Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) viktorhu válasza De4d (#67050) üzenetére


viktorhu
veterán

A kábelmodem szokott egyben a wifi router is lenni. Nem hiszem, hogy az smc-t ők adták volna.

(#67052) KovyZoly válasza rekop (#67048) üzenetére


KovyZoly
tag

A felső szinten még nem állnak a válaszfalak, jövő héten lesz a villanyszerelővel is a találka.
55m2 egy szint, tényleg ennyit kell bajlódni vele, hogy legyen Wifi a lakásban? Feleségem meg is öl, ha ennyit költök rá :D Biztos örülne, ha mikro és páraelszívó helyett ezeket venném meg. :))

(#67053) Multibit válasza KovyZoly (#67052) üzenetére


Multibit
veterán

Kérd meg, hogy csiholjon wifi-t a páraelszívóból! ;]

(#67054) Soma01 válasza KovyZoly (#67052) üzenetére


Soma01
veterán

Ha lehet, kábeleztess a közlekedő plafonjára is vagy egyszerűen csak a falra vagy a sarokba, de oda duplán, ha router lesz és a modem máshol van/lesz.

(#67055) rekop válasza KovyZoly (#67052) üzenetére


rekop
senior tag

Egy új háznál szerintem ez nem annyira számottevő költség, főleg ha még csak most készül, sokkal egyszerűbben kialakítható a hálózat. Később csak nagy munkával, költségesen bővíthető. Én például az emeleti szobákba is tennék egy vezetékes kiállást, ha például nem csak hálószobának lesz használva hanem mondjuk gyerekszobának akkor egy PC-nek vagy TV/médialejátszónak jól jöhet a kábel. Kábelből is CAT6A-t tennék, szintén a jövőre gondolva, utólag sokkal nehezebb cserélni. Én bekábeleznék egy kültéri AP-nek is még ha nem is lesz most felszerelve. Érdemes lehet elgondolkodni esetleg biztonsági kamerán, és annak is kábelt kihúzni a lehetséges helyére. Én mindent utólag csináltam mert régebbi építésű a ház, és nem kis meló volt vele. :) Illetve van is még, mert az ip kameráknak még be kell kábeleznem..
Ez az én véleményem, én így csinálnám.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#67056) punisher1 válasza De4d (#67050) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!
Nekem is fiberpower 120-as netem van,amihez annó a technicolor márkájú routert kaptam.
Nálunk nem vált be egyrészt gyenge volt a wifi 20-30mb/s és hiába állítgattam,másrészt idegesített,hogy állandóan forró a router.Felhívtam az upc-t és mondtam,hogy sütőnk már van a wifi katasztrófa,kijöttek megnézték kaptam egy connect boxot hát ég és föld,ez max langyos a wifi nagyon jó 120mb/s mindig stabilan megvan.
Azonban gondolkodok a váltáson,hogy visszamegyek a digihez kipróbálom az 1000-es netet,a upc aranyáron adja a netet ha feljebb váltok.Ez a hozáállás nem tetszik,hogy meglévő előfizetőknek akik pl 2 éve előfizetők drágábban adja mint az új belépőknek.Most olvasgatom a fórumot éppen mi az ajánlott router 1000-es digihez.Régen volt digis net de akkor asszem 50mb/s-es volt akkor csak behúztak egy utp kábel és annyi.Ez már más kategória és úgy olvasom kütyüket is adnak,azonban szeretnék egy saját ugyanilyen stabil és erős routert venni majd a digi alá olyan 30e környékén.Mi panelban lakunk 54nm-es és persze sok wifi jelet lehet fogni a szomszédok által.

[ Szerkesztve ]

(#67057) KovyZoly válasza rekop (#67055) üzenetére


KovyZoly
tag

Az lehet, hogy nem számottevő, de már enélkül is feszegetjük a határokat költségkeret szinten.
Vannak már jó minőségű fali aljzatok, amibe csak bedugom a Lan/antenna kábelt és minimális veszteséggel továbbítja a jelet?
Vagy ahol nem lesz semmi, ott nézegethetem a falból kilógó kábelvéget?
Kamera nem lesz, viszont riasztórendszer igen, azt is be kell kábelezni. Lesz mindenhol álmennyezet, úgyhogy kábel befér annyi, amennyit nem szégyellek.

