Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88151) Mourgul


Mourgul
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában vennék routert, épülő kertes házat kellene hogy kiszolgáljon 140nm kb négyzet alapterületű a kert egy részére - teraszra még jó lenne ha kiérne a Wi-fi (robotfűnyíró).
Mesh és kábelezés nem gond, jó lenne jövőbiztosra menni ax, ad.
2 TV, 3 laptop, 3 pc, tablet, 6-8 telefon csatlakozna rá, illetve NAS. PC és NAS mindenképp kábelen (meg még lehet hogy a nappali TV je is).
IP kamerák (4) megoldható hogy elkülönítve csatlakozhasson (vagy ne vonjam be és zárt láncú legyen)?
Összegben nincs határ, az ésszerű megoldások döntenek. Szolgáltató nincs kiválasztva, de vezetékes net sincs a közelben sajnos.

(#88152) dkess válasza Mourgul (#88151) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen, az hogy lesz kábel az örvendetes - legyen kvázi minden lakóhelyiségben legalább. Persze ahol a lefedettség miatt kellhet (akár külsőre) ott is legyen/lehet.

Az ad már a múlt. Majd az ay lesz az utódja, ha megjön, de szerintem 6E -t előbb fogunk látni, mint ay -t ... Az AX eljövetelével le is került az ad a napirendről mindenhonnan. Igazából pont a lefedettségen nem javítana az ad/ay vonal. Nem is a max. 10 méter meg az a baj, hogy robotfűnyírókon nem lesz hanem inkább az a gond, hogy nemcsak egy falon nem megy át, de enyhe barokkos túlzással egy szobanövényen sem ... :) Sebaj, majd laptop dokkoló illetve VR szemüvegekbe ilyesmibe jó lesz ...

NAS milyen? Multigigabit vagy 10 Gbps van avagy belátható időn belül lenne (akár csak LAN oldalra)?

IP kamerák, akkor rendelkeznek PoE RJ45 -el? A zártlánc felvetése miatt feltételezem nem felhőbe dolgoznak majd, hanem NAS -ra(/NVR -ra). Egyébként persze javasolt - főleg, ha a pl. NAS(/NVR) egy külön RJ45 -el jelen tud lenni ott. Persze lehet külön VLAN -on is egyszerűen aztán legfeljebb tűzfalon átengeded NAS -hoz/NVR -hoz (ha nem külön RJ45 lábon ott is jelen vagy).

Nálam pl. két LAN van. Az egyik az általános belső LAN. A NAS -nak két RJ45 csatija van - az egyik ide kapcsolódik internet eléréssel. A másik RJ45 -el tulajdonképpen zártláncban van - nincs internet, nincs DHCP szerver (lehetne - ez nem érdekes) - minden fix IP -n van külön tartományban. Semmi se ki - se be itt, csak egymást érik el az eszközök ... Ilyesmire gondoltál?

Amennyiben VLAN vonalon indulnál el, akkor érdemes lehetne esetleg egy menedzselhető switch -ben gondolkodni + router. Persze a router oldal is lehet több router pl. mesh rendszer kábeles backhaul -al.

Persze router oldalon is van olyan ami kezel VLAN -t meg, ha már jövőbiztosság, akkor akár multigigabit vagy 10 Gbps LAN portokkal (többel célszerűen). Az is igaz, hogy "a határ a csillagos ég" ...

(#88153) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok.

Egy kis, kétszobás irodába kellene egy olyan router, ami wifin jó sebességet biztosít a másik helyiségbe is. A két helyiséget gipszkarton fal választja el egymástól.

Most egy 3 antennás tp-link TL-WR1043ND van, de a másik helyiségben már néha eléggé akadozik a kapcsolat. Konkrét típus ajánlásért is hálás lennék, vagy specifikációnak ami alapján keresgélhetek.

Valaki azt mondta, hogy Wi-Fi 6/ax készülékek között keresgéljek. Esetleg ezek közül valamelyik jó lenne?

