Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) Multibit válasza motocoder (#66493) üzenetére


Multibit
veterán

Az Archer C2 v3 már más hardverre épül!

(#66502) woodworm válasza motocoder (#66499) üzenetére


woodworm
veterán

Ha az én hozzászólásomat próbálod cáfolni, akkor próbálj meg arra reagálni és ne egy csomó szóló hsz-t dobálj ide.
A wdr7500 az tudtommal egy kínai belpiacos router. A c7 olcsósított változata ahhoz mért alkatrészekkel, ebbe beleértendő a vitatott switch is. Ha összehasonlítod a c2v1 és a c5v4 paramétereit, akor látod, hogy nagyon hasonló hardverre épül mindkettő, paraméterei szinte megegyeznek. Egyedül az általam már említett 5GHz-es wifiből került bele jobb.
Szerintem erős visszalépés az előző szériákhoz képest és cáfoljon rám a gyakorlat a gigabit pppoe kapcsán, de nem ajánlanám bridge-be kapcsolt ont után.

(#66503) motocoder válasza woodworm (#66502) üzenetére


motocoder
aktív tag

Nagyon hasonló a hardver sok másikkal együttvéve is.
Szerintem, jó áron van most!Nem azért linkeltem,hogy veled vagy bárkivel megvitassam a
hardveres specifikációit.

(#66504) Risard válasza Gubek-Einste (#65279) üzenetére


Risard
aktív tag

Xiaomi mi 3g routernél pl a tv m s a telefonom sem látja az 5g t lehet valamit rosszul állítottam be? Amúgy van telefon appja az angol meg a google úgy ahogy lefordítja.

(#66505) woodworm válasza motocoder (#66503) üzenetére


woodworm
veterán

Azok a hasonló hardverű routerek mind problémások nagyobb sebességen. Ahhoz, hogy pl. a bridge-be kapcsolt ont után a router tartsa fenn a pppoe kapcsolatot és átmenjen a teljes sebesség, erősen át kell nézni a tűzfal beállított opcióit és a port forward szabályok mennyiségét. Visszatérő panasz, hogy miért írják rá egy routerre, hogy gigabites, ha nem tudja natolni a teljes sebességet.
Abban igazad van, hogy a c2 mellett sokkal jobb ajánlat, de az árából az látszik, hogy a középkategóriából a belépő kategóriába sorolták a routert.

(#66504) Risard
Melyik csatornát használod? Ha nem ezek vannak beállítva, próbáld meg a 36, 40, 44, 48 valamelyikét!

[ Szerkesztve ]

(#66506) Multibit válasza Risard (#66504) üzenetére


Multibit
veterán

1. Rossz topikban vagy
2. Válassz alacsonyabb csatornát (36-50)

(#66507) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!

Tegnap ezt ajánlottátok: ASUS RT-AC66U B.1

A kérdésem.A z Asus RT-AC68U AiMesh Tud annyival többet hogy megérje az árkülömbözetet??
Megéri azt a plusz 10ezret?

üdv

(#66508) Multibit válasza nagyfejü (#66507) üzenetére


Multibit
veterán

Van már AiMesh-kompatibilis routered, vagy akarsz venni egyet az AC68U mellé?

(#66509) nagyfejü válasza Multibit (#66508) üzenetére


nagyfejü
őstag

Csak linkeltem. Nem tudom mi az ai mesh. Akkor ugy kérdezem hogy 66u vagy 68 u??

[ Szerkesztve ]

(#66510) Multibit válasza nagyfejü (#66509) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem tudod, hogy mi az a Mesh, akkor nincs rá szükséged. Vedd az AC66U B1-et!

(#66511) firedani válasza Gubek-Einste (#66498) üzenetére


firedani
tag

Akkor a vége szerintem a TL-WR1043N v5 lesz. Köszönöm eddigi segítségedet.

Multibit
Neked is köszönöm.

(#66512) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint Archer C5 v2 vagy Asus RT-AC1200G+ a jobb választás? Gondolom hasonló kategória a két router!

(#66513) motocoder


motocoder
aktív tag

D-Link DIR-850L AC1200 9900 Ft

[ Szerkesztve ]

(#66514) Gubek-Einste válasza Impair1980 (#66512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen a C5v2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66515) MaCS_70 válasza Impair1980 (#66512) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól függ, hogy mit tekintesz kategóriának.

