Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) Gubek-Einste válasza cyberkind (#66200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt pontosan, hogy érted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66202) cyberkind válasza Gubek-Einste (#66201) üzenetére


cyberkind
félisten

Pendrive-ot dugok bele és látja, ahogy gépen is, így értem, de nem lényeg az usb, mostanin is van de soha se használtam.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66203) Gubek-Einste válasza cyberkind (#66202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, használható erre is a router USB portja amennyiben támogatja az adott eszközön lévő firmware.
USB port általában három céllal használható:
1; Háttértár megosztás - fájl és média szerver, torrent és egyéb letöltés kliens eszköz üzemelése nélkül
2; Nyomtató megosztás
3; Mobilnet modem használata - elsődleges és/vagy tartalék kapcsolatnak megfelelő firmware támogatással

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66204) HTomee válasza #54715584 (#66088) üzenetére


HTomee
tag

Köszi szépen a részletes leírást.

Végül egy ajánlott RT-AC66U B1 lett a választott példány.
Eddig minden szuper. A 2,4G hatótáv nem nagyobb mint az előd 1043 TP-Linké. Viszont az oldalak betöltése mintha gyorsabb lenne.
Tetszik az időzíthető wi-fi (Így este mikor alszik a család nem sugárzok)
Kicsit jobban melegszik mint a 1043- de a sebesség kárpótol.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. 31k-t szerintem megért. 1-2 hét múlva még megírom volt-e panasz... Lassulás, újraindulás...stb

[ Szerkesztve ]

(#66205) TeeJay válasza HTomee (#66204) üzenetére


TeeJay
félisten

és attól hogy este lenyomod a wifit máris megszűnik körülöttetek mindenféle rádióhullám? :D
ezt te sem hitted el hogy a lenyomott wifitől majd jobban alszotok mikor ott vannak a mobil tornyok
meg kb. csillió más hullám ami sokkal erősebb mint a wifi
remélem az összes mobilt kinyomjátok alváskor mert az biza erősebb mint a wifi :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66206) Neck válasza TeeJay (#66205) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem csak simán kevesebbet fogyaszt akkor. Miért ne kapcsolja le, ha van ilyen funkció?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#66207) bluemirage válasza TeeJay (#66205) üzenetére


bluemirage
őstag

Távirányítós konnektorban van nálam is. Ha nem vagyok otthon (dolgozom), vagy alszunk... nálunk sem megy a modem és a wifi. Persze nem ezoterikus okok miatt :) Környezetvédelem és élettartam az egyik fele... másik a társasházi együttélés filozófiája: nem zavarjuk egymást, ha nem kell... Se porszívózással, se a kevés wifi csatorna foglalásával. Tudom, hogy a többség nem így csinálja, de ez engem nem zavar. A filmet sem lopom, de nem zavar ha mások igen és emiatt is megy a router állandóan. Szerintem nincs ezzel gond. Ahogy szerintem velem sincs :) Emiatt hétköznap napi néhány órát megy csak az internet. Amíg ébren vagyunk otthon. :D

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#66208) MaCS_70 válasza bluemirage (#66207) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a rendszeres ki-bekapcsolgatás azért nagyon nem tesz jót az elektronikának. Nem erre van tervezve, és bekapcsoláskor nagyobb igénybevételnek van kitéve, mint sok napi folyamatos üzem alatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66209) uriember válasza MaCS_70 (#66208) üzenetére


uriember
aktív tag

+1
Ugyanez igaz a legtöbb szórakoztató elektronikára is (TV és minden kapcsolóüzemű táppal ellátott termékre), a kiszáradó táp elkók miatt jobb esetben nem fog elindulni egyszer csak, rosszabb esetben szétrobban a táp.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#66210) bluemirage válasza MaCS_70 (#66208) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez féligazság. Ezek a soho eszközök 5 éven belül múlva pont 7/24 miatt hullanak el. Ha az uzemora a negyede, akkor már a napi 1x-2x bekapcsolás nem gond.

Meliora sunt bono inimica

(#66211) rosszcsont88


rosszcsont88
tag

VDSL2 nethez keresek routert vagy modemet
jelenleg zte H368N üzemel azt szeretném kiváltani .
12a és 17a profil ,vectoring kellene hogy tudja
mit ajánlotok ?

