Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) Soma01 válasza ACE- (#67100) üzenetére


Soma01
veterán

Örülök, hogy sikerült és elégedett vagy. A router helyén változtattál, vagy maradt ott, ahol bejelölted?

(#67102) sgx


sgx
tag

Sziasztok,

200MBps nethez keresek 2 egyforma routert, melyek wds-en csatlakoznának egymáshoz. A 2. routerre lenne rákötve egy rpi, mely NAS-ként és médialejátszóként funkcionálna.
Milyen típust ajánlanátok ehhez?
2db Asus RT-AC750 elég lenne vagy az árban sokkal barátibb TP-LINK TL-WR841N esetleg?

Köszönöm

(#67103) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Gondolkodom azon hogy a jelenlegi N18U routeremet ami a wifit szórja AP módban, lecserelnem valami 5 Ghz-esre. Sajna a környező hálózatok száma jócskán meghaladja a 100-at, így elég leterhelt a 2.4GHz. A probléma az, hogy 2-3 teglafalat kéne atvinnie a wifinek, ami az 5 Ghz-nel talán már problémás. A jó hír az, hogy a lakás másik végébe át van vezetve a kábel, és ott is van egy N18U, amiről csak a Tv, Iptv, és a médialejátszó megy kábelen. A net T-s 250-es kábel.
Tehát a kérdésem egyrészt, hogy milyen router volna jó wifi céljából, ill. mi volna a legjobb megoldás, hogy a lakás másik végén is simán, gond nélkül működjön a wifi (5GHz-en).

(#67104) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#67103) üzenetére


Gabesz87
addikt

Azt még hozzátenném, hogy egy erős duál band routerre gondoltam, mivel egyes eszközök, pl. Xiaomi porszívó csak 2.4Ghzen mennek.

(#67105) Gubek-Einste válasza sgx (#67102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem jó mivel csak 100-as portjai vannak.
TP-Link 1043N-nel próbálkozzál inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67106) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#67103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél 2 darab Xiaomi Mi Router 3G vagy Asus AC58U/AC66U B1-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67108) ACE- válasza Soma01 (#67101) üzenetére


ACE-
addikt

Aha, pont ugyanoda raktam vissza, ahonnan a 4300-at kivettem. Ráadásul alul van, egy asztal alatt a számítógépházam tetején, ha felülre raknám a falra még jobb lehetne, de a kábelokat nem lehetne normálisan elvezetni, és nem is vesződnék vele.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#67109) Blackdeath12


Blackdeath12
csendes tag

Hello! Szükségem lenne 1 olyan routerre, ami képes kliensként viselkedni. Tehát a koncepció úgy nézne ki hogy 5ghz en osztok meg 1 hotspotot a telefonomon, és az osztott netet, szeretném a gépen látni. Nagy sebességű routerben gondolkozom, tehát ha tudna 1200-1300 megára felállni a kapcsolat az jó lenne. Milyen jó képességű routerek jöhetnek szóba? Választ köszönöm!

(#67110) viktorhu válasza Gubek-Einste (#67106) üzenetére


viktorhu
veterán

A xiaomi tud igmp-t? Ha megy róla iptv és wifi is, akkor az fontos.

(#67111) Intruder2k5 válasza viktorhu (#67110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jól tudom csak padavan fw-vel, de majd valaki megerősít vagy megcáfol ebben.

(#67112) viktorhu válasza Blackdeath12 (#67109) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit szeretnél? A telefonon megosztott netet egy nem wifi képes számítógépen használni? Az egyszerű megoldás egy usb wifi modul lenne a számítógépedre. Ha mégis routert akarsz, mindegyik tud wifi bridge módot, tehát hogy a bejövő net nem a wan porton jön, hanem egy wifi hálózatra csatlakozva. Az ac kapcsolat sebessége mobilnethez mindegy, egy ac450-es kapcsolaton is átmegy szépen egy 250-es net.

(#67113) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!

