Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) woodworm válasza motocoder (#66645) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a dedikált antennák miatt van, egyébként a wifi ugyanaz benne, mint a xiaomi miniben.

(#66652) motocoder válasza woodworm (#66651) üzenetére


motocoder
aktív tag

Igen tudom!
Azért is mertem megveni,mert a Xiaomi sem fagyott ki 2.5 év alatt 1x sem.
Viszont kellett a 4 db gigabites lan csatlakozó,és a Xiaomi 3G-n is csak 2 db volt.
Meg itthoni garival megkaptam a V4-et 8500ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#66653) kali válasza woodworm (#66605) üzenetére


kali
legenda

Jogos, górcső alá vették már a v4-et és az valóban gyengébb lett a korábbi verzióknál, RAM tekintetében feleződött és MediaTek dolgozik benne, így tényleg csak a dual band, illetve az AC wifi az előnye a TL-WR1043N(D) (v2 és felette) típusok ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#66654) ftc válasza Gubek-Einste (#66637) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez akkor a v2 elvileg?

[link] Broadcom CPU

v4-ben Mediatek CPU van?

(#66655) Gubek-Einste válasza ftc (#66654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így nem lehet megmondani mert a webshopokban sokszor nem cserélik le a képeket, kérdezzél rá, hogy melyiket adják: a fekete még a régi, a fehér már az új.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66656) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Az összefoglaló elolvasása, valamint a fórum böngészése után nekem az ASUS RT-N18U routerre esett a választásom. Hamarosan felemeltetjük az internetünk sebességét DIGINet 500-ra, és ehhez már nem volt elég a mostani 150Mbps-es Tenda W316R.

Ma meg is hozták, de egyelőre csak holnap tudom beszerelni. A firmware frissítésen kívül van más, amit el kell végezni beállítások közben?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#66657) Multibit válasza Vistaboy (#66656) üzenetére


Multibit
veterán

Rossz topikban vagy. ITT tárgyalják a routeredet.
Ugye nem wifi-n akarod kizárólag használni? Mert 500 Mbps csak kábellel lesz meg!

(#66658) Vistaboy válasza Multibit (#66657) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hopp, akkor bocsi, majd oda is írok, nem láttam azt a topikot. :DDD

Amúgy persze, hogy nem, kábel az elsődleges, mellette két telefon és egy tablet, amihez kell a wifi. De ezek nem folyamatosan lesznek vele használva...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#66659) Soma01 válasza Vistaboy (#66658) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor jó lesz, jó választás.

(#66660) ftc válasza Gubek-Einste (#66655) üzenetére


ftc
nagyúr

Találtam C7-et v.4-et.. 10eur a különbség C5 és C7 között...

C7-re esik sztem a választás

(#66661) Gubek-Einste válasza ftc (#66660) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó döntés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66662) ktamas76 válasza Napfénysüti (#66639) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Én is ilyet használok egy ideje és nincs vele bajom. 5GHz-t nem használom a távolság miatt, de sok fal után is jól megy a 2,4GHz. Nem szakadozik, menü egyszerű, jelerősség a pincében is jó (emeleten a router) és kábelen átviszi az 1000-es digi sebességét (ami nálam sajnos a garantált 300 körül megy). Az egyetlen probléma az a hozzá adott CAT5 kábel amit nem gigabithez találtak ki és a 300MBps sem ment át rajta, de azt cserélni nem nagy összeg.

(#66663) mmaattee315


mmaattee315
csendes tag

Kedves Fórumtársak,

Költözés miatt szeretnék wifi-s routert és hozzá hálózati kártyát venni.
4 emeletes panel, alapterület 36nm2, 5 wifi jelet észlel a gépem a közelben.
Az épületben DigiNet500 elérhető (500/200mbps), jó lenne ha wifi-n kersztül elérhetném ezt a sebességet vagy ehhez közelit. Kérlek segítsetek, köszönöm.

