Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) gadosp


gadosp
tag

Sziasztok!

Asus RT-N18U elég lehet 500 megás digihez, ha nincs szükségem 5G-re? Mire lehet számítani kb. wifin?
Lehet vele torrentezni is esetleg?
Köszi

(#67252) korren válasza gadosp (#67251) üzenetére


korren
aktív tag

Tökéletesen elég mindenre az N18U!

Bitang jó kis router! Én is 500 Mb/s nettel használatam/használom.

Nagyon erős hardverben is, simán bírni fogja a torrentet és mellette akár böngészés és online game egyszerre is.

Nyilván ha SSD-re torrentezel akkor azért valamelyest korlátozni kell a tempóját.

Szerk.:

#Soma01 - akár várhat is tőle.... Használtál már N18U - t?

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#67253) Soma01 válasza gadosp (#67251) üzenetére


Soma01
veterán

Elég lesz. Wifi jó és stabil lesz várhatóan.
Módjával lehet torrentezni is. Nem kell sokat várni tőle és akkor jó lesz.

(#67254) Gubek-Einste válasza #95590400 (#67250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak nincsen vele tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67255) Gubek-Einste válasza gadosp (#67251) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus RT-N18U elég lehet 500 megás digihez, ha nincs szükségem 5G-re?
Igen, akár az 1000-hez is.

Mire lehet számítani kb. wifin?
Környezettől és kliens eszköztől függ minden de olvass bele a saját topikjába.

Lehet vele torrentezni is esetleg?
Megoldható de ajánlottabb inkább CFW alatt csinálni mint gyárin.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67256) MaCS_70 válasza laktop (#67242) üzenetére


MaCS_70
félisten

Két éve a Synology 1900AC-t az Asus RT-AC87-tel mértem össze. Az adott kérés körülményei között az Asus lényegesen nagyobb wifi-hatótávot biztosított.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67257) Egon válasza Rolly (#67247) üzenetére


Egon
nagyúr

Személy szerint az Ubiquiti/Mikrotik vonalat preferálom, ennél bővebbet csak a helyi igények/elvárások/lehetőségek tükrében lehet mondani.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#67258) gadosp


gadosp
tag

Köszi a válaszokat. Azt hiszem a napokban meg is veszem :)

(#67259) zedcon válasza Gubek-Einste (#67042) üzenetére


zedcon
tag

Hello!

Az ajánlatodra vettem a héten az AQUAban egy ASUS RT-N18U-t (mert olvasom van némi szenvedés a TP-Link 1043N-al is), hogy lecseréljem a meghekkelt - nem biztonságos TP Link-WR741ND-mat amit úgy 5 éve használok. 120 MBites netem van egy 80 nm-es házban ahol alig van a közelben más wi-fi jel a közelben, mert vidék, ezért nem érdekel az 5 GHz sebessége és gyenge áthatolása a falakon. Remélem tényleg olyan stabil ez a router mint sokan mondják.

A TP-link 150MBites-es routere olyan 80 MBitet-et tud teljesiteni nekem a 120 MBites UPC netből UTP kábelen, bár lehet némi security beállitás gyengitésével növelhető a sebesség mert pl DDOS protection be van kapcsolva. Szóval három okból cserélem le az Asusra, nagyobb biztonság miatt mert nem heckelték meg, nagyobb lefedettség és, hogy vigye a 120 MBitet stabilan.

Kérdéseim.
1. Az ASUS RT-N18U elíbrkozik stabilan 120 Mbites UPC nettel vagy ennél is security beállitás függó lesz a sebesség?
2. Valami Tomato firmwaret emlegettek rá. Minek? Ez Third Party, nem lehet, hogy kém kodót rejtenek el benne a készitők (bár lehet az Asus is a gyárin)? Mivel jobb egy custom firmware mint a gyári ennél a router tipusnál? És ha javasolt a gyári cseréje akkor melyiket tegyem rá, hogy legyen nagy lefedettségem és stabil 120 Mbites netem? Ha van valami tuti firmware kérem irjátok meg a nevét és, hogy miért jobb mint a jelenlegi gyári.

Kösz a segitséget. :R

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#67260) b-max


b-max
aktív tag

Kollégák, Telenoros nethez ez a [router] megfelelne ? HUAWEI B593 / 4G/3G . Alapvetően az 4G részre vagyok kiváncsi, hogy mit tud, kompatibilis-e a Telenor hálózatával .