Tönkre ment a routerem és mennék egyet venni de nem tudom milyet vegyek. Ebben kérnem a segítségetek. Egyszintes vályogházról van szó ami kb 80négyzetmeres 60-70centi vastag falakkal. Mit ajánlanátok ami az egész házat lefedné szépen gyorsan? 100megás netem van.

(#67114) viktorhu válasza Maxell014 (#67113) üzenetére


viktorhu
veterán

Hosszú a ház? Tudod középre tenni a routert? A belső válaszfalak is vastagok?

Szerk: a régi router lefedte az egész házat?

[ Szerkesztve ]

(#67115) woodworm válasza viktorhu (#67112) üzenetére


woodworm
veterán

Elég kevés router tudja a wifi bridge funkciót, extrának számít!

(#67111) Intruder2k5
A gyári fw nem tudja, ez az egyik hiányossága. Padavan vagy opnwrt kell hozzá mindenképpen ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#67116) Maxell014 válasza viktorhu (#67114) üzenetére


Maxell014
senior tag

A ház szélébe tudom tenni és a másik végét nem nagyon fedte le a régi és a válasz falak is 70 centi körül vannak. 8ezer forintos asus volt a régi most pontosan nem tudom milyen.

(#67117) viktorhu válasza woodworm (#67115) üzenetére


viktorhu
veterán

A Kínából rendelt filléres Tendában is benne van, most nem is emlékszem olyan routerre, amiben kerestem volna és ne lett volna.

(#67118) viktorhu válasza Maxell014 (#67116) üzenetére


viktorhu
veterán

A szolgáltató nem ad routert? Én úgy oldottam meg hosszú vályogházban, hogy egyik végén a szolgáltatói router, másik végén egy akármilyen olcsó router, a kettő között meg powerline kapcsolat.

(#67119) Gubek-Einste válasza viktorhu (#67110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67120) Gubek-Einste válasza viktorhu (#67117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amiről te beszélsz az a WDS ami egy elég bizonytalanul működő valami és nem is kliens módra való igazándiból, inkább repeater-nek.
A WDS a nem szabványos volta miatt elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67121) #42813184


#42813184
törölt tag

hali! asus routert melyik boltban tudok venni gyári garival?

(#67122) korren válasza #42813184 (#67121) üzenetére


korren
aktív tag

Google.com - ot próbáltad már?
:DDD
:W

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#67123) #42813184 válasza korren (#67122) üzenetére


#42813184
törölt tag

próbáltam az asus honlapján sem találtam semmit

(#67124) Lacielvtárs válasza #42813184 (#67123) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mondjuk írj be egy konkrét típust a google-ba vagy így...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67125) Jozsó


Jozsó
tag

Észrevettétek, hogy az egyik legajánlottabb router az asus ac66u b1 31xxx Ft volt az Aquában, aztán egy hétig 40xxx, most megint visszament 31xxx-re. Érdekes, hogy ez is olyan mint a benzinár, akkor kell tankolni, mikor a legolcsóbb :D

(#67126) TeeJay válasza Jozsó (#67125) üzenetére


TeeJay
félisten

függ a dollár árfolyamtól
meg hogy melyik beszállítótól kapják mert az aqua is 4-5 magyar nagykertől vesz
aztán ha az egyikben nincs kénytelenek a másikből drágábban
kevés olyan kisker van aki nagyker is egyben és forgalmazó tehát közvetlenül külföldi gyártótól vesz cuccot
hardverker ilyen de ott is 33ezer most :U
majd ha megint 250 lesz a dollár akkor olcsóbb lesz ez is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67127) Richie32


Richie32
csendes újonc

sziasztok

minél jobban belemélyedek annál bizonytalanabb vagyok :F , hogy milyen routert vegyek.
az egyik több magos procival fut de kevesebb az adatátviteli sebessége a másik fordítva mik is a fontosabb adatok amire figyelni kell..? ki tudom e használni egyáltalán az adottságait vagy felesleges pénzkidobás.
amiken gondolkodom kibővült ár szerint növekvő sorrendben (23k-32K)

tp-link c7 ac1750
asus rt-ac58u
tp-link c8 ac1750
d-link dir882
asus rt-ac66u b1

ti melyiket vennétek és miért (akár ezeken kívül is aminek jó az ár érték aránya)

