Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) Impair1980 válasza woodworm (#66350) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Már látom, akkor ezt Aliról kell megrendelnem!
Ez lenne jobb szerinted vagy az Archer C5 AC1200-as?

Köszönöm!

Impair

(#66352) woodworm válasza Impair1980 (#66351) üzenetére


woodworm
veterán

Hardveresen a xiaomi az erősebb. A wifi elméleti sebessége egyforma, a c5v1-essel összehasonlítva a wifije is jobban működött nálam, de ez lehet helyzet- és kliensfüggő.

(#66353) Petikusz


Petikusz
tag

Sziasztok. lassan cserélni kell apósoméknál a routert. emeletes családi ház a router az emeleten van ők a földszinten. csak wifit használnak mobilon, meg számítógép is wifin van a földszinten amivel cikket olvasnak. letöltési sebessége kb 500kb/s néha mikor itt vagyok és filmet töltök ennyivel tölt. egy olyan router kellene aminek jó a hatótáv. Ez milyen? Original English Version Xiaomi Mi WiFi Router 3 - WHITE 128MB

továbbá mik a lehetőségek? árban lehetőleg 10ezer ft környékény? jelenleg ez van tenda egyre többször kell újra índítani mert a telefon nem találja a jelet

(#66354) mrrr74 válasza Gubek-Einste (#66346) üzenetére


mrrr74
aktív tag

15-20 eszköz lóg rajta, de a PC amin dolgozom csak LAN-on megy. Wifi csak az okos eszközökhöz és a telefonokhoz kell. Mediaplayer, NAS, TV, szintén LAN. Cat-5 kábeleket használok ha ez számít, a két router is vezetékkel van összekötve. Wifi sebessége nem számít, csak stabil legyen.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#66355) uriember válasza mrrr74 (#66354) üzenetére


uriember
aktív tag

CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebesség
CAT5e - 1000 Mb/s átviteli sebesség

melyik, mert nem mindegy...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#66356) mrrr74 válasza uriember (#66355) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Jogos, "e"

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#66357) Gubek-Einste válasza Gergo28 (#66348) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő eszköz lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66358) Gubek-Einste válasza Petikusz (#66353) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sima 3 nem éri meg, 3G-t kellene venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66359) Gubek-Einste válasza mrrr74 (#66354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legyen a TP-Link az elsődleges eszköz, a Netgear pedig a másodlagos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66360) mrrr74 válasza Gubek-Einste (#66359) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, gondoltam,hogy nem úszom meg 😀

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#66361) rosszcsont88 válasza dreko (#66276) üzenetére


rosszcsont88
tag

huawei b310 tudnám még ajánlani aliexpress

(#66362) Zeban58


Zeban58
tag

Végre bekötötték a Digi 1000-et. Egy ZTE F660RV1 eszközt kaptam a fenti emeletre, aminek használom a wifijét. Ennek az egyetlen darab gigabites portjáról (a másik nem 1000-es, hanem csak 100-as) ethernet kábelt vezettem le a kettővel lentebbi szintre, ahol egy ASUS RT-AC66U B1-et szeretnék használni.

Kibontottam a vadiúj ASUS routert és gondoltam nekikezdek a korábbi instrukcióitok alapján AP-t csinálni belőle. De végülis nem jutottam el eddig, és nem tudom, hogy az alábbi felállás korrekt-e?

Szóval a DIGI routerének LAN kimenetét egyszerűen rácsatlakoztattam az ASUS WAN portjára, és a konfigurációs felületen szinte semmit nem állítottam, csak az SSID-t és a pw-t. És a dolog nagyszerűen működik - ez tényleg ennyire egyszerű? (torrentet még nem próbáltam, de remélem az is megy)

Vagy elképzelhető, hogy bár ez így lényegében magától belőtte magát, de létezik ennél jobb beállítás?