Máté

(#66664) Gubek-Einste válasza mmaattee315 (#66663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz könnyű menet a teljes sebesség wifi-re terelése, ehhez nem csak router, hanem kliens eszköz is kell, legalább 2x2:2 MIMO képességgel (867 Mbps link sebesség) de inkább 3x3:3 (1300 Mbps link sebesség) mindkét oldalon és akkor összejöhet (környezeti tényezőktől függően) az 500 Mbps mért sebesség.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66665) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TL-WR841N v12-t használok, minden igényt kielégít, csak a nagyobb sebesség miatt szeretném lecserélni egy TL-WR1043ND v4-re, ha be lesz kötve a Digi 1000. Sajnos az ND verzió már nem igazán kapható a boltokban, viszont a sima N v5 igen, és olcsóbb is.
Az N-es is ajánlott, ugye? Hardverben nincs különbség, (a levehető antennán kívül) ha jól láttam.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#66666) mmaattee315 válasza Gubek-Einste (#66664) üzenetére


mmaattee315
csendes tag

Helló,

Használt eszközök, aztali pc, 2 mobil, későbbiekben 1 nyomtató.
A számítógép kb 3m-es távolságra lenne a routertől.
40-45.000 Ft-ot szánnék rá

Máté

(#66667) viktorhu válasza mmaattee315 (#66666) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor nincs sok értelme a teljes sebességre gyúrni wifin. Asztali pc madzaggal, mobilokon nem kell 500-as wifi, a legtöbb nem is tudja, de egyébként sincs semmi, amivel mobilon ki tudnád használni.

Ha tudják a mobilok az 5GHz-et, akkor érdemes 5 GHz-es routert venni, ha nem tudják, akkor az sem kell.

(#66668) Gubek-Einste válasza Zola01 (#66665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A v5-n nincsen USB port sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66669) mmaattee315 válasza viktorhu (#66667) üzenetére


mmaattee315
csendes tag

Helló,

Telefonon annyira nem érdekes a maximális sávszélesség.
Mindenképp kábel nélkül szeretném megoldani, ezért is írtam ide.

Üdv,
Máté

(#66670) treend


treend
csendes tag

Üdv. Rendeltem a Digitől 1 gigás netet,ha jol értettem csak az év végén építenek ki optikát erre felé, olyan kérdésem lenne, hogy a sima regi kabel elbirja ezt a sebesseget? Illetve, hogy kell e hozza routert vennem külön vagy a Digi ad hozza, jelenleg egy 300mbps- os Tp-linkem van .

[ Szerkesztve ]

(#66671) Intruder2k5 válasza treend (#66670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

1000Mbps-hez Cat5e vagy Cat6 UTP kábel szükséges. A 300Mbps nem a routered típusa, hanem a WiFi sebességére utal, de ha régebbi darab, akkor valószínűleg kevés lesz az 1Gbit/sec-hez. A DIGI jó eséllyel egy ONT-t fog adni, amiben bár WiFi van, de csak 1db LAN port lesz rajta.

(#66672) treend válasza Intruder2k5 (#66671) üzenetére


treend
csendes tag

Igazából nekem elég egy Lan port mert csak egy gépen használnám plusz a wifi-t, amúgy tp-link tl-wr841n-em van gondolom az max 100mbps-et tud lan-on.

(#66673) viktorhu válasza Intruder2k5 (#66671) üzenetére


viktorhu
veterán

Amíg ki nem építik az optikát, addig csak madzagot hoznak valószínűleg. Ki kell próbálni azt a meglévő routert, elég akkor cserélni, ha nem bírja az iramot (kivéve, ha csak 100-as wan portja lenne).

(#66674) szabochris válasza viktorhu (#66673) üzenetére


szabochris
aktív tag

Helló!

Tenda AC18 router ajánlott 1000Mbites Digi nethez?

