Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) m3ss válasza Multibit (#66100) üzenetére


m3ss
veterán

hmm valoban, ennyi erovel hasznalhatom kabelen a thome routeret es ap-kent a mostani tplinket.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#66102) Multibit válasza m3ss (#66101) üzenetére


Multibit
veterán

Igy igaz - amennyiben a minél nagyobb hatótáv az elsődleges elvárásod a wifi-vel kapcsolatban (és nem a nagy sebesség).

(#66103) MaCS_70 válasza Multibit (#66100) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy Asus RT-N18 szinte biztos, hogy többet nyújt wifiben, mint a TP-Link 1043 v1.

Garancia persze nincs rá, de nagyon-nagyon jó esély igen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66104) m3ss válasza Multibit (#66102) üzenetére


m3ss
veterán

naja, nem lenne rossz gyorsabb net wifin, de nem letkerdes. ha lesz erdeklodo valszeg lecserelem az emlitett asusra. webshopon veszem es ha gondok lennenek a hatotavval akkor visszaviszem.
koszi mindenkinek a segitseget.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#66105) #95590400 válasza MaCS_70 (#66103) üzenetére


#95590400
törölt tag

ez iszonyat változó tud lenni még adott eszközzel is... főleg notebook-os inteles cuccokban tapasztalom, hogy újraindítás után anélkül, hogy elmozdulnék, megtáltosodik a wifi, aztán elküldöm készenlétbe, visszajön és eltűnik a sebesség harmada, pikk-pakk. vicc az egész wifi 100 megabit felett, az n-es talán nem annyira :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66106) Gambito válasza Gubek-Einste (#66094) üzenetére


Gambito
tag

egy panel lakás használná, szoval a távolság nem mérvado. Az eddigi router is megtette a magáét. Sebességel sem volt gond csak a szétkapcsolással.

az én baszo gépem használná kábelesen (uvegszál remélhetoleg már), valamint 2-3 laptop 5 telefon csuucsidoben.

20k limit.

igény annyi hogy kábelesen vigye az 1000es digit, wifiben meg valami 300 folott.

(#66107) Multibit válasza Gambito (#66106) üzenetére


Multibit
veterán

Vagy használtat kell venned, vagy külföldről (Kína) rendelsz.

(#66108) Gambito válasza Multibit (#66107) üzenetére


Gambito
tag

:OOOO és vélemény a digitol kapott routerrol van e esetleg amit adnak az 1k hoz?

(#66109) Agyzuzo válasza Gambito (#66108) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Kuka minőség... :( A wifije borzalmasan gyenge és megbízhatatlan. Kábelen okés, de ingadozó. A menüje iszonyatosan primitív, gyakorlatilag be tudod állítani a user-pass-t és szia. :D (Legalja ZTE-t adnak, ilyen 5-6 ezer Ft-os kategória)

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#66110) Gambito válasza Agyzuzo (#66109) üzenetére


Gambito
tag

igen láttam már a menujét. rokonnál állítottam be. :/

(#66111) Neck válasza Agyzuzo (#66109) üzenetére


Neck
veterán

Ezt ki lehet váltani valami olyannal, ami optikai modem ÉS értelmes router egyben?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#66112) TeeJay válasza Neck (#66095) üzenetére


TeeJay
félisten

tévedés
az AC66U B1 2015-ös SOC-ra épül és az AC68U-ban még a régi SOC van
tessék [link]

AC66U B1
BCM4708C0 2x1 GHz
128 MiB Flash 256 MiB RAM
Wifi1 BCM4360 3x3:3
Wifi2 BCM4360 3x3:3 abgn+ac

AC68U
BCM4708A0 2x800 MHz
128 MiB Flash 256 MiB RAM
Wifi1 BCM4360 3x3:3
Wifi2 BCM4360 3x3:3 abgn+ac

Wifi chip azonos tehát hatótáv és sebességbe nincs eltérés
viszont a SOC 2x800MHz helyett 2x1Ghz-es szóval bikább

ami ezektől is erősebb
az a
BCM4709C0 2x1,4GHz [link]
BCM47094 2x1,4GHz [link]
BCM4906 2x1,8GHz [link]
BCM4908 4x1,8Ghz [link]

lehet csemegézni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66113) Gubek-Einste válasza Neck (#66111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66114) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Telekom 2000/500-as nethez milyen routert ajánlanátok?
Lehet olcsóbb és drágább is.
Jó lenne ha tudná a link aggregationt.

(#66115) MaCS_70 válasza Franky2Ster (#66114) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 2 gigabites sávszélesség otthoni, bolti eszközökkel a realitások keretein belül nemigen használható még ki, nekem inkább tűnik reklámfogásnak, ami a jövőre való felkészülést hirdeti mint gyakorlatban kihasználható lehetőségnek.

