Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok, csak szeretném jelezni hogy Linksys tényleg nem ajánlott kategória.
Egy ea6700-ast használtam másfél évig, aztán meg is adta magát.
Egy Asus RT AC66 B1-et rendeltem helyette, remélem tovább tart.

(#66802) Multibit válasza Chris82 (#66801) üzenetére


Multibit
veterán

Az lehet, hogy a Linksys nem ajánlott brand, de nem azért, mert nálad másfél év alatt kilehelte a lelkét :N

(#66803) Chris82 válasza Multibit (#66802) üzenetére


Chris82
senior tag

Bocs hogy élek, gondoltam megosztom... :F

(#66804) kali válasza Chris82 (#66801) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Bármilyen gyártónál van ilyen, az Asus, TP-Link...stb. topikokban is találsz ilyen hozzászólásokat, hogy akár fél vagy egy évesen megpusztult, egy gyártó nem ettől nem ajánlott, ráadásul ez csak egy típus a sok közül, ezért még általánosítani sem lehet az egész gyártóra.
Halkan jegyzem meg, hogy 1.5 éve használok egy Linksys EA7500 v1 típusú routert és sokkal elégedett vagyok vele, mint a korábbi aktuális Asus, TP-Link...stb. csúcsokkal, pedig az RT-AC87U sem volt rossz például, vagy a maga idejében az RT-AC56U, de sokat elmond, hogy azokat nem használtam ilyen sokáig, sőt, előtte más típusokat sem.

[ Szerkesztve ]

(#66805) Chris82 válasza Multibit (#66802) üzenetére


Chris82
senior tag

Miért nem ajánlott, kíváncsi vagyok.

(#66806) Multibit válasza Chris82 (#66805) üzenetére


Multibit
veterán

Elveszett a bizalom vele szemben, mikor a Cisco leadta a Belkinnek. Persze azóta kiderült, hogy nem kell egy kalap alá venni az egész márkát (ez, mondjuk más cégekre is igaz).

(#66807) Chris82 válasza Multibit (#66806) üzenetére


Chris82
senior tag

Ezt tudtam, csak gondoltam ezt meghibásodási adatok is alátámasztják.

(#66808) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hello mindenki!
Emberi árban (~20k-ig) keresek routert gigabites wan/lan-al, wifi mind1 milyen, 200mbitre kell.
mit éri meg megvenni?
Köszi előre is!

(#66809) Gubek-Einste válasza R̲e̲m̲ (#66808) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha elég a csak 2,4 GHz-s akkor Asus N18U, ha kellene a dual band de jó a külföldi rendelés is akkor pedig Xiaomi Mi Router 3G.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66810) grigo válasza MaCS_70 (#66794) üzenetére


grigo
őstag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Jókor jöttek még.
Azt esetleg elfogadható időleges megoldásnak tartjátok, hogy mivel gondolom az előző tulajnak van az emeletre felvitt kábele, így a lenti router helyéről szépen felcsatornázok egyet fentre meg lentre és amikor belakjuk és esetleg nem elég akkor valami egyéb eszközzel kiegészítem az adott szint ellátását?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#66811) Brogyi válasza Hompi01 (#66770) üzenetére


Brogyi
senior tag

Tipikus hiba, hogy nem veszik figyelembe a HDD irási képességét. Torrentnél messze kevesebb az írási sebesség mint egy CrystalDisk Mark-kal mért adat. Nézted a lemez terheltséget? Gyanítom 100% volt.
Ráadásul nem is az első másodpercekben jelentkezik a hiba. Meg kell várni míg az átmeneti tárolók megtelnek.
Utoljára maradt a CPU. Neki se keveés a dolga.
Ezek után lehet, hogy nem is a router a szűk keresztmetszet.
Mindenki elfelejti, hogy az 1Gbps órisi sebesség/terhelés torrenttel. Kevés gép képes erre.

[ Szerkesztve ]

(#66812) ACE- válasza Hompi01 (#66770) üzenetére


ACE-
addikt

Próbáld meg egy gyors SSD-re a letöltést, meglátod mennyit fog gyorsulni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#66813) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok! Elég speciális lenne a kérdésem de hátha tud nekem segíteni valaki. Szeretnék venni egy új routert. Jelenleg egy Asus rt-n12d1 van használatban. Ezzel teljesen meg is vagyok elégedve, a probléma ott van, hogy olyan hálózatot szeretnék építeni ami reklám mentes. Így az elsődleges szempont, hogy a router tudjon reklám blokkolót futtatni valamilyen formában. Ha custom firmware kell hozzá az sem baj. Elsődleges szempont lenne, hogy a YouTube is szűrhető legyen a tv-k miatt. Szóval ha tudja azt amit a mostani akkor már jó. A többi lenne a lényeg. Esetleg ha kicsit modernebb az nem baj. 20 körül szánnék rá. Előre is köszönöm a segítséget.