Az Archer C5 v2 itt is az ajánlottak között van, az Asus RT-AC1200G+-ról viszont számtalanszor és visszatérően megírtuk, hogy bár javítják a szoftverét, az instabilitása miatt nem ajánlott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66516) Impair1980 válasza MaCS_70 (#66515) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. És Asusból 20eFt-ig akár használtba melyik az ajánlott? 5GHZ fontos és a gigabit lan.

[ Szerkesztve ]

(#66517) Risard válasza Multibit (#66506) üzenetére


Risard
aktív tag

Bocsi
De köszi a segítséget sikerült :R

(#66518) nagyfejü válasza Multibit (#66510) üzenetére


nagyfejü
őstag

oK! kÖSZI.

errőé mi a vélemény?-TP-LINK Archer C9 AC1900 Router

Jobb mint az ASUS RT-AC66U B.1????

[ Szerkesztve ]

(#66519) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Routereket nézegetek...használtan is.
Beleolvasva a fórumban, több helyen azt találtam, hogy a Tenda mint gyártó nem ajánlott. Miért nem?

Használtan belefutottam egy Linksys E1700 N300 routerbe. Mennyire jól sikerült ez a modell? Van valakinek vele tapasztalata?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#66520) embe


embe
nagyúr

Még egy kérdés:
Az ASUS RT-N66U B1 és C1 között mi a különbség? A C1 jobb?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#66521) MaCS_70 válasza Impair1980 (#66516) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én 20e Ft alatt nem merek 5 GHz-es Asus routert ajánlani.

Az AC1200+ akár jó is lehet, de nem ajánlott, mert az ajánlás következményeit is vállalni illik, és tudjuk, hogy a típus problémás, még ha komoly előrelépés történt is szoftveres vonalon.

Ha Számodra nem nem gond, hogy időnként újraindul, akkor könnyen lehet jó Neked.

De csodák sajnos nincsenek, nem véletlen, hogy az ajánlott AC66b1 másfélszer ennyibe kerül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66522) TeeJay válasza embe (#66520) üzenetére


TeeJay
félisten

ilyet már nem vennék
1magos 600MHz-es proci

vagy TP-Link vagy Asus vonalon nézelődj
ha nincs pénzed AC-s routerre akkor
TP-Link WR1043ND V3-V4 neked való
vagy Asus N18U
utóbbi erősebb de árban is picit több
többi felejtős

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66523) Gubek-Einste válasza nagyfejü (#66518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, hardverben picit gyengébb de gyári firmware-ben egyértelműen az Asus a jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66524) Gubek-Einste válasza embe (#66520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

N66U-ból nincsen B1, csak C1. Nem éri meg mert a 30k-s áráért már az AC-s AC66U B1-t is meglehet kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66525) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak a választ!
Kb. 2 éve használok Asus N18U routert, de nem jött be. Bele-belfutok egy olyan jelenségbe, amit a router topicjában sem tudnak kezelni.
Gondoltam teszt erejéig lecserélem, aztán majd meglátom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#66527) Multibit válasza embe (#66525) üzenetére


Multibit
veterán

Bele-belfutok egy olyan jelenségbe, amit a router topicjában sem tudnak kezelni
A wifi-sebesség problémádra gondolsz? Mert a wifi, csak wifi... ;] Sajnos ezer oka lehet annak. Kábellel is lassú a hálózatod? Csak azért kérdezem ezeket, mert nem biztos, hogy a router a sáros. Ezt kéne először - mondjuk egy kölcsön routerrel - kideríteni. A másik: nagy fájlok másolásakor nem kéne a wifi-t erőltetni! Különösen nem az N wifi-t :N Egy lapost is lehet ám kábelre lógatni a másolás idejére :K

(#66528) MaCS_70 válasza Multibit (#66527) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg aztán egy-egy példány hibás is lehet, akár éppen csak egy kicsit is. Sajnos előfordul, és méginkább sajnálatos, hogy a hírek szerint az utóbbi időkben gyakrabban.