[ Szerkesztve ]

(#66212) MaCS_70 válasza rosszcsont88 (#66211) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én azt ajánlom, hogy írd le pontosan, hogy mire van szükséged.

A kombinált eszközök ugye nem ajánlottak, de eleve: miért kell modem? A szolgáltató nem ad???

A routerről: ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a "A családnak keresek autót, mit ajánlotok?".

Nézd meg Gubek-Einste "falak száma, anyaga" kezdetű refrénjét, olvasd el az összefoglalót, és ezek alapján tedd fel a kérdést -- és úgy már lehet is rá válaszolni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66213) MaCS_70 válasza bluemirage (#66210) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt mire alapozod? (Teljesen komoly kérdés.)

A szervizesektől hallott tapasztalatok alapján éppen a kikapcsolgatott eszközök vannak többségben a visszavittek között, és a témában jártas villamosságtan-tanárom szerint is a SOHO készülékek eleve korlátozott számú bekapcsolásra vannak tervezve -- pontosabban folyamatos üzemre, ami miatt az indítási üzem eleve tervezett működési paraméteren kívüli állapotot jelent.

A jelenlegi eszközökről nyilván nem lehetnek üzemidőadataim, de a TP Link 1043-asom egy hónap híján 9, az SMC Barricade-em pedig szinte napra pontosan 15 éve van gyakorlatilag folyamatos üzemben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66214) rosszcsont88 válasza MaCS_70 (#66212) üzenetére


rosszcsont88
tag

kb milyen márkájú és típusú eszközök jók VDSL2 vonalra
szolgáltató amit adott semmire nem jó , zabálja áramot, wifi nagyon gyenge,
portot nem lehet rajta nyitni, DDNS-t nem tud , kb kuka egész , szoftveresen buta egy jószág

(#66215) uriember válasza MaCS_70 (#66213) üzenetére


uriember
aktív tag

Ezt csak annyiban támasztanám alá (mint szervizes), hogy a kapcsolóüzemű tápegység meghibásodások túlnyomó része (pl a routerek tápjai is ilyenek), >90%-a, áramszünetek, ingadozó hálózati feszültség vagy hosszabb kikapcsolások utáni indításkor történik. Ezek standard üzemre vannak tervezve. Van bennük néhány elektrolit kondenzátor, amelyek felelősek a tápegység indításáért, folyamatos üzemnél ezek nem játszanak, csak induláskor, amíg belengetik a tápegységet (1-2ms), de ha kiszáradnak, akkor már nem indítják a rendszert, vagy nem indul el egyszerűen, vagy szétdurran minden, mert túlfut a táp. Csak tanácsolni tudom mindenkinek, hogy ne kapcsolgassa ki-be a berendezéseit, mert az az áram, amit spórol(na) ezzel, egyáltalán nincs arányban a meghibásodás miatti javítási költségekkel-már ha javítható lesz egyáltalán...

Egyébként meg mindenki azt tesz, amit akar.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#66216) MaCS_70 válasza uriember (#66215) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ehhez szerintem pluszban jön hozzá a készüléken belüli, tehát nem a tápegységet érintő hiba. Ott ugyan eleve kisebb feszültségek / átramok szaladgálnak, de a tűrés is kisebb.

Nálam tápegység érdekes módon még nem romlott el az elmúlt 35 évben.

Eszköz is csak kettő: egy D-Link router és egy Linksys AP -- mindkettő két év alatt halt meg, ésjszakára kihúzott használatban.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66217) uriember válasza MaCS_70 (#66216) üzenetére


uriember
aktív tag

Ha a táp "megfut", akkor az 5 Voltból lesz 16, ami az 5 Voltra tervezett alkatrészeket mind kinyírja, tehát a hiba nem csak a rezgőtápra korlátozódik...
Egyébként gondolj csak a 1043 tápjainak "ciripelésére".

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#66218) MaCS_70 válasza uriember (#66217) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próbálok gondolni, de konkrét emlékek nélkül nem megy.

