Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) TeeJay válasza Northlorien (#67199) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor ne vegyél routert még jó ideig :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67202) Multibit válasza Northlorien (#67199) üzenetére


Multibit
veterán

Azt hiszed, ha olyan típust választasz, ami nincs a listán, akkor biztonságban vagy? :N

(#67203) Northlorien válasza odrif (#67200) üzenetére


Northlorien
tag

Ez lenne a cikk: https://index.hu/tech/2018/06/07/sokkal_durvabb_az_orosz_kartevo_mint_gondoltak_az_on_routere_is_fertozott_lehet/

Illetve itt egy reddit cikk is: https://www.reddit.com/r/technology/comments/8p4exn/russian_router_malware_just_got_much_worse_heres/

Nem gondolom, egyáltalán, de direkt olyat venni, ami fönt van, vásárlás előtt, nem tudom mennyire jó ötlet. Amúgy a cikkben nem jelzik hogy a b1-es változat vagy a sima - van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#67204) Multibit válasza Northlorien (#67203) üzenetére


Multibit
veterán

Nem egyik, vagy másik típus a veszélyforrás, hanem aki használja :K

(#67205) Northlorien válasza Multibit (#67204) üzenetére


Northlorien
tag

Hát mint látod próbálok odafigyelni a potenciális problémákra vásárlás előtt, illetve után is. Kérlek ne személyeskedjünk. Bárkinek esetleg tipp egy más típushoz?

(#67206) Multibit válasza Northlorien (#67205) üzenetére


Multibit
veterán

Nem személyeskedtem. Már csak azért sem, mert nem konkrétan rád értettem, amit írtam. Köztudott, hogy az IT biztonsági láncban a felhasználó a leggyengébb láncszem. A legtöbb kártevő a user felelőtlenségét, nemtörödömségét használja ki, meg azt, hogy hajlamos a kényelmet a biztonság elé helyezni.

(#67207) Northlorien válasza Multibit (#67206) üzenetére


Northlorien
tag

Ezzel én is tisztában vagyok, de miért pont nekem írod ezt amikor látod, hogy erre próbálok éppen figyelni?

(#67208) #95590400 válasza Northlorien (#67205) üzenetére


#95590400
törölt tag

a sok maszlag és techblabla mellett nem írják, hogy mászik fel a rúterre, de én úgy veszem ki, hogy gyenge fh. név és jelszó párosítással, wan felől nyitott ssh, admin stb módon.

[ Szerkesztve ]

(#67209) odrif válasza Northlorien (#67203) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!
Idézet a cikkből:
54 országban több mint félmillió routert fertőztek meg"

Azért annak hogy pont a tiéd legyen fertőzött elég kicsiny a valószínűsége.

20 éve a Prohardveren

(#67210) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Sajnos 5 éven belül elhalálozott mind a két db ASUS RT-N12 D1 router (AP + repeater).

T-home 20mbit/s vidéki vezetékes internet van szülői lakásban. Mivel csak 1db vásárlásra sikerült rábeszélni őket (repeater) így sajnos marad a T-home antenna nélküli router AP-nek.

Repeater-nek mit ajánlottok?

Vásárlás más termékek miatt Extreme Digitalnal történne.

Keret: maximum 15.000 Ft

Amit eddig néztem: TP-Link Archer C1200 AC1200.

Természetesen első körben drágálják az árát, nincsenek nagy igények. Nincs 4 eszköznél több kezelés, nem kell két sávosnak lennie. csupán annyi, hogy a nappaliban lenne elhelyezve a repeater ahol eddig a D1 is volt, ami a következő falon átjátszaná az internetet elfogadható sebeséggel mint ezelőtt.

Tudtok más olcsóbb ajánlattal szolgálni?

[ Szerkesztve ]

(#67211) Gubek-Einste válasza zsola32 (#67193) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében mindegy mivel az sima switch-ek esetén csak a márkát kell megfizetni.
Pl egy TP-Link megfelelő lesz, érdemes IGMP képeset beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67212) Gubek-Einste válasza 4264adam (#67210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Xiaomi Mi Router 3G + CFW megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67213) 4264adam válasza Gubek-Einste (#67212) üzenetére


4264adam
veterán

esetleg olyan ahol nem kell CFW-t telepíteni?