[ Szerkesztve ]

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#67261) st3v3np3t3r válasza b-max (#67260) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha ki van függetlenítve akkor igen, amúgy telekomos logó van rajta, tehát sanszos hogy hálózati zár lehet rajta

zedcon: garis routeren inkább ne cserélj fw-t customra... mert ha gariztatni kell,netán és elfelejted visszarakni a gyárit,akkor bukod a garanciát...

biztonsági beállítás nincs hatással a sebességre, a ddos védelem a forgalmat figyeli, ha a csomagszűrésnél beállított csomagszámnál több halad át kifele/belefe,a router letiltja az ip címet(én így jártam az archer c2-vel, feltettem high-ra, 5perc múlva nem volt net a laptopon)

mivel gigabites routerről beszélünk, így a 120mbit sávszélességgel bőven elbír

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67262) Azie


Azie
őstag

Diginek hála, még net nincs (kábel megfejelve ott figyel a szobában az előző lakótól). Megvettem az RT-ac66uB1-et. Szoptam vele ~5 órát.

Remek Win10 cimke rajta figyel. Ennek ellenére SMB1-et használ, ami Win10ben alapból nincs bekapcsolva, mert ugye... talán nem váletlen?
USB-s HDD megosztás ennek következtében nem annyira straightforward. De így a végén már legalább sikerült megoldanom (ti. csak tablet BT-jéről megosztott mobilnet van jelenleg, elég macerás váltogatni a wifi és bt között, pl. fw update-elni, mert ugye androidon kicsomagolni a zip-et - nyilván zipben kell egy FW-t kirakni).

A fentieket betudom lámaságnak és legalább tanultam újat. :)

DE! A HDD-k elérése elég lassú, van, hogy szaggat a FLAC is VLC-ben, sőt van amikor simán csak kifagy a VLC, ahelyett, hogy elindítaná a videókat - SD videókról beszélünk <4GB méret.
A HDD-k böngészése is akadozik, a win file managerben még csakcsak, de TC-ben hajlamos kifagyni.

HDD ház, ebben van egy 2tb samu és egy 2tb toshiba. A lemezhibákra nagyon kényes a router, 2 másik vinyómon szépen megtalálta a hibákat és javasolta, hogy inkább ne erőltessem (indirekt módon: kifagyott elég gyakran maga a webes UI-ja is, amikor mountolni akartam őket).

Mennyire számít, hogy az USB2 v. 3-on mountolom a HDDket?

A fenti probléma megoldására van valami ötlet /best practice?

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67263) st3v3np3t3r válasza Azie (#67262) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

usb 2.0 max.480Mbit/s(kb.60Mb/s)

usb 3.0 max.5Gbit/s(kb.625Mb/s)

de ezek elméleti sebességek...

az usb 3.0 visszafele kompatibilis, azaz tudja az usb 2.0-át

a routered usb 3.0-val szerelt, tehát célszerű kihasználni

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67264) Tothgera30 válasza Multibit (#67191) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül 1043ND v4 lett, ha mégsem felelne meg, akkor N18U lesz a befutó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#67265) woodworm válasza st3v3np3t3r (#67263) üzenetére


woodworm
veterán

A routerek nagy részénél felesleges az usb szabványok elméleti határait citálni, amikor cpu részről az usb2 adta keretek sem mindig elérhetőek és a hálózati filmlejátszáshoz így is bőven elegendőek. A hiba szerintem máshol lesz, pl. wifin próbálja.

(#67266) st3v3np3t3r válasza woodworm (#67265) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mint írtam elméleti sebesség...

a routerekbe hiába van usb 2.0,3.0... úgysem fogja kezelni, a speesport routeremben is usb2.0 volt,rádugtam egy usb2.0ás 500gb-os külső hdd-t, hálózaton leresztül 500kb/s volt a max sebesség... azóta nem létfontosság nálam az usb megléte, akinek hálózati tároló kell,az ne a router usb-jét használja,hanem vegyen NAS-t

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67267) Azie válasza woodworm (#67265) üzenetére


Azie
őstag

én is így gondolom, hogy a 2.0 bőven elég kell legyen lejátszásra (lásd sd kártyáról/pendrive-ról való filmezés) -

és igen, wifin próbálom, tekintettel arra, hogy részben ezért vettem (ezt az) ACs routert, hogy ne kelljen kábeleznem a tv és a hdd (nas/router) között - az 5ghz elvileg tudja azt, amit az usb 2.0, tehát nem érzem indokoltnak az ilyen mértékű akadást.

