Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) Gubek-Einste válasza speedygonzi2 (#67747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben, kellene egy új router, pl Asus N18U vagy AC66U B1 attól függően, hogy kell-e 5 GHz-es wifi vagy sem.

AP-nak lehet dedikált AP eszköz vagy egy router AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67752) Cirbolya_sen válasza speedygonzi2 (#67747) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

A NAS-on lehet futtatni az AP felügyeleti szoftverét, ez csak beállítás miatt, és frissítések miatt kell, nem folyamatosan.
- Ubuquiti Unifi /QNAP, OMV NAS, Ubuntu, Win/
- TP-Link /Win/
- Zyxel /Win/

Szoftver nélkül egyedi beállítások, ilyenkor nincs roaming és egységes SSID
-Mikrotik, Zyxel

Hardverrel vezérelve
-Mikrotik, Zyxel, TP-Link, Ubiquiti

Router feladatra jól paraméterezhető kell /ezek legtöbbje bírja a Gb internetet is/
-ASUS N18U, Ubiquiti ER Lite3, Mikrotik,

A AP-nál függ az ár a frekvenciától, adóteljesítménytől. Ez kell mérlegelni.
Nagy vonalakban a 3AP és a router összesen 100e körül van, ettől lehet eltérni néhány ezerrel a kisebb igényekkel :)

Cirbolya_sentinel

(#67753) kecsetif válasza Gubek-Einste (#67740) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Tplink MR200 lett. Bar csak 25/6 Mbitet csinal a 4g nettel wifin keresztul.
Csak egy pillanatra kellett belepnem amenube, hogy atallitsam a 4g profilt (2-kozul llehetett valsztam) es utana mar ment is. Ez azert eleg szimpatikus.

(#67754) #95590400 válasza MaCS_70 (#67736) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, az antennák irányítgatása azért elég komolyan befolyásolhatja a lefedettséget. egyet nehezen irányítasz mondjuk 3 felé.

[ Szerkesztve ]

(#67755) Multibit válasza #95590400 (#67754) üzenetére


Multibit
veterán

A sok hülye gyártó erre nem gondol... ;] A dedikált AP-k antennáit hogy állítgatod? A mesh rendszerek is belső antennásak általában.

[ Szerkesztve ]

(#67756) #95590400 válasza Multibit (#67755) üzenetére


#95590400
törölt tag

alapvetően fingom nincs mi a dedikált AP, meg a mesh rendszer, de igazából nem is érdekel, bocsi. szóval én pölö, ahogy az átlagfelhasználók döntő többsége, sehogy nem fogom őket állítgatni. ahogy a belső antennás, sima rútereket se, de előkerült már a téma több helyen, ott is számít, hogyan és merre forgatod.
de van azért értelme ebből a szempontból is a több antennának. persze egy szar kimenő teljesítményű rúterre aggathatnak akárhány antennát, még csomót is köthetnek rá, az szar marad.

[ Szerkesztve ]

(#67757) MaCS_70 válasza #95590400 (#67754) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez elvben igaz, gyakorlatban azonban kisebb a jelentősége a nem túl nagy nyereségű routerantennáknál.

2 dBi-nél gyakorlatilag semmi jelentősége, de a visszaverődések miatt 5 dBi esetén sem olyan egetverő.

Arról nem is beszélve, hogy ezzel csak a szintek közti eloszlást tudod valamennyire javítani, a horizontálisat viszont semennyire.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67758) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!

Milyen USB-s router ajánlott Digi net mögé?
Huawei ONT van 1G nettel.
1x PC LAN, 3x Wifi kamera(max. 720p), max. 3-4x egyéb Wifi eszköz böngészésre.
Gyakorlatilag csak a 3 kamera lenne a folyamatos "fogyasztó".
Letöltés nem megy egyfolytában, mobil eszközökön se nonstop videónézés...

:R

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#67759) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Jön egy routerem Kínából. (GearBest.)
ASUS RT-AC88U, elég korrekt darab.
A kérdésem arra vonatkozna, ha ne adj Isten történik vele valami, lehet rá érvényesíteni hazai garanciát? Van bármilyen kvázi serial, ami alapján itthon is hozzányúlnak? Tudom, szerencsére nem szeretnek a routerek megkakkanni, de a visszaküldős játék annyira nem vonz.