Egy asztali óránk tápja ad ki olyan hangot, amire rá lehet fogni a ciripelést, de azt lassan 30 éve teszi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66219) bluemirage válasza uriember (#66217) üzenetére


bluemirage
őstag

[kondi]
Jaj nem mááá... :W Még mindig csak a rész igazságra koncentráltok. :N
Minden elektronikai berendezés üzemóra függő is, a kondik miatt is. A ritkán használt berendezés (ahogy írtam jóval kevesebb, mint fele időben nincs nálam használva) tovább bírja általában. Ennek oka valóban a kondik is.
A kondenzátorok mitől száradnak ki?? Csak nem idővel és a melegtől? A kikapcsolt berendezésben hány fok van? 22? A bekapcsolt tápegység műanyag háza alatt? Minimum 40, de inkább több? Egy labor teszt alatt szerintetek melyik esetben szárad ki hamarabb a kondi? Az ahol nagyobb részben 22 fokos környezetben volt, vagy az amelyik állandóan jó meleg szellőzetlen bő 40 fokos helyen? És igen, ha a filléres áru kondi tönkremegy, akkor az gondot okoz... magával ránthatja az eszközt is. Ha pedig már kiszáradt, akkor meg már mindegy, mert az MVM-el és a jó Istennel kellene üzletelni, hogy tuti ne legyen áramszünet, mert lehet, hogy nem indul újra a cucc.... és itt már tényleg igazatok van. :R

[áram]
Évente 130 kWh-t fogyaszt a modem-router kombó (15 W-al kalkulálva). Azt felezve jó, ha 60 kWh-t lehet évente megsprólolni. Ha ezt 500 ezer háztartás (direkt kicsi számot írtam) megtenné, amikor nincs az eszköz használatban. 30 Mio kWh. Ha egy háztartás évente 1800 kWh-t fogyaszt (150x12), az 16 ezer háztartás áramfogyasztása... azaz éves áramfogyasztása spórolható meg, csak Magyarországon. Mindenhol igyekeztem alulkalkulálni. A sávok foglalását meg már korábban említettem...
Szerintem nincs semmi gond azzal ha valaki csapvizet iszik, alacsony fogyasztású autót és tömegközlekedést használ, szelektíven gyűjti a hulladékok, spórol az energiával... mindezt mások helyett is. Így talán kevesbb jegesmedve döglik meg az északi sarkon és kevesebb állat hal szomjan a szárazság miatt.

Elnézést a topikgazdától, meg a többiektől az off-ért. De ne már, hogy szakmainak tűnő féligazság miatt 24-ben legyenek használva eszközök ott, ahol jóval kevesebb üzemóra is elegendő. Emiatt a TV is 24-ben megy és ha nem kell le van takarva egy terítővel? :W

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#66220) woodworm válasza MaCS_70 (#66213) üzenetére


woodworm
veterán

"TP Link 1043-asom egy hónap híján 9... éve van gyakorlatilag folyamatos üzemben "

Első reakcióm az volt rá, hogy "ez igen". Azután egy kis fejszámolás után rájöttem, hogy az enyém is kb. ennyi ideje működik.

(#66221) Gubek-Einste válasza rosszcsont88 (#66214) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel két érpáron használod a netet így elég nehéz lenne olyan eszköz találni ami ezt támogatná, valamint nem is biztos, hogy egyáltalán kiváltható lenne így maradjon meg a szolgáltatói eszköz modemnek PPPoE Passthrough módban és köss után egy saját router-t.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66222) MaCS_70 válasza bluemirage (#66219) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem halovánnyal még elfér ide...

Örülnék, ha tudnám a megoldást, különösen, hogy én is fontosnak tartom azt, hogy legalább feleslegesen ne terheljük a környezetet.

Nem tudom, egyáltalán hol az igazság, és milyen arányoknál milyen eredmény jön ki, de azén felfogásomban maga a "vas", azaz a minél ritkább csereperiódus egy kis fogyasztású eszköznél nagyobb megtakarítást eredményez, mint az energiaspórolás. Persze sok az ismeretlen az egyeneletben, de az én tapasztalataim és tanulmányaim alapján egy egyébként jó minőségű routernél "nyerőbb" stratégia a folyamatos üzem.