(#67214) Gubek-Einste válasza 4264adam (#67213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U lenne az N12 D1 mellett ami gyári firmware-rel repeater képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67215) Rolly válasza odrif (#67195) üzenetére


Rolly
veterán

Igen gyári firmware-rel használom... most frissítettem a legújabbra (amit automatán engedett). Viszont az elmúlt 1,5 évben semmi gond nem volt vele.... csak kb 1 hete kezdett el szarakodni :(

(#67216) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok!

Ócsó kínai repeater ami vezetékkel kapja a netet? Direkt így írtam, mert nem szeretnék a névért felárat fizetni...

Tudtok ilyet?

Köszönöm! :R

(#67217) Chris82 válasza odrif (#67200) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerintem a B1 verziót már nem érinti a fertőzés

[ Szerkesztve ]

(#67218) MaCS_70 válasza Chris82 (#67217) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eddig legalábbis nem tudunk róla.

Átnéztem pár VPNfilter-listát, de mindegyiken csak az RT-AC66u szerepel, a B1-es, és eleve az új széria nem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67219) MaCS_70 válasza Northlorien (#67205) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus RT-AC66uB1-nél nemigen fogunk jobbat ajánlani, mert jelenleg ez tűnik a piaci szegmense üdvöskéjének. Drágábban persze van jobb, de ami olcsóbb, az gyengébb is. Ez egy nagyon eltalált és jól pozicionált termék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67220) MaCS_70 válasza #95590400 (#67208) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tegnapi ismereteim szerint egyelőre rejtély, hogyan történik a VPNfilter-fertőzés -- vélhetően ezért nem írják.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67221) Gubek-Einste válasza #27216896 (#67216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlunk noname eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67222) Azie válasza MaCS_70 (#67220) üzenetére


Azie
őstag

bónuszba azt se felejtsük el, hogy miért azok vannak a listán, amik: az üzleti szegmensben ezeket használják a random 10k-s noname cuccok helyett (nincs erről adatom).
Miért? Mert ezek jók ár/érték/megbízhatóságban. A hackerek nem fognak lőni random cuccokra, amit pisti és marcsi vesz (249 db fogy belőle évente). Üzleti értéke (hack) szempontból annak van, amit olyanok használak, akik érétkes adatokkal dolgoznak - ők pedig megbízható cuccokat használnak. És a megbízhatóság nem csak abban merül ki, hogy a vízvonal alatt iszarokra nem lőnek), hanem ha kiderül egy ilyen sebezhetőség, akkor visszahívás/fw csere van a gyártó részéről és mély bocsánatkérések. :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67223) Jozsó


Jozsó
tag

Pár napja a fejembe vettem, hogy otthon router szinten fogom megoldani a reklám mentesítést. Egy Asus n56u az áldozat, padavan firmware-rel. Kb. sikerült is, vettem az akadályokat, viszont ami érdekes volt, hogy találtam egy fórumot ahol azt írta a fickó, hogy ő ezt a routert most éppen a 2017.xx.xx dátumú firmware-rel használja. A hivatalos oldal szerint viszont 2016 óra nincs új változat.

Van vmi másik forrás, amit én nem bírok megtalálni?

(#67224) Northlorien válasza Azie (#67222) üzenetére


Northlorien
tag

Beszéltem az ASUS ügyfélszolgálatával, azt írták, hogy az AC66U B1-es is érintett a dologban. Lehet hogy egy Synology RT2600ac lesz a vége...

(#67225) Azie válasza Northlorien (#67224) üzenetére


Azie
őstag

ezt tuti nekem? :) én azt írtam, hogy a gyakran használt normális routerek jó eséllyel érintettek (mert onnan lehet jól lopni), a tucat hulladékok meg olcsójános bemegyaboltbamegveszialegolcsóbbat - na itt nem lehet nagy adatot lopni. - a másik véglet pedig ahonnan lehetne, de már nagyon specifikusan kéne hekkelni

persze ha ilyen érzékeny helyen dolgozol és fontosak az adataid, akkor rád van bízva mit veszel. én meg fogom venni az asust. főleg nem ér meg +50k-t otthoni használatra az rt2600, már az ac66ub1 is picit overkill, de ezt még benyelem a teljesítmény érdekében :)

+amúgy köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67226) DriveR_Art


DriveR_Art
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy gyors kérdésem lenne. Dlink DIR-879 és Archer C7 között vacilálok. Az egyiknél a kinézet és nagyobb sebesség, a másiknál az ajánlások vannak mércén. Ki mit ajánlana? A Dlink gyerekbetegségei javultak, már akinek van, tud róla mondani valamit? Köszönöm a válaszokat.