Köszi! :R

ps.: Felveszem majd a kapcsolatot a hazai ASUS képviselettel, de gondoltam lehet tőletek is releváns információt szerezni.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#67760) mpo válasza MittuDomain_ (#67759) üzenetére


mpo
veterán

A hazai garanciára nem sok esélyt látok.
A kérdésedet a megrendelés előtt kellett volna feltenni.
Nyertél 10e Ft-ot.
[link]

Ha jól emlékszem a fogyasztóvédelmi szabályok ebben az esetben nem érvényesek.

Ismered?
Szeretnék én fele olyan okos lenni előre, mint a feleségem utólag.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67761) MittuDomain_ válasza mpo (#67760) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Egyedi kuponos akció volt, 12USD-t fizettem érte.
Nem, nem írtam el, tényleg ennyi, nevesül 3.393,- Ft-ot vontak le.
Mikor megrendeltem azt hittem, simán törlik elárazásra hivatkozva, de szerencsém volt és kiküldték, már úton, élő tracking.

Szóval az olvasatomban legalább 75e-t nyertem, szerintem "még a hülyének" is kategóriás döntést hoztam.
Csak a dolog (garancia) mikéntje érdekelt, de akkor értem, ne számoljak vele, köszönöm a tájékoztatást. :)

Egy csomó cuccra van serial/imei alapján nemzetközi gari, reméltem, a felső polcos routerekre is, de ez van, szerintem együtt fogok tudni élni vele. ;)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#67762) mpo válasza MittuDomain_ (#67761) üzenetére


mpo
veterán

Az Asust még megkérdezheted, ha megjön.
Ha még 3 év garanciát is kapsz, akkor főnyeremény.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67763) woodworm válasza MittuDomain_ (#67761) üzenetére


woodworm
veterán

Az asus wireless termékekre elméletileg 2-3 év helyi garancia van és neked kell a szervízbe eljuttatni. Kivéve, ha a forgalmazó ennél kedvezményesebb feltételeket ad.

[ Szerkesztve ]

(#67764) modflow


modflow
veterán

Jelenleg egy Asus RT-N12 D1-es routerrel rendelkezek.

A netem kábelneten jön, 60 Mb/s.

A ház két szintes, blokkból készült, betongerendákkal. A hátsó teraszon már alig van most WiFi, nagyon gyenge a jel, pedig egy fal választja el a routertől, ami kb. 6-7 m-re van.

Ha vennék egy ilyen routert, akkor az érdemben előrelépés lenne?
Asus RT-N18U

A mostani router azt is csinálja, hogy van elvileg net, de mégsincs.... Ha belépek a felületére, azt írja nincs net kapcsolat. Elég idegesítő, bár nem tudom, hogy ez router, vagy szolgáltató hiba.

(#67765) Gubek-Einste válasza forceberg (#67758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67766) Gubek-Einste válasza modflow (#67764) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetséges de garancia nincsen, ha még sem lesz elég az új eszköz akkor a jelenlegit beállíthatód AP módban másodlagos eszközként.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67767) vicces válasza modflow (#67764) üzenetére


vicces
addikt

és ha megpróbálnál egy firmware-t frissiteni rajta, ha nem a legfrissebb lenne már most is a stabilitás miatt?
a wifit meg átraknám valami másik csatornára.
egyébként egy belső fal és a külső fal után nekem sem megy már a net, bár a wifi kapcsolat megvan a telefon szerint.

:)

(#67768) modflow válasza vicces (#67767) üzenetére


modflow
veterán

Mindig jelzi a router, ha van frissítés, most is a legújabb van rajta.

Megpróbálom a csatorna váltást. Köszi

(#67769) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Sajnos a mostani 2,2 éves NETIS router elkezdett vacakolni és néha eldobálja a Wifi-t vagy nem engedi át rajta a netet. Arra jutottam hogy a végét járja. Jól megszolgált és emlékét sosem feledem. :(

Viszont totál nem vagyok képben a mostani router piacban és ahogy látom nem ritka a 80-100 ezres "otthoni felhasználásra" szánt robosztus példány sem ami mindenféle szépnek hangzó rövidítéseket is tud ami piacvezető technológia és jobb mint bármi más, gyógyítja a gyermekbénulást és még a légutakat is tisztítja.