Maga a szolgáltatói eszköz kell, hogy kezelje ezt a sávszélességet, mögötte a saját eszközökkel már nemigen fog ez még kihasználhatóan menni.
Eleve: milyen a szolgáltatói eszköz kimenete?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66116) Franky2Ster válasza MaCS_70 (#66115) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Látom nem vagy jártas. Link aggregációs alaplappal simán kihasználható akár egy PC-n is torrentezés alatt.

(#66117) Egon válasza Franky2Ster (#66116) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a funkció a SOHO piacon nem régóta van jelen, a 802.3ad szabványt támogató routerek tudják, jellemzően a felső kategóriában, nem kevés pénzért (pl. Netgear Nighthawk X8, X10 és Asus RT-AC88U).
Lehet érdemesebb egy "igazi" router-t és egy okos switch-t venni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66118) Franky2Ster válasza Egon (#66117) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

És milyen igazi routert és switchet ajánlanál?
2000/500-as net mögött két családiház összes eszköze van.
4K mozi online meg amit el tudsz képzelni szóval le lesz terhelve.

(#66119) gyugyo79 válasza Franky2Ster (#66116) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha belevágsz nagyon olvass utána mert a Windows 10 -ből kiszedte a MS és csak a szerver oprendszerekbe működik a PowerShell -es megoldás. Lehet tudod, csak azért írtam, hogyha nem akkor nehogy belefuss abba, hogy találsz leírást, hogy milyen egyszerű aztán szembesülsz, hogy nem megy...
Nem lehetetlen de ha jól utána olvasol majd látod. Pld. nekem is van kártyám dobozba amivel használtam aztán a frissítés után meg nem ...

[ Szerkesztve ]

(#66120) Egon válasza Franky2Ster (#66118) üzenetére


Egon
nagyúr

Kérdés, hogy mennyi a keret. Ubiquiti és/vagy Mikrotik eszközök háza táján nézz körül.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66121) Franky2Ster válasza Egon (#66120) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

100 alatt legyen a wi-fi az nem szükséges.

(#66122) HTomee válasza Franky2Ster (#66121) üzenetére


HTomee
tag

Én ezt választanám:
Asus BRT-AC828

[ Szerkesztve ]

(#66123) kali válasza Franky2Ster (#66121) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az Asus RT-AC88U tudja a 802.3ad Link Aggregation funkciót és 85.000 Ft környékén már beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#66124) Egon válasza Franky2Ster (#66121) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát, nehéz ügy. Legolcsóbb normális Ubi switch az EdgeSwitch 24 Lite, olyan 60K környékén van (sajnos nem PoE-s, ami gond lehet ha pl. IP kamerákat is csatlakoztatnál). Router-ből pedig az ER Lite 3-at már nem merem nyugodt szívvel ajánlani ilyen gyors nethez, az ER-4 pedig 55-58K, tehát a két eszköz túlmutat a kereteden.
Ugyanakkor ez a termékvonal (főleg Unifi AP-kal kiegészítve) egy nagyon stabil, jól terhelhető és jól menedzselhető kis hálózatot tesz lehetővé (érdemes utána olvasni, megnézni a lehetőségeket, és annak tudatában dönteni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66125) Soma01


Soma01
veterán

Ez a téma többször előjött már. Az a hardver, ami ekkora sebességet képes routolni az nem lesz olcsó. Erre nem is láttam még tesztet otthoni kategóriás routereknél. Az Asus routerek szoktak felmerülni ilyenkor mert a dual Wan-t már szinte mindegyik Asus router tudja, de hogy egy PC-re hogy fog ez eljutni, ott szintén lesznek gondok. A fentebb említett Asus és Netgear routerek 100.000 forintos és e fölötti nagyságrendben tudják az LACP-t. De én személy szerint azt is kétlem, hogy az az Asus át tud tolni magán 2 gigabitet (wan-on).

Na de a Telekom által adott router nem tudja ezt? Olvastam már ezt is, azt is. De még addig nem jutottam, hogy a Telekomot felhívom és megkérdezem őket erről. Két lehetőség lehet. 1. nem tudja, 2. tudja. :)
1. Akkor össze kell fogni a két portot egy dual wan-t is tudó routerrel ami bírja is routolni ezt, majd a kimeneti oldalon is tudnia kell a routernek az LACP-t.
2. Ha tudja, akkor azt gondolom, hogy egy switch is elég (és ez sokkal olcsóbb, mint egy LACP-s router), mert a Telekom eszköze egy router is. Biztosan tudja a 2 gigabitet routolni. De ez csak feltételezés. Ki kellene próbálni. Nem láttam még ilyen tesztet. A
A Telekom mit mond erről?

