Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) Peltár válasza st3v3np3t3r (#67353) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia st3v3np3t3r!

Na végre! "nekem kiválóan dolgozik,semmi gond"
Akkor lehet te tudsz majd segíteni :C

Ha kérhetnélek:
Megnéznéd hogy melyik FW van rajta a 2016 vagy a 2018.06 (csak az angol oldalon van fent a magyart nem frissítik ott ne keresd), egészen pontosan az érdekelne hogy a "Wireless MAC filtering" visszakerült bele, mert
én nem találtam és az ismerősnek be kellett volna állítsam de nyomát sem találtam a menünek.
A régi v1, v2 tudta az új v5 tudja v4 az nincs az (EU) verzióból. A v3 ami 3 napja lett véve meg nem tudja.
Megnéztem vagy 5-6 másik "Archer C" példányt az is mind tudja. Sajnos az ismerős meg messze lakik...... :O
:F

Köszi!!

(#67852) sinick válasza Gubek-Einste (#67833) üzenetére


sinick
senior tag

Ok, köszi.

(#67853) Micsurin válasza Micsurin (#67845) üzenetére


Micsurin
nagyúr

ASUS RT-AC58U Router:

Rohadt erős a jele, pár óra után azt mondom stabil is. A felülete nagyon jó átlátható.
BF4-ben Német szerveren most először 11-es pingem van. :DD Munkára való tekintettel is kiváló, az 5Ghz is egész jó hatókörű, a házat javarészt lefedi a földszinten, sima 2,4Ghz-n a teljes házat fedi, így a notival bárhol lehet dolgozni, sőt, a a másik végen, két téglafalon keresztül is 4 cella ég. Pedig ez egy özönvíz előtti Dell Lati céges kacat...
A 3. falon lett oldalt rögzítve az előszobában így kevesebb falfelület van amin át kell "törjön".

Nagyon köszönöm a segítségeket! :R
Pár nap múlva még jelentkezem vele! :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#67854) Micsurin válasza Micsurin (#67853) üzenetére


Micsurin
nagyúr

"így a notival bárhol lehet dolgozni, "
Ráadásul gyors a router, nagyobb anyagok is hamar bejönnek a céges szerverről, az eddig még a router mellet is problémás volt néha! :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#67855) motocoder válasza Gubek-Einste (#67848) üzenetére


motocoder
aktív tag

Tévedés!
A 14 napos elállás függ az adott bolt vásárlási feltételeitől.
Amit a vásárlásnál kipipálsz,hogy elfogadod,de nem szokta elolvasni senki.
Pl. a Compkernél a 14 nap csak akkor van,ha nem személyessen veszed át,hanem
futárral kapod.

[ Szerkesztve ]

(#67856) kali válasza motocoder (#67855) üzenetére


kali
legenda

Nincs ott semmi tévedés, az üzleteknek nem/sem érdemes szembe menni a jogszabályokkal, márpedig az elállási jog is attól függ, nem pedig a boltok kitalációitól.
A rendelés/vásárlás módja számít, annak kell megfelelni a távollévők közötti szerződés feltételeinek és akkor adott a 14 napos elállási jog a fogyasztó számára, annak nincs jelentősége, hogy utána milyen módon történik az átvétel, akár az üzletbe is eszközölhető, ha az került kiválasztásra, mert adott volt rá a lehetőség, amiatt viszont nem korlátozódhat vagy lehetetlenülhet el az elállási jog.
Jogszabály: Link
Közérthetően: Link
Amelyik üzletben ilyesmivel trükköznek, ott nem érdemes vásárolni és ez a minimum, mert a néhány elmaradt vásárlástól jóval nagyobb teher is nyomhatja amiatt vállukat, például egy adott szerv célirányos próbavásárlását követően.

[ Szerkesztve ]

(#67857) MaCS_70 válasza motocoder (#67855) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint Kali is írta, ez nem opcionális.