Szóval úgy döntöttem inkább a fórumos mesterembereket kérdezem meg hogy valójában mi az amit tényleg érdemes megvenni és mi az ami csak marketinges fogás és mezei emberfia sose fogja kihasználni.

Amit szeretnék
- Gigabites WAN-t kiszolgáljon (Digi)
- Gigabites LAN-t kiszolgáljon (Cat6e van mindenhol a házban)
- Gigabites WLAN-t se lenne hátrány (4K TV-k wifin)
- 2,4 és 5 Ghz -es csatornák
- b/g,n,ac (ad, ay) teljes spektrumban (ha esetleg lehet vele külön csinálni egy 2,4 b/g only SSID-t a többi mellé az csak öröm)
- 25 méteres hatótáv (a mostani 4 antennás már csak éppen-hogy viszi)
- Stabilan és macerálás nélkül üzemeljen ha egyszer beállítottam, ne keljen újraindítgatni meg ilyenek

Ami jó lenne:
- A szomszédos 8db tp-link és szolgáltatói routert elnyomja és ne legyen magasabb jelerőssége "Dani Routerje" hálózatnak mint az enyémnek :DDD :DDD :DDD

Az árpalettán én szívem szerint max 30-ig mennék el, de ha van 40-50 -ért egy olyan ami mindent tud és még többet is ráadásul azt nagyon, akkor bár mint ha a fogamat húznák, de olyat veszek.

Minden segítséget előre is köszönök!

Üdv,
Romvr

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#67770) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Írtam a mysoft-nak, hogy milyen az AC66U routerük, ezt küldték vissza képnek:

Ez az ajánlott típus? :R

PSN ID: marquuard

(#67771) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A csoda Xiaomi routerrel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni:

-A Mi router 3 ("sima") az nem tud az USB-jén 4G dongle-t fogadni?

-Valamint sajnos kínai nyelvű - nem én vettem, hanem a bérlőtársaim - azt csak FW cserével lehet orvosolni nem?

(#67772) MaCS_70 válasza EnterR (#67770) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, Neked és Romvr-nek is!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67773) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,

Tp link 1043ND V2 utódját keresem, mivel a WiFi része nem igazán működik már megfelelően.
Jelenleg 100/100 Digi netem van (Az új router azért szeretném, ha valamive többet tudna).
Egy-két laptot csatlakozna rá Windows-rendszerrel WiFin. XBox szintén WiFin. Illetve 4-5 Androidos telefon, táblagép. TV lanon.
Ehhez keresnék egy megfelelő routert max.13000Ft értékben.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#67774) Intruder2k5 válasza szatocs1981 (#67773) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az elvárásaidhoz szűkös a keret, de esetleg egy Xiaomi Mi Router 3G belefér Gearbest-ről, vagy egy TP-LINK Archer C2 még itthon is. Utóbbi bár dual band, de a szerényebb 5GHz-es képességei miatt nem nagyon szoktuk ajánlani.

(#67775) TeeJay válasza szatocs1981 (#67773) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is ilyen V2 van
nálad miben jelentkezik a hiba?
nekem mostanában lassú a wifi meg néha nem látja a telefon
persze én panelben vagyok és ha kiállok az erkélyre akkor úgy 120-130 SSID-t látok kapásból
eddig 13-as csatornán volt és pörgött is de utóbbi hónapban 11-13között halál mind

lehet nálam is kezd már bekrepálni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67776) speedygonzi2 válasza Cirbolya_sen (#67752) üzenetére


speedygonzi2
tag

Elkezdtem nézegetni ezeket az Ubiquiti rendszereket és elég szimpatikusak tűnik. Hasonlit ahoz amiben eredetileg gondolkodtam mint alternativa.

Néhány kérdés felmerült:

jól gondolom hogy a Unifi Cloud Key gyakorlatilag a dedikált felügyeletet / konfigurációs felületet venné át egy PC-től?