A kiszámíthatatlansága mellett ez viszont szerencsére nem egy igazán nagy fajsúlyú probléma, úgyhogy valahogy úgy érzem, hogy a jelen iformációink alapján nagyjából ki is tárgyaltuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66223) rosszcsont88 válasza Gubek-Einste (#66221) üzenetére


rosszcsont88
tag

portnyitás,dyddns kellene ami ezen a szolga modemen nem megy ... vagy alapból le van tiltva szoftverjában .
50 net jelenleg kb 2x42mb/s tud modem kihozni vonalból
sat mediabox, 2 playstation, 1 gamer PC

(#66224) Gubek-Einste válasza rosszcsont88 (#66223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66225) #56184576 válasza Gubek-Einste (#66224) üzenetére


#56184576
törölt tag

MI a véleményed erröl a routerrel kapcsolatban? (TP-LINK Archer C9 AC1900)
Csak ps4 + pc-on használnám,amugy fiber power 500mb UPC netem van(fehér modemmel együtt).
Milyen wifi adaptert ajánlanál ami bírná betonstabilan 500/20-at?

(#66226) Gubek-Einste válasza #56184576 (#66225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lenne.
Nincsen semmilyen garancia, hogy összejön a teljes sebesség wifi-n de legalább 2x2 de inkább 3x3 MIMO képességű eszközpár (router és adapter) kellene.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66227) #56184576 válasza Gubek-Einste (#66226) üzenetére


#56184576
törölt tag

Köszönöm szépen a segítséged,inkább megbarátkozom továbbra is kábelesen.

[ Szerkesztve ]

(#66228) rosszcsont88 válasza #56184576 (#66227) üzenetére


rosszcsont88
tag

kábelen jobb lesz sebesség

(#66229) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok.

Jó hatótávolsággal rendelkező routert keresek 30-40eFt-ig . TP-LINK Archer C1200 -at próbáltam de azzal se volt jobb a jelerősség mint a Telekomos modemmal.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#66230) MaCS_70 válasza zoli121 (#66229) üzenetére


MaCS_70
félisten

És mégis milyen használatra kellene a router? Milyen körülmények közé?

Lásd: Gubek-Einste: Falak száma, anyaga...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66231) Gubek-Einste válasza zoli121 (#66229) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66232) zoli121 válasza Gubek-Einste (#66231) üzenetére


zoli121
aktív tag

Szia!

80Mbit/s nethez kellenne
3 tv, 3 számítógép és 1 Xbox használná
Legyen rajta USB csatlakozás

2 szintes házról van szó és a modem is a 2. szinten van. Tégla építésű. 2 falon meg ugye egy emeleten keresztül kellene keresztül lőnie a jelet. Amit el szeretnék érni, hogy a házon belül és az udvaron is jó lefedettség legyen :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#66233) Soma01 válasza zoli121 (#66232) üzenetére


Soma01
veterán

A Telekom ad routert? Vagy csak modemet ad? Kell az 5 GHz is vagy elég a 2,4?

[ Szerkesztve ]

(#66234) zoli121 válasza Soma01 (#66233) üzenetére


zoli121
aktív tag

Jó lenne a Dual Band. Modem ami a router is :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#66235) Soma01 válasza zoli121 (#66234) üzenetére


Soma01
veterán

Csak azért kérdeztem, mert azon gondolkodtam, hogy ha van már routered, akkor elég lenne az AP is erre a célra. Mert ha a stabilitás a fontos, akkor nem lehet elvárni egy darab eszköztől, hogy több szintet lefedjen az udvarral együtt. Tehát szerintem két AP-t kellene venni. Csak itt meg az lesz a gond, hogy a dual band AP-k nem olyan olcsók. 2 db 2,4-es 25.000 ft körül van (Tp-link), 2db duál meg 50.000 körül. 43.000 ft körül meg már 2 beltéri és egy kültéri 2,4-es is kijönne. És ezek már stabil lefedettséget adnának.
Az meg el kell felejteni, hogy a ház tetszőleges pontjára leteszek egy csoda eszközt és onnantól kezdve lesz Wi-Fi-n keresztül net mindenhol! A lefedni kívánt terület közepére kell tenni lehetőleg és nem kell meglepődni ha kell egy kis kábelezés is, pláne több AP esetén. Szóval szintenként kellene 1-1 AP és azokat kábellel kellene összekötni a routerrel. Ezeket az AP-kat lehet falra vagy plafonra szerelni, tápot pedig az UTP kábelen kapják majd, ahol az is jön. Tehát egy kábel kell majd nekik.