(#66814) Soma01 válasza kinghaxor (#66813) üzenetére


Soma01
veterán

DNS csere? Próbáld ki. Vannak reklám szűrtek is, úgy tudom.

(#66815) motocoder válasza kinghaxor (#66813) üzenetére


motocoder
aktív tag

(#66816) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

Most vettem egy D-Link DIR-842-t. de Semmivel sem erősebb, mint a korábbi, két külső antennás TP-Link routerem. Meg lehet állapítani, hohgy milyen erős a szórása, hogy ahhoz viszonyítva keressek megfelelő erősségűt?
Milyen routert ajánlatok? Ami mondjuk olyan 16-20 körül mozog árban, és 2 szintet jól be tud szórni.
Köszönöm szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#66817) Borisz76 válasza teo77 (#66816) üzenetére


Borisz76
veterán

1 router lent , kábelt húzol fel , kábel végére mehet a 2. router amit átállítasz AP módba.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66818) teo77 válasza Borisz76 (#66817) üzenetére


teo77
őstag

Köszi, de sajnos 4 szint van. Az előző, olcsó tp - link viszonylag jól átvitte a fő szint fölötti és alatti szinteket, ha gyengén is. (TL-WR841) Sőt, még a 4., garázs szintjére is lehatolt valamelyest, de csak bizonyos helyeken lehetett fogni. Fontos lenne, hogy a fő szint fölötti (tetőtés), és az alatti szinteket jól terítse az új router.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#66819) kali válasza teo77 (#66818) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A TL-WR841N(D) 2 * 5 dBi antennával rendelkezik (csak 2.4 GHz), az annak megfelelő szórási távolsággal és szöggel.
A kétsávos routerek között nem feltétlenül lesz adott tekintetben (sokkal) jobb, ha azok osztott antennákon szórnak (2.4 és 5 GHz). de vannak olyanok, ahol külön külső antennákat kap a 2.4 és 5 GHz, ott jobb kicsit a helyzet.
A wifi routerek kimeneti teljesítménye szabványban van korlátozva adott tekintetben, ezért sokkal erősebb szórású routerek nincsenek az átlaghoz képest, hacsak más módon nem történik némi trükközés, ami lehet gyártói és felhasználói is.
Lehet nagyobb dBi értékű antennákat használni - már ahol cserélhetők -, de azzal számolni kell, hogy a szórási távolság nő ugyan, viszont a szórás szöge arányosan csökken.
Néhány routerhez van olyan moddolt firmware verzió - például az amúgy is jó 2.4 GHz wifi szórású RT-N18U-hoz -, amivel átléphető a szabványos korlát, de azzal csak óvatosan, egyrészt nem egészséges dolog, másrészt egyéb problémák is adódhatnak belőle (például ha egy hozzáértő szomszéd kiszúrja, tehet ellene).
Ideális esetben nem egy erősebb, hanem több jó eszközzel érdemes megoldani több szint és/vagy nagyobb terület beszórását.
Halk megjegyzés: a DIR-842 nem véletlenül olyan olcsó abban a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#66820) R̲e̲m̲ válasza Gubek-Einste (#66809) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Asus routert? mi a szösz? eddig jobban bíztam olyan gyártókban akiknek ez a főprofilja...

(#66821) Multibit válasza R̲e̲m̲ (#66820) üzenetére


Multibit
veterán

A Kawasakinak mi a fő profilja? Repülőgépet, tankhajót, kombájnt gyárt. A forgalmának csak kisebb részét teszi ki a motorkerékpár divízió, mégis bíznak benne a motorkerékpár vásárlók ;)

(#66822) MaCS_70 válasza R̲e̲m̲ (#66820) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nézz szét nyugodtan, hogy az Asusnak mióta milyen SOHO hálózati termékpalettája van!

Tudsz ennél sokkal komolyabbat? Vagy az a probléma, hogy mással is foglalkoznak?

Nem mellesleg azt sem tartom éppen hátránynak, hogy informatikai elektronika területén gigantikus tapasztalataik vannak.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66823) R̲e̲m̲ válasza MaCS_70 (#66822) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

személy szerint a cisco-ra gondotam, most is cisco-m van de csak 100as, és kinőttem

(#66824) kali válasza R̲e̲m̲ (#66823) üzenetére


kali
legenda

Szia,

5 éve nincs már Cisco érintettség a SOHO kategóriában, akkor lett a Cisco helyett a Belkin a Linksys támogatója.

[ Szerkesztve ]

(#66826) MaCS_70 válasza R̲e̲m̲ (#66823) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ciscóból mire gondoltál? Én nem igazán ismerek tőlük az Asus SOHO-ival versengő megoldásokat.

