Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66901) gyulazsolti válasza Gubek-Einste (#66900) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

15-20 ezerben gondolkodtam, de úgy látom abból nem igen lehet kihozni.

Én is pont a Asus N18U szemezgettem.

Nem panel, inkább társasház, 4 emeletes 48 lakással, és "kertvárosias" rész, sok zöld övezet, park, focipálya, játszótér. Házak szellősen elrendezve.

[ Szerkesztve ]

(#66902) Gubek-Einste válasza gyulazsolti (#66901) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Oda már inkább dual band eszköz kellene, gondolom van jó pár idegen hálózat vétel körzetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66903) Multibit válasza gyulazsolti (#66901) üzenetére


Multibit
veterán

Nem panel, inkább társasház, 4 emeletes 48 lakással
Nem a felhasznált építőanyag számít, hanem a környék wifi-szennyezettsége ;) Ha sokan tömörülnek nálatok 2.4 GHz-en, akkor az N18U nem biztos, hogy jó választás.

(#66904) gyulazsolti válasza Multibit (#66903) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Én sem az építőanyagra gondoltam, hanem a "panel" szó alatt a lakótelepet, több ezer lakással. :)

Gubek-Einste

Akkor ezt mondanád. Dual band wifivel: Asus AC58U

És nem magyar menüvel?

Gondolom ez is web felületet hoz fel, és ha rányomok fordítóra, akkor is be tudnám állítani.

Most ez van, és ez után raknám be. EVW3226

[ Szerkesztve ]

(#66905) Gubek-Einste válasza gyulazsolti (#66904) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És nem magyar menüvel?
Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: TP-Link 1043N
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Gondolom ez is web felületet hoz fel, és ha rányomok fordítóra, akkor is be tudnám állítani.
Így van

Most ez van, és ez után raknám be. EVW3226
Tedd majd át bridged módba ha meg lesz a saját eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66906) gyulazsolti válasza Gubek-Einste (#66905) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm szépen.

Igen azt tudtam, hogy át kell majd állítani bridged módba.

(#66907) gabo91


gabo91
aktív tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni..
Jelenleg egy TL-841N van 30Mb T-com ADSL, 2 szintes családi ház, minimum 1PC 3Telefon 1laptop, (továbbá +2telefon +1TV +2laptop +1PS) változó átlag mondjuk 5-6 eszköz.
Terv az lenne, hogy beruházok komolyabb routerre a régit meg kiteszem teraszra :) 3hónap múlva tudom felmondani a mostani ADSL-t és váltanék telenor 4g-re.

Találtam jó áron(17k új) [TL-MR6400] mi a véleményetek erről?

Másik amiben gondolkozom Huawer B525 (20k használtan)

Milyen tapasztalataitok vannak, melyiket érdemesebb?
Jól gondolom, hogy mindkettőt tudom használni a mostani helyett rendes routerként, wifi-n osztani a jelenlegi netem, illetve ha beleteszem a simkártyát akkor kvázi modem és router egyben?

Köszönöm, előre is :)

(#66908) Gubek-Einste válasza gabo91 (#66907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét eszköz megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66909) Soma01 válasza gabo91 (#66907) üzenetére


Soma01
veterán

A Huawer B525 sokkal jobb. Ha van rá valami garancia, akkor azt vedd szerintem. "Csak" annyival tud többet, hogy: gigabites portjai vannak (nem csak 100-asok), tud 5 GHz-es Wifi-t is (nem csak 2,4-et) , 300 Mbps-os 4G-t is ismer, (nem csak 150-eset), van lehetőség külső antennát is csatlakoztatni rá, ha a beépítettek kevésnek bizonyulnának, lehet vezetékes telefont is hozzákötni/használni, azaz analóg telefonvonalat is biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#66910) KuZo válasza Gubek-Einste (#66898) üzenetére


KuZo
tag

Akkor asszem az Asus 4G-AC68U lesz a megoldás. Biztos, ami biztos..
Köszönöm!

(#66911) mad1


mad1
veterán

Tp link bol mit ajanlanatok amit "ilyen" auchan tesco is arul?
N es routernel van jobb lefedo kepessegu?

Ne szemetelj ! = Steam

(#66912) Gubek-Einste válasza mad1 (#66911) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"ilyen" auchan tesco is arul?
Nem érdemes ott venni mert drágábban adják mint máshol.