Most látom, hogy más márkából kijön 2db duál band-es 38.000 ft-ból is. (MikroTik)

(#66236) zoli121 válasza Soma01 (#66235) üzenetére


zoli121
aktív tag

Igazad van de ugye router és router között is van különbség. Meg ugye a TP-Link Archer C1200-al nem volt változás a modemhez képest pedig az ember azt gondolná, hogy igen. :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#66237) huoc


huoc
csendes tag

Sziasztok,
adott egy 2 szintes családi ház, masszív falakkal és födémmel. Digi 1000 netet most kötötték be a felső szintre légkábelen, ott van a gyári modem/router. Vmi kis fehér doboz :) de fentre elég, mert lenn kell a komolyabb net. A modem/router mellett van a falban egy cat5e utp, ami a lenti nappaliban végződik. Lent kellene a komolyabb net. Lent vannak a szgépek, amiket akár kábellel is összekötnék, hogy gigabites hálózat legyen (de nem létszükséglet, ha jobb vezeték nélküli megoldás van).
Jó megoldás-e, ha veszek egy ASUS RT-AC66UB1 routert, és azt rákötöm az utp kábelre a nappaliban, összekötve azt a fenti modem/routerrel? Így lesz két hálózatom. Nem lesz gond a lenti eszközökkel (port forwarding, meg ilyesmik, nem tudom, sok-sok éve foglalkoztam utoljára ilyesmivel :)?
mit javasoltok? a jó routerhez ezért ragaszkodnék, mert kb 10 kütyü csatlakozik egyszerre wifin keresztül a netre.

[ Szerkesztve ]

(#66238) Soma01 válasza zoli121 (#66236) üzenetére


Soma01
veterán

"ugye router és router között is van különbség"
Ha a Wi-Fi lefedettségre gondolsz, akkor van valami különbség általában de nem olyan nagy. Az antenna típusa sokat jelent. De én nem várnék el olyat, hogy egyik routerrel egy házban csak egy szintet tudok lefedni, egy másik meg majd biztosan lefedi az egészet és még az udvart is és persze mint ezt stabilan. Ha fontos a stabil és elfogadható sebesség, akkor több eszköz kell, nem egy 'bika" eszköz. A teljesítmény szintek be vannak határolva úgyis. Meg ha van térerő, nem biztos, hogy a kapcsolat stabil is. Szóval ha fontos a megbízhatóság, minimum két eszköz kell. (szintenként 1-1) [link, RBcAPGi-5acD2nD]
Persze lehet kísérletezni, de szerintem sok lesz a lassú, szakadozó kapcsolat, bosszankodás... Megéri a nyugalmatokat a két külön eszköz, még ha így első hallásra kényelmetlenebbnek is hangzik, hosszú távon megtérül.
Neked amúgy kell router funkció is? Valami miatt a szolgáltató által adott nem felel meg? Vagy jó az?

(#66239) Soma01 válasza huoc (#66237) üzenetére


Soma01
veterán

Jó a gondolat, miszerint kábelen jön le a net és nem egy 5 wattos adóval akarod átlőni a födémet. (meg persze ilyen erős kliensek is kellenének, mivel a kétirányú kommunikáció csak így működne megfelelően)

Szóval a fenti részt ellátja a Digi routere, az úgy jó is neked ott fentt, majd lejön egy UTP a földszintre és ide akarsz szintén stabil netet. Ugye? Az említett eszköz jó lesz, de nem router módban kell majd használnod szerintem. Tud AP módot is és úgy legalább egy, ugyan abban a hálózatban tud lenni az egész ház mindkét szintje. A nagy sebességet igénylő eszközöket érdemes kábellel csatlakoztatni. Ez a router 5 portos, ha ennél több eszközt kell kábellel csatlakoztatni, akkor kell egy switch is. De első körben vedd meg szerintem azt a routert és hanem bírja Wi-Fi-n az igényeket kiszolgálni, lehet még később is kábelezni. Mert lehet nem fogja bírni. Az a kérdés, mire szeretnétek használni Wi-Fi-n keresztül a hálózatot? És milyen kliensek lesznek?

