Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) ketrin válasza MaCS_70 (#67298) üzenetére


ketrin
csendes tag

[Erre] gondolsz igaz? 2x60nm a szintek. Jobb ez mint a tplink C9?

(#67302) Rolly válasza ketrin (#67297) üzenetére


Rolly
veterán

Milyen födém van a két szint között? Mert nálunk monolit vasbeton... És a 2,4g is alig jut át rajta így két router van, az egyik AP módban

(#67303) MaCS_70 válasza ketrin (#67301) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, erre. Ez most a kategóriájában a legjobb vétel, tényleg nagyon jó. A C9-est nem ismerem, de az Asusszal nem nyúlsz mellé, amiben az Asus szoftvere és annak variálhatósága is komoly tényezőt jelent.

Amint Rolly is írta, a födém kritikus pont. Kicsit leegyszerűsítve elmondhatjuk, hogy egy jól megépített házban rossz a wifi. A 2×60 nm még bőven kiszolgálható (főleg 2,4 GHz-en) egy AP-tal (ami alapból a router része), de ha jól megvasalták a födémet, akkor szinte biztosan kelleni fog a szintenkénti AP, azaz egy másodlagos, vezetékes eszköz.

Mindez persze csak próba során derül ki, a 14 napos elállási jog a nagy barátod.

És persze ügyesen kell elhelyezni a rádiós egysége(ke)t.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67304) w333


w333
félisten

D-link Dir-879 és 869 között mi a különbség ? :B

Ahogy látom sokkal jobbak a vélemények a 869 -ről (pedig gyengébb)

Antenna ugyan az mind a kettőben ? egy WDR 4300 -t szeretnék lecserélni és mindenképp kell a dual band (panel lakás miatt) a legolcsóbb dulaband megoldás érdekel ami jelerősségben erősebb a jelenlegi WDR4300 -tól, szóval 5dbi antennák kellenek ... szóval mik az ajánlatok ? ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67305) ketrin válasza MaCS_70 (#67303) üzenetére


ketrin
csendes tag

Természetesen vasbeton a födém... Akkor mit kellene vennem még pluszba? Vagy lehet úgy, hogy amit adott a digi routert az marad lent fentre meg egy ilyen Asus? Kábel fel van vezetve.

(#67306) Rolly válasza ketrin (#67305) üzenetére


Rolly
veterán

Nekem
- lent egy RT-AC66U routerem van - ami az utóbbi időben rendetlenkedett / újraindítás / szoftverfrissítés óta kb 3-4 napja stabilnak tűnik - a földszinten (a digi routert nem használom csak bridge módban
- emeleten egy RT-AC1200G+ routerem van AP módban (ő újraindulgat, de AP-nak jó kritikus gép nincs jelenleg fent (kivéve 3 klímát szóval) lassan le kell cserélnem valami normális AP-ra szóval ha neked megfelelő lentre a digis ont akkor felülre vagy egy routert raknék vagy egy AP-t

Nekem azért van fent router mert kell plusz lan port is a nyomtatónak, meg ha kell rá tudjam dugni a dolgozó szobában a gépemet a hálózatra, tehát a fenti AP módban használt router egyben switchként is használva van nálam.

Még annyi, hogy nekem lent a garázsban van a router és 1 30 centis falon kell "csak" átmennie a jelnek mert lent a nappali konyha van

[ Szerkesztve ]

(#67307) MaCS_70 válasza ketrin (#67305) üzenetére


MaCS_70
félisten

Először is el kell dönteni, hogy kell-e a két eszköz -- bár ajánlottnak mindenképpen ajánlott.

Van ugye a Digi ONT-ja, ami wifit is szolgáltat. Mivel ez megvan, ennek a segítségével kellene csinálni egy sétatesztet, azaz betenni a véglegesnek szánt helyére és egy Wifi Analizerrel felvértezett telefonnal "letapogatni" a helyiségeket. Hasznos valami mórickatérkép készítése is, hogy lássátok, hogyan alakul a dolog.
Ebből annyit biztosan látni fogtok, hogy egyáltalán bármi áthatol-e a födémen -- ha nem, akkor egyértelmű a két eszköz szükségessége.

