Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66751) motocoder válasza Hompi01 (#66750) üzenetére


motocoder
aktív tag

Nálam bevált!

(#66752) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

4G-s mobilinternethez be kellene szereznem egy 4G-s SIM fogadására képes routert, itt is és máshol is visszaolvasva többen írtak jókat a Huawei B525-ről. A Telekomnál már nem lehet kapni, a Telenoros pedig nem függettlen, a hűség nélküli ára amúgyis drága.
Hogy/hol lehetne egy ilyen független Huawei B525 routert megvárásolni?

Az arukereso-n csak egy szlovák bolt szerepel, de nekem ÁFÁ-s számlára lenne szükségem.
https://www.arukereso.hu/router-c3144/huawei/b525-p382328307/

Olvastam a különböző alternatívákról, de a mi-fik gyengébbek, a TP LINK MR6400 és MR200-as LTE-s routerekről pedig elég vegyes véleményeket olvastam...

[ Szerkesztve ]

(#66753) Soma01 válasza dave_gahan (#66752) üzenetére


Soma01
veterán

Biztos, hogy nem független a Telenoros? Mert én úgy tudom, minden eszköz független már, amiket most árulnak.

(#66754) zsolee73 válasza Multibit (#66746) üzenetére


zsolee73
tag

köszi, kipróbálom :)

(#66755) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! a kovetkezo lenne a kerdesem!

adott a kovetkezo alaprajz. a kis wcben lenne az elmeleti kozpont! oda menne a upc es csillagpontosan oda van behuzva az osszes kabel

kerdesem az lenne, hogy milyen switchet es routert erdemes venni hozza!

a jovoben valoszinu meg egy nas kerul is majd a halozatra. 5os switch eleg? vagy lehet inkabbegy 8 portosat?
routerbe mi ajanlott? semmi extraigeny nem lesz szerintem. akkor osszefoglalobol eleg az altalaonsba felsorolt routerekbol valasztani egyet?

ahogy mondtam bent lesz minden a wcn belul...erdemes atfurni a falat hogy kivezessek egy antennat? egesz lakasnak az alapterulete 94 nm.

elore is koszonom

(#66756) Cirbolya_sen válasza bazsimano (#66755) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Én egy 8 portos poe-s gigás switch-et használnék, egy kábeles gigás routerrel és egy ethernettel falon kivezetett wifi AP-val. Az aktív elemek mehetnek egy kis szekrénybe, vagy egy polcra a wc-be.

A kis wc-ben a wifivel szívás lehet a csempék miatt..

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#66757) bazsimano válasza Cirbolya_sen (#66756) üzenetére


bazsimano
őstag

akkor lehet hogy az lenne a megoldas ha atfurnam a wc falat es a kozlekedo fele a falra szerelnem a routert es a tobbi cuccost meg hagynam a wcbe?
switchet milyet ajanlotoak? mondjuk egy ilyen tenda sg108?

routerbe mibe gondolkozzak? annyira nem fontos ha a wifi nem er el full eorvel az erkelyre ...de azert erezheto legyen!
koszonom a valaszt!

(#66758) Cirbolya_sen válasza bazsimano (#66757) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

router kint is egy lehetséges megoldás, a switch jó lehet, ilyen árban mozoknak a más gyártók cuccai is.

a milyen router kérdésre, a szokásos dolgokat kell átgondolni
/lásd mint fent a visszatérő mantrát/

-net sebesség, wifi telítettség, stb.

https://logout.hu/tema/milyen_routert/hsz_66664-66664.html

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#66759) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

2-300 megabithez milyen router az ajánlott? Nem ártana, ha tudna egyidejűleg 5 GHz-et is a 2,4 GHz mellett.

(#66760) Gubek-Einste válasza #89874944 (#66759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 2-300 Mbps net sebesség lenne?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66761) EnterR


EnterR
veterán

Megkerestem ma pár ügyfélszolgálatot, teljesen kifújt az Archer C5 V1/V2, maradt a V4 (fehér). Emagon jó áron van, remélem nem lövök mellé.