üdv:Richie32

(#67128) kali válasza Richie32 (#67127) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ezen a szinten az erősebb hardver (többmagos CPU, több RAM...stb.) általánosságban inkább kihasználható, mint a gyorsabb wifi sebesség, mert utóbbihoz azonos képességű ellenoldali eszköz is kell, a 3*3 MIMO tudásúak pedig még mindig elég kis arányban képviseltetik magukat.
Sokkal gyakoribb a háztartásokban a több/sok eszköz párhuzamos használata - amihez jól jön az erősebb hardver, pláne ha megy a torrent és társai is - és a gyors internet, mint például az 1300 Mbps AC kapcsolatra képes ellenoldali eszköz.
Ha van olyan eszközöd, ami tudja a gyorsabb wifi sebességet, vagy tervezed a közeljövőben a beszerzését, akkor érdemes az ilyen tekintetben is jobb routert venni, ellenkező esetben nincs jelentősége.
Ha képbe került kétmagos CPU-val és több RAM-Mal szerelt típus is (gondolok itt az RT-AC66U B1-re), mint például az egymagos CPU-val és kevesebb RAM-mal szerelt C7 és a felár nem gond, illetve ki is lesz használva, akkor utóbbiban nem nagyon érdemes gondolkodni, kivéve, ha valaki egyáltalán nem szán rá több pénzt és/vagy nem lesz komolyabb terhelés, netán húzósabb terhelés esetén nem lesz gond az esetleges kompromisszum a másik, adott tekintetben jobb routerhez képest.
A legideálisabb persze a minél erősebb hardverű és minél gyorsabb wifi sebességre képes router - pláne, ha valaki nem akarja sűrűn cserélgetni -, de ez mind inkább igaz, annál jobban emelkedik az ár is, ezért kell számításba és figyelembe venni az ellenoldali eszközöket, a használati szokásokat, az elvárásokat, az ár-érték arányt és rászánt összeget, hogy azokhoz és a lehetőségekhez képest a megfelelő típus kerüljön kiválasztásra.
Az én sorrendem általánosságban: C7 < C8 < RT-AC58U < RT-AC66U B1

[ Szerkesztve ]

(#67129) Richie32 válasza kali (#67128) üzenetére


Richie32
csendes újonc

Szia

és a d-link dir-882 ről mi a véleményed vagy a 10-33k ig terjedő ársávba mit tudnál ajánlani (felesleges költekezésbe se szeretnék esni) diginet1000 a net , kertes ház (nem baj ha kint is van net de nem feltétel)
wifin okos telefonok kapcsolódnak (p-9 lite től felfelé) két laptop (acer aspire v5) néha vendégek, vezetéken 2 asztali gép az egyik gamer , tervben van okos tv.

üdv:Richie32

(#67130) kali válasza Richie32 (#67129) üzenetére


kali
legenda

A D-Link direkt maradt ki, szoftveresen nem preferálom, ettől persze nem kell mindenkinek mellőzni, ha azt tartja szimpatikusnak.
Felsoroltad az ár-érték arányban jó (AC-s) típusokat, amik adott árkategóriában szóba jöhetnek.
Kellően sok ellenoldali eszköz esetén - főként ha többségében wifi kapcsolatról van szó - érdemesebb lehet a 256 MB RAM-mal szerelt típusokat választani, meghálálják a routerek.
Az Asus szoftveresen is nagyobb mozgásteret ad a beállítások és opciók tekintetében, a felsoroltak közül pláne igaz ez az RT-AC66U B1 verzióra (az RT-AC58U ellenében is), ha rászánod azt árát, szerintem a legjobb vétel a felsoroltak közül, sok helyen elérhető most 31.xxx Ft-ért.