Kérdések:
Írtad, hogy új ház -- lehet még variálni a vezetékezéssel?
Könnyen lehet, hogy ez az a pillanat, amikor hosszabb távra meghatározzátok az otthoni hálózat felépítését, és ez alapján meghatározni a költségvetést. Mennyi lenne erre a maximum?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67308) Gubek-Einste válasza w333 (#67304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 vagy TP-Link Archer C7 megfelelő lehet.
Legolcsóbb a Xiaomi Mi Router 3G lenne de külföldi rendeléssel és kínai nyelvű firmware-rel (van angol nyelvű app is) érhető el.
Van valamilyen oka, hogy ezt a két D-Link eszközt nézted ki?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67309) w333 válasza Gubek-Einste (#67308) üzenetére


w333
félisten

Köszi ! :R

Igazából annyi a lényeg hogy stabil legyen és nagy hatótávolság (erős antennák) amit jelerősségben megfelelő lenne az az Asus 1200G+ de ahogy olvasom vannak vele gondok így azt elvetettem :)

Dlink 869 hardveresen ugyan az mint az Archer 7 (wikidevi) ezért !

A másik Dlink 879 hiába erősebb hardveresen mégis rosszak a vélemények !

Xiaomi Mi 3G jó lenne de itthon sajnos nem lehet beszerezni (esetleg HW apró)

AC66U B1 lenne a legjobb ezt tudom csak sajnos ez nagyon drága ! :B

Szerk.

WDR4300 nem rossz csak már régi és nincs támogatás és IPV6 sem illetve nagyon gyenge a hatótávolság 2.4 és 5GHz -n is, nincs olyan eszköz ami 50MB -s sebesség fölé menne (Digi 100/50), ezzel már az elején is szenvedtem nem tudom mi lehet az oka, és ha nem indítom újra havonta 1X akkor belassul az egész :U

Őszintén kicsit félek már a Tp-Link -től :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67310) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni
Nekem van egy ASUS RT-N18U Routerem és nem sikerül rajta beállítani hogy a mobilnetemet használja.
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#67311) MaCS_70 válasza Hzsolt11 (#67310) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gyere át a saját topicjába!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67312) Adam8199


Adam8199
tag

Üdv.
Adott egy Tp-link archer c5 router,van egy olyan problémám, hogy a jelenlegi 30megás netem néha lemegy 1-2mb/sec-re majd ugyanugy vissza 30 megára.Ha újraindítom a routert akkor is ugyanezt csinálja wifin és kábelen is ez a probléma.Szerintetek a routerrel lehet a probléma,vagy pedig a szolgáltatónál érdeklődjek?
Válaszokat előre is köszönöm.

Audi A4 B5

(#67313) st3v3np3t3r válasza Adam8199 (#67312) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mekkora a neted garantált sebessége?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67314) Gubek-Einste válasza w333 (#67309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link esetén a firmware-re vannak panaszok így emiatt nem ajánlott.
Xiaomi sajnos csak külföldi rendeléssel beszerezhető de nem bonyolult.
Esetleg alternatíva még az Asus AC58U is, valamivel olcsóbb mint az AC66U B1.

Sajnos a wifi ilyen, a környezet dönt el mindent.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67315) Gubek-Einste válasza Adam8199 (#67312) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67316) Soma01 válasza Adam8199 (#67312) üzenetére


Soma01
veterán

... és Hzsolt11 is!

Nem ide tartózó kérdés. "Router gondok" a jó téma. Vagy a routered típusának saját témája.
(költözz át oda ezzel)

[ Szerkesztve ]

(#67317) w333 válasza Gubek-Einste (#67314) üzenetére


w333
félisten

Köszönöm ! :))

Igazából egész nap kutakodtam és külföldi teszteket olvasva nagyon jókat írnak erről a "kis" D-Link ufóról ... még magyar videót is találtam róla így egyre szimpatikusabb a jószág ! :D

Xiaomi is nagyon jónak tűnik, használtan kéne telepített Padavan -al ! :)

Az AC66U B1 pedig a legjobb ezen is elgondolkozom tudom hogy drága de gondolom nem véletlenül, illetve mindenképp hosszútávra ez a legjobb az összes közül !