A jogszabály és a joggyakorlat is egyértelmű: ha a bolttal magánszemély távollevők közti ügyletet köt, a teljesítés (átvétel) helyétől függetlenül megilleti az elállási jog. Ez minden magyar joghatóság alatt működő boltra kötelező jelleggel vonatkozik, nem lehet apró betű meg kivételekkel trükközés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67858) motocoder válasza kali (#67856) üzenetére


motocoder
aktív tag

Te se olvastad el az általános szerződési feltételeket mielőtt vásároltál.
Sajnos mindig is vannak kis hazánkba vállalkozók,akik tojnak a hazai törvényekre,
vagy megpróbálják a maguk szájizére formálni.

[ Szerkesztve ]

(#67859) Gubek-Einste válasza motocoder (#67858) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt most a törvényi előírás a lényeg, nem a cég által kitalált feltételek. A törvényben leírt jogok mindenkit megilletnek, akármit is talál ki az adott cég.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67860) Soma01 válasza Gubek-Einste (#67859) üzenetére


Soma01
veterán

Így van! És szerintem nem is lehet erről a jogról lemondatni senkit egy aláírással vagy egy weboldalon egy bepipálással. Az a szerződés akkor törvény ellenes lesz és így érvénytelen, így az általános törvényi előírások fognak rá vonatkozni. Tehát ott tartunk, mintha nem is lett volna az az eltérő feltételeket diktáló ÁSZF.

(#67861) motocoder válasza Gubek-Einste (#67859) üzenetére


motocoder
aktív tag

Igen a hazai törvény szerint így van.
A Compker is már megváltoztatta a ÁSZF-et
ez alapján.

(#67862) MaCS_70 válasza motocoder (#67858) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jogszabályellenes szerződéses kikötések, mint mondjuk egy ÁSZF, alapból, törvény erejénél fogva SEMMISEK. Egy kereskedő részéről pedig durva bírságoláshoz vezetnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67863) kali válasza motocoder (#67858) üzenetére


kali
legenda

Az általad említettet hiába olvasnám el - mindig elolvasom, ha valóban rendelek valahonnan -, mert azt kell megérteni, hogy azok az általános szerződési feltételek semmisek, amik nem felelnek meg a kapcsolódó jogi szabályozásnak, de ha valaki elolvassa adott jogszabály vonatkozó részét, ezzel is tisztában van.
Most ide írom, hogy nem olvashatod el a későbbiekben a hozzászólásaimat, nem is reagálhatsz azokra, eleget fogsz ezen előírásaimnak tenni akkor is, ha nem vagyok jogosult ilyen feltételeket rögzíteni?
Ennyire egyszerű az egész!

Mindenki olyan helyen vásároljon, ahol a jogszabályoknak megfelelő, korrekt feltételeket szabnak meg, minimális olcsóbbságért pláne ne kockáztasson, mert később többe kerülhet a leves, mint a hús...
Router esetén ez kiemelten igaz, mert hiába nézi meg alaposan és próbálja ki akár az ember az üzletben, abból még nem fog kiderülni, hogy az otthoni környezetében miként fog teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#67864) Rick3D


Rick3D
senior tag

Megrendelés előtt még egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Ahogy Intruder ajánlotta az Asus ac87U moddelt , rátaláltam az ac88u modellre. A kérdésem az volna hogy megérné azt a 25k felárat ? Megérné beruházni rá ?
Itt van az összehasonlítás de nem tudok dönteni. Mind a kettő nagyon tetszik csak árazásban van jelentősebb különbség 51k vs 75k

(#67865) MaCS_70 válasza Rick3D (#67864) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sőt, van 86-os is, azt is érdemes megnézni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67866) kali válasza Rick3D (#67864) üzenetére


kali
legenda

Erősebb CPU, több RAM, jobb (MU-)MIMO képesség és jobb szoftver, ezért megérheti a felár, pláne hosszabb távra, ha majd kihasználsz az előnyökből bármit is.