(#67131) Richie32 válasza kali (#67130) üzenetére


Richie32
csendes újonc

köszi a választ
amikor elkezdtem keresgélni még a xiaomi wifi 3 tól indultam de egyre inkább a RT-AC66U B1felé kacsingattam csak megerősítésre vártam

üdv:Richie32

(#67132) ACE- válasza kali (#67130) üzenetére


ACE-
addikt

Mekkora az a "Kellően sok ellenoldali eszköz esetén - főként ha többségében wifi kapcsolatról van szó".
Nálam pl. van 5 mobil, tablet, TV, számítógép, laptop, porszívó, wifi-s kamera, és még soha nem volt velük semmi gond, tökéletesen máködtek. Az erős provi szerintem inkább akkor lényeges, ha a routert torrentezésre/letöltésre használná. Sima adatátvitelre egy 4 fős lakásban tök fölösleges.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#67133) Richie32 válasza ACE- (#67132) üzenetére


Richie32
csendes újonc

szia

én torrentezek a fiam játszik és torrentezik is és a megadott routerek mind usbs csatlakozóval is el vannak látva mert késöbb szeretnék rá adattárolót is.

üdv:Richie32

(#67134) kali válasza ACE- (#67132) üzenetére


kali
legenda

Annyi eszköznél már megmutatkozhat a különbség, egyáltalán nem mondható, hogy tök fölösleges, mert a még soha nem volt velük semmi gond nem jelenti azt, hogy nem lehetne jobb a menedzsment, az erősebb hardver mellett az is lesz, de ezzel sokan csak akkor szembesülnek, ha a gyakorlatban is kipróbálják és megtapasztalják használat közben az eltérést.
Nem csak és kizárólag a torrent terheli a hardvert, de az valóban jobban, pláne ha nincs visszafogva és itt jön a kompromisszum kérdése, minél erősebb a hardver, annál kevésbé kell mérsékelni bármit is, vagy lemondani dolgokról, elvárásokról.
Nem kell védened a gyengébb hardverű routert/eszközöket, ha neked, vagy bárki másnak megfelel, akkor nincs azzal semmi gond, de attól még nem feltétlenül lesz felesleges másnak az erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#67135) ACE- válasza kali (#67134) üzenetére


ACE-
addikt

OK, de éppen ezért kérdeztem, az illető aki a kérdést feltette nem mondta, hogy mire fogja használni, én meg elmondtam a tapasztalataimat, hogy ha nem a routerről torrentezik, akkor szerintem simán megfelelő (pl. a sor legalján található C7), mert nálam tökéletes.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#67136) Richie32 válasza ACE- (#67135) üzenetére


Richie32
csendes újonc

na meg persze előre is gondolni kell hisz a mai világban a terhelés csak növekedni fog nem egy két évre vesz senki ilyesmit. ami ma pont jó az nemsokára már kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

üdv:Richie32

(#67137) kali válasza ACE- (#67135) üzenetére


kali
legenda

Azt kérdezte, hogy ti melyiket vennétek és miért, erre írtam, illetve azt is, hogy az általam a listából preferáltabb típus erősebb hardverű, illetve többet nyújt szoftveresen és funkcionalitásban is, ezért jobb ár-érték arányúnak tartom összességében.
Mivel elég sok háztartásban megfordultam már wifi router kapcsán, ezért azt mondom, hogy routert általában több évre vesznek, emiatt érdemes mindig az aktuálisan a keretbe beférő legjobbat beszerezni, mert a routert nem cserélik olyan gyorsan, mint amilyen tempóban az igények és elvárások nőnek.

[ Szerkesztve ]

(#67138) Tordaj06


Tordaj06
csendes újonc

Sziasztok!

Az alábbi kérdést már feltettem egy másik topikba is és ott javasolták, hogy próbálkozzak itt is. Az ottani javaslat szerint új routerre lenne szükségem, ezzel kapcsolatba érdeklődnék, hogy tuti nincs-e más megoldás:) ?

Az eredeti kérdés:

"Digi 100-ról 1000-re váltottunk , kábelen a sebességmérés szerint kb 700M a letöltési sebesség, azonban Wifin kb 40-50M ( 3, a digi által előirt paramétereknek megfelelő géppel is tesztelve ). A jelenleg használt router egy TP Link TL-WR 1043N. Ebből a routerből ki lehet valahogy hozni, hogy nagyobb sebességet is tudjon WIFIn keresztül ? "

Azt a választ kaptam, hogy 5Ghz-es routerrel fog csak menni ez, viszont a boltban azt mondták annó, hogy az csak egy szobán belül fogja tudni szórni a jelet megfelelően és a falak erősen megfogják, ezért nekem ez annyira nem lenne jó opció.

