Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) mpo válasza trebrona (#67650) üzenetére


mpo
veterán

Amikor kérdeztem a Redmi 4X topikban, a mobil WIFI sebességét, akkor az 50 Mbit már jónak minősült.
Feleségem laptopját is kábelre tettem és megtáltosodott.
Ha bekötik és mérsz, akkor a Firefox-ot ajánlom (nem Chrome és nem app) UTP-s gépről itt (kihagyom és mérek, ha nem regisztrálsz).
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67652) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok melyik az a legolcsóbb vezeték nélküli router ami egy 200Mb/s-os netet elbír gond nélkül akár WIFI-n is?

Sürgős..... :R

[ Szerkesztve ]

(#67653) viktorhu válasza tzsolesz (#67652) üzenetére


viktorhu
veterán

Igaziból bármelyik AC-s router.

Kiegészítés: csak arra kell figyelni, hogy gigabites WAN portja legyen, mert vicces kedvű routergyártók csinálnak 100 megabites AC1200-as routereket :)

[ Szerkesztve ]

(#67654) tzsolesz válasza viktorhu (#67653) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Egy Tenda F300 ezek szerint megfelelő lehet?

(#67655) RWD válasza mpo (#67649) üzenetére


RWD
tag

:R :R

(#67656) Multibit válasza tzsolesz (#67654) üzenetére


Multibit
veterán

Előtted a kolléga írta: bármelyik AC-s router ... csak arra kell figyelni, hogy gigabites WAN portja legyen
Az a csodás Tenda nem AC-s és csak 100 Mbps-t tud WAN felől :(((

[ Szerkesztve ]

(#67657) viktorhu válasza tzsolesz (#67654) üzenetére


viktorhu
veterán

Az pont nem olyan sajnos. Se gigabites wan portja (94 megabit fog lejönni rajta a netedből), se AC-s wifije (wifin kb. 70 körüli sebességet érhetnél el vele jó körülmények között).

(#67658) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ajánlanátok egyet nekem. :R

(#67659) Multibit válasza tzsolesz (#67658) üzenetére


Multibit
veterán

Mennyit szánsz rá? Kínai rendelés, majd router mókolás játszik nálad?

(#67660) tzsolesz válasza Multibit (#67659) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Attól függ mennyit nyerek rajta, és hogy a mókolás mit takar. Firmware csere esetleg?

(#67661) Multibit válasza tzsolesz (#67660) üzenetére


Multibit
veterán

[link] (kuponkód a #67650-ben)
Igen, firmware csere.

[ Szerkesztve ]

(#67662) ricsidealer


ricsidealer
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy asus rt 16t om van Tomato-val. Igazából a random ujraindulásoktól kivéve ( ami valszeg a túl sok aktiv bár 10kb/s lekorlátozott torrent miatt van) csak 1 bajom van vele, ami pedig a VPN, alapjába véve bőngészésen kivül más nem csinálhatok rajta. Tekintve hogy majd elvileg hamarosan jön majd a digi 1000 is, + panelben lakunk kb 10000 Wifivel a házban, erősen gondolkozok a váltáson, ha nem most akkor karácsony környékén.

Lenne egy DVR, 2 TV, egy nas meg persze pár gép + telefon és tablet.

Nemtudom hogy az ajánlott routerek lista mennyire friss ? Mióta meg lett véve ez ( ami mellesleg nem volt olcsó, 55k volt Edigitalban) eléggé kiestem a hirfolyamból.

Igazából nem szükséges hogy Linuxos legyen ha a gyári rendszer is jó

Edit: ugyanúgy rászánok egy 40-50-60? környékét ha kézzel fogható a többlet ár

[ Szerkesztve ]

Nokia 6.1

(#67663) Attici válasza Gubek-Einste (#67634) üzenetére


Attici
őstag

Köszi!
Én is nézegettem ezeket, de nem sok információt tudtam kinyerni, hogy milyen menüjük van, állítható -e a port forwarding, kezeli-e a dyn dns-t milyen az érzékenysége és a hatótávolsága? :F
Reménykedtem, hogy itt valaki csak használ 4G-s routereket.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#67664) ricsidealer válasza ricsidealer (#67662) üzenetére


ricsidealer
tag

Bocsi, elirtam a tipust, Asus RT N16 van jelenleg :)

vagy esetleg próbáljam visszavarázsólni a gyári rendszert? vagy DDWRT ? kicsit tanácstalan vagyok :(

Nokia 6.1

(#67665) reweptor


reweptor
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok költözés miatt.
Az elvárásaim nem túl nagyok, a legfontosabb a megbízhatóság, azaz ne dobáljon le folyton (akkor se, ha sok eszköz csatlakozik rá).
Torrent egy kis nonstop futó PC-n fut, így nem szükséges, hogy a router átvegye ezt a szerepet.
Viszont örülnék, ha USB-n rá tudnék kötni egy HDD-t amit hálózati meghajtóként látna minden PC (nem torrentre, csak közös file-ok eléréséhez).
Jelenleg még UPC-s netet tudok csak rendelni, de ha végre elérhető lesz a digi, akkor majd arra váltok.
A routert lehetőleg hosszú távra venném, nem csak 1-2 évre...