(#66240) 2ozz válasza MaCS_70 (#66222) üzenetére


2ozz
tag

Előre elnézést kérek hogy így "beleszakértőzök", de:
- mennyibe is kerül egy új router? (10-15k) a folyamatosan növekvő igények miatt 4-5 évente úgyis cseréljük, nem?
- abban igazatok van hogy csökkentsük a "környezet-terhelést" (gondolok itt energia felhasználásra, rádió sugárzás által okozott terhelésre, ami nem feltétlenül élettani hatású)

A megspórolt enegriát most nem számolom vissza, viszont egy fontos dolgot nem tudok figyelmen kívül hagyni:
Amikor hazaérsz, bekapcsolod, így van? Tételezzünk fel egy olyan ideális világot, amelyben mindenki így tesz, hazaér a munkából/suliból és bekapcsolja a routereket. Ez a villamos hálózatnak egy hatalmas terhelést jelentene, ezért bekapcsolnák az ún. kiegyenlítő erőműveket, köznapian "gyorsindítású" erőműveket (gázturbinás leginkább Mo-on). Szerintem ez nagyobb kárt okozna, mintha egész nap 7/24-ben menne, de ez csupán a magánvéleményem és nem okoskodásnak szántam. :D

no offense :DD

[ Szerkesztve ]

(#66241) 2ozz válasza huoc (#66237) üzenetére


2ozz
tag

Azt a 10 "kütyüt" ha egy kicsit konkretizálnád, akkor lehet tudnánk olyan megoldást ajánlani, amivel tudnád redukálni a számukat. pl: játék konzol ha tud kábeles netet, akkor érdemes azon bekötni

A 2,4GHz sajna olyan 50-60MBit-nél megáll a tudomány, ha ezt egyszerre 10 kliens használja, akkor igencsak belassul majd az élet.
Az 5GHz-es WiFi-hez - noha jóval nagyobb a sávszélesség - pedig olyan kliensek is kellenek...

Amit leírtál úgy szeretnéd hogy zavartalanul tudj barangolni a lakásban, vagy nem probléma hogyha két külön SSID van?

By the way, a fehér cucc egy Huawei?
Ha igen akkor figyelj hova dugod a kábelt, mert az egyik portja csak 100MBit-et tud (FE) és van egy 1GBit-es (GE).

[ Szerkesztve ]

(#66242) huoc válasza Soma01 (#66239) üzenetére


huoc
csendes tag

Köszönöm a választ.
Szóval a fenti részt ellátja a Digi routere, az úgy jó is neked ott fentt, majd lejön egy UTP a földszintre és ide akarsz szintén stabil netet. Ugye?

Pontosan.
kliensek:
3-4 szgép - ezeken megy a sok adatforgalom + 2 gép egymás között is másolgat
erősítő - netrádiók és spotify fut rajta, meg DLNA-n küldök rá zenéket, videókat a telefonokról meg a laptopokról
konzol
tablet
telefonok
wifis vezérelt 230V dugaljak
wifis baby figyelő kamera
NVR 8 csatornás kamera rendszer (de ott a 8 kamera nem routerre kapcsolódik, hanem az NVR-re ha jól tudom, viszont wifisek és gondolom esetleg zavarhatják a router wifit) (ESCAM WNK804 8ch)

az 5 port bőven elég a nagy sebességet igénylő eszközöknek (kb 3 db)

(#66243) huoc válasza 2ozz (#66241) üzenetére


huoc
csendes tag

Köszi. Azt hiszem Huawei, de majd este megnézem.
Jó lenne az 1 SSID, de fontosabb, hogy a "lenti" hálózat profin működjön.

(#66244) zoli121 válasza Soma01 (#66238) üzenetére


zoli121
aktív tag

A router funkciót jól ellátja a modem is. Ő róla mi a vélemény? Ilyenbe is gondolkodtam

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#66245) MaCS_70 válasza zoli121 (#66244) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosítsunk!