MaCS

Szerk: Amint látom, ezt Kali is így gondolja. :)

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66827) Chris82 válasza Multibit (#66821) üzenetére


Chris82
senior tag

Kérdésemre nem válaszoltál, miért rendült meg a bizalom a linksys-szel szemben?
Nagyobb lett a meghibásodási arány???

(#66828) WiZARD


WiZARD
addikt

Sziasztok!

Soho kategóriában létezik olyan router (akár vmi openwrt/ddwrt/stb), aminél a wifi kliensek max sávszélességét tudom korlátozni? (publikus helyre, hogy ne tudja 1 user lefogni az egész sávot)

(itthoni tplinkem néztem, de ezen ha jól értem, akkor a vendég hálózat teljes sávszélességét tudom csak korlátozni, nem pedig eszközönként)

thx

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#66829) Multibit válasza Chris82 (#66827) üzenetére


Multibit
veterán

Itt legtöbbször az a válasz erre a kérdésre, hogy “nincs vele elég tapasztalat”.

(#66830) R̲e̲m̲ válasza MaCS_70 (#66826) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Nem gondoltam még semmire. Korábban, és most is cisco-s voltam/vagyok mint írtam és kellene valami nagyobb. De ha már nem gyárt home célra akkor marad a többi. Asus hálózati cuccaival eddig egyszer volt tapasztalatom, az se a legjobb, utolsó egy pce-ac68 volt, de rendszeresen eldobta a hálózatot, egy 5ezer forintos kártyát tettem a helyére, azzal nem volt gondom, aztán ki lett alakítva a lan.

(#66831) Chris82 válasza Multibit (#66829) üzenetére


Chris82
senior tag

Na én ezért írtam le a tapasztalatomat, hátha valakinek segít. :K

(#66832) Multibit válasza R̲e̲m̲ (#66823) üzenetére


Multibit
veterán

Akad Cisco is. Igaz, nem túl elterjedt a hazai háztartásokban: Cisco RV340W

(#66833) Multibit válasza Chris82 (#66831) üzenetére


Multibit
veterán

A baj ott van, hogy statisztikailag nem jelent semmit, hogy nálad elhalálozott egy Linksys. Mint ahogy, statisztikailag az sem, hogy Kali, vagy én elégedettek vagyunk a mi Linksys routerünkkel ;)

(#66834) Chris82 válasza Multibit (#66833) üzenetére


Chris82
senior tag

Ha nem ajánlott, akkor nektek miért az van? :F

(#66835) teo77 válasza kali (#66819) üzenetére


teo77
őstag

Szia,
köszönöm szépen a kielégítő válaszod! 18-20 ezerért létezik valami jó megoldás a számomra? Arra gondoltam, hogy lecserélem az új D-Link router - t egy 16.000-es Tp-linkre (asszem, AC 1200 vagy 1043 ND),és a régi Tp-link routerrel beteszem bridge - be.
Viszont így még mindig nincs kellő térerő a tetőtérben
Esetleg vegyek majd az új Tp-linkre egy erősebb antennát?

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#66836) R̲e̲m̲ válasza Multibit (#66832) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Illetve arra szerettem volna még választ, hogy miért jobb egy asus mint egy tp-link, vagy miben más.
Tp-link routerem volt korábban, nem volt vele negatív tapasztalat. Egyik ismerősömnél 6év után adta be a kulcsot.

(#66837) R̲e̲m̲ válasza kali (#66824) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

kali!

most találtam:
Cisco RV130W-E-K9-G5
ez eléggé small business-nek tűnik, bár nemtudom mikori modell
igaz, hogy csak n-es wifivel, de telefonnak elég az is...

Illetve a Linksys routerei mennyire ajánlottak vagy kerülendőek?

[ Szerkesztve ]

(#66838) Multibit válasza R̲e̲m̲ (#66837) üzenetére


Multibit
veterán

Az a Cisco régi, elavult modell. Mivel a cég termékei amúgy is túlárazottak, egy korszerű típussal jobban jár az ember.

Illetve a Linksys routerei mennyire ajánlottak vagy kerülendőek?
Nem lehet az egész márkáról nyilatkozni. Konkrét típusban kell gondolkodni!

@#66836
Az Asus routereknek jobb, okosabb a gyári szoftvere, mint a TP-Linkeké.

[ Szerkesztve ]

(#66839) R̲e̲m̲ válasza Multibit (#66838) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Linksysből mondjuk egy régebbi EA6300, vagy az újabb EA6900, bár kicsit drágább.

(#66840) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok!

Tenda AC10 AC1200 Smart Dual-Band Gigabit WiFi Router milyen?

Elhalálozott az Asus RT-N18U-m, és nem tudom kivárni a garancia hercehurcát. Vennem kell egy másikat, azt meg ha kicserélik legfeljebb eladom, vagy marad tartaléknak.