Egy switch-re mindenképpen szükségem lesz ha jól látom. A plusz AP-kal együtt már a jelenlegi routerem sem adna elég portot (most is foglalt 3).
Ha jól olvasok a sorok között, olyan routert érdemes vennem ami tud legalább néhány porton PoE-t, vagy az AP-kat meg tudjam hajtani.vele, ahogy nézem ezek a halózati kábelen keresztül kapnak tápot.

Switch-ben mennyire számit hogy milyet veszek? elég változatosak az árak, mi az amit érdemes figyelembe venni választásnál?
elvileg bármilyen switchet használatok egy Unifi rendszerhez ah jól gondolom, nem?

köszi,
Speedy

(#67777) Cirbolya_sen válasza speedygonzi2 (#67776) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Valaszok:

1 igen jol gondolod
2 ezt is :)
A valasztasnal fontos hogy milyen AP kell, mennyi a felvetele es milyen poe szabvanyt hasznal.
Egy eve volt jo aron zyxel 8 portos 80w-os, amin ketyeg 4 db Ubi AC LR

Van Edge router forum is, ott is kerdezhetsz /nem csak routerrol :D

Cirbolya_sentinel

(#67778) Miros


Miros
csendes tag

Sziasztok. Remélem ez a jó topic a kérdésemnek. Most költöztünk új házba és vittem magammal a régi Asus rt-ac68 routeremet, de nem megfelelő, több okból sem. Két szintes ház, a mennyezet rogyásig van vassal, router a földszinten, ezért a wifi fennt nem elérhető. Illetve a házat előkábeleztük CAT6-al és 13 kiállás van, amit az ASUS nem tud kezelni. Gondolkodom hogy eladom a drága ASUS-t, mert a szolgáltatásaira nem nagyon van szükségem, és kiegészítve nulláról kezdem a setup-ot. Segítenétek egy jó ár-érték arányú rendszer kitalálásában? Huawei hg8245h -et kaptam a Telekomtól, 1 gigabites netet szeretnék, bridge módban használnám ezt. Gondolom szükségem lenne szintenként vezetékes WIFI access pointokra, egy unmanaged switch-re, és valami alap routerre? Ha tudnátok best buyokat mondani azt is megköszönném. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#67779) szatocs1981 válasza TeeJay (#67775) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Mostanában egyszerűen gondol egyet és laptopon elmegy a net (WiFi). Tálcán kis sárga felkiáltójel a jelerősség mellett. Csak a router újrainditása után lehet ismét laptopon netezni, mig a hiba újra nem jelentkezik.

TP-LINK Archer C2 AC900 nem tartozik az ajánlottak közé?

(#67780) Kacsa75

Szervusztok kedves Fórumtársak!
Kérlek szépen Titeket, hogy segítsetek a választásban.
Olyan router-re lenne szüksége a családnak, hogy;
- a 2Mbit-es netet tudja továbbítani
- a két szintes 200 m2-es házat le tudja fedni
- a 4-6 eszközt ki tudja szolgálni wifi szempontjából
Előre is nagyon szépen köszönjük a segítségeteket.
Isten áldjon Benneteket!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#67781) Gubek-Einste válasza Romvr (#67769) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
30k felett: Asus AC68U, Synology RT1900ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67782) Borisz76 válasza Kacsa75 (#67780) üzenetére


Borisz76
veterán

A 2 Mbit az egy 10 éves routerek sem gond.

A 200 nm , 2 szinten 1 wifivel pedig a legjobbaknak sem biztos hogy megy....

Szintenként egy - egy router-el már biztosabb a dolog.
Ekkor valamelyik routert AP módba kell kapcsolni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67783) Gubek-Einste válasza Miros (#67778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre? Mert határ a csillagos ég.
Legalább egy 16 portos switch kellene de inkább legyen 24 portos. AP-k esetén nem lenne hátrány a PoE képes switch sem, legalább 4 porton.