(#66126) Soma01 válasza HTomee (#66122) üzenetére


Soma01
veterán

Ez jónak tűnik, a leírás alapján. :K

(#66127) kali válasza Soma01 (#66125) üzenetére


kali
legenda

Sok olcsó(bb) router tud dual WAN, többcsatornás SAMBA és társai kezelést, de az még nem egyenlő a kérdező által elvárt Link Aggregation funkcióval.
A Telekom megoldja a dolgot, a nagyobb probléma abból van, hogy a felhasználó eszközei nem/sem képesek 1 Gbps felett fogadni, de a jelenlegi 2 Gbps nem is arról szól, nem egy munkaállomásra szánják, akkor előnyös, ha több/sok 1 Gbps eszköze van az előfizetőnek és külön képest kihasználni a 1 + 1 Gbps sebességet, mert sok olyan eszköz esetén, amik képesek akár az 1 Gbps kihajtására, már nem mindegy, hogy azok 1 vagy 2 Gbps sebességen osztoznak azonos időben.

[ Szerkesztve ]

(#66128) Egon válasza kali (#66127) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem is kicsit a gányolás kategória ez a történet. Meg kell várni, hogy terjedjen a 10G, addig ennek nem sok értelme van (nekem pl. szinte fel sem tűnt, hogy 1 Gbit-re emelték 500-ról a sávszélt, ellenben amikor 200-ról váltottam 500-ra, az érzékelhető volt. Otthoni környezetben, kevés kivételtől eltekintve, nem sok értelme van ekkora sávszél hajszolásának - bár a jelenlegi kérdező esetében lehet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66129) Soma01 válasza Egon (#66124) üzenetére


Soma01
veterán

Az ER-4 meg az switch pedig SFP-n lenne összekötve? De az is csak 1 Gbps-ot tud. Hogy lehet megoldani a 2x1 Gbps bemenetet és a 2 Gbps-ot biztosító kimenetet?

[ Szerkesztve ]

(#66130) Soma01 válasza kali (#66127) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt a megközelítést értem és igaz is... De ha a felhasználó szeretne egy gépre 2 Gbps-ot, az megoldható vagy nem? És ha megoldható, akkor hogyan? Ez itt a kérdés! (...nem az, hogy minek van "értelme", meg a Telekom mire szánja, esetleg, hogy csak marketingfogás-e, mert tudjuk, hogy az, de csak az vagy mehet a 2 Gbps egy eszközre is valahogy?)

(#66131) Egon válasza Soma01 (#66130) üzenetére


Egon
nagyúr

Van olyan két hálózati csatis, dual lan-os alaplap, ami tud link aggregation-t.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66132) Egon válasza Soma01 (#66129) üzenetére


Egon
nagyúr

Ennyire nem ástam bele magam a témába, valahogy csak meg lehet oldani, bár lehet hogy az ER-4-gyel nem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66133) kali válasza Soma01 (#66130) üzenetére


kali
legenda

Minden megoldható, anyagiak kérdése csak.
Van 2 * 1 Gbps fogadásra és azok összevonására képes hálózati kártya/alaplap, de vásárolható akár 10 Gbps sebességre képes is, ha már eleve úgy kapja - megfelelő routertől, mert olyan is van - a 2 Gbps sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#66134) Soma01 válasza Egon (#66131) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek szerint a Telekom eszköze biztos, hogy tudja az LACP-t (link aggregation-t)? Mert az igaz, hogy egy gépre eljut így, csak a Telekom eszközt és két kábelt használva egy darab erre képes más eszközre is. (pl. NAS, alaplap) De itt az a kérdés, hogy több gépre eljuthat-e? Meg az, hogy akkor elég-e egy switch ami tudja a link aggregation-t?

Többször felmerült már ez a kérdés, ezért gondoltam arra, hogy jó lenne végigjárni az utat és megtudni, hogy mi jöhet szóba, mit tud a Telekom eszköze....? (fel is hívom őket...)

(#66135) Soma01 válasza kali (#66133) üzenetére


Soma01
veterán

Azt tudom, hogy vannak 10Gbps-os eszközök méghozzá elég drágán, de olcsóbban mint a link aggregation-t is tudóak.
Engem itt most az érdekel, hogy a Telekom eszköze mit tud pontosan? 1x1Gbps-ot vagy link aggregation-nel tudja a 2 Gbps-ot is? Mert mindkettőre más a legolcsóbb megoldás. Egyáltalán nem ismerem azt az eszközt.

(#66136) MaCS_70 válasza Franky2Ster (#66116) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valóban nem vagyok jártas, hiszen nagyon új terület ez még.

Annyit tudok, hogy egy helyen, ahol ez működik, egyelőre jegelték a témát a horror eszközárak miatt, illetve ott maga a T-s ember tanácsolta, hogy várjanak egy kicsit, mert a tapasztalatok szerint még százezres kiadások után is valós a veszély, hogy nem az elvárásoknak megfelelően fog működni, még ha a bejövő sávszélesség meg is van, de azt egy irányba kihasználni elég kétséges.