(#67867) Rick3D válasza MaCS_70 (#67865) üzenetére


Rick3D
senior tag

Igen , azért raktam be az összehasonlításba , a 86U egy árban van a 88U-val. 88U felé billen a mérleg ,
ASUS USB-AC54 hozzádobnék laptophoz , ezt találtam korrekt sebességűnek.

(#67868) MaCS_70 válasza Rick3D (#67867) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most sajnos nem tudok nézegetni, de valahogy úgy rémlik, hogy a 88-as nagy dobása a 8 LAN-port, a 86-os viszont másban erősebb. +4 LAN portot behergelni viszont jóval egyszerűbb és olcsóbb mulatság, mint a router belső értékeit feljavítani...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67869) kali válasza MaCS_70 (#67868) üzenetére


kali
legenda

Jól emlékszel, a 88-as 8 db LAN portot kapott, a 86-os pedig csak 4 db-ot, viszont még erősebb procit (1.4 kontra 1.8 GHz kétmagos CPU), valamint a FLASH is dupla (128 kontra 256 MB), viszont (MU-)MIMO tekintetében a 86-os gyengébb.
Egy gigabites switch valóban nem drága, néhány ezresét van már jó, ami jelentős részben kivált(hat)ja a 4 kontra 8 LAN portos router adott irányú különbözetét - azért nem merem írni, hogy teljesen, mert a link aggregation kapcsán olvastam olyat, miszerint úgy nem, vagy nem teljes értékűen működik.

[ Szerkesztve ]

(#67870) Multibit válasza Rick3D (#67867) üzenetére


Multibit
veterán

Miért akarod ezt a drága routert megvenni (mindegy, hogy AC88U, vagy AC86U)? A wifi-je miatt, vagy van valami olyan egyéb jellemzője amire valóban szükséged van? Hozzá való wifi-kliensed van/lesz? Az USB-AC54 kevés ezekhez a routerekhez. Tudatosan döntesz?
HW erőt/szoftver tudást tekintve van jobb. A szélvész AC wifi sebesség úgyis csak a router közelében fog összejönni (egy szintén borsos árú klienssel).
Én inkább router + switch + (szükséges számú) AP konfigurációban gondolkodnék egy all-in-one cucc helyett.

(#67871) Rick3D válasza Multibit (#67870) üzenetére


Rick3D
senior tag

A fene se akarna ennyit kiadni. Szeretnék stabil gyors wifi kapcsolatot biztosítani TV,laptopok,telefonok részére. Évek óta fennálló probléma hogy ha az egyik laptopon töltenek akkor a másiknak jóformán semmije se marad és vagy fordítva. Elég nagy tolerancia szükséges ehhez nap mint nap , főleg ha az egyik fél pl : játszik de a másik gyorsan leakarna tölteni valamit ( gyorsan :) ) A mobilokon 360p-n kívül nem tudok streamot nézni mert olyan gagyi a jelerősség és a sebesség is mondjuk 10 méterrel és jó pár vastag fallal odébb.
Igazából nekem elég lenne 4 db gigás port is abból csak 3 lenne használatban , szükség esetén 4 de az már kiugró alkalom volna. Nézzetek nyugodtan hülyének de nem tudom pontosan mi az a MIMO és már egy kissé be is sokalltam a témától.Nem tudom hogy van-e én csak mindenkinek a kedvére akarnék tenni és megszüntetni a problémákat ezzel kapcsolatban. ( Samsung galaxy J5 2016,Huawei P1-P2 lite,Asus X550c laptopok 2db, 2db TV,Epson l386 nyomtató ,+ PC - ezek az eszközök vannak alapból.)
Amit ki kellene szolgálnia a routernek : Játék,Torrent,Streamelés,Stream nézés, +(esetleg később 4k tartalom) Port forwarding , a klienseknek tudjak max határokat adni, általános böngészés.
+DMZ,NAT,VPN

[ Szerkesztve ]

