Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) ult1mate


ult1mate
tag

TP-LINK Archer C1200 AC1200 ezen megy a WOL valaki tudja?

(#66402) alcsapalcsa


alcsapalcsa
tag

Használt router vásárlásos kérdésem lenne:

1000-es nethez kerestem routert és a jofogason több is van az ajánlottak közül, de a környezetemben is találtam néhányat. A kérdésem, hogy mire kell figyelnem ha belefognék? Ha működik és nem zúg, csattog, stb, lehet gond vele? Ha gyári fw van rajta, attól szét lehet hajtani? - mondjuk nem tudom miként, de hátha van vmi okosság ilyen esetekre.
vagy a használt router teljesen felejtős?

(asus, tplink routereket találtam egyébként)

előre is köszönöm

(#66403) rosszcsont88 válasza alcsapalcsa (#66402) üzenetére


rosszcsont88
tag

általában 100mb/s és az nem jó 1000mb/s giganethez

(#66404) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem ,hogy RT-AC66U B1 routert szeretnék vásárolni.
Az lehetséges ,hogy időközben a B1 már B2 lett ?
Felhívtam az egyik üzletet és ott az eladó azt mondta ,hogy van RT-AC66U router viszont már B2 van ráírva és nem B1.

Köszönöm előre is a segítséget, válaszokat !

(#66405) alcsapalcsa válasza rosszcsont88 (#66403) üzenetére


alcsapalcsa
tag

ok... de én gigabites ajánlottakra gondolok. A kérdés inkább az lenne, hogy a használt routereknek lehet vmi olyan hibája, ami a természetes használatból adódhat és vizsgálandó vásárlásnál? vagy ha bekapcsolom és működik, nem zajong, akkor nagy baj nem lehet.....

(#66406) sparks


sparks
senior tag

Sziasztok!
Létezik-e olyan router, amibe lehet 4G-s SIM kártyát is tenni és a kábeles netet is egyszerre és, ha elmegy a kábelen az internet, akkor a mobilnettel folytatja a munkát automatikusan.

Tudom kicsit furán hangzik, de az okos otthonomhoz akarok egy ilyen megoldást, mert néha elmegy a net és olyankor elég szar, ha mondjuk épp nem vagyok otthon és nem tudom, hogy csak a net ment el vagy éppen kilőtte egy rosszember az egész renszeremet (volt már ilyen parám egyszer, szüleimet riadóztattam éjjel 2-kor nem volt vidám, közben meg csak a net halt le). 100Ah-s szünetmentes van alatta, az az áramszünet esetén közel 1 napig is elkocog, de ha nincs áram, akkor a net is elmegy simán, szóval kéne egy SIM a routerbe, ami átveszi a net kiszolgálást arra az időre.

Vagy ez így már nagy falat lenne?
Köszi! :R

(#66407) kovigyuri válasza Tomessz85 (#66404) üzenetére


kovigyuri
tag

Szia

Nekem ez van ráírva:
Model: RT-AC66U B1
H/W ver: B2

Üdv

(#66408) Tomessz85 válasza kovigyuri (#66407) üzenetére


Tomessz85
tag

Köszönöm szépen ! :)

és minden rendben a routerrel ? Mióta használod ?

egy tp-link C5 -t szeretnék lecserélni, stabilabb wifit szeretnék.

(#66409) Gubek-Einste válasza ult1mate (#66399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettő ajánlott kategóriás eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66410) Gubek-Einste válasza ult1mate (#66401) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott eszköz de erősen valószínű, hogy nem tudja de nézz rá az emulatorra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66411) Gubek-Einste válasza alcsapalcsa (#66405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használt router-nél bizonytalan, hogy milyen körülmények közt volt használva így a benne és a tápban lévő kondik állapota kérdéses.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66412) Gubek-Einste válasza sparks (#66406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus eszközeiben van dual WAN lehetőség ilyen beállítással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66413) sparks válasza Gubek-Einste (#66412) üzenetére


sparks
senior tag

Köszönöm, akkor a dual WAN a mágikus szó. Ezzel már elboldogulok!

(#66414) TeeJay válasza Tomessz85 (#66404) üzenetére


TeeJay
félisten

semmibe nem különbözik csak más a flash gyártója
a lényeg a típusszám mögötti B1 !!!
néha nem tudom mennyi iskolát végzett az aki a számozást adja valaminek
de olyan töketlen hogy lehet hogy B1-et ad típusnak és azon belül B1 és B2-t HW verzióra
nem tudott volna már C-t vagy D-t adni :U

-->ASUS RT-AC66U B1 H/W Ver.: B1 - BCM4708C0 (@1.0GHz Dual Core)
Also has one front USB3 port, one USB2 back ports, Zentel flash (NAND).