(#66675) Soma01 válasza szabochris (#66674) üzenetére


Soma01
veterán

Az ajánlottak az összefoglalóban vannak. Ez a modell pedig nincs benne.

Ebben az árkategóriában inkább a ASUS RT-AC66U B1-et válaszd.

[ Szerkesztve ]

(#66676) viktorhu válasza szabochris (#66674) üzenetére


viktorhu
veterán

Magamnak megkockáztatnám, mert szeretek egzotikus dolgokkal kísérletezni, meg jó tapasztalataim voltak tendákkal, de ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél olyat, amivel van konkrét tapasztalat, lásd a mások által is ajánlott asust.

(#66677) Petikusz


Petikusz
tag

sziasztok mondtak egy router fajtát pontos nevet nem mondtak csak gyártót de ilyenről lenne szó ezt néztem [link] elvileg nagy hatótáv stabil wifi. felrakom akár álmenyezet alá és megy nem kell vele semmit csináni!
Na a kérdsem eddig az asus n18u néztem vagy ac-s rutert ac66u-t a ezeket se feltétlenül használnám ki tudásban de ha veszek évrekre akarok venni, lényeg hogy stabil ledobálás ujrainditás nélküli eszköz kell ha akarok hálózatot akkor tezsek hozzá egy switchet. TP-LINK EAP225 Jó router? tapasztalat használ valaki ilyet? ebben van olcsóbb ami jó?

(#66678) Multibit válasza Petikusz (#66677) üzenetére


Multibit
veterán

Az nem router, hanem egy wifi AP.

(#66679) Soma01 válasza Petikusz (#66677) üzenetére


Soma01
veterán

Az az EAP225 nem router, hiába van az arukereso-n annak írva, de ott is csak az elnevezésnél van ilyen helytelenül. Meg hát csak egy ethetnek port van rajta.
Az viszont biztos, hogy EAP225 mellé kelleni fog egy másik router is. Ez lehet egy másik wifi-s router, egy csak vezetékes router vagy akár a szolgáltató routere is.
Amúgy az az EAP225 biztosan egy nagyon jó cucc. Több helyen olvastam már, hogy jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#66680) Petikusz válasza Soma01 (#66679) üzenetére


Petikusz
tag

amatőr kérdésem. ha a szolgáltató ad egy modemet amin kijön egy lan kábel amit beledugok ebbe az eszközbe akkor van wifi a házba!? és kész? miért kell még egy router mire?

a haverom úgy magyarázta hogy a routerek amiket még írtam N18 vagy az ac. az több alkatrészből van összerakva mivel több funkciot is lát el. E
bben csak egy wifi használatához való alkatrész. nem kell fw. frissiteni rajta. beüzemeli az ember és mehet éjjel nappal gond nélkül és elég jó ha hatótávja.
ezért gondolkodtam el ezen. álmennyezetbe elrejteném és kész. Nem jó az elkézelésem? tanácsokat megerősítést lebeszélést szívesen fogadok. jobb vagy rosszabb mint mondjuk egy asus n18u. hasonló árkategória de melyik az aminek erős a jele illetve életartama megbizhatósága.

(#66681) Gubek-Einste válasza Petikusz (#66680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?
Manapság már nem sima modemet adnak a szolgáltatók, hanem modem-wifi router kombó eszközöket (HGW/ONT) amelyhez már használható ez a TP-Link. De ha tényleg csak modemet ad a szolgáltató akkor viszont kell egy rendes router is, mint pl az említett Asus N18U vagy AC66U B1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66682) MaCS_70 válasza Petikusz (#66680) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy pontosan mit is ad a szolgáltatód.

Ha az valóban MODEM, akkor ahhoz, hogy hálózatod legyen, kell egy ROUTER. Ezzel az eszközzel tehát hiába dugod közvetlenül össze, hiányzik a routerfunkció.

Manapság azonban a legtöbb szolgáltató HGW-t ad, ami gyakorlatilag egy modem és egy router egybegyúrva. Ha ezen van LAN-port, az már mehet ebbe az AP-ba, hiszen már van hálózat, amit tud szórni wifin.