(#67058) rekop válasza KovyZoly (#67057) üzenetére


rekop
senior tag

Én egy lehetséges kivitelezést vázoltam, nem muszáj ezt követni, esetleg várd meg más kolléga javaslatát is.
Nem kell nézegetni a kilógó kábeleket, vannak fali aljzatok UTP és koax kábelekhez, nem lesz érzékelhető veszteség ezeken.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#67059) kissbp


kissbp
tag

Sziasztok!

4g/lte sim kártyás routerben gondolkodom de elég sokért elég gyér a felhozatal. Az előbb találtam egy ilyet: HUAWEI E 5180 S 4G LTE
Van valakinek tapasztalata, véleménye róla? Előre is köszönöm.

(#67060) herdsman12


herdsman12
őstag

Megnézné valaki, hozzáértő, hogy mi az extra a Xiaomi Mi WiFi Router 4-ben a 3G-hez képest?
Megér plusz 2500-at a feleannyi RAM és a kispórolt USB 3.0 csatlakozó?

(#67061) MaCS_70 válasza KovyZoly (#67052) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán tűnik ez nagy bajlódásnak és költségnek, egy ház építésénél az informatikai hálózat kiépítésének a mozgó költségei gyakorlatilag elhanyagolhatóak. Eygszerűen nem lehet annyira szoros a költségvetés, hogy ez számítson. AMikor én legutóbb építkeztem, a kábelezés anyagára 5000 Ft volt, a villanyszerelő meg konkrétan egyetlen fillért sem számolt fel, mert annyira nem volt vele többletmunka és az anyagszükséglet kijött a ráhagyásból.. Persze ha új nyomvonalat kell kiépíteni, az belekerülhet tízezer forintos nagyságrendbe, de nincs ebben semmi olyan misztikum, ami sokba kerülne. Ésszel kell titalálni a rendszert.

Utólag kiépíteni -- na, az már komoly szívás! Ezért aztán most megcsinálni nem ráfordítás, hanem megtakarítás. Úgyhogy legalább a lehetőséget egy további fejlesztéshez őrültség lenne nem megteremteni most.

Amúgy egyáltalán nem törvényszerű, hogy egy AP ne lássa el az egész házat. Nálunk a családban mnden családi házban egyetlen router üzemel, másodlagos AP-ok nélkül. Itthon Kb. 3×100 négyzetmétert + a kertet kifogástalanul ellátja az RT-AC87, 2,4 és 5 GHz-en is, a pince egyik sarkától a padlás átellenes csücsükéig, a szomszédom 3×120 négyzetméterét wgy régi TP-Link 841-es fedi le, bár ott a csövekkel kibélelt kazánház már fehér folt. De csak az, a ház több részében kifogástalan a wifi.
Apósomáknál az utca túloldali szomszédjának a jelét lehetett tökéletesen venni -- sokszor tévedésből arra csatlakoztam fel, mert nem volt védett.
Egy ügyfelemnél 4×150 négyzetméter (igaz, középen egy nagy átriummal), egyetlen D-Link 860 router működik benne, pedig nem spórolták ki a vasalást a falakból.

Ettől függetlenül ismétlem: nem szabad erre hagyatkozni, ha építkezel, bűn nem előre gondolkozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67062) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Telenor hello data szolgàltatàst szeretnèm igènybe venni. Adatmegosztó simmel lenne, ehhez szeretnèk egy routert. Lehetőleg tudja az 5ghz-t is, mert itt a közelben sok a wifi. Èn a a TP link mr200 (ac750) nèztem eddig, de màst is meghallgatom, kb. Ez volna a max amit ki tudnèk fizetni. Fontos, hogy legyen SIM foglalat.

Előre is köszönöm!

(#67063) Richie32 válasza kali (#67047) üzenetére


Richie32
csendes újonc

Köszi a választ.

tudsz ajánlani valami mást is hasonló árfekvésben.

üdv:Richie32

(#67064) Gubek-Einste válasza herdsman12 (#67060) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem nem éri meg, maradj a 3G-nél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67065) kali válasza Richie32 (#67063) üzenetére


kali
legenda

25.xxx Ft környékén kezdődik az Asus RT-AC58U, az is jó típus, négymagos 710 MHz CPU és 128 MB RAM, MU-MIMO, külön 2 - 2 darab 5 dBi antenna a két sávnak, USB 3.0.