PSN ID: marquuard

(#66762) Soma01 válasza bazsimano (#66757) üzenetére


Soma01
veterán

Ha a szolgáltató modeme a WC-ben van az nem gond, a switch is lehet ott. A routernek vagy inkább a helye inkább a középső szobában (háló) lenne. Az a switch meg ebben az árban nem a legjobb. Kb. Ennyiért van egy jó TP-Link. (majd mondom...)
Mennyi pénzt szánsz routerre? Milyen sebességű nethez kell? Kell, hogy tudjon 5 GHz-et is? (érdemes) Milyen eszközök lesznek vezeték nélkül csatlakozva?

(#66763) ACE-


ACE-
addikt

Üdv!

Router kellene nekem, DIGI-s (hamarosan FTTH) nethez. Az alaprajz ilyen, a bejelölt helyen lenne a router, és jó lenne ha mindent elérne a lakásban. Panel, tehát vasbeton falak vannak.
Melyik lenne a legjobb vétel hogy 2,4 Ghz legyen tutira mindenhol, és lehetőség szerint az 5G is jó legyen?
Olyan 30ezerig mennék el max. Az felett inkább repeatert vennék...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#66764) Gubek-Einste válasza ACE- (#66763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagy valószínűséggel nem fogja lefedni a teljes lakást onnan.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66765) Soma01 válasza ACE- (#66763) üzenetére


Soma01
veterán

A képen a bal alsó szoba nem lesz jó lefedve. Egy rossz elhelyezést nem tudsz egy jó routerrel kompenzálni. Kábelezni kell vagy el kell kezdeni pénzt lapátolni bele és minimum 50.000 ft-ért venni valami mesh rendszert, de ez inkább több lesz. Az 50.000 az nagyon a minimum.
Most van egy új router (Ubiquiti soho router), amiről még nincs tapasztalat. Utána kell még olvasnom, de jókat olvastam róla nagyon, jó lefedettséget biztosít. Lehet vele tenni egy próbát, ez kb. 25.000 ft. De ennek is el kellene kábelezni a felső közlekedő közepéig. Esetleg be lehetne fordulni a kábellel a lefelé vezető közlekedőre is pár métert. Ideális esetben pedig erre a helyre, csak fel a plafonra egy jó AP-t kellene tenni.

(#66766) #89874944 válasza Gubek-Einste (#66760) üzenetére


#89874944
törölt tag

Igen, 2-300 mbps a net.
1 panel fal.
Sok szomszéd, ezért gondolom az 5ghz jobb.
2 gép, ha lehet ezek is wifin, nem szívesen kábeleznék már. Plusz 2-3 mobil, tablet.
20k-nál többet nem költenék, ha nem muszáj.
Semmi egyéb.

Közben olvasgattam, ez az Archer C5, V4 kevesebb ram-al van, meg más chip. Ennek milyen hátránya van? Nem tud átvinni gigabitet, de ez mondjuk engem nem izgat annyira. Egyéb?

(#66767) Jozsó


Jozsó
tag

Sziasztok,

gigabites nethez jelenleg használok egy Asus n56u routert, padavan firmware-rel. Szerintem jó is ez az egész, átjön akár 950-960 Mbit is.

Viszont a család mostanában nyavalyog, hogy a wifi nem stabil.

Ahogy nézem itt visszafelé a hozzászólásokat egy ASUS RT-AC66U B1-gyel le lehetne váltani a régit, arra van Asuswrt-Merlin, amivel ha jól látom tudnám használni a meglevő DDNS szolgáltatókat.

Egy kérdés van már csak. Ez a router Asuswrt-Merlin-nel tudja ugyanazt a WAN-LAN sebességet, mint az n56u?

(#66768) Multibit válasza Jozsó (#66767) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Furcsa lenne, ha nem tudná, mivel erősebb vas.

(#66769) Gubek-Einste válasza #89874944 (#66766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ból csak a Xiaomi Mi Router 3G lenne mint ajánlott eszköz.
A C5v4 még új eszköz, nincsen vele tapasztalat így nem is lehet róla nyilatkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66770) Hompi01


Hompi01
tag

Én akkor nyilatkoznék róla :) TP link C5 v4.

Diginet 1000, de torrent csak 52-53 megabyte/ sec-el jön pedig nagyon sok a seeder. Elég jó de jó lenne a 80-90 is :D

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#66771) woodworm válasza Hompi01 (#66770) üzenetére


woodworm
veterán

A pppoe ezen van beállítva vagy az ont intézi?