-->ASUS RT-AC66U B1 H/W Ver.: B2 - BCM4708C0 (@1.0GHz Dual Core)
Also has one front USB3 port, one USB2 back ports, AMD flash (NAND).

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66415) gemini


gemini
aktív tag

Van egy Asus RT-n18U routerem. szerettem volna kívülről elérni, de nem volt publikus az IP-m a DIGI-nél. Felhívtam őket, átállították, küldtek róla SMS-s, az ügyfélszolgálatos mondta, hogy ezután indítsam újra. Megtörtént, lefutott 100%-ig, majd nem történt semmi. Kikapcsoltam, majd be, és onnantól kezdve csak a powerled és a wifi led világít. Próbálkoztam resettel, meg a neten találtam 30-30-30 resetet, de a probléma továbbra is fennáll. A gép nem látja az alapértelmezett IP címen. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#66417) Intruder2k5 válasza gemini (#66415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt inkább a topikjába írd, hátha tudnak még valamit segíteni.

(#66418) gemini válasza Intruder2k5 (#66417) üzenetére


gemini
aktív tag

Sorry, ezt valóban nem ide akartam írni. :R

(#66419) gera021


gera021
aktív tag

Sziasztok,

angliaban elek es a gyari BT router naponta ujrainditja magat, mar csereltek egyszer de hiaba, online jatek kozben pl BF1 ben eleg bosszanto, kerdesem az lenne h miet vegyek helyette? 80mbit es ads net ami type A,
kb 20ezer korul, koszi

(#66420) Tomessz85 válasza TeeJay (#66414) üzenetére


Tomessz85
tag

Köszönöm szépen !

Akkor ezt fogom választani és nagyon fogok figyelni a B1 -re :D
Amúgy tényleg érthetetlen "logika" pláne egy ekkora multitól .....

(#66421) Soma01 válasza gera021 (#66419) üzenetére


Soma01
veterán

Nem tudod modem módba tenni? Ha sikerül, mehet utána egy saját routert. Ennek kérdezz utána.
A szolgáltatói eszközöket nem szerencsés lecserélni. Mert lehet nem fognak működni. A szabvány egyezése nem garancia a működésre.

(#66422) gera021 válasza Soma01 (#66421) üzenetére


gera021
aktív tag

sajnos nem tudom modem kent hasznalni, nincs olyan opcio,
akkor bele kell torodnom h ujrainditja magat naponta egyszer,

[ Szerkesztve ]

(#66423) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Egy átlag felhasználásra ( torrent+döngészés ).
Linux és Win 10 op.rendszer-re + android, iOS
Mi a különbség a ASUS RT-AC66U vs ASUS RT-18U között?

(#66424) Soma01 válasza gera021 (#66422) üzenetére


Soma01
veterán

A szolgáltatót kérdezted? Van, hogy ők tudják csak átállítani központilag. A menüben "PPPoE Pass Through" ha van az is azt jelenti.

cooi11!

Elég sok a különbség pl. az AC66U tud 5 GHz-et is, sokkal erősebb a hardvere is.

[ Szerkesztve ]

(#66425) HTomee válasza cooi11 (#66423) üzenetére


HTomee
tag

A 66U AC képes amíg a másik Csak N-es

(#66426) kali válasza cooi11 (#66423) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az RT-N18U csak 2.4 GHz sávot tud, az RT-N66U (egy olyan hirdetést linkeltél, nem pedig RT-AC66U-t) esetén pedig 2.4 és 5 GHz adott, de utóbbi csak N szabványon, az RT-AC66U viszont már AC-t is tud(na).
Az RT-N66U szerintem használtan már nem jó vétel annyiért, előnye ugyan az 5 GHz N szabvány sz RT-N18U ellenében, prociban viszont gyengébb (egymagos 600 kontra egymagos 800 MHz).
Az RT-N18U 17.990 Ft-tól indul újonnan és az RT-AC66U B1 (amiben már kétmagos 1 GHz proci van) 29.990 Ft-tól, ennek fényében én legalábbis nem adnék 20.000 Ft környékén egy nem mai, használt RT-N66U-ért.

[ Szerkesztve ]

(#66427) cooi11 válasza kali (#66426) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#66428) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy ConnectBox van otthon UPC-s internettel (120-as), mivel lejárt a hűségidőm átállok a Digire (500/200).