(#67066) Gubek-Einste válasza FuRiONight (#67062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezeket szoktuk még ajánlani ami megfelel az igényednek: D-Link DWR-953.
Nem dual band tudással: TP-Link TL-MR6400, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67067) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Urak!

A 20k-s árkategóriában ez a modell mennyire számít jó routernek? A cél a kollégának a stabil net lenne, a 2.4 és 5 GHz-en párhuzamosan sugárzás, illetve a nagy hatótáv lenne. Custom firmware, illetve egyéb nyalánkságokra nem lesz szüksége, viszont a kikötés, hogy Asus legyen lehetőleg.

Köszönöm! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#67068) Soma01 válasza Mr Dini (#67067) üzenetére


Soma01
veterán

Növeli kellene akkor még egy kicst az anyagi keretet.

(#67069) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#67067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem feltétlenül jó, régen voltak újra indulgatási gondja, ugyan erre a SoC-ra épülő más eszközöknek is vannak, de az utóbbi firmware verziókkal már jobb a helyzet de nem ajánlott kategóriás eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67070) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#67067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennek a chipset-e sajnos szériahibás, emiatt random újraindulgat.

(#67071) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Értem, ez esetben milyen (esetleg drágább) routereket tudnátok neki javasolni?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#67072) kali válasza Mr Dini (#67067) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ez drágább, de jó: Link

(#67073) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#67071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC58U vagy inkább AC66U B1, drágább de eléggé best buy jelenleg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67074) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#67075) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Két router közül kérnék segítséget a kiválasztásban:
- Asus AC58U
- TPLINK Archer C7

Viszonylag azonos áruk van, specifikációk alapján talán C7, de nekem egyformának tűnnek. Wikidev szerint C7-ből van 5 revízió is, C5 V4-gyel rendesen ráfáztam sajnos, úgyhogy inkább érdeklődök, hogy milyet illene beszerezni. Talán ami fontosabb különbség lehet, hogy a C7 3x3:3, és 1750-es. Előre is köszi a segítséget. :R

PSN ID: marquuard

(#67076) Soma01 válasza EnterR (#67075) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor ha ennyit pénzt rászánsz, inkább AC66U B1 legyen.

(#67077) EnterR válasza Soma01 (#67076) üzenetére


EnterR
veterán

Akkor kérdezem inkább másképpen, ha a C7-et választanám (mondjuk a költséghatékonyság miatt), akkor kell figyelni vagy utána érdeklődni, hogy ki melyik revíziót árulja? Mert a C5 v2 és v4 között elég nagy a szakadék és sajnos nem találtam korábbi revíziót, ami itt rendesen kitesztelt. Szívesebben venném inkább a C7-et az ára végett is, ha a két modell közül tényleg ez a jobb.

PSN ID: marquuard

(#67078) herdsman12 válasza Gubek-Einste (#67064) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszönöm, 3G lesz.

(#67079) #42813184


#42813184
törölt tag

Sziasztok!routert szeretnék venni.jelenleg 20 megás netem van de ezt majd nemsokára bővíteni fogom.2 gépre kéne szintes házban lakom.milyet tudtok ajánlani?

(#67080) kali válasza EnterR (#67077) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Itt olvashatod a C7 különböző verzióinak a specifikációját: Link
Írtad korábban az RT-AC58U-t is, abban négymagos processzor van (és szintén 128 MB RAM), a C7-ben pedig csak egymagos, ezt is érdemes figyelembe venni, mivel árban minimális a különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#67081) MaCS_70 válasza #42813184 (#67079) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennyi alapján semmit sem lehet ajánlani.

Olvasd el az összefoglalót és keress rá Gubek-Einste "falak száma, anyaga" kezdetű mantrájára!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67082) Lastemperor


Lastemperor
tag

Sziasztok!

DIGI 1000-hez keresek 15-20k körül routert, vezetékes módban szükség van a végpontokon a gigabit sebességre. Wifizni egy EAP225 AP fog, szóval akár wifi nélküli router is érdekel.

Köszi!

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#67083) #42813184


#42813184
törölt tag

Mivel nem értek hozzá mit kellene még leírnom?