Más: a ZTE F660RV1 egyetlen gigabites LAN-portját milyen eszközzel lehet több portossá varázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#66363) rosszcsont88 válasza Zeban58 (#66362) üzenetére


rosszcsont88
tag

DIGI ügyfélszolgálat, bridge mód kéred modemet ,
ZTE lan 1 + asus wan port csatlakoztatod cat 6 kábellel ..
pppoe tárcsázol asusba
ennyi

[ Szerkesztve ]

(#66364) Zeban58 válasza rosszcsont88 (#66363) üzenetére


Zeban58
tag

De nem szeretném bridge módba kérni a DIGI eszközt, hiszen ahogy írtam, azt is használom routerként, az ASUS mellett.

Számomra csupán az a hihetetlen, hogy minden kapásból jól működik, úgy, hogy lényegében csak áramot adtam az ASUS-ra és összedugtam a kábeleket. :)

(#66365) Intruder2k5 válasza Zeban58 (#66364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel please fáradjatok át az Otthoni hálózat és internet megosztás topikba.

(#66366) ThodEE válasza Multibit (#66340) üzenetére


ThodEE
őstag

Van ebből a AC66U B1 ből több verzió ami indokolja hogy észrevehetőbben olcsóbban adják mint mások :F

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#66367) Multibit válasza ThodEE (#66366) üzenetére


Multibit
veterán

Ha B1, akkor mindegy melyiket veszed. Nem tudom, hogy B1-en belül kihoztak-e több hw verziót is. Erről a konkrét eszköz alján lévő matrica árulkodik.
Úgy tűnik létezik több hw verzió:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#66368) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok kedves fórumtársaim!

A következő témával kapcsolatban lenne pár kérdésem hozzátok, lehet van benne pár off is, ezért előre elnézéseteket kérem.

Adott a lakásunkban egy RT-ac56u router, innen szeretném levinni a kertbe a netet kábelen, hogy tudjunk wifit használni. Ehhez keresek egy dual bandos gigabites eszközt.

A készüléket a szaletli falán lévő fa szekrényben tudnám elhelyezni, ahol meglehetősen meleg van, de csak akkor lenne áram alatt ha lent vagyunk, akkor tudunk neki szellőzést is biztosítani.

Digi 500/200 Mbit/s netem van.
fontos a tartósság, megbízhatóság, de ha lehet nem költenék rá túl sokat.

-routert vagy ap-t vegyek és milyet?

-milyen kábelt ajánlott vennem?(falon kívül csatornában lesz vezetve kb 50m, és kb 20m földben)

köszi előre is a választ

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#66369) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#66368) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A készüléket a szaletli falán lévő fa szekrényben tudnám elhelyezni, ahol meglehetősen meleg van, de csak akkor lenne áram alatt ha lent vagyunk, akkor tudunk neki szellőzést is biztosítani.
Nem rejtünk el wifi-s eszközt mert azzal csak a wifi-t blokkoljuk teljesen feleslegesen és nem csak az üzemi, hanem a tárolási hőmérséklet is számít.

Digi 500/200 Mbit/s netem van.
fontos a tartósság, megbízhatóság, de ha lehet nem költenék rá túl sokat.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

-routert vagy ap-t vegyek és milyet?
Igények függvénye

-milyen kábelt ajánlott vennem?(falon kívül csatornában lesz vezetve kb 50m, és kb 20m földben)
Kültéri min CAT5E

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66370) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#66369) üzenetére


Bacusuz
őstag

A készüléket a szaletli falán lévő fa szekrényben tudnám elhelyezni, ahol meglehetősen meleg van, de csak akkor lenne áram alatt ha lent vagyunk, akkor tudunk neki szellőzést is biztosítani.
Nem rejtünk el wifi-s eszközt mert azzal csak a wifi-t blokkoljuk teljesen feleslegesen és nem csak az üzemi, hanem a tárolási hőmérséklet is számít.
télen folhoznám a kertből de nyáron szerintem akár 40-50 fikra is felmelegedhet a tárolási hőmérséklet

Digi 500/200 Mbit/s netem van.
fontos a tartósság, megbízhatóság, de ha lehet nem költenék rá túl sokat.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?Nincsenek falak,fák, kertben használnám
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?tabletek, telók, laptopok 2,4 , 5 is
Mennyi lenne a beszerzésre? 20k max
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
csak netezésre használnánk, a fő routeren beállított asus szülői felügyelet továbbvihető egy asus ap-re?