Egy alap rendszer kb 50k lenne, egy komolyabb 100k-nál indul.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67784) Gubek-Einste válasza szatocs1981 (#67779) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott a C2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67785) mikrotik_fan


mikrotik_fan
újonc

Router vásárlás előtt sokat olvasgattam az ezzel foglalkozó fórumokat – többek között ezt is - ezért úgy gondoltam, hogy megosztom a tapasztalataimat, hátha segít valakinek.
Korábban egy Mikrotik RB750 router és egy TP-LINK TL-WR841ND Ver:5.4 (DD-WRT firmware) kombót használtam, ami hosszú évekig stabilan kiszolgálta az igényeinket. Költözés miatt korábbi internetszolgálatóm helyett DIGI internetem lett (500/200). A fenti konfigurációval nyilván nem lehetett kihasználni az új előfizetés sávszélességét, ezért keresni kezdtem valamilyen más megoldást.
Mindenféleképpen OLCSÓ megoldást kerestem, mert hamarosan ismét költözünk, és ki tudja, hogy ott milyen internet szolgáltatás lesz.
Munkám során leginkább Mikrotik routereket használok, ezért nyilván ebben az irányban keresgéltem. Végül is a Mikrotik HAP AC2-re (RBD52G-5HacD2HnD-TC) esett a választásom.
A router 3 napja működik, eddig kifogástalanul. Az eszköz 3.43 firmware verzióval érkezett. Kötelező frissíteni, az alap firmware kicsit bugos, leginkább WiFi teljesítmény problémák vannak vele. Az aktuális verzió:6.42.5.
Legtöbb gondot a választásnál a várható WiFi teljesítmény jelentette, ezért végeztem pár mérést, hogy segíteni tudjak azoknak, akiknek szintén ilyen problémái vannak.
A mérési környezet:
Első emelten lévő (talán tégla falú?) lakás, sok látszó 2,4GHz hálózattal, de ezek jelszintje alacsony (jellemzően -80dBm). Az 5Ghz sáv tiszta, egy eszközt látok, szintén nagyon alacsony jelszinttel. A méréseket 3 eszközzel végeztem, ugyanazon a helyen. A távolság a routertől kb. 6m, és két válaszfal választ el tőle. Végeztem méréseket mindkét sávon, és referenciaként kábelen is. A szintetikus tesztek után mértem egy valós letöltést is ugyanarról a mirrorról. Egy Cent-OS Linux disztribúciót választottam (ajánlom mindenkinek, jó kis szervereket lehet vele építeni 😊 )

(#67786) Soma01 válasza mikrotik_fan (#67785) üzenetére


Soma01
veterán

És vajon mekkora adatátviteli sebességet tud nat-olni maximum? Az 1000-es Digi PPPoE netet tudja vajon teljes egészében nat-olni?

(#67787) mikrotik_fan válasza Soma01 (#67786) üzenetére


mikrotik_fan
újonc

Teoretikusan talán... :-)
A valóságban szerintem nem tudja, de nem tudom mérni.
Azért gondolom, hogy nem tudja, mert olvastam valahol, hogy nem igazán tudja a terhelést elosztani a négy mag között, és speedtest futtatása közben ez egyik mag 100%-on pörög, ott lesz valahol egy szűk keresztmetszet.

Azért ez egy olcsó, belépő szintű router (kb. 20000HUF), túlzás lenne ezt várni tőle.Ilyen feladatokra vannak komolyabb eszközök, de sokkal drágábban.

(#67788) speedygonzi2 válasza Cirbolya_sen (#67777) üzenetére


speedygonzi2
tag

1) az azért jó mert rövid távon tudom pc-vel managelni, hosszú távon pedig lehet bőviteni. ez mindenképpen előnye ennek a monduláris rendeszerenk.

2) megnétem hogy a 1043 egy másik táppal, v3-as firmware-el (elvileg fel kellene mennie rá) hogyan muzsikal.

3) tudok venni egy AP-t és azzal kitesztelni az elhelyezést, / szórást / hatótávokat, -valószinüleg már itt egy nagyságrendi javulás lesz a mostani konfighoz képest, aztán pedig fel lehet épiteni az egészet szépen. (meg közben biztos szivni is egy picit, azt mindig kell)

4) nézegettem ezt a 2 routert és nem értem az alapvető kölönbséget közöttük:
-UBIQUITI UniFi Security Gateway
-UBIQUITI EdgeRouter Lite
mi itt a fő különbség a két "család" között.

köszi
Speedy.