Árban 20ezret szánnék rá (de ha a best-buy kicsivel fölötte van, akkor meghallgatom az ajánlatot).

Köszi előre is a segítséget :)

(#67666) Intruder2k5 válasza ricsidealer (#67662) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A gyári fw visszarakása biztosan nem fogja megoldani az ezres nettel kapcsolatos problémát, ha esetleg a wifi gondokon segítene is, bár én ebben sem hiszek. Inkább a Tomato-t frissíteném, állítgatnám még. Új routerként ha maradnál ASUS vonalon akkor valamivel 30k felett RT-AC66U B1-et, vagy 50k környékén RT-AC87U-t ajánlok. De köztes megoldásként a pár ezer forinttal olcsóbban megvehető Synology RT-1900ac is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#67667) ricsidealer válasza Intruder2k5 (#67666) üzenetére


ricsidealer
tag

Wow, köszi a gyors választ, hát, más gyártó is lehet igazából, a lényeg hogy jó lenne egy viszonylag hosszú frissitési ciklus hozzá.

Nézegettem még a netgear r7500 -t és vonalát. Melyik a "jobb (tipus/gyártó)"?
Igazából valszeg netgear vagy asus lenne. Tplink, zyxelt valszeg hanyagolnám.

Nokia 6.1

(#67668) Soma01 válasza tzsolesz (#67652) üzenetére


Soma01
veterán

A kliensek tudnak ilyen sebességet? Vagy csak kell egy router ami át tudja vinni a 200 Mbps-ot?

A "kínai" routeren a firmware csere meg nem az a szokásos, egyszerű fajta, 2 kattintós.

Nyersz kb. 8.000 forintot. Bukod a garit a gyakorlatban, meg a firmware telepítés is nehéz és a firmware későbbi frissítése is majd. De bele lehet jönni, nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#67669) viktorhu válasza Soma01 (#67668) üzenetére


viktorhu
veterán

Attól függ melyiken. Pl. totolinkre jönnek a frissítések. A Tendánál volt olyan korábban, hogy az angol nyelvű firmware-t ritkábban adták ki mint a kínait. És igen, "két kattintós" volt az update.

[ Szerkesztve ]

(#67670) Intruder2k5 válasza ricsidealer (#67667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem a Netgear-ekkel nem igazán van tapasztalatom, de ettől persze még lehet jó. Wikidevi-t elnézve az említett modell hardveresen elég közel áll az ASUS RT-AC87U-hoz, viszont arukereso szerint már nem kapható.

(#67671) Attici válasza Gubek-Einste (#67634) üzenetére


Attici
őstag

Ahogy elnézem ez: ZYXEL LTE3302-M432 mindent tud, amire szükségem lehet, de még csak a márkáról sem hallottam (azon kívül, hogy a prohardver evvel van kiplakátolva). Senkit sem ismerek akinek van ilyen. Valaki ismeri ezt a routert?

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#67672) ricsidealer válasza Intruder2k5 (#67670) üzenetére


ricsidealer
tag

köszi a választ, igen, azt hardverapróról néztem 30Kért még korábban. A boltból a következőt láttam:

[link]

A kérdés hogy jobb e bármennyivel annál az asusnál vagy nem, ránézésre annyival nem,max annyi hogy 2 havonta van rá frissités. Bár ugye ki tudja, hogy asus/netgear meddig gyártja majd őket.

Nokia 6.1

(#67673) mpo válasza ricsidealer (#67672) üzenetére


mpo
veterán

Összehasonlítás:
[link]

Az Asusnál 22 vélemény van, a Netgearnél 1.
Itt meg csak ennyi az ár:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67674) tzsolesz válasza Multibit (#67661) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi. Erre még nekem gyűjtögetnem kell. Jelenleg ekkora vagyonnal nem rendelkezem. 5000.- Ft-ot szántam volna rá max. :R

(#67675) korcsi válasza trebrona (#67650) üzenetére


korcsi
veterán

Áfa?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67676) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ideiglenesen jó egy TPLink 841n-es Router nekem, amíg nem veszem meg ezt a Xiaomi AC -sat?
( 3K-ba fájna..... )

[ Szerkesztve ]

(#67677) Multibit válasza tzsolesz (#67674) üzenetére


Multibit
veterán

Annyiból nem fogsz AC wifi-s, gigabites routert vásárolni :( Vissza kell venni a 200 Mbps wifi sebesség igényedből!