N es routernel van jobb lefedo kepessegu?
Ezt hogyan kell értelmezni?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66913) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
segítséget szeretnék kérni Router választásban.

Digi tv net van a házban, kb 15 méterre vannak az eszközök a routert távolságától légtávolságban, 3-4 telefon lenne wifin rajta és kb 3 gép
milyen routert ajánlotok ?
ezt néztem ki: [link]

De ha van olcsóbb vagy jobb választás azt szívesen meghallgatom :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#66914) gabo91 válasza Soma01 (#66909) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszönöm szépen a szakszerű tanácsot :)
Találtam újat, ami független 35k (flottabelépési díjjal együtt, ha leveszem akkor kvázi 25k a router). Meg is rendeltem, majd jövőhéten írok véleményt :)

Gubek-Einste: köszönöm neked is!
:R

(#66915) Gubek-Einste válasza dvd_R+ (#66913) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egyáltalán nem éri meg már egy G-s router-t venni 2018-ban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66916) Multibit válasza dvd_R+ (#66913) üzenetére


Multibit
veterán

ezt néztem ki: [link]
Te vennél 2018-ban Golf 1-et? ;]
A hasonlat sántít, mert manapság Golf 1-et fillérekért kapsz, az a Linksys meg - finoman szólva - túlárazott.
Ha nem túl wifi-szennyezett a környék, egy Asus RT-N18U lesz a barátod.

(#66917) WaterWave válasza Multibit (#66916) üzenetére


WaterWave
veterán

Erősen, hisz az még mai napig autó 30+ évesen, az a router meg lehet 10 éven belül kuka. Körtét az almával:D

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#66918) Multibit válasza WaterWave (#66917) üzenetére


Multibit
veterán

:W
Hozzászólás gyűjtő vagy?
Az ne is zavarjon, hogy az informatikában sokkal gyorsabb az avulás mértéke! Úgyhogy az évek számának összevetése totál értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#66919) Soma01 válasza dvd_R+ (#66913) üzenetére


Soma01
veterán

Mi az a "3 gép"? Asztali gép, PC? És ezek kábellel csatlakoznának? Milyen sebességet vársz el minimum a routertől. Milyen az internetetek sebessége?

(#66920) WaterWave válasza Multibit (#66918) üzenetére


WaterWave
veterán

nah ennyi eszed van:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#66921) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

Adott egy Digi 100/100-as FTTB előfizetés illetve én, aki bóklászott a Digi honlapján és a TP-Linkes akciónál láttam, hogy ehhez az előfizetéshez ajánlott router 300-as. Adott egy TP-Link TL-WR740-es router (egy antenna, 11n: 150Mbps-ig), ma reggel pedig néztem egy speedtest-et a Digi oldalán, 37,5 le; 42,6 fel; ping 8; jitter 6. Elegendő ez a router ehhez a kapcsolathoz, vagy kellene neki egy olyan, ami két antennás és 300-at tud? Javítana ez bármit a sebességen? Most 40 Mhz-n sugároz 1-es és 5-ös csatornákon, elég sok a az egyéb hálózat, panel földszintjén vagyok, 5 GHz-t nem támogatnak az eszközök, amiket használunk, így az sem megoldás.

(#66922) Soma01 válasza Vardar (#66921) üzenetére


Soma01
veterán

Ideális esetben 150-es rendszerrel 40 MHz-en át lehet vinni 100 Mbps-ot.
A "vevő", laptop, vagy amivel veszed a router jelét, az az oldal 300-as? Mert az kevés, hogy ha a router az.
A környezetet kell megnézni, mennyi idegen wifi hálózat van ami fogható nálad. Ez után esetleg csatornát kell váltani.
Kábelen megvan a 100/100 Mbps?
Sebesség problémával a router gondok téma foglalkozik.

(#66923) Soma01 válasza WaterWave (#66920) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem felejtsük el ezt a pár hozzászólást és váljunk meg tőlük... ;)

(#66924) MaCS_70 válasza Vardar (#66921) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy baromi sztochasztikus egyenletrendszer, de nagyon nagy általánosságban elmondható, hogy a névleges linksebesség egyharmada az, ami meg szokott lenni wifin. A nálad mért érték ennek nagyjából meg is felel.
A 300-as wifi tehát elvben akár hozhatja is a kívánt 100-as tempót, de már erre sincs garancia. Ezek nem feltétlenül lineáris összefüggések, az (adó - vevő - milliónyi környezeti paraméter) szentháromság adja ki a megoldást, amit kizárólag akkor fogsz látni, ha kipróbálod.