(#66772) Hompi01


Hompi01
tag

pppoe a router beállítási felületén van beállítva.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#66773) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok,
megbízható legalább 6 portos gigabit LANnal rendelkező routert keresek, wifi nem kell rá.
500MB-os netkapcsolat kábeles osztására lesz.
A legolcsóbb megbízható modellek érdekelnének
Köszönöm

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#66774) Gubek-Einste válasza forguet (#66773) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
Mekkora szaktudás áll rendelkezésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66775) Multibit válasza forguet (#66773) üzenetére


Multibit
veterán

:N
Router + switch. A kevés 8 portos router "nagyon nem olcsó".
Egy olcsó és megbízható alternatíva: Ubiquiti Edgerouter X + TP-Link TL-SG105.

[ Szerkesztve ]

(#66776) forguet válasza Gubek-Einste (#66774) üzenetére


forguet
senior tag

Mondjuk 10e vagy 20e? Amennyi kell...
Családban van informatikus, aki összerakja úh hozzáértés elvileg van.

Az egész úgy nézne ki hogy a ház nappalijában központi helyen lesz elhelyezve UPC connect box, az szolgáltatja a wifi jelet is.
Az UTP kábelek viszont amik a szobákba mennek, a ház egy másik pontján (padlás) futnak össze, és oda kéne rakni egy routert, ami a connect boxból kábelen érkező jelet tovább osztja a szobák felé.

Én úgy számoltam, hogy a 4 LAN port nem elég, mert 1-en bemegy a connectbox jele, 3 megy a szobákba, meg 1 a NAS-ba (ami szintén a padláson lesz)...tehát az már 5 port.

köszi!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#66777) MaCS_70 válasza forguet (#66776) üzenetére


MaCS_70
félisten

A rossz hír az, hogy a 4+ UTP-LAN portos routerek ára nagyon más nagyságrendben mozog, gondolj mondjuk 100e Ft körülire.
A jó hír viszont az, hogy Neked nem routerre, hanem egy sima switchre van szükséged, amiből egy 8 portost 8e Ft körül már megkapsz.

Megjegyzés: a padláson milyen meleg szokott lenni nyáron? Csak mert az informatikai (és általában elektronikai) eszközök fő ellensége a meleg, amiben különösen élen járnak a HDD-k. Így NAS-t meleg helyre tenni a lehető legrosszabb elgondolás.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66778) Soma01 válasza forguet (#66776) üzenetére


Soma01
veterán

Elég oda egy switch is. Például egy 8 portos.
A padlás lakható állapotú, vagy csak sima, "poros" padlás? Mert a nagyon meleget nem szeretik az ilyen eszközök. Hamar tönkre mennek olyan körülmények között. Ezek az eszközök szobahőmérsékletre vannak tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#66779) Xaels


Xaels
félisten

Üdv. Úgy néz ki bekötik a digi 1000mbites csodáját és az Euronics-ban adnak TP-Link routerekre 30%-ot. Archer C5 még ajánlott?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#66780) forguet válasza MaCS_70 (#66777) üzenetére


forguet
senior tag

Szuper, köszi! :R

amúgy igen, a padláson egymillió fok van nyáron, mivel nem a tető alatt, hanem a födémen van a szigetelés :-/ Ezt úgy akarom megoldani, hogy átfúrom a födémet és a kábeleket a födém alatt helyezem el a switch-csel és a NAS-sal együtt

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#66781) ACE- válasza Xaels (#66779) üzenetére


ACE-
addikt

Azt azért vedd figyelembe hogy néha a 30% kedvezménnyel is drágább ott egy router, mint máshol... Na és ahogy nézem a C5 nem is szerepel az akciós routerek között. az akcióban szereplő termékek

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#66782) Xaels válasza ACE- (#66781) üzenetére


Xaels
félisten

Még jó, hogy kérdeztem mert ezen átsiklottam. Köszi. Mondjuk előbb van más kiadás most tervben, akkor ezt elnapolom.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#66783) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!
Ha az Asus RT-N18U routerbe csatlakoztatva van egy 4G-s USB stick, akkor az abból érkező internetet a router képes a saját ethernet portjain továbbítani? Így lenne megoldva a teljes ház internetelérése asztali PC-kkel, telefonokkal, laptopokkal. Sajnos komolyabb szolgáltató nem jár erre,

Köszi!