(#67872) blakey válasza Rick3D (#67871) üzenetére


blakey
titán

Nekem 3X ennyi eszközt vígan kiszolgá(t) az Asus N18U, AC66U_B1, Synology 1900AC is, szóval nem kell olyan sokat költeni egy jó roueterre és akkor még tényleg ott vannak a switchek, AP-k is. Lehet, hogy jobban bele kellene mélyedned a dologba, hogy azt vedd amire szükséged van és ne egy olyat amit vagy nem használsz ki vagy kevés lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67873) Rick3D válasza blakey (#67872) üzenetére


Rick3D
senior tag

Jól mondod , vannak funkciók amiket nem ismerek és nem tudom hogy szükségem van-e rá. Már világos a MIMO ,csak azt kellene tudnom hogy a klienseknél melyik specifikációjából tudom meg hogy képes rá avagy sem. Végül is a többiek nem ajánlottak rosszat vagy hülyeséget mert ha tovább nézek lehet hogy még jól fog jönni a router tudása a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#67874) Multibit válasza Rick3D (#67871) üzenetére


Multibit
veterán

Alapos tervezés előzzön meg egy ilyen beruházást!
Ha jót akarsz magadnak (és az idegeidnek), mindenhol, ahol lehetséges, kábeles kapcsolatot építs ki! Tedd félre a vélt, vagy valós esztétikai és családi problémákat (asszony hisztizik miatta) és az összes olyan kliens, amin van LAN csatlakozó, drótozva legyen a hálózatban. A laptopokkal is tedd ezt :K Ettől még használhatod azt a lapost wifi-ről is, de ha nagy sávszélességet igénylő tevékenységet végzel vele (letöltés, nagy fájlok másolása LAN-on belül), kösd kábelre! Ha ezt megvalósítod, rögtön kiderül, hogy nem igazán van olyan tevékenység, ami indokolná a hiper gyors és drága wifi-t. Azaz, a telefonoknak, tableteknek bőven megfelel a szokásos 1x1, 2x2 MIMO-s wifi kapcsolat (egyébként a bennük lévő WLAN modul is általában ilyen).

nem tudom pontosan mi az a MIMO
Nagyon leegyszerűsítve, kb. annyit takar, hogy hány antennás az adott wifi eszköz (router, AP, telefon, laptop stb.).

[ Szerkesztve ]

(#67875) Rick3D válasza Multibit (#67874) üzenetére


Rick3D
senior tag

Alapos tervezést próbáltam kivitelezni ami többé kevésbé sikerült is. Régi építésű családi ház ami sajnos annyit tesz hogy a falban futó csövek olyan vékonyak hogy nem fért el benne pluszba még egy kábel sem , nem hogy kettő vagy több és akkor az esztétikáról még szó sem esett. Előbányásztam a ház alaprajzát , lemértem a távolságokat és hogy hol érdemes átvezetni stb... jó pár napba telt mire 4 helységben cm pontosan ott vannak a lyukak ahol kell lennie :DDD Csóri fúróm is majdnem tropára ment. Esztétikailag pedig rohadt nehéz egy ilyen esetben tartani a szintet, arról nem is beszélve hogy pár helyen a stukkó is bánta (láttad volna asszony képét, még az a szerencse hogy nem gipsz és így tudom pótolni :DDD ) Megpróbálom azért ,fehér műanyag sínt veszek és azzal elfedni a majd lógó kábeleket, több mint a semmi ...
Egyébként én is azzal kezdtem hogy lanon kellene megoldani mert mérföldekkel jobb a kapcsolat mint wifin. Aztán ki lettem okosítva hogy a laptop nem PC és annak wifi való mert "ő ugyancsak nem fogja ki/be rakosgatni a kábelt" Próbálom a többséget még meggyőzni mert én mind a kettő eshetőségre felkészültem de nem könnyű eset.