MaCS

Amint azt gubek-Einste idő közben már megírta... :)

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66683) Soma01 válasza Petikusz (#66680) üzenetére


Soma01
veterán

Ha van net közvetlenül, a szolgáltató eszközén és az az eszköz már egy router is, akkor elég csak összekötni ezzel az AP-val. Egy szolgáltató nem fog annyi publikus IP-t (IPv4) adni, hogy minden otthoni eszközöd kapjon egyet. Szóval kell a routeolás (router feladat).
Az a magyarázat még jó is. De firmware-t nem árt frissíteni azon sem időnként.
Álmennyezetbe nagyon mélyre ne tedd majd, mert a fém szerkezet le fogja árnyékolni. Igazából úgy kellene feltenni, hogy kifelé lógjon ki a mennyezetből. De szerintem közvetlenül az álmennyezeti elem felett is jó.
Én ezt az AP-t venném ha a szolgáltató ad routert. De a legjobb az lenne, hogy ha is-is tudnád venni. N18U+EAP225.

(#66684) Petikusz


Petikusz
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát. a szolgáltatós dolgot még nem tudom mi van mi lesz. agusztus körül fogok költözni csak már most elkezdetm minden téren okosodni, hogy mit akarok és ha kell vezetékelni akkor beköltözés előtt tudjak barkácsolni. akkor amikor aktuális és tudom a pontos adatokat akkor visszatérek :)

(#66685) Soma01 válasza Soma01 (#66683) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy olcsóbban TP-LINK Archer C5 + a TP-LINK EAP225.

(#66686) Petikusz válasza Soma01 (#66685) üzenetére


Petikusz
tag

ezt az infót felirtam azért :R

(#66687) mkriszadmin


mkriszadmin
tag

Sziasztok!

Egy 200m2 es 2 emeletes házba szeretnék egy erős wifi routert venni.
A routert el tudnám helyezni kb az alsó szinten középen. Ennek a routernek csak
a wifi jelet kellene biztosítani, semmi más nem lenne rákötve. A többi gép kábelen
kapja a netet. Árban nem tudom mi lenne a határ 20-40e között szánnék erre.

Köszi!

(#66688) Soma01 válasza mkriszadmin (#66687) üzenetére


Soma01
veterán

A tiedtől 2 hozzászólással fentebbi ajánlat, amit írtam, ahhoz mit szólsz?
A két szint lefedéséhez lehet kell majd még egy eszköz. De az említett AP elég erős és lehet egymaga is megoldja. Ha nem, meg veszel még egyet.
Milyen nethez kell amúgy? Milyen sebességet szeretnétek Wifi-n elérni? Vannak a vételhez ac-s eszközök? Hány idegen Wifi hálózat jele fogható az épületben?

[ Szerkesztve ]

(#66689) mkriszadmin válasza Soma01 (#66688) üzenetére


mkriszadmin
tag

Diginet 1000 van. Igazából nagyrészt csak mobiltelefonok lennének rajta meg 1 laptop.
Jelenleg egy tp-link wr1043nd v3 van ami osztja a netet kábelen. Csak sajnos úgy lehetett
bekötni a szolgáltatást, hogy kinn a garázsban van a router aminek a wifi jele nem ér el rendesen
a lakásba. A lakásba bejönnek az utp kábelek több helyre így valahová tudnék rakni wifi szórás céljára egy routert.

(#66690) mkriszadmin válasza Soma01 (#66688) üzenetére


mkriszadmin
tag

Közben megnéztem elég jól hangzik. Esetleg az egyel nagyobb testvére megéri azt a 5k pluszt?