Ha viszont fejlesztesz, szerintem már nem érdemes a 100 Mbps-ra berendezkedni. Még a megvásárolandó eszköz élettartamán bőven belül lesz a magasabb is! És ne csak a wifivel kalkulálj!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66925) Vardar válasza MaCS_70 (#66924) üzenetére


Vardar
tag

Rendben, köszönöm szépen! :)

(#66926) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

segitsetek eldonteni, hogy WiFi kepessegeket tekintve , Lefedetseg / Sebesseg , melyik lenne az erosebb ? ?

Asus AC 86U _vagy_ AC 87U . . ? ? ? :F :F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#66927) jannid


jannid
senior tag

Halihó. Családi ház, vastag falak. Gyenge telekomos gigabites router van. Szeretnék rákötni egy megbízhatóbbat, mert ezzel állandóan elmegy a wifi. Nekem elég ha 2-300 mbitet lead a wifi, de azt megbízhatóan, ne szakadozzon állandóan. Max 15-20 ezer forintot szánnék rá, mert csak én használom a wifit heti 2 napot és más senki. Mit ajánlanátok? Köszi

(#66928) v.e.s.


v.e.s.
csendes tag

Sziasztok!

Új 1000Mbit/s-os T-mobilos internetünkhöz szeretnénk vásárolni egy új routert,hogy kit tudjuk használni rendesen.
Családi házban élünk,a falak nem annyira vastagak.Csúcsidőben 10 eszköz lenne rá csatlakoztatva (6 telefon,4 számítógép).
Keretnek 10000 forintot mondanék+-1000-2000 forint,remélem van ennyiért valami jó ajánlat.Azon felül,hogy megbízhatóan leadja a megadott sebességet más elvárásom nincs.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#66929) TeeJay válasza v.e.s. (#66928) üzenetére


TeeJay
félisten

tegyél még hozzá 20ezret és akkor össze is fog jönni egy Asus AC66U B1 routerrel!
sajnos amit elvársz és amilyen áron szeretnéd az nem egyezik
főleg wifin nem :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66930) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Routert szeretnék venni itthonra, mert már elegem van, hogy ha hazajövök albérletből akkor vagy van normális net vagy nincs.Ha van net akkor is átlag 300 kB/s, nagyon max. 1 MB-re felmegy néha.
Sajnos nincs rá túl nagy keret, 3-4k körül néznék most használtan. A net itthon 30 MB-es, úgyhogy nem kell csúcs tempó, csak szeretném, hogy egy emeletes családi házban a routerrel ellenkező oldalon, a tetőtérben legyen wifi úgy, hogy a router a földszinten van. Nem tudom ez mennyire nagy akadály, egy beton födémen és 2 ytong falon kellene átjönnie a jelnek, légvonalban olyan max 15 m lehet a táv.
A mostani router egy 3 antennás Tenda, de sokszor van, hogy nem tudok rá csatlakozni vagy nagyon gyenge a jel, esetleg ha tesóm skypon beszél haverjaival meg játszik, én meg elkezdek letölteni egy fájlt akkor van hogy bef*sik a router és eldobja az adatkapcsolatot mindenhol.
Átnéztem az összefoglalót és találtam használtam TP-link 841ND-ket, v9 és v11 verziókat. Szerintetek ezek a routerek jobb jelerősséget adnának, stabilabbak lennének mint a mostani Tenda?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#66931) motocoder válasza v.e.s. (#66928) üzenetére


motocoder
aktív tag

(#66932) motocoder válasza hentes555 (#66930) üzenetére


motocoder
aktív tag

(#66933) Gubek-Einste válasza Dr.FantastiK (#66926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66934) Gubek-Einste válasza jannid (#66927) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a Xiaomi Mi Router 3G lenne ennyiért, kínai rendeléssel és menüvel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66935) Dr.FantastiK válasza Gubek-Einste (#66933) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a Szomszed WiFi nem zavar mert gyenge nalla ! 2.4 Ghz, hozzam csak 1 palcika latszik { 75- 80 dB.}

nekem :: csaladi Haz , videken , 2, 3 , 4 darab 30-as tegla fal, a kulso falon a szigeteles rajta 8 cm polisztirol, nagy ablakok . . es joo lenne a Nagy 35 - 40 meter Hosszu udvar vegen is fogni a Netet rendesen ! , ..

eszkozeim zome tudja az 5 Ghz MIMO-t (is) , de persze a 2.4-et is.

ebben az esetben tehat inkabb :

86U vagy 87U ? {{ a 87U Sokkal olcsobb. :U ..

Koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#66936) Multibit válasza Dr.FantastiK (#66935) üzenetére


Multibit
veterán

Mekkora a kiszolgálandó net előfizetés letöltési sebessége?
Sanszos, hogy oda nem lesz elég egy router. Úgyhogy nem az a kérdés, hogy AC86U, vagy AC87U, hanem hogy hány AP-t kell majd kábellel a központi routerre lógatni!

[ Szerkesztve ]

(#66937) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

Sziasztok!

digi 1000 (ftth) nethez a digi által adott huawei HG8121H mögé milyen routert/eszközt kell/érdemes vegyek?
-kábeles, wifi nem kell
-8 portos
-gigabites
-megbízható, ne kelljen pár év mulva hetente lejárni a pincébe resetelgetni..
-home felhasználás, semmi ipari
-->ezeket teljesítve egyéb feature/csilivili nem kell, alap, egyszerű, olcsó.
(wifire van egy külön router a lakótérben, ennek a pincében elhelyezett eszköznek 6db kábeles kapcsolatot kell kiszolgálnia, amiből 2-3 folyamatosan aktív, a maradék csak esetenként.)
Egyáltalán router kell nekem, vagy azt tudja a HG8121H és csak switch kell?

eddig upc volt, egy régi (viszont szupermegbízható!) 8 portos tp-link TL-R860 router a kiváltandó eszköz, mivel ezen keresztül csak ~40mbit érhető el (míg közvetlen a HG8121H-böl ~ 900mbit).

köszi!

(#66938) viktorhu válasza Satrafuckar (#66937) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez alapján switchet vennék.

(#66939) Dr.FantastiK válasza Multibit (#66936) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Mekkora a kiszolgálandó net előfizetés letöltési sebessége?
''

,, sajnos , csak 100 Mega. :B
a Download megy stabil 10 MB -al.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#66940) Soma01 válasza Satrafuckar (#66937) üzenetére


Soma01
veterán

Ahogy Viktor is írta, elég a switch. 8 portos routert nem nagyon fogsz találni olyan áron, mint egy neked megfelelő router és egy 8 portos switch ára összesen. Arra figyelj majd, hogy a switch gigabites legyen!

(#66941) Multibit válasza Dr.FantastiK (#66939) üzenetére


Multibit
veterán

Vegyél egy AC66U B1-et! A másik kettővel sem lennél előrébb, de legalább olcsóbb, mint azok. Vezetékes felhasználás tekintetében jól kiszolgál majd, még akkor is, ha később nagyobb sávszél lenne bekötve nálad.
Ahogy korábban olvashattad, wifi-t illetően, semmilyen tanáccsal nem mehetsz biztosra, csak a gyakorlat (helyszíni próba) mutatja meg, hogy kiszolgálja-e az igényeidet. Mindig a wifi-konfig dobja meg a házi net árát! Azaz, minél problémásabb a terület (sok, vastag fal és egyéb akadály, nagy távolságok, stb.), annál nehezebb és drágább stabil, elfogadható sebességű wifi-t teremteni az adott helyen. Ha kiderül, hogy egy home routerrel nem kapod meg azt, amit elképzeltél, küldheted vissza azt és lehet gyűjteni router+switch+AP kombóra. Ebben az esetben egy Edgerouter X + UniFi US-8-60W + (megfelelő számú) UniFi AP AC LR access point "csapat" hosszútávra megoldaná a gondjaidat. Nem csak stabilitása miatt ajánlott, de ezzel a felállással megoldható a AP-k közötti seamless roaming is a központi vezérlőszoftvernek köszönhetően. Ez utóbbi sokféle platformra rendelkezésre áll.