TP-Link -ben már annyira nem tudok bízni :N

Szerk.

Üzenet a kupakban ... vajon melyikre érti, Asus ? :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67318) Multibit válasza w333 (#67309) üzenetére


Multibit
veterán

Dlink 869 hardveresen ugyan az mint az Archer 7 (wikidevi) ezért !
Majdnem. Az Archer C7 kétszer annyi RAM-mal bír.

Az Asus vs D-Link kérdésben nem a wikidevi fog elsősorban segíteni (remek oldal, de csak hw infót ad). A hardveres különbségnél sokkal fontosabb, hogy az Asus szoftver tekintetében alázza a D-Linket, de nagyon! Ez az igazán lényeges dolog. Sokan ezt hagyják figyelmen kívül mikor hw konfigokat bújnak, és kizárólag az alapján próbálnak dönteni.

(#67319) ketrin válasza MaCS_70 (#67307) üzenetére


ketrin
csendes tag

Már bent vannak a vezetékek. 4 szoba van, mind a négyben van net kábel ami onnan indul (földszint)ahol a WiFi-s digi router is van 1db gigabites és 1db 100megas csatival. Jól gondolom, hogy a gigabites lukba kene dugni az egyik szobanak a kabeljet és fel valamelyik szobába kene egy rendes router vagy hogy működik ez? Bocsánat de elég analfabéta vagyok ezen a terén... ahol 15evig laktunk 8/1 digi volt és egy 5e forintos sima tp link router megfelelő jelet adott.

(#67320) MaCS_70 válasza ketrin (#67319) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha bent vannak a kábelek, az nagyon jó!

Akkor, feltételezve, hogy kell egy másod AP:

Ez a másod AP célszerűen egy olyan router legyen, ami tud AP-ként funkcionálni. Az kicsit komolyabb Asusok jellemzően ilyenek. Lehet persze dedikált AP-ot is venni, csak éppen nem igazán lesz olcsóbb, mint a routeres megoldás, akkor meg inkább a többet azonos áron...

A bekötés roppant egyszerű: a központi router egyik LAN-portját kell így összekötni az AP-ként működő router WAN-portjával, előtte azonban ezt az AP-ként működő routert egy LAN-portjával közvetlenül egy PC-re kötve Acces Point módba kell állítani, és megcsinálni a wifibeállításokat. Nagyon ajánlott a két eszköz wifijének más-más SSID-t állítani!!!

Többre nem is nagyon van szükség, mivel a másodlagos eszköz innentől fogva egy sima switch, ami vezetékre és wifire is oszt, viszont egyéb routerfunkciókat nem lát el. (Illetve, amint frissen itt tudtam meg, egyes USB-funkciói is működnek, tehát konfigurálhatóak.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67321) #42813184


#42813184
törölt tag

asus router belépéskor max milyen hosszú jelszót lehet megadni?milyen karakterek lehetnek?nem találtam róla semmit a neten

[ Szerkesztve ]

(#67322) Azie válasza #42813184 (#67321) üzenetére


Azie
őstag

a kercerécét valószínűleg engedi

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67323) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. A napokban fogok routert cserélni, a 2 ami szóba jött: AC66U B1, vagy Archer C9. Kb. 7-9 eszköz lenne wifin, a mostanim sajnos nem bírja és kell a jó jelerősség is mert egy konzolt csak wifin tudok megoldani közbeékelt fallal. Tulajdonképpen most se rossz a jel, de néha megszakad egy pillanatra a kapcsolat.