Laptop,telefon,tv tudja az 5GHz-et (ac), viszont van biztonsági kamerám is, ami csak a 2,4GHz-et (n).
Szóval a Dualband mindenképpen kell(ene) illetve szeretnék még egy külső HDD-t is rákötni az eszközre.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen router ajánlott ezek tükrében?
Az ár szempontjából szeretném megoldani 20.000 körül (+- pár mátyás)

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#66429) gera021 válasza Soma01 (#66424) üzenetére


gera021
aktív tag

beszeltem a szolgaltatoval, kozponti teszten ami 8 perc volt kb a varakozasom telon nem ment at a router, es kuldenek egy ujat, 1 heten belul, nem vagyok benne biztos h megoldja de hatha,

(#66430) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Sziasztok,

balatoni nyaralóba szeretnék mobilinternetet, kábeles lehetőség nincs.
- 75+75 négyzetméteres, emeletes ikerházban kellene kiszolgálnia különböző eszközöket vezetékmentesen (mobil, tablet, laptop, legrosszabb esetben sem kapcsolódna 10 készüléknél több), WAN/LAN port paraméterei nem érdekesek
- az ikerház mindkét fele családon belüli tulajdon, jó lenne egy előfizetéssel megoldani az egész lefedettséget
- 4G-s SIM-es megoldásban gondolkodom

Visszaolvastam, de elég kevés tapasztalat van a SIM-et fogadni tudó routerekkel kapcsolatban.

A topicban már emlegetett TP-LINK MR6400-ast néztem ki többek között, de elég vegyes ítéleteket olvastam róla. Tudom, hogy a wifi ellensége a téglafal, de érdekelne, hogy lakásban/házban hogy alakul néhány szobával odébb a sebesség. Ugye egyrészt az sem mindegy, hogy a SIM révén milyen erős jelet tud fogni beltérben, tehát meg kell találni a router legoptimálisabb helyét (gondolom ebben a router kijelzője segít?), másrészt a jel továbbítása a netet használó eszközökre milyen? Mennyire gyengül a routertől távolabb?

Hasonló még a TP-LINK Archer MR200, esetleg a D-Link DWR-921. Nagyjából egy kategória lehet mindegyik. Itt a topicban is többféle véleményeket olvastam pl. arról, hogy a 2 db külső antennájuk a 4G vételére van és a wifihez belső antennájuk van, vagy a 2 db külső antenna an a wifihez?

Attól tartok, hogy egy ekkora ház kiszolgálására nem alkalmas egyik sem, bárhova is helyezném... :F

Vagy pedig még olyan routeren gondolkodom, ami saját akksival rendelkezik, tehát hordozható. Pl. TP-LINK M7350, esetleg a Vodafone mifije: R218 hordozható Wifi hotspot. De azt mondják, hogy ezek a mifik még gyengébbek, tehát biztosan hordozni kell a házban, az meg nem túl szerencsés, ha esetleg többen akarnak egyszerre netezni külön helységben...

Lassan lesznek 5GHz-es eszközeink is, nem tudom mennyire érdemes ragaszkodni dual bandes routerhez, vagy egyelőre megteszi a 2.4 is.

Aztán a szüneteltetés kérdése is érdekes, hiszen csak max 6 hónapig lehet és még ezen intervallum alatt is felszámolnak 1-2 ezer Ft-ot/hó (bár a Vodafone már lassan 1 éve nem számláz a szünteteltetésért, de ki tudja meddig lesz ez így;]), szóval jó lenne nem lekötni magam. Viszont ha aláírok 2 évre, akkor a mifit,v .a routert ingyen adják. Viszont ha a fenti SIM-es routerek megfelelő lefedettséget biztosítanának, akkor inkább beruházok egy ilyenbe 30k körül és akkor akár szolgáltatótól függeltenül (vagy minimum hűségidő nélkül) tudnék 4G-s SIMhez jutni, pl. egy ilyenhez: http://mobilinternet.ephone.ch/, amit elég csak nyári hónapokra igényelnem, ősszel pedig szépen felmondom.

[ Szerkesztve ]

(#66431) ult1mate válasza Gubek-Einste (#66409) üzenetére


ult1mate
tag

ASUS RT-AC58U tudja a wake on lan-t? Benne van a menüjében nem tudod véletlen?

