Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) Multibit válasza scope2007 (#66550) üzenetére


Multibit
veterán

Egy tízes körül meg lehetne úszni?
Ajánlott eszközzel nem.

(#66552) scope2007 válasza Multibit (#66551) üzenetére


scope2007
addikt

Ohh egy fontosat megint kihagytam, van mediabox kodival, az is Wifin lennék csatlakoztatva

D-Link DIR-842 Wifi AC1200
Nem játszik?

Amit a digi adna az sem valami erős nem?

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#66553) Multibit válasza scope2007 (#66552) üzenetére


Multibit
veterán

Nem véletlenül írtam az "ajánlott" jelzőt ;]

(#66554) Multibit válasza scope2007 (#66552) üzenetére


Multibit
veterán

Amit a digi ad, arra nem kell költened ;)

(#66555) scope2007 válasza Multibit (#66554) üzenetére


scope2007
addikt

Ezaz, hogy jelen pillanatban nem is adnak xD
Telefont, tvt nem kértünk, csak net only, és így nem jár
Próbálom módosítani a szerződést, hogy legyen telefon benne.
(Erről nem tudtam) , csak utólag szembesültem vele

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#66556) Multibit válasza scope2007 (#66552) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nyugalmas használatra vágysz, azt a mediaboxot kábellel kösd a routerhez :K

(#66557) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

ASUS RT-AC58U AC1300-ról mi a vélemény? 16e Ft eltudom hozni.
Van valmi hibája? Újraindulgatás, stb?

(#66558) Multibit válasza Impair1980 (#66557) üzenetére


Multibit
veterán

ITT olvashatsz a tapasztalatokról.
Annyiért nem érdemes kihagyni.

(#66559) Geresics válasza TeeJay (#66546) üzenetére


Geresics
addikt

"a RAM amúgy is azért van hogy használja nem? vagy az jobb 80%-a szabad? attól gyorsabb lesz a vas?"
Ebben igazad van, csak épp, ha hozzá akarok adni még egy feladatot, akkor már erősen töri a fejét a vas, és igen, ha van szabad memória, akkor egy új parancs végrehajtása kevésbé megterhelő neki :K

"kétlem hogy az Asus gáz lenne"
Igazad lehet, a fent leírt sok minden nem bug, hanem feature! :R

(#66548) Multibit
Az USB 3.0 nem létszükség, HA lesz NAS-om, viszont nem hiszem, hogy 2018-ban olyan hatalmas elvárás volna egy ilyen port egy routeren, de lehet az én elvárásaim túl magasak egy 30eFt-os cucc esetében? :F
A switches észrevételt köszönöm! :R Ezek szerint megint a könyvelés határozta meg, hogy a mérnökök mit tehetnek a termékbe, mint azt már oly sokszor... :W
A netem pedig digis, de ez az én szemszögemből irreleváns. Nem a netem akarom 100%-ban kihasználni (arra lehet egy Xiomi router a gearbestről is elég volna), hanem minőségi előrelépést szeretnék, hogy kevesebb idegsejtem pusztuljon el egy-egy film letöltésekor! :DDD
Tudom-tudom, ne töltsek le filmet, de mentségül fel tudom hozni, hogy a nagy részüket megnéztem moziban még az első héten... :B

Szerk.:
Ezt a sok smile-t pedig azért rakom be, hogy érzékeltessem, hogy nem Nektek akarok beszólni, és köszönöm a tudásotok megosztását! :R
Igazából a termékekkel van bajom, de lehet én vagyok a hisztis pi... :U

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66560) szabochris


szabochris
aktív tag

Egy kérdésem lenne. MÉg 100megás netünk van, de úgy vennék routert, hogy majd az 1000est is elvigye. :)
Ajánlanátok valami megfelelő routert ami a legjobb ár-érték arányú? Nem túl sokat szánnék rá mondjuk max 15e. Panelba kéne.

Ez megfelelő ennyiért?