(#67876) Multibit válasza Rick3D (#67875) üzenetére


Multibit
veterán

laptop nem PC és annak wifi való mert "ő ugyancsak nem fogja ki/be rakosgatni a kábelt"
Az aki ilyet szól be, nincs tisztában azzal, hogy nem a számítógép fajtája határozza meg azt, hogy "minek való wifi", hanem a felhasználás jellege. Mert ugye hamar le tudja térdeltetni a wifi-t pl. az önkontroll nélküli P2P töltikézés :K

(#67877) Rick3D válasza Multibit (#67876) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nem tudok sajnos embereket megváltoztatni ... Az egyiknek az a baja hogy nem elég gyors a wifi a másiknak meg hogy az erős wifi jeltől lebetegszünk mert gyengíti az immunrendszert .... Szóval ne legyen túl erős a jel de a kábelt se akarja használni , nem kettő hanem 4 tűz között vagyok. Így már azért más nem ? :D
Mint amikor egy Mustangtól várod el hogy 5l fogyasszon ugyan akkora teljesítmény mellett.
87U látom esélyesnek, utánanéztem és nagyon okos dolog ez a MU-MIMO.

[ Szerkesztve ]

(#67878) Multibit válasza Rick3D (#67877) üzenetére


Multibit
veterán

Nem irigyellek. Feltétlen híve vagyok a demokráciának, de megtanultam, hogy az otthoni hálózat menedzselésében csak a diktatúra tud hatékony lenni :DD

(#67879) Egon válasza Rick3D (#67864) üzenetére


Egon
nagyúr

75K-ból majdnem kijön egy alap Ubiquiti router, meg két külön Unifi AP, plusz egy alap switch, ilyen keretből biztos hogy inkább ebbe az irányba mennék (már csak azért is, mert a két külön Access Pointtal sokkla jobb lefedettséget tudnál elérni).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#67880) Rick3D válasza Egon (#67879) üzenetére


Rick3D
senior tag

Ez is tetszetős , később tudnék erre bővíteni ? Mármint pl egy asus routerrel barátságba lenne vagy nem ? Elsőre a nemre tippelek.

+(#67878) Multibit Esélyes hogy itt is ez fog történni mert lehetetlenség mindenkinek a kedvére tenni .. Akkor még azt a kérdés fel sem tettem hogy amit én akarok megkapom-e ? A válasz nem :N Szerettem volna úgy kialakítani a hálózatot hogy ami bejön net 2000/500 azt ha éppen úgy adódik kitudjam használni a PC-n (a maxot) , de a másik topicban felhívták a figyelmemet rá hogy horror ár kifizetése nélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#67881) Egon válasza Rick3D (#67880) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehetni lehet, működni fog (nálam is működött ideiglenesen egy Asus routerrel egy Unifi AP), de menedzselhetőség szempontjából nem lesz az igazi, főleg ha az Asus wifit is fog szórni, az után is, hogy megjelenik a hálózatban egy (vagy több) Unifi AP.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#67882) daikonblaze


daikonblaze
csendes tag

Sziasztok

Modem routerre lenne szükségem maximum 30 ezer forintig, mert az invitel nem volt valamiért hajlandó másodszorra sem azt adni, pedig azt kértem.
A netem adsl 10 Mbit, de inkább az 5 felé közelít. Illetve a jövőre való tekintettel, ha esetleg megjelenne a technológia errefelé ne kelljen lecserélnem.
A lakás régi kertes családi ház vastag tégla falakkal és a szomszédok is elég közel vannak (6-7 wifi jelet is látok néha).
2 db pc lenne rajta folyamatosan illetve opcionálisan 1 laptop vagy tablet.
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#67883) Gubek-Einste válasza daikonblaze (#67882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modem routerre lenne szükségem maximum 30 ezer forintig
Illetve a jövőre való tekintettel, ha esetleg megjelenne a technológia errefelé ne kelljen lecserélnem.
Ez a kettő üti egymást, egyébként sem ajánlott a kombo eszközök beszerzése/használata, jobb ha van egy szolgáltató által adott ami modemként működik és rendes saját router amit bármilyen net kapcsolathoz fel lehet használni korlátozások nélkül.
Miért ragaszkodsz a kombo eszközhöz?