A torrentnél meg külön tényező, hogy a hálózati sebesség mellé komoly számítási kapacitás is kell, ami persze egy komoly géppel megoldható -- kérdés, hogy mégis miért érdemes.

Elosztva lehet jó, de azt is látni kell, hogy a link aggregation sem nyújtja az egyes adatfolyamok összegét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66137) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

az összefoglaló alapján megvettem ma ezt az Archer c5 routert, de valószínű elírás, mert így utólag szerintem a képen a c50 van. Jól gondolom, vagy létezik belőle 4 antennás fehér változat is? Ha esetleg nem, és a c50-et hozzák ki azt érdemes átvennem?

Köszi,Alex

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#66138) kali válasza mrrr74 (#66137) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A képen C50 van, ilyen szempontból jól gondolod, bár a kép lehet csak illusztráció, viszont a típust is elírhatták, a lényeg az, hogy mit kapsz ténylegesen, de ha C50, akkor inkább ne vedd át, mert RAM tekintetében csak a felét kapod és a háromból két verziónál a proci is gyengébb.

(#66139) mrrr74 válasza kali (#66138) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszönöm, akkor majd kibontom és csak akkor veszem át ha valóban c5. Bár ha az, akkor egészen jó áron van, így inkább nem számítok erre és maximum jól meglepődök :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#66140) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy routert, ami körülbelül 3 szintet megfelelően eltudna látni?

Főként wifin csatlakoznak az eszközök hozzá.

Egy fa és egy vasbeton födém van az útjában.

A büdzsé 10-30k lenne.

Előre is köszönöm! :R

(#66141) Multibit válasza mrrr74 (#66139) üzenetére


Multibit
veterán

Arról nem is beszélve, hogy a C50 csak 100 Mbps portokkal szerelt!

(#66142) mrrr74 válasza Multibit (#66141) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, akkor semmi esetre sem, ezt nem is néztem. Ráadásul a c50-et egyáltalán nem figyeltem, így semmit nem tudok róla.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#66143) jobesz


jobesz
tag

Adott egy iskola 2 bejövő internet (sulinet 50megabit, z-net 50megabit) kérdésem, érdemes e wrt54gl routerekkel megoldani a kétszintes iskola wifijét?Ko mit ajánlana? Jelenleg 1 tp 1043,1 tp740,1netgear,1 airlive, rettentő megbízhatatlan, a 1043 is kibehúzós dugós hetente.

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#66144) jobesz


jobesz
tag

Atombiztos megoldás kellene, kb 10 gép,10laptop wifin a z-netre, a több terrm a sulineten lóg

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#66145) Egon válasza jobesz (#66144) üzenetére


Egon
nagyúr

Keret kellene, hogy mennyi pénz van rá, meg valami helyszínleírás, hogy hány AP-vel kellene kalkulálni.
Az "atombiztos" megoldás nem biztos hogy SOHO kategóriás eszközöket jelent...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66146) Egon válasza pumatom (#66140) üzenetére


Egon
nagyúr

10K és 30K között elég nagy a szórás, a szokásos Asus N18U, AC58U, AC66U B1 ami ajánlható. Ugyanakkor nem árt tudni, hogy egy háromszintes házat nem biztos hogy le tudsz fedni egyetlen eszközzel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66147) Borisz76 válasza Egon (#66146) üzenetére


Borisz76
veterán

Fogalmazhattál volna úgy is , hogy egy eszközzel biztosan nem fogja lefedni.
Tippre minimum 2 eszköz....földszinten és a legfelső emeleten az épület ellentétes oldalainál elhelyezve.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66148) ktamas76


ktamas76
csendes tag

TP Link 841-et melyikre lenne érdemesebb cserélni? Archer C2-re vagy C5-re? USB nem számít, csak erősebb wifi kéne 2,4GHz-n.

[ Szerkesztve ]

(#66149) kali válasza ktamas76 (#66148) üzenetére


kali
legenda

Csak és kizárólag a 2.4 GHz wifi tekintetében nem feltétlenül érdemes az említett típusok bármelyikére is lecserélni.
Nem csak a routeré, hanem más tényezők függvénye is, ezért a wifi kapcsán nem igazán lehet biztosat mondani, de talán az RT-N18U lenne az, amire érdemes lehet adott tekintetben cserélni, de azzal sem kell/lehet minden esetben nagyon komoly javulást remélni.

(#66150) jobesz


jobesz
tag

Ezt a 6db 2500 forintos linksys wrt54gl repeateres dolgot verjem ki a fejemből? Atomstabil router hírében álltak, adsl vidékre akár évekre jónak tűnik..
Jofogas több db wrt54gl...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.