AC66U B1 és Archer C9 közt nem igazán láttam összehasonlítást, mindkettő ajánlott és dual core is. Ti melyiket javasoljátok? Megyek Pestre aztán akkor megoldom személyesen. :R

PSN ID: marquuard

(#67324) Azie válasza EnterR (#67323) üzenetére


Azie
őstag

ahelyett, hogy hívnád Mr. Wolfot

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67325) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Családi házba, durván 100m2 alapterület, egy szint, jellemzően tégla falak, keresek routert.
UPC 240-es net (egyelőre, de tervben van a váltás 500-ra), XBOX One, 2 TV, min 4 telefon, 2 laptop, egy desktop gép jelenleg a hálózat, valamint egy wifis nyomtató és egy HP mikroszerver NAS van még a hálózaton.
A NAS, a TV-k, az XBOX vezetéken van, a laptopok jellemzően wifin. A NAS torrentezik, ill ez látja el a TV-ket média tartalommal, DLNA ill Plex-en keresztül, és jó lenne, ha egy régi HP lézernyomtatót is tudnék használni printszerveren keresztül.

Jelenleg a UPC saját eszköze van használatban, kényszerűségből, a korábbi routert egy vihar kinyírta, és ez volt a leggyorsabb megoldás.
Az már látszik, hogy ez hosszútávon nem életképes, ezért keresek saját eszközt.
Ahogy néztem, az ASUS RT-AC66U B1 talán nekem is jó lehet, de egyéb ajánlatot is szívesen fogadok.
Érdekesség, hogy hiba javítás miatt járt kint szerelő a UPC-tól, és Mikrotik, ill Ubi eszközt ajánlott, sajnos konkrét típus nélkül. Ezekről semmit nem tudok, azon kívül, hogy ez már inkább kis irodai eszközök kategória.

Bocsánat, kicsit hosszú lett, szóval ide keresnék egy időtálló, megbízható eszközt.
Köszönöm előre is!

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#67326) Soma01 válasza Faby (#67325) üzenetére


Soma01
veterán

Mennyi pénzt szánsz rá? Csak azért, mert az említett márkákból tényleg jobb hálózatot lehet építeni, csak valószínű, hogy több eszköz kell majd, így drágább is lesz az építkezés. Kb. duplájára számíts, mert külön kell majd router és külön AP. Plusz egy kis többlet tudás sem fog ártani a megfelelő beállításhoz, pláne a Mikrotiknél.

[ Szerkesztve ]

(#67327) EnterR válasza Azie (#67324) üzenetére


EnterR
veterán

:R

PSN ID: marquuard

(#67328) Multibit válasza Faby (#67325) üzenetére


Multibit
veterán

Ha már ajánlotta a szerelő ;)
Ubiquiti Edgerouter X, mint router, hozzá egy UniFi AP AC LR, vagy - a jobb - UniFi AP AC Pro. Ez a kettő együtt drágább, mint az AC66U B1, de ha van rá keret, nem bánod meg hogy mellettük döntöttél. Nyilván, ha kiderül, hogy nem elég egy AP, akkor még lehet/kell még hozzá venni, amennyi szükséges.
A Mikrotik nagyobb tudást igényel, igaz, a legkifinomultabban konfigurálható, ha szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#67329) MaCS_70 válasza EnterR (#67323) üzenetére


MaCS_70
félisten

Legutóbb tán tegnap vagy tegnapelőtt volt pont erről a választási lehetőségről szó, de érdemes (és illendő) visszakeresni.

Én azt írtam, hogy a C9-et nem ismerem, bár tudom róla, hogy jó eszköz, de szerintem nem véletlenül az Asus RT-AC66uB1 best buy a kategóriájában.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67330) MaCS_70 válasza #42813184 (#67321) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam a HGG-n a 16 karakter, benne speciálisakkal nem okoz gondot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67331) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

újból felmeült az igény itthon a wifi bővitésre. kb 85 nm-es lakásunk van. a helységek gyakorlatilag 3 van egymás mellett.
a router egy archer c7 a legszélső helységben. majd innen indit is a szignál egy 25-ös válaszfallal a bejárathoz, majd tovább 1 10 fal a hálóig. a hálóban igy 2 helységgel arrább már elég bizonytalan a wifi. az 5 ghz vagy-vagy, a 2,4-es megyeget de bizonytalan és forgatni kell már a mobilomat.
arra gondoltam, hogy vagy szétfúrkálnám az archert és kapna 3 külső 2,4-es antennát is vagy...