ami történik: rákattintok az osztott usb (dock) nevére, itt szépen látszik a 2 hdd, amint valamelyikbe belekattintok, olyan, mintha ott és akkor mindent be akarna olvasni, holott csak egy fát kéne olvasnia ilyenkor sztem. és itt jól meg is áll, semmi visszajelzés, hogy paraszt várj a sorodra, csak reszel. van, hogy beolvassa, van, hogy nem. :(

Ugyanez, ha már eljutottam a könyvtárig és ott a video fájlig :S

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67268) Multibit válasza st3v3np3t3r (#67263) üzenetére


Multibit
veterán

Ha már próbálod átváltani, legalább helyes mértékegységet használj! Neked is - mint oly sokaknak - meggyűlik a bajod a kis/nagybetűkkel. Itt nem mindegy, hogy melyiket használod!

#67266

a routerekbe hiába van usb 2.0,3.0... úgysem fogja kezelni
Azért vannak olyan routerek, amelyek USB3-on 100 MB/s sebességgel írnak/olvasnak a merevlemezre/merevlemezről.

[ Szerkesztve ]

(#67269) st3v3np3t3r válasza Azie (#67267) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

gondolom a router supportnak nem írtál még ezzel kapcsolatban?

lehet akár fw gond is,kezelheti rosszul...

én megpróbálnám még a router támogatással is felvenni kapcsolatot,leírni ugyan úgy mi a probléma

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67270) Azie válasza st3v3np3t3r (#67269) üzenetére


Azie
őstag

ez is meg fog történni :) csak gondoltam, ha már más belefutott, akkor gyorsabban kapok itt megoldási javaslatot :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67271) st3v3np3t3r válasza Multibit (#67268) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

most komolyan...azon vagy fent akadva hogy a Bájt prefixét kis b-vel írtam a nagy B helyett? :W

tudom hogy vannak, de azok árai kicsit nagyobbak

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67272) woodworm válasza st3v3np3t3r (#67271) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet a 10ezres kategóriában is venni olyan routert, ami jó sebességeket hoz usb-n. Például a mediatek mt7621-es chipsettel szerelt routerek.

Én sem mindig használom a nagybetűket, de ebben az esetben lényegi különbséget tartalmaz és félreérthető a használatuk.

(#67273) st3v3np3t3r válasza woodworm (#67272) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

köszi a tippet,de nekem nincs ilyenre szükségem...;) nem használok ilyet...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67274) ketrin


ketrin
csendes tag

Sziasztok!

ASUS RT-AC1200G Mi a véleményetek?
Digi 1000-es nethez kellene. :R

(#67275) ketrin válasza ketrin (#67274) üzenetére


ketrin
csendes tag

De lehet hülyeséget beszélek. Milyen router jár hozza gyárilag?

(#67276) viktorhu válasza zedcon (#67259) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért 120-at wifin 2,4-en ne várj, lehetséges, de gyakorlatban nagyon ritka. A 70-80 általában jónak számít.

(#67277) Rolly válasza ketrin (#67274) üzenetére


Rolly
veterán

nekem a +-os van, de az egy f@s... random újraindulgat... :) AP-nak használom így jobb de így is néha újraindul

(#67278) #95590400 válasza Gubek-Einste (#67254) üzenetére


#95590400
törölt tag

utána vettem észre, hogy 1 magos cpu, innentől teljesen felejtős ennyi pénzért. 2 magosként lehetne jó alternatíva a zsaominak.

(#67279) MaCS_70 válasza st3v3np3t3r (#67271) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azon túl, hogy legyünk már legalább a számszerű kérdésekben minimálisan igényesek, a Byte/bit (B/b) pont az a jellemző tévesztés, ami jelentős eltérést tud generálni -- úgyhogy szerintem ha már másra nem, de erre figyeljünk oda, és figyelmeztessük is egymást!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67280) MaCS_70 válasza Azie (#67267) üzenetére


MaCS_70
félisten

A wifire soha, semmilyen körülmények között nem kapsz működési garanciát! Egyáltalán nem ritka, hogy ideálisnak látszó körülmények között is belebuknak az igényes eszközök is.