Köszönöm a segítséget.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#88154) Soma01 válasza ferenck (#88153) üzenetére


Soma01
veterán

Persze!
AX20 vagy AX3 például. Csak, hogy a lista elejéről mondjak kettőt. Ezek teljesen jók.
Mennyi pénzt szánsz rá amúgy? Milyen sebességű nethez kell? Bár, ahol a 1043 jó volt, ott ezek mégjobbak lesznek.

(#88155) dkess válasza Soma01 (#88154) üzenetére


dkess
őstag

Így van, annyi megjegyzéssel, hogy AX20 -at ne az általa linkelt boltban nézzen 25,5K HUF -ért, hanem van azért 19K HUF -os ajánlat is: [link] .

(#88156) bajuszati válasza bluemirage (#88137) üzenetére


bajuszati
tag

KÖszi neked is és a többieknek is. Akkor nem úszom meg 20 alatt...

(#88157) Soma01 válasza bajuszati (#88156) üzenetére


Soma01
veterán

Amiket írtam, azok nem jók neked?
Persze ha van nagyobb kereted, akkor hajrá! Drágábban, lehet jobbakat találni. De a leírtak alapján bőven elég, amiket írtam.
Plusz 2 hsz-el fentebb neked is ajánlott az Tp-link AX20 és a Huawei AX3. Akciósan ezek is 20 alatt vannak és amint látszik is AX-esek.

(#88158) bluemirage válasza Soma01 (#88157) üzenetére


bluemirage
őstag

Eredetileg 10K alatt akart venni a kérdező...

Meliora sunt bono inimica

(#88159) ferenck válasza Soma01 (#88154) üzenetére


ferenck
senior tag

Köszönöm, az AX20 jónak tűnik. Árba is még belefér. :R

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#88160) Soma01 válasza bluemirage (#88158) üzenetére


Soma01
veterán

Azért írtam, hogy nézze meg az előző ajánlást és akkor 10 körül megvan.
A legutóbbi hozzászólásában meg már úgy találta, hogy 20 alatt nem ússza meg. Ezért írtam (külön bekezdésben) olyanokat amik 20 körül, vagy az alatt vannak kicsivel.
Szerintem!

(#88161) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni hálózat átlakaítással kapcsolatban. Jelenleg most 3 Tp-link router van a házban 1 az emeleten, kábellel összekötve a másik a földszinten abból pedig még egy kábel elmegy egy másik házba a 3. routerhez. Egyik régebbi mint a másik úgyhogy szeretném lecserélni őket. Az elképzelés az lenne, hogy a digis ONT-ből (bridge módban) menne a kábel egy RT-AX56U-ba, majd 1 kábel indulna el a földszintre ahova egy CD6-ot tennék majd abból tovább kábellel a másik házba a CD6 párjához. Ez az elképzelés működne vagy a CD6 AX56U trióval gondok vannak együtt?

(#88162) Maszi18


Maszi18
friss újonc

Sziasztok,

Asus RT-AC66U B1 routerhez tudnátok küldeni egy friss HGG féle Firmware linket? Köszi előre is.

(#88163) Intruder2k5 válasza Maszi18 (#88162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Inkább az ASUS routerek topikban érdeklődj, a kérdés oda való!

(#88164) Mourgul válasza dkess (#88152) üzenetére


Mourgul
csendes tag

Köszönöm a választ, nézek NAS-t, s válaszolok a kérdésekre. Pár napig elfog tartani, please standby... :)

[ Szerkesztve ]

(#88165) Soma01 válasza szricsi_0917 (#88161) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem jó lesz.
Ha nem akarsz drágább eszközt/eszközöket venni akkor ez így jó.
A kábeles kapcsolat jó ötlet az eszközök között. Így a CD6-ok is jók lesznek, nem kell drágább. A fő routerből lehetne erősebbet venni, de ez a AX56 se rossz. Mire lenne használva?