Nekem elég sok N18 áll a "felügyeletem" alatt, de tényleges hibára vagy működési anomáliára egyetlen alkalommal sem emlékszem, ezért merem ezt a típust nyugodt szívvel ajánlani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66529) kbhuinfo válasza Gubek-Einste (#66451) üzenetére


kbhuinfo
tag

Köszi a választ, egy C7-et már lecseréltem (nem emiatt, az rendben volt abban a környezetben, ahova szükséges volt). A kérdés akkor máshogy: C7-nél olcsóbb és jobb hatótávú router létezik? Paraméterek tekintetében azért gyengébb router is szóba jöhet! Köszi!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#66530) motocoder


motocoder
aktív tag

Aki olcsón keres routert ,1000 Mbitest ,AC-s, az Alin van egy jó ajánlat, egy rövid ideig[link]
Nem kell megilyedni a orosz szoftvertől [link]
Itt van minden info róla.[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#66531) Multibit válasza motocoder (#66530) üzenetére


Multibit
veterán

Látom, utólag felraktad a wikidevi linket. Ott van a lényeg ;] Nem túl acélos :N

(#66532) motocoder válasza Multibit (#66531) üzenetére


motocoder
aktív tag

Ennyiért mit vársz?
A használtaknál azért jobb szerintem!

Aki acélosra vágyik annak ott a Xiaomi 3G [link] Eu-s raktárból.
Kupon hozzá:HSC4thD173

[ Szerkesztve ]

(#66533) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok,
csupán elméleti szinten: ASUS RT-N56U-t ha lecserélnék, akkor mire volna érdemes?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66534) Egon válasza Geresics (#66533) üzenetére


Egon
nagyúr

Vodkára. ;]
Mi a cél, miért cserélnél? Kevés a kraft, gyenge a wifi? Mennyit költenél rá?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66535) Geresics válasza Egon (#66534) üzenetére


Geresics
addikt

Alapvetően minden jól működik rajta. :I
- Amikor nagy ritkán bóklászok a menüjében, akkor lassúnak gondolom, ill. a beépített RAM/CPU grafikon is mindig 100%-on van.
- A DownloadManager időnként szórakozik, de már ezt is megszoktam. A WIFI jel itt a panelban mondjuk elég halovány, de mióta az iPhone 5S-t lecseréltem egy Xiaomi A1-re, azóta nem veszik el a jel.
- A hálózati megosztás sem úgy működik ahogy kellene, de csatoltam a mappát hálózati meghajtóként, így ezt a hibát is kiküszöböltem.
- Letöltések is működnek, de ha valami gyorsan kell, akkor azt közvetlenül a gépre mentem, mert az sokkal gyorsabb.
Tehát minden működik, csak időnként felmerül bennem a váltás igénye. :DDD

Pénz? Mit tudom én... Ha 10eFt-ért van ennél jobb, akkor olyan. Ha 20eFt, akkor annyi...

De lehet, hogy veszek itthonra is egy NAS-t, és akkor a le/feltöltés úgyis azon menne. Még nem tudom, számtalan lehetőség jár a fejemben, ezért most csak annyi volna a kérdés, hogy melyik az a router, ami előrelépés volna? :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66536) Borisz76 válasza Geresics (#66535) üzenetére


Borisz76
veterán

NAS-ból én ezt ajánlom :

Synology DS918+

Kettő is van a családban....nagyon jó gép.

Synology összefoglaló linket tedd el magadnak valahová és ha lesz időd olvasgasd át.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66537) Geresics válasza Borisz76 (#66536) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi, most a cégnél egy ZyXEL NAS326-al játszom. Ha beválik, akkor az lesz, ha nem, csak akkor megyek feljebb :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66538) Gubek-Einste válasza kbhuinfo (#66529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen más eszköz amelyik dual band lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66539) Gubek-Einste válasza Geresics (#66535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC58U vagy AC66U B1 alá nem érdemes adni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66540) Geresics válasza Gubek-Einste (#66539) üzenetére


Geresics
addikt

Hmm, köszi! :R
Az AC58U kiesik a 128MB RAM miatt, az AC66 B1-es változat szimpatikus! B1 nélkül prociban "lassú"
Más gyártó termékei között hasonló akad valami?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66541) Gubek-Einste válasza Geresics (#66540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C7 ami szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66542) Geresics válasza Gubek-Einste (#66541) üzenetére