[ Szerkesztve ]

(#67084) Multibit válasza #42813184 (#67083) üzenetére


Multibit
veterán

Az a 2 gép vezetékkel, vagy wifi-n kapcsolódna a routerhez? Telefonok, tabletek fogják használni a wifi-t? Hány fal lesz a router és az azt használó eszközök között? Milyen anyagból vannak a falak?
Első blikkre egy Asus RT-N18U jó lenne neked. De ha sok fal van, esetleg vályog falak, akkor lehet, hogy nem elég egy router ahhoz, hogy az egész házban legyen stabil wifi.

(#67085) MaCS_70 válasza #42813184 (#67083) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem elég egyértelműen leírtam:

- összefoglaló elolvasása,
- Gubek-Einste milliószor ismételt paramétersora.

Mivel Te nem kerestél rá az oldalon, én megtettem -- csak az aktív oldalon féltucatnyiszor szerepelt:

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Szerintem ennyit azért megtehetnél: ha már konkrétan megmondják, hogy mire keress rá, akkor legalább tedd meg, hogy nyomsz egy Ctrl-F-et!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67086) Cirbolya_sen válasza Lastemperor (#67082) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Asus RT-N18U jó lehet, a WIFI-t ki is kapcsolhatod, ha nem kell :K

Cirbolya_sentinel

(#67087) #42813184 válasza Multibit (#67084) üzenetére


#42813184
törölt tag

A 2 gép WiFi-n kapcsolódik ,2 PC-vel és telefonokkal használnám,a router és a lenti pc között 3 fal van, faházak lakom egyenlőre ennyi.

(#67088) #42813184 válasza MaCS_70 (#67085) üzenetére


#42813184
törölt tag

20 megás netem van de nemsokára lejár a hűség és váltani fogok nagyobb csomagra. Ár igazából nem számít egyéb igényeim nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#67089) Gubek-Einste válasza #42813184 (#67088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az Asus N18U bőven jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67090) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv, nekem olyan lehetőleg többmagos ajánlott router kéne, amiben
a router beállításokban van Guest network beállítási lehetőség.

(#67091) Gubek-Einste válasza laszlohu (#67090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67092) laszlohu válasza Gubek-Einste (#67091) üzenetére


laszlohu
addikt

Falak száma : 2
Fal anyaga : Tégla
Kliensek száma : 2 (wifi )
Összes kliens : 6 ( ebben benne van a 2 wifi )
Sebesség : Minimum 300
Ár : minél olcsóbb
Egyéb : Guest network beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#67093) Gubek-Einste válasza laszlohu (#67092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 300 az gondolom a wifi link sebesség akarna lenni.

Legolcsóbban az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841N/ND lenne mint ajánlott eszköz de érdemes lenne gigabites portokkal rendelkező típust beszerezni a jövőre tervezés okán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67094) laszlohu válasza Gubek-Einste (#67093) üzenetére


laszlohu
addikt

pontosan melyik
TP-Link 841N

mert van V8 V9 V10 v11, ( persze csak túloztam ),
mert jelenleg a V8 van nekem, és az nem tudja a
"guest network"-öt

(#67095) Gubek-Einste válasza laszlohu (#67094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegy mert az újak már mind tudják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67096) laszlohu válasza Gubek-Einste (#67095) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszönet a segítségekért.

(#67097) #42813184


#42813184
törölt tag

Thx a helpet mindenkitől

(#67098) Soma01 válasza laszlohu (#67094) üzenetére


Soma01
veterán

Én még megpróbálnék feltenni egy új, custom firmware-t arra a "régi" routerre, mielőtt veszek egy újat. Hátha tudja már vele.

(#67099) WaterWave


WaterWave
veterán

Olcsó is legyen, de kertben is legyen jel. Vigye át a födémet is és a betont is de legyen 5ghz. Én nem tudom gyerekek, zsebbe kell nyúlni ezen kár spórolni mert ezt egyszer kell megvenni, kinyögni, utána kenyeret nem kér.... wiWifi routerrel kár spórolni mert olcsó húsnak híg a leve.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#67100) ACE- válasza Soma01 (#66765) üzenetére


ACE-
addikt

Na, vettem egy Archer C7-et, tökéletes a 2.4Ghz az egész lakásban, és az 5G-nek is jobb lett a lefedettsége a 4300-hoz képest. Szóval örülök.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.