Ja és 3 szobás panelbe lenne, DIGI 500-as net mellé.

15 éve a prohardveren...

(#67227) woodworm válasza DriveR_Art (#67226) üzenetére


woodworm
veterán

A sebességkülönbség szinte csak elméleti, gyakorlatilag alig található kliens, ami ki tudja használni a lehetőséget. Csak emiatt ne vegyél dlinket.

(#67228) Gubek-Einste válasza Jozsó (#67223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67229) #27216896 válasza Gubek-Einste (#67221) üzenetére


#27216896
törölt tag

Mióta a Digis srácok hoztak egy AN5506-02-FG FiberHome GPON terminált, ami egy 30 dolláros noname kínai "szar" és rendületlenül hozza a maximális értékeket 980mbps/200-at, meg erősebb jelet ad, mint az ASUS RT-N18U-m ami elfüstölt egy kis túláramtól (mindezt úgy, hogy túláram-védett szünetmentesbe volt bedugva!), ettől kicsit több indok kell, hogy ne vegyek nonamet! :)
Közben kicserélték az asust zsír újra, de vennem kellett egy Tenda SG108 switchet...hát ez a kis tenyérnyi kapcsoló valós időben minden csatlakozón (8db) hozza a gigabitet, 6 ezer kemény forintért!
Egy ilyen kínai nonamera azért benevezek lehet... ;)

[ Szerkesztve ]

(#67230) Moonline. válasza #27216896 (#67229) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ezt a Xiaomit most néztem én is, jól mutatna a teló mellé, de sajna nincsen belőle gigabites :(

update: Ja de, ez pont olyan, cserébe a felülete nem állítható át kínairól..ferge.. :D

[ Szerkesztve ]

(#67231) #27216896 válasza Moonline. (#67230) üzenetére


#27216896
törölt tag

Igen ez már gigabites, de sajnos a kínaival én sem vagyok jóban... :(

(#67232) Gabesz87 válasza #27216896 (#67231) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én most szenvedek az N18U-m wifijevel pár napja. Ha sehogy nem sikerül megoldani - van pár mentő ötlet - beszerzek egy ilyen Xiaomi routert. Amúgy is nagy márka fan vagyok :-) Viszont ebben a tesztben is olvasható, hogy a beallitasra 3 lehetőség is van!

(#67233) Moonline. válasza #27216896 (#67231) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ezt am nem is értem miért gondolták úgy hogy az EU-s verzióban jóvanazúgy' a 100 mbit.

(#67234) motocoder válasza Moonline. (#67230) üzenetére


motocoder
aktív tag

Le töltöd az alkalmazást telefonra,ami teljessen angol, és azzal kezeled.

[ Szerkesztve ]

(#67235) Gubek-Einste válasza #27216896 (#67229) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy switch esetén nincsen semmi meglepő abban, hogy interfész sebességgel mennek rajta az adatok, pont ez a dolga.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67236) woodworm válasza Moonline. (#67233) üzenetére


woodworm
veterán

Nem azért tud csak 100 Mbitet, mert eu kivitel! Az egy korábbi, kisebb tudású típus, amely már kapott angol nyelvű eu fw-t. A 3G-hez még nem elérhető, van helyette openwrt vagy padavan.

(#67237) Jozsó válasza #27216896 (#67229) üzenetére


Jozsó
tag

Mondjuk a xiaomi nem az a noname kategória...

Egyébként tényleg simán bele lehet futni jó noname kínai hálózati cuccokba. A gond akkor kezdődik, ha mondjuk lesz egy sebeshetőség, amire nyilván nem fog kijönni új firmware, vagy ha esetleg nem eredeti firmware-t használnál, ami nyilván szintén nem lesz.

Egyébként nálunk is van egy noname repeater, ami a padláson teljesít szolgálatot, évek óta hóban-fagyban, nyáron 40 fokban és nincs vele semmi gond.