-routert vagy ap-t vegyek és milyet?
Igények függvénye

-milyen kábelt ajánlott vennem?(falon kívül csatornában lesz vezetve kb 50m, és kb 20m földben)
Kültéri min CAT5E
kültéri cat5e jó földbe?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#66371) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#66370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

télen folhoznám a kertből de nyáron szerintem akár 40-50 fikra is felmelegedhet a tárolási hőmérséklet
Nem optimális

kültéri cat5e jó földbe?
Védőcsőben igen

20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66372) Multibit válasza Bacusuz (#66370) üzenetére


Multibit
veterán

Vegyél egy kültéri AP-t! Netezéshez egy csak 2.4 GHz-et tudó típus is elég.

(#66373) Bacusuz válasza Multibit (#66372) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi a segítséget mind kettőtöknek!

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#66374) Soma01 válasza Impair1980 (#66349) üzenetére


Soma01
veterán

"A Router fent van a padláson pont középen." "Routerrel szemben nincs egyéb elvárásom, csak tegye a dolgát, ne kelljen folyton újraindítanom." Ez a kettő üti egymást. A padlás nem mondható megfelelő környezetnek a router számára.

(#66375) Impair1980 válasza Soma01 (#66374) üzenetére


Impair1980
aktív tag

És miért? Ha kifejtenéd megköszönném!

(#66376) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#66375) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert a SOHO eszközök nem szélsőséges üzemi körülményekre vannak tervezve. Stabilitásukat és várható élettartamukat jelentősen le tudja rontani, ha -10C vagy akár ez alatti, esetleg +40C fok feletti körülmények közt vannak használva, nem is beszélve a páratartalomról. Ezek szellőzése, szigetelése, hűtése, átlagos körülményeket feltételez. Persze vannak kültérre szánt és egyéb ipari cuccok is, de az más árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#66377) 2ozz válasza Intruder2k5 (#66376) üzenetére


2ozz
tag

Az ipari eszközök azért árban sem annyiba kerülnek, bár a -10C-tól +40C-ig tartományt azokból is csak a kültéri és a "kiterjesztett hőmérséklet tartományúak" bírják huzamosabb ideig.

A gyártó ajánlásait ha megnézed, az inkább +15-30C-ról szól, ezen tartomány fölött/alatt már élettartam csökkenés várható.

Mellesleg miért pont a padláson van!? ;]

[ Szerkesztve ]

(#66378) Intruder2k5 válasza 2ozz (#66377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mellesleg ezt miért pont tőlem kérdezed, miért pont nekem írod?

(#66379) Soma01 válasza Impair1980 (#66375) üzenetére


Soma01
veterán

Ahogy fentebb is irták, lehet oda tenni, csak több lesz a működési hiba és hamarabb fognak jelentkezni, mint ha szobahőmérsékleten használnád.
De pl. ha van álmennyezet, a fölé is befér, ott jobb helyen van, mint a padláson.

(#66380) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Tönkre ment a TL-WR841N routerem.
Vihar után szállt el. Az UPC is cserélte a modemjét, mert a LAN portja és a wifi szintén elszállt. A router és a PC védett elosztón volt.
Tavaly augusztusban ugyanez történt. Az UPC csak vonja a vállát.
Van erre valami megoldás.
Most milyen routert vegyek? (családi ház, emeleten a modem; a router alulra és a kertbe kell; pc, laptop, mobilok).