van egy ilyen jelentkező az elképzeléseimben:

ASUS repeater

illetve rendes routerek:

hosszú antennás ASUS

Asus RT-N12E, az E gondolom energia spórolóst jelenthet :U

E nélküli ASUS, talán az alap verzió :F

nem egészen tudom melyik lenne a legjobb megoldás. WDS-el csatlakozna, hogy ne kelljen kábelt húzni és csak mobilok mennének róla.
de minden egyéb javaslatot elfogadok. más márka, esetleg valami DIY-megoldás stb. a legköltséghatékonyabb megoldás lenne a legjobb, mert végülis van wifi a hátsó szobában, de sokszor rossz. 200 eurot pl ezért nem is érne meg a beruházás nekem.
elhelyezni a 25-ös fal után a középső helységben tudnám - ott van konektor és polc - és onnan már csak a 10-es fal lenne a maradék akadály.
előre is köszi!

:)

(#67332) MaCS_70 válasza vicces (#67331) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy működő router szétberhelését, az illesztett antenna lecserélést nagyon nem ajánlom, ezek az akciók nagyon gyakran hoznak a várttól messze elmaradó eredményt.

Egy kis filozófiai okfejtés: ugye eleve rossz helyen van a router (AP) a lakás szélén, de még így sem reménytelen a helyzet. Ha jó helyen lenne, komoly eséllyel működne rendben a dolog. A rádiós fizikát a közeli jövőben nem fogják módosítani. Vélhetően hosszabb távon laktok a lakásban.
Nem lenne érdemes venni egy nagy levegőt és bedrótozni a routert valahova középre? Persze, szívás, de csak javíthat a helyzeten.

Másik megoldási lehetőség, de komoly tünetimegoldás-elemmel, ráadásul nem igazán szabályosan: egy erősebb routerre csere = HGG-s Asus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67333) ketrin válasza MaCS_70 (#67320) üzenetére


ketrin
csendes tag

Koszonom. Tudsz ilyet ajánlani?

(#67334) Gubek-Einste válasza vicces (#67331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67335) Gubek-Einste válasza ketrin (#67333) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC66U B1 mellé egy N18U ha nem kell dual band wifi, esetleg egy Xiaomi Mi Router 3G külföldi rendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67336) Faby válasza Soma01 (#67326) üzenetére


Faby
senior tag

Nem igazán gondolkodtam az áron, a jó megoldást keresem, nem az olcsót. Az Asus ára belefér, a duplája már nem biztos, át kell gondolni.
A külön AP-tól fázok egy kicsit, nem nagyon akarnék már pluszban kábelezni, az eddigiek is neccesen fértek el. Persze elfogadom, hogy az az ideális megoldás.

(#67328) Multibit:
Kicsit szkeptikus vagyok az ilyen ajánlásokkal, de utána olvasva, lehet, hogy ez éppen jó.
Neked is válasz a fentebb leírtak, még gondolkodom, és megnézem az említett típusokat. A részletesebb beállításoktól nem félek, volt már WRT54GL Tomatoval, a NAS-on is OMV fut, egyik sem az egyklikkes kategória :) , szerintem a Mikrotik vagy az Ubi sem fogna ki rajtam.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#67337) vicces válasza MaCS_70 (#67332) üzenetére


vicces
addikt

köszi a válaszokat!

persze, tudom, hogy a középső helységben lenne a legjobb a router, de már igy is 2 eszköz van utp-vel csatlakozva és még egy 3. is esedékes lenne. az meg már nem kicsi munka lenne átfűzni-faragni.. :K

megpróbálok ilyen d1 verziós asust találni.

:)

(#67338) MaCS_70 válasza vicces (#67337) üzenetére


MaCS_70
félisten

Okoskodás ON:

Persze, nem kis lelki erő kell ahhoz, hogy az ember belevágjon a lakás szétfúrásába-faragásába. Szívás. De túl lehet lenni rajta, és az akkor jó lesz!