Jövőre tervezés okán gigabites portokkal rendelkező AC-s wifi-vel szerelt típust lenne érdemes beszerezni.
A kombo eszközök lényegesen drágábbak mint a sima társaik így a 30k-s keret is szűk lesz a beszerzésre.
Illetve számos korlátoltsága is van egy ilyen kombo eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67884) daikonblaze válasza Gubek-Einste (#67883) üzenetére


daikonblaze
csendes tag

Ez a kettő üti egymást, egyébként sem ajánlott a kombo eszközök beszerzése/használata, jobb ha van egy szolgáltató által adott ami modemként működik és rendes saját router amit bármilyen net kapcsolathoz fel lehet használni korlátozások nélkül.
Miért ragaszkodsz a kombo eszközhöz?

Értem.Nem ragaszkodás, csak úgy gondoltam kevesebb konnektort és helyet foglal a polcon 1 eszköz.

Jövőre tervezés okán gigabites portokkal rendelkező AC-s wifi-vel szerelt típust lenne érdemes beszerezni.
A kombo eszközök lényegesen drágábbak mint a sima társaik így a 30k-s keret is szűk lesz a beszerzésre.
Illetve számos korlátoltsága is van egy ilyen kombo eszköznek.

Rendben van. Nem nagyon értek hozzá de ha azt mondod hogy jobban járok sima routerral akkor azt veszek.
Akkor 30 ezerig router + előző hozzászólásomban a részletek.
Köszönöm.

(#67885) Gubek-Einste válasza daikonblaze (#67884) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67886) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Asus RT-N56U H/W Ver: B1. Valaki kipróbálta, tényleg működik 2.4 és 5 GHz-en egyszerre?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#67887) woodworm válasza tknof1871 (#67886) üzenetére


woodworm
veterán

Miért ne működne, szimultán dual band, sávonként dedikált wifi chip van benne. Gyári fw-vel az ac szabvány kérdéses csak, padavannal azzal sincs probléma.

(#67888) dyablo0506


dyablo0506
csendes tag

Sziasztok!

Érkezik az 1000mb/s-es diginet a panelházunkba nemsokára, így hamarosan le kell cserélnem a régi wifi routert.

Jelenleg így néz ki a hálózat: a hálószobában van a wifi router, innen kábelen keresztül kapcsolódik a szobában található tv-hez és a szemben lévő szobában a számítógéphez wireless módon, adapterrel megy az internet két viszonylag vékony ajtón keresztül. A számítógépen gyakran dolgozom VPN-en keresztül, illetve olyan online játékokkal amihez fontos a jó kapcsolat. Más eszköz nem igényel kapcsolatot. Természetesen a mostani felállás eddig sem volt ideális mindenképp vezetéket akartam húzni a másik szobáig wireless helyett, de ha már úgyis jön az új üvegszálas net akkor ezt összekötöm vezetékezéssel
és az új wifi beszerzésével.

Az ajánlott TP-LINK Archer C7-et néztem ki, ez mennyire túlzás egy ilyen viszonylag kisebb métertű hálózathoz vagy elég lenne gyengébb? Jó lesz mesterek?

Köszi

(#67889) uriember válasza dyablo0506 (#67888) üzenetére


uriember
aktív tag

Amit lehet, azt kábelezz, a wifi mindig bizonytalan. Semmi túlzás nincs a C7-el kapcsolatban, nem baj, ha marad erő a későbbiekre, ajánlott router.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#67890) dyablo0506 válasza uriember (#67889) üzenetére


dyablo0506
csendes tag

Köszi a gyors választ! Közben utánanéztem elvileg adnak ONT-t a digisek, szóval mielőtt megrendelném a C7-et megvárom, hogy milyen típusú terminált adnak. (Bár valószínűleg nem lesz 2 db gigabites portja így szükséges lesz egy új router)