(#67789) Soma01 válasza mikrotik_fan (#67787) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönjük, hogy megosztattad a tapasztalataidat! :) Ezek szerint 500-as nethez elég.

A RB450Gx4-re lennék kíváncsi, hogy mennyit tud? De mondjuk abban nincs wifi modul, tehát csak vezetékes.

Amúgy Mikrotikre van valami beállítás "varázsló"? Azaz egyszerű beállíthatóság?

(#67790) mikrotik_fan


mikrotik_fan
újonc

Van egy "Quick Set" menü, ahol az alapvető dolgokat be lehet állítnai egy nagyon egyszerű felületen:

Wireless
- wireless protocol
- band
- channel width
- country
- MAC address
- security
- encrítpion
- wifi password
- hide SSID

WAN
- address acquistion ( static, automatic, PPPoE) és az ezekhez kapcsolódó alapbeállítások

Local Network
- IP address
- Netmask
- DHCP
- NAT

És még van egy valamilyen VPN beállítás (ezt végképp nem használtam soha, erre inkább a terminál)

Gondolom, működik így is, de én ezt egy-két alkalommal használtam

Ha viszont ezt nem használod, akkor kezdődik a BULI. A Mikrotik eszközökben az a csodálatos, hogy MINDENT te állíthatsz be.

(#67791) #19482368 válasza speedygonzi2 (#67788) üzenetére


#19482368
törölt tag

4)

pl Más gui van rajtuk.
A UBIQUITI UniFi Security Gateway másnéven UNIFI wirelessben erősek, míg a UBIQUITI EdgeRouter Lite és társai vezetékes fronton erősek.

Pl a UniFi Security Gateway beállításait egy Cloud-key nevezetű eszköz, vagy PC-re telepített szofver végzi.
UniFi Security Gateway nem rendelkezik önáló gui-val, illetve csak minimális. Ellenben a UBIQUITI EdgeRouter saját gui felülettel rendelkezik, amin keresztűl be lehet állítani.

UniFi Security Gateway csak a Cloud-key keresztűl van lehetőséged maradandóan tűzfal szabályokat felvenni, illetve beállítani, ugyan felveheted CLI keresztűl, de a legközelebbi Cloud-key szinkronizáció alkalmával törlésre kerűlnek a CLI kersztűl felvett szabályok.
UBIQUITI EdgeRouter felveheted gui-keresztűl, de ha pl sok címet, szabályt akarsz felvenni akkor CLI keresztűl gyorsabb. Pl ha 400db ip címet akarsz tíltani, akkor egy előre megírt script segítségével gyorsabban megvagy.

A UniFi termékcsalád ideális eszközei, ha minden szolgáltatást igénybe akarsz venni.
USG UniFi Security Gateway
unifi-switch-8
unifi-cloud-key
/unifi-ap-ac-lr
Sokan sporólnak más eszközök használatával, pl switch, de amit a UNIFI kinál, az csak az ő termékeik használatával lehet optimálisan, teljeskörűen kihasználni. Minden más eszköz használata esetén, csökken a használható szolgáltatások palettája. Mivel a unifi is folyamatosan fejlődik, így aki hosszú távon gondolkozik, annak mindenképpen megéri megvenni a teljes termékcsaládott.

UBIQUITI Edge termékcsalád ideális eszközei,
UBIQUITI EdgeRouter
EdgeSwitch™ 8-150w
A UBIQUITI Edge termékeket a jelenleg béta verzió UNMS rendszer fogja össze. Amit jelen pillanatban külön telepíteni kell akár egy külső vps szerverre, vagy egy dedikált ubuntu szerverre.
UBIQUITI Edge vagy EdgeMax gui a lehetőségek tárházát kínálja a felhasználóinak. Szintén folyamatosan fejlesztik, és rendszeresen adnak ki FW frissítéseket.