Geresics
addikt

Hmm, az első 1043ND óta nem nagyon piszkáltam értelmes TP-Linket sajnos, és látom azóta már v4-nél járnak! :DDD
Ez a C7 milyen amúgy? Nem kevés rá a 128MB RAM? Nem lassú a CPU?
Mert ha ez jó, akkor (bár hiányolok róla 1 USB3.0-t, de) lehet ilyet próbálok következőnek! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66543) Gubek-Einste válasza Geresics (#66542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább nézz be a TP-Link-es topikba ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66544) TeeJay válasza Geresics (#66540) üzenetére


TeeJay
félisten

Mondd mit csinálsz rajta hogy kevés a 128MB RAM?
Nálam a 1043ND V2.x 64MB RAM-os és 1000-es net megy rajta 3 éve megállás nélkül torrentezés mellett 1 laptop 2pc 1tv-re LAN-on meg vagy 4-6 okos eszközre wifin de nekem még nem sikerült 3 év alatt megakasztani vagy bármi hasonló

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66545) Geresics válasza TeeJay (#66544) üzenetére


Geresics
addikt

Semmit. Megy a torrentkliens, meg vannak osztva a HDD könyvtárai, ééééés... ennyi. Resetelem a routert, elindul, 5... 4... 3... 2... 1... megtelt a RAM. Sem AiCloud, sem AiDisk, sem FTP, sem Media Server, semmi! Rá van dugva egy nyomtató, amit évente 3x kapcsolok be, meg egy laptopwinyó, amin megy a Download Master. Pont.
Ezért is szeretnék igazából más gyártót, mert ha bemegyek a Download Masterba, és minden parancskiadás után nem számolok el tízig, akkor random dupla sorok jelennek meg, amiket nem lehet törölni, csak másnap...
Ja, és eddig max 5-6 torrent ment egyszerre, de ebben a pillanatban is csak 1 megy (Deadpool - készültem a mozira)...
Szóval nézegettem én is az összefoglalót, de nem vagyok eldőlve az ASUS-tól. Régóta érik bennem a csere, és ma úgy jutott eszembe, hogy haverom írt, hogy az ő ASUS-a az istenért sem engedi megnyitni a Download Managert. Resetelte, leválasztotta a winyót, újratelepítette a DM-t, stb. Persze én már tudtam a megoldást, mert már én is jártam így: az asusware könyvtárat át kellett neveznie (nem szeretek törölni), és voila, mintha sosem látta volna még a router a hdd-t...

Szerk.: ezért is gondolkodom egy NAS-on, mert akkor a torrent sem terheli a pici, ám drága routerem memóriáját :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66546) TeeJay válasza Geresics (#66545) üzenetére


TeeJay
félisten

TP-Link-ben meg nincs is ilyen rész ahol látnád mennyi a szabad RAM
de sosem érdekelt :D
felőlem lehet 100%-on ha 3éve megy éjjel nappal anélkül hogy megakadna vagy bármi baja lenne
a RAM amúgy is azért van hogy használja nem?
vagy az jobb 80%-a szabad? attól gyorsabb lesz a vas?

kétlem hogy az Asus gáz lenne :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66547) scope2007


scope2007
addikt

Üdv
Tudnátok ajánlani egy gigabites routert digi 1000hez?
Csak LAN kábel jön a falból
Használtat szeretnék elsősorban itt pHn

DIGINet
1000* (FTTB)

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#66548) Multibit válasza Geresics (#66542) üzenetére


Multibit
veterán

Állítólag az új TP-Linkekbe rakott switch gyenge (nem saját tapasztalat).
Ha NAS-od lesz, miért fontos az USB3?
Nem írtál semmit a net előfizetésed sebességéről. Ez fontos router választáskor.

[ Szerkesztve ]

(#66549) Gubek-Einste válasza scope2007 (#66547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66550) scope2007 válasza Gubek-Einste (#66549) üzenetére


scope2007
addikt

Ohhh valóban...
Tizemeletes tégla, 7. emelete
Két szobás lakás, egy tablet, egy laptop, kettő telefon = Wifin
A PC-m LAN kábel
Ennyi, semmi egyéb

Egy tízes körül meg lehetne úszni?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.