne egy AX82U - az emeletre meg a jelenlegi AC66U B1 kábellel összekötve és AiMesh ethernet backhaul -l konfigurálva. A PS4 -et, TV -t is próbáljuk meg kábelvégre kapni legyen bármelyik szinten is ...

(#89842) chakany válasza dkess (#89841) üzenetére


chakany
tag

Köszönöm a segítségeteket :R

(#89843) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok
A DIGI cuccára (FWR-8610RW FTTH PON & CATV WDM optical receiver) szeretnék rákötni egy routert.
Igazából ajándék lenne. Ami most van rákötve (nem tudom mi a márkája, csak a lefotózott képen láttam, hogy 2 antennás valami) azzal már 10m felett is szakadozik a jel családi háznál. Egyszintes. Kint az udvaron már megszűnik a wifi jel.
A digis modem a nappaliban van. Az udvartól mindössze 1 fal választja el. A hátsó kertben lévő nyársalós helytől is 2 fal választja el aminek a távolsága 15m.
Nézegettem itt a hsz-okat, de nem tudok zöld ágra vergődni.
A lényeg:
- nagy hatótáv
- nem fontos a legújabb AX szabvány, megfelel az AC is
- gigás LAN és WAN
- nem lenne rossz ha 15e Ft megállítaná
A garancia miatt első körben itthoni boltok kerülnek képbe, de egy Alis EU raktáras rendeléstől sem riadok vissza.
Köszönöm előre is ha valaki ad rá tippet.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#89844) Gubek-Einste válasza Roland8622 (#89843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv3 vagy TP-Link Archer C5v4/C6 ami szóba jöhet 15k-s árral.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89845) Roland8622 válasza Gubek-Einste (#89844) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm. Még egy kérdésem lenne:
TP-Link Archer C6 vs. C6U ? Utóbbiról 1db hsz volt itt a topikban csak.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#89846) Multibit válasza chakany (#89834) üzenetére


Multibit
veterán

azért ha hasítana a letöltés azt értékelném
...
2. Egyébként torrent kliens van rajta, vagy lehet rá rakni? Van egy 2 TB-s vinyom, lehet akkor ráraknám erre a célra.

Ez a két igényed üti egymást.

(#89847) TeeJay válasza chakany (#89842) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P ha torrentezést szeretnél PC/laptopon!!!
Router torrentezni nem túl acélos és kompromisszumos a szoftvere is

Ellenben ha PC / laptopon gigabit LAN-on tolnád akkor bestbuy router a HWNAT-os procija meg a komoly wifi vezérlője miatt :K
Nálam 2éve éjjel nappal kapja a torrentet és köszöni szépen röhögve betonstabilan bírja :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89848) Gubek-Einste válasza Roland8622 (#89845) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen róla tapasztalat de tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89849) chakany válasza TeeJay (#89847) üzenetére


chakany
tag

Köszönöm, ez megnyugtató, akkor ez lesz. Eddig is PC-ről torrenteztem. Köszi :)

Multibit
Az hogy hasítson a net az a régi routerhez képest gondoltam, azon csak 100 Mbit LAN van. A routerről való torrentezés csak egy lehetőségként gondoltam, ha tudja akkor azzal használom, ha nem hát nem.

(#89850) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, eddig ASUS RT-AC65P-t vettem volna, de most valami fura okból kifolyólag az RT-AC85P olcsóbb (!), és hát nem vagyok a pénztárcám ellensége...

A kamu 3x3 / 4x4 MIMO nem érdekel, mert úgysincs kliensem, ami ki tudná használni.

Ezt leszámítva a kettő tök ugyanannak tűnik.

Van bármi ismert bug / HW hiba / stb. ami miatt nem kéne a 85-öt megvennem?

Illetve van bármi jobb készülék ár/érték arányban? Ez most 99 euró, és OpenWRT lesz rajta, ez utóbbi kompatibilitás fontos.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.