(#66691) Soma01


Soma01
veterán

Szerintem megéri, ha hosszú távra tervezel vele és később lesznek nagy hálózati sebességet igénylő eszközök. Vagy nagy számú Wifi-n csatlakozó olyan eszköz. Mondjuk a jó elhelyezés elég fontos. A lefedendő terület közepére próbáld majd tenni és tedd a felső szintre. Ha lent is jó lesz a vétel akkor ok, ha nem, akkor kell majd még egy ilyen AP.
Másfelől viszont a telefonoknak meg nem igen kell ekkora sebesség és a laptop is biztosan kibékül a kisebbik AP által biztosított sebességgel is. Szóval te döntsd el, hogy tényleg kell-e a nagy sebesség, mert ha nem, akkor elég a kisebb is. A sebességre úgy is gondolj, hogy egyszerre ha sokan használják, akkor osztozik a kapacitáson (sebességen) minden eszköz és a nagyobb, ugye később fog telítődni, elérni a maximumát. De ha nincs nagyon terhelve, kibírja a kicsi is. A telcsik, biztosan nem fogják hazavágni.
A klienseknek is tudni kell majd ezt a sebességet 5 GHz-en. Mert ugye itt, AC módban tud majd ilyen nagy sebességet.

(#66692) ktamas76 válasza mkriszadmin (#66690) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Ha a lakásba bemegy az UTP kábel, akkor miért kell a garázsba lennie a routernek?

(#66693) mkriszadmin válasza ktamas76 (#66692) üzenetére


mkriszadmin
tag

Sajnos ha bentre kerülne a router lenne 2 szoba aminek a kábeles net elérését nem tudnánk megoldani bontás nélkül. Így marad ez a verzió.

[ Szerkesztve ]

(#66694) MaCS_70 válasza mkriszadmin (#66693) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem "ér össze" két kábelezés?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66695) vilga


vilga
tag

Sziasztok!
a telekomos digitális beltéri egység mögé beállítottam egy asus ac58u routert a wifi sávszél karcsúsága miatt,
de úgy látom hogy most térerő/távolságban talán gyengébb: a kertben /családiház/ a szomszédok jele szinte erősebb 2,4 ghz-en
Valszeg egy repataer-re kell beruháznom. Erre szeretnék ajánlatot akár 25 khuf.ig bezárólag
nézelődtem de nem ismerem pl: Aus T-p link
Vagy olcsóbbak?

[ Szerkesztve ]

(#66696) vilga válasza vilga (#66695) üzenetére


vilga
tag

rossz lett: :W
T-p link
Asus

[ Szerkesztve ]

(#66697) Gubek-Einste válasza vilga (#66695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Írd le a kinézett típusokat.

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66698) vilga válasza Gubek-Einste (#66697) üzenetére


vilga
tag

Közben kijavítottam a linket, de így már lehet oka fogyott is:
Ezek szerint jó nyomon indultam el próbaként ahogy javasoltad:
előtúrtam a garázsból /mivel szinte semmit nem dobok ki/ egy ősrégi TL-wr542g melynek egyik portját egy villám elvitte /de a másik három és wifi túlélte/
és ezt a hogy javaltad AP módban közelebb a kerthez beüzemeltem, csak hát még ez is max 56 mbps.
amiket javasoltál, custom rom-al lehet munkára bírni?
És ahogy lesem az asust még olscóbb is jóval :)
Ezek szerint a repaeter-ek súrolják a p.vakítást :F

[ Szerkesztve ]

(#66699) Soma01 válasza vilga (#66698) üzenetére


Soma01
veterán

Csak 2,4 GHz kell neked?

(#66700) vilga válasza Soma01 (#66699) üzenetére


vilga
tag

Lehet hogy elegendő lenne a szabadba, mert az 5g ereje a távolsággal jobban csökken, viszont a házban az ac 58u jól teljesít.
Ennek ellenére nem zárkózom el a dualtól sem
Egyébként érdekes számomra ez az igény: összejövünk kis grillre és gyermekeim meg párjaik már kapják is elő a mobilt :F
De hát valszeg ilyen lett e világ

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.