(#67238) MaCS_70 válasza Jozsó (#67237) üzenetére


MaCS_70
félisten

A noname cuccok két nagy gyenge pontja a szoftver és a rádiófrekvenciás rész. Ehhez a kettőhöz kell ugyanis komoly tudás és tapasztalat, komoly munkával kidolgozva.

Egy komoly gyártónak rendelkezésére áll a tudás és tapasztalat, és van kapacitása és motivációja beletenni a munkát a végtermékbe, plusz esetleg némi licencdíjat, ami a noname-ekre már nem feltétlenül jellemző.

Én tehát nem vennék olyan noname cuccot, amiben komplex szoftver fut, és/vagy rádióval dolgozik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67239) Multibit válasza MaCS_70 (#67238) üzenetére


Multibit
veterán

Így van. Még "nem noname" gyártóknak sem jön mindig össze egy normális szoftver ;) Lásd Zyxel Armor routerek.

(#67240) MaCS_70 válasza Multibit (#67239) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos így van...

Amúgy pontosítom magamat: nem általában a rádiófrekvenciás rész a kritikus (hiszen már a CPU is simán rádiófrekvencián dolgozik), hanem a rádiós rész. Bár óriási a fejlődés a szuperszámítógépes modellezésnek köszönhetően, a rádiózás még mindig nagyrészt tapasztalati tudásra épülő fekete mágia.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67241) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziiasztok!

Végigolvastam az ajánlott kategóriákat az összefoglalóban de sajnos a 10-20e Ft között ajánlott routerek közül már egyik sem kapható.

Melyiket ajánlott megvenni ebben a kategóriában?

Köszönettel:

Balu

[ Szerkesztve ]

(#67242) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Synology routerekről, konkrétan pl. a Synology RT1900ac-ről? Tudásban, minőségben jobb mint pl. az Asus RT-AC66U B1 (az ár most nem számít).
(Átlag családi ház, válaszfal téglák, 11*11m alapterület)

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#67243) Egon válasza laktop (#67242) üzenetére


Egon
nagyúr

Az Asus kiforrottabbnak tűnik, a Syno-t viszont jóval sűrűbben patchelik. Előbbi ár/teljesítményben bajnok, hosszú távon viszont elképzelhető, hogy jobban jársz az utóbbival. Nagyon nem lősz mellé, bármelyiket is választod. Személy szerint egyiket sem venném.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#67244) Rolly válasza Egon (#67243) üzenetére


Rolly
veterán

személy szerint mit vennél? :$

(#67245) Egon válasza Rolly (#67244) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem otthoni használatra szánt, hanem kisvállalati eszközöket, külön router-t, switch-t, AP-t. Persze nem az AC-66U árában, annyiból nem nagyon jön ki.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#67246) Gubek-Einste válasza Bazs1981 (#67241) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k-ba jelenleg az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67247) Rolly válasza Egon (#67245) üzenetére


Rolly
veterán

Szívesen olvasnám a javaslatod... Hátha az irodába hallgatnak rám :)

(#67248) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

TP-Link Archer C2 AC900 Rev.3(EU)-ra van FW frissítés...ma kerestettem vele manuálisan...és talált... 3.0.0-ról 3.0.1-re frissült...

20180423 Rel. 53178

Módosítások és hibajavítások

Eszközstabilitás növelése

neten még nincs fent...

wow... 2016 óta most kapta meg az első frissítést... nem tudom miért szidjátok az Archer C2-őt, nagyon jó router... stabil, jó jelerősség... mondjuk egy magyar nyelv elférne benne...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67249) Multibit válasza laktop (#67242) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem manapság a Synology routereknek van a legokosabb, legbarátságosabb grafikus felülete a home routerek között. Mivel jó vasat könnyebb összehozni, mint jó szoftvert, ez nem elhanyagolható tényező. Ha olyan nagy tudású routerre van szükséged, amit nem csak bitvadászok tudnak megfelelően konfigolni, akkor a Syno jó választás.

(#67250) #95590400 válasza Gubek-Einste (#67246) üzenetére


#95590400
törölt tag

20 fölött pár százzal meg a NETGEAR R6220. 2 magos mips proci, padavan ugyanúgy felrakható rá, mint a zsaomira.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.