DLink

[ Szerkesztve ]

(#66561) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Mivel lassan jön a Digi átkötni FFTH-ra ezért szeretném kicsit átalakítani a hálózatomat.
50 nm panel a szobák a lakás két oldalán közötte folyósó/konyha/fürdő és itt van a bejárati ajtó is. Most az egyik szoba sarkában van minden onnan továbbosztva, bekábelezve, de ide már az optikát nem akarom elvinni, sok benne az éles törés, ezért a bejárati ajtó felé űzném a routert és a szolgáltatói eszközöket, majd a mostani router helyére egy 8 portos gigabites switch menne (jelenleg csak egy 5 portos 100-as van de az is tele).

Jelenleg egy Asus RT-N-18U van, semmi gond nincs vele egyedül az 5 Ghz hiánya amiért cserélném. Szolgáltásokból hasonlót várnék mint ennek a gyári FW-je. Torrent nem kell rá, mert van NAS, viszont az OVPN funkcióját nagyon szeretem ezért ez különösen elvárt.
Valamilyen 5 Ghz-s Asus gondolom nyerő lenne, de a Xiaomi WiFi Router 3G-vel is szemezek.
Mit ajánlanátok?

(#66562) szabochris válasza szabochris (#66560) üzenetére


szabochris
aktív tag

Látom elég rosszakat írnak róla.

Esetleg ez?

Tenda

(#66563) kali válasza szabochris (#66560) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Szerintem TP-Link Archer C5 legyen inkább, több helyen is kapható 15.000 Ft alatt, de arra érdemes figyelni, hogy valóban C5 legyen, ne a szintén AC1200 jelölésű C1200.

(#66564) Multibit válasza Geresics (#66559) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem meg USB port úgy általában felesleges egy routerre :K Korábbi routereimen volt ugyan (sőt a legutóbbin eSATA is), de egy teszten kívül nem használtam másra ezeket a csatlakozókat.

minőségi előrelépést szeretnék
Leginkább a szoftver az, amivel előre tudnál lépni a szokásos home kategóriából. Ez lenne az igazi minőségi ugrás. Pl. Mikrotik ROS használatakor egyáltalán nem irreleváns a netsebesség, mert - mondjuk - 1000-es Digihez igen erős (és drága) vas kell, lévén nincs hw NAT. LEDE vagy Ubiquiti EdgeOS esetén vannak gyorsító mágiák, ott egy - alapból - gyengébb router is megteszi.

(#66565) MaCS_70 válasza Geresics (#66559) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha nem is túl nagy, de akad tapasztalatom TP-Link és Asus SOHO felhasználása terénis -- elég sok ügyfelem, barátom routerére "nézek" rá időről időre, főleg beüzemeléskor.

Tapasztalataim szerint a TP-Linkek egyáltalán nem rosszak, de az árukon túl nem látom előnyüket az Asusokkal szemben. Tehát ha nem gond a pár ezer forint felár, akkor az Asus az árkülönbözetnél nagyobb többletszolgáltatást nyújt -- kérdés, hogy ezt az adott felhasználó kihasználja-e.

N18, AC56, AC66b1, AC58, AC 87 -- jelenleg ilyen routerekre látok rá, több mint egy tucatnyira, és az Általad említett bugokról (feature-ökről :) ) még senki sem panaszkodott.

TP-Linkből már összesen csak tán három van, de ez a három több "ránézést" igényel, mint az Asusok összesen, ráadásul egységáron az Asusok wifije szerintem általában jobb. (Nálam minden esetben ez jött ki, elég sok összehasonlító mérést végeztem.)

Úgyhogy a TP-Link szerintem jó, de semmiképpen sem előrelépés az Asushoz képest (egységáron), nem is beszélve az Asusok szerintem sokkal jobban kezelhető, okosabb és rufgalmasan variálható szoftveréről.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66566) MaCS_70 válasza Multibit (#66564) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért mesze nem általános.