Az eszköz addig tehet bármit, amíg a jel elhagyja az antennát -- onnan kezdve viszont kiszámíthatatlan és felsorolhatatlan külső körülmények befolyásolják meg az átvitelt. Ha jól működik, örül az ember, ha nem, akkor egyáltalán nem biztos, hogy megtalálja az okát. Ezért aztán milliószor megírtuk, hogy videózásra például nagyon necces a wifi, ahhoz kábel kell, aminél nem lép ki a jel az ellenőrzött közegből.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67281) MaCS_70 válasza ketrin (#67274) üzenetére


MaCS_70
félisten

ASUS RT-AC1200G:

Javasolom, hogy írd be a keresőbe a típust, és látni is fogod a választ: ez a SoC miatt egy számtalanszor elismételten nem ajánlott, instabil, újraindulgató típus. Szoftveresen ugyan sokat javítottak a stabilitásán, de tökéletes nem lett, és vélhetően nem is lehet.

Ennél egyszerűbb keresési lehetőség nincs.... :R

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67282) st3v3np3t3r válasza MaCS_70 (#67279) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

legközelebb figyelni fogok rá;)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67283) Azie válasza MaCS_70 (#67280) üzenetére


Azie
őstag

OKé. Viszont nem életszerű, hogy HHDről szaggat egy FLAC 5Ghz-en, ha mást nem csinálok sem a vinyóval, se a routerrel, se a géppel. Úgy érzem, ehhez vagy mágneses vihar kell, vagy valami el van kúrva, nem kicsit, nagyon.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67284) #95590400 válasza Azie (#67262) üzenetére


#95590400
törölt tag

érdemes lenne egy freshtomato-val kipróbálni, mert ez inkább tűnik valami usb-s és hdd kezelésées gebasznak

(#67285) #95590400 válasza MaCS_70 (#67280) üzenetére


#95590400
törölt tag

azért szobán belül, túlsó szobában nem lopkodják a biteket a cicák, joggal elvárható, hogy hétköznapi körülmények között normál módon, nagykönyv szerint teljesítsen.
hogy ezt mennyire bűvöli meg a másik eszköz, ami kapcsolódik rá, a másik 12 wifi, ami körbeveszi, épp milyen beállítás berhelődött el hol. oka azért szokott lenni és jó esetben elhárítható.

(#67286) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sebességben mekkora különbség van, egy 4G-AC68U és egy RT-AC68U+ (minőségi) stick között? Van egyáltalán különbség?

A sim-es verziónak jobb a mobilantennája, rosszabb helyen is jobban fogja a jelet? Esetleg gyorsabb is?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67287) ketrin válasza MaCS_70 (#67281) üzenetére


ketrin
csendes tag

Koszonom szépen!
Mit ajánlasz? Olvasgattam a topikba de nagyon sok variációt láttam.

(#67288) ketrin válasza ketrin (#67287) üzenetére


ketrin
csendes tag

Ahogy néztem [link] ez lenne a jó választás.

(#67289) Zola01


Zola01
tag

A Xiaomi Mi Router 3G júni 26-ig ~12K ingyenes szállítással, banggood-ról. Lehet, hogy volt már olcsóbb is, de berendeltem egyet, remélem jó lesz. Köszi a topiknak az ajánlást!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#67290) laktop válasza MaCS_70 (#67256) üzenetére


laktop
tag

Igen, az Asus RT-AC87U-nak több helyen is jó wifi lefedettséget írnak, valamint az Asus egy kiforrott(abb??) márka. A Synology-nak nagyon barátságos a felülete, a wifije annyira nem rossz, hogy egyből lehúzzam a listámról.
Korábban egy RT-AC66U B1-et próbáltam Digi1000-hez, de bármit csináltam, nem tudtam 500-600 fölé vinni a sebességet (de inkább 450 volt az), holott másik 2-3 routerrel simán jött a 800-930 közötti érték. Vissza is vittem a boltba 3 napon belül.
Amúgy egyelőre semmi extra nem kell a beállításokban, hacsak nem extra az, hogy legalább kb 40 MAC címhez lehessen lefoglalni statikus IP címet. Ezt még nem tudom, hogy a Synology tudja-e, de az Asus-ba elvileg 64 cím vihető be. (Ha jól tudom)

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#67291) Gubek-Einste válasza zedcon (#67259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Akár az 1000-es netet is viszi, természetesen csak kábelen. Anno én 240-es alá vettem.

2; A Tomato egy custom firmware, illetve a gyári AsusWRT is arra épül.

Minek?
Többet kihozni az eszközből mint amire a gyári firmware lehetőséget ad.

Ez Third Party, nem lehet, hogy kém kodót rejtenek el benne a készitők (bár lehet az Asus is a gyárin)?
Semmi sem lehetetlen de kicsi erre az esély.