Ha vezetékes frontott akarod erősíteni akkor Edge, ha wirelesst akkor unifi.
A USG-vel nekem fentartásaim vannak vezetékes fronton. Én nem raknám ki frontra jelen pillanatban a USG-t, vannak felhasználók akik szerint teljesen megfelelő, és nincs vele gond.
Én rendelkekzem mindkét vonal eszközeivel, így magam is látom a kettő közti különbséget, és kényelmi megoldásokat. Azért is választom külön. De ahogy elnézem, sok más felhasználó is így oldotta meg. De ebben a formában, nem pénztárca barát. De cserébe egy átlátható, felügyelt rendszert kapsz.

(#67792) Multibit válasza Soma01 (#67789) üzenetére


Multibit
veterán

Amúgy Mikrotikre van valami beállítás "varázsló"? Azaz egyszerű beállíthatóság?
Van, de ha valaki a varázslós megoldások híve, minek neki Mikrotik? Pont a legnagyobb előnyét, a kifinomult konfigurálási lehetőséget nélkülözi a quick set használatával. Nem azért vett Mikrotiket, hogy “szénné konfigurálja”?
El kell tudni dönteni, hogy mit akar az ember! B...ni is meg szűznek maradni nem lehet egyszerre ;]

(#67793) mpo válasza Multibit (#67792) üzenetére


mpo
veterán

A Mikrotiket nem ismerem.
Az utolsó mondatod helyességét ellenőrizheted, ha megkérdezel egy-két tinilányt. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#67794) Multibit válasza mpo (#67793) üzenetére


Multibit
veterán

Csak az asszony meg ne tudja, hogy tinilányokat faggatok. Még továbbgondolja a dolgot... :))

(#67795) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Ez mennyire ajánlott router? (TP-Link Archer C2 AC900) 200Mbit/s-os nethez, ha olcsón szeretném megúszni, és nem vagyok hardcore felhasználó? Hiányolni fogok valamit a jövőben ha ezt veszem, és nem egy 20-25K-s darabot?

[ Szerkesztve ]

(#67796) mpo válasza tzsolesz (#67795) üzenetére


mpo
veterán

Nekem a nem ajánlott TP-Link C2 AC750 van, kábelen 2 PC és egy tv, 5 GHz-en egy tv, 2,4 GHz-en két mobil és egy tablet.
Serviio-val megy a 4K 5 GHz-en a tv-re.
Digi 500/200-as FTTB.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67797) Intruder2k5 válasza tzsolesz (#67795) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmi gond nincs vele, csak az 5GHz-es WiFi része a szokottnál jóval lassabb, lévén csak 433Mbps-t tud, ami egy ac-s eszköznél nem sok, ráadásul n módban ez az érték csak 150Mbps. Ha számodra ez nem probléma, akkor vedd meg, ez a 9000HUF nem pénz érte.

(#67798) tzsolesz válasza Intruder2k5 (#67797) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

(#67796) mpo Hmm, nem is rossz.

Értem. Hát azért még szét nézek, de egyelőre Ő a befutó.

(#67799) Cirbolya_sen válasza speedygonzi2 (#67788) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

1) Pontosan, és később ha kell bővíthető, cserélhető bármelyik összetevője, és már induláskor van egy stabil rendszered

2) A gyári firmware elég fapados, de felrakható rá valami open, nálam induláskor egy TP-Link 4300 csinálta a Digi Gigás netet

3) Jó játék az elhelyezése is, fal vagy mennyezet, mindenhol más, de hát ilyen ez a wifi technika :)
Szívás az van, de itt a fórumokon gyorsan van hasznos ötlet, főleg ha megfelelően értelmezzük az ilyen olyan fanokat.

4) lásd mint fent k.feri80 kommentjét
de ettől még remek párost alkotnak, vannak olyanok is, akik a Mikrotiket vagy más routert kombinálják az Unifi-vel. Kinek mi áll kézre, és ha komolyabb beállítások kellenek, mindnél marad az egyedi beállítás és a varázslók kihagyása :K

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#67800) Kacsa75 válasza Borisz76 (#67782) üzenetére

Szervusz tisztelt Uram!
Nagyon szépen köszönöm Neked.
Isten áldjon!!!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.