Viszont hosszú távra prolongálni a félmegoldásokat halmazatilag szerintem nagyobb szívás.

Léteznek egészen kreatív kábelelvezetési megoldások, meg az ember ugye eleve kreatív. Nézegetni kell egy kicsit, érlelni az ötleteket. Jó eséllyel meglesz a megoldás, és akkor utána jó érzés lesz használni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67339) Soma01 válasza vicces (#67337) üzenetére


Soma01
veterán

A "középső" szobába megy át kábel?

(#67340) MaCS_70 válasza ketrin (#67333) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, akkor most elkezdek a zsebedben turkálni!

A több AP-s hálózat bájos szolgáltatása lehet a roaming, amikor a kliensek maguktól kapcsolódnak az éppen kedvezőbb AP-ra. Ez viszont eleddig a komolyabb eszközök privilégiuma volt, itt is sok szó esett pl. a Ubiquiti, Mikrotik eszközeiről. Ezek jók, de talán feleslegesen drágák a Te esetedre.

Viszont!

Az Asus AIMesh erre nyújthat megfelelő SOHO-megoldást. A 66-os ezen a listán még nem szerepel, de hallani biztató híreket az újabb routereik ilyen irányú fejlesztéséről, illetve CFW-reményekről.
Hátha a többiek itt többet tudnak erről!

A racionális menetrend szerintem továbbra is az, hogy kipróbálod a helyzetet egy routerrel, ami legyen mondjuk a 66-os (hátha lesz rá AIMesh...) mindkét szinten, mindkét hullámhosszon. Ettől meg annyira okos leszel, hogy máris sokkal több paraméter alapján tudsz dönteni!
Szóba jöhet az RT-AC68u is, ami nem feltétlenül jobb, mint a 66-os, viszont a linkelt Asus oldal szerint AIMesh-es ,és bő 40e Ft-ért megvan.
Vagy (turkálás fokozva) RT-AC86u. 60e Ft, de nagyon friss, nagyon erős eszköz, AIMesh-sel...

A határ a csillagos ég...

Ha viszont nem vagy rácuppanva a roamingra, akkor is érdemes a sétálós felmérést végigcsinálni.

Gubek-Einste tanácsa nagyon racionális, gazdaságos megoldás -- kérdés, hogy hosszú távon nem az olcsó lesz-e a drágább, és mondjuk egy év múlva nem az akkor már talán alapszolgáltatásnak számító roamingot fogjátok-e hiányolni.

De ismétlem: először TÉRKÉPEZD FEL egy eszközzel a vételi viszonyokat!

És nagyon zárójelben: HGG-vel lehet egy kicsit tolni a teljesítményen...

MaCS

Mondom én, aki könnyen beszélek, mert simán viszi egy eszköz a három szintemet...

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67341) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#67292) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mennyit számít, hogy maga a router képes sim-et fogadni (vétel erősség/minőség, gyorsaság), vagy egy sticken keresztül csatlakozatatom a sim-et.
Érezhetően jobb az első verzió, vagy nem érződik különbség?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67342) vicces válasza Soma01 (#67339) üzenetére


vicces
addikt

ez a baj, hogy sajnos nem. a kábel a nappaliba jön fel. esetleg váltok adsl-re és akkor már van egy telefon aljzat a középső helységben, de akkor meg az asztaligépem marad net nélkül. ;] szóval sehogy nem jó.
a vastag 25-ös falon jönnek be a villany, mellette a padlóban a viz, fűtés. gondolom van olyan húsosabb része ahol csak fal van ott lehetne furni, de inkább nem reszkiroznám, mert a fene tudja milyen mekk mester volt aki épitette. vannak itt furcsaságok.

gondoltam egy extra repeater a már meglévő hálózatot nem boritaná fel. csak rácsatlakozna még egy eszköz a wifire és osztaná tovább a netet 2-3 mobilnak esetleg notebooknak, amiken csak böngészés esetleg pici youtube menne.
vagy a két router zavarná egymást? romlana a mostani archer stabilitása esetleg? :F
nomane repeaterrel már próbálkoztam, de ahogy irtátok is, kb 50cm-re van a konektor a földtől és még ráadásul egy ikeás cipősszekrény is takarja. valamint napi szinten kellett ki-be dugdosni azt a vacakot. ezt untam meg.
a router felkerülne a cipőszekrény tetejére kb mell magasságba, nem lenne takarásban sem.
ami x-akta a szignálok. egy wifi repeater ami nem kábelen csatlakozik megboritja a fő roueter wifijét esetleg?