(#66381) #95590400 válasza Impair1980 (#66375) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem alapvetőn bármit feltehetsz, ha a egy kicsit túlmérezeted a cpu teljesítményét, vagy épp leveszed pl. a wifi teljesítményét a mimimumra, ami még megfelel, csak gondoskodj arról, ha táp/cucc elpukkan, túlmelegszik, akkor ne legyenek éghető anyagok a közelükben. pl. kerámia konnektor és tálca, vagy egyéb nem éghető anyag. és mondjuk egy túlfeszvédő sem ártana elé.
ezt egyébként a kültéri cuccokra is bőven ajánlom, a tápjuk sok esetben ugyanaz a kínai vacak, legfeljebb adnak egy túlárazott alumínium házat, meg egy túlárazott alaplapot, lásd mikrotik.

[ Szerkesztve ]

(#66382) Gubek-Einste válasza user112 (#66380) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66383) adamz91


adamz91
tag

Ubiquiti UAP-AC-LR- acces pointhoz szeretnék egy low costos routert ami megbízható gigabites területen (legalább 4 portos) Előny ha PoE. Köszi :))

(#66384) Gubek-Einste válasza adamz91 (#66383) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre mert a PoE drágítja?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66385) shapphire válasza Multibit (#66263) üzenetére


shapphire
tag

Részben talán off, de...

Beüzemeltem az általam említett típust a HGW mögé. (TP Link WR940N)

Egyik napról a másikra visszaesett a DSL net sebessége.
A modembe belépve a vonali adatoknál ugrásszerűen megnőtt a FEC hibák száma a letöltés irányába. (nem is kicsit, több százszoros)

Ez több, mint gyanús. Valaki találkozott már ilyennel? :F
Ez a router miatt van? Beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#66386) Gubek-Einste válasza shapphire (#66385) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66387) user112 válasza Gubek-Einste (#66382) üzenetére


user112
senior tag

1-3 téglafal. 5-30 méter. Közeli szomszéd kb. 20m. 120-as net decemberig, uzánna lehet, hogy gyorsabbra tudok váltani.
1PC-be jön le a vezeték (40m) a padlásról. 1 laptop (emelet,földszint,kert; általában wifivel) plusz 3-5 mobil.
Igazából a régi megfelelt az igénynek, 6eFt volt. Kb ennyit szánnék most is rá. Usb-t egyszer próbáltam külső winyóval, de valahogy letörlődött a partíció meg lassú is volt, úgyhogy nem lényeg.
Fontos,hogy a kertből is menjen. Az gondolom, hogy a 2 antenna segit az erősségen.
Jó lenne, ha nem szállna el megint a vihartól.
A modem védelme segítene (túláram védett elosztóval)?
Az emeleten a modemnek van wifije, oda nem kell; de nem is menne át a beton födémen

[ Szerkesztve ]

(#66388) MaCS_70 válasza user112 (#66380) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt azért nem árt tudni, hogy a túlfeszültségvédett hálózati elosztó önmagában messze nem nyújt teljes védelmet a bejövő feszültségtüskék ellen. Minimum a villanyórához is kell egy védőeszköz, de érdemben a négy lépcsős védelem tud jó eséllyel megvédeni. Aminek az első lépcsője ugye a szolgáltatói hálózatban lenne...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66389) rekop válasza adamz91 (#66383) üzenetére


rekop
senior tag

Ubiquiti ÉR-X. Poe passthrough port van rajt 1db. Az AC-LR tápjával elmegy a router + az AP.

(#66390) Gubek-Einste válasza user112 (#66387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben vegyél most is egy 841N-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66391) ult1mate


ult1mate
tag

Erről valakinek van valami infoja?

NETIS WF2780

Az emulátora szerint tudja a WOL-t.

(#66392) ult1mate válasza ult1mate (#66391) üzenetére


ult1mate
tag

Egyéb iránt a UPC új ConnectBox-xa tudhatja a wolt?

(#66393) MaCS_70 válasza ult1mate (#66391) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek az olcsó routerek nem szükségszerűen rosszak, csak éppen annyira nincs velük tapasztalat, hogy egyszerűen nincs meg a statisztikai bázisa annak, hogy ajánlani lehessen őket.