[ Szerkesztve ]

(#66942) Soma01 válasza Dr.FantastiK (#66939) üzenetére


Soma01
veterán

Neked sem tudjuk mi sem és más sem megmondani, hogy x darab, y jellemzőkkel bíró falon keresztül milyen lesz még a sebesség vagy a térerő. Nincs egy olyan csodarouter, amit itt mindjárt megnevezünk és azzal le lehet fedni tetszőleges területet (tetszőlegesen elhelyezve a routert), mert az olyan "bika".
Az igényedet kellene leírni kicsit pontosabban, mert úgy tudunk legjobban segíteni. Ami kellene az eddigieken kívül, például:
Mekkora sebességet vársz el wifi-n és azt mekkora területen, hány helyiségben, azok milyen távolságra vannak, illetve hogyan helyezkednek el egymástól? (sokan tervrajzot is szoktak ide belinkelni)
Kábelen milyen eszközök vannak csatlakoztatva? (ugye a sebesség leginkább ezeken garantálható, nem wifi-n)
Van-e lehetőség kábelezni? Mert ha több eszköz kell a wifi lefedettséghez, azokat a legjobb kábellel összekötni.
Mennyi pénzt szánsz rá kb.? Ha többet, a kábeleket részben elfelejtheted, sokkal drágább és még így sem lesz olyan stabil a kapcsolat, mint kábellel lenne.

(#66943) Dr.FantastiK válasza Multibit (#66941) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Koszonom.

@Soma01 , neked is !

van most egy oskovulet D-Link DIR-655 routerem, {2008-ba vettem, :DDD :DDD }} ami kb 25 meteres korzetben, kint is bent is annyira gyenge a jel, hogy meres szerint a WiFi-n 1 MB ala' megy a Download ! ;] :W

van jel, de nagyon gyenge.!!

Ennel szerintem mar 'barmi' erosebb lenne . . .

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#66944) hentes555 válasza motocoder (#66932) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a választ, de ha vennék routert akkor inkább debreceni személyes átvétellel.

Inkább az a főbb kérdés, hogy ezek a 841ND routerek erősebb jelet, stabilabb kapcsolatot tudnának mint a mostani Tenda?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#66945) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: adott egy saccperköbö 50 nm2-es lakás, nem túl vastag falakkal. Diginet 1000-es csomaghoz szeretnék egy olyan routert, ami lefedi a lakást, van rajta gigabites lan port (lehet hogy hülyeséget kérdezek, de csak 1 port a gigabites a routereken, vagy mind az?) és bírja a terhelést. Ez alatt értek 1 smart tv-t, 1 konzolt, 1 mobilt (esetenként akár többet is), illetve 1 laptopot.

Köszönöm előre is a segítséget és tanácsokat :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#66946) Borisz76 válasza szucstom (#66945) üzenetére


Borisz76
veterán

Összefoglalóban ott vannak az 1000MBit-s nethez ajánlott routerek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66947) szucstom válasza Borisz76 (#66946) üzenetére


szucstom
őstag

igen, olvastam, de sajnos nem igazán értek ehhez a részéhez, ezért kérem a segítségeteket. Több ismerősöm véleményét meghallgattam, de mindenki más-más véleménnyel van pl. az Asus routerekkel kapcsolatban. Jelenleg a szüleimnél egy tp-link van, ami 450mb/s-re képes. Azt tudom, hogy a kisebb routerek terén az asus bevált, anno egy RT-N12-es volt berakva, hibátlan volt végig, míg meg nem adta magát.

Ezért szeretném, ha segítenétek, mert sokkal tapasztaltabbak vagytok e téren.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#66948) humax


humax
senior tag

sziasztok

TP-LINK Archer C9 AC1900 35000
TP-LINK Archer C8 AC1750 31000
ASUS RT-AC66UB1 Router 32000

ár bán nincs nagy differencia, melyik?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#66949) kali válasza humax (#66948) üzenetére


kali
legenda

Szia,

RT-AC66U B1, vagy Archer C9, ha az v5 (a korábbi verziókban fele RAM van).
Az Asus részletesebben konfigurálható szoftveresen.

(#66950) humax válasza kali (#66949) üzenetére


humax
senior tag

köszönőm
én is pont a kettő között gondolkodom.
v5? van v6 is?

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.