Bármilyen tanácsnak nagyon örülnék és előre is köszi.

(#67139) kali válasza Tordaj06 (#67138) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A 2.4 GHz is tud(hat) többet, de a wifi sebesség nagyon sok tényező függvénye, ezért általánosságban semmi sem kijelenthető vagy biztos, ahogy az sem, hogy az 5 GHz csak egy szobán belül szór.
A wifi sebesség függ a routertől, az ellenoldali eszközöktől, a beállításoktól (a csatorna szélessége és értéke)) a környezeti tényezőktől (távolság, falak száma és milyensége, egyéb befolyásolók).
A routered minimum 2*2:2 MIMO 300 Mbps kapcsolati sebességre képes (verzió függvényében lehet jobb, akár 3*3:3 MIMO 450 Mbps), de az elleoldali wifi képesség milyen? Azok is 2*2:2 MIMO 300 Mbps képesek, vagy csak 1*1:1 MIMO és 150 Mbps, netán még kevesebb?
A beállítások a router és az elleoldal esetén is jók? 40 MHz, megfelelő csatorna...stb?
Ha veszel 5 GHz-es (AC-s) routert, annak megfelelően az elleoldali eszközeid is kezelik azt?
Az igaz, hogy az 5 GHz AC sokkal gyorsabb átvitelre képes, mint a 2.4 GHz N szabvány és az is, hogy az 5 GHz fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, de általánosságban nem írható le, hogy utóbbi csak egy szobán belül működik, megfelelő feltételek mellett a fal sem kizáró tényező, bizonyos esetekben még kettő sem.
Azt ellenőrizd először, hogy az ellenoldali eszközeid milyen wifi képességekkel rendelkeznek, annak függvényében kell a router cseréjén gondolkodni, mert ha azok nem megfelelők, akkor azokat, illetve azokban is cserélni kell a wifi modult, már amelyiknél az kivitelezhető.
Írok egy pozitív 5 GHz példát, a sajátomat: Linksys EA7500 v1 (ez még az erősebb hardverű, a v2 már valamivel gyengébb) router, panel, 8 - 10 méter távolság, két fal (az egyik vastagabb főfal, a másik vékonyabb válaszfal) beiktatásával is jó a wifi kapcsolat nem csak a laptopon, hanem még a mobiltelefonon is (igaz, az is a jobbak közül való adott tekintetben is, Mate 10 Pro, 2*2:2 MIMO AC866 Mbps).

[ Szerkesztve ]

(#67140) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Az Asus N18 hány wifi csatornát tud?

Köszi.

(#67141) Intruder2k5 válasza Bozso68 (#67140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Általánosan az 1 és 11 közti csatornákat, illetve firmware-től és területtől függően a 12 és 13 is használható.

Vagy ha arra gondoltál akkor 3x3:3 MIMO-s, tehát 3 csatornát tud, ami összesen 450Mbps, illetve TurboQAM-el 600Mbps sebességet jelent. Utóbbihoz viszont olyan ritka az alkalmas kliens, mint a fehér holló.

(#67142) Bozso68 válasza Intruder2k5 (#67141) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!

Szóval az N18 wifi-je alapból 1-11.
Egy majdnem négyzet alakú 180m2-es bolt, és a közvetlenül mellette levő szálláshely wifi ellátására keresek routert. Az egyik sarokba lenne elhelyezve, 15m nyílt terep a legnagyobb táv, illetve a router mögött közvetlenül a fal túloldalán a szállás felé max 2 gipszkarton fal, 6 méter. A csatornák 1-11-ig elég terheltek (több apartman a szomszédságban), ezért lenne jó olyan, ami tudja a 13-ast. 5GHz nem kell.