Szerintem nagyon hasznos az az USB, sokaknak éppen elég is mondjuk egy egyébként kihasználatlan NAS kiváltására, de a környezetemben nagyon sokan (én is) NAS mellett is használjuk másodlagos háttértárnak, nem is beszélve a 4G-ről.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66567) woodworm válasza Geresics (#66559) üzenetére


woodworm
veterán

Nem írtad milyen verziós az n56u, ha b1-es, akkor abban egy igen jó képességű soc van, ha korlátozva van is a magok száma. Viszont a soc tartalmaz többféle hardveres gyorsítót, többek között a lemezek kezeléséhez is egyet. Ezért az árához viszonyítva jóval drágább routerekkel is tartja az iramot. A soc ugyanaz benne egyébként, mint a xiaomi 3g-ben.
A lemezt 30MB/s-mal írja, 60-100MB/s-mal olvassa, a torrentet 5-10MB/s-mal tudja letölteni. Az n56ub1 számára az usb2 a korlátozó tényező, viszont az említett xiaominál lényegesen gyorsabb router nagyon zsebbenyúlós, nem 30 ezer lesz.
Az admin felület reszponzivitásán sokat javíthat a vírusirtóban a kivételek közzé rakása.

(#66568) Egon válasza MaCS_70 (#66566) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem is beszélve pl. a printszerver funkcióról.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66569) Geresics válasza woodworm (#66567) üzenetére


Geresics
addikt

A routerem már több, mint öt éves, úgyhogy attól tartok nem B1-es :N

Úgy fest ezzel a Xiaomival akkor nem is mondtam akkora butaságot, pedig épp csak ez a márka jutott eszembe! :DDD Rákerestem gyorsan, és google első találat: MT7621A processor, 128MB SLC Nand Flash ROM, 256MB DDR3-1200. Ugyan csak egy USB van rajta, de az legalább 3.0-s. A nyomtatót úgyis alig használom, majd cserélgetem legfeljebb, amíg nem lesz NAS - már ha lesz egyáltalán :DDD
Szerintem már csak azért is venni fogok egy ilyet, hogy kipróbálhassam! :C
Mondjuk, ha NAS lesz, akkor meg kevés lesz a 2 vezetékes kimenet... :Y

"Az admin felület reszponzivitásán sokat javíthat a vírusirtóban a kivételek közzé rakása."
Ezt viszont nem értem. Az admin felület a routerben van. Az nem egy olyan hely, amit kivételként hozzá tudnék adni a vírusirtóban. Vagy valamit félreértek?

(#66565) MaCS_70
3 évig volt saját számtech boltom, adtam el pár TP-Linket. Nincs azokkal sem gond, időnként újraindulnak, időnként újra kell indítani őket, de még az olcsóbb (akkoriban 741ND-t ajánlottam mindenkinek, akinek több kellett, akkor 1043ND) változatok is stabilan teszik a dolgukat azóta is. Extra szolgáltatásokra pedig az átlag felhasználónak akkoriban nem volt igénye.
Ilyen ASUS-ból az enyémmel együtt 3-at ismerek. Egyikük beüzemelte, és azóta szerintem rá sem nézett, mert a telefonjának osztja a netet vele. Overkill. Másikuk szólt most, hogy gebasz van a DM-el (meg korábban már szívott mással is), és erről jutottak eszembe a saját vergődéseim.
Azt pedig, hogy az én ASUS-omhoz képest van-e olyan TP, ami előrelépés én sajnos nem tudom, de épp ezért kérdeztem :K

(#66564) Multibit
Szerintem nagyon hasznos dolog egy USB port (pláne, ha 3.0), mert torrentezik hejetted (a szemét)! nCore-on pl. az a szabály, hogy 48 óra feltöltési időig Hit&Run minden torrent (kivételek, extra szabályok persze vannak). Nos, egy ilyen router+winyó kombóval sosem lesz ebből gond, én imádom! A sebesség persze más kérdés ugyebár, de már nincsenek arányok, szóval kb. irreleváns...
Erről a Mikrotik ROS-ról még nem hallottam, rákerestem. Jól értem, hogy ez egy OS a routerre? Nem szívesen adnám ki a routerem (és általa a teljes hálózatomon lévő adatok) hozzáférését egy 3rd party cégnek. Nincs elég tudásom ahhoz, hogy ellenőrizni tudjam nem-e történik bármi olyan, amit nem szeretnék (adathalászat, erőforrásmegosztás, stb.)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66570) woodworm válasza Geresics (#66569) üzenetére


woodworm
veterán

"Nem szívesen adnám ki a routerem (és általa a teljes hálózatomon lévő adatok) hozzáférését egy 3rd party cégnek"

A mikrotic gyári felülete ellenőrizhetőség szempontjából miben különbözne más gyártóétól? Mindenképpen bíznod kell bennük, ha megveszed a termékeiket.
Viszon félreértés ne essék, a xiaomin a gyári fw-vel nem fognak menni az extra feladatok (torrent, nyomtató, stb.). Ehhez vagy padavan, vagy openwrt kell (nyílt forráskódú projektek).