(#88166) dkess válasza Soma01 (#88165) üzenetére


dkess
őstag

Bizony jó vételnek tűnik AiMesh Node -oknak a CD6 duo-pack (két darabos kiszerelés). Most az egyik helyen 30K HUF alatt van: [link] .

Szerintem fő routernek az AX56U megfelel. Az a baj, hogy "igazi" előrelépés leginkább az AX82U lenne már 58K HUF -ért. Persze az AX58U sem rossz, de az is 5 GHz -en 2x2 -es konfiggal és a HT160 -at csak akkor tudná kihasználni leginkább, ha lennének ezt támogató laptopja(i) ...

Csak még egy apró megjegyzés, mely lehet a kérdezőt érdekelheti. Az AX56U -hoz passzoló ZenWiFi egység az XD4 lenne. Ebből a duo-pack (két egységes kiszerelés) egyik helyen most 70,4K HUF -ért kapható: [link] .

Igen, ez már kétszer annyi, mint a CD6, de cserébe mindenhol AX -es WiFi -nk lenne ... Továbbá az is lehet dobna az élményen, ha a két földszinti Node -hoz két külön UTP menne a fenti főroutertől. Különösen, ha a földszinten lennének kábeles kliensek is és/vagy NAS is lenne pl. fent (avagy, ha később lenne multigigabit -es internet stb.) ...

(#88167) szricsi_0917 válasza Soma01 (#88165) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia

Igazából nem tudom lenne-e értelme drágább eszköznek? Mi az amivel esetleg többet tudna?
Az AX56-ra egy nas lenne kötve meg pluszban 2 switch. Az egyik switchen a házimozi minden eszköze, a másikon pedig számítógép és társai vannak, ezek is azért vannak mert amit csak lehet kábellel kötök össze, mert stabilabb. A nason megy torrent, vpn (csak ritkán h távolról akarok buherálni valamit) és emby (hálózaton kivűl és belül is).

Dkess:
Miért passzol hozzá jobban az XD4? Nekem amúgy annyi pluszt már nem érne meg az XD4, mert csak a telefonok és laptopok miatt van a többi helyen router és azokon csak netezés megy. Minden fontos eszköz ami zabálja a hálózatot az az emeleten van kábellel összekötve.

[ Szerkesztve ]

(#88168) dkess válasza szricsi_0917 (#88167) üzenetére


dkess
őstag

Az AX56U és a XD4 is dual-band AX1800 valamint (sajnos) árban is jobban "passzolnak" egymáshoz. Így értettem ...

Ugyanakkor világosak az érveid és elfogadom ...

(#88169) szricsi_0917 válasza dkess (#88168) üzenetére


szricsi_0917
tag

Köszi a segítségeteket. Szerintem akkor maradok az eredeti tervnél. Más gyártót sem találtam aki most jobbat tudna kínálni ennyi pénzért (szeretem a TP-linket, de ők most nagy csalódás).

(#88170) Soma01 válasza szricsi_0917 (#88169) üzenetére


Soma01
veterán

Ha spórolni kell, 57.000 Ft körül is lenne még egy teljes AX-es Huawei rendszer. 3 egységgel, mesh, de csak 3 lan porttal eszközönként. Ez lehet kevés neked, de van switch-ed. Gondolom, így elég lehet.
Ha a 70 belefér, akkor inkabb az Asus maradjon. Az az AiMesh sokat ér, későbbi bővítésnél.

(#88171) bajuszati válasza Soma01 (#88157) üzenetére


bajuszati
tag

Hello,
nincs azokkal se bajom, de belefér drágább is, nem 2 évre veszem

(#88172) szricsi_0917 válasza Soma01 (#88170) üzenetére


szricsi_0917
tag

Milyenek a Xiaomi routerek az asushoz képest? Pl Xiaomi AX3600 vs AX56U ?

(#88173) Alex91 válasza szricsi_0917 (#88172) üzenetére


Alex91
félisten

Megkeresed itt a topicjat, es beleolvasol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88174) szricsi_0917 válasza Alex91 (#88173) üzenetére


szricsi_0917
tag

Köszi....