:)

(#67343) Soma01 válasza vicces (#67342) üzenetére


Soma01
veterán

Na várj! Akkor van kábeles lehetőség, még ha csak egy is a középső szobában? "de akkor meg az asztaligépem marad net nélkül". Ebből gondoltam, hogy van már ott egy net kábel, csak a foglalt az ottani PC miatt. De ez nem gond.
Ha nagyon kicsi a sávszélesség igény. Akkor a jelismétlő is jó lehet. De az is biztos, hogy a jelenlegit is zavarja kicsit, mert ugyan azon a csatornán lesz majd a forgalom. Szóval el kellene kerülni ezt a verziót. Esetleg 2 eszközzel már jobb lenne a helyzet.

(#67344) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#67341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb megoldás a SIM kártyás eszközök mert stick-nél nézni kell a kompatibilitást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67345) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#67341) üzenetére


MaCS_70
félisten

A sticknél komoly kérdés, hogy milyen sebességgel tudja kiszolgálni USB-n a router. Az általános USB-driverek nem épp' a legnagyobb sebességet nyújtják, és eléggé lutrinak tűnik, hogy még a (jellemzően tök más eszközöket mutató) kompatibilitási listából is melyik eszköz fog jól teljesíteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67346) attiati


attiati
veterán

Osszefoglalot elolvastam, de az ajanlott routerek nagy resze mar nem kaphato.

10e korul / alatt van ertelmes megoldas az alabbira?

30/30as mbites netem van (kesobb duplaznam)

Csak arra kellene egyelore, hogy a tv-re atlojjem a filmeket, youtube-ot. Kesobb esetleg ket gepen menne a net, torrent, jatek.

Vezetekes routerkent is lehessen hasznalni, mert az asztali gep tovabbra is vezetekkel menne.

Egy helyisegben lenne a tv, gep, router.

Hulye kerdes, de a router wifi resze kikapcsolhato, amikor nem akarom hasznalni? Tehat csak vezeken jonne a net, es nem lenne a lakasban wifi.

[ Szerkesztve ]

(#67347) MaCS_70 válasza attiati (#67346) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én személy szerint még nem láttam olyan wifis routert, amin ne lehetne a wifit kikapcsolni.

Neked is a zsebedbe nyúlnék: az a 30 könnyen lehet bőven a router élettartamán belül 100 Mbps fölötti érték is, elég durva ugrások várhatóak a kis sebességű szolgáltatásoknál. Én 100-as eszközt már nem vennék...

Legyen egy Xiaomi 3G a messz távolból!

Ha soknak tartod, akkor a jól bevált Asus RT-N12D1...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67348) vicces válasza Soma01 (#67343) üzenetére


vicces
addikt

de ott csak telefon aljzat van, a net pedig most koaxkábelen jön a tv aljzatba. rendeltem egy ilyen routert. ha nem lesz jó valamit kitalálok a kábelre.

:)

(#67349) MaCS_70 válasza vicces (#67348) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megszólalt a kisördög: a telefonvezeték hová megy? Csőben? Egyáltalán: kell az?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67350) attiati válasza MaCS_70 (#67347) üzenetére


attiati
veterán

Igen, legalabb 150es (vagy 300as router kellene), mert igy is felugrik neha 80/80as sebessegre a netem :)

Xiaomin kivul mas?

Mechanikusan lehet kikapcsolni a wifit? Vagy asztali geprol szoftveresen?

Viszont 10nel tobbet sajnalok, mert tenyleg csak a tv miatt kell, semmikor maskor nem hasznalnam. Erre egyebkent valami switch is eleg lenne? Vagy asztali gepre egy wifi stick?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.