Ha egy eszköz egyben router és modem is, akkor nevezzük a nevén, HGW-nek! Így mindenki tudja, hogy miről van szó, a router meg legyen router, a modem meg modem.

Az Általad linkelt repeatert nem ismerem, de általánosságban nagyon sokszor vlt már szó arról, hogy:
1. A repeater egy szükségmegoldás, mivel időosztásban működik (vagy vesz vagy ismétel) gyakorlatilag felezi az átmenő sávszélességet.
2. Ha már repeater, akkor nem konnektorba dugható legyen, hanem mondjuk egy rendes router repeaterüzemmódban, aminek rendez antennái vannak és normális(abb) helyre lehet tenni a kábel miatt, mint amit a konnektorok diktálnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66246) 2ozz


2ozz
tag

Sziasztok!

A kérdésem lehet hogy nem ide tartozik, de talán ti tudjátok a választ:
(Lehet messziről kezdem, de így lesz értelme a végén)
Adott egy DIGI1000 internet (Huawei HGW-vel), ennek a gigás portja van szétosztva egy Archer AC1200-al, viszont a wifit ki kellene terjesztenem. Van otthon egy WR842ND V2-es TP-Link router-em.
Az tiszta hogy AP módba kellene kapcsolnom a WR842-t (LAN-2-LAN összekötést szeretnék a "wifi roaming" miatt), de ebben az esetben a WR842 USB portján lévő eszközt látni fogom a hálózatról?

A két TP-Link le tudja ezt kommunikálni, esetleg próbált már valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#66247) 2ozz válasza zoli121 (#66244) üzenetére


2ozz
tag

Én próbáltam egyet panellakásban, de nem győzött meg.

Ennek is meg van az előnye és hátránya:
Előnyei:
- "Hülye álló", bedugod, beállítod, csókolom
- Könnyen installálható
- Kicsi és dekoratív, szinte beleolvad a falba, szemben egy folyton villogó nagy fehér (egy darabig :D ) vagy fekete dobozzal
- Kiterjeszti a WiFi hatókörét

és itt vége is...

Hátránya:
- Egy router árával vetekszik a bekerülési költsége, míg a tudása messze elmarad
- Csak a zavart, esetleg gyenge jelet képes megismételni (zavarral, hibával együtt)
- Ahogy a fórumtárs írta: "Felez"
- Kell neki egy konnektor, ezáltal akárhova nem rakhatod

Kicsit olyan szegényember AP-je (és ne vedd ezt most magadra, nem akarlak megbántani)

Tipp:
Van olyan változata ezeknek, amibe UTP-t kell dugni és azon kap "netet" amit szétoszt WiFi-n, igaz ahhoz sajna vinni kell egy kábelt...

[ Szerkesztve ]

(#66248) krt-823


krt-823
csendes tag

Sziasztok!

Én is szeretném a segítségeteket kérni.
Egy új családi házban lakunk, alsó szint ~ 70 nm (téglalap kb 10m x 7m) 10cm-es tégla falak illetve egy 32-es tégla tartófal.
A födém: betongerendák, kefnik, rajta vashálós beton padlófűtéssel
Emelet szintén ~70nm ott 10cm-es gipszkarton falak.

Inviteles 250/30 garantált 15/4

Szeretnék egy vagy két darab wifis routert (attól függ mekkora a hatótáv és akkor a 2. AP-ként üzemelne kábellel összekötve), aminek az lenne a feladata, hogy a wifis telefonokat (~6db), tableteket (~2db), laptopokat (~3db) kiszolgálja, illetve összekösse a szolgáltatói modemet a switchekkel, amik a fali aljzatokat szolgálják ki. A terv szerint 20 aljzat lesz TV-kbe kötve, RPi-kbe kötve (IPTV + streamek) illetve konzolokba és egy NAS-ba.
Lehetőleg gigás portok legyenek rajta, ha már a switchek azok lesznek :)

A kérdésem az lenne, hogy milyen routert/routereket ajánlanátok max 20eFtig?

(#66249) zoli121


zoli121
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor nézek valami jó Access point eszközt. Kábelezni nem akarok :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#66250) Gubek-Einste válasza krt-823 (#66248) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebbe a környezetben két eszköz kellene, 1-1 mindkét szintre.
20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.