#67676
Az a TP-Link nem AC-s, nem gigás. Ha megfelel a max 100 Mbps netsebesség kábelen (és kevesebb wifi-n), akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#67678) mpo válasza tzsolesz (#67676) üzenetére


mpo
veterán

Ez 100-as.
[link]

A LAN esetén a 100 Mbit/s a választóvonal, fölötte 1000 Mbit/s a következő kategória.
Ha 200 Mbit/s kell, akkor egyik 100-as sem jó.

Ez olcsó itt:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67679) tzsolesz válasza Multibit (#67677) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tudom. Csak most a bekötés elvitte a pénzem. 2 havidíj, plusz a bekötés 15K. 5K-m maradt routerre, meg van itthon még két gyerek. :DDD
Azért kérdeztem hogy 3K-ért vennék egy 841n-es routert, az jobb mint a jelenlegi tplink 543G-és őskövület, mert ezzel jelenleg 18Mb/s jön át WIFI-n, ami nem túl szerencsés.

(#67680) Multibit válasza tzsolesz (#67679) üzenetére


Multibit
veterán

Annál az 543G-nél mindenképpen jobb.

(#67681) Intruder2k5 válasza tzsolesz (#67679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 841ND-vel kábelen és WiFi-n is 94-95Mbps körül várható a maximum, persze a WiFi-s átvitel nagyban függ a klienstől és környezettől is. Egy g szabványos klienssel ez sem fog tudni 25Mbps-nél többet, n szabványos eszközökkel elvárható egy 60-80Mbps átlag.

(#67682) trebrona válasza korcsi (#67675) üzenetére


trebrona
nagyúr

kb 43-44 dollárig nem kell áfát fizetni. Ezt itt nem szeretném kifejteni, nézz be a külföldi rendeléses topikba!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#67683) tzsolesz válasza Intruder2k5 (#67681) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Hát egy s6ede-l mértem ezt. Ami ezeket tudja:

Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80 MIMO
Tehát egy AC-s routerrel simán jönne a 200Mb/s szerintem. Csak ne lenne ilyen drága ....

Apropó 841ND, miért írják hogy 300Mb/s? Komolyan mondom nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#67684) Intruder2k5 válasza tzsolesz (#67683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Összefoglaló első bekezdés, pár gondolat a WiFi-rõl.

De teljesen mindegy is milyen wifi van benne, még ha 2300-as ac-s is lenne, amin sok száz Mbps érhető el, a 100Mbps wan portján akkor sem tud bemenni 95Mbps-nél nagyobb netsebesség.

[ Szerkesztve ]

(#67685) Leon77 válasza Intruder2k5 (#67684) üzenetére


Leon77
őstag

Sziasztok. Elolvastam az összefoglalót, de nemigen tudok dönteni.

Jelenleg a családban egy alap 6k-s tplink router van. Több számítógép, telefon, tévék vannak rajta vegyesen wifin és lan-on egyaránt.

Van, aki torrentezik is néha és, ha beindul a letöltés, vagy feltöltés megöli az egész hálózatot, se böngészni, se egymás között fájlokat átvinni nem lehet.

Amikor leáll a le vagy feltöltés, vagy ki van kapcsolva a torrent, akkor meg a sávszélességből nem marad csak 30-40 mbit/s (100/100 as a netem jelenleg és tudja is)

Ps4 et ledobálja a psn network-ről. Ha újraindítom a routert akkor minden oké, de következő torrentfuttatásnál ugyanez.

Szeretnék venni valami normálisabb routert, maximum olyan 40k értékig ami vélhetően mentes lesz a fent említett gondoktól. És persze van 5ghz wifije is.

Ja hab a tortán, hogy reserválva vannak az ip címeim, mindegyik működik is, kivéve ps4 (amit meg dmz-be szeretnék tenni). Beállítom, restart és az annak az egy eszköznek nem hajlandó odaadni az elvileg mac adresshez hozzárendelt ip címet.

Ti mit ajánlanátok, ami sokaknak jól bevált? :R

Jut eszembe, egy windowsos gép állandóan megy és fut rajta dlna szerver, mert sokszor erről nézek filmeket a tv-n.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#67686) mpo válasza Leon77 (#67685) üzenetére


mpo
veterán

A torrent bajokra, itt kapsz segítséget (biztos, mert én is itt kérdezek):
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67687) Leon77 válasza mpo (#67686) üzenetére


Leon77
őstag

Köszi szépen, de a fent leírtak fényében kérdeztem, hogy milyen routert ajánlotok, mert mindenképpen szeretnék venni egyet.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#67688) Intruder2k5 válasza Leon77 (#67687) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A leírt igényekre én a fentebb korábban már említett ASUS RT-AC66U B1, vagy Synology RT1900ac típusokat ajánlom. Ha van egy USB-s mobil HDD-d, akkor még DLNA szerverként is tudnak működni, így a folyamatosan üzemelő gép is kiváltható vele.