Tekintettel viszont arra, hogy a rádiófrekvenciás adattovábbítás komoly varázslat, ha a stabil működés fontos (nem mindenkinek az), akkor én csakis pedigrés, bizonyított gyártótól vásárolnék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66394) ult1mate


ult1mate
tag

ASUS RT-N18U után mi a következő lépcsőfok ami már 5GHz-t is tud és van benne WOL?

[ Szerkesztve ]

(#66395) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

Gondoltam pár sorban leírom egy ajánlott Routerről a tapasztalataimat.

2 hete állítottam csatasorba egy ASUS RT-AC66U B1 eszközt. Szolgáltatói ONT PPPoE Passthrough módban.
9-10 Wifi eszköz, NAS, media player, okos TV, PC, torrent.. (16-17) eszköz van rajta összesen.
Lassulás, fagyás, akadás NINCS!
Lan-on 850Mb/s a max amit kicsavar magából (ONT 950Mb/s tud közvetlenül)
Wifi hibátlan, kb az 5Ghz hatótáv annyi mint a 2,4Ghz. A 2,4Ghz talán 3-4m-el távolabb sugároz.
2 Magos processzora Speedtestnél Lan-on az 1-es mag 100% 2-es 50%. (Itt akad ki legjobban )
A RAM stabilan 49-50% Wi-Fi terheléskor kb egyformán terhelődik mindkét processzor mag de 40%-nál ilyenkor sem megy fentebb.

Egyetlen negatívum, hogy kicsit melegebbnek találom mint az előzőt.

31k árat megérte. Magyar nyelv, Mobil applikáció és rengeteg állítási lehetőség jellemzi.
Nem véletlenül van az ajánlott Routerek közt.

Köszönöm a véleményeket és tanácsokat és persze a topikot. Ez segített a döntésben.

[ Szerkesztve ]

(#66396) ktamas76


ktamas76
csendes tag

Megérkezett az Archer C5. Pár napja tesztelem a TL WR 841N helyett és eddig rendben van a cucc. 2,4GHz-en kb ugyanazt tudja (picit nagyobb a letöltési és gyengébb a feltöltési sebesség). 5Ghz 1 falon át még jó, utána már gyorsabb a 2,4. Eddigi egyetlen negatívum, hogy rövid CAT5 kábel van hozzá amivel a gigabites(nek csúfolt) Digi 150-200Mbps-t tudott, CAT6-ra cserélve pedig már elérte a garantált 300-at.

(#66397) Gubek-Einste válasza ult1mate (#66394) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus vonalon talán az AC58U és AC66U B1 amelyeknél lehetséges, hogy van (nem 100%).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66398) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Köszönöm woodworm kollégának az infót a Xiaomi routerrel kapcsolatban, ma megjött a Mi Router 3G. Amíg úton volt itthon átnéztem a kábeleket a legrosszabb is Cat 5E szóval azokat szerencsére nem kellett piszkálni. A beüzemelés 2 perc volt, mondjuk én előtte is Xiaomit használtam így nem ért váratlanul a felület. Nagy meglepetésemre 700 és 900Mbps között van a letöltés és max 200mbps a feltöltés szóval maximálisan elégedett vagyok. Az antenna ereje nagyjából annyi mint a régié volt talán kicsit erősebb, összesen 13000Ft-ot fizettem érte vám és eltűnés biztosított szállítással a banggodról. Ennyiért szerintem bestbuy.

(#66399) ult1mate válasza Gubek-Einste (#66397) üzenetére


ult1mate
tag

Köszi! Ezekkel mik a tapasztalatok? Jók ők is?

[ Szerkesztve ]

(#66400) #19482368 válasza rekop (#66389) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az EdgeRouter™ X SFP külön táp nélkül is elmegy a UAP-LR. Viszont a CK-már nem. Már ha megveszi, és nem külön telepíti.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.