Mivel jobb egy custom firmware mint a gyári ennél a router tipusnál?
HGG - A gyári bővített változata, nagyobb teljesítmény állítható be rajta wifi-re (a törvényes 100 mW fölé is lehet menni bőven), illetve több fejlesztés és beállítási lehetőség van benne.
Tomato - Teljesen eltér a gyáritól, sok beállítási és egyéb lehetőseggel.

És ha javasolt a gyári cseréje akkor melyiket tegyem rá, hogy legyen nagy lefedettségem és stabil 120 Mbites netem?
Első körben gyári, ha nem elég akkor HGG vagy Tomato.

Ha van valami tuti firmware kérem irjátok meg a nevét és, hogy miért jobb mint a jelenlegi gyári.
Igénye és helyzete válogatja, hogy kinek mi válik be. Én gyárit használok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67292) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#67286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fejtsd ki ezt létszíves bővebben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67293) Gubek-Einste válasza ketrin (#67287) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67294) MaCS_70 válasza ketrin (#67288) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ez egy jó router, viszont mivel személyes tapasztalatom nincs vele, ajánlom, hogy vess egy pillantást a nagy favorit Asus RT-A66uB1-re is!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67295) Azie válasza MaCS_70 (#67294) üzenetére


Azie
őstag

bemappeltem a 2 HDDt winben, így már jónak tűnik, 2xMB/s másolt a 2.0-ról. De volt, hogy eltűnt a HDD másolás közben. Egyelőre jó lesz így, ha lesz netem akkor még bütykölök rajta.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67296) MaCS_70 válasza Azie (#67283) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azie, Avman!

A wifi érdekes jószág, és fölöttébb érzékeny is. Hajlamos egészen meglepő dolgokra, nem kell mágneses vihar komoly üzemzavarokhoz. Volt már rá példa, hogy egy dísztárgy hülyítette meg az átviteli lehetőségeket, de a szomszéd fel nem derített tevékenysége is okozott már galibákat.

Baromi sztochasztikus az egész.

Maga az RT-AC66uB1 típusszinten nincs elrontva, többet is beállítottam már, kiválóan teljesítenek. Ez persze nem zárja ki az adott készülék hibáját, de érdemes kísérletezni.

A wifinek pedig ugye megvannak a maga korlátai, a jelen technikai szinten nem jelent teljes értékű kábelhelyettesítést. Valós idejű adattovábbításra semmiképpen sem, esetleg még olyan esetekben sem, ha a paraméterek alapján sima ügynek is látszana.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67297) ketrin válasza Gubek-Einste (#67293) üzenetére


ketrin
csendes tag

Sima 2 szintes új családi ház.
Digi 1000/200 net. Kábel is van a szobákban bevezetve de a gyári router amit adtak huawei nagyon fing jelet összegben is. 2 laptop 2 telefon használja a netet. Meg egy asztali gép.
30-40e max. De ha olcsóbb az se baj.
Egyéb igény nincs.

(#67298) MaCS_70 válasza ketrin (#67297) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem egészen mindegy, hogy mekkorák a szintek.

Nekem 2×50 nm + kert, illetve nagyobb három szintes + kert családi házat gond nélkül kiszolgál(t) 2,4-es wifivel egy RT-N18u router, illetve ez utóbbi házat egy RT-AC87 5 GHz-cel.

Ebből kiindulva egy RT-AC66uB1 akár elég is lehet a házra, de egyáltalán nem kizárt, hogy egy AP-ra is szükség lesz.

Persze lehet sakkozgatni, hogy ha nem elég a 66-os egyedül, akkor esetleg egy erősebb router helyette jó lesz, de mindez csakis a gyakorlati próbán dől el.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67299) Azie válasza MaCS_70 (#67296) üzenetére


Azie
őstag

nem akarod látni a képet, hogy milyen távolságon van a küzdés. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#67300) #95590400 válasza MaCS_70 (#67296) üzenetére


#95590400
törölt tag

alapszinten azért működnie kéne neki, arra amire használná az adott környezetben az elmondása alapján. ezért gondolom, hogy usb/samba kezelés környékén kellene keresgélni.
az más kérdés, hogy egyik pillanatban folyamatosan megy az elvi maximum közelében tartósan a wifi, aztán meg pl. a felét sem viszi a következő órákban, aztán megint megy. mindennapos eset.
de azért az a szaggató flac ott inkább nem a wifi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.