(#66784) Intruder2k5 válasza sszemtelen (#66783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben kompatibilis a használni kívánt USB stick-el, akkor igen.

(#66785) Soma01 válasza forguet (#66780) üzenetére


Soma01
veterán

Fog tudni szellőzni? :Y Mert így meg majd magának fűt be a két eszköz a szigetelés alatt!
Átfúrod a födémet és aztán alatta elhelyezed az eszközöket? Ez hogy is van? Minek kell átfúrni? Csak a kábel megy majd fent? Ez eszközökhöz meg újra lejön a kábel a lakótérbe?

[ Szerkesztve ]

(#66786) forguet válasza Soma01 (#66785) üzenetére


forguet
senior tag

Igen...úgy épült a ház hogy a szobák be lettek kábelezve rendesen a falban vezetve, és az összes UTP kábelt a padlásra húzták fel a falakból.
Most kvázi 1 helyen visszaviszem az összes kábelt a lakótérbe, és ott helyezem el az eszközöket.

Ha annak idején nem egyszerre váltottam volna munkakört, építettem volna házat meg született volna a kisfiam akkor valszeg nem ment volna el ez a radar alatt...
De még egy házat nem építek fel az hótziher :D

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#66787) Soma01 válasza forguet (#66786) üzenetére


Soma01
veterán

Jó lesz úgy. Ahol lejössz a padlásról a kábelekkel, oda még, akár a plafon közelébe is, tehetsz egy polcot vagy egy jól szellőző, kis méretű rack szekrényt és ebbe be lehet pakolni ezeket a cuccokat. Meg persze oda kell vinni a 230 voltot is...

[ Szerkesztve ]

(#66788) forguet válasza Soma01 (#66787) üzenetére


forguet
senior tag

Jó ötlet, köszi!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#66789) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Kinéztem a régebbi tanácsaitok alapján egy ASUS RT-AC66U B1 routert, mondván az a kis tégla bérlakásunkba jó lesz örök időkig.
Aztán most költözünk és kellene valami ami 350 négyzetméter (kerttel) összterülere, garázs szint - nappali szint - emelet felosztásban működhet úgy, hogy nem akarok a házban netes vezetékkel szórakozni már és csatornázni. Előbb utóbb biztos lesz 3-4 tévé, most van 2 laptop, 2 telefon de valószínű lesz még egy asztali gép is. A ház tégla.
Nem szeretnék a költözés után még vezetékeket húzogatni, meg csatornázni, és ha kiülök a kertbe laptoppal akkor ott is legyen net. Mit tudtok ajánlani ami jó időre megoldja a gondjaimat?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#66790) Borisz76 válasza grigo (#66789) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem fogod megúszni a kábelezést......vagy csak részben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66791) grigo válasza Borisz76 (#66790) üzenetére


grigo
őstag

Nem megoldható hogy a házba behozott kábel az első adandó lehetőségnél kap egy routert és onnantól minden wifi megy?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#66792) Borisz76 válasza grigo (#66791) üzenetére


Borisz76
veterán

De megoldható csak wifiről lévén szó semmi nem garantálja, hogy a ház másik felében is lesz térerő, emeleten vagy az udvaron.

Érdemes lehet berakni 1-2 db másik routert AP ( Acces Point , hozzáférési pont ) módban vagy AP készüléket.

Ekkor is érdemes a központi routerből kábelen vinni a jelet az AP-ig.
Így megoldható a szintenkénti hálózat, valamint egy készüléket a ház sarkára kívülre tenni, ami az udvarra szórja a jelet.

Sajnos így nehéz tanácsot adni, mert nincs konkrét helyismeret.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66793) Intruder2k5 válasza grigo (#66791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak rá megoldások, mint wds, repeater, client+ap, de ezek stabilitásban is messze elmaradnak egy kábeles összeköttetéstől, illetve az egyébként az adott wifi eszközök által elérhető sebességet minimum felezik, mivel a rádióidőn több feladatnak kell osztoznia. Az access point-okig célszerű lenne kábeles összeköttetés, wifi pedig inkább csak a végponti eszközökkel legyen használva. Persze, ha ragaszkodsz a kábel nélküli megoldáshoz...