(#66571) Viperator


Viperator
őstag

Ez B1 verziójú?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#66572) kali válasza Viperator (#66571) üzenetére


kali
legenda

Részben pontatlan a leírás, de ha a 2 * USB 2.0 valós, akkor nem.
Telefonon vagy e-mail útján érdemes rákérdezni, hátha csak nem frissítették a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#66573) Viperator válasza kali (#66572) üzenetére


Viperator
őstag

Most kaptam választ emailben (és képet mellékelt a dobozon lévő infó-ról):

RT-AC66U B1
H/W Ver.: B2

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#66574) TeeJay válasza Viperator (#66573) üzenetére


TeeJay
félisten

veheted nyugodtan
a lényeg az AC66U utáni B1
a B2 csak annyit jelent hogy AMD Flash van benne nem Zentel mint a B1-ben
csak valaki beszívott Asus-nál és ilyen frankó HW verzió számot adott a típus szám tudatában :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66575) ftc


ftc
nagyúr

Hello ,

routert keresek...egy ZTE II VDSL modem mögé...DLNA s wifi stabilitás végett.

Családi házba menne. s jövőben a terv kábellal tovább húzni másik szobába.(majd következő átalakításnál)

TP-linkeket néztem , Asus-t illetve Netgeart kerestem(nem találtam)

MI a megfelelő tipus kb 12-15000FT-ig

Thx a válaszokat

(#66576) scope2007 válasza Multibit (#66553) üzenetére


scope2007
addikt

ASUS RT-N66U már erősebb lenne digi1000hez?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#66577) Multibit válasza scope2007 (#66576) üzenetére


Multibit
veterán

Régen jó volt, de mára elavult. Ráadásul túlárazott. Keress egy TP-Link Archer C5-öt, ha még kapható valahol!

(#66578) TeeJay válasza scope2007 (#66576) üzenetére


TeeJay
félisten

AC66U B1 alá ne add
most 1000/200 a DIGI
utána lehet emelnek majd a feltöltésen is
jó ha van kraft a routerben főleg hogy torrentezik is azért az előfizető :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66579) Gubek-Einste válasza flegga92 (#66561) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetőséged van:
1; Veszel egy Asus AC66U B1-t a jelenlegi N18U helyett.
2; Marad a jelenlegi N18U és veszel mellé egy Xiaomi Mi Router 3G-t AP-nak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66580) Gubek-Einste válasza ftc (#66575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ba a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66581) ftc válasza Gubek-Einste (#66580) üzenetére


ftc
nagyúr

TP-LINK Archer C20 AC750 Dual Band v4
TP-LINK Archer C2 AC900 Dual Band V3
TP-LINK Archer C50 AC1200 Dual Band V3

ASUS RT-AC53
ASUS RT-AC1200

Xiaomi Mi Router 3(Xiaomi 3G nincs felénk.)

Netgear R6120-100PES

Ezek vannak felénk... 50EURig.

TP-Link TL-WR1043ND csak olyan cégnél akinél többet nem vásárolok

Ezek közül?

(#66582) Gubek-Einste válasza ftc (#66581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem ajánlott.
Online rendelés nem jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66583) ftc válasza Gubek-Einste (#66582) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez mind online-nagy választék nincs max ha találok akciót

(#66584) joey008


joey008
újonc

Sziasztok!