Milyen ajánlott típus jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#67143) Gubek-Einste válasza Bozso68 (#67142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudja a 12-13 csatornákat is de a kliens eszközökön múlik, hogy ők hogyan kezelik.
Nem biztos, hogy elég lesz ide egyetlen eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67144) motocoder válasza Tordaj06 (#67138) üzenetére


motocoder
aktív tag

A TP Link TL-WR 1043N-ből melyik van neked/V1,V2,V3/?
Van ennek a routernek külön topikja, és ott van olyan firmware, amivel többet ki tudtak hozni a routerből.
A másik amit meg kell vizsgálni a router beállitás!
A szomszédos wifik melyik csatornákat használják?/wifi analizer,Acrylic Wi-Fi Home programokkal/
Tedd át egy kevésbé használt csatornára.
A routerben tedd át 20 Mhz-ról 40 Mhz-re a Channel Width beállitást.
Ez is növeli a sebességet.
5Ghz-es router nálam 3 beton falon át simán hozza a 40 MB/s./Tp-link C5 V4/

[ Szerkesztve ]

(#67145) Bozso68 válasza Gubek-Einste (#67143) üzenetére


Bozso68
senior tag

Archer C7 ilyen felhasználásra? (AC66U-t túlzásnak tartanám.) Későbbiekre mégiscsak tud 5GHz-et. Vagy 2.4GHz-en jóval több az N18? (Tudom, neked ez van/volt otthon.)

Hasonló körülmények között másik boltunkban egy ősrégi WR740N kiszolgálja az igényeket, de újonnan már egy időtállóbb típust akarok.

(#67146) sgx válasza sgx (#67102) üzenetére


sgx
tag

Sziasztok,

A helyzet annyit változott, hogy nem 200MBps nethez, hanem 100MBps nethez keresek - hálózat bővítése kizárt a következő 4-5 évben - 2 egyforma routert, melyek wds-en csatlakoznának egymáshoz. A 2. routerre lenne rákötve egy rpi, mely NAS-ként és médialejátszóként funkcionálna.
Milyen típust ajánlanátok ehhez?
2db Asus RT-AC750 elég lenne vagy az árban sokkal barátibb TP-LINK TL-WR841N esetleg?

Köszönöm

(#67147) Soma01 válasza Bozso68 (#67145) üzenetére


Soma01
veterán

Ez azon fog múlni, hogy a meglévő kliensek tudják-e az 5 GHz-et vagy lecserélhetőek-e? Ha nem és a 2,4-es sáv tele van teljesen, akkor így jártál. Itthon nekem is látszólag tele van az egész 2,4-es sáv, de semmi bajom a wifivel és 100 Mbps felett is képes teljesíteni. Lehet hogy van ott sok wifi hálózat, de ha nem folyik rajtuk nagy adatforgalom, akkor nem gond. Szóval nem kell egyből megijedni. Én megvenném az N18-at, ha nincsenek még 5 gigás eszközeim. Pláne, ha csak netezni kell, semmi nagyobb adatátviteli igény. Maximum hányan csatlakoznak rá majd egy időben úgy, hogy adatot is forgalmaznak (tehát nem csak passzívan vannak felcsatlakozva)?

(#67148) motocoder válasza sgx (#67146) üzenetére


motocoder
aktív tag

Szerintem a Asust vedd meg.A Tp-link 841-es már amúgy sem ajánlott.Az orosz hackerek kedvelt célpontja lett,a sebezhetősége miatt.
Ezt a 4-5 év nem fejlesztést honnan veszedd?
Az EU arra adott Euró milliárdokat,hogy a hazai szolgáltatók fejlesszék a net hálózatukat és ezt 2019-ig be kell fejezzék.
Én már nem vennék 100-as portal routert!
Föleg,hogy ennyiért amenyibe az asus kerül van már Gigabittes router is.
Xiaomi 3G,Tp-link C5

(#67149) Bozso68 válasza Soma01 (#67147) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!
Marad az N18.

(#67150) Soma01 válasza sgx (#67146) üzenetére


Soma01
veterán

Van elég hely, 2,4GHz-en? Nincs sok idegen hálózat?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.