(#66794) MaCS_70 válasza grigo (#66789) üzenetére


MaCS_70
félisten

Két dolog:

1. Amint azt a többiek is nagyon helyesen említették, a wifi csak komoly kompromisszumokkal váltja ki a kábelt. Az, hogy Te nem akarsz kábelezni, nem hatja meg a fizikát.

2. Szerintem költözz be, üzemeld be a 66-ost, és a tapasztaltak alapján gondolkozz tovább. Lehet az eredmény elkeserítő és meglepően jó is. Rengeteg függ az akár apró részletektől is, egy új házban pedig nem csak apró részletek akadnak. Arra készülj fel, hogy érdemes játszani a lehetőségekkel, és több eszközre is szükséged lesz, de a lehetőségeket és a pontos igényeidet csak ott fogod megtapasztalni.

A 6-os amúgy valószínűleg pont nagyon jó kis router lesz ott is, és akkor Neked nem routerre, hanem hálózati tanácsra lesz szükséged.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66795) treend


treend
csendes tag

Üdv!

A héten csomagot váltottam digi 1000-re.

Nem hoztak optikát, utp-n jön a lépcsőház lenti dobozától.

A kérdésem az lenne, hogy ár /érték arányban milyen routert ajánlanátok?

36nm 1 szobás lakás, 2 oldalról szomszédok de a wifi nem pio számomra 2 telefon és egy lg tv lenne rá csatlakozva. a lényeg nyilván a gigabites Lan lenne.

Tp-Link Archer c 7-en gondolkozok, nem tudom megéri-e E-magnál 25k-ért ileltve, hogy egyáltalán kell-e nekem ilyen jó?

off: router nélkül közvetlen a gépembe dugva is csak 500 körüli értéket mértem amire a digis csávó azt mondta, hogy a régebbi realtekes hálókártyák nem bírják ezt a sebességet (az alaplapomon asrock x58 extreme fel van tüntetve, hogy birja a gigás netet) ez valós dolog vagy csak le akart rázni?

(#66796) ktamas76 válasza treend (#66795) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Nekem a digi 1000 300/200 körül megy. Több eszközzel is kipróbáltam úgy is, hogy a routert kihagytam és mind ezt a tempót hozta. Digi meg annyit mondott rá, hogy jó ez így, a garantáltba benne van :)
Tehát az 500 az lehet, hogy valóban csak 500.

[ Szerkesztve ]

(#66797) Soma01 válasza grigo (#66789) üzenetére


Soma01
veterán

Előttem már sokmindent leírtak, ami mind igaz is.
Eddig konkrét igény viszont csak annyi, hogy ne legyen kábel sehol. Ez simán megoldható. Csak akkor lejjebb kell adni egyéb igenyekből. Pl. legyen olcsó, legyen több száz Mbps-os átviteli sebességű. Ha ezekről lemondasz, meg lehet csinálni. Lesz térerő mindenhol és netezni, filmet nézni lehet majd mindenhol és kábelek sem lesznek. De ha lesz egy nagy sebességű neted, ne méregesd, hogy a hányszázból, mennyit tud és leginkább ne bosszankodj, ha nincs meg a maximum. De szerintem 100 Mbps elérhető lesz a legtöbb helyen. A sebesség nem fog "feleződni". Ha sokat költesz rá, és jól helyezed el az eszközöket, minden rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#66798) Soma01 válasza treend (#66795) üzenetére


Soma01
veterán

A C7 jó lesz. Minimum AC-s routert kell venni ma már. Ha nem akarsz ennyit költeni, akkor lehet C5 is. Ettől olcsóbban ne akard megúszni.
Sebesség probléma sok tényezős. A Digi fórumtémában segítenek majd inkább.

(#66799) treend válasza Soma01 (#66798) üzenetére


treend
csendes tag

Oke koszonom. Akkor asszem beruhzok egy c7-re

(#66800) Multibit válasza treend (#66795) üzenetére


Multibit
veterán

digis csávó azt mondta, hogy a régebbi realtekes hálókártyák nem bírják ezt a sebességet (az alaplapomon asrock x58 extreme fel van tüntetve, hogy birja a gigás netet) ez valós dolog vagy csak le akart rázni?
Nem kell mindent elhinni! :N
A Diginél mindig is változó volt, hogy mekkora max sebességet tudnak szolgáltatni (nézz be a Digi netes topikba). Ezen kívül erősen területfüggő is dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.