(#88175) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Hasonló paraméterekkel keresek routert azzal a különbséggel, hogy 4 laptop lenne Wi-Fi-n. Az ajánlott router alkalmas lenne rá?

(#88176) Gubek-Einste válasza Zaji (#88175) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megfelelőek lesznek neked is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88177) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Sziasztok,

Tegnap megjött az AX82U, este volt csak időm setupolni illetve bekötni, mert napközben, home office miatt, nem akartam a meglévő "netet" összekuszálni.

Ami adott:

90 nm családi ház, Kádár-kocka, belül 10-12 cm tégla elválasztófalak
DIGI 1000 optikai net
ASUS AX82U, legújabb firmware, default beállításokkal

Ami lóg a neten kábelen:
SONY Android TV
XBOX SX
Philips Hue Hub

Wi-Fi-n:
Amazon Alexa (5 GHz)
Google Home mini (2.4 GHz)
Fűtés vezérlő termosztát (2.4 GHz)
Ecovacs Deebot 950 robotporszívó (2.4 GHz)
Samsung Galaxy Note10+ (5 GHz)
Samsung Galaxy S10+ (5 GHz)
Samsung Galaxy Tab S7+ (5 GHz)
2 db Dell laptop (5 GHz)

A router helye a ház, majdnem mértani, közepén van a nappaliban. A fenti eszközökből, a HUE-ról és a Google Home mini-ről le tudok mondani. A 2 laptop csak munkaidőben van a neten.

Amit észrevettem a nappaliban ülve, 2 méterre a router-ről, hogy hiába a Wi-Fi 6 eszközök (a Galaxy-k mind AX-esek), a jó elhelyezés, 350-370 Mbit-nál többet nem tudok mérni rajtuk. Még akkor sem, ha minden más eszköz nyugiban van. Ennyit tudott pont az AC65P is... :U

alt="" title=""

A szüleim T-s 1000-es nete, Sagemcom szolgáltatói Wi-Fi 6 routerrel 670-690 között mért a Note10+ telefonon.... :F

Van valami amit egyértelmű lenne, de em látom a fától az erdőt? Valami beállítás? Nyilván én vagyok a béna, vagy egyszerűen sok a vezeték nélküli eszköz (még akkor is, ha passzívak), de egyelőre nem vagyok boldog :U

[ Szerkesztve ]

(#88178) Alex91 válasza tr00p3r (#88177) üzenetére


Alex91
félisten

Merjel egyet a routerrol is kozvetlenul, vagy vezeteken megvan a sebesseg?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88179) dkess válasza tr00p3r (#88177) üzenetére


dkess
őstag

Nézz rá erre a mérésre: [link] .

AX82U, Digi - 1000/300 Mbps internet, hozzád hasonló környezet, mobileszközzel mérve (5 GHz, 2x2, 80 Mhz - azaz nem 160 Mhz). Ott Nálad lesz valami elkapálás ...

Minden eszközzel ennyiket tudsz csak mérni?

Szerk.: Jöhetne screenshot a WiFI beállításokról is - a Professional fülről is. Airtime Fairness?

Szerk.2: Ugye nem valami "kotvák" szerverre mértél rá? Próbáld az Antenna Hungáriával is ...

Vezetékes kapcsolattal a laptoppal mennyit mérsz?

[ Szerkesztve ]

(#88180) blakey válasza tr00p3r (#88177) üzenetére


blakey
félisten

Keresgéld a hibát, mert nálam AC-n is megy a gigabit illetve telefonnal, speedtest-el mérek 513Mbps-t, 500/22-es a netem. Nincs AX-es eszközöm, de valami nálad eléggé rosszul van beállítva. Jóval többet tud az AX82U, mint az AC65P.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88181) tr00p3r


tr00p3r
őstag

@Alex91: most arra is rámértem AX82U-n keresztül.... céges DELL laptop, 2 különbőző porton mértem, 2 különbőző kábelel:

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

Ami fura, hogy lassan találja meg és eldobja a netet folyton (kábelen)...