(#66432) ult1mate válasza ult1mate (#66431) üzenetére


ult1mate
tag

Bennevan ;)

(#66433) Gubek-Einste válasza McReay (#66428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k-ba csak a Xiaomi Mi Router 3G fér bele mint ajánlott dual band eszköz.
30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66434) Gubek-Einste válasza dave_gahan (#66430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt a topicban is többféle véleményeket olvastam pl. arról, hogy a 2 db külső antennájuk a 4G vételére van és a wifihez belső antennájuk van, vagy a 2 db külső antenna an a wifihez?
4G-sek a külső antennák.

Csak helyszíni teszt fogja eldönteni, hogy milyen is lesz az eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66435) TeeJay válasza kali (#66426) üzenetére


TeeJay
félisten

N18U

CPU1: Broadcom BCM47081A0 (800 MHz)
FLA1: 128 MiB (Spansion S34ML01G100TFI00)
RAM1: 256 MiB (Samsung K4B2G1646Q-BCKO)
WI1 chip1: Broadcom BCM4360
WI1 802dot11 protocols: bgn
WI1 MIMO config: 3x3:3
ETH chip1: Broadcom BCM47081A0
Switch: Broadcom BCM47081A0

https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-N18U

AC66U B1

CPU1: Broadcom BCM4708C0 (1 GHz, 2 cores)
FLA1: 128 MiB (ESMT F59L1G81LA-25T)
RAM1: 256 MiB (ESMT M15F2G16128A-DEB)
WI1 chip1: Broadcom BCM4360
WI1 802dot11 protocols: bgn
WI1 MIMO config: 3x3:3
WI2 chip1: Broadcom BCM4360
WI2 802dot11 protocols: an+ac
WI2 MIMO config: 3x3:3
ETH chip1: Broadcom BCM4708C0
Switch: Broadcom BCM4708C0

https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC66U_B1

sosem értettem miért mindják azt hogy az N18U jobb mint az AC66U-B1
mivel flash és RAM méret egyezik
N18U 1magos 800MHz-es míg az AC66U-B1 2magos1GHz-es Broadcom SOC-t kapott!!!
a 2,4GHz wifi chip BCM4360 mindkettőben tehát egál
5GHz csak AC66U-B1-ben van
ráadásul az eth switch is a SOC feladata és gondolom 1mag800MHz vs. 2mag1GHz-ben is az AC66U B1 a jobb

AC-nak dual antennája van kétlem hogy attól rosszabb lenne a vétel
illetve drágább de az AC-t meg kell fizetni

én az AC66U-B1-et venném :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66436) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni hogy DIGI 1000/200Mbit/s sebességű csomaghoz kábeles hálózatmegosztáshoz elég egy Linksys EA2750-es router vagy inkább Re6500? Feleslegesen nem fizetném ki a felárat ha nem muszáj.

(#66437) Soma01 válasza TeeJay (#66435) üzenetére


Soma01
veterán

Az N66U-t is vedd bele az összehasonlításba, mint harmadik szóbakerült eszközt! ;)

(#66438) Multibit válasza Jegesmaci81 (#66436) üzenetére


Multibit
veterán

Jelenleg Linksys EA2750 routered van? Próbáld ki az 1000-es csomaggal! Ha nem elég, vehetsz másikat.
Ha még nincs routered, ikább válaszd az itt ajánlott típusok valamelyikét! Mellesleg, az RE6500 nem router, hanem wifi range extender!
Miért pont ezt a két "csodát" nézted ki?

(#66439) McReay válasza Gubek-Einste (#66433) üzenetére


McReay
aktív tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Panel lakás, legfelső szint, 10-12 wifi jel 2,4GHz-en, Hála Istennek 5Ghz-en maximum 3 van az enyémen kívül.
A router a [kép] alapján a hálószobából szolgálná ki az eszközöket, minden fal beton. Hatótáv szempontjából egy 75nm-es lakást kell(ene) teljes mértékben kiszolgálnia.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#66440) Jegesmaci81 válasza Multibit (#66438) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Baj van velük? Linksyst szeretem és árban kb ennyit költenék rá.

(#66441) Multibit válasza Jegesmaci81 (#66440) üzenetére


Multibit
veterán

Baj van velük?
Az általad kinézett két darabbal van/lehet baj. Mint írtam, az egyik nem is router! A másik meg lehet, hogy kevés lesz a gigabites csomag kihajtásához: [link]. Idézem: az mt7620 nagyon jól működik 100-as lanon, de meg szokták dobni gyengébb switch-csel és belépőszintű gigabites routerekbe szerelik, ez sem szerencsés. Ha ez valóban így van, akkor a Linksys EA2750 nem biztos, hogy jó választás. Persze ha ragaszkodsz hozzá és nem zavar, hogy - esetleg - nem lesz meg a teljes letöltési sebesség nálad, akkor veheted.