(#67891) Gubek-Einste válasza dyablo0506 (#67890) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes a szolgáltatói eszközre építeni, használjál saját eszközt mindenféleképpen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67892) matevagyok


matevagyok
csendes tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni egy új router kiválasztásához, mivel a jelenlegi routerünk (TP-Link
WR841N v5) eléggé sokszor akadozik, illetve várható hamarosan a DIGI 1000mb/s-es internet kiépitése is. A jelenlegi hálózatra kábelen rá van kötve 2 PC, ezek főképp játék, netezés és letöltésekre használjuk, illetve Wifi-n van egy Chromecast TV-re kötve, két mobil, egy tablet, illetve home officekor 1-2 laptop (amikor szükséges kábellel hálózatra dugva). Ezek természetesen nincsenek egyszerre aktivan használva, de ennek ellenére a wifi eléggé döglődik (pl csak 1 laptop van hálózaton VPN-el, minimális hálózat használattal, levelezési rendszer es skype fut csak, de ha elkezdem telefont is wifin használni random ledobja a laptopot a hálózat). Chromecast is sajnos TV-n akadozva tudja csak a képet áthozni gépről, igy filmnézésre alkalmatlan.

A lakás egy 65 nm-es panel, a bejárat közelében van a router, minden szobába van LAN csatlakozó (félszobában a 2 PC, másik szobákban 1-1 csatlakozó), melyekre jelerősitőket tudunk kötni a falak leárnyékolása miatt (jelenleg a Chromecast-al ellátott TV mellett van a wifis jelerősitő, tervezem, hogy kábeles jelerősités legyen helyette).

Mivel többször is problémázik a wifi, illetve jön hamarosan a gigás net, szeretnénk egy új routert beszerezni, amely a jövőben is ki tudja majd szolgálni az igényeinket (az előbbieken felül pl. Google Home Mini, 4K Smart TV). Szeretnénk max 50 ezer körül kijönni, de rugalmasak vagyunk.

Köszi a segitséget előre is!

(#67893) Gubek-Einste válasza matevagyok (#67892) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
30k felett: Asus AC68U, Synology RT1900ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67894) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel el kell küldenem garira az RT2600AC-t, kellene valami alternatíva. Mit tudnánatok alternatívának ajánlani. Ne legyen túl drága, de élhetően tudjon vele menni a Gigabites net.

Néztem ezt a Xiaomi Mi WiFi Router 3 EU-t, bár ezen kevés a lan port, min 3 kell.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#67895) woodworm válasza hackeeeee (#67894) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a sima 3-as amúgy sem gigabites, a 3G-ből pedig egyelőre nincs eu-s kivitel.

(#67896) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#67894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sima 3 nem gigabites portokkal rendelkezik így neked nem jó, a 3G az ami kellene de az csak külföldi rendeléssel elérhető.
Egy Asus N18U megfelelő lenne, 20k alatt van valamivel.
Ennél olcsóbban csak használt eszközt tudsz venni, mivel csak tartaléknak kellene így megfelelő választás lenne az is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67897) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#67896) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

N18U-n, vagy esetleg 1043N-en gondolkoztam még. Azon is gondolkoztam, hogy használnám a ONT-t addig, de azon is csak 1 lan port van, így kellene még switch..

Panelba kellene, de erre a célra nem vennék még 1 ac-s router-t, felesleges.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#67898) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#67897) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor nézzél körül a használtak között, ott többféle típus is lenne, akár dual band ami a panelos környezet miatt ideálisabb is lenne.
Az N18U jó választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67899) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#67898) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

C7-et láttam aprón, de akkor már inkább Asus-t vennék, ha venni kellene. És tényleg csak arra az időre kell, amíg lemegy az RMA, utána valszeg polcon fog állni, vagy eladásra is kerül.

Véleményem szubjektív...

(#67900) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#67899) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vedd meg nyugodtan az N18U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.