@dkess:
Telefonon és tableten mértem az előző értékeket tegnap este. Ma sem volt jobb semmivel.

Mindig valamelyik normális szerverre csatlakozom a speedtest-en. DIGI, Telekom, Antenna Hungária.

Semmit nem állítottam még, a gyári beállítások így néznek ki. Kettőben tudom csak prezentálni, a laptop kijelzőn egyszerre csak ennyi fér el :DDD

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

5 GHz:

Amitől a dolog sokkal izgibb lesz, hogy a router-ben lévő speedtest, ezt méri.Ez most a direkt bejövő kábelen gondolom....

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

@blakey: valószínűleg vmi beállítás a ludas, és nyilván jobbnak kellene lenni. Fura, azért, hogy AC65P sem ment jobban.

A DIGI-nél, ha jól rémlik, akkor van vmi amit kérni kell az ügyfélszolgálaton a bridge-módon kívül. Vmi az IP címmel kapcsolatos (belső vs. külső)? Ne kövezzetek meg a "tudatlanságom" miatt. IT-s lennék, de sosem dolgoztam a szakmámban, és elképesztően zavar, ha nem értem vminek a miértjét és most ilyen... :U

[ Szerkesztve ]

(#88182) dkess válasza tr00p3r (#88181) üzenetére


dkess
őstag

A Dell laposod akkor 100 Mbps LAN csatival rendelkezik.

Elsőkörben azt mondanám a 'Multi-user MIMO' -t és az alatta levő 'OFDMA' -t kapcsold be. Persze 5 GHz -re ...

Az Alexa menjen a 2.4 GHz -re ...

Szerk.: majd esetleg az alapbeállításokról is jöhet. Nomeg 2.4 és 5 GHz külön-külön is ...

[ Szerkesztve ]

(#88183) blakey válasza tr00p3r (#88181) üzenetére


blakey
félisten

Na, akkor kezdjük, az a kábeles mérés 100Mbps kapcsolaton történt, szóval az jó. :)
Ha a 2,4GHz-es AX-en mért sebesség 340Mbps akkor szintén jónak mondható bár lehetne jobb is. QoS-t használsz? A Pro részen lévőkhöz én sem nyúltam, nem ott lesz a gond.
A teljes router beállítását újra kéne gondolni, nem valószínű, hogy csak a Wifi a gond, ott egy fix csatornát érdemes választani és szét legyen választva a 2,4 és 5GHz. Wifi felhasználó/jelszó az angol ABC betűiből álljon és speciális karaktereket ne tartalmazzon, egyelőre WPA2 titkosítást használj.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88184) tr00p3r válasza dkess (#88182) üzenetére


tr00p3r
őstag

@dkess:
Szerintem Gigabites a LAN ebben a laptopban. Dell Latitude 5480, i7 7th Gen,

Intel Ethernet Connection I219-LM (10/100/1000/2500/5000MBit/s)

Multi-user MIMO' -t és az alatta levő 'OFDMA': be voltak kapcsolva gyárilag 5GHz-en, 2.4-en nincsennek

@blakey: QoS be van kapcsolva, nem tudom igazából, hogy ott melyik lenne a minden szempontból jó beállítás... WPA2 jelszó csak számok és betük egyvelege, nincs spec. karakter

(#88185) Alex91 válasza tr00p3r (#88184) üzenetére


Alex91
félisten

QoS-t kapcsold ki...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88186) blakey válasza tr00p3r (#88184) üzenetére


blakey
félisten

QoS-al bukod a hardveres NAT-ot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88187) tr00p3r válasza Alex91 (#88185) üzenetére


tr00p3r
őstag

Kikapcsoltam :)

(#88188) dkess válasza tr00p3r (#88184) üzenetére


dkess
őstag

Ezt hol látod ezt a kiírást: "Intel Ethernet Connection I219-LM (10/100/1000/2500/5000MBit/s)"? A I219-LM elméletileg gigabit -es ( [link] ). Linksebességnek mit látsz a Windows -ban? Illetve a router mit ír ki rá?