(#67689) Klupido válasza Attici (#67663) üzenetére


Klupido
tag

Amit ajánlani tudok az a Huawei B525.

Én megelégedve használok egyet.

Gigabites portok vannak rajta és 4g lte kapcsolat.

(#67690) Gubek-Einste válasza azaki99 (#67643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen router mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67691) Gubek-Einste válasza kory24 (#67646) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor melyik az a wifi sebesség/szabvány amit ki tud használni?
Bármilyen router használható lesz mivel AC képes a tévé.

Milyen routert keressek hozzá?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67692) Attici válasza Klupido (#67689) üzenetére


Attici
őstag

Nézegettem, de csak a telenornál láttam.
Ami fontos lenne: port forwardingot be lehet állítani rajta ?
Dyn DNS-t kezeli?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#67693) Soma01 válasza Klupido (#67689) üzenetére


Soma01
veterán

Én is ezt ajánlom. De csak az alapján, amit eddig olvastam róla. Saját tapasztalatom nincs vele.

Klupido!

Bridge mód van rajta amúgy? (IP PASS through)

(#67694) Gubek-Einste válasza Attici (#67663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

milyen az érzékenysége és a hatótávolsága?
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

#67671
A gyártó ismert, általánosan nincsen vele gond.
Tehetsz vele egy próbát, online rendeléssel két héten belül visszaküldheted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67695) Gubek-Einste válasza reweptor (#67665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67696) Klupido válasza Attici (#67692) üzenetére


Klupido
tag

van portforward ,és dns szolgáltatás is.Én speciál no-ip -t használok.

(#67697) Klupido válasza Soma01 (#67693) üzenetére


Klupido
tag

Az enyémen telenor fw van jelenleg.De kis keresgélés árán talalálni gyári fw.-t rá a szolgaltatói helyett.A telenorosban nincs Bridge mód.A gyáriban ha minden igaz van.Én DMZ-be raktam az asusom,és a huawei csak a netet biztositja.

(#67698) kory24 válasza Gubek-Einste (#67691) üzenetére


kory24
őstag

Köszi.
Közben kiderült a tv hálózati csatlakozója gigabites.
Cél 2160p filmek nézése hálózaton keresztül PC-ről. Gondolom célszerűbb kábellel akkor már ?
A net nem releváns, ugyanis csak 30mbites.
Egyik gépen megy torrent (ugyanazon, amiről filmet nézném tv-n) , 2ön pedig online játék szokott menni. Ezért stabil router kellene, ami birja mindezt.
Mivel minden gép kábelen csatlakozik wifi nem fontos, csak pár telefon és egy laptop csatlakozik rá.
Ár max 15-20e.

Ezek alapján Asus RT-N18U -ra gondoltam.

Vagy van esetleg jobb választás?

(#67699) Gubek-Einste válasza kory24 (#67698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit lehet az kábelen érdemes bekötni, főleg a tévét amely úgy is egy helyen lehet mindig.

Az Asus N18U jó választás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67700) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
Lenne egy olyan problémám hogy szeretnék 4K filmet PC share-el tv-n nézni Samsung 55Q6F tévéről van szó

Tehát a gépemen Samsung PC share nevű progival megosztom hálózaton a filmet és a tv-n elérem és nézem
viszont akad ha wifi-n van a tv , ha a tv-be is dugok kábelt mint az asztalimba akkor hibátlanul megy

Viszont nem szeretnék a tv-be lan kábelt, és a tv a modemtől 1 méterre van.. a modem egy tv szekrénybe van be téve a tv pedig felette a falon

Telekom 120MB letöltés 12MB Feltöltés netem van egy Cisco EPC3925 modemmel

A feltételezésem a következő: Röviden és tömören sz*r a cisco router :D hogy azért mert nem bír ekkora sávszélességet átvinni wifin vagy mert tönkre ment nem tudom.. 4éve van nálam a telekomtól

Viszont azt másik topicban már kiderítettem hogy nem fogja nekem elvileg a telekom kicserélni..

Szóval ezért jutottam el oda hogy ide írok és hogy a megoldás a 4K film share-el való nézése a tv-n egy Router lenne amit a ciscora dugok :F

Ha igen milyen routert ajánltok ?

Illetve ez jó lehet e? és hogy jó választás e? Tp-link Ac1900 Wireless Archer C9

Köszönöm előre is a választ :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.