Linksyst szeretem
Nincs ezzel semmi baj, szeretheted. Nekem is van egy WRT1200AC-m, én is szeretem ;)
Viszont soha nem egy márkát (brandet) kell szeretni/nem szeretni, mert csak átvered magad. Konkrét típusokat kell vizsgálni! Vannak nagyon jó Linksys routerek és vannak kevésbé jók is.

(#66442) Jegesmaci81 válasza Multibit (#66441) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszi a válaszokat.

(#66443) TongPo72


TongPo72
csendes tag

Sziasztok,

Egy 58 m2-es tégla lakásba Digi1000-hez szeretnék routert venni. Két telefont és 1 (max néha 2) laptopot kell elbírjon. Fontos lenne, hogy ne dobálja le a csatlakoztatott készülékeket én ne szakadozzon/lassuljon be a net. Átolvastam a topik nyitó hozzászólást illetve az utolsó pár oldalt. Egy ASUS RT-N18U-t néztem ki. Ennél tudtok esetleg jobb ár/érték arányút?

Köszi és üdv,
Tamás

(#66444) Multibit válasza TongPo72 (#66443) üzenetére


Multibit
veterán

Nem is lesz kábelen kapcsolódó kliens a hálózatodban? Ha nem, a gigabites netnek csak a töredékét fogod élvezni.
Ha nincs sok zavaró jelforrás a környezetedben, akkor kiváló választás az N18U :K Viszont ha "elektroszennyezett" a környék, jobban járnál egy dual band routerrel (amit 5 GHz-en használhatsz).

(#66445) MaCS_70 válasza TeeJay (#66435) üzenetére


MaCS_70
félisten

N18 vs AC66:

"AC-nak dual antennája van kétlem hogy attól rosszabb lenne a vétel
illetve drágább de az AC-t meg kell fizetni"

Pedig vélhetően pont erről lehet szó, és ennek megvannak a maga fizikai okai.

Próbáltuk. Az AC66uB1 szerintem a maga kategóriájában verhetetlen ajánlat és a 2,4 GHz-es wifije is nagyon jó -- de azonos körülmények között az N18 wifije, ha nem is sokkal, de érezhetően ésstabilan jobb volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66446) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Van hatótáv/átviteli sebesség összehasonlítás korszerű de olcsó routerekről, amiben meg lehet bízni? Amire szükségem van: wifi router openwrt-vel, >32RAM/ROM, usb és erős legyen 2.4GHz-ben, legalább közepes 5GHz tartományban. Legyen megbízható és persze olcsó :) Sorrend: stabilitás, hatótáv, sebesség. Tudtok ajánlani valamit? Jelenleg WNDR3700v2 van, ami ha külső antennás lenne, megfelelne, de így gyenge a wifi-je... köszönöm!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#66447) TongPo72 válasza Multibit (#66444) üzenetére


TongPo72
csendes tag

Köszi az infot. A közeljövőben egy laptop vagy asztali gép lesz majd kábelen. Olyan 10-15 másik wifi hálózatot látok laptopon/telefonon a lakásból, de a többségük igen gyenge. Nem tudom ez mennyire számít "szennyezettnek". A dual band routereknél mi a 'best buy'?

Üdv, T

(#66448) MaCS_70 válasza TongPo72 (#66447) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dualbandben a legjobb ár/értékű a Te kategóriádban szerintem határozottan az Asus RT-AC66uB1.

A 10-15 gyenge hálózatból akármi lehet, úgyhogy ilyen környezetbe szerintem érdemes 5 GHz-es eszközt venni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66449) firedani


firedani
tag

Sziasztok, az 1000-res DIGI nethez keresek egy routert. A meglévő 100-as routeremet váltaná le és elsősorban az lenne a cél, hogy vezetékesen érjen el jó sebességet. Az, hogy vezeték nélkül milyen sebességet tud, valamint hogy mekkora a hatótávja az másodlagos az esetemben. Továbbá nem bánom, ha csak 2,4 GHz-et tud, de még is csak előny lenne a dual band.
Mit tudnátok ajánlani 10-15 ezer forintos árkategóriában?

(#66450) Gubek-Einste válasza McReay (#66439) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemesebb lenne a kicsivel 30k feletti Asus AC66U B1-t beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.