1 Gigabites nethez keresek olyan routert, ami
- 1000 Mbit/s LAN portokkal szerelt
- wifit is tud szakadozás nélkül, de a sebessége nem számít
- USB portok, firmware és egyéb "extra" lehetőségek nem számítanak
- minél olcsóbb legyen :)

Valakinek van tuti tippje? Köszi

(#66585) motocoder válasza joey008 (#66584) üzenetére


motocoder
aktív tag

(#66586) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Sajnos routerem sokévi szolgálat után felmondott.
Mit tudnátok ajánlani helyette?
Eddig egy TP-link 1043nd v2 volt. (gargoyle)
Kicsit erősítenék már ha így alakult.

Amiket kellene tudni, vagy megközelíteni tudásban:

-wfi: sok, sok, sok sok........ kliens: Telefonok, pc-k tabletek (nagy a család :) )
Stabil legyen, nagy hatótáv, 2,4 illetve 5ghz (Bár utóbbit nem gond ha nem tudja)
-Vezeték: tv, pc
-gyors adat megosztás kliensek közt
-DLNA
-Gyerekek játszanak neten.Nem tudom ez milyen követelményeket igényel már ha van ilyen.
- LAN-on és WiFi-n Full HD videók továbbítása
--VPN

Márka hű lennék TP-link.
Magyarországon vásárolnám, új készülék.
25-28e ft
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#66587) Gubek-Einste válasza joey008 (#66584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66588) Gubek-Einste válasza motocoder (#66585) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66589) Gubek-Einste válasza hódmaci (#66586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C7 ami szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66590) TeeJay válasza hódmaci (#66586) üzenetére


TeeJay
félisten

mi baja lett?
azt vágod hogy az a router Gargoyle mellett nem tudott HW NAT-ot így karcsú 500-as nethez is?
gyári FW-el meg simán tolja az 1000-es DIGI-t nálam 3éve
nem lehet hogy csak táp baja lett?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66591) joey008 válasza Gubek-Einste (#66587) üzenetére


joey008
újonc

Panellakásban (földszint), max 2 vasbeton fal és max 10 méter távolság.
3 PC használná ethernet kábellel, 2-4 eszköz wifiről (laptop, mobil). Wifiről inkább böngészés, ethernetről inkább letöltés menne.
Nincs sok igény, csak a megbízható wifi - napi 1-2-nél többször azért ne dobjon le :) és hogy tudja a gigabites netet kábellel. Nem árt, ha egy évnél több rá a gari :)

(#66592) TeeJay válasza joey008 (#66591) üzenetére


TeeJay
félisten

[link]

Asus és TP-Link ezekből válassz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66593) flegga92 válasza Gubek-Einste (#66579) üzenetére


flegga92
senior tag

Xiaomi nem tudja kihajtani az 1000-es netet? Vagy az OVPN a probléma? (Más VPN is megfelelő)

(#66594) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Archer C5, vagy RT-AC53U? Árban nézve ez a kopp, magasabb nem fér bele, az erősebb wifi lenne fontos.

Véleményem szubjektív...

(#66595) kali válasza hackeeeee (#66594) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az RT-AC53 gyengébb prociban, RAM-ban és az 5 GHz MIMO is csak 1*1:1, a C5 minden tekintetben jobb.

[ Szerkesztve ]

(#66596) hackeeeee válasza kali (#66595) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia Kali,

köszönöm. Esetleg ha kihagyjuk a DualBand-et, akkor 1043N-ban érdemes lehet gondolkozni? Ugye árban az még beleférne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66597) kali válasza hackeeeee (#66596) üzenetére


kali
legenda

A C5 ellenében szerintem nem, mert a TL-WR1043N prociban ha azonos is, RAM csak a fele (128 kontra 64 MB) van benne.

(#66598) hackeeeee válasza kali (#66597) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor marad a C5, köszönöm!

Véleményem szubjektív...

(#66599) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,
Keresek olyan routert, ami
- gigabit wan/lan
- használtan megfizethető (5-10k között)
- openwrt támogatott
- ac-s wifi esetleg

Jó lenne TP-Link, de más is szóba jöhet.
Köszi minden tippet:)

Mutogatni való hater díszpinty

(#66600) Multibit válasza hcl (#66599) üzenetére


Multibit
veterán

Nézelődj a HA-n! Ott találhatsz N-es TP-Link TL-WR1043ND v2-t vagy v3-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.