:R

(#66841) MaCS_70 válasza R̲e̲m̲ (#66836) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon sokszor merült már fel ez a kérdés.

Én elég sok TP-Link és Asus routert is használtam, menedzseltem, és bár összességében a TP-Linket sem tartom rossznak, az Asusok wifiteljesítményét és a szoftverüket sokkal jobbnak tartom.

Nem igazán látom okát annak, hogy adott összegért most ne Asust válasszak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66842) MaCS_70 válasza Chris82 (#66834) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annak számtalan oka lehet, hogy valaki magának miért egy adott márkát, típust választ, és az sem törvényszerű, hogy a saját routerét mindenki mindig maga választja.

Valamit általános érvényűen ajánlani viszont felelősséget jelent, más szabályokkal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66843) kali válasza Chris82 (#66834) üzenetére


kali
legenda

Nem mindegy, hogy nincs vele a topikban elég tapasztalat, vagy nem ajánlott.
Nekem van több Linksys eszközzel is tapasztalatom, ahová kijárok bekonfigurálni és/vagy problémát elhárítani (egyre elenyészőbb hobbi már csak), szoktam is javasolni bizonyos típusokat, amiket jónak tartok, mert azzal nem csak az "ügyfeleknek" teszek jót, hanem magamnak is, mivel kevesebbszer csörög a telefon, hogy gond van az készülékkel.

teo77: Ha az a cél, hogy egy eszközzel minél nagyobb területet akarsz lefedni, akkor nem érdemes kétsávos típusokban gondolkodni, hanem - ha a környezet lehetővé teszi, akkor - csak 2.4 GHz-es típusban, az antennák cseréjénél meg fontos a korábban leírt dolog, hogy a szórás szöge csökkeni fog: Link, olyan szögben kell dönteni, hogy az stimmeljen.
Írtam az RT-N18U típust, az egyik legjobb 2.4 GHz szórású típus 20.000 Ft-ig, más tekintetben is jobb a TL-WR1043ND bármelyik típusától is.

mɘЯ: Régebbi, az árához képest nem túl acélos hardverű VPN router, persze ha valakinek célirányosan olyan kell, továbbá elég a csak 2.4 GHz és a 2 dBi fix antenna, illetve nem probléma, hogy részletesebb és hozzáértőbb konfigurálást igényel, mint az egyszerűbb routerek, akkor megfelelő lehet, de azért az árért inkább keresnek már viszonylag jó AC-s routert.

[ Szerkesztve ]

(#66845) Gubek-Einste válasza WiZARD (#66828) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre a feladatra már profibb eszköz kellene de megoldható ami szeretnél.
Milyen környezetben/felhasználási módra kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66846) Gubek-Einste válasza #27216896 (#66840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda egyáltalán nem ajánlott gyártó.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66847) #27216896 válasza Gubek-Einste (#66846) üzenetére


#27216896
törölt tag

Asus RT-N18U adta meg most magát (megy gariba vissza), addig is most "csak" a szolgáltatótól (DIGI) kapott eszközt tudjuk használni egy Fiberhome AN5506-02-FG Gpont, ami egy 40 dolláros kis kínai "vacak", amivel ilyeneket mérek:

Wifin is hozza simán amit a huszonezres asus. Azért gondoltam, hogy nem várom meg mire méltóztatnak kicserélni, vagy javítani. Beruházok addig egy ilyen 10 ezres csodára (Tenda AC10) aliexpressről... :U

Egyébként: családi házas övezet, nincs sok eszköz a közelben, 100nm családi ház, tégla, hatan vagyunk a családba, 4 teló, 1 tab, 3pc.

[ Szerkesztve ]

(#66848) zsolee73 válasza Multibit (#66746) üzenetére


zsolee73
tag

Köszönöm, megvettem, és nem informatikusként beüzemeltem, ráadásul még működik is :)

Volna még két kérdésem:

ha két ugyanilyen EAP 225 eszközt helyezek el a házban, akkor azonos SSID-t adható nekik, vagy mindegyiknek különböző kell pl. 'TP emelet" és "TP földszint"?
És ilyenkor hogy történik a váltás? A laptop csak akkor kapcsolódik majd rá a másik AP-re, ha az elsőnek a jelét végleg elveszti?

A BSA (Band Steering Automatically) funkciót külön be kell kapcsolni, vagy ez automatikus?

Elnézést a béna kérdésért... :(

[ Szerkesztve ]

(#66849) WiZARD válasza Gubek-Einste (#66845) üzenetére


WiZARD
addikt

Kávézóba, vendégeknek.
Minél kevesebb. Kérdés, hogy mivel/mennyiből oldható meg. (Nem létkérdés, nincs keretösszeg meghatározva, ha túl drágának ítéljük, akkor valószínűleg lemondunk erről az elvárásról, és marad valami olcsóbb router)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.