Ami biztos, hogy a kapcsolat 100 Mbps -es. Ez lehet rossz kábel vagy falicsatlakozó miatt is (pl. kitépődött egy szál). Ezt érdemes lehetne megnézni ...

QOS -t minek akarod bekapcsolni?

(#88189) g0dl


g0dl
addikt

Mi most a best buy router, ami
- openwrt kompatibilis
- wifi minimum ac
- 1Gbps pppoe net esetén minimális a kompromisszum áteresztőképességben (openwrt-vel) - hogy 950Mbps vagy 999,9999Mbps az nekem majdnem mindegy, nem méricskélni, hanem használni szeretném. De ha csak 700 megy át, az már nem elfogadható.
- ha 4-nél több lan portja van az jobb, de nem elvárás

(#88190) woodworm válasza g0dl (#88189) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az openwrt topikban hamarabb van tapasztalat a gigabites áteresztőképességgel kapcsolatban. Egy kicsit magasra lőtted be a minimum elvárásokat, nem lesz best buy a vétel. A linksys wrt sorozata tudja esetleg erőből, wrt1900, wrt3200. Utóbbi ha nem is ax, de a 160MHz miatt elég gyors lehet 5GHz-en ax-es kliensekkel.

(#88191) g0dl válasza woodworm (#88190) üzenetére


g0dl
addikt

Miért magasak? A 950-et nem wifi-n értettem, hanem wan-lan viszonylatban (pppoe + nat), lehet ez félreérthető volt.
És nem elvárás a gyári openwrt, én is fel tudom tenni, ha támogatott.

(#88192) woodworm


woodworm
veterán

Persze, én is arra értettem a magas elvárásokat. Nincs hardveres támogatás a nathoz. Nem azért említettem a linksyseket, mert gyárilag támogatják az openwrt-t, hanem azért, mert ezekben van megfelelően erős soc a gigabites sebességhez.
Ezeken kívül esetleg az ipq40xx/ipq80xx soc-vel szerelt routerek lehetnek esélyesek, de pl. az asus ac58uv1-esen még a gyári hwnat támogatással is pörögtek a magok. Nagy valószínűséggel az sem vinné 100%-osan át a gigabitet.
Egyébként 950Mbit amúgy sem lesz, valahol 940Mbit környékén tetőzik a hasznos sebesség gigabit etherneten.

(#88193) tr00p3r válasza dkess (#88188) üzenetére


tr00p3r
őstag

Hát rákerestem a DELL laptop specifikációjára, onnan másoltam ki... :B

Megnézem majd a linksebeseséget újra kábelen, de fura lenne, ha két külön kábel, két külön porton rossz lenne....

QoS: igazából nincs rá szükség, ha jól értem csak árt inkább mint használ. :B

(#88194) Alex91 válasza tr00p3r (#88193) üzenetére


Alex91
félisten

QoS ekkora net sebessegnel teljesen felesleges...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88195) tr00p3r válasza tr00p3r (#88193) üzenetére


tr00p3r
őstag

Így azért már szebb a dolog (mobilon /WiFi-n) :B :

[ Szerkesztve ]

(#88196) Gubek-Einste válasza g0dl (#88191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő típus lehet.
Négynél több LAN port igényre egy sima switch a megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88197) g0dl válasza Gubek-Einste (#88196) üzenetére


g0dl
addikt

Tudom, van is néhány használatban.

(#88198) woodworm válasza g0dl (#88197) üzenetére


woodworm
veterán

Mármint switch?

(#88199) g0dl válasza woodworm (#88198) üzenetére


g0dl
addikt

Igen switch.

(#88200) woodworm válasza g0dl (#88199) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi!
Úgy is lehetett értelmezni, hogy esetleg van pár ac65p, kb. a keveselt 700Mbitet tudja pppoe-n openwrt-vel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.